HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 23:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4993 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 200  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Njemačka
PostPostano: 29 sij 2012, 09:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68234
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
(otvaram po temu za svaku od 4 velike europske zemlje, valjda će biti dovoljno događanja na godišnjoj razini, za komentiranje nekih vijesti)

Vijesti, članci, rasprave i komentari u vezi Njemačke.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 12 stu 2012, 20:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Njemci su postali najveći suckers u EU. Umjesto da to sve napuste i vrate svoju DM oni se zajebavaju i troše na nešto što ne može uspjeti. Francuzi i Englezi se odvojili i sa strane čekaju da Njemci riješe sve probleme (prevedeno da njemački radnici najviše novca riskiraju)

Merkel u Portugalu dočekali trasnparenti o Nazi Njemcima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 12 stu 2012, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
BBC je napisao/la:
Njemci su postali najveći suckers u EU. Umjesto da to sve napuste i vrate svoju DM oni se zajebavaju i troše na nešto što ne može uspjeti. Francuzi i Englezi se odvojili i sa strane čekaju da Njemci riješe sve probleme (prevedeno da njemački radnici najviše novca riskiraju)

Merkel u Portugalu dočekali trasnparenti o Nazi Njemcima.


Zato sto ne kuzis sta je cilj u ovom svemu. Jesil ti svjestan da oni naprimjer sve kupise u Grckoj, sve drzavne imovine u cilju da im "pomognu". To je "europizacija" na veliko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 03 pro 2012, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Nije valjda da i oni "tonu"...

Citat:
Njemačkoj, najvećoj ekonomskoj sili Evrope, u narednoj godini prijeti recesija - tvrdi "Bloomberg" na osnovu ankete provedene među investitorima, analitičarima i brokerima.

Anketirane su 852 osobe, od kojih 52 odsto smatra da će Njemačka "pasti" u recesiju, i to upravo za vrijeme slavlja povodom paketa mjera za ublažavanje grčkih problema.

Puno zlokobnije je mišljenje 64 odsto anketiranih da će se kriza u evrozoni produbiti, i to uprkos najnovijim pokazateljima da dolazi do smirivanja finansijskih tržišta.

Ukoliko se prognoza analitičara pokaže tačnom i NJemačka zaista u 2013. godini uđe u recesiju, to bi neminovno dovelo do produbljivanja krize ne samo evrozoni, nego i na području cijele Evrope, a izlaz iz krize bio bi puno duži.

"Pad povjerenja u evrozonu pogađa i Njemačku" - ističu finansijski eksperti.

"Blumberg" je objavio rezultate svog istraživanja nekoliko sati prije statističkih podataka, prema kojima je maloprodaja u Njemačkoj zabilježila najveći pad za posljednje četiri godine, i to za 2,8 odsto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 10 pro 2012, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Džaba silna lova, koju je upumpala Vlada...

Citat:
Uprava Opela: Do 2016. zatvorit ćemo tvornicu u Bochumu

Odluka je rezultat pada potražnje na europskom tržištu automobila i prevelike proizvodnje

http://www.vecernji.hr/auti/video-uprav ... nak-485197


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 30 ožu 2013, 10:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Hajka na Njemačku
Germanofobija u Europi - Merkel omražena gotovo kao Hitler
slika
Libération: Prvi put od svog osnutka, Njemačka je izgubila većinu svojih prijatelja, ako oni već nisu postali i njezini neprijatelji

Njemačka nije bila omraženija u Europi od vremena Adolfa Hitlera, pišu najugledniji europski mediji. U većini europskih zemalja vlada prava germanofobija. U redovima pred ciparskim bankama građani su psovali većinom Njemačku i njezinu kancelarku Angelu Merkel, koju optužuju da od malih zemalja želi stvoriti njemačke robove.

“Prvi put od svog osnutka Njemačka je izgubila većinu svojih prijatelja, ako oni već nisu postali i njezini neprijatelji”, piše Jean Quartemer u francuskom dnevnom listu Libération. Iza težnje za njemačkom dominacijom stoji tajna čežnja za njemačkom markom, piše list.

“Problem je Berlina što nije znao iskoristiti svoju novu moć. Kriza eurozone prije svega je kriza povjerenja, a Njemačka je u prvi plan izbila bez svoje volje ponajprije zbog čvrstog vjerovanja tržišta da je samo njemački potpis dovoljno rješenje. Iza eura investitori nikada nisu prestali tražiti njemačku marku...”, piše Libération, uz konstataciju da ni francuska ni Europska komisija nemaju financijsku ni političku snagu da preuzmu odgovornost za eurozonu.

“Nakon ciparske krize još se više može govoriti o njemačkoj Europi jer političko vođenje krize najviše određuju političari i dužnosnici u Berlinu”, komentirao je Financial Times, uz zaključak da nije fer osuđivati Njemačku jer njezini građani najviše plaćaju u ovoj krizi.

http://www.vecernji.hr/vijesti/germanof ... nak-531910


Što kažete na taj buling?

Meni najviše na živce idu Grci i Ciprani s tim ponašanjem. Da Merkelica je Hitler, a Švabe su im krivi za nerad i rastrošnost. :001_rolleyes

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 30 ožu 2013, 10:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Meni se osobno sviđa, uskoro će se Nijemci osjećati sigurno samo u Hrvatskoj i Antalyji :smajl007
Švabe, volimo vas , a i vaše noFce :hrvatinic

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 30 ožu 2013, 11:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Dok god su Nijemci najdiscipliraniji i najuspjesniji narod u Europi netko ce ih mrziti. U ovom slucaju europski lijenjivci.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 30 ožu 2013, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mrzim i ja Njemce. Što su ukinuli DM i prešli na Euro.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 30 ožu 2013, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ožu 2013, 22:49
Postovi: 143
Njemačka je pravo ekonomsko čudo. Što li je sve samo preživjela, u svjetskim ratovima dvaput su je porazili, uz angažiranja svih svjetskih sila i to uz pomoć velikog napora. Svijet protiv samo jedne države. Ali ipak Njemačka ustane, briše prašinu sa ramena i u rekordnom roku se brzo oporavila i ojačala se, naravno uz određenu pomoć od strane Amerike i drugih savezničkih zemalja, samo što je prepreku za razliku od većina zemalja koje su bile ratom razorene, ova brzo svladala. A o ujedinjenu dviju podijeljene Njemačke da ne govorim. Bila je treća ekonomija u svijetu i sada još i dalje glavni ekonomski motor u cijeloj Europi. Iako mi je osobno njemačka kultura i jezik (upravo ga učim) mrska, moram skidati kapu njihovom narodu što je tako skladan i radišan. Iako sam rekao da mi je Njemačka mrska, u djetinjstvu je dala jak utjecaj na mene pošto su moji živjeli i radili tamo. Znate, bio sam doslovno okružen njemačkim proizvodima, ono kvalitetnim proizvodima. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 30 ožu 2013, 22:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
svi će isticati Marshallov plan kao razlog njemačkog uspona, ali nitko neće reći da je tim Marshallovim planom Njemačka dobila samo mrvice, Francuska i Velika Britanija su odnijele praktički sve, a od Njemačke je više dobila čak i jedna Belgija.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 31 ožu 2013, 17:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ma sve objašnjava citat iz Združene braće. Američki vojnik gleda njemačke civile kako raščišćavaju grad nakon kapitulacije: Bome te Švabe znaju radit.

Sve ostalo su gluposti.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 31 ožu 2013, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
To je baš generalizovanje, kako neko može mrzeti Nemce, kao da Merkelova predstavlja sve Nemce, a u suštini ta liberalka predstavlja deo Nemaca i većinu islamista i ostalih nebelih emigranata koji glasaju za nju.

Pravi nemački nacionalisti su srpski saveznici i pomažu nam u borbi za Kosovo i Metohiju, a protiv zajedničkom neprijatelja islamskog terora na Balkanu.
Čak i u švajcarskoj se bude patriote.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 31 ožu 2013, 19:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Merkelica nije liberalka u pravom smislu riječi, no normalno da je ograničena političkom korektnošću...
A to da imigranti glasaju za CDU-CSU je velika neistina :kava

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 31 ožu 2013, 19:30 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
dudu je napisao/la:
svi će isticati Marshallov plan kao razlog njemačkog uspona, ali nitko neće reći da je tim Marshallovim planom Njemačka dobila samo mrvice, Francuska i Velika Britanija su odnijele praktički sve, a od Njemačke je više dobila čak i jedna Belgija.




Iako su Nijemci Marshallovim planom dobili ekvivalentno današnjoj vrijednosti negdje oko 1/10 sredstava koja su uložena u BiH, Nijemci su bili prezadovoljni i sretni da se saveznici nisu odredili za Morgentauov plan kojim bi Njemačka postala "zeleni pašnjak". U simbiozi s jako razumnim političarima kao što je Konrad Adenauer su od tih malih sredstava uspjeli pokrenuti svoju privredu i dovukli je u poznato privredno čudo 60-tih godina. Podsjećam, od kraja rata 1945 do 1960. je prošlo 15 godina.

Od kraja rata do danas na ovom području su kleptomani potrošili 10 puta više novca i ovu državu doveli u socijalno čudovište. :sneaky2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 31 ožu 2013, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ožu 2013, 22:49
Postovi: 143
Sumnjam da su Nijemci saveznici ili prijatelji Srba, nikada nisu ni bili. Njemački vojnici su stacionirani na Kosovu u sklopu KFOR-a, koji zapravo sami vode, radi zaštite neovisnosti Kosova. A to znači da rade protiv srpskih interesa. Njemački nacionalisti nisu ni bili saveznici, treba pogledati povijest, Srbija je uvijek smetala na putu njemačkih interesa.

Neki kažu da Merkel uništava Njemačku ali koliko ja vidim, njemačko gospodarstvo dobro stoji unatoč ove krize.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 01 tra 2013, 19:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
L.A.N. je napisao/la:
Sumnjam da su Nijemci saveznici ili prijatelji Srba, nikada nisu ni bili. Njemački vojnici su stacionirani na Kosovu u sklopu KFOR-a, koji zapravo sami vode, radi zaštite neovisnosti Kosova. A to znači da rade protiv srpskih interesa. Njemački nacionalisti nisu ni bili saveznici, treba pogledati povijest, Srbija je uvijek smetala na putu njemačkih interesa.

Neki kažu da Merkel uništava Njemačku ali koliko ja vidim, njemačko gospodarstvo dobro stoji unatoč ove krize.

Ma pusti te komunističke crno-bele slike, ni u životu nije sve crno ili belo.
Tačno je da postoji nemački kfor, ali to je samo marioneta, sutra da neka nova nemačka vlast naredi, idite tamo ili vamo, oni će otići.
Tačno je da ovo današnja nemačka vlast pored S.A.D. je najzaslužnija za stvaranje prve islamističke države na teritoriji Evrope.
Ali nemačka vlast ne predstavlja nemačke nacionaliste, jer to su EU-liberali čije biračko telo su nemački pacifisti i nacionalne manjine.

Srbija je u drugom svetskom ratu bila saveznik Nemačke, ali ne u meru u kojoj su druge komšije bile, (pa smo ipak dobili status saveznika) ali nema potrebe ignorisati činjenice da je postojala kvinskiška vlast u Beogradu sa Nedićem na čelu koji su sve vreme saradjivali sa nacistima.
Srbija je prva zemlja u Evropi koja je rešila jevrejsko pitanje, bilo je negde oko 11.000 Jevreja. To ide na dušu srpskim hitlerovcima, koji su Muslimani Jevreje na streljanje, jer su Nemci imali krvave odmazde zbog partizanskih gerilskih napada iz zaseda, a neke su i slali u logore.

Možda ja malo bez emocija gledam na taj deo prošlosti u Srbiji, jer sam upravo iz ''nemačkog'' Beograda, koji je bio oaza mira u poredjenju sa ostatkom Srbije, gde su partizani i četnici se klali medjusobno, a onda i sa Nemcima.

Današnji nemački nacionalisti vide Srbiju drugačijim očima, danas i mi srpski nacionalisti gledamo Nemačku drugačijim očima, nije više isti poredak u svetu, ali mi smo opet borci protiv islamske ekspanzije.
Nacionalistički lideri evropskih stranaka dolaze često u Srbiji, nekad u posetu opozicionim strankama, a nekad i ovima koji su na vlasti, bili su i Le Pen i Štrahe (nosi srpsku brojanicu na ruci, ima jaku podršku naše dijaspore) itd.
Mi problem imamo sa ovima što sada vladuju, oni su pomagači balkanskog islama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 04 tra 2013, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ožu 2013, 22:49
Postovi: 143
Whiteone je napisao/la:
Ma pusti te komunističke crno-bele slike, ni u životu nije sve crno ili belo.
Tačno je da postoji nemački kfor, ali to je samo marioneta, sutra da neka nova nemačka vlast naredi, idite tamo ili vamo, oni će otići.
Tačno je da ovo današnja nemačka vlast pored S.A.D. je najzaslužnija za stvaranje prve islamističke države na teritoriji Evrope.
Ali nemačka vlast ne predstavlja nemačke nacionaliste, jer to su EU-liberali čije biračko telo su nemački pacifisti i nacionalne manjine.

Srbija je u drugom svetskom ratu bila saveznik Nemačke, ali ne u meru u kojoj su druge komšije bile, (pa smo ipak dobili status saveznika) ali nema potrebe ignorisati činjenice da je postojala kvinskiška vlast u Beogradu sa Nedićem na čelu koji su sve vreme saradjivali sa nacistima.
Srbija je prva zemlja u Evropi koja je rešila jevrejsko pitanje, bilo je negde oko 11.000 Jevreja. To ide na dušu srpskim hitlerovcima, koji su Muslimani Jevreje na streljanje, jer su Nemci imali krvave odmazde zbog partizanskih gerilskih napada iz zaseda, a neke su i slali u logore.

Možda ja malo bez emocija gledam na taj deo prošlosti u Srbiji, jer sam upravo iz ''nemačkog'' Beograda, koji je bio oaza mira u poredjenju sa ostatkom Srbije, gde su partizani i četnici se klali medjusobno, a onda i sa Nemcima.

Današnji nemački nacionalisti vide Srbiju drugačijim očima, danas i mi srpski nacionalisti gledamo Nemačku drugačijim očima, nije više isti poredak u svetu, ali mi smo opet borci protiv islamske ekspanzije.
Nacionalistički lideri evropskih stranaka dolaze često u Srbiji, nekad u posetu opozicionim strankama, a nekad i ovima koji su na vlasti, bili su i Le Pen i Štrahe (nosi srpsku brojanicu na ruci, ima jaku podršku naše dijaspore) itd.
Mi problem imamo sa ovima što sada vladuju, oni su pomagači balkanskog islama.

Gdje sam pisao komunizam? Na koje njemačke nacionaliste misliš? Možda neo nazi ili? Srbija u Drugom svjetskom ratu je bila okupirana od strane Nijemaca, neke dijelove su anektirale njihovi susjedi odnosno njemački saveznici, Mađarska, Bugarska, Albanija itd. A to opet je bilo rađeno protiv Srbije i njihovih interesa. U Prvom svjetskom ratu, ovaj rat je započeo jedan srpski mladić izvršivši atentat na Austro-Ugarskog prijestolonasljednika a u to vrijeme Austro-Ugarska je bila saveznik Njemačke, i kada je Austrija (da govorim skraćeno) objavila rat i napala je prvo Srbiju odmah joj se Njemačka priključila. Šta to sve govori? Da je Srbija oduvijek trn oku germanskog sukoba interesa. Ja ne vidim koje jake veze imaju danas Srbija sa Njemačkom, više Srbija ima veze sa Francuskom nego sa Njemačkom.

Naravno da trenutno nad Njemačkom vladaju liberali a ja sam uvijek protiv liberalizma i komunizma, kad je već ovdje spomenuto. Ali kakvo god je vladanje, važno je da se njihovo gospodarstvo dobro drži. Dobra ekonomija je mnogo važnija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 09 svi 2013, 10:15 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Ovo mi je jedan od omiljenih youtube klipica, Svabo bivsa glavesina miljea u Hamburgu, snimaju neki dokumentarac, kad ovaj se neki pet puta zalice da se ubaci u sliku, Svabi pukne film...*e, ajde bre* :smijeh


_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 09 svi 2013, 10:16 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Hallo Werner...joj... =)) :sega

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 09 svi 2013, 13:38 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Korupcija
Supruga sekretarica, sinovi „znaju sa računarom“…

Tek pošto je objavljena jedna knjiga o nepotizmu i korupciji, u bavarskom parlamentu su dva poslanika dala ostavke. Ali stručnjaci tvrde: slučajeva korupcije u Nemačkoj ima daleko više nego što se to zna.

Za poslanike bavarskog Parlamenta još od 2000. važi zakon po kojem ne smeju da zapošljavaju svoju rodbinu. Ipak, čak i šefu poslaničkog kluba vladajućih bavarskih demohrišćana (CSU) Georgu Šmitu sve donedavno je suprugu bila sekretarica – uz vrlo izdašnu platu koja je znala da se popne i na 5.500 evra mesečno.
Šef poslaničkog kluba CSU Georg Šmit ipak je podneo ostavku Šef poslaničkog kluba CSU Georg Šmit ipak je podneo ostavku

Doduše, u tom zakonu predviđen je „prelazni period“ za rodbinu koja je zaposlena pre njegovog stupanja na snagu, ali nije samo Šmit taj „prelazni period“ iskoristio preko svake mere. Štaviše, i predsednik Odbora za budžet pokrajinskog parlamenta Georg Vinter zaposlio je oba svoja sina „da malo rade na računarima“ – iako su oni tada, 2000. godine, imali samo 13 i 14 godina.

Tek nakon što je pravnik Hans Herbert fon Arnim objavio knjigu „Samoposluživanje“ (Die Selbsbediener), ta dva političara su ovih dana ipak podnela ostavke. U stvari, čak 17 od ukupno 92 poslanika bavarskih demohrišćana koristilo taj izuzetak „prelaznog perioda“ – i jedina je uteha to što je većina njih u međuvremenu svojoj rodbini dala otkaz.

Svi se prave ludi

Najgore u čitavoj aferi i nije bila ta očigledna zloupotreba položaja – već činjenica da su o tome svi ćutali. Jednostavno nije moguće da drugi poslanici, pa i oni iz opozicionih stranaka, ne znaju da u predsoblju kancelarije nekog kolege ne sedi sekretarica identičnog prezimena – a većina se poznaje dovoljno da i lično znaju članove porodica političara svoje stranke.
Kristijan Humborg iz nemačkog ogranka „Transparensi internešnel“ morao da prizna da se njihove ocene neke zemlje o korupciji baziraju - na procenama Kristijan Humborg iz nemačkog ogranka „Transparensi internešnel“ morao da prizna da se njihove ocene neke zemlje o korupciji baziraju - na procenama

Ipak, o tom slučaju nisu progovorili ni političari, ni mediji – sve do objavljivanja ove knjige, a stanje u parlamentu pokrajine Bavarske iznenadilo je čak i šefa nemačkog ogranka organizacije „Transparensi internešnel“ Kristijana Humborga. I on sad mora da objasni to kako se Nemačka, po oceni njegove organizacije, našla na relativno visokom 13. mestu među osamdesetak zemalja u kojima se prati korupcija. Humborg je morao da prizna da „nisu ni slutili da u Nemačkoj ima takvih slučajeva nepotizma“ i da se zapravo ocenjivanje neke zemlje bazira na – procenama.

S druge strane, profesorka sociologije Univerziteta u Minsteru Rut Linsen, takođe ima svoje, mnogo mračnije procene. Ona smatra da se nepotizam i korupcija u Nemačkoj „jedva mogu i sagledati“ i da za ogromnu većinu slučajeva nikad niko i ne sazna. Samo se jedan do pet odsto slučajeva, procenjuje profesorka, uopšte otkrije – a nekakva kazna ili sankcija smatra se gotovo usamljenim slučajem.

Nedostaje zakon, nije ratifikovana Konvencija...

Šef nemačkog ogranka „Transparensi internešnel“ ipak dodaje da mnogo toga u Nemačkoj može da se radi nekažnjeno jer ne postoji odgovarajuća zakonska regulativa protiv korupcije. Naime, Humborg smatra da je jedan od najvažnijih instrumenata protiv takve zloupotrebe pravo, ne samo novinara, nego i građana, na uvid u zvanična dokumenta.
Prof. dr Rut Linsen: Nepotizam i korupcija u Nemačkoj se „jedva mogu sagledati“ Prof. dr Rut Linsen: Nepotizam i korupcija u Nemačkoj se „jedva mogu sagledati“

A kad takva dokumenta, na primer zapisnici o zapošljavanju neke osobe ili sva dokumenta vezana za neki javni konkurs, postanu javna, onda je i službenicima mnogo teže da „nešto mute“. Do sada je takav zakon prihvatila većina saveznih pokrajina, ali pet još nisu. Od tih pet, čak četiri su na jugu zemlje: Hesen, Baden-Virtemberg, Saksonija i Bavarska.

Profesorka sociologije Linsen dodaje da u Nemačkoj ne nedostaju samo nacionalni zakoni, već je, kaže, sramota to što je oko 140 zemalja u svetu ratifikovalo Konvenciju Ujedinjenih nacija protiv korupcije – ali Nemačka nije! Razlog za to, kako se čuje iz Berlina, jeste da on ugrožava „nezavisnost poslanika“, ali čak i bez Konvencije, smatra profesorka Linsen, nemačka vlada bi mogla da pooštri zakone u slučajevima korupcije.

Jer toga ima svuda: od lekara koji dobijaju „nagradu“ ako propisuju lek određenog koncerna, pa sve do lobista i predstavnika privrede koji političarima praktično pišu zakone o kojima bi zapravo trebalo da odlučuju predstavnici građana. Lobiranje je legalno, ali i to je oblik korupcije prema kojoj se u Nemačkoj suviše olako ophodi, smatra profesorka Linsen.

Autori: Ginter Birkenštok / Anđelko Šubić
Odgovorni urednik: Ivan Đerković
http://www.dw.de/supruga-sekretarica-si ... a-16783132

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 10 svi 2013, 01:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ožu 2013, 22:49
Postovi: 143
Citat:
STRAVA NA DANU OČEVA
Munja u Njemačkoj ozlijedila 39 osoba


Na sjeveroistoku Njemačke u udaru munje je u četvrtak ozlijeđeno 39 osoba, od kojih osmero teže, izvijestile su novinske agencije.

Munja je pogodila nekoliko stabala i razvodnu kutiju u četvrtak na izletištu blizu jezera u Dabelu, oko 70 kilometara od sjeverne njemačke obale, gdje se okupilo oko 500 ljudi kako bi proslavili Dan očeva.

Na mjesto nesreće upućene su hitne službe i nekoliko helikoptera kako bi pomogle ozlijeđenima.

Ozlijeđeni su pretrpjeli šok i opkeline no njihove ozljede nisu opasne po život, rekao je glasnogovornik policije.

U Njemačkoj je uobičajeno da taj praznik muškarci zajedno proslave uz pivo.


Ne valja se slaviti na otvorenom kada ima oblaka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 27 svi 2013, 13:11 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=6eU3IUpNkQQ&NR=1[/youtube]

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 30 svi 2013, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
L.A.N. je napisao/la:
Whiteone je napisao/la:
Ma pusti te komunističke crno-bele slike, ni u životu nije sve crno ili belo.
Tačno je da postoji nemački kfor, ali to je samo marioneta, sutra da neka nova nemačka vlast naredi, idite tamo ili vamo, oni će otići.
Tačno je da ovo današnja nemačka vlast pored S.A.D. je najzaslužnija za stvaranje prve islamističke države na teritoriji Evrope.
Ali nemačka vlast ne predstavlja nemačke nacionaliste, jer to su EU-liberali čije biračko telo su nemački pacifisti i nacionalne manjine.

Srbija je u drugom svetskom ratu bila saveznik Nemačke, ali ne u meru u kojoj su druge komšije bile, (pa smo ipak dobili status saveznika) ali nema potrebe ignorisati činjenice da je postojala kvinskiška vlast u Beogradu sa Nedićem na čelu koji su sve vreme saradjivali sa nacistima.
Srbija je prva zemlja u Evropi koja je rešila jevrejsko pitanje, bilo je negde oko 11.000 Jevreja. To ide na dušu srpskim hitlerovcima, koji su Muslimani Jevreje na streljanje, jer su Nemci imali krvave odmazde zbog partizanskih gerilskih napada iz zaseda, a neke su i slali u logore.

Možda ja malo bez emocija gledam na taj deo prošlosti u Srbiji, jer sam upravo iz ''nemačkog'' Beograda, koji je bio oaza mira u poredjenju sa ostatkom Srbije, gde su partizani i četnici se klali medjusobno, a onda i sa Nemcima.

Današnji nemački nacionalisti vide Srbiju drugačijim očima, danas i mi srpski nacionalisti gledamo Nemačku drugačijim očima, nije više isti poredak u svetu, ali mi smo opet borci protiv islamske ekspanzije.
Nacionalistički lideri evropskih stranaka dolaze često u Srbiji, nekad u posetu opozicionim strankama, a nekad i ovima koji su na vlasti, bili su i Le Pen i Štrahe (nosi srpsku brojanicu na ruci, ima jaku podršku naše dijaspore) itd.
Mi problem imamo sa ovima što sada vladuju, oni su pomagači balkanskog islama.

Gdje sam pisao komunizam? Na koje njemačke nacionaliste misliš? Možda neo nazi ili? Srbija u Drugom svjetskom ratu je bila okupirana od strane Nijemaca, neke dijelove su anektirale njihovi susjedi odnosno njemački saveznici, Mađarska, Bugarska, Albanija itd. A to opet je bilo rađeno protiv Srbije i njihovih interesa. U Prvom svjetskom ratu, ovaj rat je započeo jedan srpski mladić izvršivši atentat na Austro-Ugarskog prijestolonasljednika a u to vrijeme Austro-Ugarska je bila saveznik Njemačke, i kada je Austrija (da govorim skraćeno) objavila rat i napala je prvo Srbiju odmah joj se Njemačka priključila. Šta to sve govori? Da je Srbija oduvijek trn oku germanskog sukoba interesa. Ja ne vidim koje jake veze imaju danas Srbija sa Njemačkom, više Srbija ima veze sa Francuskom nego sa Njemačkom.

Naravno da trenutno nad Njemačkom vladaju liberali a ja sam uvijek protiv liberalizma i komunizma, kad je već ovdje spomenuto. Ali kakvo god je vladanje, važno je da se njihovo gospodarstvo dobro drži. Dobra ekonomija je mnogo važnija.

Hitler je nama ponudio pakt koji je bio stо puta bolji od ovoga koji danas imamo sa EU, gde nas ponižavaju sa islamistima sa kosova.
Srbiji je ponudjen čak Solun, kao i neutralnost. Kralj je to prihvatio.Medjutim, britanski agenti i njihovi placenici, zajedno sa komunistima su izvršili puč i proterali kralja i naravno poništili pakt sa Nemačkom.
Ostalo je istorija, bombardovanje, okupacija, gubitak poverenja itd.


Kralj Pavle u poseti Berlinu, Hitler i svečani doček.

Medjutim i pored toga, postojala je marionetska naci Srbija, koja nije uživala poverenje kao NDH, ali Nedić je spašavao što se spasti može. Samo ludak bi ratovao protiv takve sile, osim ako nisi sila poput nekih sa zapada i SSSR-a.

Što se tiče prvog svetskog rata, taj srpski mladić nije iz Srbije, već i Bosne, gde u vrhu te organizacije se nalazi čak i jedan islamista, a pokret se zvao ''mlada Bosna''.
Opet su se Englezi malo igrali preko naših ledja.

Tako da pridaješ preveliki značaj Srbiji, kada je u pitanju odnos sa Nemačkom, jer da je Nemačka toliko zlo ne bi bilo 700.000 Srba u Dojčlandu.
Ali naš najveći problem je katastrofalno lobiranje ili totalno ignorisanje toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 31 svi 2013, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Berlin -- U Nemačkoj, po danas objavljanim podacima popisa iz 2011. godine, živi 80,2 miliona stanovnika, što je za oko 1,5 miliona mmanje nego što se do sada mislilo.

Popis stanovništva koji je sproveden u maju 2011. prvi je od ujedinjenja dve nemačke države 1990. godine.

Od ukupnog broja stanovnika 74 miliona (92,3 odsto) ima nemačko državljanstvo, 6,2 miliona građana (7,7 odsto) ima pasoš neke druge države. Na osnovu podataka koji su se do sada koristili, smatralo se da ima 1,1 milion više ljudi sa inostranim pasošem.

Istovremeno, skoro petina stanovništva u Nemačkoj je migrantskog porekla. U tu grupu ulaze svi inostrani i nemački državljani koji su došli u Nemačku posle 1955. ili čiji je najmanje jedan roditelj u Nemačkoj nastanjen od te godine.

Prema danas objavljenim podacima, 15 miliona ljudi ima migrantsko poreklo, što je 19 odsto stanovništva. Pri tome je taj udeo veoma raznolik u pojedinim delovima zemlje. Dok, na primer, u Hamburgu udeo ljudi migrantskog porekla iznosi preko 27 odsto, u federalnim jedinicama na nekada socijalističkom istoku Nemačke taj udeo je pretežno ispod pet odsto.


Zanimljivo.

Pokazuje da se useljavanjem ne mogu riješiti problemi sa natalitetom samo se uvoze problemi.

Njemačka sa skoro 15 milijuna doseljenih stranaca koji rađaju više djece od svog broja, a stanovništvo se smanjuje, što dovodi i do ekonomskih problema i do zamjene stanovništva gdje Nijemci čine sve manji postotak populacije.

Uglavnom ništa bez domaće radinosti. Stranci su veći problem nego dobitak.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4993 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 200  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 39 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO