HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 02:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 142 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 06:27 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
Robbie MO je napisao/la:
Bošnjo demografski mag je napisao/la:
znam da je otvorio tu temu na sa-x nikako ne mogu da nađem
da se ismijem


Evo ga:
http://www.klix.ba/forum/da-li-sam-ja-s ... 10661.html
:D

Citat:
Zasto se meni cuna ne moze podici bas prilikom sexualnog cina..ali u bilo kojim drugim prilikama moze


Sad mi je palo na pamet da si ti imao čak i nekakav ekskluzivni video na svom forumu. :D

e to je to, nisam mogao naći
nisam vidio da je "crko" link na video,
popravljeno, pogledati ekskluzivno njegov video ovdje

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 06:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Robbie MO je napisao/la:
trokut je napisao/la:
Znači realno, Bošnjo je 10 puta veći demograf nego dudu ili jack?



Nije baš 10 puta ali da, Bošnjo apsolutno dominira mora se priznati.

Ova druga dvojica su tu negdje, dijele drugo i treće mjesto, ali par koplja iza. :zubati


Mislim da se Bošnjo datoj problematici posvetio na najozbiljniji način, čovjek je sagledao ko mu je konkurencija na demografskom tržištu, i odlučio ih je samljeti u prah. Na ruku mu je išlo što je pokušao smanjiti "poklapačku" komponentu i poslu se posvetiti kao znanstvenik, a bome i to što je dudu opet postao ženskaroš, pa nema vremena. No, Bošnjo ima vremena i za biračke popise i za 500 para bosanskih seoskih grudi :sega

Koliko će ova branša biti ugrožena popisom? Definitivno će pretrpiti udarac, ali mislim da će uvijek biti zanimanja za najnovije podatke i trendove.

Svi se prave nevinašca, ali je jasno da je percepcija demografije (osobito u Sarajevu) kao o polju koje ima najveću moguću vezu uz ratne ciljeve, i koja im nudi najbolje šanse dobitka nacionalne države.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 06:44 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
pitanje je kad će biti izbačeni podaci PO NASELJIMA
vjerovatno tek za godinu dana, a da ne govorim da NIKAD neće biti dostupna STAROSNA struktura opština, koju sam JA JEDINO ekskluzivno prikazao po opštinama, a koji su praktički najznačajniji pokazatelj demografskog kretanja i koja pokazuje koja je etnička grupa vitalnija i koja će "opstati" a koja "nestati" u budućnosti, za razliku od popisa koji ništa ne govori, nije dinamički pokazatelj, nego zamrzava stanje u jednom datom momentu

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 06:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Bošnjo demografski mag je napisao/la:
pitanje je kad će biti izbačeni podaci PO NASELJIMA
vjerovatno tek za godinu dana, a da ne govorim da NIKAD neće biti dostupna STAROSNA struktura opština, koju sam JA JEDINO ekskluzivno prikazao po opštinama, a koji su praktički najznačajniji pokazatelj demografskog kretanja i koja pokazuje koja je etnička grupa vitalnija i koja će "opstati" a koja "nestati" u budućnosti, za razliku od popisa koji ništa ne govori, nije dinamički pokazatelj, nego zamrzava stanje u jednom datom momentu


Starosne strukture će biti, ali ne znam je li postojala praksa da se obrađuje na nivou općina, trebalo bi pogledati popise iz RH i Srbije.

Uostalom svrha popisa i jeste dobiti uvid u te podatke, kako bi se planirala infrastruktura za pojedine općine i naselja (više školi ili staračkih domova), a ne prevlast ove ili one etničke grupe.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 06:48 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
ja ne znam da li se može igdje naći starosna struktura po opštinama ni za popis 1991.g. a kamoli da će biti dostupna za ovaj novi

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 06:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Bošnjo demografski mag je napisao/la:
ja ne znam da li se može igdje naći starosna struktura po opštinama ni za popis 1991.g. a kamoli da će biti dostupna za ovaj novi


Ona sigurno postoji, mora postojati (sa obzirom na detaljna pitanja na popisnom obrascu), jedina je nepoznanica kako doći do podataka.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 07:22 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
pa u tome i jeste caka....kako doći
ako je uopšte ko "obradio" na niovu opština, jer i popis postoji po prezimenima, imenima, godinama rođenja, naselju, nacionalnosti itd. i te podatke treba RAZVRSTAT po željenom/zadatom cilju
to je urađeno po etničkoj pripadnosti i naseljima i u tom "formatu" dostupno i objavljeno
upitno je da li je ravrstano i po starosti popisanih na nivoima opština,
ako i jeste ti podaci nisu dostupni, bar koliko ja znam

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 07:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
možda su dostupni, ali u papirnoj formi koja teži više tona,... gdje su baze podataka iz 1991 i koliko su detaljne, da li su preživjele do sada je pitanje, a sql upit koji izbaci analitičke podatke iz te baze se obradi u nekoliko minuta/sekundi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 10:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Ministry of Sound je napisao/la:
Bošnjo demografski mag je napisao/la:
ja ne znam da li se može igdje naći starosna struktura po opštinama ni za popis 1991.g. a kamoli da će biti dostupna za ovaj novi


Ona sigurno postoji, mora postojati (sa obzirom na detaljna pitanja na popisnom obrascu), jedina je nepoznanica kako doći do podataka.


S popisa 1991.g. objavljena je struktura po spolu i dobi po naseljima, ali nije objavljena struktura po narodima niti na razini općina, a pogotovo ne na razini naselja.
http://www.fzs.ba/Dem/Popis/stanovnistvo%20prema%20starosti%20i%20spolu%20po%20naseljenim%20mjestima%20bilten%20257.pdf

Na temelju dobno-spolne strukture monoetničkih naselja 1991. mogu se izvoditi određeni zaključci.

Bošnjo je car što se tiče podataka o dobnoj strukturi naroda po općinama i biračkim mjestima. Ipak, problematična je pozdanost samih biračkih popisa na temelju kojih je on došao do podataka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 11:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Još jedan dokument iz kojeg bi se mogli izvoditi posredni podatci o miješanosti pojedinih naroda međusobno i s ostalima (čitaj: Jugoslavenima) na popisu 1991. na razini općina kao i grubi indikatori o stopi fertiliteta jest:
http://www.fzs.ba/Dem/Popis/porodice%20bilten%20236.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
trokut je napisao/la:
Znači realno, Bošnjo je 10 puta veći demograf nego dudu ili jack?


je, 100 puta. :smajl026 ne skrivam da je veći od mene, prije svega veliki je radnik, nešto kao Cristiano Ronaldo. :D ako je veći od mene, samim time je i veći od Jacka jer sam ja iznad Jacka ipak za klasu. :kava

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 13:32 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
Glazbenik je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Ona sigurno postoji, mora postojati (sa obzirom na detaljna pitanja na popisnom obrascu), jedina je nepoznanica kako doći do podataka.


S popisa 1991.g. objavljena je struktura po spolu i dobi po naseljima, ali nije objavljena struktura po narodima niti na razini općina, a pogotovo ne na razini naselja.
http://www.fzs.ba/Dem/Popis/stanovnistvo%20prema%20starosti%20i%20spolu%20po%20naseljenim%20mjestima%20bilten%20257.pdf

Na temelju dobno-spolne strukture monoetničkih naselja 1991. mogu se izvoditi određeni zaključci.

ovo je već nešto iako naravno opet nešto fali, a to je nacionalna struktura
ja sam spojio sva tri bitna elementa: nacionalno, starosno i po naseljima, čak se i svako pojedino naselje može prikazati po starosnoj strukturi, ali je to dodatno nepotrebno detaljisanje, dovoljni su podaci na nivou opštine i grada
Citat:
Bošnjo je car što se tiče podataka o dobnoj strukturi naroda po općinama i biračkim mjestima. Ipak, problematična je pozdanost samih biračkih popisa na temelju kojih je on došao do podataka.


zašto je problematična, ima puno prezime, ime, ime oca, datum rođenja, naselje, biračko mjesto !!!!
TI LJUDI moraju postojat, samo je pitanje u kojem procentu su stvarno TU prisutni, tj. obrnuto, u kojem procentu su "fiktivni"
ali ONI SU TU i isti ti će biti popisani i sa predstojećim popisom

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 13:39 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
dudu je napisao/la:
trokut je napisao/la:
Znači realno, Bošnjo je 10 puta veći demograf nego dudu ili jack?


je, 100 puta. :smajl026 ne skrivam da je veći od mene, prije svega veliki je radnik, nešto kao Cristiano Ronaldo. :D ako je veći od mene, samim time je i veći od Jacka jer sam ja iznad Jacka ipak za klasu. :kava

jack je obična karina
davnih dana sam ja rekao da je njegova prednost bila što jedino ima biračke spiskove, ali su očigledno kod njega bili beskorisni
sad nema više ni te prednosti i ZATO toliko i pizdi

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Bošnjo demografski mag je napisao/la:
zašto je problematična, ima puno prezime, ime, ime oca, datum rođenja, naselje, biračko mjesto !!!!
TI LJUDI moraju postojat, samo je pitanje u kojem procentu su stvarno TU prisutni, tj. obrnuto, u kojem procentu su "fiktivni"
ali ONI SU TU i isti ti će biti popisani i sa predstojećim popisom


Sam si odgovorio na svoje pitanje, care.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 13:50 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
Glazbenik je napisao/la:
Bošnjo demografski mag je napisao/la:
zašto je problematična, ima puno prezime, ime, ime oca, datum rođenja, naselje, biračko mjesto !!!!
TI LJUDI moraju postojat, samo je pitanje u kojem procentu su stvarno TU prisutni, tj. obrnuto, u kojem procentu su "fiktivni"
ali ONI SU TU i isti ti će biti popisani i sa predstojećim popisom


Sam si odgovorio na svoje pitanje, care.


zakonom velikih brojeva, manje više fiktivni "pogađaju" jednako sve posmatrane ciljne skupine
te u tom smislu su NEBITNI za određivanje omjera etničkih grupa, a što je prvenstveno važno u ovom slučaju
da se utvrde omjeri etničkih grupa u pojedinim naseljima !!! a onda i na nivou opština

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 12 ruj 2013, 14:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Bošnjo demografski mag je napisao/la:
zakonom velikih brojeva, manje više fiktivni "pogađaju" jednako sve posmatrane ciljne skupine
te u tom smislu su NEBITNI za određivanje omjera etničkih grupa, a što je prvenstveno važno u ovom slučaju
da se utvrde omjeri etničkih grupa u pojedinim naseljima !!! a onda i na nivou opština


Naravno da fiktivni ne pogađaju jednako sve narode.
Zašto? Zato jer puno toga ovisi tko je većina u općini pa time kontrolira pristup zapošljavanju u državnim i javnim službama, koliki dio manjinske grupe je proveo koliko vremena u izbjeglištvu zbog ratnih događaja itd.

Isto tako ovisno o narodu odsutni iz iste općine žive na različitim destinacijama (drugi kontinenti, druge europske države, drugi dijelovi BiH).

Najbolji primjer kako nije svaki narod jednako pogođen iseljavanjem je zadnji provededeni popis u BiH, gdje su Hrvati bili glavni iseljenici: http://www.hercegbosna.org/kolumne/demografija/ekskluzivno-na-hercegbosnaorg-korigirani-popis-stanovnistva-iz-1991-godine-887.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opomena HercegBosni
PostPostano: 03 lis 2013, 16:32 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 14:48
Postovi: 1102
evo ga došo u Sarajevo da se popiše, jebo majku ludu


Privitak/ci:
jack.gif
jack.gif [ 29.12 KiB | Pogledano 7531 put/a. ]

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika
Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 142 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO