HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 02 stu 2009, 09:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Citat:
Sarajevski liftovi za veliku nuždu
Do kojeg smo nivoa dogurali, pitanje je koje su sebi postavili stanari jedne zgrade u Brčanskoj ulici u Sarajevu, nakon što su prije nekoliko dana zatekli lift uneređen velikom nuždom. Iako je scena za gađenja, ona je svakako dokaz da su sarajevski haustori napredovali od mjesta za uriniranje do još gorih načina zagađivanja objekata masovnog stanovanja.


http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/091101097

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 02 stu 2009, 09:29 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
kad sam 96 godine u sarajevu vidio kako je čoban protjerao stado ovaca u ulicu koja ide od drinske ubrdo nekako sam prihvatio poratnu zbilju i okolinu koja je iako se radilo o samom gradu, pomalo gradskoseoska sa kućama i dosta zelenila, ali kad sam samo dan poslije vidio čovjeka u hrasnom kako je uredno s kozom na uzici ušao u zgradu :mellow ......

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 02 stu 2009, 11:35 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
jeste i drzi kozu u dnevnom boravku , joj sto nemogu vas sto pljujete na sarajevo ....ja sam vidio u zagrebu covjek pijetla i kokoši drzi na balkonu , a u beogradu lik patke isto na balkonu ...sto sta cemo sad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 02 stu 2009, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Slažem se sa Betandwinom. Sarajevo je grad u kojem ima za svakog ponešto, pa i za novinare koji traže svojih pet minuta na ovakav način. Sve u svemu grad je lako zavoljeti.

Onom tko želi vidjeti nešto čime će ocrniti grad, naći će to, kao i onaj tko ga želi predstaviti jedinstvenim. Sve ovisi o namjerama s kojima se dolazi. Iznosimo pozitivne primjere, bar što se tiče kulturnih ljepota, a političke zanemarimo na nekim temama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 02 stu 2009, 13:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Da i ja izrazim podršku bivšem gradu, mogu samo reći da se svakakvog primitivizma i prljavštine može vidjet širom svijeta, pa i ovdje u prelijepom i čistom Sydneyu, uvijek se nađe neki maloumnik, pijanac ili beskućnik koji će zasrat ili zapišat javni prostor.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 09 pro 2009, 10:43 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Betandwin je napisao/la:
jeste i drzi kozu u dnevnom boravku , joj sto nemogu vas sto pljujete na sarajevo ....ja sam vidio u zagrebu covjek pijetla i kokoši drzi na balkonu , a u beogradu lik patke isto na balkonu ...sto sta cemo sad


ti si zagreba vidio samo na televiziji.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 09 pro 2009, 12:17 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Zagreb i Sarajevo su nebo i zemlja. Sarajevo je kasabasto, dok je zagreb više srednjoeuropski grad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 09 pro 2009, 18:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ultras1986 je napisao/la:
Zagreb i Sarajevo su nebo i zemlja. Sarajevo je kasabasto, dok je zagreb više srednjoeuropski grad.


Ma Sarajevo je čista selendra... Prije 2 tjedna vidio sam osobno stado ovaca kod željezničke postaje Alipašino. Kada se krećem po njemu, uopće nemam dojam da sam u nekom većem gradu, valjda je to do ljudi. Ako ima imalo nekog gradskog štimunga to je Ferhadija... mada ne znam koji mamlaz dade to ime za austrijski i srednjoeuropski dio grada. Kažem jednom u polušali jednoj prijateljici muslimanki, Sarajki - zašto ne promjenite taj naziv u npr. Ulica Franje Josipa? Na što se ona ironično nasmija i reče: - A zašto ne bismo dali po Eugenu Savojskom, spalitelju Sarajeva?
Valjda su obojica njima isti, jbg - kjafij i jedan i drugi. :neznam Volio bih ako ima neki musliman da iznese svoje viđenje o tome.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 09 pro 2009, 20:16 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
ma ja selo , ovce pasu ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 09 pro 2009, 21:18 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Betandwin je napisao/la:
ma ja selo , ovce pasu ....


Kada ga uspoređujemo sa Zagrebom - Zagrebu nije ni ravan.

Uostalom što te toliko muči to ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 09 pro 2009, 21:19 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
kako nije rekao selo , eto kaze vidio ovce pasu , ko govori o Zagrebu , osim ovih sto hoce da dokazu da je Sarajevo za Zagreb selo , pa naravno da jeste isto kao i sto je Zagreb za Beč selo itd


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 10 pro 2009, 00:12 
Offline

Pridružen/a: 04 stu 2009, 14:05
Postovi: 472
Lokacija: Bihać
Betandwin je napisao/la:
kako nije rekao selo , eto kaze vidio ovce pasu , ko govori o Zagrebu , osim ovih sto hoce da dokazu da je Sarajevo za Zagreb selo , pa naravno da jeste isto kao i sto je Zagreb za Beč selo itd


Upravo tako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 10 pro 2009, 09:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Znači,Sarajevo je najveće "bošnjačko" selo?:)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 10 pro 2009, 15:15 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
tako več može :offtopic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 10 pro 2009, 19:43 
Offline

Pridružen/a: 10 srp 2009, 02:24
Postovi: 32
Ultras1986 je napisao/la:
Zagreb i Sarajevo su nebo i zemlja. Sarajevo je kasabasto, dok je zagreb više srednjoeuropski grad.

Ja se apsolutno slažem s citiranim.

Ali isto tako bi prisjetio da je kasaba izrodila dvojicu nobelovaca , a i dekan zagrebačke ekonomije je rođen ,dipomirao,magistrirao u Sarajevu i 1991. preselio u Zagreb.E teta Vegeta je također odavle. Što hoću reći.
Zanimljivo je kako naizgled relativno (u odnosu na Zagreb) ružan grad,dolina ,kasaba kakogod može izbaciti ili roditi nevjerojatno nadarene ljude.

Šteta.. ali poslije svakog nevremena treba vremena da se mulj slegne , da se iskristaliziraju stvari.

Prolazeći turskim djelom tj. baščaršijom sam spazio da se prodaju zastave BIH i HR , bez turske ili srbije :) . mala doza optimizma :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 11 pro 2009, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Dario_Sa je napisao/la:
Ali isto tako bi prisjetio da je kasaba izrodila dvojicu nobelovaca , a i dekan zagrebačke ekonomije je rođen ,dipomirao,magistrirao u Sarajevu i 1991. preselio u Zagreb.E teta Vegeta je također odavle. Što hoću reći.
Zanimljivo je kako naizgled relativno (u odnosu na Zagreb) ružan grad,dolina ,kasaba kakogod može izbaciti ili roditi nevjerojatno nadarene ljude.




I to su Hrvati...

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 15 pro 2009, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 lip 2009, 05:17
Postovi: 330
Bobovac je napisao/la:
Ma Sarajevo je čista selendra... Ako ima imalo nekog gradskog štimunga to je Ferhadija... mada ne znam koji mamlaz dade to ime za austrijski i srednjoeuropski dio grada. Kažem jednom u polušali jednoj prijateljici muslimanki, Sarajki - zašto ne promjenite taj naziv u npr. Ulica Franje Josipa? Na što se ona ironično nasmija i reče: - A zašto ne bismo dali po Eugenu Savojskom, spalitelju Sarajeva?
Valjda su obojica njima isti, jbg - kjafij i jedan i drugi. :neznam Volio bih ako ima neki musliman da iznese svoje viđenje o tome.


Logika i njihova politika imaju malo sto zajednicko, pogotovu u nadjevanju imena. Naziv "Ferhadija" ti je ratni "haj'mo odma' mjenjat" naziv, koji je usvojen bez ikakvog razgovora. Prirodno je da se staro ime moralo mjenjati, cuj "Vaso Miskin", ne zato sto je komunista nego srbenda (njima ne meni). Omer Maslic, Alija Alijagic, itd su zadrzali svoje ime svugdje, ulice, skole, domovi zdravlja, dok su bilo koji tragovi Ustasa i cetnika - njima, a u stvarnosti partizani, morali nestati. Najveci paradoks bi nasli u imenu "Ivan Goran Kovacic" koji je zaklan od strane Ustasa da bi mu zeleni mjenjali ime jer je Ustasa :ucelo .Za imena kao moja, ili moga ujaka (Josef Ferdinand) mozes zaboraviti, njihova "historija" je pocela prije 17 godina sto ti dokazuje da su oni drevna nacija. Povijest im je teska za savladati pa je preskacu.

Pazi ovo -Idiotska imena ulica- Ulica HIMZE POLOVINE :huh .... :ucelo ...... :smijeh

Edit- sad mi pade na pamet, glede Ustaskih imena, kako su nedavno promijenili ime nagrade za naj muzicara, koja se zvala "Nagrada Davorina Popovica", sad se zove "Nagrada Indexa" - fuj.

_________________
Right


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 24 pro 2009, 15:36 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Nasi dragi multietniĆari :osama

Sarajevo je ukrtatko, u mentalnom a i svakom drugom smislu ovo :osama

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 26 pro 2009, 00:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68231
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Franz Ferdinand je napisao/la:
Pazi ovo -Idiotska imena ulica- Ulica HIMZE POLOVINE :huh .... :ucelo ...... :smijeh


Zaboravio si jednu od glavnih ulica u SA- Azize Šaćirbegović, poznate po tome što je znala pravit dobru pitu.
Vladimir Prelog, Hrvat Sarajlija i jedan od dva BiH nobelovca, ima u Sarajevu uličicu čiji je jedini javni sadržaj- smetlište.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 30 pro 2009, 00:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
Sarajevo: Na kip stavili "gaćice" da golo spolovilo ne bi gledala djeca :sega

slika

...
Otkako je statua "Multikulturalni čovjek" postavljena na Trgu Oslobođenja u Sarajevu (kasnije Trg Oslobođenja - Alije Izetbegovića op.a.), penis statue koju nam je darovala Italija bode oči lokalnim dušebrižnicima. Ovih dana njegov penis je ponovno u žiži njihovog interesiranja i osvanuo je prekriven tkaninom koja formom podsjeća na tanga gaćice, tako da svi mogu slobodno prolaziti kroz park bez straha od "multikulturalnog" penisa.

Nije lako biti "Multikulturalni čovjek" u Sarajevu, ni sa navodnicima ni bez njih. Nakon što je odmah nakon postavljanja statue na trg reagiralo Udruženje "El-Fatih" čiji su članovi u nekoliko navrata pokušali, a jednom i uspjeli obući crne gaćice kipu i prekriti njegovu muškost koja im je vrijeđala osjećanja, situacija se jedno vrijeme smirila.
...
Recesija će još neko vrijeme zadržati necijenjeni poklon Sarajevu na mjestu gdje je sada, ali čim lokalne vlasti skupe nešto para za uređenje trga, prema planu ''Multikulturalni čovjek'' će biti "izmješten na adekvatnu lokaciju".

http://www.poskok.info/index.php?option ... Itemid=199


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 30 pro 2009, 01:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Bobovac je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:
Zagreb i Sarajevo su nebo i zemlja. Sarajevo je kasabasto, dok je zagreb više srednjoeuropski grad.


Ma Sarajevo je čista selendra... Prije 2 tjedna vidio sam osobno stado ovaca kod željezničke postaje Alipašino. Kada se krećem po njemu, uopće nemam dojam da sam u nekom većem gradu, valjda je to do ljudi. Ako ima imalo nekog gradskog štimunga to je Ferhadija... mada ne znam koji mamlaz dade to ime za austrijski i srednjoeuropski dio grada. Kažem jednom u polušali jednoj prijateljici muslimanki, Sarajki - zašto ne promjenite taj naziv u npr. Ulica Franje Josipa? Na što se ona ironično nasmija i reče: - A zašto ne bismo dali po Eugenu Savojskom, spalitelju Sarajeva?
Valjda su obojica njima isti, jbg - kjafij i jedan i drugi. :neznam Volio bih ako ima neki musliman da iznese svoje viđenje o tome.


Citat:
Ma Sarajevo je čista selendra
:smijeh :smijeh :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 30 pro 2009, 01:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Bobovac je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:
Zagreb i Sarajevo su nebo i zemlja. Sarajevo je kasabasto, dok je zagreb više srednjoeuropski grad.


Ma Sarajevo je čista selendra... Prije 2 tjedna vidio sam osobno stado ovaca kod željezničke postaje Alipašino. Kada se krećem po njemu, uopće nemam dojam da sam u nekom većem gradu, valjda je to do ljudi. Ako ima imalo nekog gradskog štimunga to je Ferhadija... mada ne znam koji mamlaz dade to ime za austrijski i srednjoeuropski dio grada. Kažem jednom u polušali jednoj prijateljici muslimanki, Sarajki - zašto ne promjenite taj naziv u npr. Ulica Franje Josipa? Na što se ona ironično nasmija i reče: - A zašto ne bismo dali po Eugenu Savojskom, spalitelju Sarajeva?
Valjda su obojica njima isti, jbg - kjafij i jedan i drugi. :neznam Volio bih ako ima neki musliman da iznese svoje viđenje o tome.


Citat:
Ma Sarajevo je čista selendra
:smijeh :smijeh :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 30 pro 2009, 01:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Da se primjetiti da niste dugo bili u Teheranu, lapsus Sarajevu.Ajde nemojte se više prosipati sa tim glupim komentarima o glavnom gradu i selendri.Nastranu to što možda ne simpatišete šeher Sarajevo al toliki nivo licemjerja i zavisti nisam dugo vidio.Pa ismijavaju se ljudi na drugim forumima sa vama i vašim komentarima koji nemaju veze sa realnim stanjem.

SARAJEVO ISPOD TREBEVIĆA

NIKAD NEĆE BITI ANTE PAVELIĆA :evotigana

http://www.youtube.com/watch?v=O1nIme1EjAs :utege :smajl037 :gunsmilie


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 30 pro 2009, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Bio sam naravno i prije i poslije rata.. Tamo osamdesetih bilo je necega u tom Sarajevu koliko toliko boljeg no sada. Nije ovoliko zaudaralo na loj. Danas je to jedna velika mahala, nije selo, ne, ali je prepuna seljacina..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kulturni ponori Sarajeva
PostPostano: 30 pro 2009, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Tulkas je napisao/la:
Bio sam naravno i prije i poslije rata.. Tamo osamdesetih bilo je necega u tom Sarajevu koliko toliko boljeg no sada. Nije ovoliko zaudaralo na loj. Danas je to jedna velika mahala, nije selo, ne, ali je prepuna seljacina..


Tebi i takvima kao što si ti i Dubai je selendra samo zbog toga što je većinski muslimanski grad. Papčino :smajl052


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO