HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 01 ruj 2024, 22:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 525 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Što sad, jel 24% ili 56%. Gubiš se.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 14:19 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2014, 00:04
Postovi: 184
BBC je napisao/la:
Što sad, jel 24% ili 56%. Gubiš se.


24% između Hrvatske i SFRJ, 56% između EU i SFRJ.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 14:24 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2014, 00:04
Postovi: 184
doc je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:
I kad te netko pita, za što si se borio?!?! pa da ova *** plutaju slobodno i u demokraciji. :D


Treba doći do promjene u našim glavama. Moja lojalnost je prema 70-80% većinske Hrvatske. Ovih 20% ne da me ne zanimaju nego su mi dalji od najcrnjeg četnika/islamista.

Mi njih ne vidimo kao neprijatelje, oni nas vide kao jedine neprijatelje.


I kako će takva država ikad postat normalna ako skoro milijun ljudi ostalih 3 i nešto milijuna gleda kao neprijatelje i strance? Mislio sam da je Srbija podijeljena, ali u njih su sve podjele prilično mekane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Eto vidiš, 76% za voljenu Hrvatsku. Sve cool i pod kontrolom. 87% katolika na popisu, Hrvata 91%, to je realniji pokazatelj od "online anketa".

Koja je tvoja prikrivena agenda da u Hrvate unosiš malodušnost, negiraš im pravo da uživaju u svojim pobjedama. Eto sinoć smo imali jednog zelenog "štokavca", samo provjeravam.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
mc_ozy je napisao/la:
doc je napisao/la:

Treba doći do promjene u našim glavama. Moja lojalnost je prema 70-80% većinske Hrvatske. Ovih 20% ne da me ne zanimaju nego su mi dalji od najcrnjeg četnika/islamista.

Mi njih ne vidimo kao neprijatelje, oni nas vide kao jedine neprijatelje.


I kako će takva država ikad postat normalna ako skoro milijun ljudi ostalih 3 i nešto milijuna gleda kao neprijatelje i strance? Mislio sam da je Srbija podijeljena, ali u njih su sve podjele prilično mekane.


Kao što je i Amerika postala neovisna država i supersila sa puno nepovoljnijim omjerima.

Citat:
Historians have estimated that approximately 40 to 45 percent of the colonists supported the rebellion, while 15 to 20 percent remained loyal to the Crown. The rest attempted to remain neutral and kept a low profile.

At least 25,000 Loyalists fought on the side of the British. Thousands served in the Royal Navy. On land, Loyalist forces fought alongside the British in most battles in North America. Many Loyalists fought in partisan units, especially in the Southern theater.


http://en.wikipedia.org/wiki/American_R ... #Loyalists

Citat:
Loyalists were American colonists who remained loyal to the British monarchy during the American Revolutionary War. At the time they were often called Tories, Royalists, or King's Men; Patriots called them, "persons inimical to the liberties of America." They were opposed by the Patriots, those who supported the revolution. When their cause was defeated, about 15% of the Loyalists or 65,000–70,000 fled to other parts of the British Empire.

Historians have estimated that between 15 and 20 percent of the 2.5 million whites in the colonies were Loyalists, or about 500,000 men, women and children.


http://en.wikipedia.org/wiki/Loyalist_% ... olution%29

Svaka zemlja je podjeljena. Rijetka je zemlja poput Hrvatske u kojoj je većina tako brojna i rijetka je zemlja u kojoj je većina toliko defetistička, malodušna, neorganizirana i poražena u svom umu dok još nije ni izašla za bojište.

Prestani kukat i poduzmi nešto.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
doc je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:
I kad te netko pita, za što si se borio?!?! pa da ova *** plutaju slobodno i u demokraciji. :D


Treba doći do promjene u našim glavama. Moja lojalnost je prema 70-80% većinske Hrvatske. Ovih 20% ne da me ne zanimaju nego su mi dalji od najcrnjeg četnika/islamista.

Mi njih ne vidimo kao neprijatelje, oni nas vide kao jedine neprijatelje.

To ima nešto veze i s ljudskom prirodom i ideologijama. I u Americi gdje imamo istraživanja o tome se pokazuje da konzervativci i desničari uvijek reagiraju na vanjsku prijetnju. Neprijatelj su bili komunisti, sad su islamisti. Liberali kao neprijatelje vide američke konzervativce.

Konzervama su protivnik islamisti koji zabijaju križeve tinejdžericama u grlo, progresivnim američkim umovima je najveći problem konzervativni američki pastor koji nedjeljom propovijeda o deset Božjih zapovijedi.

Go figure.

Iako najvjerojatnije moraš imati posebnu vrstu mozga da bi shvatio tako nešto.


Obična biološka smjena generacija, dugotrajno ali učinkovito najprostija demokracija i slobodoumlje djeluje na takve koji zazivlju i podržavaju diktature, masovne progone i uništenja koja su krasili njihove favorizirane režime jer u srži njihove mržnje se krije krajnje materijalistički motiv obmotan osjećajem da su bili "podobni" i "uspješni" u tom režimu.

Nostalgija kod takvih je razumljiva, svako ih može shvatiti, naravno, i žaliti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44024
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Markovina je sasvim slučajno "Mostarac", riječ je o dalmatinskoj obitelji. Apropos Hrvatske, riječ je o državi sa dosta nacionalnog naboja ako se gledaju europski i svjetski okviri, no Pavelićev podmladak vjerojatno želi fanatizam kakvog postoji samo na "istoku" kojeg inače preziru. A inače svaka etnija na prostoru bivše YU je uvjerena da su "oni drugi" kompaktniji i manje podložni "izdajništvu". I ako postoji određenih simpatija prema SFRJ, to je isključivo zbog objektivne činjenice da Hrvatska nije ispunila (visoka!) očekivanja naroda o prosperitetu koji će zavladati nakon istupanja iz SFRJ, a djelomično i neke benigne nostalgije (dijelom prema vlastitoj mladosti ili djetinjstvu) koju čak imaš i u istočnom dijelu Njemačke.

TLDR: Hrvatska nije ni po čemu posebna.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 17:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 20:51
Postovi: 1490
Ministry of Sound je napisao/la:
Markovina je sasvim slučajno "Mostarac".




Ima i fetivih, zamisli...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 18:48 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2014, 00:04
Postovi: 184
Ministry of Sound je napisao/la:
I ako postoji određenih simpatija prema SFRJ, to je isključivo zbog objektivne činjenice da Hrvatska nije ispunila (visoka!) očekivanja naroda o prosperitetu koji će zavladati nakon istupanja iz SFRJ, a djelomično i neke benigne nostalgije (dijelom prema vlastitoj mladosti ili djetinjstvu) koju čak imaš i u istočnom dijelu Njemačke.


Nije zbog toga nego je problem ideološke prirode. Onaj ko je poslije rata očekivao prosperitet je budala. Još ako se uzme u obzir da je jugoslavija doživjela prije raspada potpuni gospodarski slom i krah i da je Hrvatska naslijedila taj propali sustav, nije mi jasno kako je neko mogao očekivat da će biti med i mlijeko?
Toj populaciji nije bitno jeli gospodarsko stanje dobro ili nije, niti gospodarska situacija utječe na njihove stavove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 18:53 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2014, 00:04
Postovi: 184
doc je napisao/la:
Svaka zemlja je podjeljena. Rijetka je zemlja poput Hrvatske u kojoj je većina tako brojna i rijetka je zemlja u kojoj je većina toliko defetistička, malodušna, neorganizirana i poražena u svom umu dok još nije ni izašla za bojište.

Prestani kukat i poduzmi nešto.


Jedino što se može poduzet su izlazak na izbore i glasanje. Ovo što govoriš o defetizmu i malodušnosti, o tome i ja pričam, a neko gore me krivi da širim malodušnost. :sega
Ne znam kakva je situacija tamo u HB, ali ovdje je malodušnost i depresija uzela opasnog danka. Ja mislim da je to velikim dijelom zbog ovakvih poput Markovine u politici i medijima, naravno kriza je i sve stoji, ali oni stalno dolijevaju ulje na vatru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Onda budi ljubazan "diži ljudima moral" na forumima sa .hr domenom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 19:09 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2014, 00:04
Postovi: 184
BBC je napisao/la:
Onda budi ljubazan "diži ljudima moral" na forumima sa .hr domenom.


Nemoguća misija. Ne znam šta bi se to trebalo dogodit u HR da se ljudima digne moral. Treba se pojavit nekakav karizmatični vođa sa jasnom vizijom gdje i kako naprijed. Niti znamo gdje idemo, ni šta želimo u budućnosti niti smo optimistični za budućnost, tapkamo na mjestu, od danas do sutra, ali zato se poprilično špekulira kad ćemo propast i na koji način. Po indeksu sreće smo na razini Nigerije i Afganistana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čuj "propasti". A da ti potražiš stručnu pomoć.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 14:26
Postovi: 7198
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
doc je napisao/la:


Ponosan sin Herceg Bosne kojeg ste otpravili da bude perec. Ali jugoslavenski Mostar je jak u njemu. =))


a mama Muslimanka je još jača :wink ....a tek kada igra Velež,eh.....to mu je onda vrhunac.

Iako vidim da se fino prešaltao,sa RŠD Veleža na RNK Split......ne mogu ti takvi bez crvenog dresa :rolleyes

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 19:16 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2014, 00:04
Postovi: 184
BBC je napisao/la:
Čuj "propasti". A da ti potražiš stručnu pomoć.


Citat:
Prema najnovijem Gallupovom indeksu blagostanja za 2013. godinu, Hrvatska je među 10 najneugodnijih država svijeta za život. Je li u Hrvatskoj život isti kao u Beninu ili Burkini Faso, zapadnoafričkim zemljama najsiromašnijima na svijetu?

Odgovor na to pitanje (donekle) daje Nacionalni indeks sreće, prema kojem su hrvatski građani jako nezadovoljni državom u kojoj žive, novca imaju sve manje i financijski sve teže podmiruju svoje obveze, ali su jako zadovoljni svojom obitelj i prijateljima, kako pokazuje grafički prikaz Obitelj i prijatelji nas usrećuju, istraživanja o kvaliteti života koje provodi magazin Banka s agencijom Hendal.


10 najneugodnijih
zemalja za život
1. Sirija
2. Afganistan
3. Haiti
4. Demokratska Republika Kongo
5. Čad
6. Madagaskar
7. Uganda
8. Benin
9. Hrvatska
10. Gruzija

http://www.banka.hr/hrvatska-kao-afrika/print


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
"Index sreće" anketa kažeš. Dajte banirajte seronju, imamo bitnijih problema od njegovog Pavećićevskog drkanja o "velikom vođi".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 19:20 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2014, 00:04
Postovi: 184
BBC je napisao/la:
"Index sreće" anketa kažeš. Dajte banirajte seronju, imamo bitnijih problema od njegovog Pavećićevskog drkanja o "velikom vođi".


Ako sreća nije bitna onda ok. Zar nije bitno šta su građani HR sretni koda žive na Tibetu ili u nekoj afričkoj pripizdini?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zašto nas daviš sa tim. Zelenko mali.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 20:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23737
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Markovinu sam medijski upoznao u medijskim prepucavanjima Zrinjski-Velež. Kakav zatucani, zadojeni, pristrani povjesničar.

To je netolerantno i zadrto do jaja. Kada mi netko počne braniti komunistički režim i redovito preskače egezekucije ljudi drukčijeg mišljenja, apsolutnu nemogućnost slobode govora, s tima da je kritika režima često značila smrt - kako se ikako takvo društvo može uzeti i za kakvu usporedbu? :neznam

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 18:35
Postovi: 10833
lider30 je napisao/la:
Markovinu sam medijski upoznao u medijskim prepucavanjima Zrinjski-Velež. Kakav zatucani, zadojeni, pristrani povjesničar.

To je netolerantno i zadrto do jaja. Kada mi netko počne braniti komunistički režim i redovito preskače egezekucije ljudi drukčijeg mišljenja, apsolutnu nemogućnost slobode govora, s tima da je kritika režima često značila smrt - kako se ikako takvo društvo može uzeti i za kakvu usporedbu? :neznam


Nije često , evo primera radi najveći grobar posle Tomislava Nikolića i prvi predsednik Partizana Franjo Tuđman nije ubijen , čak šta više sam je učestvovao u egzekucijama koje pominješ , ako nije diretkno onda jes indirektno , a da ne govorim da je držao bistu Titovu i nije mu menjao ulicu , a taj Tito koliko se sećam je ideolog tih egzekucija koje si kao veliki pobornik slobode govora pomenuo.

Gledao sam emisiju i mislim da taj Markovina na tragu da hoće reći kako ne mogu desničari(rvatine) koji su uskrsnuli iz komunjarskih muda ikome soliti pamet o komunizmu i žrtvama istoga.

Komunjare su pobili mnoge nevine ljude , ali u većini pobijenih koji su bili politički aktivni nije bilo ljudi koji su se zalagali za slobodu,demokratiju,slobodu govora,.....i takve si među Titovom opozicijom mogao na prste prebrojati i kod Hrvata i kod Srba , već su to bili sve ustaše i četnici tj.pobornici iste vrste totalitarnog režima samo u nacionlnim ambalažama.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 20:51
Postovi: 1490
joe enter je napisao/la:

Gledao sam emisiju i mislim da taj Markovina na tragu da hoće reći kako ne mogu desničari(rvatine) koji su uskrsnuli iz komunjarskih muda ikome soliti pamet o komunizmu i žrtvama istoga.



:palacgore2


Na čistom hrvatskom jeziku i sa šarmantnim splitskim akcentom.
Za 50% je govorio na engleskom. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 18:35
Postovi: 10833
škerac je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Gledao sam emisiju i mislim da taj Markovina na tragu da hoće reći kako ne mogu desničari(rvatine) koji su uskrsnuli iz komunjarskih muda ikome soliti pamet o komunizmu i žrtvama istoga.



:palacgore2


Na čistom hrvatskom jeziku i sa šarmantnim splitskim akcentom.
Za 50% je govorio na engleskom. :zubati


Fala,fala na palcu :palacgore2 , ali to nije bog zna šta već obična istina koja je za sve ovdašnje narode neprihvatljiva jer jednostavno smradovi mrze istinu.
Prosto je taj cirkus koji prave desničari i na vašoj i na našoj strani su za anale jeftinog humora.

Možda mogu ubediti sebe i svoje ovce u bajke , ali mene i tebe i ostale koji mislesvojom glavom ne mogu.
Ja vrlo dobro znam o tradiciji lažljivosti i tradiciji konformističke menjanje ambalaže ideološke misli ovdašnjih naroda , tako da sad to što mrze ovog Markovinu je upravo dokaz da i oni to znaju vrlo dobro. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 21:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23737
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Mislim da su ključni ljudi iz Hrvatske devedesetih imali puno pravo stati na čelo antikomunističkog pokreta. Tada su najmarkantije ličnosti bili Tuđman, Šušak, Budiša, Gotovac, Veselica, Domljan i sl.. S punim pravom su tu bili.

Da je se nahrupilo komunističkog šljama - jeste. Pogotovo u HDZ-u, jer po zakonu Darwinizma, takvi stalno traže utočište u najjačim strankama. Oni su samo tražili o(p)stanak na vlasti i jednostavno su neizbježni u i pri vlasti.
Nije problem pješadija stranke, nego se gledaju ključni ljudi.

Sad pozicija ove opcije - čiji je Markovina kotačić. Kad čujem od njih javno, glasno, opetovano i iskreno gađenje i duboka osuda komunizma, imat će moj respekt. Ovako, to su naličje medalje, čije lice osuđuju - pristrana, zadojena i netolerantna đubrad.

Te Markovine su došle u Mostar, pošto je otac bio jugooficir i brat od ovoga (sadašnji glumac Markovina) je išao u Staru gimanziju u Mostaru 2-3 generacije stariji od mene.

Ta obitelj je bila pravi kotačić zločinačkog režima. Režima u kojem je moj bliski srodnik, napisao u crkvenom glasilu krajem pedesetih - da ovaj komunizam nije ono što smo očekivali i kakvim ga prikazuju - i nikad više nije se vratio u Jugoslaviju. Krio se k'o pseto po Austriji, Njemačkoj slijdećih 32 godine mijenajujući svake 3-4 godine boravište i vrlo rijetko dolazeći u doticaj s našim ljudima.
Jebem ja te pristrane i zadojene "povjesničare" s koje god ideološke pozicije dolazili.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 18:35
Postovi: 10833
lider30 je napisao/la:
Mislim da su ključni ljudi iz Hrvatske devedesetih imali puno pravo stati na čelo antikomunističkog pokreta. Tada su najmarkantije ličnosti bili Tuđman, Šušak, Budiša, Gotovac, Veselica, Domljan i sl.. S punim pravom su tu bili.

Da je se nahrupilo komunističkog šljama - jeste. Pogotovo u HDZ-u, jer po zakonu Darwinizma, takvi stalno traže utočište u najjačim strankama. Oni su samo tražili o(p)stanak na vlasti i jednostavno su neizbježni u i pri vlasti.
Nije problem pješadija stranke, nego se gledaju ključni ljudi.


Sad pozicija ove opcije - čiji je Markovina kotačić. Kad čujem od njih javno, glasno, opetovano i iskreno gađenje i duboka osuda komunizma, imat će moj respekt. Ovako, to su naličje medalje, čije lice osuđuju - pristrana, zadojena i netolerantna đubrad.

Te Markovine su došle u Mostar, pošto je otac bio jugooficir i brat od ovoga (sadašnji glumac Markovina) je išao u Staru gimanziju u Mostaru 2-3 generacije stariji od mene.

Ta obitelj je bila pravi kotačić zločinačkog režima. Režima u kojem je moj bliski srodnik, napisao u crkvenom glasilu krajem pedesetih - da ovaj komunizam nije ono što smo očekivali i kakvim ga prikazuju - i nikad više nije se vratio u Jugoslaviju. Krio se k'o pseto po Austriji, Njemačkoj slijdećih 32 godine mijenajujući svake 3-4 godine boravište i vrlo rijetko dolazeći u doticaj s našim ljudima.
Jebem ja te pristrane i zadojene "povjesničare" s koje god ideološke pozicije dolazili.


:smijeh

Ovo što si napisao je kao u vreme Hitlera i Staljina , ono kao vođa je jako dobar ali su okruženi lošim ljudima.
Komunisti u sovjetskim čistkama pred streljanje su vikali "živeo staljin" i da on zna šta se radi odmah bi intervenisao. :sega

Aj budi pošten pa bar malo promisli o demokratksom kapacitetu Hrvata kad su mogli prihvatiti Tuđmana kao antikomunističkog vođu a sam je bio jedan od njih i nikad se Tita nije odrekao.
Ako ti tu ne leži odgovor o stanju svesti i ukorenjenom podaništvu autokratskim ideologijama svih vrsta onda ti ništa nije jasno.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aleksandar Stanković i Nedjeljom u dva
PostPostano: 15 pro 2014, 21:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23737
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
joe enter je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Mislim da su ključni ljudi iz Hrvatske devedesetih imali puno pravo stati na čelo antikomunističkog pokreta. Tada su najmarkantije ličnosti bili Tuđman, Šušak, Budiša, Gotovac, Veselica, Domljan i sl.. S punim pravom su tu bili.

Da je se nahrupilo komunističkog šljama - jeste. Pogotovo u HDZ-u, jer po zakonu Darwinizma, takvi stalno traže utočište u najjačim strankama. Oni su samo tražili o(p)stanak na vlasti i jednostavno su neizbježni u i pri vlasti.
Nije problem pješadija stranke, nego se gledaju ključni ljudi.


Sad pozicija ove opcije - čiji je Markovina kotačić. Kad čujem od njih javno, glasno, opetovano i iskreno gađenje i duboka osuda komunizma, imat će moj respekt. Ovako, to su naličje medalje, čije lice osuđuju - pristrana, zadojena i netolerantna đubrad.

Te Markovine su došle u Mostar, pošto je otac bio jugooficir i brat od ovoga (sadašnji glumac Markovina) je išao u Staru gimanziju u Mostaru 2-3 generacije stariji od mene.

Ta obitelj je bila pravi kotačić zločinačkog režima. Režima u kojem je moj bliski srodnik, napisao u crkvenom glasilu krajem pedesetih - da ovaj komunizam nije ono što smo očekivali i kakvim ga prikazuju - i nikad više nije se vratio u Jugoslaviju. Krio se k'o pseto po Austriji, Njemačkoj slijdećih 32 godine mijenajujući svake 3-4 godine boravište i vrlo rijetko dolazeći u doticaj s našim ljudima.
Jebem ja te pristrane i zadojene "povjesničare" s koje god ideološke pozicije dolazili.


:smijeh

Ovo što si napisao je kao u vreme Hitlera i Staljina , ono kao vođa je jako dobar ali su okruženi lošim ljudima.
Komunisti u sovjetskim čistkama pred streljanje su vikali "živeo staljin" i da on zna šta se radi odmah bi intervenisao. :sega

Aj budi pošten pa bar malo promisli o demokratksom kapacitetu Hrvata kad su mogli prihvatiti Tuđmana kao antikomunističkog vođu a sam je bio jedan od njih i nikad se Tita nije odrekao.
Ako ti tu ne leži odgovor o stanju svesti i ukorenjenom podaništvu autokratskim ideologijama svih vrsta onda ti ništa nije jasno.


Nemam pojma zašto inputiraš, da je napisano, da je Tuđman bio okružen lošim ljudima? Sam stvaraš zaključke i stvaraš teze, koje nisu izrečene.

U HDZ-u se bilo nahrupilo komunitičkog šlajma, pogotovo u "pješadiji", ali je dosta dobre ekipe bilo u hDZ-u i na terenu po podružnmicama i temeljnim ograncima. Jedna kombinacija i mix svega.

Stanje 1991. i 1999. kad je HDZ otišao sa scene sve govori. 1991 ništica - niti policije, niti vojske, niti diplomatsko -konzularne mreže, niti vlastite središnje banke, monete i monetarne politike, ništica u sigurnosno-tajnim službama, sa JNA na svom teritoriju.

Plus Tuđman je prestao biti kotačić režima u šezdesetim godinama, kada je taj režim bio najmoćniji i plovio je laganim disdentskim vodama. Naravno, da on nije bio pod egzekucijom, jer je bio među prvoborcima u II svjetskom ratu (na pravoj strani povijesti uvijek), general i pri vrhu vosjke poslije rata, da bi otišao u disidentske vode u šezdesetim.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 525 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO