HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 ruj 2024, 10:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3328 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 134  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 16 pro 2009, 19:07 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Lijepo izgleda ovaj obnovljeni dio Dubrovačke...

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 16 pro 2009, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23803
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ultras1986 je napisao/la:
Lijepo izgleda ovaj obnovljeni dio Dubrovačke...

slika


:palacgore2 Odlična. Kao i ona paralena njoj kod Merkatora (Hrvatske mladeži ili? ). Samo mi nije jasno da se ista ulica zove K. Stepinca, Splitska i Dubrovačka, sve u kilometar duljine. Kad bi računali dolje preko mosta, imala bi i četvrto ime. :neznam

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 16 pro 2009, 19:18 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Evo najbolje karte Mostara (Zapadni Mostar), izradio ju je URBING davno ali nisu se mjenjala imena ulica, pa je po tome pitanju još aktualna.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 16 pro 2009, 19:23 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Mislim da se onima koji nisu iz Mostara sada malo lakše orjenitrati gdje je šta, jer ima i tumač.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 17 pro 2009, 01:30 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 22:54
Postovi: 294
Gosp. Zvonko, obnovite vašu zgradu i dobit ćete nekoliko glasova i sa ovog foruma. Inače, opet u opoziciju. :laugh
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 17 pro 2009, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 pro 2009, 19:19
Postovi: 25
To je bona početak obnove, tako je on zamislio da fasada izgleda.
Btw, jao slogana :pinch

_________________
Kod nas u Mostaru od ćelopeka i asfalt puca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 17 pro 2009, 21:28 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 22:54
Postovi: 294
mostarka je napisao/la:
To je bona početak obnove, tako je on zamislio da fasada izgleda.
Btw, jao slogana :pinch

???????


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 17 pro 2009, 21:34 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:46
Postovi: 1699
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
MaMo jesi li ti Marin Mostar sa zrinjski.info foruma ?

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 17 pro 2009, 21:50 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Samo jako! je napisao/la:
MaMo jesi li ti Marin Mostar sa zrinjski.info foruma ?


:ninja :zrinjski1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 17 pro 2009, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 pro 2009, 19:19
Postovi: 25
MaMo je napisao/la:
mostarka je napisao/la:
To je bona početak obnove, tako je on zamislio da fasada izgleda.
Btw, jao slogana :pinch

???????

Ja se ispričavam, kontala da si žensko. :neznam

_________________
Kod nas u Mostaru od ćelopeka i asfalt puca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 19 pro 2009, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 stu 2009, 22:06
Postovi: 11
evo malo zimske idile u Mostaru:

slika

slika

slika

slika

:)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 19 pro 2009, 17:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 pro 2009, 16:34
Postovi: 49
super slike dado :zrinjski_ultras1

_________________
Mostar


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 19 pro 2009, 17:58 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 22:54
Postovi: 294
Ove su od jučer:
HDZ
slika

Mikačića kuća na bulevaru
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 20 pro 2009, 14:44 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Zbim (slikano maloprije)

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 20 pro 2009, 22:26 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:46
Postovi: 1699
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Kolumna sa zrinjski.info

slika

Kolumna: „Ta mene briga za sve za to“

Ne znam ni sam koliko sam napisao tekstova o sportskoj dvorani, ne znam ni kome se nisam obratio sa apelom za pomoć od predsjednika hrvatske vlade, preko članova BH predsjedništva, gradonačelnika Zagreba, pa sve do MOK-a.

Bio sam uvjeren da bi grad sa sportskom dvoranom opet bio u pravom smislu riječju grad, ili jedna urbana sredina u srcu Europe. Danas nakon toliko godina sve sam uvjereniji da nama ta sportska dvorana ustvari i nije potrebna. Sigurno ćete se zapitati otkuda odjednom takva izmjena mišljenja?

Izmjena jeste, ali to nije odjednom nego tinja u mojoj glavi u zadnjih par godina. Razlog promijene moga mišljenja jeste što ta dvorana i sport uopće u ovom gradu nikoga ne interesiraju. Žalosno je da sinoć na jednoj košarkaškoj utakmici koja je okarakterizirana kao derbi kola dođe slovom i brojem tridesetak naših sugrađana, dok našim susjedima iz Čapljine nije ništa smetalo da dođu u velikom broju. Da nije bilo tih naših susjeda sinoć bi dvorana zjapila prazna, kao što zjapi tijekom čitave ove godine.

Nije to riječ samo o košarci, stanje u rukometu nije nimalo bolje. Utakmice Zrinjskog u obije konkurencije, Katarine i Kosače u prosjeku prati par desetina ljudi. Nedostatak dvorane u gradu često je bio prilika našim sugrađanima da se osvrnu pogrdnim tonom na okolne gradove i njihove dvorane. Otkuda njima dvorane, a mi je nemamo? Odgovor je jasan, te ljude interesira sport i napravili su dvorane u svojim sredinama da razvijaju taj isti sport.

Poznat nam je svima i mostarski mentalitet!!! Kada su tu igrali domaći igrači komentar je bio „ta će oni igrati, ta znam ih ja“. Kada su tu igrači sa strane komentar je glasio „ta ću ja u dvorani gledati igrače sa strane“. Sve to zajedno bi se moglo formulirati rečenicom „Ta ću ja u toj dvorani ikako“?. Naravno puno je lakše sjediti u jednom od mnogobrojnih tržnih centara i uz kavicu gledati kakvo intimno rublje kupuju žene i djevojke u butiku preko puta, da bi to lijepo prepričavali svojim prijateljima dokoličarima. Lakše je i kritizirati susjede iz puno manjih sredina nazivajući ih svakakvim imenima, zbog njihove volje što nešto imaju, a to isto mi nemamo.

Ovaj grad je prestao biti gradom kada se ujedinio i kada se novac počeo dijeliti po nacionalnom ključu. Lapo-lapo kako to vole reći naši sugrađani stari šaneri . Zbog toga lapo-lapo dvorana se nije napravila kada nam je bila najpotrebnije i kada je koliko toliko postojao interes za sport. Danas niti imamo dvoranu niti nam treba, a novac se i dalje dijeli po principu lapo-lapo. Da bi se nešto napravilo na ovoj strani, mora se napraviti i na onoj i tako ukrug i tako godinama od ujedinjenja. Da se prije toga imalo volje, želje, pa na kraju krajeva i mogućnosti napraviti sportska dvorana sa par tisuća mjesta danas ne bih imao razloga ovo pisati.

Međutim, sve je to otišlo nekim drugim putem i čekajući dvoranu u ovom uspavanom gradu interes za sport je spao na najmanju moguću razinu. Da se mene pita, novac koji se godinama usmjerava u onu rupu gdje je trebala biti dvorana još osamdesetih godina prošlog stoljeća trebalo bi preusmjeriti prema Caritasu, Svetoj obitelji , Pučkoj kuhinji ili bilo kojoj humanitarnoj organizaciji. Tada je novac otišao da Sarajevo zakrpi rupe od Olimpijade, dok se danas krpe neke druge rupe. Ovako, ta se dvorana godinama gradi, a kada se i ako se ikada izgradi neće moći izdržavati samu sebe iz prostog razloga što u nju neće nitko dolaziti. Primjer iz Hrvatske je očigledan i valjda je svima jasno da su takvi veliki projekti doživjeli krah. Naravno, možda naši političari misle da će dvoranu izdržavati sa par koncerata srbijanskih turbo folk pjevaljki, pa samim time nastavljaju bacati novac u onu rupu. Stariji će se sjetiti priče kada se otvarala Termoelektrana u Gacku, te stala nakon 10 dana rada da bi to gačani kometirali riječima „Ništa nije orlova vijeka“. Upravo toliki vijek bi bio naše dvorane ukoliko bi se ikada otvorila, bar što se tiče samo održavanja. Zamislite dvoranu od 5500 mjesta i utakmice košarkaških ili rukometnih prvenstava sa 50 gledatelja. I sve to uz pretpostavku da će tada u toj dalekoj budućnosti postojati neki od današnjih klubova. ŽKK Zrinjski se ugasio, slična sudbina prijeti i rukometašicama, a vjerojatno se ljudi iz ostalih klubova koji još kako tako preživljavaju ,pitaju ima li smisla igrati utakmice koje prate članovi uprava i nekoliko bivših sportaša sada već u poznim godinama. Nije stanje ništa bolje ni u najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu nogometu. Samo treba pogledati posjete stadionu prije nekoliko godina i danas i bit će puno toga jasnije. Ovaj grad spava, spava već godinama ne mareći za sve ovo gore ispisano. Kada se nakratko probudi jedina mu je misao: „Ta mene briga za sve za to“. Eto laku ti noć grade, ne treba tebi ni dvorana ni kino ni kazalište, ta mjesta svakako ne bi nitko posjećivao.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 24 pro 2009, 00:27 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 22:54
Postovi: 294
Mepas i sportska dvorana:
slika
-----
Zagrebačka banka:
slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 24 pro 2009, 03:10 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Eh kada bi paraglideri preletjeli iznad mepasa i dvorane i poslikali čitav taj kopmleks (Orca, mepas i dvorana). Inače, stalno kopaju mepas
I vrlo brzo će tu biti ogromna rupa.

Za Zagrebačku banku mi je čudno što je nisu proširili čitavu tj. zašto du ovaj lijevi kut ostavili ovako? Ružno mo je ovo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 24 pro 2009, 13:04 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 22:54
Postovi: 294
Ultras1986 je napisao/la:
Za Zagrebačku banku mi je čudno što je nisu proširili čitavu tj. zašto du ovaj lijevi kut ostavili ovako? Ružno mo je ovo...

Možda statika ne dopušta gradju iznad onog dijela. Ovo svakako nije prva nadogradnja. Prije nekoliko godina je bila upola kraća i uža.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 30 pro 2009, 02:14 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Izgleda da je Bešlić odmrznuo 2.000.000 KM za gradnju mosta Sutina donošenjem proračuna za 2009.
Inače ovaj start, tj. prva polovica godine, trebao bi biti po meni "eksplozivan" jer će se trošiti blokirana sredstva iz 2009 (kao što su sredstva za ovaj most) i nova sredstva iz proračuna za 2010.

Za dvoranu sam vidio da je rok za završetak prve faze (izgradnja podzemne garaže) 31.12.2010 godine. Osobno mislim po dinamici gradnje, da je to moguće te da će ove godine nešto veća sredstva iz proračuna biti usmjerena u tu svrhu.

Usporedno će Mepas (koji je već iskopao popriličnu rupu) vjerovatno do kraja godine završiti garaže. Onda nas u 2011 godini očekuju nadzemni radovi na dvorani i mepasu.

Ps izgleda da je ispod Orce javna garaža a iz jednosmjerne ulice može se slobodno proći "podzemnom ulicom" koja vodi kroz garažu do ulice dr. A. Starčevića (promet je u oba smijera). U svakom slučaju hvale vrijedan potez i to je sada praktično prvi "podvožnjak" u Mostaru.

I da, osobno mislim da će Mepas biti završen do 31.12.2011 (max 3 mj poslje), a dvorana do 31.12.2012 (max do ljeta 2013). Živi bili pa vidjeli!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 30 pro 2009, 04:07 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 22:54
Postovi: 294
Nadam se da će se nova dvorana napraviti u najkraćem roku da nam se ne pogasi ili propadne i ovo malo klubova što je ostalo u najvišem rangu.
Jedna dvorana više u gradu oslobađa mnogo termina za treniranje u normalnim satnicama.
Posjeta nije nikad u MO bila velika ali će se sigurno popraviti jer će dvorana biti puno komfornija,a smještena je u najvećem gradskom naselju.
Samo se nadam da je neće dati ni HVIDRA-i ni bilo kome drugom nego da će sportski savez i klubovi upravljati njom i što je najvažnije imati prioritet naspram bzvz. amaterskih termina za nogomet i sl.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 30 pro 2009, 19:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72998
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Samo nek se gradi. :palacgore1

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 07 sij 2010, 18:18 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Stala kiša i radovi na dvorani i Mepasu se nastavljaju punim intenzitetom 7.1.2010. godine:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

:zrinjski1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 07 sij 2010, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 lip 2009, 06:17
Postovi: 330
Ultras1986 je napisao/la:
Stala kiša i radovi na dvorani i Mepasu se nastavljaju punim intenzitetom 7.1.2010. godine:

slika

slika


Ultras86 hvala na trudu. Evo mene opet sa molbom za dodatnim objasnjenjem. Nikako da si "izostrim" sliku. Ovaj "kanjon" je u biti namjenjen za dva objekta, jeli to tocno? Drugo, dvije slike koje sam ostavio na citatu prikazuju nekakvo igraliste. Prva slika ga prikazuje ogradjenog kao da ne spada u gradiliste, a donja slika ga prikazuje ogradjenog iz vana, kao da je dio gradilista. Izgleda mi apsurdno ostaviti to igraliste, zamisli kako ce to smijesno izgledati kada parkiraju ovog "Titanika" kraj njega. Pojasni nam to malo ako si upucen. I zadnje je muzicka zelja, ako mozes i ako Google ima updated slike "kanjona", da nam to stavis u gro planu samo sa kvartom u kojem se nalazi, radi orjentacije, pa oznacis gdje bi koja zgrada bila.

_________________
Right


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 07 sij 2010, 19:43 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Franz Ferdinand je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:
Stala kiša i radovi na dvorani i Mepasu se nastavljaju punim intenzitetom 7.1.2010. godine:

slika

slika


Ultras86 hvala na trudu. Evo mene opet sa molbom za dodatnim objasnjenjem. Nikako da si "izostrim" sliku. Ovaj "kanjon" je u biti namjenjen za dva objekta, jeli to tocno? Drugo, dvije slike koje sam ostavio na citatu prikazuju nekakvo igraliste. Prva slika ga prikazuje ogradjenog kao da ne spada u gradiliste, a donja slika ga prikazuje ogradjenog iz vana, kao da je dio gradilista. Izgleda mi apsurdno ostaviti to igraliste, zamisli kako ce to smijesno izgledati kada parkiraju ovog "Titanika" kraj njega. Pojasni nam to malo ako si upucen. I zadnje je muzicka zelja, ako mozes i ako Google ima updated slike "kanjona", da nam to stavis u gro planu samo sa kvartom u kojem se nalazi, radi orjentacije, pa oznacis gdje bi koja zgrada bila.


"Kanjon" je namjenjen za Dvoranu i Mepas. Evo slika gdje sam nacrtao dokle je dvorana a dokle Mepas:

slika

Evo ti google earth označeno sve:

slika

1. Orca
2. Dvorana
3. Mepas
4. Crkva sv. Ivana
5. Skladište Caritasa
6. Igralište za koje pitaš a koje je od prije tu i za koje se pričalo da bi trebalo biti poništeno i na njegovom mjestu da će biti parking za Orcu, ali sad za sad se ništa ne radi na tome.

Prva slika koju si ti citirao je slikana sa pozicije označene žutim kružićem broj 1. , dok je druga slikana iz Orce sa pozicije žutog kruga broj 2.

:zrinjski1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 08 sij 2010, 02:50 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 22:54
Postovi: 294
Parkiranje u Mostaru. Oko igrališta ima najmanje 20-ak metara travnate površine i on/ona je prešao preko svega toga da parkira ovdje.
Hat-trick.
slika

HDZ
slika

Hercegovina-Osiguranje, stoji ovako godinama
slika

Kuća mode
slika

"Lijanovići" u centru2
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3328 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 134  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO