HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 21 svi 2012, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Obična zaposlenost nije karijera. Karijera je kada imaš visok položaj koji traži celodnevnu preokupaciju. U tom slučaju je porodica trinaesto prase, kako ženi tako i muškarcu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 21 svi 2012, 20:19 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
lider30 je napisao/la:
Na temu me je ponukala neponovljiva Helena Morrissey, majka devetero djece i jedna od najutjecajnijih osoba londonskog City-ija.

slika

Žena je izvršni direktor Newton Investment Management, prošle godine proglašena najmoćnijom ženom u Europi u oblasti upravljanja imovinom i "usput" doma ima devetero djece.

Posebno ističe da kompanije sa ženama u vrhu ima bolje financijske pokazatelje (kao npr. ROE, povrat na kapital - jedan od osnovnih ulagačkih pokazatelja) i jedan je od boraca za povećanje udjela žena u menadžmentu korporacija.

http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/banksandfinance/8998993/Newton-Investments-Helena-Morrissey-says-shaking-up-boards-is-better-for-business.html


Gdje ti ovdje vidiš spoj karijere i majčinstva? Ona je preuzela ulogu oca, a suprug ulogu majke.Kad bi se razvodili po nekom mom načinu razmišljanja bi trebalo obrnut uloge tj. dodijelit djecu njemu,a njoj alimentaciju.

Danas se uzdiže majčinstvo a zanemaruje očinstvo upravo zato što su muškarci ganjali karijeru,a žene ostajale s djecom.U ovo dvoje je situacija obrnuta.Ovdje ja nevidim nikakav spoj nego karijere i majčinstva nego prepuštanje majčinstva suprugu.

Ako ćeš gonjat karijeru bit ćeš "manje važniji" roditelj.Nebitno jesi li muškarac ili žena.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 21 svi 2012, 23:48 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
teranova je napisao/la:
Obična zaposlenost nije karijera. Karijera je kada imaš visok položaj koji traži celodnevnu preokupaciju. U tom slučaju je porodica trinaesto prase, kako ženi tako i muškarcu.


Ne bih se složio. Mislim da razni mešetari, brokeri, vlasnici svega i svačega, konzultanti, uspješni pripadnici slobodnih profesija itd. rade manje od prosječnih ljudi. A mnogi od njih imaju i druge koji za njih rade.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 22 svi 2012, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Divlja svinja5 je napisao/la:
teranova je napisao/la:
Obična zaposlenost nije karijera. Karijera je kada imaš visok položaj koji traži celodnevnu preokupaciju. U tom slučaju je porodica trinaesto prase, kako ženi tako i muškarcu.


Ne bih se složio. Mislim da razni mešetari, brokeri, vlasnici svega i svačega, konzultanti, uspješni pripadnici slobodnih profesija itd. rade manje od prosječnih ljudi. A mnogi od njih imaju i druge koji za njih rade.


I do toga treba doći ukoliko nisi te sreće da si nasledio(la) veliki novac ili nekretnine. Teško da možeš da se šepuriš po kafanskim baštama u radno vreme radeći kao glavni hirurg na ortopedskoj klinici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 22 svi 2012, 01:24 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2012, 12:53
Postovi: 31
prava zena treba se posvetiti majcinstvu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 22 svi 2012, 06:39 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
Vii je napisao/la:
mario_cro je napisao/la:

Anyone please activate the facepalm satellite? I need an orbital facepalm....

Ja mislim da ipak ti provodiš najviše vrijemena na forumu.
Kada su djeca mala, samo spavaju. :biceovodobro


Blago tebi.....
Mi imamo curicu od ravno godinu, ide leć uvečer oko 9 digne se ujutro od oko 7-8h, kako kad, ide leć opet oko 12, i spava od sat pa do 2, dikod se zalomi i 2,5 sata..... Između toga triba obavit miljon poslova. Kad je budna nemoš ništa uradit, plus jedno 2 sata šetnje na dan... itd. Nema ništa lipše od toga kad možeš priuštit da svo vrime provedeš uz dite...
Teško je ženama općenito ako oćedu bit mame, evo npr. sportašice, svi muški sportaši neuvatu 22 god, a već su oženjeni i baren čekaju bebu :palacgore1. Dok žene ne mogu o tome ni razmišljat dok traje sportska karijera, osim ako ne igraju šah :zubati
A posebno neke poslovne žene, di to više ima od 7-15.00 radno vrime i posli toga mozak na pašu i ćekaš vikend, ni to nije idealno ako ti nema neko doma baba ili sl. za ćuvat dite....
U USA je porodiljni 9 sedmica......., mi smo bili u šoku kad je žena morala poćet radit nakon godinu, srića da je moja mama ćuva dok smo na poslu. Kolko smo puta zažalili zašto nismo bogati, ne da imamo love, nego da jedno nemora radit......... Ja san ima sriću da mama nije radila u firmi, bila je sa nama, i sad mi i dite ćuva. Nove generacije će imat babu koja ima cca 50 god i ima još 15 god do penzije......


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 22 svi 2012, 06:45 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
Ministry of Sound je napisao/la:
Crvena Sonja je napisao/la:

Dobro, vi rađajte. =))
MI ćemo sve ostalo..


Doista, respekt za to, mada ih se danas sve više opredjeljuje za carski rez, što je možda ipak pametno.


Carski rez je opasna stvar, sestra mi je anesteziolog u bolnici, i uvik se boji toga, mada ispada skroz rutinski kad gledaš sastrane, to bi tribala bit iskljućivo procedura kad se procjeni da prirodni put može bit štetan za bebu i mamu......
Klasićni porod je najbolji ako je sve OK, ja san prisustvova porodu, žena me nagovorila i sad mi je drago zbog toga, super iskustvo... :yes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 22 svi 2012, 07:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Žene neka rade, a muževi sa sobom nose bankovnu karticu i troše. Sviđa mi se ideja. Budućnost je vrlo svijetla.

Još kad bi htjele auto mehaničaru tjerati i gume mijenjati.

Jedino je negativno što i mi moramo nekad skuhati i oprati suđe.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 22 svi 2012, 09:42 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
snezana mk je napisao/la:
Crvena Sonja je napisao/la:

Pozitivan su primjer uspješnih žena s velikom obitelji, to što imaju keša plaćati i 10 dadilja koji vam je??Sve ste gori i gori na ovom forumu, pravi šovinisti.
Danas je izgleda prihvatljivije imati 20 cuka nego usvojiti djecu, prihvatljivije je- braniti prava ******** nego jednu uspješnu ženu s devetero djece.
WTF
:smajl006

Pa u čemu je poanta da se djeca usvoje i da ih zamjenske majke odnosno dadilje gledaju?To nije uspješna majka.



Smatraš li, da je dijete sretnije u domu za nezbrinutu djecu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 22 svi 2012, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
kinder je napisao/la:
prava zena treba se posvetiti majcinstvu.


Zašto ban ovako pametnom čoviku?Prava Žena (c) tako treba da radi,da odgaja djecu! :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 22 svi 2012, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
teranova je napisao/la:
Obična zaposlenost nije karijera. Karijera je kada imaš visok položaj koji traži celodnevnu preokupaciju. U tom slučaju je porodica trinaesto prase, kako ženi tako i muškarcu.


To je to. :palacgore1

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 22 svi 2012, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Inače mi ide na jetra to promoviranje uspješnih žena koje "imaju" karijeru, a "uspješne" su majke. Obična glupost. Tako je žena britanskog premijera "superžena" a ima druge žene koje glume majku, dadilju, kućanicu za novac. Uspješne žene na Zapadu ili te koje novine prezentiraju kao takve su uspješne zato što druge žene rade za njih i budu majke njihovoj djeci. Tako je i muž od žene britanskog premijera svoju dadilju zvao mama. Ali ona je bila uspješna žena. :001_rolleyes

Ne znam šta može bit tužnije od toga.

Ali razumijem zašto se u ovo doba materijalizma i ganjanja love tako ponaša. Ali mi smo puno toga izgubili gubitkom tradicionalne ženstvenosti. I majčinstva. Žena je neprocjenjiva samo jednom biću, svom djetetu. I nitko ju više neće cijeniti, nikome više neće biti potrebna.

Naravno potrebno je istaknuti da bi se muškarci više trebali baviti odgojem djece jer svaki spol daje nešto. A zato nam i jesu djeca kenjkava jer nema očinske ljubavi i onoga što iz toga slijedi. Ali mama je mama. I pogotovo prvih godina neprocjenjiva.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 22 svi 2012, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
Crvena Sonja je napisao/la:
snezana mk je napisao/la:
Pa u čemu je poanta da se djeca usvoje i da ih zamjenske majke odnosno dadilje gledaju?To nije uspješna majka.



Smatraš li, da je dijete sretnije u domu za nezbrinutu djecu?

Naravno da nije ,ali Angelina koriti baš ovu djecu iz domova da bi privukla pažnju .
A djeca se ne trebaju samo nahraniti i obući i slikati ,treba puno više.

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 22 svi 2012, 16:55 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2011, 13:53
Postovi: 2140
Dobro pitanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 22 svi 2012, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5115
Lokacija: Mali noćni razgovori
Je li svaka majka-domaćica koja je s djetetom 24h dnevno dobra majka?
Nije.
Mislim da je bitnije KAKO provodiš vrijeme s djecom, a ne KOLIKO.

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 22 svi 2012, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Čuvena priča o kvalitetu i kvantitetu... :001_rolleyes
Zajebi to, to je izgovor "modernih" roditelja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 23 svi 2012, 01:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Baš me zanima da kvalitetno provedeš jedan sat na poslu šta bi ti šef rekao. Al ono baš kvalitetno. :zubati

Potrebno je i kvalitetno i kvantitetno.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 24 lip 2012, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2012, 22:46
Postovi: 20
Lokacija: Hrvatska
Ovo je fakat kompleksno pitanje. postici neku extra karijeru i biti "dobra" majka vise djece- jako tesko. sama odluka da ces imati djecu, nazalost povlaci za sobom negativne posljedice po karijeru. Po iskustvu dosta mojih frendica s faksa koje su rodile dijete, a prije toga bile prilicno uspjesne u poslu, znam da su po povratku s porodiljnog bile degradirane na losije radno mjesto. Danas kad muskarci imaju pravo koristiti dio roditeljskog dopusta, to u neku ruku olaksava zenama, ali koliko ih uistinu koristi to pravo, a kolikima je to papucarski? A isto tako, koliko je dobro da se majka vraca ranije na posao, npr. s djetetovih navrsenih 6 mjeseci? ne znam... To je stvar izbora. Ja osobno, sto sam starija, zelim imati prosjecnu karijeru s fiksnim radnim vremenom, da ne nosim posao kuci, da se danas sutra kad dodjem kuci djeci, mogu u potpunosti posvetiti njima... Bojim se da forsirati i jedno i drugo da bude iznimno uspjesno, bas i nije moguce. pogotovo ako mislis imati vise djece...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 24 lip 2012, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
anee je napisao/la:
Ja osobno, sto sam starija, zelim imati prosjecnu karijeru s fiksnim radnim vremenom, da ne nosim posao kuci, da se danas sutra kad dodjem kuci djeci, mogu u potpunosti posvetiti njima... Bojim se da forsirati i jedno i drugo da bude iznimno uspjesno, bas i nije moguce. pogotovo ako mislis imati vise djece...


Sada nam serviraju pojmove kao što je "izvrsnost" iz svih novina, i u biti nam predstavljaju je kao neki cilj, nirvanu koju kad dosegnemo ćemo bit potpuni. Još bi mi nekako i sjelo da nismo živjeli u socijalizmu, pa znamo kako može drukčije.

Moji su zaključci drukčiji, izvrsnost podrazumijeva predanost jednoj stvari, a samim tim svi ostali aspekti života pate ili ih nema. Mislim kako je to jedna od najvećih podvala neoliberalizma.

Dakle, ideal bi trebao bit prosječnost. I da čovjek s prosječnošću može živjet solidno. Da može i financijski izdržat imati djecu, ali i da ima i vremena za njih. Nažalost, s izvrsnošću to uglavnom nije moguće.

Dok smo mlađi "izvrsnost i uspjeh" čini nam se privlačnim, neko ode u nogometaše, neko u direktore, neko postane vrhunski kriminalac, no rijetko ko od izvrsnih ima uravnotežen život.

Sve koji znam su u nekom jadu život proveli, živjeli za 5 minuta a ostatak pokušavali dohvatit opet tih 5 minuta. A u međuvremenu je nestao mikrokosmos koji okružuje normalne ljude.

A što smo stariji uvidimo kako je baš ovako kako je rekla Anee, s tim što bih ja dodao kako se to odnosi i na muškarce, a ne samo na žene.

Ova moja kritika izvrsnosti ne znači kako sad treba zabušante podržavat.

Ali, čovjeka koji teži normalnom poslu, obitelji, radnom vremenu, godišnjem; a ima odgovoran odnos prema poslu i društvu, ne treba sad ismijavat jer eto nije izvrstan, nažalost o takvima ni rečenice u novinama.

Ukratko, volio bih živjeti u društvu kojem je cilj imati dobre a ne izvrsne građane. Ljudi koji imaju karijere a ne da karijere imaju njih.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 24 lip 2012, 13:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Uz radno vreme od pola devet do pola pet, praktično je nemoguće imati normalan život. Ko tu kuva i kad? Kad se tu ruča? Ko nadgleda decu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 17 srp 2012, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
9-ero djece i uspjesna karijera, to i ne zvuci tako nemoguce, jer postoje zene koje mogu da uspjesno spoje karijeru i majcinstvo i takve zene se zovu "zenama zmajevima", ali sa bas tolikim coporom djece i jako dobro placenim poslom bez necije pomoci je to neizvodivo cak i za "super mame" jer cisto sumnjam da moze biti dobra u poslu i pritom da kad se vrati sa posla da istovremeno bude i uspjesna mama-trener cijelom fudbalskom timu. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li moguć uspješan spoj karijere i majčinstva?
PostPostano: 17 srp 2012, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Uglavnom koliko god je to objektivno nemoguće smatram da od žena možemo tražiti puno više. :zubati

Svašta one mogu, ne treba ih tetošiti.

Nu onih haredi ženski u Izraelu. Muž ne radi, sjedi u yeshivi i studira Toru i Talmud cijeli dan, one drže četri kuta kuće, rađaju osmero djece, odgajaju ih, polovica radi izvan kuće u recimo računalnim centrima, većina volontira u izraelskoj vojsci i policiji i u prosjeku su članice tri-četiri udruge i dobrotvorne organizacije. I još stignu bacit koji kamen na Palestinca ili policajca koji ih štiti. :D

A ove naše. Rade malo na poslu, zbrljave malo po kući i već su preopterećene. :zubati

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO