HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 23:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 414 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Australija
PostPostano: 23 ruj 2012, 17:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Je li baš tako bajkovito, što sam se naslušao priča od poznanika? :zubati

Moj rođak iz Njemačke - koja nama slovi kao najuređenija država u susjedstvu - je oduševljen uređenosti i redom u Australiji.

Inače, kvota za useljavanje je negdje oko 200.000 useljenih godišnje, a stanovištvo je već naraslo na 22,74 milijuna stanovnika.

http://www.abs.gov.au/ausstats/abs%40.nsf/94713ad445ff1425ca25682000192af2/1647509ef7e25faaca2568a900154b63?OpenDocument

Rast se temelji na:
- one birth every 1 minute and 47 seconds,
- one death every 3 minutes and 35 seconds ,
- a net gain of one international migration every 2 minutes and 42 seconds,
leading to an overall total population increase of one person every 1 minute and 32 seconds

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 23 ruj 2012, 17:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
I zanimljivo mi je bilo, da u mnogim istraživanjima kvalitete života i poželjnosti gradova je Melbourne ispred Sidneya.

Evo prije nekoliko dana sam gledao neku ljestvicu kvalitete života i Melbourne je bio najpoželjije mejsto za živjeti na cijelom svijetu.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 23 ruj 2012, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Australija je jako zanimljiva zemlja, toliko Engleza, a jako slabo pada kiša. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 23 ruj 2012, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Ipak ja više vjerujem Njemačkoj...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 23 ruj 2012, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Za koje poslove u AU se ne treba govorit bas fluent english?
Tu je vjerojatno njemacka u pednosti zbog jaceg 2.sektora

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 23 ruj 2012, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pitajte šta vas zanima. Inače sam imao dosta upita o useljeničkim vizama (sa foruma i drugdje), ali osim poznavanja pravila, propisa i lokacija za dodatne info. (gdje, šta i kako), nisam bio ljudima od velike pomoći nažalost, jer nema neke štele ili mogućnosti da se zaobiđe sistem.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 23 ruj 2012, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ministry of Sound je napisao/la:
Pitajte šta vas zanima. Inače sam imao dosta upita o useljeničkim vizama (sa foruma i drugdje), ali osim poznavanja pravila, propisa i lokacija za dodatne info. (gdje, šta i kako), nisam bio ljudima od velike pomoći nažalost, jer nema neke štele ili mogućnosti da se zaobiđe sistem.


Jesu još uvijek oni krkani laburisti tamo na vlasti ? Mislim premijerka je nice :zubati, ali sve ostalo.....

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 23 ruj 2012, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
volvoks je napisao/la:
Za koje poslove u AU se ne treba govorit bas fluent english?
Tu je vjerojatno njemacka u pednosti zbog jaceg 2.sektora

Da ne bude iznad...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 23 ruj 2012, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Zadar1993 je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Pitajte šta vas zanima. Inače sam imao dosta upita o useljeničkim vizama (sa foruma i drugdje), ali osim poznavanja pravila, propisa i lokacija za dodatne info. (gdje, šta i kako), nisam bio ljudima od velike pomoći nažalost, jer nema neke štele ili mogućnosti da se zaobiđe sistem.


Jesu još uvijek oni krkani laburisti tamo na vlasti ? Mislim premijerka je nice :zubati, ali sve ostalo.....


Da, i ona nije nice ni izgledom.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 23 ruj 2012, 20:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ove iz Australije kod nas doživljavaju škrtcima. Ali jadni ljudi nisu za to nimalo krivi, već takve okolnosti.
Dok platiš avionske karte, plus povratne, za sebe, ženu i bar dvoje djece, ne ostane ti baš previše da se okolo razbacuješ poklonima.
Jednu obitelj iz Australije doći u Europu košta pravo malo bogatstvo. Iz Europe natankaj 1-2 tanka u auto i već si dolje.

Ovi iz Njemačke sav taj novac koji uštede na putu mogu podijeliti i dati poklona kad dođu u posjetu.

Ali eto, zna biti svakakvih priča zbog tog nesporazuma i nepreglednosti cijele situacije. :laugh

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 23 ruj 2012, 20:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
volvoks je napisao/la:
Za koje poslove u AU se ne treba govorit bas fluent english?
Tu je vjerojatno njemacka u pednosti zbog jaceg 2.sektora


Kao i drugdje, šljakerske, građevinski sektor, rad u rudnicima i sl.

Ako nisi izbjeglica, ako te ne sponzorira rodbina ili neka firma, tu je realno jedina opcija ova viza:

http://www.immi.gov.au/skills/skillselect/index/visas/subclass-189/

Također je moguće uletit kroz stražnji ulaz kao "student", u bilo koju ustanovu (fakultet, koledž) sa studentskom vizom. Ona omogućuje i rad do 20 sati tjedno dok studiraš. Nakon studija je lakše dobiti trajnu vizu. Jedini problem je što moraš ući u zemlju za skoro $20.000 u gotovini, čime bi dokazao da se možeš sam uzdržavati za vrijeme studija.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 23 ruj 2012, 20:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
BBC je napisao/la:
Ove iz Australije kod nas doživljavaju škrtcima. Ali jadni ljudi nisu za to nimalo krivi, već takve okolnosti.
Dok platiš avionske karte, plus povratne, za sebe, ženu i bar dvoje djece, ne ostane ti baš previše da se okolo razbacuješ poklonima.
Jednu obitelj iz Australije doći u Europu košta pravo malo bogatstvo. Iz Europe natankaj 1-2 tanka u auto i već si dolje.

Ovi iz Njemačke sav taj novac koji uštede na putu mogu podijeliti i dati poklona kad dođu u posjetu.

Ali eto, zna biti svakakvih priča zbog tog nesporazuma i nepreglednosti cijele situacije. :laugh


Nije samo to. Najveći dio ima zmiju u džepu.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 23 ruj 2012, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ministry of Sound je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Jesu još uvijek oni krkani laburisti tamo na vlasti ? Mislim premijerka je nice :zubati, ali sve ostalo.....


Da, i ona nije nice ni izgledom.


Ups pobrkah je sa jednim drugim milfom ....

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 23 ruj 2012, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ministry of Sound je napisao/la:

Nije samo to. Najveći dio ima zmiju u džepu.


Ma je, uglavnom je to. Primjetio sam i na ovima iz Kanade i USA. Lako ako putuješ sam, ali ako moraš u posjetu povesti kišu članova obitelji to te ekonomski zakolje doslovce.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 23 ruj 2012, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Ministry of Sound je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Za koje poslove u AU se ne treba govorit bas fluent english?
Tu je vjerojatno njemacka u pednosti zbog jaceg 2.sektora


Kao i drugdje, šljakerske, građevinski sektor, rad u rudnicima i sl.

Ako nisi izbjeglica, ako te ne sponzorira rodbina ili neka firma, tu je realno jedina opcija ova viza:

http://www.immi.gov.au/skills/skillselect/index/visas/subclass-189/

Također je moguće uletit kroz stražnji ulaz kao "student", u bilo koju ustanovu (fakultet, koledž) sa studentskom vizom. Ona omogućuje i rad do 20 sati tjedno dok studiraš. Nakon studija je lakše dobiti trajnu vizu. Jedini problem je što moraš ući u zemlju za skoro $20.000 u gotovini, čime bi dokazao da se možeš sam uzdržavati za vrijeme studija.

A na kakvom su glasu AU fakulteti?
Ne planiram napustat hrvatsku , ali ako se kriza nastavi :neznam

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 24 ruj 2012, 01:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Hvali Australiju drži se Njemačke - stara poslovica u mojoj obitelji.. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 24 ruj 2012, 07:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Nakon zavrsetka rata, veliki dio bosanskohercegovacke dijaspore, uslijed nemogucnosti ostanka u DE otisao je u tkz treće zemlje.Prije par mjeseci pregledala sam neke statistike iseljavanja i naisla na podatak da je Australija bila jako aktuelna.Vjerovatno ljudi nisu imali mogucnosti za povratak, te su se otisnuli sa porodicama u nepoznato.

Uslovi zivota kao i svuda vjerovatno ovise o radu, trudu i sposobnostima, no meni licno zemlje poput Australije, N.Zelanda ili USA su put bez mogucnosti povratka.Odluciti se porodici na takav jedan " rez" u zivotu potrebno je mnogo odricanja.Ljudi, a osobito djeca, sigurno se vremenom i otudje, obzirom da BiH posjecuju vrlo rijetko, zbog " malog bogastva " koje je potrebno izdvojiti samo za avionske karte. ( kao sto već rece BBC )

Jedan duži odmor ( mjesec ili dva ) vjerovatno je idealan za upoznati i vidjeti taj kontinent, no ta zivot van Evropskih granica tesko je imati volje zbog raznoraznih razloga ( uza i sira familija, Podjete BiH ...)

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 24 ruj 2012, 10:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
volvoks je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Kao i drugdje, šljakerske, građevinski sektor, rad u rudnicima i sl.

Ako nisi izbjeglica, ako te ne sponzorira rodbina ili neka firma, tu je realno jedina opcija ova viza:

http://www.immi.gov.au/skills/skillselect/index/visas/subclass-189/

Također je moguće uletit kroz stražnji ulaz kao "student", u bilo koju ustanovu (fakultet, koledž) sa studentskom vizom. Ona omogućuje i rad do 20 sati tjedno dok studiraš. Nakon studija je lakše dobiti trajnu vizu. Jedini problem je što moraš ući u zemlju za skoro $20.000 u gotovini, čime bi dokazao da se možeš sam uzdržavati za vrijeme studija.

A na kakvom su glasu AU fakulteti?
Ne planiram napustat hrvatsku , ali ako se kriza nastavi :neznam


Nisam u tim akademskim vodama, pa ne bih znao valorizirati AU sveučilišta. Samo znam da će SAD zauvijek biti Bog i Batina što se tiče elitnih sveučilišta.

No to nije poanta, niti sam nužno govorio o fakultetima. Veliki broj Indijaca (uvijek nekako nanjuše neke zakonske rupe ili slabosti, majku im, eto ih skoro ko Bošnjaci) je u Australiju došao studirati u nekakvim opskurnim institucijama, koledžima, kursevi za frizere, kuhare i slično - samo da bi tehnički mogli ući kroz studentsku vizu, raditi 20 sati tjedno, i kasnije imati lakši put do trajne vize i državljanstva. Djelomično zbog toga su bili na meti rasističkih napada, ali to je posve druga tema.

Dakle, ulaz preko studentske vize je najlakši loophole, ali je potrebno skupiti skoro $20.000 kao dokaz da nećeš biti teret državi dok si na studiju.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 24 ruj 2012, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Citat:
Uslovi zivota kao i svuda vjerovatno ovise o radu, trudu i sposobnostima, no meni licno zemlje poput Australije, N.Zelanda ili USA su put bez mogucnosti povratka.Odluciti se porodici na takav jedan " rez" u zivotu potrebno je mnogo odricanja.Ljudi, a osobito djeca, sigurno se vremenom i otudje, obzirom da BiH posjecuju vrlo rijetko, zbog " malog bogastva " koje je potrebno izdvojiti samo za avionske karte. ( kao sto već rece BBC )


A zamisli da ti pradjed bude u Argentini...
Kaže radio dan noć da bi pobjegao iz Argentine..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 24 ruj 2012, 11:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ne znam koliko je ovo poznato forumašima. Jedna strahovito crna mrlja, ali se mora reći da Australci nikada nisu ni potencirali ni spominjali njegovo porijeklo, jer previše cijene hrvatsku zajednicu da bi je asocirali sa jednim luđakom (otac mu je Dalmoš sa Korčule, majka Anglo). Dakle 7 je službena (i dokazana) brojka, ali je sasvim moguće da se broj nestalih/ubijenih kreće u desetinama. :sad

Citat:
Hrvat Milat je najbrutalniji ubojica u Australiji

slika

Ubio je sedmero turista i završio na doživotnoj robiji. Ipak, zvjerstva su ga promaknula u medijsku zvijezdu, te je po njemu snimljen film.

Ivan Milat je jedan od najbrutalnijih ubojica kojeg je Australija ikad vidjela. Taj Australac hrvatskog podrijetla, jedan je od četrnaestero djece, a od malena je pokazivao kriminalne tendencije, koje su konačno doživjele svoj klimaks u obliku serijskih ubojstava u razdoblju od 1989. do 1994. godine.

Tad je on, dokazano je na sudu, ubio sedmero ljudi. Sumnja se i na ubojstva oko još trideset osoba, no ti zločini nikad nisu dokazani. Ipak, čak je i tih sedmero bilo dovoljno da ga se osudi na doživotnu zatvorsku kaznu.

Milat je rođen 27. siječnja 1944. godine kao Ivan Robert Marko Milat u obitelji iseljenika s Korčule, a prvi put je na sud dospio 1971. godine pod optužbama da je silovao dvije planinarke, koje su posvjedočile da je za vrijeme napada bio naoružan nožem. Ipak, taj mu zločin nije dokazan, a on je izbjegao kažnjavanje.

slika

Svestrani serijski ubojica - klao, gušio, prostrjeljivao, rezao glave...

Devedesetih godina prošlog stoljeća, u šumama Belanglo, nađena su tijela nekoliko nesretnih planinara i izletnika, koje je ubijao nakon što su ga zaustavili na cesti stopirajući. On ih je primao u automobil, predstavljajući se kao "Bill" ili, kako se također volio zvati, "Texas". Tijela nađena u šumi nisu olakšala posao policiji, jer su mnoga ubijena na sasvim različit način. Naime, jedna od tri britanske planinarke je nekoliko puta ustrijeljena u glavu, te je izbodena poslije smrti, dok su ostale dvije samo nasmrt izbodene.

Njemački planinari, koje je ubio, na tijelima su imali znakove gušenja i tučnjave, a jednoj je žrtvi Milat i odsjekao glavu, zbog čega je policija sumnjala i na višestruke počinitelje.

Na kraju, Milat je pronađen i uhićen 1994. godine, kad ga je identificirao Paul Onions, također jedan od ljudi koji su Milata zaustavili na autocesti. Onions je Milata zaustavio 1990. godine, a ovaj mu je postao sumnjiv kad je tijekom vožnje postao sve uzrujaniji i počeo dobacivati ksenofobične opaske. Kad je izvadio pištolj, Onions je uspio pobjeći i zaustaviti prolazeće motocikliste, koji su obavijestili policiju, no ubojica je pobjegao.

Tek četiri godine kasnije, kad je Onions vidio vijest o ubojstvima, nazvao je australsku policiju, koja je istragom došla do Milata, te ga uhitila.

Lijenčina - u zatvoru postao kolumnist, no otpustili ga zbog plagiranja

No zločinac je i u zatvoru nastavio živjeti živopisno. On je naime, pisao kolumnu za jedne australske novine, što ga je držalo blizu oka javnosti, ali i to je završilo nesretno po Milata. On je u jednoj svojoj kolumni, među ostalim, napisao:

"Kad radite sami na otvorenom, srednje velikog backapckera lako možete zavezati mornarskim čvorom oko vrata te provući uže sa strane i napraviti dvostruku petlju ispod njegovog lijevog stopala. Backpackera zatim možete lako pritisnuti na tlo kako biste upražnjavali sadističke rituale povlačenjem užeta pod kutom od 45 stupnjeva"

To je i objavljeno, ali se u redakciju novina javio jedan veterinar, te istaknuo da je Milat taj dio prepisao iz priručnika za kirurgiju konja iz 1936. godine. Iz novina je dobio otkaz zbog plagiranja, uz nezadovoljni komentar urednika koji je rekao da je od osuđenog serijskog ubojice, "s obzirom na iskustvo na tom području, više očekivao".

No Milat, australsko lice zla, tu nije završio svoj put. Iako je u zatvoru, poslužio je kao inspiracija za niskobudžetni horor "Wolf Creek", koji je svojevremeno našao svoje mjesto i u programu Sundance Film Festivala.

Isto tako, Milat uživa i popularnost kod određenih Australaca, koje očito ne smeta to što je ubijao i dekapitirao, te je osnovano nekoliko grupa koje se bore za njegovo oslobođenje. Zadnji Milatov poduhvat, kojim je opet privukao pažnju javnosti je rezanje vlastitog malog prsta i slanje istog sucu. Motiv za ovo još je uvijek nepoznat.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 24 ruj 2012, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pogledao sam sad ovaj Wolf Creek. Stavim tamo već.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 24 ruj 2012, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 vel 2012, 00:16
Postovi: 532
Ja bih radije na Novi Zeland ako pričamo o tim dijelovima svijeta. Ali Down Under je sigurno zemlja visokog standarda i kvalitete življenja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 25 ruj 2012, 06:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Zato jer su WASPovci jedna od najuspješnijih etničkih grupa. I sve zemlje koje su oni stavili na noge su superuspješne. I Britanija, Amerika i Kanada. I Australija i Novi Zeland.

Oni su izgradili sustav, a ostali se uklope manje ili više uspješno u njega.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 25 ruj 2012, 11:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nastavak priče kao da je zamišljen u kuhinji loših nastavaka horor filmova. Zanimljivo za one koji vjeruju da se određeni poremećaji i nasilnost prenose genetski.

Citat:
Nećaku Ivana Milata 43 godine robije

Matthew Milat, nećak serijskog ubojice Ivana Milata, osuđen je prošlog tjedna na 43 godine zatvora, a tek poslije 30 godina može zatražiti pomilovanje. Presuda je izrečena zbog ubojstva 17-godišnjeg Davida Auchterlonia. Njegov saučesnik, Koen Klein, kažnjen je s 32 godina zatvora, od čega 22 godine bez mogućnosti pomilovanja.

slika

Sudija Vrhovnog suda NSW Jane Matthews rekla je pri izricanju presude:

- Posljednjih deset minuta svog života, preminuli je bio predmet nezamislivog zlostavljanja i mučenja od Milata. Skoro je nemoguće zamisliti teror kroz koji je prošao. Ovo je bilo bezumno i brutalno ubojstvo. On je, zbog vlastitogg uživanja, na potpuno brutalan način uzeo život nevinog mladog čoveka koji je imao nesreću da bude njegov prijatelj. Imajući u vidu sve dokaze, smatram da Milat sa svojim osobnim poremećajem predstavlja značajan rizik i ozbiljnu opasnost po društvo.

Poruka majke

Ispred suda, Davidova majka Donna Locke i jedan od njegovih prijatelja razvili su transparent na kojem je bila aboridžinska zastava i ispisana poruka: "Počivaj u miru, Davide, neka ubojice trunu u paklu".

Sudija Matthews rekla je da nije bila u stanju da utvrdi iskreno osjećanje kajanja kod optuženih, a pjesma koju je Milat napisao takođe ne sadrži elemente žaljenja.

U noći 20. studenog 2010, pokojni David je naveden da krene u državnu šumu Belanglo, gdje je Ivan Milat početkom devedesetih godina ubio sedmoro autostopera. Davidu su obećali da će pušiti kanabis i piti, proslavljajući njegov 17. rođendan. S njim su krenuli Milat i Klein, koji sada imaju po 19 godina. Treći prijatelj Chase Day, nije optužen.

Kada su ušli u šumu, Davida su mučili i zatim ubili Milatovom sjekirom. Telo mu je zakopano u šumi. Pre ubistva, Milat je, kako je rečeno, trljao ruke i rekao:

- Idemo u Belanglo, netko će umrijeti.

Tijokom posljednjeg pretresa uoči izricanja presude, sudija Matthews je kazala da su tinejdžeri mobilnim telefonima snimali ubistvo, kao osobni "trofej".

Milat se posle hvalio svojim postupkom, govoreći prijateljima kako je radio "onako kako njegova obitelj čini". U seriji pjesama koje je napisao u zatvoru i slao majci, pokušao je veličati zločin.

Davidova majka, kao i djed i baka, izjavili su da su Milat i Klein trebaju biti kažnjeni doživotnom robijom. Odvjetnik osuđenih, međutim, pozivao se na njihovu mladost, nepostojanje ranijih kazni, kao i priznanje krivice, kao osnov da im se izrekne smanjena kazna.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Australia jedna od najpoželjenijih useljeničkih država?
PostPostano: 25 ruj 2012, 11:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Nema to veze s genetikom, njenu je jednostavno bilo cool sta mu je stric najpoznatiji kriminalac, te si ga je postavio kao životni uzor

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 414 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 39 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO