HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 srp 2024, 22:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 16 srp 2013, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
[quote="Asim80"]Kome ti govoris pizda vam materina *** jedno neotesano?

MRRRRRSH pogancugo. Sta ti mislis, samo zato sto je sahovnica na forumu da se mozes tako ponasati? Pa nismo vam mi Bosnjaci Jevreji, vidjeli ste valjda dovoljno od 93. do 94.

Ako hoces raspravljati onda to radi bez psovki. Inace ce biti kandzija!

Ako ne znas onda se toga kloni ili se javi pa da se nadzemo i na miru popricamo ko ljudi a ne vako.


Ponavljam: Koliko vas je poginulo protiv cetnika kad ste se toliko borili protiv njih? Koliko je poginulo Bosnjaka protiv cetnika?

Jedno deset puta vise od vas. I prema tome suti i pokrij se. Nesh ti meni u mojoj Bosni prepravljati historiju i falsifikovati. Ja sam ko dijete tri put ranjavan i ti si mi doso soliti pamet konju


Halo smiri malo hormone pseto Muslimani
Nije ti ovo klix mamicu ti bezobraznu. Dosao si ovamo
Solit pamet niko te zvao nije. Sad slusaj malo I ti.
Pazi ti govance lijskoba sto se kurci. Ti ces se s nekim nalazit
Drz se neta bosnjo

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 16 srp 2013, 23:02 
Offline

Pridružen/a: 15 srp 2013, 15:37
Postovi: 34
...i tako čitam u ove vruče ljetne dane izmedžu ostalog i knjigu čika Bore Jovića,Posljednji dani SFRJ.
Pa tako na str.131 imate zabilješku o sastanku srpskog državnog i političkog vrha od 26.3.1990.

"U eventualnom raspadu zemlje računamo na jedinstvo s Crnom Gorom.Makedoniju nećemo moliti.
Ako ona zamoli,morat ćemo se ispričati za grijehe prema žrtvama Prvog svjetskog rata.Naš je cilj da
uspostavimo granicu unutar koje se neće ratovati.Izvan te granice rat se neće moći izbjeći...bitka oko
teritorija bez krvi teško je zamisliva".

Pa sad,meni ovako neukom,da neko razjasni, koja je to granica unutar koje se neče ratovati,ili s kime
če se ratovati, još nema niti Franceka niti Alije. Ili,ako je rat za teritorije, što sa stanovnicima?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 16 srp 2013, 23:08 
Offline

Pridružen/a: 15 srp 2013, 15:37
Postovi: 34
Ti si prvi počeo s psovkama Tulkas. Vrati se nazad pa se uvjeri ako več ne vjeruješ jednom "psetu Muslimani" (a ja mogu do u 17. stolječe dokazati da sam potomak bosanskih begova Teskeredžića čije su skute tvoji najmanje dvadeset generacija unazad ponizno lizali moleči za još).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 16 srp 2013, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
Sunce ti, na ovaj forum sve potomci begova navraćaju. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 16 srp 2013, 23:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22350
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Sunce ti, na ovaj forum sve potomci begova navraćaju. :zubati

I to iz New Orleansa i ŠveCke. Creme de la creme =)) =)) =)) =)) =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 16 srp 2013, 23:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
Da budem iskren, mislim da Leb nije tvrdio begovsko poreklo.

Od ovih ostalih, verujem da bi neki dokazivali poreklo direktno od Proroka i Tvrtka. :zubati

I onda ti brate Ceha, imaš srca da škrabaš karte po hektarima nji'ove lične đedovine. :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 16 srp 2013, 23:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12355
Pa dobro, mislim da je svako u svojoj porodici unatrag X godina imao nekog bogataša, kako god ga nazvali, u lozi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 16 srp 2013, 23:46 
Offline

Pridružen/a: 16 vel 2013, 05:53
Postovi: 367
Lebowski je napisao/la:
Pa dobro, mislim da je svako u svojoj porodici unatrag X godina imao nekog bogataša, kako god ga nazvali, u lozi.

Sad se osecam tuzno,sve sami potomci Aga i Begova i to direktnih potomaka starih Bosanski familija a ja jedini koji nemogu odvojit familijarnu istoriju od krampa i krave


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 16 srp 2013, 23:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12355
Sad seljaci vladaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 17 srp 2013, 00:05 
Offline

Pridružen/a: 15 srp 2013, 15:37
Postovi: 34
J. Brigada, da si iz Travnika znao bi o čemu govorim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 17 srp 2013, 00:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22350
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Da budem iskren, mislim da Leb nije tvrdio begovsko poreklo.
Od ovih ostalih, verujem da bi neki dokazivali poreklo direktno od Proroka i Tvrtka. :zubati
I onda ti brate Ceha, imaš srca da škrabaš karte po hektarima nji'ove lične đedovine. :sega

Baš sam đubre :D
Iako, ne znam što bi marokanski sultan kao muhamedov potomak imao reći o svemu tome. Ako budu preglasni vidim objavu rata na toj fronti, a onda slijedi izvoz begovata u Saharu =))
Zar nije đedovina muhameda Arabija?
Ili i tu piramide i Amon-ba imaju nešto u vezi ? =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 17 srp 2013, 00:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
Ceha je napisao/la:
Ili i tu piramide i Amon-ba imaju nešto u vezi ? =))


Faraon Ramiz. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..srpske lazi i opravdanja za genocid
PostPostano: 17 srp 2013, 01:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 19:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Kutiljero je rekao:

Citat:
"Portugalski diplomata Žoze Kutiljero/Jose Cutileiro smatra da je tragedija što rat u BiH nije sprečen u martu 1992. godine kada su u pregovorima pod njegovim nadzorom predstavnici tri konstitutivna naroda dogovorili "Izjavu o principima",


A sve ostalo, "mesec dana" itd je plod misli nekog novinara ili odakle si već kopirao tekst i teza tužioca.

Dakle, principi su dogovoreni 18. marta, Alija po običaju deset dana kasnije (ovog puta pošto su mu ameri nešto obećali) odbija principe i to je kraj. Naravno da nije bio konačan plan, kad ga je voljeni preCednik odbio par dana nakon što je usaglašen. Kao uostalom i sve ostale, dok nije priteran da potpiše Dejton, ubedljivo najgori plan po Bošnjake od ponuđenih.

Smešno. I još si imao potrebu da sa svojim epohalnim otkrićem upoznaš javnost putem nove teme. :sega

Promeni naslov u "Kutiljerov plan... novinarske patke i moja nesposobnost da čitam tekst sa razumevanjem."


U ovih par riječi je sve objašnjeno , postoji potreba da se otklone "sumnje" u običnog Bošnjaka u vezi Kutiljerovog plana , Alija odbaci za Bošnjake iz današnje perspektive kud i kamo bolji plan i potpiše puno gori nakon tri i pol godine rata. Treba to objasnit....

Mi Srbi smo svakakvi , ali i najgori će priznat da je Z-4 trebalo potpisat i sprovest , neznam čemu laganje i zavaravanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..srpske lazi i opravdanja za genocid
PostPostano: 17 srp 2013, 01:40 
Offline

Pridružen/a: 16 vel 2013, 05:53
Postovi: 367
ZlatkoZG je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Kutiljero je rekao:



A sve ostalo, "mesec dana" itd je plod misli nekog novinara ili odakle si već kopirao tekst i teza tužioca.

Dakle, principi su dogovoreni 18. marta, Alija po običaju deset dana kasnije (ovog puta pošto su mu ameri nešto obećali) odbija principe i to je kraj. Naravno da nije bio konačan plan, kad ga je voljeni preCednik odbio par dana nakon što je usaglašen. Kao uostalom i sve ostale, dok nije priteran da potpiše Dejton, ubedljivo najgori plan po Bošnjake od ponuđenih.

Smešno. I još si imao potrebu da sa svojim epohalnim otkrićem upoznaš javnost putem nove teme. :sega

Promeni naslov u "Kutiljerov plan... novinarske patke i moja nesposobnost da čitam tekst sa razumevanjem."


U ovih par riječi je sve objašnjeno , postoji potreba da se otklone "sumnje" u običnog Bošnjaka u vezi Kutiljerovog plana , Alija odbaci za Bošnjake iz današnje perspektive kud i kamo bolji plan i potpiše puno gori nakon tri i pol godine rata. Treba to objasnit....

Mi Srbi smo svakakvi , ali i najgori će priznat da je Z-4 trebalo potpisat i sprovest , neznam čemu laganje i zavaravanje.

Ja to nebi reko.Hrvati su po treci put u istoriji imali neku vrstu slobode.
Prvi put tokom Prvog Svetskog rata,trazili su da im Austrijanci daju dozvolu da proteaju sve Srbe sa zeljene teritorije.
Drugi put od stvaranja Banovine do NDH.Ko zna da cita,nek procita tadasnje novine od Banovine do NDH sto vise autonomije to vise ubijanja i mrznje.
Treci put od stvaranja Hrvatke hegomonije 1945 do 91,cim su im se ugrozila neka vrsta Bozanskog ,Arjevskog staleza,mogucnost da kroje Srbima sudbinu mrznja je krenula .
Bili su reseni da se otarase Srba ,sa JNA u blizini koja je bila koliko-toliko realna i neresene situacije u Svetu doslo je do etickog ciscenja Hrvatske ,sta bi bilo da se Srpsko stanovnistvo zadrzalo u Hrvatsoj do 99.Ako je Amerika preko noci mogla ljude koji su sami nazivali teroristima nazvati borcima za slobodu i prakticno bez ikakvih dilema uspostaviti lanac trgovine drogama i ljudima za njihovo finansiranje a Srbiji proglasit rat nakon sto su upravo ti teroristi/borci za slobodu bacili bombu u kafic ,ako su mogli smirivat situaciju terajuci Srpsku stranu na povlacenje a onda pricat kako je sve izmaklo kontroli zato sto su Albanci zauzeli Srpske polozaje,ako su mogli uzet Hrvatsku propagandu,legendu o milion ubijenih Albanaca pod nekakvim stadionima ,koliko se secam poneki Nemacki ministar je zaplako za tih milion,dok u istom momentu Albancima na jugu Srbije nije falila dlaka sa glave.I ako mogu sad da cute iako se ubijeni Srbi broje u hiljadama od dolaska NATO na Kosovu,cesto se moze postavit pitanje ne samo jel Nato-pakt podrzava ubistva braneci ucesnike vec i o aktivnim sudelovanjem ,pa razmisli sta bi bilo 99 u Hrvatskoj kad i danas iako prakticno Srba u Hrvatskoj nema Tomson puni stadione,
Bilo bi dovoljno reci Srbi su krivi sto je kru poskupio ili da se nadje neki Kerum ,sa Hrvatima koji su se pripremali devet godina,koji bi usmerili sve kapacitete u tom pravcu ,sa Nemackom u snazi u kojoj nikad nije bila niti ce biti opet,sa pijanim Jelcinom i Amerikom jedinom super silom,imali bi milion mrtvih ,Banja Luka bi bila glavni grad Hrvatske ,a Hrvatska bi bila pre pet godina u EU ,a osudeni bi bili koliko Neser,Ceku i Alija zajedno .Kako svet danas izgleda verovatno bi jedan Hrvat nosio Nobelovu nagradu za mir


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..srpske lazi i opravdanja za genocid
PostPostano: 17 srp 2013, 02:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2012, 08:07
Postovi: 608
ZlatkoZG je napisao/la:
Mi Srbi smo svakakvi , ali i najgori će priznat da je Z-4 trebalo potpisat i sprovest , neznam čemu laganje i zavaravanje.

Eto vidiš da ima sirovina kojima nemožeš dokazati i sa vaše strane (da ne krenem nabrajati sve "velikosrbe" ovdje na forumu), jednako kao i sa muslimanske, jednako kao i sa naše (dodrinaša).

No na stranu sve to, za razliku od ostalih koji u većini slučajeva shvaćaju što je primjereno, a što ne na hrvatskom forumu, ove **** sirovine imaju neku jadnu potrebu za dokazivanjem, te konstantno pokušavaju uvjeriti ljude ovdje u svoju mitomaniju i bolesnu percepciju trenutne BiH realnosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 17 srp 2013, 02:34 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 07:32
Postovi: 6304
Šta je asim ranjenik želeo da kaže:Da se alija nije zajebao već je eto bio nekako primoran da povuče potpis.Da prisere Hrvatima što nisu svi izginuli boreći se za 100%bih,popljuje malo(više)Srbe,predoči svoje šatro plemićko poreklo i nagovesti da bi trebali da mu ljubimo noge.

Pa vidi asime neki ovde forumaši su potpuno upravu.Trebali su da nas puste da završimo deratizaciju sad bi bili mirni i oni i mi a definitivno i vi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 17 srp 2013, 04:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8149
Jednostavna cinjenica je da je Alija odbio Kutiljerov plan u martu 1992,prije pocetka rata.
Sav dalji razvoj situacije se desava nakon toga.Evo kako ocevidac komentarise akciju Cimermana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 17 srp 2013, 06:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
Asim80 je napisao/la:
Ti si prvi počeo s psovkama Tulkas. Vrati se nazad pa se uvjeri ako več ne vjeruješ jednom "psetu Muslimani" (a ja mogu do u 17. stolječe dokazati da sam potomak bosanskih begova Teskeredžića čije su skute tvoji najmanje dvadeset generacija unazad ponizno lizali moleči za još).


Da su lizali skute sad bi bili djubrad Muslimani ko I tvoji.
Vjerojatnije je da su sabljama sjekli begovske vratove
I proganjali vas gdje su stigli po vrletima like I dalmacije
Dok vas nisu potjerali.
Ps a ta tvoja begovska vremena " beze asime" mozes jos samo
O qurac da objesis I sviras istome

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 17 srp 2013, 09:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 19:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Dosao opet vakat begova, koliko mogu da vidim.

Retardinjo Asim...Jel si ti beg, ili na turskom bey? Jeli slicis na sismisa iz grada Gradacac?

:smajl010 :smijeh

I kazes, tvoj cukun, cukun-djed je bio glavna faca, mangupcina. Jebao sve po selu. Staro, mlado, musko, zensko...Aferim, beze. Askolsun.

Navikli ste na sex, zato vam i ne pada tesko kada vas jebu sa svih strana. U zadnjem ratu ste takav sex imali, da niti Cicolina, niti gospodjica Jameson ne bi mogle izdrzati to tempo.

Jel si t fasovao koji sex?

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 17 srp 2013, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12355
Bježi Srbine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 17 srp 2013, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 19:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Ne trolaj temu.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 17 srp 2013, 21:37 
Offline

Pridružen/a: 15 srp 2013, 15:37
Postovi: 34
Srpsku agresiju na BiH, a bogami i na Hrvatsku, mogu samo totalne debilcine dovoditi u pitanje:

Citat:
U unakrsnom ispitivanju tužilac Tiger je pobijao tvrdnju optuženog Karadžića da je zajedno sa srpskim narodom u Bosni i Hercegovini prihvatio Kutiljerov plan kako bi sačuvao mir. Naprotiv, Karadžić je isticao da u tom planu nema ničeg prihvatljivog, izuzev podjele zemlje na tri dijela. "Da nije toga, to jest šanse za ostvarenje strateških ciljeva srpskog naroda o podjeli Bosne i pripajanju Srbiji, Kutiljerov plan nikad, nikad, nikad ne bih potpisao", citirao je tužilac Tiger nekadašnjeg predsjednika Republike Srpske Radovana Karadžića.

http://www.dw.de/ko-je-odbio-kutiljerov-plan/a-16610990


Laze Deutsche Welle....vaaaaljda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 17 srp 2013, 21:40 
Offline

Pridružen/a: 15 srp 2013, 15:37
Postovi: 34
totem je napisao/la:
Dosao opet vakat begova, koliko mogu da vidim.

Retardinjo Asim...Jel si ti beg, ili na turskom bey? Jeli slicis na sismisa iz grada Gradacac?

:smajl010 :smijeh

I kazes, tvoj cukun, cukun-djed je bio glavna faca, mangupcina. Jebao sve po selu. Staro, mlado, musko, zensko...Aferim, beze. Askolsun.

Navikli ste na sex, zato vam i ne pada tesko kada vas jebu sa svih strana. U zadnjem ratu ste takav sex imali, da niti Cicolina, niti gospodjica Jameson ne bi mogle izdrzati to tempo.

Jel si t fasovao koji sex?



Vidim, vidim, ostalo ti malo turskog u sjecanju. Aferim. Dodzi kod Asimage na kurs da to popravimo malo.

Trolas temu. Samo da znades.

A o proslom ratu: Gdje ste ono vi uspjeli da porazite Armiju? U Mostaru? U Varesu? Konjicu? Kaknju? Jablanici? Gornjem? Bugooooojnu? =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 17 srp 2013, 21:42 
Offline

Pridružen/a: 15 srp 2013, 15:37
Postovi: 34
Lebowski je napisao/la:
Bježi Srbine.


Ovo cetnik neki?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kutilijerov plan..je li rat doista mogao biti spriječen?
PostPostano: 17 srp 2013, 21:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12355
Ma Srbin iz Makedonije.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO