HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 00:58.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4858 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 195  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 08 lis 2009, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Pozdrav svima.

Ima li kakve šanse da nas predstavljaju ljudi poput Nine a ne onakvi koji ne znaju dvije riječi sastavit?

Nikako mi nije jasno kako su se ljudi koji su nas od prije rata nas predstavljali progurali a ovakve sprašili za Zagreb...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 08 lis 2009, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
Crni bombarder je napisao/la:
caporegime je napisao/la:

osobno upoznat s njegovim stavovima da se s muslimanima uvijek moglo i da smo mi krivi za rat s muslimanima.
riječi pamtim još od 94' na obiteljskom druženju kod zajedničkom nam rođaka.
ne mislim da je loš čovjek, naprotiv, ali mislim da je tada bio u ropstvu iluzija, izgleda da mu se može prodat fora.


Moguce da je sljedbenik cvjecarske politike.

Nije jedini, moj pokojni tetak recimo, on je bio intelektualac, profesor na jednom zagrebackom fakultetu dakle nije glup covjek, teski hrvat i sljedbenik pravastva, uvijek je muslimane gledao kao cvijece hrvatskog naroda... zabluda, jebiga.
To je zabluda onih Hrvata koji ne žive u BiH. Takvima preporučujem izlet u istočni Mostar na otriježnjenje.

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 08 lis 2009, 19:21 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Crni bombarder je napisao/la:
caporegime je napisao/la:

osobno upoznat s njegovim stavovima da se s muslimanima uvijek moglo i da smo mi krivi za rat s muslimanima.
riječi pamtim još od 94' na obiteljskom druženju kod zajedničkom nam rođaka.
ne mislim da je loš čovjek, naprotiv, ali mislim da je tada bio u ropstvu iluzija, izgleda da mu se može prodat fora.


Moguce da je sljedbenik cvjecarske politike.

Nije jedini, moj pokojni tetak recimo, on je bio intelektualac, profesor na jednom zagrebackom fakultetu dakle nije glup covjek, teski hrvat i sljedbenik pravastva, uvijek je muslimane gledao kao cvijece hrvatskog naroda... zabluda, jebiga.


Dobro to sad ovisi, kad ti je tetak umro, ako je prije rata onda nije ništa čudno, ali ako je poslije...
Tko zna, možda je tako mislio '94 vjerojatno i mnogi drugi Hrvati, i većina ih se otrijeznila kad je vidila kakvi su u Federaciji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 08 lis 2009, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68246
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Dobrodošao Junuz.

Pa... radi se na tome da se stvari bitno poprave. ;)

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 08 lis 2009, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Robbie MO je napisao/la:
Dobrodošao Junuz.

Pa... radi se na tome da se stvari bitno poprave. ;)


Hvala na dobrodošlici.

Taj dio me i zanima. Ima po Zagrebu puno ljudi a vjerujem da ima i u Hercegovini a i u mojoj Bosni.

Malo su mi dosadili ovi naši "silni" bez škole i inteligencije. Samo od takvih tonemo sve dublje.

Nino je pokazao u emisiji zašto su takvi "zaštitnici" Hrvata pogubni po nas i zašto imamo poprilično lošu sliku kod dijela Hrvata o nama.

Mislim da nam baš ovakvi trebaju sljedećih godina. Pokoja sirovina nekad može i zatrebat ali ih je previše, što jest, jest.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 08 lis 2009, 20:38 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 00:04
Postovi: 105
E ovako.Nino Raspudić je htio ispasti "faca" tu veče u emisiji i u vašim očima izgleda i da jeste.Momak se samo dobro pripremio za emisiju(garant je čitavu predhodnu noć smišljao pitanja i repliku na moguće odgovore) isto kao i Ivo Miro Jović kada se tek pojavio.Dizali ste ga u nebesa a potom ništa.Raspudić je u emisiji iznosio samo tvrdnje koja su na ovom forumu 90 % a to je navodna ugroženost hrvata,nedopuštanje zastave hrvatskog naroda a neće da kaže da je to zastava hercegbosne(kao da na utakmici igraju narodi međusobno pa se trebaju nositi zastave naroda).Takođe je iznosio tvrdnje da se istina stavlja pod tepih kao da je istina da je suživot nemoguć i da se to krije.Još jednom kažem da se momak super pripremio za emisiju za razliku gostiju iz Sarajeva koji uopće nisu bili kompetentni da raspravljaju o toj temi u emisiji.
Htio bih u ime poštenih Bošnjaka kojih ima puno više nego što vi to mislite da se izvinemo građanima Širokog Brijega na divljaštvu huligana iz Sarajeva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 08 lis 2009, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
seha je napisao/la:
E ovako.Nino Raspudić je htio ispasti "faca" tu veče u emisiji i u vašim očima izgleda i da jeste.Momak se samo dobro pripremio za emisiju(garant je čitavu predhodnu noć smišljao pitanja i repliku na moguće odgovore) isto kao i Ivo Miro Jović kada se tek pojavio.Dizali ste ga u nebesa a potom ništa.Raspudić je u emisiji iznosio samo tvrdnje koja su na ovom forumu 90 % a to je navodna ugroženost hrvata,nedopuštanje zastave hrvatskog naroda a neće da kaže da je to zastava hercegbosne(kao da na utakmici igraju narodi međusobno pa se trebaju nositi zastave naroda).Takođe je iznosio tvrdnje da se istina stavlja pod tepih kao da je istina da je suživot nemoguć i da se to krije.Još jednom kažem da se momak super pripremio za emisiju za razliku gostiju iz Sarajeva koji uopće nisu bili kompetentni da raspravljaju o toj temi u emisiji.
Htio bih u ime poštenih Bošnjaka kojih ima puno više nego što vi to mislite da se izvinemo građanima Širokog Brijega na divljaštvu huligana iz Sarajeva.


Trla baba dlan ,da joj prodje dan. :smajl004

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 08 lis 2009, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
seha je napisao/la:
E ovako.Nino Raspudić je htio ispasti "faca" tu veče u emisiji i u vašim očima izgleda i da jeste.Momak se samo dobro pripremio za emisiju(garant je čitavu predhodnu noć smišljao pitanja i repliku na moguće odgovore) isto kao i Ivo Miro Jović kada se tek pojavio.Dizali ste ga u nebesa a potom ništa.Raspudić je u emisiji iznosio samo tvrdnje koja su na ovom forumu 90 % a to je navodna ugroženost hrvata,nedopuštanje zastave hrvatskog naroda a neće da kaže da je to zastava hercegbosne(kao da na utakmici igraju narodi međusobno pa se trebaju nositi zastave naroda).Takođe je iznosio tvrdnje da se istina stavlja pod tepih kao da je istina da je suživot nemoguć i da se to krije.Još jednom kažem da se momak super pripremio za emisiju za razliku gostiju iz Sarajeva koji uopće nisu bili kompetentni da raspravljaju o toj temi u emisiji.
Htio bih u ime poštenih Bošnjaka kojih ima puno više nego što vi to mislite da se izvinemo građanima Širokog Brijega na divljaštvu huligana iz Sarajeva.


Suživot je moguć ali ne na način da nas se tjera da postanemo "Bosanci".

A što se zastava tiče nisu iste: RH, HB i zastava hrvatskog naroda.

Možda i mi nismo dovoljno potrudili da pokažemo razlike, koje doista i nisu velike...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 08 lis 2009, 21:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
seha je napisao/la:
E ovako.Nino Raspudić je htio ispasti "faca" tu veče u emisiji i u vašim očima izgleda i da jeste.Momak se samo dobro pripremio za emisiju(garant je čitavu predhodnu noć smišljao pitanja i repliku na moguće odgovore) isto kao i Ivo Miro Jović kada se tek pojavio.Dizali ste ga u nebesa a potom ništa.Raspudić je u emisiji iznosio samo tvrdnje koja su na ovom forumu 90 % a to je navodna ugroženost hrvata,nedopuštanje zastave hrvatskog naroda a neće da kaže da je to zastava hercegbosne(kao da na utakmici igraju narodi međusobno pa se trebaju nositi zastave naroda).Takođe je iznosio tvrdnje da se istina stavlja pod tepih kao da je istina da je suživot nemoguć i da se to krije.Još jednom kažem da se momak super pripremio za emisiju za razliku gostiju iz Sarajeva koji uopće nisu bili kompetentni da raspravljaju o toj temi u emisiji.
Htio bih u ime poštenih Bošnjaka kojih ima puno više nego što vi to mislite da se izvinemo građanima Širokog Brijega na divljaštvu huligana iz Sarajeva.


Za emisiju toga tipa se i ne treba pripremati. Onaj tko je u tom zna odavno sve- npr.
Mladen Ančić je napisao u detalje sve što je rečeno, i n puta više, u pisanijama
o Bosni (ne povjesničarskim) sabranima u knjžici "Tko je pogriješio u Bosni".
http://www.hercegbosna.org/ostalo/ancic.html

Jednostavno, u ovakvim emisijama glavnu ulogu igraju stav, obaviještenost
i agresivnost. I to da si na pravoj strani, te da je istina esencijalno na tvojoj strani.
Da se pripremao, onda bi spomenuo i TV kanal na hrvastkom jeziku, ubijanje Hrvata povratnika,
asimetriju u haagu i neprocesuiranje Grabovice, Trusine, Doljana, Križenčeva sela,...
financijsko prelijevanje po znamo kojim kriterijima, preglasavanje u "vladi",
ideološku islamizaciju u bošnjačko-muslimanskom društvu itd. itd.

Ovako je samo rekao jasno jasne stvari:

*da u BH ne postoji država nego protektorat
*da su to tri paralelna društva/nacije koje nemaju veze jedna s drugom i
koje se jedva trpe
*da su licemjerne fraze o suživotu kad sudionici ne kažu jasno
u toj istoj BH što zapravo misle- ja bih dodao, kao što Dodik kaže

Dakle nema tu nikakvih spektakularno novih otkrića, nego je
u jednoj od rijetkih situacija u gledanoj TV emisiji jedan hrvatski sugovornik
rekao nekoliko trivijalno jasnih stvari i to je to.

Netrivijalne, i to daleko prije, i detaljnije, rekao je Praljak:

mms://WWW.SLOBODANPRALJAK.COM/DVD-18.WMV
mms://WWW.SLOBODANPRALJAK.COM/DVD-19.WMV
mms://WWW.SLOBODANPRALJAK.COM/DVD-23.WMV
................
http://slobodanpraljak.com/ratni_video.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 08 lis 2009, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Hroboatos je napisao/la:
Za emisiju toga tipa se i ne treba pripremati. Onaj tko je u tom zna odavno sve- npr.
Mladen Ančić je napisao u detalje sve što je rečeno, i n puta više, u pisanijama
o Bosni (ne povjesničarskim) sabranima u knjžici "Tko je pogriješio u Bosni".
http://www.hercegbosna.org/ostalo/ancic.html

Jednostavno, u ovakvim emisijama glavnu ulogu igraju stav, obaviještenost
i agresivnost. I to da si na pravoj strani, te da je istina esencijalno na tvojoj strani.


Ništa više od ovog gore rečenog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 08 lis 2009, 21:52 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 18:51
Postovi: 19
Na osnovu gledanja gospodina Raspudica na gostovanju u Latinici, kao prvo bih zakljucio da je on vrlo inteligentan,nacitan i skolovan mladi covjek.
Medjutim,isto tako sam primijetio da puno prica,a sadrzaj te price i nije toliko ogroman.
Taj njegov istup bi se mogao sazeti u tri slozene recenice.
Takodje mi djeluje,kao krajnje isfrustriran covjek,odnosom Hrvatske drzave prema Hrvatima u BiH.
Slusajuci njega,covjek dobija utisak,da ce svakoga trenutka zaplakati zbog te navodne nepravde.
Mijesa sport s politikom,pa onda pivredu s politikom,pa onda opet kukljavina i plac.
Lici mi puno na danasnje bosnjacke lopovske politicare,za koje je svako kriv samo ne Bosnjaci i njihovi tzv.politicari.
Krivi su i Covic i Dodik i Srbija i Hrvatska i EU i USA,samo Bosnjaci nisu.
Tako i ovaj gospodin Raspudic prica,ko je sve i zasto kriv a nigdje ne spomeni propuste Hrvata i hrvatskih politicara iz BiH.Vidi se da mu samopouzdanje jos nimalo nije poljuljano,a ima i ljudi koji ovakvo samopouzdanje malo drugacije nazivaju.

"Najbolji" mu je i onaj argumenat,gdje govori da su Sarajlije izasle na ulice poslije pobjede Turske nad Hrvatskom,pa onda u tom kontekstu navodi,da takvi sigurno ne kupuju hrvatske proizvode.
Kakva prvorazredna glupost,za tako visokoskolovanog covjeka.Pausalizira sve stanovnike Sarajeva radi nekoliko stotina sarajevskih budala i na kraju ostaje ziv,mrtav-hladan.
Navodi cinjenice da hrvatske proizvode Bosnjaci ne trose,ali te izjave ne potkrepljuje nikakvim cinjenicama.
O poznavanju psihologije ponasanja potrosaca da i ne govorim.
Svaki normalan covjek,s normalno popunjenim novcanikom,kupuje najjevtinije ponudjene proizvode,koji za uzvrat nude dobar kvalitet,pa ako su to hrvatski proizvodi,onda jos bolje po Hrvatsku.
Kod Bosnjaka u BiH to nije drugacije,kao i svugdje u ovom Svijetu.
Toliko za pocetak,a moglo bi se o gospodinu Raspudicu jos mnogo filozofirati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 lis 2009, 04:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 lip 2009, 05:17
Postovi: 330
kamikaza je napisao/la:
Medjutim,isto tako sam primijetio da puno prica,a sadrzaj te price i nije toliko ogroman.
Taj njegov istup bi se mogao sazeti u tri slozene recenice.
Takodje mi djeluje,kao krajnje isfrustriran covjek,odnosom Hrvatske drzave prema Hrvatima u BiH.
Slusajuci njega,covjek dobija utisak,da ce svakoga trenutka zaplakati zbog te navodne nepravde.
Mijesa sport s politikom,pa onda pivredu s politikom,pa onda opet kukljavina i plac.
Lici mi puno na danasnje bosnjacke lopovske politicare,za koje je svako kriv samo ne Bosnjaci i njihovi tzv.politicari.
Krivi su i Covic i Dodik i Srbija i Hrvatska i EU i USA,samo Bosnjaci nisu.
Tako i ovaj gospodin Raspudic prica,ko je sve i zasto kriv a nigdje ne spomeni propuste Hrvata i hrvatskih politicara iz BiH.Vidi se da mu samopouzdanje jos nimalo nije poljuljano,a ima i ljudi koji ovakvo samopouzdanje malo drugacije nazivaju.

Toliko za pocetak,a moglo bi se o gospodinu Raspudicu jos mnogo filozofirati.


Nekad u zivotu sine moras znati svoje mjesto. Iznad navedeni gospodin je, ako nista, izvanserijski intelektualac. Sto, ja sam siguran sam, ti nisi. Ovim komentarom si napisao svoj intelektualni epitaf. Izbjegavaj psihoanalizu.

Molim te, reci mi u kojoj zabiti se kaze "kukljavina" :ucelo ? Probaj "kukanje".

_________________
Right


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 lis 2009, 06:56 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Nevjerovatno je kamikaza koliko ti mozes rijeci srociti u tekst u kojem ne kazes ama bas nista.

Nino Raspudic je rekao jednu veliku istinu, a vi ste toga itekako svjesni.

Nekakve jeftine kvazipsihoanalize tog covjeka, sto radite i ovdje i na teh-x, a bez da vam on moze odgovoriti, i jesu sve sto imate protiv njega. Daj nam malo pricaj kako je imao nesretno djetinjstvo.

Smijesan si ko bioskop.

Ti meni recimo licis na goga, vi meni svi licite na goga, sto je zalosno po vas... i fasista i liberal i nacionalista i sovinistia i vatrogasac i pjano iz kavane i intelektualac, svaki bosnjo ima istu istu argumentaciju bez ijednog argumenta, dvolicne stavove koji se mijenjaju po potrebi, najmanje dva lica jedno za doma a drugo za Zagreb i dalje zapad, i tako dalje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 lis 2009, 08:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
kamikaza je napisao/la:
Slusajuci njega,covjek dobija utisak,da ce svakoga trenutka zaplakati zbog te navodne nepravde.
Mijesa sport s politikom,pa onda pivredu s politikom,pa onda opet kukljavina i plac.




Mislim da čak i sklonost ovakvim amaterskim psihonalizama je dijagnosticiran kao zaseban tip poremećaja.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 lis 2009, 08:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
seha je napisao/la:
(garant je čitavu predhodnu noć smišljao pitanja i repliku na moguće odgovore)



A kako ti to znaš ? Čitaš iz svoje kristalne kugle ili ti je rekla vidovita Džemila nakon što je bacila kašike ?

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 lis 2009, 18:29 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
Hroboatos je napisao/la:
Ovo je ključno, a i tema za razmišljanje. Realno, mogu se pojednostavljeno
opisati dva stava:

a) Srbi u BH (RS) zbog veće homogenosti i ustavnih okvira uspjeli su
izgraditi manevarski prostor takav da su gospodari svoje sudbine (u većem dijelu)

b) Srbima u RS to je, realno, darovano, i oni nisu pokazali neku veću homogenost, nego
su imali sreću, kao Tito 1948. (da je Staljin napao, Tito bi ispušio i ne bi bilo "povijesnog ne"). Njihova stabilnija pozicija nije rezultat njihove bolje politike, nego naklonosti
pravih čimbenika m.z. (SAD), dok je retorika oko ujedinjenja BH samo dimna zavjesa.

Ne iduću u ekstreme, osobno mislim da je opcija b) glavna, a da je a) kao neka dopuna.
Ili- Dodik ne bi ništa mogao da su ga odlučili pričepiti u bilo kojem trenutku. Da sada
SAD preko svojih pasa naprave agresiju u Banjoj Luci kao što je bila pljačka Hercegovačke banke, s trnspoerterima i dinamitom, te uhite Dodika- Srbi ne bi ništa poduzeli. Baš ništa.
Jer sljedeći korak je ulaz u rat, a to se nikomu ne će. Pogledajmo što je bilo nakon pravog pogroma Srba na Kosovu pred koju godinu ?
Ništa.

Dakle, iako cijenim primitivno-lukavu muljažu Dodikovum, držim da
bi bio brzo sređen da međunarodni ljigavci imaju oštar kurs prema RS.
A ne ovo cigančenje gdje se želi Kosovo "prelomiti" preko ustupaka u BH,
a s Muslimanima se ne zna ni što ni kako, nakon svih prijeloma
(SAD je podupirao, sjetimo se, i mudžahedine u Afganistanu).





Sa zakašnjenjem: nisam toliko mislio na Amerikance, koji su posljednjih godina pasivni po pitanju BiH pa sam čak stekao dojam i nezainteresirani i popustljivi prema ponašanju Dodika.
Normalno je da se Dodik jedino i boji Amerikanaca i da samo njih i uvažava ako već govorimo o medjunarodnima, i kad bi se oni žestoko aktivirali kontra njega da ne bi mogao ništa, ali za sada nema nikakvih akcija od Amerikanaca u tome pravcu.
A što se tiče ostalih tkzv međunarodnih, ako ne računam Amerikance, mislim na kojekakve EU karikature, nekakve posrednike i predstavnike iz raznih Austrija, Švedskih, Slovačkih i slično, Dodik može komotno da im napravi opće sranje u BiH a da oni ne samo nemaju načina da mu naude nego se ne bi mogli dogovoriti niti o čemu se uopće radi i kako da se zajednički prema tomu postave. Opet bi Nijemci jedno, Englezi drugo, Francuzi treće, a Berluskoni bi pričao pizdarije jer ga ionako za sve to boli racku.
Valjda imamo iskustva s tom bulumentom dovoljno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 lis 2009, 21:14 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 18:51
Postovi: 19
Franz Ferdinand je napisao/la:
kamikaza je napisao/la:
Medjutim,isto tako sam primijetio da puno prica,a sadrzaj te price i nije toliko ogroman.
Taj njegov istup bi se mogao sazeti u tri slozene recenice.
Takodje mi djeluje,kao krajnje isfrustriran covjek,odnosom Hrvatske drzave prema Hrvatima u BiH.
Slusajuci njega,covjek dobija utisak,da ce svakoga trenutka zaplakati zbog te navodne nepravde.
Mijesa sport s politikom,pa onda pivredu s politikom,pa onda opet kukljavina i plac.
Lici mi puno na danasnje bosnjacke lopovske politicare,za koje je svako kriv samo ne Bosnjaci i njihovi tzv.politicari.
Krivi su i Covic i Dodik i Srbija i Hrvatska i EU i USA,samo Bosnjaci nisu.
Tako i ovaj gospodin Raspudic prica,ko je sve i zasto kriv a nigdje ne spomeni propuste Hrvata i hrvatskih politicara iz BiH.Vidi se da mu samopouzdanje jos nimalo nije poljuljano,a ima i ljudi koji ovakvo samopouzdanje malo drugacije nazivaju.

Toliko za pocetak,a moglo bi se o gospodinu Raspudicu jos mnogo filozofirati.


Nekad u zivotu sine moras znati svoje mjesto. Iznad navedeni gospodin je, ako nista, izvanserijski intelektualac. Sto, ja sam siguran sam, ti nisi. Ovim komentarom si napisao svoj intelektualni epitaf. Izbjegavaj psihoanalizu.

Molim te, reci mi u kojoj zabiti se kaze "kukljavina" :ucelo ? Probaj "kukanje".


Gore navedeni gospodin je vrlo inteligenta,kao sto sam i naveo u prvoj recenici svog prvog posta,pa eto neka bude,kako ti kazes,
i izvanserijski intelektualac.
Znaci nema potrebe da potvrdjujes moje misljenje.

Zaboravio sam samo reci da cijenjeni gospodin djeluje i vrlo nesigurno i nervozno,sto se moze primjetiti po cinjenici,da puno i brzo vrti glavom te takodje i pretjerano razmahuje rukama.Mislim da sam primjetio,da se i puno znoji,pri svojoj penetrantnoj kukljavini :D .
Pardon,ja opet potonuh u psihoanalizi.
Priznajem,sto se psihoanalize tice,ja malo i licim na gospodina dr.sc. :kava .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 lis 2009, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ta vasa trganja i koprcanja, pljuvanje po Nini ,dokaz je vase frustriranosti istinom koju je covjek svima vama, a ne samo gosp ministru Hafizu, u facu srocio.. I to vas boli, istina.. Normalno je da takvi sada pokusavaju umanjiti vrijednost rijeci Nine Raspudica da se tjese i traze nesto sto bi potuklo njegove rijeci.. Al ne ide.. Covjek je "ladan ko spricer" zvekno pljusku svekolikom bosnjackom tupaluku

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 lis 2009, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Ringo59 je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:
Ovo je ključno, a i tema za razmišljanje. Realno, mogu se pojednostavljeno
opisati dva stava:

a) Srbi u BH (RS) zbog veće homogenosti i ustavnih okvira uspjeli su
izgraditi manevarski prostor takav da su gospodari svoje sudbine (u većem dijelu)

b) Srbima u RS to je, realno, darovano, i oni nisu pokazali neku veću homogenost, nego
su imali sreću, kao Tito 1948. (da je Staljin napao, Tito bi ispušio i ne bi bilo "povijesnog ne"). Njihova stabilnija pozicija nije rezultat njihove bolje politike, nego naklonosti
pravih čimbenika m.z. (SAD), dok je retorika oko ujedinjenja BH samo dimna zavjesa.

Ne iduću u ekstreme, osobno mislim da je opcija b) glavna, a da je a) kao neka dopuna.
Ili- Dodik ne bi ništa mogao da su ga odlučili pričepiti u bilo kojem trenutku. Da sada
SAD preko svojih pasa naprave agresiju u Banjoj Luci kao što je bila pljačka Hercegovačke banke, s trnspoerterima i dinamitom, te uhite Dodika- Srbi ne bi ništa poduzeli. Baš ništa.
Jer sljedeći korak je ulaz u rat, a to se nikomu ne će. Pogledajmo što je bilo nakon pravog pogroma Srba na Kosovu pred koju godinu ?
Ništa.

Dakle, iako cijenim primitivno-lukavu muljažu Dodikovum, držim da
bi bio brzo sređen da međunarodni ljigavci imaju oštar kurs prema RS.
A ne ovo cigančenje gdje se želi Kosovo "prelomiti" preko ustupaka u BH,
a s Muslimanima se ne zna ni što ni kako, nakon svih prijeloma
(SAD je podupirao, sjetimo se, i mudžahedine u Afganistanu).





Sa zakašnjenjem: nisam toliko mislio na Amerikance, koji su posljednjih godina pasivni po pitanju BiH pa sam čak stekao dojam i nezainteresirani i popustljivi prema ponašanju Dodika.
Normalno je da se Dodik jedino i boji Amerikanaca i da samo njih i uvažava ako već govorimo o medjunarodnima, i kad bi se oni žestoko aktivirali kontra njega da ne bi mogao ništa, ali za sada nema nikakvih akcija od Amerikanaca u tome pravcu.
A što se tiče ostalih tkzv međunarodnih, ako ne računam Amerikance, mislim na kojekakve EU karikature, nekakve posrednike i predstavnike iz raznih Austrija, Švedskih, Slovačkih i slično, Dodik može komotno da im napravi opće sranje u BiH a da oni ne samo nemaju načina da mu naude nego se ne bi mogli dogovoriti niti o čemu se uopće radi i kako da se zajednički prema tomu postave. Opet bi Nijemci jedno, Englezi drugo, Francuzi treće, a Berluskoni bi pričao pizdarije jer ga ionako za sve to boli racku.
Valjda imamo iskustva s tom bulumentom dovoljno.


N4e sporeći ovo o EUnusima- SAD su itekako zainteresirane za BH.
Ne zaboravimo da su upriličili feštu oko obljetnice Dytona da bi svijetu
to pokazali kao svoj najveći vanjskopolitički uspjeh.
Također, stalno prate i guraju plitke reforme, i to svjesno baš takve.

BH je njima jedan od 5-10 prioriteta, no ne žele ništa mijenjati nadajući se da će
Hrvati kolabirati i iscuriti. Onda bi mogli reći da su Srbi i Muslimani "namireni" i
sve lijepo i fino. Kao, "boje" se islamske države u Europi ?

Ma nemoj ? Države od 1,7 M stanovnika u okruženju, koja ne može ni mrdnuti ?
Faktor broj dva je što Hrvatsku mogu smatrati pacificiranom, nešto kao
kolonijom, dok je Srbija, iako crna rupa, ipak zadržala kakav-takav "ja"
(neisporučivanje Mladića, neisporučivanje onog tipa kojega SAD stalno nešto
traži zbog prijestupa (ne znam mu ime), veze s Rusijom, uporno nepriznavanje
fait accompli oko Kosova).

I tu je razlika: SAD, ili njihova politika, gleda na Hrvatsku kao na poslušnike, dok
na Srbiju kao na ne baš neke prijeteće galamdžije, no koji bar imaju neki stav
i ne daju dupe kao što su dali Mesić, Sanader i Račan.
A to se reflektira na položaj Hrvata i Srba u BH.
Iako ni jedni ni drugi ne mogu napraviti neku svjetsku, ni europsku strku,
percepcije je Srbije i Hrvatske respektivno da je prva ipak zemlja koja
ima ponos u nekoj mjeri (kao npr. Mađarska i Poljska u EU), a druga obični poslušnik
(kao Bugarska ili Rumunjska).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 lis 2009, 23:24 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2009, 00:46
Postovi: 102
Po onome sto vidjeh u Latinici i Otvoreno, momak je ocito inteligentan mada to ne znaci po nekoj automatici da je i uberintelektualac. Izgleda kao neko ko je daleko od toga da se rijesio svih svojih kompleksa, ali se bar suceljava sa njima. U nekim stvarima se slazem s njim, u nekim ne, jednostavno je "prenabrijan".

Koliko ima godina uopste? Mozda vremenom postane i potpuno zreo, to mu ocito fali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 10 lis 2009, 00:40 
Offline

Pridružen/a: 11 kol 2009, 19:17
Postovi: 48
neoptereceni je napisao/la:
Izgleda kao neko ko je daleko od toga da se rijesio svih svojih kompleksa, ali se bar suceljava sa njima.


kojih kompleksa,o cemu ti covjece?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 10 lis 2009, 00:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
ToTaalna Steta je napisao/la:
neoptereceni je napisao/la:
Izgleda kao neko ko je daleko od toga da se rijesio svih svojih kompleksa, ali se bar suceljava sa njima.


kojih kompleksa,o cemu ti covjece?


Pa to da je iz kamenjara, ne iz Sarajeva, grada u kome se koze cuvaju na terasama a 'dame' piske po travnjacima.
Svi smo mi iskompleksirani. :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 10 lis 2009, 02:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 lip 2009, 05:17
Postovi: 330
kamikaza je napisao/la:
Franz Ferdinand je napisao/la:

Nekad u zivotu sine moras znati svoje mjesto. Iznad navedeni gospodin je, ako nista, izvanserijski intelektualac. Sto, ja sam siguran sam, ti nisi. Ovim komentarom si napisao svoj intelektualni epitaf. Izbjegavaj psihoanalizu.

Molim te, reci mi u kojoj zabiti se kaze "kukljavina" :ucelo ? Probaj "kukanje".


Gore navedeni gospodin je vrlo inteligenta,kao sto sam i naveo u prvoj recenici svog prvog posta,pa eto neka bude,kako ti kazes,
i izvanserijski intelektualac.
Znaci nema potrebe da potvrdjujes moje misljenje.

Zaboravio sam samo reci da cijenjeni gospodin djeluje i vrlo nesigurno i nervozno,sto se moze primjetiti po cinjenici,da puno i brzo vrti glavom te takodje i pretjerano razmahuje rukama.Mislim da sam primjetio,da se i puno znoji,pri svojoj penetrantnoj kukljavini :D .
Pardon,ja opet potonuh u psihoanalizi.


Rijeci imaju svoju definiciju. Slucajeva ima gdje se vise njih odnose na istu stvar ili imaju slicno znacenje, dok razlika stoji u nijansama ili stupnjevima raznolikosti atributa subjekta kojeg opisuju. Tako da covjek moze biti antipatican, neprivlacan, poruzan, ruzan, gadan, oduran, gnusan, odvratan ili pak ogavan, a u sustini - on samo nije lijep. Istom logikom on moze biti antipatican i ogavan u isto vrijeme, jer da ponovimo -nije lijep, dok u praksi je to nemoguce, jer jedno je 10-i a drugo 350-i stupanj kruga. Da bi kristalizirali misao ili opis, mi bi trebali posjedovati u svome arsenalu sto je vise moguce rijeci, pa skladno sa potrebom upotrijebiti iste i dobili odgovarajuci efekt. Drzeci sve ovo u vidu, osposobljavas se za detektiranje dviju stvari:
1. Covjekove namjere, ukoliko mu je arsenal raskosan, jer vidis stupanj iste koju pokazuje kazanim
2. Covjekov intelektualni kapacitet tj nivo do kojega je izgradjen, ako mu je arsenal polu ili prazan

Sve ovo da ti ukazem na razliku izmedju "vrlo inteligentan" sto ti predlazes i "izvanserijski intelektualac" sa moje strane. Ako zelis da te komplimentiram iznad navedenom tockom jedan, onda je tvoj govor uvreda mladome profesoru. Tvoj opis "vrlo inteligentan", iako prividan kompliment, je kamuflirana uvreda namjensko-selektivnim opisom njegove inteligencije koji je minimizirao stupanj njene istinske vrijednosti. Ako bih ja pak odlucio da uvrijedim tvoju inteligenciju kao sto je navedeno u tocci 2, bilo bi radi predrasuda zbog stavova koje si se odlucio zauzeti. Ja odlucujem ici sredinom i odustati od analiziranja tebe, da bih te mozda ponukao na posteniji i neutralniji nacin zauzimanja buducih stavova.

Tvoj drugi paragraf, analiza profesorovih gestikulacija je ravna istoj od strane policajca sa osnovnom skolom. To nisi, zato me ne iritira jer pokusavajuci poniziti njega spustas svoj ugled i sebi kaljas obraz. Izvini ako sam ti ja prvi pokazao da ispaljujes bumerange iz svoje puske.

Tacna stvar je sto si naveo da je on izfrustriran, isto kao i svi MI. Naravno, ti si to plasirao kao uvrijedu na racun nepotpunosti njegovog ID ili karaktera, dok je stvarnost da smo svi MI izfrustrirani od strane onih kojima niti pravda, niti postenje, niti etika, niti moral, niti tolerancija, a definitivno ne ljubav - nisu nacela koja postuju u cinu ophodjenja prema nama, a mi nemamo pravo na odgovor.

ps Izvini za "zabit" u prvom postu :thumbdown . Najveci umovi su radjani po zabitima.

_________________
Right


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 10 lis 2009, 13:21 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 18:51
Postovi: 19
Franz Ferdinand je napisao/la:
kamikaza je napisao/la:

Gore navedeni gospodin je vrlo inteligenta,kao sto sam i naveo u prvoj recenici svog prvog posta,pa eto neka bude,kako ti kazes,
i izvanserijski intelektualac.
Znaci nema potrebe da potvrdjujes moje misljenje.

Zaboravio sam samo reci da cijenjeni gospodin djeluje i vrlo nesigurno i nervozno,sto se moze primjetiti po cinjenici,da puno i brzo vrti glavom te takodje i pretjerano razmahuje rukama.Mislim da sam primjetio,da se i puno znoji,pri svojoj penetrantnoj kukljavini :D .
Pardon,ja opet potonuh u psihoanalizi.


Rijeci imaju svoju definiciju. Slucajeva ima gdje se vise njih odnose na istu stvar ili imaju slicno znacenje, dok razlika stoji u nijansama ili stupnjevima raznolikosti atributa subjekta kojeg opisuju. Tako da covjek moze biti antipatican, neprivlacan, poruzan, ruzan, gadan, oduran, gnusan, odvratan ili pak ogavan, a u sustini - on samo nije lijep. Istom logikom on moze biti antipatican i ogavan u isto vrijeme, jer da ponovimo -nije lijep, dok u praksi je to nemoguce, jer jedno je 10-i a drugo 350-i stupanj kruga. Da bi kristalizirali misao ili opis, mi bi trebali posjedovati u svome arsenalu sto je vise moguce rijeci, pa skladno sa potrebom upotrijebiti iste i dobili odgovarajuci efekt. Drzeci sve ovo u vidu, osposobljavas se za detektiranje dviju stvari:
1. Covjekove namjere, ukoliko mu je arsenal raskosan, jer vidis stupanj iste koju pokazuje kazanim
2. Covjekov intelektualni kapacitet tj nivo do kojega je izgradjen, ako mu je arsenal polu ili prazan

Sve ovo da ti ukazem na razliku izmedju "vrlo inteligentan" sto ti predlazes i "izvanserijski intelektualac" sa moje strane. Ako zelis da te komplimentiram iznad navedenom tockom jedan, onda je tvoj govor uvreda mladome profesoru. Tvoj opis "vrlo inteligentan", iako prividan kompliment, je kamuflirana uvreda namjensko-selektivnim opisom njegove inteligencije koji je minimizirao stupanj njene istinske vrijednosti. Ako bih ja pak odlucio da uvrijedim tvoju inteligenciju kao sto je navedeno u tocci 2, bilo bi radi predrasuda zbog stavova koje si se odlucio zauzeti. Ja odlucujem ici sredinom i odustati od analiziranja tebe, da bih te mozda ponukao na posteniji i neutralniji nacin zauzimanja buducih stavova.

Tvoj drugi paragraf, analiza profesorovih gestikulacija je ravna istoj od strane policajca sa osnovnom skolom. To nisi, zato me ne iritira jer pokusavajuci poniziti njega spustas svoj ugled i sebi kaljas obraz. Izvini ako sam ti ja prvi pokazao da ispaljujes bumerange iz svoje puske.

Tacna stvar je sto si naveo da je on izfrustriran, isto kao i svi MI. Naravno, ti si to plasirao kao uvrijedu na racun nepotpunosti njegovog ID ili karaktera, dok je stvarnost da smo svi MI izfrustrirani od strane onih kojima niti pravda, niti postenje, niti etika, niti moral, niti tolerancija, a definitivno ne ljubav - nisu nacela koja postuju u cinu ophodjenja prema nama, a mi nemamo pravo na odgovor.

ps Izvini za "zabit" u prvom postu :thumbdown . Najveci umovi su radjani po zabitima.


Uopste mi nije bila namjera da omalovazavam,vrijedjam ili ponizavam gospodina Rasudica u vezi njegovog izgleda,inteligencije ili ne daj Boze nacionalne pripadnosti.Medjutim,isto tako,ocekujem od njega da ne omalovazava bukvalno cijeli bosnjacki narod,na osnovu navijanja pojedinaca u utakmici Hrvatska-Turska.Mislim da se on tu spustio,na najnizi moguci nivo svoje inteligencije.
S jedne strane,on ocekuje od R.Hrvatske da se u javnosti ne prenose samo negativni slucajevi bosanskih i hercegovackih Hrvata,koji iskoristavju socijalne pomoci u HR,nego da se prikazu i pozitivni primjeri ,sto u sportu,sto u privredi.Covjek bi,na prvi pogled rekao,pametno ovaj zbori.
S druge strane,on se sluzi samo negativnim primjerima ponasanja Bosnjaka,da bi dokazao tacnost svojih izjava.
Izvini,ali za mene je to dvolicnost prvog stepena,i nimalo se ne razlikuje od danasnjih bosnjackih politicara,po kojima on puca iz svih oruzja a na kraju pogodi i samog sebe.
Za razliku od Hrvata u BiH,koji u Raspudica gledaju kao spasioca,Bosnjaci isto tako vjerovato dobijaju i svog novog politickog spasioca,gospodina Radoncica.
Vrijeme ce donijeti svoje,i mislim da je kompromis u BiH jedino rjesenje,na sta se gospodin Raspudic nijednom ne pomisli u svojim izjavama a kamoli da tako nesto izrekne,a gospodin Radoncic jasno i glasno u javnosti rece:"Bosnjaci kao najveci narod u BiH ce morati praviti i najvece kompromise pri dogovoru s druga dva konstitutivna naroda u BiH".
Jasna je to poruka gospodina Radoncica i zna se sta toza nas znaci,medjutim i pored toga ce vjerovatno dobiti veliku podrsku na pretstojecim izborima 2010 godine,od strane Bosnjaka.
Da je gospodin Raspudic izgovorio i "k" od rijeci kompromis,on bi sebe zauvijek diskvalifikovao kod dobrog dijela hercegovackih Hrvata(mozda ne vecine),sto je moras priznati,vrlo tuzna cinjeinica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 10 lis 2009, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
kamikaza je napisao/la:
Uopste mi nije bila namjera da omalovazavam,vrijedjam ili ponizavam gospodina Rasudica u vezi njegovog izgleda,inteligencije ili ne daj Boze nacionalne pripadnosti.Medjutim,isto tako,ocekujem od njega da ne omalovazava bukvalno cijeli bosnjacki narod,na osnovu navijanja pojedinaca u utakmici Hrvatska-Turska.Mislim da se on tu spustio,na najnizi moguci nivo svoje inteligencije.
S jedne strane,on ocekuje od R.Hrvatske da se u javnosti ne prenose samo negativni slucajevi bosanskih i hercegovackih Hrvata,koji iskoristavju socijalne pomoci u HR,nego da se prikazu i pozitivni primjeri ,sto u sportu,sto u privredi.Covjek bi,na prvi pogled rekao,pametno ovaj zbori.
S druge strane,on se sluzi samo negativnim primjerima ponasanja Bosnjaka,da bi dokazao tacnost svojih izjava.
Izvini,ali za mene je to dvolicnost prvog stepena,i nimalo se ne razlikuje od danasnjih bosnjackih politicara,po kojima on puca iz svih oruzja a na kraju pogodi i samog sebe.
Za razliku od Hrvata u BiH,koji u Raspudica gledaju kao spasioca,Bosnjaci isto tako vjerovato dobijaju i svog novog politickog spasioca,gospodina Radoncica.
Vrijeme ce donijeti svoje,i mislim da je kompromis u BiH jedino rjesenje,na sta se gospodin Raspudic nijednom ne pomisli u svojim izjavama a kamoli da tako nesto izrekne,a gospodin Radoncic jasno i glasno u javnosti rece:"Bosnjaci kao najveci narod u BiH ce morati praviti i najvece kompromise pri dogovoru s druga dva konstitutivna naroda u BiH".
Jasna je to poruka gospodina Radoncica i zna se sta toza nas znaci,medjutim i pored toga ce vjerovatno dobiti veliku podrsku na pretstojecim izborima 2010 godine,od strane Bosnjaka.
Da je gospodin Raspudic izgovorio i "k" od rijeci kompromis,on bi sebe zauvijek diskvalifikovao kod dobrog dijela hercegovackih Hrvata(mozda ne vecine),sto je moras priznati,vrlo tuzna cinjeinica.


Ovdje je točna sintagma mase pojedinaca, koji su sudjelovali u karuselima i narodnim veseljima diljem gradova sa muslimanskom većinom u BiH.

Desetine i desetine tisuća ljudi je bilo na ulicama zbog slavlja i mnogo ih sa turskim obilježjima.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4858 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 195  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 254 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO