HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 11:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 20:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
Robbie MO je napisao/la:
Frankopan je napisao/la:
Kad se o Primostenu vec govori da napomenem da je i nastao iseljenjem Hrvata iz BIH 1100 i neke godine.


Gle stvarno, nisam to znao, Primošten je hercegbosanski gradić na moru, naš prekomorski posjed i kolonija. :zubati
Slično kao i Sinj.

NASTANAK PRIMOŠTENA
Osamdeset obitelji koje je stiglo iz Bosne (XI. i XII. st.), bježeći ispred turske najezde stigli su u Šibenik i zatražili zaštitu od šibenske vlastele. Vlastelini su te obitelji prihvatili i zatim ih morem prevezli deset morskih milja prema južnom pravcu Šibenika i tu ih iskrcali. Uvalica u koju su došljaci iskrcani i danas se naziva "Bosanski Dolac". Područje u koje su se iskrcali došljaci bilo je pusto i krševito. Oni su se zatim uputili prema istoku, četiri kilometra daleko od morske obale i tu naišli na veću visoravan, gdje su sagradili naselje i crkvicu uz pomoć šibenske biskupije.


:smajl007

Kad riješimo pitanja u BiH, pokrenut ćemo spor za priključenje Primoštena u HR Hercegbosnu i dati mu status slobodnog grada. :HercegBosanac



Bio sam u Primostenu prije par godina i razgovrao sa arheolozima koji rade na iskopavnju najranijih utvrda koje su nasi nakon dolaska iz BIH gradili. Vrlo interesantno. Imaju plan rada za sljedecih 10 godina. Ja sam im cak pomgao da skupe neke (male) novce od dijaspore u svezi ova projekta. Mene naravno interesira iz HB kuta.


U svezi teme, siguran sam da ovi koji su napali Josipa iz BIH nisu znali da su nasi ljudi. Ukoliko su pak znali, cak cu se i ja iznenaditi. ( Sjecam se kako su mi moji govorili kako su jos prije II rata nase ljude u Dalmaciji zvali Vlajima i slicnim pogradnim imenima.)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 15:46
Postovi: 494
Vujadin je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:

Живио сам тамо 10 година а за толико времена је могуће да наиђеш на тако нешто. Али ништа страшно :D


Pa znaš kako, takvi su stvarno manjina, to su obično neki isfrustrirani ljudi, kojima je sve i svako kriv, tako da se ne treba na to obazirati.
Treba priznati da je Srbija trpila teške sankcije zbog nas, da se žrtvovala za nas, da je bila izolovana, i da nje nije bilo teško da bi mi ikad uživali u blagodatima ove naše Republike Srpske.
Majka je bila, majka ostala. :palacgore1


Eto vidiš,po tom pitanju mi smo milijardu puta gori od vas,jer s obzirom koliko se međusobno mrzimo,onda se vi ne trebate čuditi kako Srbe tretiraju.
Ja sam uvjeren,kada bi jednog dana u Hrvatskoj izbio građanski rat,da bi bilo 10 puta više zla i krvi nego sa Srbima.
Ima tu puno starih ne zaliječenih rana.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
DarthCroat je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Pa znaš kako, takvi su stvarno manjina, to su obično neki isfrustrirani ljudi, kojima je sve i svako kriv, tako da se ne treba na to obazirati.
Treba priznati da je Srbija trpila teške sankcije zbog nas, da se žrtvovala za nas, da je bila izolovana, i da nje nije bilo teško da bi mi ikad uživali u blagodatima ove naše Republike Srpske.
Majka je bila, majka ostala. :palacgore1


Eto vidiš,po tom pitanju mi smo milijardu puta gori od vas,jer s obzirom koliko se međusobno mrzimo,onda se vi ne trebate čuditi kako Srbe tretiraju.
Ja sam uvjeren,kada bi jednog dana u Hrvatskoj izbio građanski rat,da bi bilo 10 puta više zla i krvi nego sa Srbima.
Ima tu puno starih ne zaliječenih rana.


Kakvih to rana i starih sukoba međusobno između Hrvata? :neznam
O čem se radI?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 21:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
domoljubi vs orjunasi itd


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 21:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Agathonikos je napisao/la:
Ма не обазирите се на то :D
у Новом Саду у кафићу наручих "двије пиве". Фрајер као не разумије, хоће ваљда да му кажем "два пива"..... али није дочекао. Поновио сам још 3-4 пута то "двије пиве" и стварно сам добио двије пиве а не два пива :smajl007

________________________________________


Ma ne obazirite se na to :D
u Novom Sadu u kafiću naručih „dvije pive“. Frajer kao ne razumije, hoće valjda da mu kažem „dva piva“..... ali nije dočekao. Ponovio sam još 3-4 puta to „dvije pive“ i stvarno sam dobio dvije pive a ne dva piva :smajl007


Tako se bori za hrvatstvo, lako je u Zagrebu ili Širokom, fora je u N. Sadu.

Nego kako je počelo, RS kao entitet bi mogao opstat samo unutar Hrvatske kao jako neovisna pokrajina, Federalci bi ionako odmah u Hr a svi zajedno smo u tom slučaju u EU za godinu, dvije. Ne zvuči loše nikome.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 15:46
Postovi: 494
Vujadin je napisao/la:
DarthCroat je napisao/la:

Eto vidiš,po tom pitanju mi smo milijardu puta gori od vas,jer s obzirom koliko se međusobno mrzimo,onda se vi ne trebate čuditi kako Srbe tretiraju.
Ja sam uvjeren,kada bi jednog dana u Hrvatskoj izbio građanski rat,da bi bilo 10 puta više zla i krvi nego sa Srbima.
Ima tu puno starih ne zaliječenih rana.


Kakvih to rana i starih sukoba međusobno između Hrvata? :neznam
O čem se radI?

,,horus'' je več približno odgovorio. :zivili

Kada bih ti rekao da ima Hrvata koje mrzim milijardu puta više,nego što sam nekada u jeku rata mrzi Srbe,jeli bi mi vjerovao.

Uostalom,više poštujem bilo kojeg Četnika,nego Hrvata udbaša i orjunaša.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
DarthCroat je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Kakvih to rana i starih sukoba međusobno između Hrvata? :neznam
O čem se radI?

,,horus'' je več približno odgovorio. :zivili

Kada bih ti rekao da ima Hrvata koje mrzim milijardu puta više,nego što sam nekada u jeku rata mrzi Srbe,jeli bi mi vjerovao.

Uostalom,više poštujem bilo kojeg Četnika,nego Hrvata udbaša i orjunaša.


Mene najviše čude te vaše međuregionalne netrpeljivosti. Zar treba sad nekom uništiti auto pošto je iz druge regije, a dio ste istog naroda, iste države? Naravno, ne treba nikom uništavat auta, ali ovo je stvarno besmisleno. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 23:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 15:46
Postovi: 494
Vujadin je napisao/la:
DarthCroat je napisao/la:
,,horus'' je več približno odgovorio. :zivili

Kada bih ti rekao da ima Hrvata koje mrzim milijardu puta više,nego što sam nekada u jeku rata mrzi Srbe,jeli bi mi vjerovao.

Uostalom,više poštujem bilo kojeg Četnika,nego Hrvata udbaša i orjunaša.


Mene najviše čude te vaše međuregionalne netrpeljivosti. Zar treba sad nekom uništiti auto pošto je iz druge regije, a dio ste istog naroda, iste države? Naravno, ne treba nikom uništavat auta, ali ovo je stvarno besmisleno. :neznam


Eto vidiš,pa onda se nemate što čuditi kada strada i auto iz Srbije.
Pazi,nije tu samo stvar regionalne netrepeljivosti.
Ja ne znam za sličan primjer autodestruktivnog naroda koji se međusobno toliko mrzi kao Hrvati.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 30 stu 2009, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
DarthCroat je napisao/la:
Nezavisna Država Herceg-Bosna je najbolje riješenje

Fuck off i Zagreb i Sarajevo.
Nemoj biti toliko kratkovidan.

Doći će vrijeme kad će današnja pokvarena postkomunistička generacija pomrijeti. I što ćemo onda?
To nije baš toliko daleko. A prilika za stvaranje države je tako malo.

JEDAN NAROD - JEDNA DRŽAVA!

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 01 pro 2009, 08:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Vujadin je napisao/la:

Pa znaš kako, takvi su stvarno manjina, to su obično neki isfrustrirani ljudi, kojima je sve i svako kriv, tako da se ne treba na to obazirati.


Ovo je tačno.
A mislim i da se isto odnosi i na incident koji je poslužio za pokretanje ove teme, kod Hrvata. Samo se čini da BiH-Hrvati zbog nekih negativnih iskustava iz prošlosti reaguju sad prenaglašeno i na običnu crnu hroniku. :neznam

Citat:
Treba priznati da je Srbija trpila teške sankcije zbog nas, da se žrtvovala za nas, da je bila izolovana, i da nje nije bilo teško da bi mi ikad uživali u blagodatima ove naše Republike Srpske.
Majka je bila, majka ostala. :palacgore1


I to je tačno. I ostaće uvek, uz napomenu da bi trebalo i vi da se potrudite da skinete negativan imidž sa sebe, i poradite na vraćanju svih prognanika koji žele da se vrate, i osiguravanju njihovih prava i što brže (re)integracije.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 02 pro 2009, 14:56 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2009, 02:10
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
PCM je napisao/la:


Par komentara sa HR foruma, čisto da se dobije dojam o mišljenju javnosti spram studenata:

Ja sam završila Filozofski fakultet u Zagrebu i oštro sam protiv ovih prosvjeda! Ponudili su im zaista dobru stvar, a ta je da svakom bude besplatna 1. godina studija a poslije...svakom po zasluzi, i oni se još bune! I neka mi ne govore da tu nema onih koji se provlače. Kako nema ako je tip koji sjedi na čelu onog plenuma krenuo sa mnom na faks, dakle 2002., znam da je pao godinu, možda i dva puta....i sad on nešto žlabrlja o besplatnom školstvu. Ponekad mi je žao i sram što me se trpa u isti koš s takvima jer nisam jedna od tih i što sam cijelo vrijeme studija radila i mučila se da ga završim, što i jesam, na vrijeme i bez plaćanja. Ali za to se trebalo odricati koječega i dobro grijati stolicu. I ne znam kako tim tupanima nije jasno, a posebno na filozofskom, da onaj dio studenata koji plaća studij, plaća ga za svoje potrebe. A tzašto? Zato što se dragi moji ni oni najbolji, bez plaćanja danas nemaju gdje zaposliti. I zato treba na tom istom fakultetu drastično smanjiti kvote, a ne da smo sada pri traženju posla u istom košu ja koja ima jako visoke ocjene i onaj koji je padao godine. Štoviše, ako takav ima vezu, dobije posao i prije mene!


Tko je vidio snimku "blokade" mogao je vidjeti da su pojedini "studenti" malo pretjerali uzurpirajući tuđa prava. Predlžem da Plenum studenata objavi dosadašnji uspjeh studiranja studenata koji štrajkaju () ne moraju javno objaviti imena samo analizu).


Školstvo je besplatno a oni su si sami krivi što to nije i u njihovom slučaju.Da se prime knjige i zagriju malo stolicu nebi imali vremena za ovakve gluposti.


Ima toga još. Bitno je da javnost baš i nije na njihovoj strani, pa ih i ne treba uzimati ozbiljno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 02 pro 2009, 15:09 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Junuz Djipalo je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
Ма не обазирите се на то :D
у Новом Саду у кафићу наручих "двије пиве". Фрајер као не разумије, хоће ваљда да му кажем "два пива"..... али није дочекао. Поновио сам још 3-4 пута то "двије пиве" и стварно сам добио двије пиве а не два пива :smajl007

________________________________________


Ma ne obazirite se na to :D
u Novom Sadu u kafiću naručih „dvije pive“. Frajer kao ne razumije, hoće valjda da mu kažem „dva piva“..... ali nije dočekao. Ponovio sam još 3-4 puta to „dvije pive“ i stvarno sam dobio dvije pive a ne dva piva :smajl007


Tako se bori za hrvatstvo, lako je u Zagrebu ili Širokom, fora je u N. Sadu.

Nego kako je počelo, RS kao entitet bi mogao opstat samo unutar Hrvatske kao jako neovisna pokrajina, Federalci bi ionako odmah u Hr a svi zajedno smo u tom slučaju u EU za godinu, dvije. Ne zvuči loše nikome.


odkad se ovaj bori za hrvatstvo?
i hrvatski se kaže pivo a na istoku se kaže piva

pa kad je ovaj tražio dvije pive rekao je to na srpskom, ili želi reći da ga novosadski konobar nije htio poslužiti jer priča srpski??
ja ovdje ništa ne razumijem.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad Hrvata na Hrvate
PostPostano: 04 pro 2009, 14:49 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
Hrvati HB u Šibenskoj - Kninskoj županiji:



Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: mrnjav, Naša Kvačica, Tomba17, VBA2024 i 507 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO