HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 07:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pupovac: Hrvati i Srbi narušili su povijesno bratstvo koje se stvaralo stoljećima
PostPostano: 16 sij 2010, 23:38 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Ovdje ima puno naivnosti. Te priče da je kraj stvaranja novih država, da će nas Europa ujediniti itd. su glupost. Ovdje će zasigurno izbiti još jedan rat za naših života, ako se nešto radikalno ne promijeni. Što se EU tiče, ona se, zapravo, uvelike raslojava ("Europa u dvije brzine") i veliko je pitanje što će od nje i u kojem obliku biti za 20 godina.

Trenutna globalna politička situacija neodoljivo podsjeća na situaciju neposredno prije 1. svjetskog rata. Još uvijek oružje, teritorij i nafta sve rješavaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pupovac: Hrvati i Srbi narušili su povijesno bratstvo koje se stvaralo stoljećima
PostPostano: 16 sij 2010, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4443
Lokacija: Grobnik
Da mi je samo znat kad su to Hrvati i Srbi imali poviestno bratstvo?
Već u vrieme Iliraca se pojavio Vuk Karađić koji je najbolje opisao što Srbima znači to ,,bratstvo''.
A da se ne spomenu Vlasi, koji su pod turskom zaštitom pljačkali Hrvate i nasilno ih popravoslavčivali po iztočnoj Hercegovini.
Nikad nije car Dušan Hrvatima ništa značio osim osvajača, a bojim se da na pr. niti kralj Zvonimir ništa ne znači Srbima.

Da nije bilo nasilnog pokušaja bratimljenja, ne bi bilo niti svih ovih ratova među nama. Moja hrvatska krv su jedino Hrvati i Bošnjaci.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pupovac: Hrvati i Srbi narušili su povijesno bratstvo koje se stvaralo stoljećima
PostPostano: 16 sij 2010, 23:58 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
dane-croatia je napisao/la:
Da mi je samo znat kad su to Hrvati i Srbi imali poviestno bratstvo?
Već u vrieme Iliraca se pojavio Vuk Karađić koji je najbolje opisao što Srbima znači to ,,bratstvo''.
A da se ne spomenu Vlasi, koji su pod turskom zaštitom pljačkali Hrvate i nasilno ih popravoslavčivali po iztočnoj Hercegovini.
Nikad nije car Dušan Hrvatima ništa značio osim osvajača, a bojim se da na pr. niti kralj Zvonimir ništa ne znači Srbima.

Da nije bilo nasilnog pokušaja bratimljenja, ne bi bilo niti svih ovih ratova među nama. Moja hrvatska krv su jedino Hrvati i Bošnjaci.


Ovo boldano je zbilja srž istine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pupovac: Hrvati i Srbi narušili su povijesno bratstvo koje se stvaralo stoljećima
PostPostano: 17 sij 2010, 01:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
dane-croatia je napisao/la:
Da mi je samo znat kad su to Hrvati i Srbi imali poviestno bratstvo?


Jedno pleme naroda koji se kasnije nazvao Hrvatima samo produžilo u istočno rimsko carstvo.

No dobro nije mi namjera zauzimat se za Srbe, nego za Hrvate, pogotovo nas u BiH.

Ako je Jugosfera dobra za sve zašto bježati od nje.

Ne da mi se ponovno učit njemački iako neki smatraju da je to hoch.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pupovac: Hrvati i Srbi narušili su povijesno bratstvo koje se stvaralo stoljećima
PostPostano: 17 sij 2010, 03:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
Junuz Djipalo je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:
Da mi je samo znat kad su to Hrvati i Srbi imali poviestno bratstvo?


Jedno pleme naroda koji se kasnije nazvao Hrvatima samo produžilo u istočno rimsko carstvo.

No dobro nije mi namjera zauzimat se za Srbe, nego za Hrvate, pogotovo nas u BiH.

Ako je Jugosfera dobra za sve zašto bježati od nje.

Ne da mi se ponovno učit njemački iako neki smatraju da je to hoch.



Pa ako spominjete povijest spomenite je konkretno, prema izvorima Bizantskog cara Konstantina IV, car Heraklije poziva Hrvate da dolaze pokoriti Avare te im poklanje njhivu zemlju koja je na istocnoj granici imala rijeku drinu, Srbe dovode na prostor Kosova kao sluge, sama rijec SRBIN-dolazi od SERVIN sta znaci sluga, takoder na staro-grckom je to bio naziv odjece sluga i robova

Da Hrvati nisu imali tu Srbsku avanturu u dvije Jugoslavije mi bi danas imali drzavu na njezinim povijesnim granicama te bi nas bilo 20 000

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pupovac: Hrvati i Srbi narušili su povijesno bratstvo koje se stvaralo stoljećima
PostPostano: 17 sij 2010, 09:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
dane-croatia je napisao/la:
Da nije bilo nasilnog pokušaja bratimljenja, ne bi bilo niti svih ovih ratova među nama. Moja hrvatska krv su jedino Hrvati i Bošnjaci.


Ti bi na isti način nasilno bratimio Hrvate i Bošnjake, evo sad su nasilno pobratimljeni u Federaciji pa vidiš da to ne funkcionira, dok se ne stvori hrvatska federalna jedinica, odnosi Hrvata i Bošnjaka bit će sve gori kako vrijeme prolazi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pupovac: Hrvati i Srbi narušili su povijesno bratstvo koje se stvaralo stoljećima
PostPostano: 17 sij 2010, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 20:12
Postovi: 590
Srbi i Hrvati su tako dobri prijatelji da ih više ni Slovenci ne razlikuju.

http://www.dnevniavaz.ba/sport/ostali-sportovi/skandal-u-sloveniji-hrvatsku-zastavu-zamijenili-srpskom

:zivili :sega

_________________
R.I.P. Sic


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Eminencija, iprodano, Tomba17 i 500 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO