HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 11 lis 2024, 07:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 13:57 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2010, 03:39
Postovi: 3246
=))

Sta reci... koju poruku poslati... kome...

_________________
Robbie = Grand Pinocchio! Bumbar = Vojnik Svejk! Nasa Kvacica = Homer Simpson!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treci entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
=))

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treci entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44057
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ne nervira me trolanje ovog tipa, ali zaboga molim vas koristite kvačice, ne da mi se više prepravljati naslove.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treci entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 14:04 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2010, 03:39
Postovi: 3246
Ofalila nesto ova Minken bojna... ja sam pak mislila da su cvrsci... :zubati

_________________
Robbie = Grand Pinocchio! Bumbar = Vojnik Svejk! Nasa Kvacica = Homer Simpson!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treci entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 14:07 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2010, 03:39
Postovi: 3246
Ministry of Sound je napisao/la:
Ne nervira me trolanje ovog tipa, ali zaboga molim vas koristite kvačice, ne da mi se više prepravljati naslove.



Pa ni toliko trolanje.

Zar nisi primjetio da se fokus sa "treceg entiteta" pomjerio na skroz nebitne "trece stvari"?


P.S. Sorry za kvacice... koristim U.S. tastaturu.

_________________
Robbie = Grand Pinocchio! Bumbar = Vojnik Svejk! Nasa Kvacica = Homer Simpson!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44057
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
seherzada je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Ne nervira me trolanje ovog tipa, ali zaboga molim vas koristite kvačice, ne da mi se više prepravljati naslove.



Pa ni toliko trolanje.

Zar nisi primjetio da se fokus sa "treceg entiteta" pomjerio na skroz nebitne "trece stvari"?


P.S. Sorry za kvacice... koristim U.S. tastaturu.


Treći entitet kao spika je bio najaktuelniji u vrijeme prudskog i butmirskog sporazuma jer su to bili zadnji pokušaji nekakve teritorijalizacije. Nakon toga se fokus prebacio na institucionalna rješenja. Ruku na srce, ljudi koji su voljeli crtati karte su suzbijeni na prihvatljivu mjeru, a došlo je i do dobrog opismenjavanja jednog dijela forumaša.

Mogu reći za sebe da do 2011 nisam pročitao ni cijeli Ustav BiH niti FBiH, a već nakon godinu dana smo bili u stanju brzo analizirati sve prijedloge za ustavnu reformu FBiH bolje od 99% političara, kao i sva Sejdić-Finci rješenja.

Ne znam šta očekuješ da kažem, fokus je na povratku onoga što je institucionalno izgubljeno od 2000-2006. Rješenja toga čini i povike za entitetom suvišnim, jer istinska institucionalna ravnopravnost ubija potrebu za teritorijalizacijom kao rješenjem.

Zadovoljan sam sa ponuđenim rješenjima reforme FBiH, OHR rješenja za Mostar (za kojeg ti ne znaš) i modaliteta rješenja Sejdić-Finci iza kojeg je stala međunarodna zajednica i SDA (za kojeg ti također ne znaš). Ako ti treba rame za plakanje nakon što se gore navedene inicijative usvoje, na raspolaganju sam.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 14:27 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2010, 03:39
Postovi: 3246
Ministry of Sound je napisao/la:
seherzada je napisao/la:


Pa ni toliko trolanje.

Zar nisi primjetio da se fokus sa "treceg entiteta" pomjerio na skroz nebitne "trece stvari"?


P.S. Sorry za kvacice... koristim U.S. tastaturu.


Treći entitet kao spika je bio najaktuelniji u vrijeme prudskog i butmirskog sporazuma jer su to bili zadnji pokušaji nekakve teritorijalizacije. Nakon toga se fokus prebacio na institucionalna rješenja. Ruku na srce, ljudi koji su voljeli crtati karte su suzbijeni na prihvatljivu mjeru, a došlo je i do dobrog opismenjavanja jednog dijela forumaša.

Mogu reći za sebe da do 2011 nisam pročitao ni cijeli Ustav BiH niti FBiH, a već nakon godinu dana smo bili u stanju brzo analizirati sve prijedloge za ustavnu reformu FBiH bolje od 99% političara, kao i sva Sejdić-Finci rješenja.

Ne znam šta očekuješ da kažem, fokus je na povratku onoga što je institucionalno izgubljeno od 2000-2006. Rješenja toga čini i povike za entitetom suvišnim, jer istinska institucionalna ravnopravnost ubija potrebu za teritorijalizacijom kao rješenjem.

Zadovoljan sam sa ponuđenim rješenjima reforme FBiH, OHR rješenja za Mostar (za kojeg ti ne znaš) i modaliteta rješenja Sejdić-Finci iza kojeg je stala međunarodna zajednica i SDA (za kojeg ti također ne znaš). Ako ti treba rame za plakanje nakon što se gore navedene inicijative usvoje, na raspolaganju sam.



Znaci fokus vise nije na "trecem entitetu" ko prije par godina vec na "institucionalnoj ravnopravnosti"?

Nadam se da fokus sa "institucionalne ravnopravnosti" za par godina necete pomjeriti na "kolektivnu konstitutivnost".

:zubati

_________________
Robbie = Grand Pinocchio! Bumbar = Vojnik Svejk! Nasa Kvacica = Homer Simpson!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44057
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
seherzada je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Treći entitet kao spika je bio najaktuelniji u vrijeme prudskog i butmirskog sporazuma jer su to bili zadnji pokušaji nekakve teritorijalizacije. Nakon toga se fokus prebacio na institucionalna rješenja. Ruku na srce, ljudi koji su voljeli crtati karte su suzbijeni na prihvatljivu mjeru, a došlo je i do dobrog opismenjavanja jednog dijela forumaša.

Mogu reći za sebe da do 2011 nisam pročitao ni cijeli Ustav BiH niti FBiH, a već nakon godinu dana smo bili u stanju brzo analizirati sve prijedloge za ustavnu reformu FBiH bolje od 99% političara, kao i sva Sejdić-Finci rješenja.

Ne znam šta očekuješ da kažem, fokus je na povratku onoga što je institucionalno izgubljeno od 2000-2006. Rješenja toga čini i povike za entitetom suvišnim, jer istinska institucionalna ravnopravnost ubija potrebu za teritorijalizacijom kao rješenjem.

Zadovoljan sam sa ponuđenim rješenjima reforme FBiH, OHR rješenja za Mostar (za kojeg ti ne znaš) i modaliteta rješenja Sejdić-Finci iza kojeg je stala međunarodna zajednica i SDA (za kojeg ti također ne znaš). Ako ti treba rame za plakanje nakon što se gore navedene inicijative usvoje, na raspolaganju sam.



Znaci fokus vise nije na "trecem entitetu" ko prije par godina vec na "institucionalnoj ravnopravnosti"?

Nadam se da fokus sa "institucionalne ravnopravnosti" za par godina necete pomjeriti na "kolektivnu konstitutivnost".

:zubati


Stvar je u tome da ni "svijet" ni Hrvatska ne žele stati iza novog crtanja granica, što doista na neki način i jeste arhaično, problematično i traumatično. Uz njihovu negaciju teritorijalnog, su ipak skontali da su Hrvati potrebni kao vezivno tkivo BiH, i da ne mogu biti institucionalno marginalizirani. Do tog zaključka ih je doveo raspad platforme i njeno (ne)funkcioniranje. Ja sam uvijek bio protiv entiteta, ako netko ne pronađe način da obuhvati 90% Hrvata, sve ostalo je klanje vola za kilu mesa i pirova pobjeda. Do tog rješenja, FBiH nije loš okvir.

Da "otvorim dušu", nakon što je federalna platforma instalirana, već sam u glavi imao izrađen plan totalne političke, ekonomske i demografske anihilacije Hrvata u BiH koji je trebao biti dovršen najkasnije do općih izbora 2022, kojeg naravno neću ovdje prezentirati.

Ne da ste se utaborili u našoj polovici, nego u šesnaestercu, jer je i Dom Naroda FBiH i predsjedništvo probijeno. Svi znamo da državna razina, državni ministri i premijeri samo sviraju kurcu.

No, ovako ekskluzivno ti mogu reći, da je vaša kriminalna SDA hobotnica otprilike 70% zaslužna za povratak Hrvata iz mrtvih. SDA ne može funkcionirati bez 100%-ne kontrole nad bošnjačkim kvotama, preduzećima, agencijama i sl. i glavni je saboter saveza sa SDP-om jer su Zlaji nabili rogove. Autodestrukcija HSP-a, i ponašanje Lijanovića je zaslužno za 20-ak posto, a Republika Hrvatska (otkrili da ipak nisu eunusi) za 10-ak posto.

SDA je vratila Hrvate iz mrtvih, i učinit će sve u svojoj moći da garantira da će 2 HDZ-a biti dio svake federalne vlade i u potpunoj kontroli "hrvatskog kolača". Naravno, to se meni ne sviđa, ali je manje loša alternativa od HSP ustaša i NSRzB Lije u kokošinjcu.

Sejdić-Finci će biti riješen kako treba (postoje 2 modaliteta u opticaju koja su oba odlična iz moje vizure), i ta rak-rana i simbol poniženja Hrvata će ostati samo jedna tužna fusnota.

Isto tako sa FBiH, koja će uz usvojene reforme profunkcionirati i omogućiti Hrvatima sličan nivo utjecaja kojeg imaju na državnoj razini.

Nakon 2014. jurišamo prema Bruxellesu, go Hrvati, go FBiH, go RS, go BiH....fali EU smješko. :D

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 15:01 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
Ministre BA ,što joj objašnjavaš stvari koje se nju ne tiču :D

Pošto je radoznala, evo objašnjenja. O HTJ se priča na skupovima iza zatvorenih vrata, pišu se elaborati, vode žučne rasprave i donose zaključci, koji će biti objedinjeni u debeloj knjizi dostavljenoj europskim institucijama i vladama.!

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 15:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 29117
Ni od Republike BiH ama baš ništa. :kava

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44057
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Općenito mogu reći da je sukob Bošnjaci - Hrvati u Federaciji sekundarno pitanje. SDA je parazitski organizam koji ne može preživjeti bez 100%-ne kontrole svih novčanih tokova u Sarajevu, i kao organizmu koji se bori za krvotok je od apsolutne važnosti horizontalna koalicija sa HDZ-om na svim razinama. Bio sam šokiran kada mi je to rečeno, ali je nakon dužeg razmišljanja potvrđeno kao potpuno logično.

I SDA i HDZ su kriminalne organizacije, no HDZ je dokazao da može izdržati jedan izborni ciklus gdje ne kontroliraju veći dio resursa iz hrvatske kvote, dok SDA zna da to vjerojatno ne bi preživjela, i više ništa neće prepustiti slučaju.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 15:25 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2010, 03:39
Postovi: 3246
Ministry of Sound je napisao/la:
seherzada je napisao/la:


Znaci fokus vise nije na "trecem entitetu" ko prije par godina vec na "institucionalnoj ravnopravnosti"?

Nadam se da fokus sa "institucionalne ravnopravnosti" za par godina necete pomjeriti na "kolektivnu konstitutivnost".

:zubati


Stvar je u tome da ni "svijet" ni Hrvatska ne žele stati iza novog crtanja granica, što doista na neki način i jeste arhaično, problematično i traumatično. Uz njihovu negaciju teritorijalnog, su ipak skontali da su Hrvati potrebni kao vezivno tkivo BiH, i da ne mogu biti institucionalno marginalizirani. Do tog zaključka ih je doveo raspad platforme i njeno (ne)funkcioniranje. Ja sam uvijek bio protiv entiteta, ako netko ne pronađe način da obuhvati 90% Hrvata, sve ostalo je klanje vola za kilu mesa i pirova pobjeda. Do tog rješenja, FBiH nije loš okvir.

Da "otvorim dušu", nakon što je federalna platforma instalirana, već sam u glavi imao izrađen plan totalne političke, ekonomske i demografske anihilacije Hrvata u BiH koji je trebao biti dovršen najkasnije do općih izbora 2022, kojeg naravno neću ovdje prezentirati.

Ne da ste se utaborili u našoj polovici, nego u šesnaestercu, jer je i Dom Naroda FBiH i predsjedništvo probijeno. Svi znamo da državna razina, državni ministri i premijeri samo sviraju kurcu.

No, ovako ekskluzivno ti mogu reći, da je vaša kriminalna SDA hobotnica otprilike 70% zaslužna za povratak Hrvata iz mrtvih. SDA ne može funkcionirati bez 100%-ne kontrole nad bošnjačkim kvotama, preduzećima, agencijama i sl. i glavni je saboter saveza sa SDP-om jer su Zlaji nabili rogove. Autodestrukcija HSP-a, i ponašanje Lijanovića je zaslužno za 20-ak posto, a Republika Hrvatska (otkrili da ipak nisu eunusi) za 10-ak posto.

SDA je vratila Hrvate iz mrtvih, i učinit će sve u svojoj moći da garantira da će 2 HDZ-a biti dio svake federalne vlade i u potpunoj kontroli "hrvatskog kolača". Naravno, to se meni ne sviđa, ali je manje loša alternativa od HSP ustaša i NSRzB Lije u kokošinjcu.

Sejdić-Finci će biti riješen kako treba (postoje 2 modaliteta u opticaju koja su oba odlična iz moje vizure), i ta rak-rana i simbol poniženja Hrvata će ostati samo jedna tužna fusnota.

Isto tako sa FBiH, koja će uz usvojene reforme profunkcionirati i omogućiti Hrvatima sličan nivo utjecaja kojeg imaju na državnoj razini.

Nakon 2014. jurišamo prema Bruxellesu, go Hrvati, go FBiH, go RS, go BiH....fali EU smješko. :D


Al' se Mini raspisao, tekst citav... :zubati

A vidi kako cu ja to jednostavno u jednoj recenici rec': nalozili se likovi na treci entitet, a kao rezultat lozione, zgubili institucionalnu ravnopravnost!

I kaze sto se smijes... =)) Al nece sehu niko da slusa... seha glupa, seha balinkura, seha trol, seha ovo-ono...

Dobro. :kava

_________________
Robbie = Grand Pinocchio! Bumbar = Vojnik Svejk! Nasa Kvacica = Homer Simpson!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44057
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
seherzada je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Stvar je u tome da ni "svijet" ni Hrvatska ne žele stati iza novog crtanja granica, što doista na neki način i jeste arhaično, problematično i traumatično. Uz njihovu negaciju teritorijalnog, su ipak skontali da su Hrvati potrebni kao vezivno tkivo BiH, i da ne mogu biti institucionalno marginalizirani. Do tog zaključka ih je doveo raspad platforme i njeno (ne)funkcioniranje. Ja sam uvijek bio protiv entiteta, ako netko ne pronađe način da obuhvati 90% Hrvata, sve ostalo je klanje vola za kilu mesa i pirova pobjeda. Do tog rješenja, FBiH nije loš okvir.

Da "otvorim dušu", nakon što je federalna platforma instalirana, već sam u glavi imao izrađen plan totalne političke, ekonomske i demografske anihilacije Hrvata u BiH koji je trebao biti dovršen najkasnije do općih izbora 2022, kojeg naravno neću ovdje prezentirati.

Ne da ste se utaborili u našoj polovici, nego u šesnaestercu, jer je i Dom Naroda FBiH i predsjedništvo probijeno. Svi znamo da državna razina, državni ministri i premijeri samo sviraju kurcu.

No, ovako ekskluzivno ti mogu reći, da je vaša kriminalna SDA hobotnica otprilike 70% zaslužna za povratak Hrvata iz mrtvih. SDA ne može funkcionirati bez 100%-ne kontrole nad bošnjačkim kvotama, preduzećima, agencijama i sl. i glavni je saboter saveza sa SDP-om jer su Zlaji nabili rogove. Autodestrukcija HSP-a, i ponašanje Lijanovića je zaslužno za 20-ak posto, a Republika Hrvatska (otkrili da ipak nisu eunusi) za 10-ak posto.

SDA je vratila Hrvate iz mrtvih, i učinit će sve u svojoj moći da garantira da će 2 HDZ-a biti dio svake federalne vlade i u potpunoj kontroli "hrvatskog kolača". Naravno, to se meni ne sviđa, ali je manje loša alternativa od HSP ustaša i NSRzB Lije u kokošinjcu.

Sejdić-Finci će biti riješen kako treba (postoje 2 modaliteta u opticaju koja su oba odlična iz moje vizure), i ta rak-rana i simbol poniženja Hrvata će ostati samo jedna tužna fusnota.

Isto tako sa FBiH, koja će uz usvojene reforme profunkcionirati i omogućiti Hrvatima sličan nivo utjecaja kojeg imaju na državnoj razini.

Nakon 2014. jurišamo prema Bruxellesu, go Hrvati, go FBiH, go RS, go BiH....fali EU smješko. :D


Al' se Mini raspisao, tekst citav... :zubati

A vidi kako cu ja to jednostavno u jednoj recenici rec': nalozili se likovi na treci entitet, a kao rezultat lozione, zgubili institucionalnu ravnopravnost!

I kaze sto se smijes... =)) Al nece sehu niko da slusa... seha glupa, seha balinkura, seha trol, seha ovo-ono...

Dobro. :kava


Jebiga Šeho kada ništa ne nudiš, uobičajeno se stiže sa mrkvom i batinom, a ti nudiš samo bezuvjetnu kapitulaciju. U zadnje vrijeme i Zlaja i Suljo stižu sa bag of goodies, a ti ništa. Nikome u Europi još nije pošlo za rukom ono što si ti zapikala. Istina, mislim da je za taj pristup bilo određene potpore 2010-2011, ne zbog nekih uvjerenja američke adminstracije, nego samo hladno-kalkulantskog pristupa kojem je 3 varijabla trebalo srezati na 2. Nije upalilo, Zlaja je to odlično idejno posložio, no SDA, HSP i NSRzB su usrali motku. Ne kažem da to netko neće opet pokušati, no SDA će očajnički dati sve od sebe da sljedeća dva izborna ciklusa na vlasti budu SDA i HDZ, i to po kvotama koje su vrijedile od 2002-2010. To je njihov interes, a "popuštanje" će narodu (koji je radikalniji od SDA) zamaskirati i prodati kao pritisak Europe i SAD.

Mi svi pričamo o nacionalnim interesima, ustavima i sl. ali kao lider stranke, glavni prioritet mi je držati svoje stranačko tijelo, glasače i njihove obitelji uhljebljenim, osiguranim i sretnim dok zaokružuju SDA. To je moguće samo kroz stabilnu koaliciju sa HDZ-ovima.

Tako da su tvoji uzvišeni "ideali" pali u bitci sa prizemnim interesima i sl.

Razmišljam da u dnevnom boravku uz portret Dodika stavim i sliku Sulje, koji je doslovno kitom po čelu išamarao i ometao Zlaju dok je ovaj zakucavao eksere u grob Hrvata BiH.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 20:45
Postovi: 4624
Lokacija: Kamenjarski krš
seherzada je napisao/la:

Al' se Mini raspisao, tekst citav... :zubati

A vidi kako cu ja to jednostavno u jednoj recenici rec': nalozili se likovi na treci entitet, a kao rezultat lozione, zgubili institucionalnu ravnopravnost!

I kaze sto se smijes... =)) Al nece sehu niko da slusa... seha glupa, seha balinkura, seha trol, seha ovo-ono...

Dobro. :kava


FBiH nikad razjebanija, nikad dužnija, nikad više ovisnija o MMF, nikad lošija demografska slika, nikad politički blokiranija, nikad nazadnija u napredovanju prema EU-u, nikad korumpiranija vengo što je danas
Tako da je po mom mišljenju dobar posao napravljen u zadnjih 4-5 godina!
Standard Bošnjaka nikad lošiji u povijesti, najveća stopa nezaposlenosti u Europi, najlošiji apsolutno standard gledano omjer plaća i cijena!!
Tako da sam ja Šehe superzadovoljan!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 20:45
Postovi: 4624
Lokacija: Kamenjarski krš
Nije valjda da naša Šeha misli da će BiH ostati ovakva:etnoteritorijalna jedinica za Srbe, etnoteritorijalna jedinica za patri..pardon za Bošnjake a nema ništa za Hrvate???
Ako Šehe to misli onda ne da je klasa optimist nego klasa superoptimist!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Svi se nećemu nadaju

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 16:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 20:45
Postovi: 4624
Lokacija: Kamenjarski krš
Kum Bečo je napisao/la:
Svi se nećemu nadaju



Vi se nadate da će cijela Federacija pripasti vama.
Možda i hoće 2017. Ali hidžretske!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 18:44
Postovi: 8400
Ne postoji tema Treći ali je to tema uvijek prisutna na gotovo svakoj
drugoj temi. Hrvati ne mogu prirodno odustati od Herceg Bosne, točno
je da ona može postojati i uz institucionalnu ravnopravnost ali ne može
postojati ako je Hrvati ne žele.
Sumnjam da je ne žele.

Reprezentacije BiH po sportovima nisu zajedničke,
policije nisu zajedničke, simboli BiH naroda nigdje nisu objedinjeni,
nema mnogo dodirnih točaka tako i kad bi se uspostavila institucionalna ravnopravnost imali
bi razjedinjenost na svim sferama ali bi stvorili klimu u kojoj
svak o sebi vodi brigu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 18:06 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2010, 03:39
Postovi: 3246
vipera ammodytes je napisao/la:
seherzada je napisao/la:

Al' se Mini raspisao, tekst citav... :zubati

A vidi kako cu ja to jednostavno u jednoj recenici rec': nalozili se likovi na treci entitet, a kao rezultat lozione, zgubili institucionalnu ravnopravnost!

I kaze sto se smijes... =)) Al nece sehu niko da slusa... seha glupa, seha balinkura, seha trol, seha ovo-ono...

Dobro. :kava


FBiH nikad razjebanija, nikad dužnija, nikad više ovisnija o MMF, nikad lošija demografska slika, nikad politički blokiranija, nikad nazadnija u napredovanju prema EU-u, nikad korumpiranija vengo što je danas
Tako da je po mom mišljenju dobar posao napravljen u zadnjih 4-5 godina!
Standard Bošnjaka nikad lošiji u povijesti, najveća stopa nezaposlenosti u Europi, najlošiji apsolutno standard gledano omjer plaća i cijena!!
Tako da sam ja Šehe superzadovoljan!!!



Prije par dana slusala sam jednu emisiju povodom pocetka nove skolske godine, i prvi dio teme je bila o djeci u RS-u kojoj roditelji nisu htjeli dozvoliti krenuti u skolu po srpskom nastavnom planu i programu. Vidjela sam da se i ovdje pisalo o tome, na clanovima ovog foruma svojstven nacin, ali koji naravno indirekto oslikava neke lose politicke odnose medju ljudima u BiH.

Medjutim, drugi dio teme me je sokirao, a to je da je zbog usteda u zapadnohercegovackoj zupaniji, skolska godina odgodjena do sijecnja 2014. godine. To pokazuje koliko je stanje katastrofalno ne samo u federaciji ili RS, vec u zupaniji koja je 100% hrvatska, potpuno autonomna, i koja slovi kao najuspjesniji dio BiH. Djeca jesu krenula u skolu, jer se sa federalnog nivoa interveniralo, pa su obezbjedjena sredstva za polazak djece u skolu. Naravski, spomena o tome nije bilo na ovom forumu.

Tak da to superzadovoljstvo, ja mislim da ono u reali, i nije bas takvo kakvim se cini u virtuali. Tj. nadat se da ce teska ekonomska situacija dovesti do treceg entiteta, mozda nece, mozda dovede do ukidanja zupanija koje ne mogu da izfinanciraju same sebe, sta mislis o tome bi bilo kvalitetno pitanje i neka nova tema? :zivili

_________________
Robbie = Grand Pinocchio! Bumbar = Vojnik Svejk! Nasa Kvacica = Homer Simpson!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 20:45
Postovi: 4624
Lokacija: Kamenjarski krš
seherzada je napisao/la:
vipera ammodytes je napisao/la:

FBiH nikad razjebanija, nikad dužnija, nikad više ovisnija o MMF, nikad lošija demografska slika, nikad politički blokiranija, nikad nazadnija u napredovanju prema EU-u, nikad korumpiranija vengo što je danas
Tako da je po mom mišljenju dobar posao napravljen u zadnjih 4-5 godina!
Standard Bošnjaka nikad lošiji u povijesti, najveća stopa nezaposlenosti u Europi, najlošiji apsolutno standard gledano omjer plaća i cijena!!
Tako da sam ja Šehe superzadovoljan!!!



Prije par dana slusala sam jednu emisiju povodom pocetka nove skolske godine, i prvi dio teme je bila o djeci u RS-u kojoj roditelji nisu htjeli dozvoliti krenuti u skolu po srpskom nastavnom planu i programu. Vidjela sam da se i ovdje pisalo o tome, na clanovima ovog foruma svojstven nacin, ali koji naravno indirekto oslikava neke lose politicke odnose medju ljudima u BiH.

Medjutim, drugi dio teme me je sokirao, a to je da je zbog usteda u zapadnohercegovackoj zupaniji, skolska godina odgodjena do sijecnja 2014. godine. To pokazuje koliko je stanje katastrofalno ne samo u federaciji ili RS, vec u zupaniji koja je 100% hrvatska, potpuno autonomna, i koja slovi kao najuspjesniji dio BiH. Djeca jesu krenula u skolu, jer se sa federalnog nivoa interveniralo, pa su obezbjedjena sredstva za polazak djece u skolu. Naravski, spomena o tome nije bilo na ovom forumu.

Tak da to superzadovoljstvo, ja mislim da ono u reali, i nije bas takvo kakvim se cini u virtuali. Tj. nadat se da ce teska ekonomska situacija dovesti do treceg entiteta, mozda nece, mozda dovede do ukidanja zupanija koje ne mogu da izfinanciraju same sebe, sta mislis o tome bi bilo kvalitetno pitanje i neka nova tema? :zivili


Niti županije financiraju sebe niti federacija financira sama sebe. Federacija BiH nije nikakav samoodrživi entitet nego politički projekt međunarodne zajednice koji može samo preživljavati na račun financijskih injekcija te iste međunarodne zajednice (MMF).
Dakle kad se ukine RS i FBiH tada će se ukinuti i županije.
Puno je lakše rušiti nego graditi. Puno je lakše srušiti neku kuću nego je graditi.
Mi rušimo Federaciju i nogama i rukama i ja mislim da nam dobro ide.
Ako ti možeš proizvesti za federaciju više nego što ja mogu ukrasti od te iste federacije onda samo bujrum šehice drago, pa kome dosadi prije!!!!!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 18:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
Uuuu jebate opet je na dopustu

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 19:19 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2010, 03:39
Postovi: 3246
Ministry of Sound je napisao/la:
seherzada je napisao/la:

Al' se Mini raspisao, tekst citav... :zubati

A vidi kako cu ja to jednostavno u jednoj recenici rec': nalozili se likovi na treci entitet, a kao rezultat lozione, zgubili institucionalnu ravnopravnost!

I kaze sto se smijes... =)) Al nece sehu niko da slusa... seha glupa, seha balinkura, seha trol, seha ovo-ono...

Dobro. :kava


Jebiga Šeho kada ništa ne nudiš, uobičajeno se stiže sa mrkvom i batinom, a ti nudiš samo bezuvjetnu kapitulaciju. U zadnje vrijeme i Zlaja i Suljo stižu sa bag of goodies, a ti ništa. Nikome u Europi još nije pošlo za rukom ono što si ti zapikala. Istina, mislim da je za taj pristup bilo određene potpore 2010-2011, ne zbog nekih uvjerenja američke adminstracije, nego samo hladno-kalkulantskog pristupa kojem je 3 varijabla trebalo srezati na 2. Nije upalilo, Zlaja je to odlično idejno posložio, no SDA, HSP i NSRzB su usrali motku. Ne kažem da to netko neće opet pokušati, no SDA će očajnički dati sve od sebe da sljedeća dva izborna ciklusa na vlasti budu SDA i HDZ, i to po kvotama koje su vrijedile od 2002-2010. To je njihov interes, a "popuštanje" će narodu (koji je radikalniji od SDA) zamaskirati i prodati kao pritisak Europe i SAD.

Mi svi pričamo o nacionalnim interesima, ustavima i sl. ali kao lider stranke, glavni prioritet mi je držati svoje stranačko tijelo, glasače i njihove obitelji uhljebljenim, osiguranim i sretnim dok zaokružuju SDA. To je moguće samo kroz stabilnu koaliciju sa HDZ-ovima.

Tako da su tvoji uzvišeni "ideali" pali u bitci sa prizemnim interesima i sl.

Razmišljam da u dnevnom boravku uz portret Dodika stavim i sliku Sulje, koji je doslovno kitom po čelu išamarao i ometao Zlaju dok je ovaj zakucavao eksere u grob Hrvata BiH.


Uf, a gdje ja to nudim "bezuvjetnu kapitulaciju|? :zubati

Moje misljenje, je to da si/ste sebi postavio pogresan cilj prije par godina kada je pokrenut forum, u smislu "treci entitet, a u perspektivi banovina", a nemogucnost ostvarenja tog cilja si/ste povezali s kako kazes "kapitulacijom". Pa danas par godina poslije, imas 90% tema na pdf politika koje su cisto frustracija u smislu "kad je meni crkla krava, onda cu cinit sve da u komsiluku crkne krava".

Medjutim, nije to nista novo sto vec nije bilo vidjeno. Prije ovog portala to se slicno desilo i sa Poskokom, i mnogim drugim "aktivistickim" portalima. Kljucna tacka je ta da se to nije desilo samo u virtuali, na portalima, vec se desilo i u reali, na terenu - treci entitet/odnosno banovina kao cilj, je zavrsio u Haagu, sa ljudima koji su imali pedeset puta vise resursa za njegovo ostvarenje, tak da misliti i uvjeriti sebe da ces ostvariti istovjetno sto su neki prije pokusali, sa mnogostruko manjim resursima, a jer si kao pametniji i znas bolji i drugi nacin, je prilicno naivno.

Naravno, takva percepcija, tako postavljeni cilj, generira frustraciju, a koja pogoduje partijama koje to koriste za svoje politikantske, uskostranacke financijske interese, i kod SDA, i kod SDP, i kod HDZ, itd itd itd. Tak da ti nisi zastupao boljitak, konkretno svog hrvatskog korpusa, vec si doprinosio odredjenim uskostranackim interesima, da li svjesno ili nesvjesno, manje je bitno, i to po inerciji i dalje se nastavlja.

Ali da se vratim na pocetak, tj. kako kazes "bezuvjetnu kapitulaciju". :zubati Ne mora da znaci da Hrvati u BiH koji su se nasli izvan granica Hrvatske su automatski mucenici. Moje misljenje je da ste blagoslovljeni, ali ste oslijepljeni da ne registirate tu svoju blagodat, dvojni identitet: hrvatski i bosanski/hercegovacki/bosanskohercegovacki/hercegbosanski. Pa covjece, vi ucestvujete u politickom sistemu Hrvatske i u politickom sistemu BiH, i pri tome ste jos pozitivno diskriminirani u BiH gdje realno imate/ste imali mehanizme gdje jedan hrvatski glas vrijedi kao tri srpska, ili cetiri bosnjacka, i to proglasavate mucenistvom, hocete to mijenjati?

Drugim rijecima, umjesto potiskivanja gradite svoj bh identitet, bez odricanja hrvatskog identiteta, jer vas samo to moze zastititi od gubitka privilegija koje trenutno imate, a izbjeci cete sukobljavanje i razocarenja i sa Hrvatima iz RH i sa Bosnjacima/Bosancima u BiH. Ja to tako vidim, a sad vi kako 'te, meni svejedno - ja sam znam da ce moj glas a izborima dobijati Bosanceros-Hrvat, ili Bosanceros-Srbin, ili Bosanceros-Bosnjak - to sto necete moj glas i glas ostalih 350.000, a i to mi svejedno. :zubati

_________________
Robbie = Grand Pinocchio! Bumbar = Vojnik Svejk! Nasa Kvacica = Homer Simpson!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 29117
Gdje naći tolike milijune za dvije naredene godine, a istovremeno se samo unose novi RVI s "dva svjedoka". Još ako se logorašima usvoje zahtjevi, bude svašta. Kako bilo da bilo, neće dugo trajati, eto opet delegacije MMF-a. :yes

http://www.mojusk.ba/vijesti.php?id=17219

slika

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 20:45
Postovi: 4624
Lokacija: Kamenjarski krš
Ova Bošnjakinja misli da će nas natjerati da poštujemo FBiH a nismo je poštovali ni kad je desetine tisuća četnika orgijalo po Hrvatskoj usporedno sa orgijanjem desetina tisuća ekstremista ABIH po srednjoj Bosni i Hercegovini!
Pa evo moja hercegbosanska malenkost pita pred svem hercegbosanskom javnošću ovu bošnjačku genijalku S ČIME ona misli natjerati nas Herceg-Bosance da prihvatimo Federaciju BiH (tj drugim riječima Bošnjakiju) kad više nema ni desetina tisuća četnika po Hrvatskoj a bogami ni desetine tisuća mudžosa po srednjoj Bosni i Hercegovini???????????????


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Otkada na ovim stranicama tema nije bila treći entitet?
PostPostano: 12 ruj 2013, 19:35 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2010, 03:39
Postovi: 3246
vipera ammodytes je napisao/la:
Ova Bošnjakinja misli da će nas natjerati da poštujemo FBiH a nismo je poštovali ni kad je desetine tisuća četnika orgijalo po Hrvatskoj usporedno sa orgijanjem desetina tisuća ekstremista ABIH po srednjoj Bosni i Hercegovini!
Pa evo moja hercegbosanska malenkost pita pred svem hercegbosanskom javnošću ovu bošnjačku genijalku S ČIME ona misli natjerati nas Herceg-Bosance da prihvatimo Federaciju BiH (tj drugim riječima Bošnjakiju) kad više nema ni desetina tisuća četnika po Hrvatskoj a bogami ni desetine tisuća mudžosa po srednjoj Bosni i Hercegovini???????????????



Ja ne tjeram.

Ja se samo smijem. :zubati

_________________
Robbie = Grand Pinocchio! Bumbar = Vojnik Svejk! Nasa Kvacica = Homer Simpson!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO