HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 06:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1011 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 26 tra 2012, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
zmajček je napisao/la:
Vii,jesi li upoznata sa Šemsom/Šejlom koju je opjevao Alen Islamović?

Alen je oženio našu "rvaticu. :aleale


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 26 tra 2012, 21:15 
Offline

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 15:05
Postovi: 1295
Neka hvala Bogu....ali upoznao sam Šejlu/Šemsu u Njemačkoj.
Najljepša žena koju sam vidio,u životu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 26 tra 2012, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
zmajček je napisao/la:
Neka hvala Bogu....ali upoznao sam Šejlu/Šemsu u Njemačkoj.
Najljepša žena koju sam vidio,u životu.

:aleale


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 26 tra 2012, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
Croat je napisao/la:
Vii je napisao/la:
:zubati
Ne družim se osobno s njima, nego ih znam iz grada i viđenja. Moje prijateljice su još bolje. :aleale
Njihove su. Druga je Nejra, miss naša. :D

ove na 2., 3. i 4. slici su mi favorite :aleale
lako bih ja njih asimilirao. malo dalmatinskog pršuta i hercegovačkog vina. :zivili

Crno, znači? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 26 tra 2012, 21:35 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
Vii je napisao/la:
Crno, znači? :zubati

uopće nisam išao za tim. lajkam sve boje kose kod lijepih dama, ali preferiram svjetlo smeđe, pošto sam već sam crn.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 26 tra 2012, 21:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
Croat je napisao/la:
Vii je napisao/la:
Crno, znači? :zubati

uopće nisam išao za tim. lajkam sve boje kose kod lijepih dama, ali preferiram svjetlo smeđe, pošto sam sam crn.

Samo pitam, Croat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 26 tra 2012, 21:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 26 tra 2012, 21:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
slika
slika
slika
slika
slika
Nema nigdje boljih frajera. :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 02 svi 2012, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
Citat:
Vrijedan certifikat za "Unsko-sanske šume"


U prostorijama podružnice preduzeća „Unsko sanske šume“ u Sanskom Mostu, održan je sastanak predstavnika ove firme i certifikatorske kuće SGS iz Slovačke. Pomenuta kuća u poslednje dvije godine vrši proces certificiranja proizvoda i usluga firme „Unsko sanske šume“ po savremenim standardima Evropske unije.

Na danas održanom sastanku istaknuto je zadovoljstvo činjenicom da je ovo šumsko privredno preduzeće ispunilo sve uslove i kriterijume koji se odnose na proces gazdovanja i eksploatacije šumskim resursima i dobijanje prestižnog certifikata FSC . Istaknuto je da je cilj FSC programa da promovira ekološki odgovorno, društveno korisno i ekonomski održivo gospodarenje šumskim resursima. Predstavnici certifikatorske kuće SGS, koja je u protekle dvije godine nadgledala ispunjavanje svih kriterijuma za dobijanje prestižnog certifikat, izrazili su zadovoljstvo tim procesom te je istaknuto kako su, prema njihovim ocjenama, „Unsko sanske šume“ preduzeće koje najuspješnije gospodari šumskim bogatstvom u Federaciji BiH.

Direktor preduzeća „Unsko sanske šume“, Dževad Muslimović, izrazio je zadovoljstvo ocjenom za uspješno proveden proces certifikacije te istakao kako će to imati veliki značaj u budućem poslovanju ovog preduzeća. Dobivanje FSC certifikata znači svrstavanje ŠPD-a Unsko-sanske šume u red naprednih evropskih i svjetskih kompanija u oblasti šumarstva. Ovo je izuzetno važno, jer sa FSC certifikatom ovo preduzeće dobija priliku za nesmetan plasman proizvoda na strana tržišta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 19 svi 2012, 11:20 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2010, 08:24
Postovi: 95
Jel vedropolje pripada Bihacu ili to posebna opcina mislim selendra :D

_________________
Do godine u Herceg Bosni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 26 lip 2012, 10:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
od nase granice prema Bihacu

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 21 kol 2012, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lip 2012, 19:22
Postovi: 8
Ej može mi tko napisati koji je čiji grb na sarkofagu?Tražim po netu ali ne mogu naći legendu i ako mi može netko reći o kojoj se građevini radi na ovoj slici
slika
I ako je moguće označiti nakarti GE lokaciju ukoliko je srušena. :hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 13 ruj 2012, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:29
Postovi: 162
Lokacija: iznad stadiona
Kako se navodi u oskudnim povijesnim dokumentima, u sarkofagu su posmrtni ostaci uglednih građana i plemića Bihaća koji su poginuli u borbama za odbranu grada od osmanlija:

1. Plemić Nikola Farkašić,
1519. godina
2. Plemić Ivan Bucković,
1520. godina
3. Plemić Bernardin Stivković,
1523. godina
4. Bihaćki sudija Luka
Cvitković, 1524. godina
5. Plemić Ivan i Gašpar
Kobasić, oko 1531. godine
6. Vicekapetan Petar
Rebrović, iza 1531. godine
7. Krojač Luka Bihaćanin,
prije 1551. godine
8. Vitez Juraj Šubić,
1560. godina
9. Kapetan Ivan Izačić,
1565. godina

Valjda su grbovi od ovih hrvatskih plemića.. sad koji je čiji, može se i to pronaći

_________________
HŠKZ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 10 stu 2012, 20:47 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2010, 23:43
Postovi: 85
OBILJEŽENA 20. OBLJETNICA UTEMELJENJA G.S. HVO REGIJE BIHAĆ

Povodom obilježavanja 20.obljetnice utemeljenja Glavnog Stožera HVO-a regije Bihać,danas su polaganjem vijenaca , paljenjem svijeća i molitvom ispred središnjeg križa na RKT groblju u Žegaru,izaslanstva HVIDRE,HKD NAPREDAK i HDZ 1990,odala počast poginulim i nestalim braniteljima HVO-a Bihać.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 01 pro 2012, 00:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Citat:
Alen Islamović bivši frontmen "Divljih jagoda" i "Bijelog dugmeta" napustio je SDP zbog politike kuju sprovodi ta partija i ubuduće će nastupati kao nezavisni vijećnik OV Bihać.




:D

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 01 pro 2012, 01:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Pravi Krajišnik, jebeš finoću...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 01 pro 2012, 01:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Dr. Roman Jurić novi predsjedavajući OV Bihać

Bihać,28.stud. 2012.god.

-U Bihaću je danas održana konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća Bihać. Za predsjedavajućeg je, većinom glasova, izabran Dr. Roman Jurić iz HDZ 1990 sa 26 glasova za i četiri suzdržana glasa. Za dopredsjedavajuće Općinskog vijeća izabrani su Mirsad Selmanović (SDU), Enver Mustafić (Narodna stranka Radom za boljitak) i Amra Ćehajić (SDA).
Alen Islamović kandidat SDP na lokalnim izborima i Almir Šahbazović kandidat A- SDA, prešli su u neovisne kandidate.
Ovu svečanu sjednicu obilježilo je i napuštanje sjednice od strane vijećnika SDP-a, koji su na taj način pokazali svoje nezadovoljstvo predloženim kandidatima za dopredsjedavajuće OV.

http://hdz1990bihac.ba/dr-roman-juric-n ... -ov-bihac/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 01 pro 2012, 02:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Dao Bog Bihać ponovo bude glavni grad Hrvatske :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 01 pro 2012, 02:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 01 pro 2012, 02:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Da imao je 26 crkava ako se ne varam. Možda sam pretjerao al uglavnom bilo ih je preko nekoliko. A onda Turčin i ubijanje i silovanje naših ljudi.. Strava! Ipak taj Bihać najmanje pod Turcima bio a i blizu nama ovdje.. Ko zna danas sutra modža opet glavni grad Hrvatske.. Što je najbolje taman mi na sredini nekako bio Zagreb je malo presjeverno :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 01 pro 2012, 03:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Ibar je napisao/la:
Ko zna danas sutra modža opet glavni grad Hrvatske.. Što je najbolje taman mi na sredini nekako bio Zagreb je malo presjeverno :D


Dobra ideja, treba odmah javiti Državnoj agenciji za poklapanje da se baci na posao :laugh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 01 pro 2012, 03:10 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
pozitivac je napisao/la:
Ibar je napisao/la:
Ko zna danas sutra modža opet glavni grad Hrvatske.. Što je najbolje taman mi na sredini nekako bio Zagreb je malo presjeverno :D


Dobra ideja, treba odmah javiti Državnoj agenciji za poklapanje da se baci na posao :laugh


mislim da je, geografski gledano, banja luka ipak najbolje rješenje. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 01 pro 2012, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Citat:
Hamdija Lipovača: Spreman sam zajedno s radnicima otići u Sarajevo, sačekati Osmanagića i dobro ga namlatiti

slika

U Bosanskoj Krupi jučer je održan sastanak sindikalista i željezničara s predstavnicima lokalne i kantonalne vlasti povodom najavljenog ukidanja Unske pruge, jedine željezničke linije koja povezuje Unsko-sanski kanton s ostatkom svijeta.

- U pitanju je opstanak tri para lokalnih linija za koje Željeznice Federacije smatraju da su neprofitabilne i kao takve, a zbog nesufinanciranja lokalnih vlasti, žele ih ukinuti od 1. prosinca. Od Vlade USK-a smo saznali da takav zahtjev o sufinanciranju nikad nisu ni dobili, a prema neslužbenim procjenama, ove tri linije na godišnjem planu koštaju oko 500.000 maraka, kazao je "Oslobođenju Igor Boban, predsjednik Sindikata željezničara.

Na ovaj način, istakao je on, oko 300 radnika željeznica iz USK-a bilo bi prebačeno na posao u Tuzlu, Sarajevo ili Zenicu. Načelnici Bosanskog Novog, Bosanske Krupe i Bihaća na sastanak su poslali zamjenike, dok je kantonalni premijer Hamdija Lipovača došao i uputio oštru poruku upravi Željeznica.

- Što se tiče vas radnika, mi smo na istoj strani, ali taj zahtjev direktora Željeznica Nedžada Osmanagića, čija je smjena pokrenuta, predstavlja čisto ucjenjivanje Krajine. Ne radi se o novcu, nego o principu, jer ni drugi kantoni ne sufinanciraju željezničke linije koje su jednako neprofitabilne. Spreman sam zajedno s radnicima prvi otići na prosvjede u Sarajevo, da sačekamo Osmanagića i dobro ga namlatimo, jer ako hoće krajiški odgovor, dobit će pravi krajiški odgovor, kazao je Lipovača na sastanku sa željezničarima, prenosi Oslobođenje.

Ogorčeni su i radnici željeznice USK-a, ali oni ipak ne žele da ih se uvlači u političke igre ni s jedne strane, dodaje list.

http://dnevnik.ba/novosti/bih/spreman-s ... -namlatiti


Sarajevo pokušava prometno izolirati Bosansku Krajinu, neće ići, kažu Krajišnici!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 08 pro 2012, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
Pantagana je napisao/la:
pozitivac je napisao/la:

Dobra ideja, treba odmah javiti Državnoj agenciji za poklapanje da se baci na posao :laugh


mislim da je, geografski gledano, banja luka ipak najbolje rješenje. :D


Polako, korak po korak. Prvo treba preći sa Zagreba na Bihać, pa tek onda...kad se steknu uvjeti i na Bansku Luku. :zubati

Nego što mislite bi li preimenovani Muslimani iz Bihaća pristali na pripajanje Bihaća Hrvatskoj ako bi on postao njen glavni grad?

S obzirom da su prodali vjeru za večeru, ne vidim zašto ne bi prodali i pripadnost Varta tvorevini za to da postanu stanovnici glavnog grada Hrvatske...ionako su Hrvati porijeklom.

Bilo bi korisno za Hrvatsku da se glavni grad preseli u Bihać. Ovaj Zagreb će cijelu Hrvatsku usisati u sebe, a ako bi se glavni grad preselio u Bihać, to bi se donekle smanjilo, a Bihać bi se razvijao i naseljavao Hrvatima, a sa njim bi i okolna područja (posebno Lika) dobili priliku za demografski oporavak i razvoj.

Možda bi mogli napraviti nešto kao Crna Gora - prijestolnica u Bihaću, a glavni grad u Zagrebu, dok se Bihać ne razvije i stekne uvjete da se i glavni grad preseli u njega.

A ako ovo s Bihaćem ne zvuči moguće zato što je grad u BiH, možda bi prijestolnicu (po uzoru na Crnu Goru) mogli postaviti u Knin da se malo podrži razvoj tog grada i kraja, dok se ne riješi Bihać...

Dole Zagrebački centralizam! :aleale

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihać
PostPostano: 08 pro 2012, 21:49 
Offline

Pridružen/a: 10 lis 2012, 09:36
Postovi: 608
Lokacija: Bošnjački institut
Tomislav Diablo je napisao/la:
Pantagana je napisao/la:

mislim da je, geografski gledano, banja luka ipak najbolje rješenje. :D


Polako, korak po korak. Prvo treba preći sa Zagreba na Bihać, pa tek onda...kad se steknu uvjeti i na Bansku Luku. :zubati

Nego što mislite bi li preimenovani Muslimani iz Bihaća pristali na pripajanje Bihaća Hrvatskoj ako bi on postao njen glavni grad?

S obzirom da su prodali vjeru za večeru, ne vidim zašto ne bi prodali i pripadnost Varta tvorevini za to da postanu stanovnici glavnog grada Hrvatske...ionako su Hrvati porijeklom.

Bilo bi korisno za Hrvatsku da se glavni grad preseli u Bihać. Ovaj Zagreb će cijelu Hrvatsku usisati u sebe, a ako bi se glavni grad preselio u Bihać, to bi se donekle smanjilo, a Bihać bi se razvijao i naseljavao Hrvatima, a sa njim bi i okolna područja (posebno Lika) dobili priliku za demografski oporavak i razvoj.

Možda bi mogli napraviti nešto kao Crna Gora - prijestolnica u Bihaću, a glavni grad u Zagrebu, dok se Bihać ne razvije i stekne uvjete da se i glavni grad preseli u njega.

A ako ovo s Bihaćem ne zvuči moguće zato što je grad u BiH, možda bi prijestolnicu (po uzoru na Crnu Goru) mogli postaviti u Knin da se malo podrži razvoj tog grada i kraja, dok se ne riješi Bihać...

Dole Zagrebački centralizam! :aleale





A Zemun?

_________________
˝Ovdje leži div, hb.org-in stid i sram, što bijaše kriv, jer bijaše Bošnjak"


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1011 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 31 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO