HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 kol 2024, 16:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14093 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 564  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 lis 2012, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
limpus je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Vrlo dobro.


Izgleda da stvar postaje službena.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/k ... 97844.html

Sve redom.
HSS je isto u toj priči koliko znam.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 07 lis 2012, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 04:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Neretvanski ribar ulovio maršala Tita

U mrežu najstarijega neretvanskog ribara, devedesetogodišnjeg Pave Volarevića, na punti Radalj, zalutao je neobičan ulov. Umjesto komarče ili lubina, koje je željno očekivao, Volarević je iz mreže izvukao bistu maršala Tita. Riječ je o originalnoj mjedenoj bisti teškoj oko dva kilograma, koja je zbog stajanja na dnu mora bila obrasla koraljima, koji su još vidljivi na njoj.

Nekoliko je dana šjor Pavo dvojio što će učiniti s neobičnim ulovom, vratiti ga u more ili zadržati. Odlučio je zadržati bistu, koju je očistio od nakupina, što nije bio nimalo lagan posao. Sada je nosi u svojoj torbi kao trofejni ulov, spreman pokazati je samo “osobama od povjerenja”. Volarević pretpostavlja da se maršalova bista u moru nalazila najmanje dvadesetak godina, a misli da zna i čije je bila vlasništvo prije negoli je završila na morskom dnu.
Svira, pjeva, zabavlja se

- Mislim da je maršal stajao u kući Ace Baranjina na Radalju, koji je za vrijeme rata pobjegao u Beograd. Bio je on visokopozicionirana osoba u ondašnjoj SFRJ, kao pomoćnik ministra unutarnjih poslova Aleksandra Rankovića - pojašnjava šjor Pavo prisjećajući se Ace, koji je bio invalid bez jedne noge. - Često je govorio da je izgubio nogu u bitci s Nijemcima; je li ili nije, tko će ga znati. Ljudi su ga se bojali jer je u kući uvijek imao vatreno oružje - kazuje Pavo Volarević, koji ulovljenu Titovu bistu ne namjerava vraćati vlasniku.

-Što uloviš u moru, tvoje je - smije se vitalni devedesetogodišnjak, koji uz ribolov na Radalju ima mnoštvo hobija, uglavnom glazbenih. Pjeva, pleše, svira harmoniku, violinu, saksofon, jednom riječju samouki glazbeni multitalent.

– Ne znam što bih vam rekao. To je jednostavno ribarska sreća - kaže ovaj iskusni ribolovac, najstariji u neretvanskoj dolini, a i u Dubrovačko-neretvanskoj županiji.

- Volio bih da je umjesto maršala bila kakva komarča od desetak kila, kakve sam lovio prošle jeseni, ali što je, tu je. Bolje išta nego ništa - govori nam dok pozira s “ulovom“ ispred fotoaparata. Iako je prevalio devedesetu, šjor Pavo se osjeća mlad. Svira, pjeva, zabavlja se u svojoj vikendici na Repiću gdje provodi čitavo ljeto. No kada krenu jesenski dani, vraća se u Metković, pa je ovaj neobičan ulov zasigurno njegov ovogodišnji oproštaj s ljetom.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubrovn ... fault.aspx


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 08 lis 2012, 11:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 15:38
Postovi: 2207
Izložba maketa na temu Domovinskog rata 'Oluja u minijaturi'

Podsjećajući na najvažnija zbivanja i uspomene nastale u nezaboravnoj povijesnoj vojno-redarstvenoj operaciji „Oluja” u Domovinskom ratu, želja organizatora je prigodnim maketama djeci i odraslima približiti Domovinski rat i oslobodilačku vojno-redarstvenu operaciju „Oluja”, sagledane s tehničkog aspekta i uklapajući ih istodobno u povijesni kontekst zbivanja.

Uz popularizaciju maketarskog hobija, kod djece i mladeži želimo potaknuti i osjećaje nacionalnog identiteta i domoljublja. Autori izložbu posvećuju svim hrvatskim braniteljima i svim stradalnicima u Domovinskom ratu.

Izložba se u listopadu i studenom 2012. godine održava u zagrebačkom Tehničkom muzeju, a prijašnji postav dopunjen je novim izlošcima i drugim sadržajima, poput predavanja, promocija, projekcija i radionica. Devetnaest maketara iz nekoliko hrvatskih gradova autori su više od trideset pet diorama, vinjeta i maketa tenkova, oklopnih vozila, zrakoplova, brodova i figura, u različitim uobičajenim maketarskim mjerilima.

Svaka izložena maketa rađena je prema autentičnim fotografijama i drugom dostupnom arhivskom gradivu, koji su dijelom zajedno s izlošcima predstavljeni u popratnom katalogu, na panoima izložbe, te u projekciji fotografija koje prikazuju stupnjeve rada na maketama.

Program i raspored pogledajte OVDJE

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 08 lis 2012, 11:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Opa u tehnickom muzeju? To mi je taman usput. Hvala na info :palacgore1

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 09 lis 2012, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 08:39
Postovi: 1695
Zanimljiva moguća vijest:

Citat:
Novi broj političkog dvotjednika Objektiv analizira nedavnu odluku Hrvatske udruge poslodavaca da na čelno mjesto postave Ivicu Mudrinića te zaključuju da je u pitanju 'traženje trećeg puta u hrvatskoj politici jer se prema neslužbenim informacijama doznaje da Mudrinić sa Ivicom Todorićem namjerava osnovati novu političku stranku'.


http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/m ... 05067.html

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 09 lis 2012, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 08:39
Postovi: 1695
Dvostruki.

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 lis 2012, 09:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8417
Lokacija: Na rubu egzistencije
http://www.hrvatska-rijec.com/2012/10/k ... -lozancic/

Kraj Karamarkove ere, SOA-u preuzima Dragan Lozančić

Citat:
Lozančićevo imenovanje već je usuglašeno, ali će sama tehnička procedura, dakle potpisi premijera Milanovića i predsjednika Josipovića na službeni ukaz o imenovanju novog ravnatelja SOA-e, biti okončana odmah nakon Josipovićeva povratka iz službenog posjeta Francuskoj.

Lozančić je američki Hrvat, obrazovan u Sjedinjenim Državama, a otkako se 1991. vratio u Hrvatsku, obavljao je niz poslova u obrambenom sektoru.

Bio je načelnik Odjela za međunarodnu suradnju, zamjenik načelnika za obrambenu politiku, a vodio je i MORH-ov odjel multilaterale, koji je uključivao održanje mira u regiji, ali i specijalizirane programe NATO-a.

Lozančić je stekao i doktorat iz mehanike na Columbia Universityju u New Yorku.

Milanović Lozančićevim imenovanjem, pa slijedom toga i odlaskom dosadašnjeg ravnatelja Josipa Buljevića, i službeno završava eru snažnog utjecaja Tomislava Karamarka u hrvatskoj obavještajnoj zajednici, piše zabranjeni list.

Hrvatski su mediji ranije pisali da bi zapreka za Lozančićevo imenovanje moglo biti to što ima dvojno državljanstvo – uz hrvatsku ima i američku putovnicu. Kao problem spominjala se i Lozančićeva politička opredijeljenost koja je, navodno, tvrdo desna, pri čemu se posebno isticalo da je Lozančić 1991. došao iz Amerike u Hrvatsku preko tadašnjeg ministra obrane Gojka Šuška.


Koliko je istina ovo boldano?

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 lis 2012, 09:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Graničar Jozo je napisao/la:
http://www.hrvatska-rijec.com/2012/10/kraj-karamarkove-ere-soa-u-preuzima-dragan-lozancic/

Kraj Karamarkove ere, SOA-u preuzima Dragan Lozančić

Citat:
Lozančićevo imenovanje već je usuglašeno, ali će sama tehnička procedura, dakle potpisi premijera Milanovića i predsjednika Josipovića na službeni ukaz o imenovanju novog ravnatelja SOA-e, biti okončana odmah nakon Josipovićeva povratka iz službenog posjeta Francuskoj.

Lozančić je američki Hrvat, obrazovan u Sjedinjenim Državama, a otkako se 1991. vratio u Hrvatsku, obavljao je niz poslova u obrambenom sektoru.

Bio je načelnik Odjela za međunarodnu suradnju, zamjenik načelnika za obrambenu politiku, a vodio je i MORH-ov odjel multilaterale, koji je uključivao održanje mira u regiji, ali i specijalizirane programe NATO-a.

Lozančić je stekao i doktorat iz mehanike na Columbia Universityju u New Yorku.

Milanović Lozančićevim imenovanjem, pa slijedom toga i odlaskom dosadašnjeg ravnatelja Josipa Buljevića, i službeno završava eru snažnog utjecaja Tomislava Karamarka u hrvatskoj obavještajnoj zajednici, piše zabranjeni list.

Hrvatski su mediji ranije pisali da bi zapreka za Lozančićevo imenovanje moglo biti to što ima dvojno državljanstvo – uz hrvatsku ima i američku putovnicu. Kao problem spominjala se i Lozančićeva politička opredijeljenost koja je, navodno, tvrdo desna, pri čemu se posebno isticalo da je Lozančić 1991. došao iz Amerike u Hrvatsku preko tadašnjeg ministra obrane Gojka Šuška.


Koliko je istina ovo boldano?


Tolika istina da kraj Karamarkove ere nije istina :zubati

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 lis 2012, 10:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8417
Lokacija: Na rubu egzistencije
Zadar1993 je napisao/la:
Tolika istina da kraj Karamarkove ere nije istina :zubati

pitam za boldano.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 lis 2012, 10:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Graničar Jozo je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Tolika istina da kraj Karamarkove ere nije istina :zubati

pitam za boldano.


A ja ti odgovaram.
Pročitaj još jednom. Pažljivo.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 lis 2012, 10:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8417
Lokacija: Na rubu egzistencije
Zadar1993 je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:
pitam za boldano.


A ja ti odgovaram.
Pročitaj još jednom. Pažljivo.


Pa evo sam slovkao. I opet ništa ne piše konkretno.

Koliko vidim njega imenuju Milanović i Josipović, odnosno jesu li primorani ili ne ne znam. Sumnjam da jesu.

S druge strane ne mislim da je Karamrko tvrdo desno.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 lis 2012, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 15:38
Postovi: 2207
hoće reći da je istina da ga imenuju spomenuti, ali da to i nije kraj karamarkove ere.
meni to zvuči kao da je imenovani ipak karamarkov čovik ili da imenovani i nije jedini as u rukavu druga marka.

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 lis 2012, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8417
Lokacija: Na rubu egzistencije
Ilirk@ je napisao/la:
hoće reći da je istina da ga imenuju spomenuti, ali da to i nije kraj karamarkove ere.
meni to zvuči kao da je imenovani ipak karamarkov čovik ili da imenovani i nije jedini as u rukavu druga marka.

ma OK, ali ja nisam pitao to. o tome se da raspravljati.

Već zadar vuče vodu na svoj mlin, u političke vode. boli me briga za karamarka i jeli ovo njegov kraj.

Mene samo zanima jeli ovaj Dragan Lozančić preko Šuška došao u Hrvatsku ili nije.

Dakle poanta je na Lozančiću, a ne na Karamarku. Pustite naslov. Pitao sam za boldano, a ne za naslov.

Na kraju krajeva sada je on pomoćnik ministra obrane Ante Kotromanovića.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 lis 2012, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 08:39
Postovi: 1695
Kada se već priča o Karamarku.

Citat:
ava mala diplomatska ofenziva pokrenuta je nakon našeg članka o tome da Komisija u nacrtu izvješća o monitoringu zaključuje kako je "odlazeća hrvatska vlada u prosincu 2011. imenovala niz policijskih dužnosnika, što je miniralo proces depolitizacije policije". Tomislav Karamarko, bivši ministar policije i aktualni predsjednik HDZ-a, javno je obznanio da će lobirati kod predstavnika Europske komisije da tu rečenicu izbace iz nacrta izvješća jer ona, kako je rekao, činjenično nije točna. Sudeći prema izjavama dvaju različitih izvora iz Komisije, koji su s nama jučer razgovarali pod uvjetom anonimnosti, u konačnoj verziji izvješća o monitoringu možda više neće biti riječi "miniralo".


http://www.vecernji.hr/vijesti/karamark ... nak-462209

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 lis 2012, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 15:38
Postovi: 2207
Graničar Jozo je napisao/la:
Ilirk@ je napisao/la:
hoće reći da je istina da ga imenuju spomenuti, ali da to i nije kraj karamarkove ere.
meni to zvuči kao da je imenovani ipak karamarkov čovik ili da imenovani i nije jedini as u rukavu druga marka.

ma OK, ali ja nisam pitao to. o tome se da raspravljati.

Već zadar vuče vodu na svoj mlin, u političke vode. boli me briga za karamarka i jeli ovo njegov kraj.

Mene samo zanima jeli ovaj Dragan Lozančić preko Šuška došao u Hrvatsku ili nije.

Dakle poanta je na Lozančiću, a ne na Karamarku. Pustite naslov. Pitao sam za boldano, a ne za naslov.

Na kraju krajeva sada je on pomoćnik ministra obrane Ante Kotromanovića.


meni su sumnjivi svi koji su došli sa šuškom, a nisu završili kao on.
ne mislim na onu fizičku komponentu (smrt), nego moralnu, političku, povjesnu i sl.
inače su mi sumnjivi svi koje postavi sadašnja, komunističko-orjunaška vlada.
znam da opis zvuči desničarki otrcano, ali nazovimo stvari svojim imenom pa nema problema ni dilema o tome tko je desno, a tko ne.

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 lis 2012, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8417
Lokacija: Na rubu egzistencije
Ilirk@ je napisao/la:
meni su sumnjivi svi koji su došli sa šuškom, a nisu završili kao on.
ne mislim na onu fizičku komponentu (smrt), nego moralnu, političku, povjesnu i sl.
inače su mi sumnjivi svi koje postavi sadašnja, komunističko-orjunaška vlada.
znam da opis zvuči desničarki otrcano, ali nazovimo stvari svojim imenom pa nema problema ni dilema o tome tko je desno, a tko ne.


koliko sam uspio pročitati ovaj lik je i smijenjen s određene pozicije nakon dolaska račanove vlade.

I to ga je Antunovićka smijenila.

Citat:
Kada je potkraj 2002. Željka Antunović postala ministrica obrane, Dragan Lozančić je radio kao vršitelj dužnosti šefa Uprave za međunarodnu suradnju. Ministrica Antunović odmah ga je smijenila uz formalno obrazloženje da na tako važnoj funkciji ne može biti američki državljanin. Poslije nekoliko godina Loznačić postaje predavač na centru za sigurnosnu politiku George C. Marshall u Garmisch-Partenkirchenu.

http://www.zabranjeni.hr/milanovic-bi-na- ... a/1053050/

dakle, tko je dotični gospodin.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 lis 2012, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 15:38
Postovi: 2207
ako razmisliš o tome kako je prošla i gdje završila željka antunović u milanovićevoj vladi, onda će ti biti jasno i čiji je dragan lozančić.
stara račanova garda i ova sadašnja nisu baš isto... nešto slično što se desilo s hdz-om nakon tuđmanove smrti, desilo se i s sdp-om nakon račanove.
meni to tako 'pari'...

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 lis 2012, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
post500416.html#p500416

Vidim da ovdje raspravljate. Stavio sam dijelove dva članka na drugu temu što se tiče Lozančića.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 lis 2012, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Sutra prosvjed sindikata: Želimo obraniti socijalnu državu koju nam pokušavaju oteti
SRIJEDA, 10 LISTOPAD 2012 12:38 IVANA

Matica hrvatskih sindikata najavila je kako će se u četvrtak 11. listopada održati prosvjedna povorka sindikata, "u obranu socijalne države koju nam podmuklo pokušavaju oteti, na otpor ekonomskoj politici koja zatvara radna mjesta, protiv smišljenog smanjenja cijene rada u cijeloj zemlji, protiv dokazano pogrešne politike strogih mjera štednje koja nemilice udara po obrazovanju i zdravstvu". Prosvjed počinje okupljanjem u 11h na Trgu Francuske Republike, kretat će se Ilicom do Trga bana Josipa Jelačića, gdje će biti postavljena pozornica s razglasom i video zidom.

Zatim će se manja kolona od 1500 prethodno određenih sudionika uputiti stubama Zakmardija, ulicom Dverce i Ćirilometodskom ulicom na Trg svetog Marka. stali sudionici prosvjeda ostat će na Trgu bana Josipa Jelačića gdje će, uz ostale prigodne sadržaje, pomoću video zida moći pratiti i događanja na Trgu svetog Marka. Poorka se istpim putem vraća stali sudionici prosvjeda ostat će na Trgu bana Josipa Jelačića gdje će, uz ostale prigodne sadržaje, pomoću video zida moći pratiti i događanja na Trgu svetog Marka.

Na Facebooku su objavili poziv:

''Pozivamo sve građane, radnike, studente, nezaposlene, umirovljenike na prosvjednu povorku sindikata

u četvrtak 11. listopada, s okupljanjem u 11h
od Trga Francuske Republike do Trga bana Jelačića

Pozivamo građane u obranu socijalne države koju nam podmuklo pokušavaju oteti,

Pozivamo radnike protiv smišljenog smanjenja cijene rada u cijeloj zemlji,

Pozivamo studente u prosvjed protiv egzodusa u Kanadu i Australiju,

Pozivamo nezaposlene protiv dokazano pogrešne politike strogih mjera štednje,

Pozivamo građane na protivljenje politici koja pogoduje bogatima,

Pozivamo radnike na otpor ekonomskoj politici koja zatvara radna mjesta,

Pozivamo umirovljenike u prosvjed protiv politike koja nas vodi u desetljeće stagnacije,

Pozivamo sve ljude na protivljenje neljudskim i ekonomski štetnim nejednakostima među ljudima,

I još jednom pozivamo sve javne zaposlenike i državne službenike protiv nasilne i ultimativne Vladine politike stalnog smanjenja njihovih prava.

Pozivamo sve kojima je školovanje njihove djece važno.

Svako pravo koje uzmu učitelju, uzimaju i radniku.

Dosta nam je trpljenja zbog tuđih dugova! Nisu radni ljudi prozveli ovu krizu!

Ne radi se o krizi, radi se o prijevari!

Matica hrvatskih sindikata".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 lis 2012, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pizda im materina glupa šurovali su sa "kukurikavcima" na skidanju prošle vlade. Iako im to nije posao niti to smiju raditi.

Jebale vas komunjare, kad su oni imali socijalne osjećaje za napaćene i narod.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 lis 2012, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 11:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Josip Leko postao predsjednik sabora, cijelo sam vrijeme mislio da je rođen u hercegovini ali na wikipediji piše da je rođen u Vojvodini....vjerojatno je hercegovackog podrijetla, sudeci po prezimenu

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/josip-leko-novi-je-predsjednik-sabora.html

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 lis 2012, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44024
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
TG-B.B.B je napisao/la:
Josip Leko postao predsjednik sabora, cijelo sam vrijeme mislio da je rođen u hercegovini ali na wikipediji piše da je rođen u Vojvodini....vjerojatno je hercegovackog podrijetla, sudeci po prezimenu

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/josip-leko-novi-je-predsjednik-sabora.html


Citat:
Josip Leko: Do sad najviše rangirani političar iz Hercegovine

slika

Od Ledinca, Plavne i Širokog Brijega do Zagreba i mjesta prvog čovjeka Sabora Hrvatske

Hrvatski sabor je jednoglasno, sa 123 glasa, izabrao Josipa Leku za novog predsjednika. Time je Leko postao prvi Hercegovac koji obnaša najveću dužnost u hrvatskoj politici. Za potpredsjednicu Sabora odabrana je dugogodišnja zastupnica Dragica Zgrebec. Leko se nakon glasovanja obratio zastupnicima rekavši kako im je najvažnija dužnost očuvanje demokracije i demokratske vrijednosti.

Od duhana do zastupnika

Josip Leko rođen je 19. rujna 1948. godine u vojvođanskom mjestu Plavna, općina Bač, gdje je njegov otac Ilija Leko trbuhom za kruhom 1947. stigao iz rodnog Ledinca, koji je u to vrijeme pripadao općini Lištica, danas Široki Brijeg. Ledinac utemeljenjem općine Grude 1955. godine postaje dio grudske općine. Ilija je u Plavnu stigao sa suprugom Veronikom (rođenom Biloš) i Josipovim starijim sestrama Anom, Zdravkom i Marijom te starijim bratom Perom, koji su rođeni u Ledincu. Nakon godinu i pol dana provedenih u Plavnoj, gdje je rođen Josip, Ilija se vraća u Ledinac. Najprije se bavio uzgojem duhana, a potom se zapošljava u ledinačkoj trgovini. U Ledincu su se rodili i Josipova mlađa sestra Luca te mlađi brat Zvonimir (Braco). Josip prve razrede osnovne škole pohađa u Ledincu, a 1958. godine čitava obitelj preseljava u Lišticu, današnji Široki Brijeg.

Ilija se u Lištici najprije zapošljava u trgovini, a potom postaje tajnik u tadašnjoj gimnaziji te tajnik u osnovnoj školi. Obitelj Leko živjela je u zgradi nadomak gimnazije, poznatoj kao bivša fratarska stolarija. Josip i njegova braća završili su gimnaziju, kao i sestre Marija i Luca, a studirali su u Zagrebu.

Bivši susjedi obitelji Leko kažu kako je Ilija bio u vrlo prisnim odnosima sa širokobriješkim franjevcima, a legendarni fra Vojo Mikulić bio je Ilijin kućni prijatelj. Najstarija Josipova sestra Ana je umrla, a ostale sestre i braća žive u Zagrebu. Svi su veoma vezani za Široki, Josip svake godine dođe u Široki 13. kolovoza na misu zadušnicu u povodu godišnjice smrti oca Ilije, koji je ukopan u širokobriješkom groblju Mekovac. U grobnici obitelji Leko u Mekovcu pokopana je i Josipova majka Veronika. Josip te njegova braća i sestre dolaze u Široki za Sve svete donijeti cvijeće i zapaliti svijeće na počivališta svojih roditelja, a dođu i na blagoslov polja u Mekovcu. Josip Leko bio je proljetos, unatoč brojnim obvezama, na blagoslovu polja u groblju Mekovac.

Josip stigne i na jubilarne godišnjice mature 11. naraštaja širokobriješke gimnazije. Njegove gimnazijske kolege imaju samo riječi hvale za svoga „školskog“, a bivši profesori sjećaju ga se kao vrijednog i discipliniranog gimnazijalca.

-Prošlo je puno vremena od Josipovih gimnazijskih dana, ali dobro se sjećam da je bio iznadprosječan gimnazijalac, radin, vrijedan, discipliniran, sustavan, pedantan – rekao nam je prof. Milan Budimir koji je Josipu Leki u širokobriješkoj gimnaziji predavao fiziku.

Pravi gospodin

Ivan Lasić, djelatnik ureda ZZO-a u Širokom Brijegu, gimnazijski kolega Josipa Leke kaže:

-Jozo je u vrijeme naših gimnazijskih dana bio doista dobar dečko, vrlo komunikativan, volio je zaigrati i nogomet. Kad bi stigao u Široki, znao bi popričati sa svojim bivšim školskim kolegama. Bio je na proslavi 30 godina mature, a sreli smo se proljetos na blagoslovu polja u Mekovcu i kazao kako bi volio biti i na proslavi 45 godina mature. No, zbog obveza vezanih uz konvenciju njegove stranke nije mogao doći.

Romana Buhovac, širokobriješka profesorica likovnog pokazala nam je fotografiju s 30. obljetnice mature na kojoj je Josip sa svojim kolegama iz razreda.

- Josip je oduvijek bio komunikativan, staložen i uvijek djelovao kao veliki gospodin, kazala nam je Romana.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 lis 2012, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 15:38
Postovi: 2207
leka ima i u imotskom, ali prezime leko je iz tihaljine, made in škutorija..
http://hr.wikipedia.org/wiki/Leko

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 lis 2012, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 11:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Znači ipak je ero, tko bi rekao da će najmočniji hercegovac u hrvatskoj doći iz redova SDP-a...kao i Bandić, sad mi je malo jasnije kako je SDP BIH dobio 7% u Grudama, nešto su skupili i na njegov račun

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 lis 2012, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8417
Lokacija: Na rubu egzistencije
TG-B.B.B je napisao/la:
Znači ipak je ero, tko bi rekao da će najmočniji hercegovac u hrvatskoj doći iz redova SDP-a...kao i Bandić, sad mi je malo jasnije kako je SDP BIH dobio 7% u Grudama, nešto su skupili i na njegov račun


ah ništa to.

kad budete imali njega, javite se. :)

Ajmo Bosno... :zubati

slika

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14093 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 564  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO