HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 kol 2024, 15:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1547 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 62  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 22 pro 2009, 15:30 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Šta se ovo gradi u Neumu? Stadion?

slika
slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 22 sij 2010, 02:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 14:31
Postovi: 1725
Samo da napisem da je hotel "Neum" u Neumu bruka i sramota. Kako ih nije stid dovoditi turiste u taj odron?? Hotel se bukvalno sam rastavlja. Samo recepciju su napucali, sobe su kao povratak u 1980, mozda i jos koja god unazad.....Eto usput...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 22 sij 2010, 10:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Irma je napisao/la:
Samo da napisem da je hotel "Neum" u Neumu bruka i sramota. Kako ih nije stid dovoditi turiste u taj odron?? Hotel se bukvalno sam rastavlja. Samo recepciju su napucali, sobe su kao povratak u 1980, mozda i jos koja god unazad.....Eto usput...


I? To je unikatan sadržaj, izgledom povratak u bezbrižno djetinjstvo iz 1980ih. Baš se pitam jel im tu i dalje stoji onaj mali TV na kojem smo gledali SP 1986. Ili to bješe u Zenitu :zubati

Sa obzirom na ljetnu klijentelu, ne vidim šta se tu ima unaprijeđivat, onaj ko ima love ne ide u Neum, ili ako ide, onda u privatni pansion, od kojih su mnogi super sređeni. Sljedeće ljeto možeš kod mene, nije ti daleko od hotela Neum, za tebe specijalni popust! :zivili

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 25 sij 2010, 22:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 14:31
Postovi: 1725
RajvoSa je napisao/la:
Irma je napisao/la:
Samo da napisem da je hotel "Neum" u Neumu bruka i sramota. Kako ih nije stid dovoditi turiste u taj odron?? Hotel se bukvalno sam rastavlja. Samo recepciju su napucali, sobe su kao povratak u 1980, mozda i jos koja god unazad.....Eto usput...


I? To je unikatan sadržaj, izgledom povratak u bezbrižno djetinjstvo iz 1980ih. Baš se pitam jel im tu i dalje stoji onaj mali TV na kojem smo gledali SP 1986. Ili to bješe u Zenitu :zubati

Sa obzirom na ljetnu klijentelu, ne vidim šta se tu ima unaprijeđivat, onaj ko ima love ne ide u Neum, ili ako ide, onda u privatni pansion, od kojih su mnogi super sređeni. Sljedeće ljeto možeš kod mene, nije ti daleko od hotela Neum, za tebe specijalni popust! :zivili


Ima neki mali tv....
Kako mislis "klijantelu"?? Opet siris predrasude! U Neum se ide iz vise razloga. Ja sam isla prvi put u zivotu i to iz patriotskih razloga, i odkud sam znala da je hotel katastrofalan. Sto je najjcudnije, hotel je bio pun, bilo je i Njemaca sa djecom. Tacno me bilo stid jedne njemacke porodice. Sigurno su negdje u turistickoj brosuri vidili taj hotel, gdje je prikazan kao komplex sa svim udobnostima, a kad su dosli ono odron. U Neum dolaze familijarni ljudi, tj sa malom djecom, i tamo je idealno za njih, ne radi se o parama. I ako su bolji privatni smjestaji, zasto su onda cijene hotelskih apartmana trostruko skuplje?? Onaj hotel treba minirati, manje bi kostala izgradnja sasvim novog hotela. Hotel kao komplex je dobro zamisljen, i ogroman, ali nikako ga nisu odrzavali. U Neum dolazim mozda ponovo kad budem imala djecu, vako me vise nece vidjet. Samo da dodam da mi se svidjelo sto hoteli imaju svoje plaze (bar ovaj ima), a osoblje (pogotovo zene) rade koda im neko drzi pistolj i tjera ih da rade. A da ne spominjem koji fanatizam za vrijeme negog katolickog praznika, jbt nemozes nigdje kiselu vodu kupit, kamoli sta drugo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 25 sij 2010, 23:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25246
Lokacija: Heartbreak Hotel
Bio sam u tom hotelu, i bio u sobi na dnu hotela broj 004, kad ideš hodnicima nema svjetla, mrak... to su djelatnici zvali katakombe... Ali eto, s obzirom da ja nisam plaćao sobu nisam se žalio.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 30 sij 2010, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Irma je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

I? To je unikatan sadržaj, izgledom povratak u bezbrižno djetinjstvo iz 1980ih. Baš se pitam jel im tu i dalje stoji onaj mali TV na kojem smo gledali SP 1986. Ili to bješe u Zenitu :zubati

Sa obzirom na ljetnu klijentelu, ne vidim šta se tu ima unaprijeđivat, onaj ko ima love ne ide u Neum, ili ako ide, onda u privatni pansion, od kojih su mnogi super sređeni. Sljedeće ljeto možeš kod mene, nije ti daleko od hotela Neum, za tebe specijalni popust! :zivili


Ima neki mali tv....
Kako mislis "klijantelu"?? Opet siris predrasude! U Neum se ide iz vise razloga. Ja sam isla prvi put u zivotu i to iz patriotskih razloga, i odkud sam znala da je hotel katastrofalan. Sto je najjcudnije, hotel je bio pun, bilo je i Njemaca sa djecom. Tacno me bilo stid jedne njemacke porodice. Sigurno su negdje u turistickoj brosuri vidili taj hotel, gdje je prikazan kao komplex sa svim udobnostima, a kad su dosli ono odron. U Neum dolaze familijarni ljudi, tj sa malom djecom, i tamo je idealno za njih, ne radi se o parama. I ako su bolji privatni smjestaji, zasto su onda cijene hotelskih apartmana trostruko skuplje?? Onaj hotel treba minirati, manje bi kostala izgradnja sasvim novog hotela. Hotel kao komplex je dobro zamisljen, i ogroman, ali nikako ga nisu odrzavali. U Neum dolazim mozda ponovo kad budem imala djecu, vako me vise nece vidjet. Samo da dodam da mi se svidjelo sto hoteli imaju svoje plaze (bar ovaj ima), a osoblje (pogotovo zene) rade koda im neko drzi pistolj i tjera ih da rade. A da ne spominjem koji fanatizam za vrijeme negog katolickog praznika, jbt nemozes nigdje kiselu vodu kupit, kamoli sta drugo.


Kakve predrasude, samo rekoh da u Neum pretežno dolaze kokuzi, što je istina, pa ne znam kome se isplati ulagati u velebne obnove hotela, sumnjam da bi mogli povratiti investiciju kroz veće cijene.

Glede privatnog smještaja, ima ih dosta koji su uređeni kao fantazija, sve sa privatnom plažom i sl.

Evo da rođi nabacim reklamu :zubati

http://www.villa-marina.ba/

slika

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 30 sij 2010, 23:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59693
Lokacija: DAZP HQ
u koju rivijeru Neum spada? Dubrovačku?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 30 sij 2010, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Ja bih rekao da, dubrovačku, definitivno nije makarska rivijera.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 31 sij 2010, 14:44 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
RajvoSa je napisao/la:
Kakve predrasude, samo rekoh da u Neum pretežno dolaze kokuzi, što je istina, pa ne znam kome se isplati ulagati u velebne obnove hotela, sumnjam da bi mogli povratiti investiciju kroz veće cijene.

Glede privatnog smještaja, ima ih dosta koji su uređeni kao fantazija, sve sa privatnom plažom i sl.

Evo da rođi nabacim reklamu :zubati

http://www.villa-marina.ba/

slika

Bijah ovdje na odmoru tjedan dana prije par godina. :palacgore1

P.S. Znači o rođi se radi...
Nisam znao da ima rodbinu u Australiji, raspitat ću se prvom prilikom i usput tražiti nagradu za ovu reklamu. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 31 sij 2010, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Nije rođak u prvom koljenu, ali ako spomeneš neke tamo iz Australije, skontat će o čemu se radi!

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 31 sij 2010, 16:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
RajvoSa je napisao/la:
Nije rođak u prvom koljenu, ali ako spomeneš neke tamo iz Australije, skontat će o čemu se radi!

:zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 02 vel 2010, 13:48 
Offline

Pridružen/a: 02 vel 2010, 12:55
Postovi: 3
A gdje se nalaze Rabrani, je li to naselje pored ceste za Stolac'


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 05 vel 2010, 01:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 14:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Intervju sa dr. Živkom Matuškom, načelnikom općine Neum.

http://www.caportal.info/index.php?opti ... &Itemid=12

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 09 vel 2010, 13:26 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Neum na Google Earthu (27.9.2009)


Privitak/ci:
Neum.jpg
Neum.jpg [ 241.61 KiB | Pogledano 11705 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 16 ožu 2010, 05:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72096
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Hoće bit koncert Thompsona i ovo ljeto u Neumu? :ujko

Prošli put, koncert na plaži ispred hotela Sunce:
slika
5000 ljudi, sva sredstva od prodanih karata išla za izgradnju nove crkve u Neumu.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 12 tra 2010, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 14:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Neki dan sam malo obilazio sela u Neumskoj općini i ne mogu a da ne zaključim kako je to općina sa valjda najgorom cestovnom infrastrukturom u Hercegovini. Užas. Mislio sam da su nešto radili na onom potezu od iznad Stoca do Cerovice no međutim ništa. Nepojmljivo je da ne postoji normalna cestovna veza od Stoca do Neuma. Ode i ono malo mladih zbog toga. Ni od Svitave do Cerovice nije puno bolje.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 12 tra 2010, 21:15 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 09:40
Postovi: 42
Naravno da nije niti će se rješiti nešto u bližoj budućnosti.
Mi punimo proračun, a on se troši za bosanske zabiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 12 tra 2010, 22:06 
Offline

Pridružen/a: 01 lis 2009, 19:48
Postovi: 66
Lokacija: Lašvanska dolina
Ivan Cro je napisao/la:
Naravno da nije niti će se rješiti nešto u bližoj budućnosti.
Mi punimo proračun, a on se troši za bosanske zabiti.


A koji proračun ti puniš?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 13 tra 2010, 22:34 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Korigirani popis stanovništva iz 1991. godine (bez osoba na privremenom radu u inozemstvu)

http://www.hercegbosna.org/kolumne/demo ... e-887.html


Privitak/ci:
NEum.PNG
NEum.PNG [ 7.75 KiB | Pogledano 11384 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 16 tra 2010, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 14:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Crkva u mjestu Gradac, općina Neum.


Privitak/ci:
Gradac 211.jpg
Gradac 211.jpg [ 169.88 KiB | Pogledano 11376 put/a. ]

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 17 tra 2010, 09:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72096
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Lijep zvonik.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 svi 2010, 02:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72096
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Narodnja nošnja iz Neuma:

slika

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 28 lip 2010, 11:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 14:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Citat:
Neum se tunelom povezuje sa ostatkom BiH ?!

Projekt brze magistralne ceste Mostar-Stolac-Neum zapeo je na trećem kilometru. Kako od nastavka gradnje, sve izvjesnije, nema ništa javljaju se alternativna rješenja povezivanja jedinog hercegovačkog grada na obali i ostatka zemlje.

Početak gradnje brze magistralne ceste Mostar-Stolac-Neum, prije nekoliko godina, najavljivan je kao stoljetni projekt oživljavanja krajnjega juga Hercegovine. Sve je krenulo kako i treba, probijena su prva tri kilometra na trasi od Neuma prema Hutovu i tu se i stalo. Već četvrtu godinu nema nikakvih građevinskih radova na daljnjem probijanju ceste prema Stocu piše Herc vjesnik.

Sve ono što je urađeno i asfaltirano već je, dobrim dijelom, i propalo, pa se, svakoga dana, na asfalt odranjaju veliki komadi stijena. Stoga je kretanje ovim dijelom prometnice jako opasno. Idete na svoju osobnu odgovornost, na što upozorava i ploča na početku gradilišta iz pravca Neuma. O nastavku gradnje ove brze magistrale uopće nema konkretnih poteza te se, s vremena na vrijeme, netko iz Vlade Federacije BiH, koja i financira cijeli projekt, oglasi kako je to "jako važan projekt za cijelu Hercegovinu". No, od konkretnih radova nema ništa, pa se, u ovom trenutku, projekt gradnje brze magistrale od Neuma do Mostara, može smatrati mrtvim ili, točnije, promašenom investicijom.

Uopće se ne zna hoće li se uopće i kada krenuti u daljnje probijanje ove prometnice. Ukoliko bi se i krenulo, ovakvim tempom kao do sada, spomenuta bi se brza magistrala izgradila tek za 50-tak i više godina.

"Neum je i dalje prometno izoliran u odnosu na ostatak BiH i ta nam je prometna nepovezanost jako velik problem. Do sada smo više puta tražili i molili nastavak gradnje, ali se ništa, godinama, ne pomiče. Ako se projekt brzo ne nastavi, onda je to, bez sumnje, uzaludno bačen golem novac. Postoji idejni i glavni projekt ove prometnice do Broćanca, a bilo bi jako dobro kada bi se, prostornim planom, predvidio jedan odvojak s te prometnice prema Svitavi i dalje - prema Čapljini. Baš bi ta prometnica - od Neuma, preko Svitave, do Čapljine - bila iznimno dobro rješenje jer najviše turista iz pravca Mostara i Čapljine, do Neuma dolaze preko Svitave. A svi znamo kako je loša prometnica od Svitave prema Neumu, jer je jako strma i uska" rekao je Herc vjesniku Mirko Pavlović, predsjednik Općinskoga vijeća Neum.

"Mnogi nam govore kako im je lakše doći iz Njemačke do Čapljine, negoli od Čapljine, preko Svitave, do Neuma. To najbolje govori u kakvom je stanju ta prometnica, pa postoje neke ideje i o probijanju tunela od Svitave ka Hutovu. Bilo bi dobro razmotriti ideje povezivanja Neuma i Svitave" dodao je Pavlović. Herc vjesnik/DEPO

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 06 kol 2010, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
Hauškari u svom elementu i raboti...

Citat:
Krivotvoren dodatak Prostornom planu čije su posljedice katastrofalne je za općinu Neum !!!

Petak, 06 Kolovoz 2010 09:13

„ Oštro reagiramo u ime svih čimbenika Općine Neum te tražimo energične mjere od kompetetnih institucija da se ovakav jednostran i nezakonit potez pojedinaca iz Federalnog ministarstva prostornog uređenja na štetu Općine Neum a koji je mimo Ustava i Zakona odmah preispita i poništi te uz sve to pojedinci i sankcioniraju. “ - stoji u reagiranju neumskog načelnika dr. Živka Matuška i predsjednika OV Neum Mirka Pavlovića.

Povod je izrada Prostorne osnove Prostornog plana FBIH a iz Neuma upozoravaju na nezakonito uplitanje pojedinaca iz spomenutog ministarstva.

“ Prema dobivenoj pisanoj i dodatnoj usmenoj informaciji došlo je do krivotvorenja dokumenta Prostorne osnove koji je u prijedlogu usvojen od strane Savjeta plana i predložen Federalnom ministarstvu prostornog uređenja za prihvaćanje od Vlade FBIH i slanje u parlamentarnu proceduru na usvajanje. Nakon što je Savjet plana usvojio prijedlog navedenog dokumenta pojedinci iz spomenutog ministarstva su samovoljno vršili određene preinake u dokumentu i usmeno naložili voditelju konzorcija, Urbanističkom zavodu BIH Sarajevo, da se takav tekst, koji se odnosi na status neizgrađenog dijela obale u Neumu, ubaci u dokument prostorne osnove. Ukoliko bi ostao u dokumentu ovakav bi krivotvoren dodatak imao katastrofalne posljedice za Općinu Neum “ - upozoravaju čelni ljudi neumske Općine.

Kako smo doznali zbog ovog je neutemeljenog zahtjeva pojedinaca iz Federalnog ministarstva prostornog uređenja svoje izuzeće iz dijela osnovne koncepcije Prostornog plana FBIH najavila tvrtka koja je uključena u aktivnosti izrade Prostorne osnove Prostornog plana FBIH.

Iza svega stoje nakane pojedinaca iz ministarstva da se u Neumu proglasi područje od posebnog interesa za FBIH.

U potpisu ovog dopisa su načelnik općine Neum dr. Živko Matuško i predsjednik općinskog vijeća Neum Mirko Pavlović


http://www.caportal.info/susjedstvo/neu ... pinu-neum-


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 22 kol 2010, 07:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72096
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
DANAS POČINJE 15. Hrvatski glazbeni festival „Etnofest Neum 2010“

http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/ ... -1783.html

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1547 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 62  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO