HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 srp 2024, 20:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 258 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 22 stu 2012, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 15:38
Postovi: 2207
ko je sad ovaj?? opet forum zamro? a oće to, oće.. sezona kiselih krastavaca..

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 22 stu 2012, 20:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lis 2012, 17:29
Postovi: 14
samo imbeclima nije jasno da se bosna i hercegovina mora raspazti jednog dana uz ovolikacku kolicinu mrznji kod ljudi i fasisticki nastrojene ljude i zene bilo kud da se okrenes od mostara do brckog sve fasisti i ustase i cetnici i muhadjedini


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 22 stu 2012, 21:42 
Offline

Pridružen/a: 11 stu 2012, 18:45
Postovi: 355
Lokacija: ZAGREB
Ilirk@ je napisao/la:
ko je sad ovaj?? opet forum zamro? a oće to, oće.. sezona kiselih krastavaca..


Kiseli krastavci ? :confused1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 08 pro 2012, 15:05 
Offline

Pridružen/a: 11 stu 2012, 18:45
Postovi: 355
Lokacija: ZAGREB
Jučer je bio Stjepan Mesić u emisiji na Prvoj Srpskoj TV, govorio je o sastancima Tuđman i Miloševića pa vam predlažem da pogledate. Ja sam pronašao mali isječak: http://www.youtube.com/watch?v=uTsAlRJ_s5w :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 08 pro 2012, 17:00 
Offline

Pridružen/a: 11 stu 2012, 18:45
Postovi: 355
Lokacija: ZAGREB
:sleep1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 09 pro 2012, 00:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 13:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Edi99 je napisao/la:
Jučer je bio Stjepan Mesić u emisiji na Prvoj Srpskoj TV, govorio je o sastancima Tuđman i Miloševića pa vam predlažem da pogledate. Ja sam pronašao mali isječak: http://www.youtube.com/watch?v=uTsAlRJ_s5w :smijeh


Prva Srpska TV ? Nisam znao da to postoji dok ti sad nisi napisao.
No sve šta ja imam reć na Stjepana Mesića je = :rigam

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 09 pro 2012, 01:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Momo Kapor kao da je u svojoj jednoj knjizi nekad davno najbolje osobe kao Mesića definirao.

Nikad se ne možeš svima svidjeti pa nemoj ni pokušavati. Tim riječima odprilike.
Mesić se toliko trudio da se svima svidi i koristio se lažima i pokvarenostima na tom putu da ga na kraju svi mrze. Neće ni muslimani dugo. Dosta da Mesić nešto lijepo kaže na račun Srba u Varti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 09 pro 2012, 01:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 02:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
Lebowski je napisao/la:
Nikad neće biti jasan taj rat između ABiH i HVO-a, tamo gdje ga je bilo. Nikom nije bilo u interesu, barem ne narodima. Možda određenim politikama i pravljenju muslimanske države odnosno HB. Znam da odnos Bošnjaci-Hrvati nije bio ni blizu odnosu Bošnjaci-Srbi, na Hrvate nije gledano kao neprijatelje(nelogično bi bilo zbog faktora koje si nabrojao a i zbog već postojećeg neprijatelja-Srba). Većina Hrvata isto tako nije negativno gledala Bošnjake za razliku od Srba koji su početkom i tokom rata razvili strašnu odbojnost prema Bošnjacima pa i prema Hrvatima.

Ako su Bošnjaci počeli taj rat sa Hrvatima gdje je logika u tome? Ali znam, ne mora sve biti logično.

Sjećam se da sam ja razmišljao o tom hrvatsko-muslimanskom sukobu kao nečemu prolaznom, što neće potrajati, takve su informacije stizale do mene.(mada sam ja od tog rata mogao osjetiti samo zatvaranje puteva i blokadu)



:smajl007 Potpisujem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 09 pro 2012, 14:19 
Offline

Pridružen/a: 11 stu 2012, 18:45
Postovi: 355
Lokacija: ZAGREB
Citat:
Prva Srpska TV ? Nisam znao da to postoji dok ti sad nisi napisao.
No sve šta ja imam reć na Stjepana Mesića je = :rigam


Ma postoji, ja tražio filmove kad vidim Mesića. Činilo mi se zanimljivo pa eto da objavim :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 09 pro 2012, 15:03 
Offline

Pridružen/a: 11 stu 2012, 18:45
Postovi: 355
Lokacija: ZAGREB
:aleale Prebacite na Prvu Srpsku, ako imate..... Počela je repriza


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 09 pro 2012, 17:55 
Offline

Pridružen/a: 11 stu 2012, 18:45
Postovi: 355
Lokacija: ZAGREB
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/357082/Pretnje-Ivanu-Ivanovicu-zbog-gostovanja-Mesica


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 18 pro 2012, 18:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 23:57
Postovi: 2546
Lebowski je napisao/la:
Nikad neće biti jasan taj rat između ABiH i HVO-a, tamo gdje ga je bilo. Nikom nije bilo u interesu, barem ne narodima. Možda određenim politikama i pravljenju muslimanske države odnosno HB. Znam da odnos Bošnjaci-Hrvati nije bio ni blizu odnosu Bošnjaci-Srbi, na Hrvate nije gledano kao neprijatelje(nelogično bi bilo zbog faktora koje si nabrojao a i zbog već postojećeg neprijatelja-Srba). Većina Hrvata isto tako nije negativno gledala Bošnjake za razliku od Srba koji su početkom i tokom rata razvili strašnu odbojnost prema Bošnjacima pa i prema Hrvatima.

Ako su Bošnjaci počeli taj rat sa Hrvatima gdje je logika u tome? Ali znam, ne mora sve biti logično.

Sjećam se da sam ja razmišljao o tom hrvatsko-muslimanskom sukobu kao nečemu prolaznom, što neće potrajati, takve su informacije stizale do mene.(mada sam ja od tog rata mogao osjetiti samo zatvaranje puteva i blokadu)


ako pogledas ondasnje muslimansko vodstvo, shvatit ces da su zracili logikom. udbaska prva postava za stolom, svaku planiranu akciju srbi znali u milimetar i nakraju okrenuli na "mekse"

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 18 pro 2012, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
@Leb evo čovjek iz Zenice odgovori na tvoje pitanje, zasšto je moralo doći do rata između muslimana i katolika


_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 18 pro 2012, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
Eh, te slike i snimci multikulturalnosti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 18 pro 2012, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
ManInBlack je napisao/la:
@Leb evo čovjek iz Zenice odgovori na tvoje pitanje, zasšto je moralo doći do rata između muslimana i katolika



Odlično.

Zarobljeni mudžahedini u Busovači su favorit kad raspravljam s ljudima u Hrvatskoj. :zubati Ako netko ima neku nejasnu sliku, Tuđman, Bosna...taj klipić uz moj komentar vidi s kojim *** su se naši tukli u Srednjoj Bosni rasprši sve kritike uz normalno razgoračene oči. :osama

Hvala na ovome. Iskoristit će se.

Ipak živimo u vrijeme kad Amina iz podravskog sela uči hrabre Alahove borce kako da dižu autobuse s djecom u zrak.

Pereci su naprosto ludi za tim da imaju takve trening centre u susjedstvu. :D

Takvim ljudima mjesta u Europi nema. I slijedeći put ćemo ih lijepo ispratiti. Zavijajte u Arabiji.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 18 pro 2012, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
Otkud mudžosi u Bosni?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 18 pro 2012, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25058
Lokacija: Heartbreak Hotel
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Otkud mudžosi u Bosni?


Došli iz Egipta, Irana, Sirije, Sudana, Jordana, Alžira, Pakistana itd preko Turske, Italije, Njemačke i Švicarske, pa se spustili preko Slovenije, Mađarske i Hrvatske u BiH, predstavljajući se najčešće kao humanitarni djelatnici a ponekad i kao novinar i tome slično.

Ja sam osobno za vrijeme rata u sred Međugorja vidio grupu tih arapskih bradonja kako izlaze iz nekog zeničkog autobusa koji je išao ka Splitu. Ali tko zna, možda to nisu bili borci za islam, možda su bili humanitarni djelatnici ili studenti na razmjeni?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 18 pro 2012, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
To me zanimalo. Sa koje su strane ušli.

A ovaj snimak gore... gledao sam i pre emisiju. Interesantno je to što su i domaći Muslimani bili učesnici veselih zbivanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 18 pro 2012, 21:00 
Offline

Pridružen/a: 10 lis 2012, 10:36
Postovi: 608
Lokacija: Bošnjački institut
Hećimovicu!!

_________________
˝Ovdje leži div, hb.org-in stid i sram, što bijaše kriv, jer bijaše Bošnjak"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 18 pro 2012, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13038
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
To me zanimalo. Sa koje su strane ušli.

A ovaj snimak gore... gledao sam i pre emisiju. Interesantno je to što su i domaći Muslimani bili učesnici veselih zbivanja.

Sve su to Amerikanci zakuhali, iako se čudim da nitko iz hrvatske obavještajne službe nije provjeravao bradonje "humanitarce"

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 18 pro 2012, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
Ili verovatnije, jesu, ali su se nadali da će biti više koristi nego štete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 21 pro 2012, 18:57 
Offline

Pridružen/a: 11 stu 2012, 18:45
Postovi: 355
Lokacija: ZAGREB
Citat:
Historija

Nakon dogovora u Karađorđevu 25. marta 1991. godine između Franje Tuđmana i Slobodana Miloševića o podjeli Bosne i Hercegovine, dio hrvatskog naroda pod direktnom kontrolom iz Zagreba, odlučio se na formiranje hrvatske države od dijelova BiH. 18. novembra 1991. godine osnovana je Hrvatska zajednica Herceg-Bosna, koja je nakon otvorenog angažmana Republike Hrvatske u ratu protiv BiH, preimenovana u "Hrvatsku Republiku". Jedan dio hrvatskog naroda se suprotstavio podjeli BiH, ali je takva struja nakon prestanka postojanja HOS-a (Hrvatske odbrambene snage) smaknućem Blaža Kraljevića, potisnuta u drugi plan.


Za Wikipedie. Bošnjačka stranica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 23 pro 2012, 05:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22350
Edi99 je napisao/la:
Citat:
Historija
Nakon dogovora u Karađorđevu 25. marta 1991. godine između Franje Tuđmana i Slobodana Miloševića o podjeli Bosne i Hercegovine, dio hrvatskog naroda pod direktnom kontrolom iz Zagreba, odlučio se na formiranje hrvatske države od dijelova BiH. 18. novembra 1991. godine osnovana je Hrvatska zajednica Herceg-Bosna, koja je nakon otvorenog angažmana Republike Hrvatske u ratu protiv BiH, preimenovana u "Hrvatsku Republiku". Jedan dio hrvatskog naroda se suprotstavio podjeli BiH, ali je takva struja nakon prestanka postojanja HOS-a (Hrvatske odbrambene snage) smaknućem Blaža Kraljevića, potisnuta u drugi plan.

Za Wikipedie. Bošnjačka stranica.

Bošnjačka mitomanija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 23 pro 2012, 20:00 
Offline

Pridružen/a: 03 lis 2012, 11:19
Postovi: 475
Lokacija: između krajnosti
volvoks je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:
To me zanimalo. Sa koje su strane ušli.

A ovaj snimak gore... gledao sam i pre emisiju. Interesantno je to što su i domaći Muslimani bili učesnici veselih zbivanja.

Sve su to Amerikanci zakuhali, iako se čudim da nitko iz hrvatske obavještajne službe nije provjeravao bradonje "humanitarce"

Bili su žestoko zaštićeni, sjećam se jednom, možda dan dva nakon što je potpisan vašingtonski sporazum, prolazili su pored nas u onoj prepoznatljivoj tojoti lend cruiser bijela kava boje, sa onim svojim odvratnim bradatim arapskim facama . Nakon par minuta kolega i ja onako iznervirani odlučimo da ih stignemo i porokamo, sjednemo u našeg pajera i stignemo ih u pola Makljena, prepriječimo im put i izvedemo iz auta, taman kada smo se spremali da ih porokamo, na motorolu nas zove zapovjednik, koji je slučajno naišao i od ostalih kolega čuo da smo otišli za mundžosima, znači na motorolu nam paničnim i unezvjerenim glasom urla, kao da slučajno niste napravili neko sranje, najebaćemo svi zbog vas, jebaću vam majku, pobiću vas, vraćajte se nazad... ovo ono...
Uglavnom, pustili smo ih, ali smo trenutno shvatili da su zaštićeni sa nezamislivo visokog nivoa i da možemo samo plakat i gledat ih kako prolaze pored nas. Da li su Ameri zaprijetili hrvatskom vrhu da im ne smije ništa faliti i da im moraju osigurati siguran prolaz, to ne znam, ali znam da smo poslije žestoko izribani, samo zahvaljujući našem ratničkom ugledu i statusu u postrojbi nismo kažnjeni i odstranjeni iz postrojbe, iako nas je zapovjednik volio i poštovao jer smo sa njim od početka, ipak nam je zaprijećeno da nam takve akcije više ne padaju na pamet jer će nam se u suprotnom najebati majke kao nikad nikom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u BiH. Muslimanski mit o podjeli: Tuđman i Milošević
PostPostano: 23 pro 2012, 20:43 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:39
Postovi: 2989
Prem svim dostupnim podatcima, cak i sluzbama sigurnosti koji je obezbjedivao ovaj sastank,svi su se slozili u jednome NITKO IM NIJE MOGAO PRICI DA BI CUO STO SU RAZGOVARALI ! Ovu cinjenicu su potvrdili svi koji su bili u neposrednoj bilzini kada je taj sastanak odrzan.
Drugo, jos se nije pojavio audio snimak, koji bi ovu tezu potvrdio pa da bi postala relevantna. O tome se nije ocitovao niti jedan direkni sudionk, koji su pokojni. Sumnjam da Milosevic to nebi potvrdio.
Ako netko ima nesto , neka stavi.

Kako se moze doci do mira u "drzavi" koja je kopija Yuge, vec podjelom.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 258 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO