HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 08:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19046
Lokacija: među zvijezdama
Ne postoje ljudi bez emocija.Ta hladnoca koju opisujes, ustvari je samo jedan dio dobre samokontrole.Po mom misljenju pretjerana emotivna samokontrola je strah od povrijedjenosti a mozda cak i nedostatak samopouzdanja.
Ljudi se boje biti povrijedjeni ili ismijani pogotovo ako su emotivno duboko zaglibili.
Takav stav donekle je opravdan.Ne treba svakom ni otkrivati svoje slabosti, koje moze poslije iskoristiti protiv tebe, no kad se stekne odredjeno povjerenje, zasto ne ?Na kraju ta emotivna blokada moze rezultirati i negativnim izhodima.

1.da propustis stvarno nekog bitnog u zivotu, neku srodnu dusu u svakom smislu.

2.da se cijelog zivota kajes zbog svoje zatvorenosti prema voljenoj
osobi.

3.a moze te takodje zaobici i ono pravo ludo i nezaboravno koje nisi uspio ili htio prepoznati.

Poslije kao prazna ljustura.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 08:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Ne znam. Stvarno sam hladan osim u rijetkim situacijama i sa rijetkim ljudima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 08:31 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ne postoje ljudi bez emocija.Ta hladnoca koju opisujes, ustvari je samo jedan dio dobre samokontrole.Po mom misljenju pretjerana emotivna samokontrola je strah od povrijedjenosti a mozda cak i nedostatak samopouzdanja.
Ljudi se boje biti povrijedjeni ili ismijani pogotovo ako su emotivno duboko zaglibili.
Takav stav donekle je opravdan.Ne treba svakom ni otkrivati svoje slabosti, koje moze poslije iskoristiti protiv tebe, no kad se stekne odredjeno povjerenje, zasto ne ?Na kraju ta emotivna blokada moze rezultirati i negativnim izhodima.

1.da propustis stvarno nekog bitnog u zivotu, neku srodnu dusu u svakom smislu.

2.da se cijelog zivota kajes zbog svoje zatvorenosti prema voljenoj
osobi.

3.a moze te takodje zaobici i ono pravo ludo i nezaboravno koje nisi uspio ili htio prepoznati.

Poslije kao prazna ljustura.


Pa ti si Emt u pravu. :zubati Ja bih jos samo dodao sto se "hladnoce" tice da to moze biti i zbog ponosa, i/ili tjeranja nekog inata (koji je najcesce apsolutno nepotreban)... :kava

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 08:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19046
Lokacija: među zvijezdama
Da, inat je takodje sto kazu " golem i nepotreban belaj "

A ponos je pozeljan, naravno do odredjenih granica.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 09:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
U ona davna doba "kada se voljelo do groba...", i kada su kraljevi zbog ljubavi bacili krunu i prijesto, a i to nisu činili baš često, bilo je krvi do koljena, Romea&Julija, Omera&Merima, Kuduza i sličnih pojava, u stilu "ili moja, ili ničija"...

Danas je nekako otrcano poginuti zbog ljubavi jer sapunice i cajke jednostavno ne žele takav kraj, show must go on, zbog raje, komšiluka, sela,...scenarija.

Za ljubavnu terapiju dovoljno je otići na Zrće. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 09:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19046
Lokacija: među zvijezdama
bumbar92 je napisao/la:
U ona davna doba "kada se voljelo do groba...", i kada su kraljevi zbog ljubavi bacili krunu i prijesto, a i to nisu činili baš često, bilo je krvi do koljena, Romea&Julija, Omera&Merima, Kuduza i sličnih pojava, u stilu "ili moja, ili ničija"...

Danas je nekako otrcano poginuti zbog ljubavi jer sapunice i cajke jednostavno ne žele takav kraj, show must go on, zbog raje, komšiluka, sela,...scenarija.

Za ljubavnu terapiju dovoljno je otići na Zrće. :D



Uvod je fenomenalan !

Bajkovit :)

Na kraju ( kao i obicno u tvojim postovima )slijedi hladan tus citaocu. :smijeh


Evo da ja dovrsim

slika

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 10:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
ejs, ti bi još da te kakva polupijana missica prepuna empatije dočeka pred zoru i privije ti rane..., Zrće su možda i loš primjer, ali ideja je da se klin-klinom izbija, na ljutu ranu, ljutu travu...

Ako si ranjiva i sanjiva, k tome i pronicava duša onda moraš gledati skrivenu ljepotu ovih djevojaka, jer vanjština te već prije prevarila ako si već doživjela ljubavnu dramu ili brodolom pa se očekuje da sljedeći put ne nasjedaš na lažnu ljepotu, nego da tražiš onu nutarnju.

Uostalom, šta fali ovoj ljupkoj Dževdeti s desne strane, svaki bi je mornar poželio omlatiti od rosnu livadu.
A ove ostale su možda u duši dobre..., mogu biti dobre prijateljice. :D

Š'a su ovi mladi postali izbirljivi bože dragi....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 10:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19046
Lokacija: među zvijezdama
:smijeh


Danas si osobito inspiriran :)

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 10:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
SarajkaDjevojka je napisao/la:
:smijeh


Danas si osobito inspiriran :)


kad su žene i ljubav u pitanju, uvijek sam... :smajl034


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19046
Lokacija: među zvijezdama
BBC je napisao/la:
Glupa pitanja. Ne želim se zaljubljivati. Bar ne dok sam u braku.



Kul :D

I ovo je dobro.

Moze u bisere.Covjek kao da radi pod ugovorom na godinu, a ovamo neko mu nudi drugi posao :sega

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Jeste ikad bili bezumno zaljubljeni ?


Jesam, ispaštam i danas, nakon 18 godina. Što bi Bobi rekao: "da si ubio čovjeka, dosad bi se rješio kazne!" :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 11:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19046
Lokacija: među zvijezdama
Junuz Djipalo je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Jeste ikad bili bezumno zaljubljeni ?


Jesam, ispaštam i danas, nakon 18 godina. Što bi Bobi rekao: "da si ubio čovjeka, dosad bi se rješio kazne!" :D


Sta se zalis ?Kazu da izgledas ko' momak od 25.Znaci da ti godi brak, paznja i poslijedice bezumne zaljubljenosti :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 11:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
SarajkaDjevojka je napisao/la:
:zubati
Jeste ikad bili bezumno zaljubljeni ?


Ne, što ne znači da neću, jer ne možemo kontrolirati kemijske reakcije u mozgu.

SarajkaDjevojka je napisao/la:
Moze se taj osjecaj opisati ?


Vjerujem da može, pogotovo ako osoba posjeduje bogat fond riječi i literarni dar.

SarajkaDjevojka je napisao/la:
Prati li ga ljubomora, scene i ispadi?


Da, ukoliko je riječ o posesivnim, emotivnim i nesigurnim osobama.

SarajkaDjevojka je napisao/la:
Da li je istina da su te lude i nezaboravne ljubavi u principu osudjene na propast.


Zavisi od osobe do osobe.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19046
Lokacija: među zvijezdama
Ne bi me zacudilo da ti mozes kontrolirati i kemijske reakcije
mozdanih vijuga.

Mada vjerovatno treba tebe doslovno i kvalitetno " zavesti " , pa da ti mozak izgubi kontrolu nad srcanim i tjelesnim " nagonima "

P.S ovo je pokvareno i smisljeno ?:)

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
E ne znam šta ti je uopće ta fatalna zaljubljenost, i koliki se dio odnosi na seksualnu privlačnost a koliki dio na fascinaciju sa samom osobom (zabavna, duhovita, nepredvidljiva, komplementarna personality - ukratko, osoba s kojom želiš provesti puno vremena i za koju misliš da ti neće dosaditi). Mislim da takvih osoba ima puno, pa mi je glupa pretjerana fascinacija i fokus sa jednom osobom, kao da si uvjeren da nema bolje, pa se za ovu držiš ko davljenik za slamku spasa.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 11:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19046
Lokacija: među zvijezdama
Ministry of Sound je napisao/la:
E ne znam šta ti je uopće ta fatalna zaljubljenost, i koliki se dio odnosi na seksualnu privlačnost a koliki dio na fascinaciju sa samom osobom (zabavna, duhovita, nepredvidljiva, komplementarna personality - ukratko, osoba s kojom želiš provesti puno vremena i za koju misliš da ti neće dosaditi). Mislim da takvih osoba ima puno, pa mi je glupa pretjerana fascinacija i fokus sa jednom osobom, kao da si uvjeren da nema bolje, pa se za ovu držiš ko davljenik za slamku spasa.

slika

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 12:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Fenomen, "fame fatale" i "neodoljivog" muškarca je posljedica nekoliko činjenica, u koje spadaju izraz lica, ponašanje, govor i držanje tijela. Ali, za postizanje pravog utiska važno je da u tim trenucima žena ili muškarac nemaju nikakvu jasno vidljivu namjeru. Žena izgleda fatalno kada iz nje nešto „zrači“, a da pri tome nije sasvim jasno što je to. To što muškom promatraču nije jasno, nije ni ženi baš nadohvat ruke, i ona to stanje ne može kontrolirati. Fatalnost odražava stanje rijetke sposobnosti da se emocionalna memorija drži mirnijom nego kod ljudi koji nisu fatalni. Žena nije fatalna dok je sama, već kada je okružena muškarcima. Isto tako, žena je fatalna kada izgleda kao da je ničija, a najfatalnija je kada je u društvu muškarca koji je umislio da je njegova, a ona to nije.
 
S druge strane, ženska neodoljivost dolazi i od lažnih utisaka koje muškarci u okolini stječu i neosnovano im se čini da njihove šanse potiču od ženske blizine, izgleda i ponašanja. Realno, u tim trenutcima žena je emocionalno daleko od "razuzdane gomile" i zainteresiranog muškog pojedinca. Ako se dogodi da se približi promatračima u bilo kojem smislu, njena fatalnost se smanjuje, a neodoljivost se prebacuje na izabranog partnera, da bi se uskoro otela i od njega, ukoliko on ne zna kako zadržati fatalnu ženu.

Muškarce i žene uvijek privlači nenamješten, spontan izraz lica partnera, što se lako postiže razmišljanjem i učestvovanjem u sadašnjosti, bez prizivanja prošlih memorija i bez ikakvog planiranja budućnosti u tom trenu. Žena je u stanju odmah osjetiti muški plan koji mu pada na pamet. Zbog toga se on mora suzdržati od bilo kakve pomisli planiranja kada je sa njom. Planiranje mora majstorski prikriti ili odložiti, jer se na licu muškarca lako uočavaju emotivne tendencije. Žena je odličan tumač emocionalno obojenih muških namjera, a svaki muškarac koji to isto može uočiti na ženi u velikoj je prednosti nad rivalima.


Da pogodim, autor/ica ovog teorema na nekom Blogu je single ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19046
Lokacija: među zvijezdama
Nemam pojma :D

Bar danas nije tesko pronaci nekog s kim ces biti.No bolje biti i sam nego zarad neke forme trpiti bilo koga.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Hebes fatalnu ljubav. Ko hoce da se malo "izduva", neka obidje par krogova oko livade. :zubati

Osjecaj je isti kao nakon fatalne ljubavi + razum i osjecanja nakon toga su cool. :D

Ja sam nekad davno u srednjoj skoli (prije 5 godina) bio fatalno zaljubljen u jednu djevojku, a da protom nisam ni znao da sam zaljubljen. :zubati

Kada god sam je ugledao, mozak mi nista nije govorio, vec mi je samo prozujala jedna brza misao i pomislio bih u sebi ili to munje sijevaju ili je ona obukla crvenu haljinu i koza mi se pozitivno jezila na neki cudan nacin.

Toliko je bila fatalna da je tada nisam ni kontao sta joj je, posto sam tada mislio da je zveknuta u sistem za razmucivanje ( :zubati ), jer mi se stalno nekako neobicno zagonetno smjeskala kada god je gledala mene.

Ja kao svaki Balkanac, kada sam je god na trenutak pogledao iza sebe u milisekundi skorom uvijek sam ugledao nju kako se zagonetno djavolasto seksi smjeska kada ugleda mene, tako da sam u sebi uvijek kontao: "Sto mene ona tako gleda? Pa nema mi kecapa oko usana, nit sam isflekao trenerku od majoneze na nezgodno mjesto.

I tako citavu cetvrtu godinu srednje skole sam zivio u ubijedjenu da se ona meni smjeska zatosto misli da sam neki trapavko ili tako nesto slicno, sve dok jednom nije me iz zajebancije odvukla u WC, naravno, da ne izmisljam pricu, posto nije se bas tako desilo, posto prvo sam ja usao u WC da....nije bitno sta da radim, da ne bih pokvario ugodjaj, nastavicu. I tako kada sam ja jel, vrsio malu nuzdu i izvrsio, kad vec moram da pricam do detalja i izlazim ti ja iz WC-a (naravno prije nego sto sam posao da izadjem iz WC-a oprao sam ruke, samo da se zna :zubati ) i taman kada sam posao da izadjem, kad ono ona ulazi u muski WC i iz zajebancije rasiri se ona u ragbi fazonu ispred izlaza iz WC-a i u fazonu "Vlado gdje ces, kud si posao", a ja u polu-naivnom fazonu guram je u fazonu "pusti me bona da prodjem" (tada sam u zivotu najvise ispipao neku zensku u par trenutaka :zubati ) u tom trenutku sam i dalje kontao da se ona zajebava sa mnom, dok kasnije nisam i od nje, doduse u njenom zavijenom ali ne bas previse okolisajucem u nekim trenucima i direktnom fazonu mi je pret kraj srednje skole i priznala da je bila zaljubljena u mene, a ja i dalje u fazonu, ko, sta, gdje , ko gori, gdje gori. I tek kasnije godinu dana kasnije sam skontao, citajuci zenski Cosmo casopis da je ona bila zaljubljena u mene i da mi se citavo vrijeme nabacivala, s obzirom da su situacije nabrojene u tom casopisu bile identicne onome sto se meni "desilo", znaci misteriozno vragolasto smjeskanje, odlazak u muski WC, sve je to bilo vezano za udvaranje, dakle flert, samo sto ja tada, u tom trenutku nisam ni kontao (ili sam kontao, ali sam uvijek mislio u sebi "Ma ne, ma gdje bi ona, od hiljadu muskaraca nasla bas tebe bisera) posto sam tada imao 19 godina i bio sam jako djetinjast, ali i ozbiljan, zato i nisam kontao to sto sada vec odavno znam i kontam, ali kasno, zato se uvijek rado sjecam tog zavrsetka srednje skole, jer mogao sam imati dobru ribu samo da sam bio na istoj talasnoj razini sa njom u tom trenutku, ali posto nisam bio, nisam bio ni skontao sta je posrijedi kao niti sta to gori u njenim ocima. :zubati

Skontao sam, ali kasno. :laugh

Eh sta ti je zivot, vidi se da sam pravi Bosanac, posto tek skontah kada prodje brzi voz. :zubati

P.S. Sve ovo nije izmisljotina, ni napumpano, vec sam bas nastojao da ispricam realisticnu "ljubavnu" pricu, koja je fatalna, a koja se zapravo i nije desila, a malo je falilo, da je ucesnik od te price (moa) skontao da nesto gori u njenim ocima, ali shvatio je tek kada je prosao brzi voz. :D

Di end. :D

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zlocin i kazna fatalne ljubavi
PostPostano: 01 kol 2012, 18:30 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ministry of Sound je napisao/la:
E ne znam šta ti je uopće ta fatalna zaljubljenost, i koliki se dio odnosi na seksualnu privlačnost a koliki dio na fascinaciju sa samom osobom (zabavna, duhovita, nepredvidljiva, komplementarna personality - ukratko, osoba s kojom želiš provesti puno vremena i za koju misliš da ti neće dosaditi). Mislim da takvih osoba ima puno, pa mi je glupa pretjerana fascinacija i fokus sa jednom osobom, kao da si uvjeren da nema bolje, pa se za ovu držiš ko davljenik za slamku spasa.


To je tesko objasniti... Vrlo vjerovatno da ima bolje, al ja je ne bih mijenjao ni za zgodniju, ni za duhovitiju...

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 35 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO