HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ruj 2024, 08:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14116 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 565  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 06 pro 2012, 19:55 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 18:47
Postovi: 4063
Zanimljivo:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pres ... 50905.aspx

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 06 pro 2012, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13041
Lokacija: Zagreb
Divlja svinja5 je napisao/la:

U slučaju prodaje, INA najvjerojatnije ide nekoj ruskoj firmi, što bi nas možda čak moglo spasiti u Siriji!?

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 29 pro 2012, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
http://www.vecernji.hr/zagreb/stop-neboderima-gradnja-zgrada-ogranicava-se-100-metara-clanak-491963
Citat:
Stop neboderima - gradnja zgrada ograničava se do 100 metara


Odnosi se na Zagreb.
Kretena ko u priči. I onda se žale poslije što Zagreb nema nekakav moderan štih.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 29 pro 2012, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13041
Lokacija: Zagreb
Ne znam što bih rekao, ne samo da nisu formirali pošteni cluster, sada više ne ćemo imati ni lijepe pojedinačne primjerke :kava
I njega je NIMB ekipa snizila sa 29 na 22 kata
slika

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 29 pro 2012, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
volvoks je napisao/la:
Ne znam što bih rekao, ne samo da nisu formirali pošteni cluster, sada više ne ćemo imati ni lijepe pojedinačne primjerke :kava
I njega je NIMB ekipa snizila sa 29 na 22 kata
slika


Ovo su Nijemci odradili jel tako ?
12 godina SDP-Bandić devastiranja Zegeja. Sapienti sat što bi se s državom dogodilo u sličnoj hipotetskoj situaciji :kava .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 29 pro 2012, 17:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13041
Lokacija: Zagreb
Jesu, ali nije baš uspio, prozirna fasada je bolje izgledala na renderu nego u stvarnosti, a i fali ma tih sedam katova...
Cibona je još uvijek najljepši neboder...

Zanimljivo je da Bandić u cijelom mandatu nije otvorio ni metar nove pruge, jedan od rijetkih dugotrajnih gradonačelnika kojemu to nije pošlo za rukom :kava

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 29 pro 2012, 17:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
volvoks je napisao/la:
Zanimljivo je da Bandić u cijelom mandatu nije otvorio ni metar nove pruge, jedan od rijetkih dugotrajnih gradonačelnika kojemu to nije pošlo za rukom :kava


Eh da.....kad se sjetiš Mike Špiljaka kao da si se sjetio Konrada Adenauera.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 29 pro 2012, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13041
Lokacija: Zagreb
Za Miku nisam siguran, ali grad je u komunizmu bio bolje vođen, nažalost...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 29 pro 2012, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
volvoks je napisao/la:
Za Miku nisam siguran, ali grad je u komunizmu bio bolje vođen, nažalost...


Karikiram ipak je samo godinu dana bio gradonačelnik te je to više bila odskočna daska u partijskoj karijeri.
Ali kada usporedimo Zokya i Miku u sličnoj ulozi Mika zbilja ispada kao Adenauer. Nažalost.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 29 pro 2012, 18:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 04:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Mika je stari sisački komunist, a dobro vam je napravio i što je nakon rata naredio da se sruše minareti :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 29 pro 2012, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
pozitivac je napisao/la:
Mika je stari sisački komunist, a dobro vam je napravio i što je nakon rata naredio da se sruše minareti :zubati


Pa za mitteleuropejski štih grada Zagreba je napravio više nego Bandić to stoji :zubati .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 pro 2012, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 73586
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
http://www.index.hr/vijesti/clanak/dami ... 54716.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/jako ... 54703.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/oktr ... 54723.aspx

Ovo mi je poprilično iznenađenje, možda zato što slabo pratim politiku RH zadnje vrijeme.

Znam da sukobi između Kajina i Jakovčića traju dugo vremena, ali totalno mi je nepoznat razlog Jakovčićevog nekandidiranja za župana i po svemu sudeći povlačenja iz politike.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 pro 2012, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Zadar1993 je napisao/la:
http://www.vecernji.hr/zagreb/stop-neboderima-gradnja-zgrada-ogranicava-se-100-metara-clanak-491963
Citat:
Stop neboderima - gradnja zgrada ograničava se do 100 metara


Odnosi se na Zagreb.
Kretena ko u priči. I onda se žale poslije što Zagreb nema nekakav moderan štih.


Ne patim previše za neboderima i zgradurinama. To i je najružniji dio zagreba. Ta komunistička strašila od betona.

Puno su mi ljepše kuće i nekakve četverokatnice. I ugodnije za život.

Mada šteta da se na jednom dijelu nije razvio poslovni dio.

slika

slika

Ovo mi je lijepa građevina. Super po noći izgleda. Po danu slabije. Azrieli centar u Tel Avivu.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 pro 2012, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13041
Lokacija: Zagreb
Ipak bih rekao da je Trnje najružniji dio Zagreba :D

Što se tiče formiranja poslovne zone, tu je glavni problem nedefiniranje samo jedne zone za izgradnju nebodera, pa je Sky office izgrađen 5 km od susjednog nebodera...

Najkvalitetniji projekt zadnjih godina je sigurno Green gold, izgrađen je u tišini i bez ikakvih kašnjenja...
slika

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 pro 2012, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Je zbilja lijepo izgleda.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 30 pro 2012, 20:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13041
Lokacija: Zagreb
U sklopu projekta je otvoren i prvi Hilton u Zagrebu...
slika

slika
Zanimljiv pogled iz/u kupaonice/u

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 31 pro 2012, 01:33 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:39
Postovi: 2989
“Danas Hrvatsku nemaju oni koji su se za nju borili, nemaju je oni koji su za nju robijali, niti je imaju domoljubi. Nju imaju oni koji je nikada nisu htjeli, a to su moji nalogodavci“
“čovjek iz sjene”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 09 sij 2013, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13041
Lokacija: Zagreb
http://www.index.hr/vijesti/clanak/opsa ... 56142.aspx
Pokušaj terorističkog napada :sega

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 sij 2013, 04:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:56
Postovi: 5403
ONO ŠTO NEĆE BAJIĆ, HOĆE NJEMAČKA DRŽAVA

Njemačko tužiteljstvo pokrenulo istragu o korupciji u projektu razminiranja Hrvatske!
Trud pukovnika Branka Kakarića, koji je prije šest godina zbog prijetnji smrću bio prisiljen napustiti Hrvatsku, napokon se počeo isplaćivati: Njemačka država učinila je ono što Hrvatska nije: pokrenula je istragu o mafiji u projektu humanitarnog razminiranja Republike Hrvatske!

Autor: Damir Kramarić, Nedjelja, 06 Siječanj 2013

Ono što u slučaju prijave korupcije u humanitarnom razminiranju, unatoč vrlo ozbiljnim optužbama i mnogim dokazima već deset godina nije učinio Mladen Bajić, učinilo je ovih dana Državno tužiteljstvo Republike Njemačke: pokrenuli su istragu o korupcijskoj aferi pri razminiranju Republike Hrvatske (dokument objavljujemo u prilogu)!

- Ni deset godina nakon što sam Policiji i DORH-u prijavio korupciju i nakon što sam prijavio da su mi se kriminalci htjeli osvetiti postavljanjem mina na mom posjedu koji nikada nije bio u ratnoj zoni, hrvatska policija još nema zapisnik o tom slučaju! Nemaju ga, jer do danas nisu istražili koliko je mina postavljeno na mom zemljištu, jer nisu izvadili sve mine i jer štite teroriste odgovorne za prijetnju smrću meni i mojoj obitelji. Sve to jasno ukazuje na činjenicu da su u taj kriminal upetljani i bivši ravnatelj policije Ranko Ostojić, te bivši ministar unutarnjih poslova Šime Lučin – ponovno ističe pukovnik Hrvatske vojske u mirovni Branko Kakarić, koji je zbog učestalih prijetnji smrću prouzročenih ustrajavanjem na raščišćavanju kriminala oko razminiranja, prije šest godina bio prisiljen napustiti Hrvatsku i privremeno se nastaniti u Kanadu. Nedavno se vratio kako bi nastavio pravnu borbu, te kako bi pripremio potrebne dokumente da svoj slučaj predstavi europskim institucijama. Njegov trud napokon se, otvaranjem istrage njemačkog Državnog tužiteljstva, počeo isplaćivati.

>>> Sramota u Bruxellesu: EU sada zna da Bajić štiti kriminalnu paradržavu koja vlada Hrvatskom!

Kakarić: Hrvatske institucije su premrežene korumpiranim klanovima

- Svako europsko državno odvjetništvo koje poštuje zakone svoje zemlje te europske standarde i norme moj bi slučaj riješilo u roku od dva do tri mjeseca. Prijavu sam DORH-u podnio 23.svibnja 2002.godine, no ona do danas nije riješena. Hrvatsko tužiteljstvo, pravosuđe i policija u ovom trenutku nisu sposobni riješiti ovu situaciju jer su premreženi korupcijskim klanovima, kojima su na čelu visoko pozicionirani državni službenici. To me natjeralo da protiv hrvatskih institucija pokrenem niz postupaka pred EU institucijama. I to stoga što su institucije RH otvoreno stale u obranu kriminalno-terorističke skupine, što su tu skupinu nezakonito poduprli državnim novcem jer su inscenirali sudsku farsu kojom su oslobodili glavnog teroristu (osobu koja je glavna odgovorna za krađu mina), te zato što vrše nezakoniti progon, pljačkaju i teroriziraju mene i moju obitelj s ciljem da me spriječe u dokazivanju kriminala i korupcije u poslovima humanitarnog razminiranja, te zato što smo moja obitelj i ja u Hrvatskoj izloženi teškoj pravnoj i građanskoj diskriminaciji – s gorčinom u glasu pojašnjava pukovnik Kakarić, te dodaje da misli kako bi 'svijet' morao znati kako u Hrvatskoj prolaze ljudi koji se usude progovoriti o kriminalu i korupciji u koji su upletene visoko pozicionirane osobe.

'Hrvatskom vlada politička mafija kojoj je na čelu Mladen Bajić'

- Tvrdim da Hrvatskom danas vlada jaka politička mafija kojoj je na čelu Mladen Bajić. Moje optužbe odnose se na točno određene osobe iz MUP-a, DORH-a, MPRH, te na ljude iz Javnobilježničke komore RH i Odvjetničke komore RH. Te institucije, uz to što mi osporavaju temeljna ljudska prava, teško krše međunarodne propise i akte na koje su se obvezali. Prije svega to se odnosi na pristupni ugovor EU - posebice dio koji se odnosi na sprječavanje terorizma, sprječavanje korupcije, razminiravanje RH, pravosuđe, poštivanje temeljnih ljudskih prava, zatim na Ottawsku deklaracija o zabrani korištenja protupješačkih i protutenkovskih mina prema civilnom pučanstvu... – napominje Kakarić te dodaje da je moguće da se njemačko Državno tužiteljstvo zainteresiralo za slučaj kojeg je on prijavio uredu kancelarke Merkel (njemačka tvrtka pod sumnjivim je okolnostima dobila posao razminiranja Hrvatske) jer je na tom projektu radilo i puno osoba koji su u RH imali status stranca.

Zbog muslimana koji su mogli švercati mine ni Njemačka mirno ne spava

- Pirotehničari iz Bosne prilikom odlaska na odmor prelazili su granicu bez da ih je netko nadzirao. Bilo je dovoljno da policiji tada izjave da 'rade na razminiranju u Hrvatskoj'. Preko granice su mogli prenijeti bilo što, pa tako i veće količine eksploziva i oružja. Radilo se o ljudima koji su bili muslimanske vjeroispovijesti. Hrvatske službe su nad tim ljudima morale imati kontrolu, ne zato što su muslimani, već zato što su bili stranci. Ovu činjenicu iznosim jer se prozvane hrvatske institucije trude da se to skrije i zataška, a uvjeren sam da je i to jedan u nizu razloga zbog kojih ove institucije teroriziraju moju obitelj i mene. Kad govorim o kriminalno-terorističkoj skupini želim pojasniti da se u ovom slučaju radilo o petorici hrvatskih i trojici njemačkih državljana – zaključuje pukovnik Kakrić, uz napomenu da će, bez obzira na pokretanje istrage njemačkog državnog tužilaštva, usko otići u Belgiju, gdje će ispred zgrade Europskog parlamenta započeti štrajk glađu kako bi europske institucije još jednom upozorio na nepostajanje pravne države u budućoj članici EU – Republici Hrvatskoj.
Valja ovdje podsjetiti da smo u nekoliko navrata u zadnjih nekoliko mjeseci glasnogovornicima Ministarstva unutarnjih poslova slali upite s pitanjem 'Što je Policija učinila po pitanju Kakarićevih prijava i optužbi na račun visokopozicioniranih ljudi u MUP-u, no do danas odgovore nismo dobili, premda su nam djelatnici MUP-a potvrdili da su naša pitanja zaprimili.

>>> Pukovnik Kakarić: Pokazat ću dokaze da je Ranko Ostojić štitio mafiju u razminiranju!


Privitak/ci:
Kancelarka Angela Merkel.jpg
Kancelarka Angela Merkel.jpg [ 123.67 KiB | Pogledano 2951 put/a. ]

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 sij 2013, 09:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44031
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ljudi, šta se ovo događa kod vas, prvo bomba ispod vlaka, a sinoć u Zagrebu na autobuskoj stanici?

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 sij 2013, 09:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Ministry of Sound je napisao/la:
Ljudi, šta se ovo događa kod vas, prvo bomba ispod vlaka, a sinoć u Zagrebu na autobuskoj stanici?


postajemo zapad ...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 sij 2013, 09:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44031
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Mislim da je vrijeme da se reaktiviraš u službi :)

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 sij 2013, 09:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Ministry of Sound je napisao/la:
Mislim da je vrijeme da se reaktiviraš u službi :)


ako se mogu zaraditi dvije mirovine, odmah :palacgore1
polako treba vidjeti, hoće li se šta otkriti, da vidimo počinitelje, a onda pokušamo doći i do uzroka, ovako bez informacija teško je nešto reći o ovom nedjelu...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 sij 2013, 09:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44031
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Što god da je, ovo je nešto posve novo, skroz van uobičajenih mafijaških okršaja i reketarenja koji pogađaju privatne i ugostiteljske objekte.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 sij 2013, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13041
Lokacija: Zagreb
Ministry of Sound je napisao/la:
Što god da je, ovo je nešto posve novo, skroz van uobičajenih mafijaških okršaja i reketarenja koji pogađaju privatne i ugostiteljske objekte.

Sumnjam na radikalne ljevičare...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 565  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO