HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 srp 2024, 12:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 336  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
HRVATSKI POLICAJAC PROGOVORIO: ‘Bilo je dana kad nisam ni jeo ni pio… O izbjeglicama se volonteri pobrinu’
Autor: I.MeđugoracNedjelja, 20. Rujan 2015. u 14:35

Matija, policajac koji nam je otkrio kako je policajcima ovih dana kaže da su proteklog tjedna na nogama bili i po 20-tak sati bez da je itko za to mario.

Prije nešto više od pet godina Matija je ostvario svoj dječački san odjevajući na sebe modru uniformu hrvatskog policajca. Od tada do danas prošao je dosta stepenica i prilično trnovit put. I sve to kako bi postao specijalac.

Težak je to posao, ali pruža osjećaj zadovoljstva odmah na početku kazuje naš sugovornik.

Kroz karijeru se dodaje susretao s mnogim izazovima. “Bilo je teških dana i još težih situacija. To je takav posao u kojem se s rizicima jednostavno moraš moći i znati nositi”, objašnjava Matija ističući kako mu je protekli tjedan ipak najteži u karijeri jer se kao i mnogi njegovi kolege susreo s valom izbjeglica.

“Moraš ostati profesionalan i hladne glave iako se lomiš između gomile osjećaja. S jedne strane žao mi je te dječice koja su se ni kriva ni dužna našla u svemu ovome. S druge strane ima tu među tim ljudima mnogo potrebitih i onih kojima zaista treba pomoć, ali ima i onih koji su bezobrazni i koji bi mogli biti opasni. Tu se svega izmiješalo i čovjek mora znati razlučiti. Meni kao promatraču iz prve ruke izbjeglička kriza djeluje isforsirano i pomalo napumpano jer ovdje u Belom Manastiru susreo sam onih čiji je životni status znatno bolji nego kod većine naših sugrađana”, naglašava mladi policajac.

Njega i njegove kolege, nastavlja, nitko ne pita kako im je, a posao kojeg obavljaju zadnjih dana vrlo je težak i intenzivan te Matija ne dvoji, uvjeren je da bi i vojska na terenu bila od koristi.

“To bi i nama puno pomoglo i olakšalo posao. Ne bi ova situacija ni bila toliko opasna i dramatična da nadređeni znaju što rade. I ovi u Vladi su se pogubili onda možete misliti kako je nama na terenu koji moramo slijediti te naputke”, ogorčeno poručuje Matija.


On i njegovi kolege za razliku od vladajućih doista nešto i rade te su proteklog tjedna na nogama bili i po 20-tak sati bez da je itko za to mario.

“Cijeli dan nisam stao. Bilo je dana kada nisam ni jeo niti pio. Nema previše razumijevanja. Volonteri se za izbjeglice pobrinu, a nas nitko ne pita možemo li i koliko možemo. To je dio posla, mogu se ja s tim nositi ali kažem problem je u neorganiziranosti i tome što smo svi skupa ovo dočekali nespremni. A morali smo znati i vidjeti što nam se sprema. Ima dečkiju koje su razbacali po terenu. Njih tek nitko ništa ne pita. Danima ne uspijevaju odmoriti, nemaju gdje prespavati, a na teren su pozvani u zadnji tren”, žali se Matija.

No, na koncu ipak ponosno poručuje da će on i njegovi kolege sve izdržati jer ipak je biti policajac u njegovom slučaju ostvarenje sna s kojim se mora nositi najbolje što zna.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:40 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
HAJMO NAGRADNO PITANJE: RAT U HRVATSKOJ

ZASTO STE TAD BJEZALI U NJEMACKU A NE - NA PRIMJER - U MADJARSKU ILI ALBANIJU? Blize su vam bile te zemlje, jebiga, a rata nije bilo. A mogli ste vala i u Sloveniji ostati..komotno.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
ZGabriel je napisao/la:
granica je napisao/la:

Evo jos jednom:


E sad ti sjedni i izracunaj.

Sto se Slovenije tice, pa tu ih docekuju suzavcem. Da li bi ti zatrazio azil u zemlju na cijoj granici na tebe bacaju suzavac? Bi, al mudo labudovo.


a šta bi ti htio? da ljudi koji ne rade, ne govore njemački i ne žele se integrirati dobiju stan u centru grada? tko će to plaćati?


Pričaš sa muslimančinom. Ne pomaže razumna diskusija. Stay cool.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:41 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
ZGabriel je napisao/la:
granica je napisao/la:

Evo jos jednom:


E sad ti sjedni i izracunaj.

Sto se Slovenije tice, pa tu ih docekuju suzavcem. Da li bi ti zatrazio azil u zemlju na cijoj granici na tebe bacaju suzavac? Bi, al mudo labudovo.


a šta bi ti htio? da ljudi koji ne rade, ne govore njemački i ne žele se integrirati dobiju stan u centru grada? tko će to plaćati?


Ne zele se integrirati? Ko ti je to sapnuo, BBC, Radio Mileva?


Fakat se igraom gluvih telefona.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17384
Lokacija: יום טוב
granica je napisao/la:
HAJMO NAGRADNO PITANJE: RAT U HRVATSKOJ

ZASTO STE TAD BJEZALI U NJEMACKU A NE - NA PRIMJER - U MADJARSKU ILI ALBANIJU? Blize su vam bile te zemlje, jebiga, a rata nije bilo. A mogli ste vala i u Sloveniji ostati..komotno.


a zašto ti nisi otišao u Mađarsku ili Albaniju?

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37101
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Zelene zanimaju samo zelembaći to je svima jasno.

Još jedna odlična odluka vlade
Ostojić: Otvorit ćemo granicu sa Srbijom tek kad prestanu usmjerivati izbjeglice samo u Hrvatsku

Milanović:

Srbija mjesecima ne kontrolira svoju granicu, ali da mi netko drugi iz Beograda dijeli savjete, a godinu dana ne funkcionira kao država, neću dopustiti – kazao je premijer.

Mađarska je mjesecima gradila jedan grozan zid, mi imamo srce, ali nismo glupi – dodao je.

Na pitanje ne boji li se da Hrvatsku neće primiti u Schengen premijer kaže kako "nam ovakav Schengen ne treba" jer država koja je ulaz u Schengen, Grčka, uopće ne funkcionira.

Baš to sam rekao Angeli Merkel. Dajte Turskoj 3,4,5 milijardi eura. Njemačka će to zaustaviti jer je to u njezinu interesu – kaže Milanović.

Na pitanje je li Angela Merkel od Hrvatske tražila da uspori priljev izbjeglica u Njemačku rekao je kako je, ali da na to ne može pristati.

Merkel je tražila, ali ja na to ne mogu pristati, ona zna da je to nemoguće, ljudi ne žele ostati, spremni su proći i kroz Mađarsku. Politički ne razumijem tu ukočenost koju pokazuju mađarski ljudi. Nisam razgovarao s Orbanom, ali čini se da s njim ne razgovara nitko – dodao je premijer.

Na pitanje što će biti s hrvatskim vlakom koji je još u Mađarskoj kaže:

– Kad su nam uzeli Inu, neka im ostane i vlak.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17384
Lokacija: יום טוב
granica je napisao/la:

Ne zele se integrirati? Ko ti je to sapnuo, BBC, Radio Mileva?


Fakat se igraom gluvih telefona.


ajd ne seri. živjela sam 5 godina u Njemačkoj. Arapi, muslimani, Azijati žive u zatvorenim zajednicama, slabo govore njemački i ponijeli su svoje selo sa sobom.
oni koji nauče njemački se lako uklope.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 20:35
Postovi: 309
granica je napisao/la:
Ne znam zasto spominjes Finsku...Italiju, ali cinjenice je da Hrvatska nema mogucnosti da ih zbrine. Pa Milanovic je porucio Merkelovoj da ne mogu cak ni jedno vrijeme da ih zadrza, kako ti mislis da ih mogu zbrinuti dugorocnije? Osim toga, s Hrvatskom nemaju nista, s Njemackom itekako. Dakle tamoe vec dosta Sirijaca nalazi, o toj zemlji imaju dobro misljenje..TA ZEMLJA IH JE POZVALA (!!!). Nikad nisi cuo za pull & push faktore koji uticu na migracionie procese. Pull-faktor je u ovom slucaju s jedne strane spremnost Njemacke da ih primi, a s druge strane veze koju Sirijci imaju dakako s Njemackom. Evo ti pogledaj video, ova zena je sve detaljno objasnila (dakle i u vezi toga ZASTO NJEMACKA):

https://www.youtube.com/watch?v=90XHcrDOQc8

Jednostavno ne stoji vam to s tom socijalom - vec sam jasno pokazao STA TA SOCIJALA znaci i kakv zivot. A isto tako ta prica da dolaze da "islamiziraju Evropu". Dakle, ti argumenti su jebeno pobijeni, onda naravno da preostaje jedino ovo sto vam vec danima pokusavam objasniti.


I na kraju krajeva, jednostavno podji od sebe i razmisli sta bi ti i kako. Jednostavno mrvica neke jebene empatije a ne samo u glavi da su to "prljave muslimancine koje treba potrpati u koncentracione logore i metnuti pod gas"


Finsku i Italiju spominjem jer, iako se radi o uređenim državama, zainteresiranost za njima je gotovo minimalna.Ako ti više godi, mogu spomenuti i npr. Nizozemsku ili Belgiju.Ponovo, minimalna zainteresiranost.

Što se HR tiče, apsolutno točno, Hrvatska ih ni ne može, a ni ne treba toliko primati.No, ako ništa, može usrećiti bar par stotina jadnih ljudi koji samo bježe od rata i dati im krov nad glavom.No, jbg, ne žele ljudi, čuli da je prava demokracija samo u Njemačkoj i Švedskoj.A i socijala dosta pomogne.

I molim te, ne lupaj kao Maksim po diviziji kada sam ti već fino rekao da je Eurostat izbacio podatke da je od ukupnog broja “izbjeglica” koji su ušli u EU, tek 1 od 5 iz Sirije.

I ponovo, molim te budi dobar pa daj odgovor na:
1)Listu terorističkih napada domaćih fašista po Europi
2)Komentar na statistiku Eurostata

P.S Jako ti je jadan taj komentar o konc logorima i plinu, no dobro, nisam ni očekivao više.

_________________
I don't hate you, I'm just not necessarily excited about your existence


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
BBC je napisao/la:
Sve bi bilo lijepo da ovi smušeni retardi to ne rade Slovencima i Mađarima, još policija organizira transporte.
A Dačić prijeti "kontramerama". Baš me zanima koje su, blokiranje granice ?

Citat:
ZAGREB UCENJUJE BEOGRAD: Otvorićemo prelaze kad Srbija prestane da šalje izbeglice u Hrvatsku!

POLITIKA18:47, 21.09.2015.

Tehnički se granični prelazi mogu otvoriti za sat vremena, ali prethodno Srbija mora da promeni politiku prema kojoj izbeglice preusmerava samo u Hrvatsku, istakao je Ostojić


:winkiss

Tako je Ranko, zatvaraj granicu za kamione koji prevoze robu... i veze nemaju sa izbeglicama...

Treba biti talenat pa za 3 dana se posvadjati sa Slovencima, Madjarima i Srbima... kako su to uspeli, ostaje za neku doktorsku tezu...

Mozete jos 2-3 dana da se kurcite, a kad se zatvori vasim kamionima, onda ce biti - kuku jao, nismo tako mislili, mi smo ipak najblizi susjedi... ne znam dal kapirate da ste ovime se sebi posrali u krilo, jer ce vam steta biti veca nego nama...

Ranko, Srbine, Srbija je uz tebe... :punk

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kako su uspjeli ? Tradicionalno kopirajući Beograd a u situaciji su da to ne mogu raditi. Hebi ga.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17384
Lokacija: יום טוב
DzoniBG je napisao/la:

Tako je Ranko, zatvaraj granicu za kamione koji prevoze robu... i veze nemaju sa izbeglicama...

Treba biti talenat pa za 3 dana se posvadjati sa Slovencima, Madjarima i Srbima... kako su to uspeli, ostaje za neku doktorsku tezu...


pa to ti je SDP. zar si očekivao nešto pametnije?
da su 2011 ljudi pokupili 30-ak slučajnih prolaznika bolje bi "vladali" od ove šake jada koju gledamo.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:53 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Sation je napisao/la:
granica je napisao/la:
Ne znam zasto spominjes Finsku...Italiju, ali cinjenice je da Hrvatska nema mogucnosti da ih zbrine. Pa Milanovic je porucio Merkelovoj da ne mogu cak ni jedno vrijeme da ih zadrza, kako ti mislis da ih mogu zbrinuti dugorocnije? Osim toga, s Hrvatskom nemaju nista, s Njemackom itekako. Dakle tamoe vec dosta Sirijaca nalazi, o toj zemlji imaju dobro misljenje..TA ZEMLJA IH JE POZVALA (!!!). Nikad nisi cuo za pull & push faktore koji uticu na migracionie procese. Pull-faktor je u ovom slucaju s jedne strane spremnost Njemacke da ih primi, a s druge strane veze koju Sirijci imaju dakako s Njemackom. Evo ti pogledaj video, ova zena je sve detaljno objasnila (dakle i u vezi toga ZASTO NJEMACKA):

https://www.youtube.com/watch?v=90XHcrDOQc8

Jednostavno ne stoji vam to s tom socijalom - vec sam jasno pokazao STA TA SOCIJALA znaci i kakv zivot. A isto tako ta prica da dolaze da "islamiziraju Evropu". Dakle, ti argumenti su jebeno pobijeni, onda naravno da preostaje jedino ovo sto vam vec danima pokusavam objasniti.


I na kraju krajeva, jednostavno podji od sebe i razmisli sta bi ti i kako. Jednostavno mrvica neke jebene empatije a ne samo u glavi da su to "prljave muslimancine koje treba potrpati u koncentracione logore i metnuti pod gas"


Finsku i Italiju spominjem jer, iako se radi o uređenim državama, zainteresiranost za njima je gotovo minimalna.Ako ti više godi, mogu spomenuti i npr. Nizozemsku ili Belgiju.Ponovo, minimalna zainteresiranost.

Što se HR tiče, apsolutno točno, Hrvatska ih ni ne može, a ni ne treba toliko primati.No, ako ništa, može usrećiti bar par stotina jadnih ljudi koji samo bježe od rata i dati im krov nad glavom.No, jbg, ne žele ljudi, čuli da je prava demokracija samo u Njemačkoj i Švedskoj.A i socijala dosta pomogne.

I molim te, ne lupaj kao Maksim po diviziji kada sam ti već fino rekao da je Eurostat izbacio podatke da je od ukupnog broja “izbjeglica” koji su ušli u EU, tek 1 od 5 iz Sirije.

I ponovo, molim te budi dobar pa daj odgovor na:
1)Listu terorističkih napada domaćih fašista po Europi
2)Komentar na statistiku Eurostata

P.S Jako ti je jadan taj komentar o konc logorima i plinu, no dobro, nisam ni očekivao više.


Pa odgovorio sam ti, odgovor lezi u pull-push faktorima. Zasto sam ja htio u Svajcarsku? Pa zato sto sam tamo imo amidzu. Nisam proso, jbg., pa osto tu dje i jesam. Logicno. u Finskoj nisam imo nikog. A i blize je.

A odgovor mozes naci i u pitanju: Zasto su Hrvati onomad bjezali u Germaniju a ne u Italiju, Albaniju, na kraju krajeva i Sloveniju..blize bi im bilo a rata tu nije bilo, jelda. Ha ja.


Listu teroristickih fasistickih napada u BRD-u si dobio. Da li si se obazreo na njih? Nisi.

Dakle ono, samo ignorises i dalje vozis nacisticku propagandu. Zasto nacisticku? Pa zato sto se nacisti koriste tom vrstom propagande. Stavio si onu zenku kao dokaz za nesta, a ja ti odmah stavim sliku iste te zene s nacistickom majicom. Pametnom dovoljno.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
BBC je napisao/la:
Kako su uspjeli ? Tradicionalno kopirajući Beograd a u situaciji su da to ne mogu raditi. Hebi ga.


Tradicionalno?! :001_smile



Juce smo sa Madjarima resili problem elegantno... oni su drzali zatvorenu sa obe strane, zbog realnog problema sa izbeglicama koje su prolazile tu...

Ova odluka da se samo kamionima iz Srbije zabrani prolaz... pravo onako dziberski... kao, sad cemo mi da vas zajebemo... ajde da vidimo i to... pa kad vam se digne rampa, a izvozite samo u Srbiju 400 miliona evra... nemoj posle da se prica o nekom "nesporazumu"... :kava

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37101
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Preusmjerite dio izbjeglica na Horgoš i problem riješen kao što je i Hrvatska rasteretila Sloveniju.
Zašto da idu na Hrvatsku pa Mađarsku kad mogu iz Srbije direkt u Mađarsku.
Ali ne vi bi sve Hrvatima do kolapsa a onda pajdašili s Mađarima i ismijavali se.
A ovako čim nije po vašem odmah se broje krvna zrnca, koga briga.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 20:35
Postovi: 309
granica je napisao/la:
HAJMO NAGRADNO PITANJE: RAT U HRVATSKOJ

ZASTO STE TAD BJEZALI U NJEMACKU A NE - NA PRIMJER - U MADJARSKU ILI ALBANIJU? Blize su vam bile te zemlje, jebiga, a rata nije bilo. A mogli ste vala i u Sloveniji ostati..komotno.


Hm, kome više šuplju prodaješ musliću?
1)Ponavljam ti, ovdje se ne radi o izbjeglicama nego o ljudima koji bježe iz nekih drugih razloga.
2)32.000 Bošnjaka i 35.000 Hrvata živi u Sloveniji.Vidiš, dio tih ljudi su prave izbjeglice.

_________________
I don't hate you, I'm just not necessarily excited about your existence


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
daramo je napisao/la:
Preusmjerite dio izbjeglica na Horgoš i problem riješen kao što je i Hrvatska rasteretila Sloveniju.
Zašto da idu na Hrvatsku pa Mađarsku kad mogu iz Srbije direkt u Mađarsku.
Ali ne vi bi sve Hrvatima do kolapsa a onda pajdašili s Mađarima i ismijavali se.
A ovako čim nije po vašem odmah se broje krvna zrnca, koga briga.


Ne mogu u Madjarsku jer ne daju tamo...imaju ogradu i spremni su na sve...

Niko nije slao izbeglice u Hrvatsku dok ovi nisu digli ogradu... a moglo je to da se radi jos na pocetku...

Glupo vam je ovo dojaja... povucite takvu odluku dok ne pukne bruka...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37101
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Horgoš 2 je otvoren za izbjeglice, zašto je prazan?
Zašto tamo ne daju a u Petrovom Selu daju?
Ma dajte nismo ni mi toliko ludi.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 21:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Može netko objasniti o čemu se radi u ovom videu. Frišak je, iz Njemačke i ima ovaj opis:

Citat:
Germany is now 'officially' a WAR ZONE in the center of Europe. In this recent video, A massive mob of Muslim immigrants surround a car, then pull a young German woman and her child from the car and beat them both on the side of the road...



_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
daramo je napisao/la:
Horgoš 2 je otvoren za izbjeglice, zašto je prazan?
Zašto tamo ne daju a u Petrovom Selu daju?
Ma dajte nismo ni mi toliko ludi.


Nisu Srbi krivi za to već "kukurikavci", pozivnice dobrodošlice i njihov besplatan prijevoz od policije do druge granice. Da si ti migrant što bi birao. Zajebavati se sa Mađarima ili laganice kroz Hrvatsku, bez velikog umora
Prestanite kritizirati susjede. Za sve probleme su vam krivi "kukurikavci".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
daramo je napisao/la:
Horgoš 2 je otvoren za izbjeglice, zašto je prazan?
Zašto tamo ne daju a u Petrovom Selu daju?
Ma dajte nismo ni mi toliko ludi.


Nije otvoren za izbeglice...otvoren je granicni prelaz... a to znaci da mogu kamioni i vozila da prolaze... niko drugi vise...

Ovom odlukom hrvatska vlada pokusava da uceni Srbiju... praveci stetu nasoj ekonomiji i izvoznicima... mogu oni i preko Madjarske... ali sta vi dobijate ovime, jel stvarno mislis da ce neko opet da salje migrante na granicu sa Madjarskom, da ih ovi tuku i polivaju suzavcima... pa oni prvi nece tamo da idu vise...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
DzoniBG je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Preusmjerite dio izbjeglica na Horgoš i problem riješen kao što je i Hrvatska rasteretila Sloveniju.
Zašto da idu na Hrvatsku pa Mađarsku kad mogu iz Srbije direkt u Mađarsku.
Ali ne vi bi sve Hrvatima do kolapsa a onda pajdašili s Mađarima i ismijavali se.
A ovako čim nije po vašem odmah se broje krvna zrnca, koga briga.


Ne mogu u Madjarsku jer ne daju tamo...imaju ogradu i spremni su na sve...

Niko nije slao izbeglice u Hrvatsku dok ovi nisu digli ogradu... a moglo je to da se radi jos na pocetku...

Glupo vam je ovo dojaja... povucite takvu odluku dok ne pukne bruka...


Dajte ljudi, povucite odluku...
hebote Dzoni ti fakat mislis da ekipa ovuda ima takvu moc :zubati

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Tulkas je napisao/la:

Dajte ljudi, povucite odluku...
hebote Dzoni ti fakat mislis da ekipa ovuda ima takvu moc :zubati


Mislim pre svega na naseg Tutu... jer on jedini ima vezu sa Zokijem... :wink

Salu na stranu... zajebavaju kamiondzije, koji noc i dan dzonjaju tamo na nicijoj zemlji... tu i manje ima srpskih kamiona, koliko drugih...

Cija je ovo zamisao... neko mnogo inteligentan... :neznam

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 20:35
Postovi: 309
granica je napisao/la:

Pa odgovorio sam ti, odgovor lezi u pull-push faktorima. Zasto sam ja htio u Svajcarsku? Pa zato sto sam tamo imo amidzu. Nisam proso, jbg., pa osto tu dje i jesam. Logicno. u Finskoj nisam imo nikog. A i blize je.

A odgovor mozes naci i u pitanju: Zasto su Hrvati onomad bjezali u Germaniju a ne u Italiju, Albaniju, na kraju krajeva i Sloveniju..blize bi im bilo a rata tu nije bilo, jelda. Ha ja.

Listu teroristickih fasistickih napada u BRD-u si dobio. Da li si se obazreo na njih? Nisi.

Dakle ono, samo ignorises i dalje vozis nacisticku propagandu. Zasto nacisticku? Pa zato sto se nacisti koriste tom vrstom propagande. Stavio si onu zenku kao dokaz za nesta, a ja ti odmah stavim sliku iste te zene s nacistickom majicom. Pametnom dovoljno.


Vidiš, velike su šanse da ti, kao Bošnjo imaš rodbinu u Njemačkoj, Austriji, Švici... pa i ima logike da gore bježiš.Isto kao što su to radili i Hrvati i Srbi (čak i u onu Sloveniju koju si spomenuo).
To da ove jadne "izbjeglice" samo imaju rodbinu u Njemačkoj i Švedskoj možeš na Klixu prodavati, ovdje zvučiš jadan.

Nope, nikakvu listu dobio nisam, ono što si poslao je link na Wikipediju.
Naravno da sam na brzinu preletio, no sorry, njemački ne znam a Google translate mi nije vjerodostojan pomoćnik kada se radi o ovako delikatnim temama.

Stoga te molim, kako osobu koja govori njemački, da mi navedeš 5-10 najgorih dijela.
Ne zaboravi, ovdje pričamo o dijelima svih desničarskih grupa u Europi, ne bi bio red da nekoga diskriminiramo.

Onda vrlo lako možemo usporediti što rade domaći desničari u svojim zemljama a što rade manjinski muslimani te čija djela su gora.

Stoga, ako već raspravljaš:
1)Daj mi listu terorističkih djela
2)Komentiraj službene podatke Eurostata

Kada smo već kod slika, baš mi je zanimljiva situacija sa onim nogometnim trenerom.Zamisli, dođeš u Europu, neka budala te obori i radi toga postaneš slavan i dobiješ posao u Madridu.Par dana nakon toga se ispostavi da si bio pripadnik al-Nusre i da si prije par godina otvoreno podržavao teroristička djela.
Dali se radi samo o slučajnosti pa se ispostavi da si ono čega se Europa najviše boli ili bi isto bilo da je ona ženska išla i random obarala ljude.Ili, da pogodim, zavjera nacista i Kurda?

_________________
I don't hate you, I'm just not necessarily excited about your existence


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 11:48
Postovi: 618
Granicar,ti jednostavno ne zelis da prihvatis da su nam ekonomske izbeglice neprihvatljive jer je pola Evrope u k.rcu.Ni trecina svih ovih sto su dosli nisu iz gradova gde su direktni sukobi ili se osecaju ugrozeno zbog blizine ratista.Nisu cak ni iz Sirije ili Iraka.Ima Afganistanaca koliko hoces,Somalijaca...zivo me zanima procenat Albanaca u ovim redovima

Oni zaista jadni i nesrecni imigranti kojima je sve spaljeno i opljackano su ostali u kampovima po Turskoj jer su tamo i stigli bez kuceta i maceta.Ovi sto dolaze dolaze zbog socijale i lagodnog zivota za nekom mislju u glavi da kad tad prave u Evropi neke svoje kalifate po svojoj meri.

Zato molim te da nas vise ne trujes.Mozda uzivas,al nemas nikakvog efekta.Da ti plasticno pojasnim

STA RADI GRANICAR

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
BBC je napisao/la:
Može netko objasniti o čemu se radi u ovom videu. Frišak je, iz Njemačke i ima ovaj opis:

Citat:
Germany is now 'officially' a WAR ZONE in the center of Europe. In this recent video, A massive mob of Muslim immigrants surround a car, then pull a young German woman and her child from the car and beat them both on the side of the road...




Turci i Kurdi se tukli u Švicarskoj. Sve u svemu jako gadno, tuku žene nemilosrdno kao da su muškarci. Oni bi trebali znati bolje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 336  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO