HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 srp 2024, 10:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 336  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:44 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 20:02
Postovi: 8531
granica je napisao/la:
DZONI

GOTOVO 25.000 hrvatskih izbjeglica provelo je tijekom Drugoga svjetskog rata 18 mjeseci u izbjegličkom logoru El Shatt, u egipatskoj pustinji Sinaju, a više od 800 izbjeglica, koji su tijekom zbjega preminuli, pokopano je na hrvatskome groblju u El Shattu.

Hrvatsko groblje u nekadašnjem izbjegličkom logoru El Shatt u Egiptu obnovljeno je odlukom Vlade RH iz veljače 2003. godine, a na 11 obnovljenih spomen-ploča na groblju upisana su imena 825 osoba iz Hrvatske preminulih u Egiptu tijekom zbjega.

Na izbjegličkom groblju El Shatt pokopano je više od 800 izbjeglica iz II. svjetskog rata koji su u Egipat evakuirani uglavnom iz Dalmacije.

Egipćani spasili 25.000 Hrvata

Nakon kapitulacije Italije, iz Dalmacije je preko Visa u Italiju prebačeno više od 33.000 izbjeglica, a savezničke snage su zatim oko 25.000 Hrvata evakuirali u Egipat, kako bi ih "spasili od gladi".

Logor u El Shattu je uspostavila i prvih četiri mjeseca vodila britanska Administracija za pomoć i izbjeglice na Bliskom istoku (MERRA), uz pomoć dobrovoljaca. 1. svibnja 1944. godine logor je službeno preuzela UN-ova organizacija za pomoć izbjeglicama (UNRRA).

Logor El Shatt nalazio se u pustinji Sinaj, na području od 260 četvornih kilometara i bio je podijeljen na pet odvojenih logora.

Izbjeglice, njih 25.000, bile su smještene u šatorima britanske vojske. U svakom šatoru živjelo je po 9 osoba, a u izgrađenim zgradama nalazili su se administrativni uredi, skladišta, kupaonice i medicinski odjeli.

Svaki logor je imao svoju školu, administrativno sjedište za osoblje UNRRA-e i predstavnike izbjeglica, svoje radionice, praonice i slično.

U El Shattu izbjeglice dočekali kraj Drugog svjetskog rata

Administrativni poslovi bili su podijeljeni između predstavnika UNRRA-e i samih izbjeglica. Osoblje UNRRA-e dijelilo je namirnice i nadziralo aktivnosti u logoru. Veći dio administrativnih poslova vodili su predstavnici izbjeglica, budući da je vođenje tako velike zajednice značilo i rješavanje stotina svakodnevnih problema.

U zbjegu El Shatta Centralni odbor zbjega djelovao je u funkciji narodne vlasti, a pod njegovim nadzorom odvijale su se sve društvene aktivnosti. U zbjegu su izdavane i novine "Naš list", list Centralnog odbora zbjega, a nakon toga su i novine "Žene u zbjegu", "Omladinska revija" i "Omladinska riječ".

Hrvatski izbjeglice su u El Shattu dočekali i kraj Drugog svjetskog rata, a 1946. godine iz El Shatta su se počeli vraćati svojim domovima.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako ... 37629.aspx



Majku im muslimansku zloćinaćku!


O cemu ti pricas? Ljudi su zbrinuti od UN i Britanaca, u sri jebene pustinje. Kakve veze imaju muslimani sa time?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:46 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
puntar2.0 je napisao/la:
granica je napisao/la:
DZONI

GOTOVO 25.000 hrvatskih izbjeglica provelo je tijekom Drugoga svjetskog rata 18 mjeseci u izbjegličkom logoru El Shatt, u egipatskoj pustinji Sinaju, a više od 800 izbjeglica, koji su tijekom zbjega preminuli, pokopano je na hrvatskome groblju u El Shattu.

Hrvatsko groblje u nekadašnjem izbjegličkom logoru El Shatt u Egiptu obnovljeno je odlukom Vlade RH iz veljače 2003. godine, a na 11 obnovljenih spomen-ploča na groblju upisana su imena 825 osoba iz Hrvatske preminulih u Egiptu tijekom zbjega.

Na izbjegličkom groblju El Shatt pokopano je više od 800 izbjeglica iz II. svjetskog rata koji su u Egipat evakuirani uglavnom iz Dalmacije.

Egipćani spasili 25.000 Hrvata

Nakon kapitulacije Italije, iz Dalmacije je preko Visa u Italiju prebačeno više od 33.000 izbjeglica, a savezničke snage su zatim oko 25.000 Hrvata evakuirali u Egipat, kako bi ih "spasili od gladi".

Logor u El Shattu je uspostavila i prvih četiri mjeseca vodila britanska Administracija za pomoć i izbjeglice na Bliskom istoku (MERRA), uz pomoć dobrovoljaca. 1. svibnja 1944. godine logor je službeno preuzela UN-ova organizacija za pomoć izbjeglicama (UNRRA).

Logor El Shatt nalazio se u pustinji Sinaj, na području od 260 četvornih kilometara i bio je podijeljen na pet odvojenih logora.

Izbjeglice, njih 25.000, bile su smještene u šatorima britanske vojske. U svakom šatoru živjelo je po 9 osoba, a u izgrađenim zgradama nalazili su se administrativni uredi, skladišta, kupaonice i medicinski odjeli.

Svaki logor je imao svoju školu, administrativno sjedište za osoblje UNRRA-e i predstavnike izbjeglica, svoje radionice, praonice i slično.

U El Shattu izbjeglice dočekali kraj Drugog svjetskog rata

Administrativni poslovi bili su podijeljeni između predstavnika UNRRA-e i samih izbjeglica. Osoblje UNRRA-e dijelilo je namirnice i nadziralo aktivnosti u logoru. Veći dio administrativnih poslova vodili su predstavnici izbjeglica, budući da je vođenje tako velike zajednice značilo i rješavanje stotina svakodnevnih problema.

U zbjegu El Shatta Centralni odbor zbjega djelovao je u funkciji narodne vlasti, a pod njegovim nadzorom odvijale su se sve društvene aktivnosti. U zbjegu su izdavane i novine "Naš list", list Centralnog odbora zbjega, a nakon toga su i novine "Žene u zbjegu", "Omladinska revija" i "Omladinska riječ".

Hrvatski izbjeglice su u El Shattu dočekali i kraj Drugog svjetskog rata, a 1946. godine iz El Shatta su se počeli vraćati svojim domovima.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako ... 37629.aspx



Majku im muslimansku zloćinaćku!


O cemu ti pricas? Ljudi su zbrinuti od UN i Britanaca, u sri jebene pustinje. Kakve veze imaju muslimani sa time?



Pa dobro, nije bas neko poredjenje, priznajem.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
dudu je napisao/la:
Blokada granice će pasti ubrzo, ali šteta je već učinjena, radi se o najvažnijem europskom koridoru koji prolazi kroz Hrvatsku. Svo ovo ponašanje je na tragu ludila zadnjih dana, u Hrvatskoj praktički ni nije vijest da je blokirana granica sa Srbijom i da kamioni u 20 km koloni stoje na granici satima.


Koja realna opcija postoji za Hrvatsku da kontrolira ulazak imigranata iz Srbije?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59475
Lokacija: DAZP HQ
DzoniBG je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Koliko je izbjeglica dosad prošlo kroz Srbiju? Postoji li tamo uopće granična kontrola? Granica s Makedonijom je relativno mala, nije neki problem to nadgledati kad bi se željelo. Ok, najveći problem je Grčka, koja krši sva europska pravila i samim time i sve druge tjera u izvanzakonsko djelovanje, ali i ponašanje Srbije je za čudjenje.


Po procenama oko 140-150.000 do danas...

Jel postoji granicna kontrola u Hrvatskoj...e takva je i u Srbiji... ulaze neometano... tako vec 2-3 meseca... i to je odluka drzave, jer svako duze zadrzavanje bi samo nama napravilo problem...


Hrvatska se pokušava konsolidirati, u par dana je nahrupilo desetke tisuća ljudi, ali čisto sumnjam da ćemo i dalje ostati otvoreni kao dosad. Srbija je otpočetka propusnana granici, ne znam imate li još onih scena po Beogradu s izbjeglicama po trgovima?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Blokada granice nažalost je jedina opcija koju Hrvatska ima da kako-tako Srbiju prisili na strožu kontrolu granice prema Hrvatskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59475
Lokacija: DAZP HQ
Tuta je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Blokada granice će pasti ubrzo, ali šteta je već učinjena, radi se o najvažnijem europskom koridoru koji prolazi kroz Hrvatsku. Svo ovo ponašanje je na tragu ludila zadnjih dana, u Hrvatskoj praktički ni nije vijest da je blokirana granica sa Srbijom i da kamioni u 20 km koloni stoje na granici satima.


Koja realna opcija postoji za Hrvatsku da kontrolira ulazak imigranata iz Srbije?


Nek nazovu Srbe i dogovaraju se, ne pričamo sa Srbima i s Madjarima, s razmjenjujemo na tisuće ljudi.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
dudu je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Koja realna opcija postoji za Hrvatsku da kontrolira ulazak imigranata iz Srbije?


Nek nazovu Srbe i dogovaraju se, ne pričamo sa Srbima i s Madjarima, s razmjenjujemo na tisuće ljudi.


Šta se ima s Mađarima dogovarat, oni ne primaju nikoga. Oni bi najsretniji bili kad bi imigranti ostali u Hrvatskoj i Srbiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Realno, Srbija ne želi imigrante. I oni ih propuštaju svukuda kao Hrvati. Imigrante ne želi Hrvatska. Jedino moguće rješenje za Hrvatsku je da blokira granicu sa Srbijom. Druge nema. O čemu da govore?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
dudu je napisao/la:
Hrvatska se pokušava konsolidirati, u par dana je nahrupilo desetke tisuća ljudi, ali čisto sumnjam da ćemo i dalje ostati otvoreni kao dosad. Srbija je otpočetka propusnana granici, ne znam imate li još onih scena po Beogradu s izbjeglicama po trgovima?


Dva dana vam je bila frka, pokusali ste neko popisivanje i izbeglicke kampove...i kad ste videli da je to fizicki nemoguce, poceli ste da radite sve ono sto je Srbija radila od pocetka...

Koliko ja primecujem, manje ih ima sad u gradu... vlast nece o tome da prica, ali verujem da su jos bolje organizovali prevoz od Preseva do severne granice... sto pre ih liferujes dalje, to je bolje... i to je uradio i Milanovic, preslikano...

Ne znam zasto se sad ljuti, sta mi trebamo, da zatvorimo autoput kod Preseva ljuti na Makedonce sto njih prosledjuju nama, a ne Bugarima koji su EU, u koju formalno i zele da idu... to je nerazumno... umesto da se svi dogovorimo kako sto pre da ih otpremamo tamo gde su posli, frajeri zatvaraju granicu za kamione...

I dalje mislim da je to neka sala... nije realno da je neko toliko ogranicen...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 11:48
Postovi: 618
Tuta je napisao/la:
Blokada granice nažalost je jedina opcija koju Hrvatska ima da kako-tako Srbiju prisili na strožu kontrolu granice prema Hrvatskoj.



Da li si ti svestan da imigranti najmanje prolaze po granicnim prelazima.Jel si cuo za zelene zone,polja kukuruza?Svasta.I da probamo nesto,ti ljudi opet negde moraju da odu.3 dana im zaustavi protok,skupice se 20k ljudi,pa ce opet grunuti,ko pre neki dan kod vas,a onda je to mnogo tesko kontrolisati.Stvarno neznam koji moj nas okrivljujete


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 20:35
Postovi: 309
Da krenemo Mujaga
granica je napisao/la:
Covjece, pogledaj video koji sam ti postavio. Tu imas objasnjenje koliko Sirijaca ima u BRD, zasto, otkad, itd..

Ta veza je dobro objasnjena.

Kako da ti dajem odgovore kad se ne obazires na ono sta ti postavim?


Mene ne zanimaju Youtube klipovi, zanima me službeni podatak službene agencije za statistiku.Taj podatak govori da je od 5 ljudi tek jedna izbjeglica. Na tvoj komentar se još čeka.

granica je napisao/la:
I listu neonacistickog terorizma u BRD nakon 2. SR. si dobio. Zasto ne konmentarises?


Krivo, nisi i nije fino lagati. Ja sam te tražio da mi nabrojiš 5 najvećih terorističkih napada počinjenih u EU od strane domaćih i na taj podatak još čekam. Do sada si ih mogao 100 puta napisati, no znam kako ti je, njihova djela se ne mogu ni najmanje porediti sa zločinima tvoje braće pa ćeš radije izbjegavati odgovor.

granica je napisao/la:
De ba, kakva al-Nusra. Sigurno ce medju izbjeglicama biti svega i svasta, dobro se sjecam kako su se cetnici krili medju izbjeglicama u Austriji, pa ih ljudi prijavljivali, a murija hapsila. Ali to ne znaci da je sve te izbjeglice trebalo izbaciti vani zbog tih par cetnika..tako naime funkcionise tvoja logika.


Ponovo, krivo i ti to dobro znaš. Radi se o prvoj random osobi od ovih “izbjeglica” koja je došla u žižu javnosti i ispostavi se da ta osoba ima sumnjivu prošlost.No, da ti “nacist” malo pobliže nacrta.
Zamisli da je u Austriju u jednoj koloni došlo 20.000 Srba nakon rata. I, dođe čika policajac, prošeta kolonom i zatvorenih očiju uhvati jednog muškarca za vrat, i pufff, ispostavi se da je ta osoba ratni zločinac.Stoga, ili se radi o nekoj jebenoj slučajnosti za što su šanse minimalne ili bi uistinu većini njih mogao iskopati neku tamnu prošlost.

_________________
I don't hate you, I'm just not necessarily excited about your existence


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
DzoniBG je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Hrvatska se pokušava konsolidirati, u par dana je nahrupilo desetke tisuća ljudi, ali čisto sumnjam da ćemo i dalje ostati otvoreni kao dosad. Srbija je otpočetka propusnana granici, ne znam imate li još onih scena po Beogradu s izbjeglicama po trgovima?


Dva dana vam je bila frka, pokusali ste neko popisivanje i izbeglicke kampove...i kad ste videli da je to fizicki nemoguce, poceli ste da radite sve ono sto je Srbija radila od pocetka...

Koliko ja primecujem, manje ih ima sad u gradu... vlast nece o tome da prica, ali verujem da su jos bolje organizovali prevoz od Preseva do severne granice... sto pre ih liferujes dalje, to je bolje... i to je uradio i Milanovic, preslikano...

Ne znam zasto se sad ljuti, sta mi trebamo, da zatvorimo autoput kod Preseva ljuti na Makedonce sto njih prosledjuju nama, a ne Bugarima koji su EU, u koju formalno i zele da idu... to je nerazumno... umesto da se svi dogovorimo kako sto pre da ih otpremamo tamo gde su posli, frajeri zatvaraju granicu za kamione...

I dalje mislim da je to neka sala... nije realno da je neko toliko ogranicen...


Treba se dogovarat kad se Vučiću ta strategija obila o glavu? Trebalo se dogovarat ranije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Inkognito je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
Blokada granice nažalost je jedina opcija koju Hrvatska ima da kako-tako Srbiju prisili na strožu kontrolu granice prema Hrvatskoj.



Da li si ti svestan da imigranti najmanje prolaze po granicnim prelazima.Jel si cuo za zelene zone,polja kukuruza?Svasta.I da probamo nesto,ti ljudi opet negde moraju da odu.3 dana im zaustavi protok,skupice se 20k ljudi,pa ce opet grunuti,ko pre neki dan kod vas,a onda je to mnogo tesko kontrolisati.Stvarno neznam koji moj nas okrivljujete


Svjestan sam ja. Ali blokada puteva je jedini način da se primora Srbiju na strožu kontrolu i kukuružnjaka i svega živog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Tuta je napisao/la:

Treba se dogovarat kad se Vučiću ta strategija obila o glavu? Trebalo se dogovarat ranije.


Kad ranije...

3 meseca smo ih organizovano vodili iskljucivo kod Madjara... nije niko ni prisao hrvatskoj granici...

Kad su oni zatvorili... sta je moglo da se radi?! Da ih teras kod Rumuna, sa kojima i nema jaka putna veza, pa gde ce iz Rumunije onda... mogu opet u Madjarsku, a za avanturiste bi preporucio i Ukrajinu :zubati Ta ruta je nemoguca, oni nece tamo, nisu to bas ovce...

Alternativa je da ih posaljemo kod vas u BiH, pa odatle da burgijaju u Hrvatsku... treceg nema...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 23:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 11:48
Postovi: 618
Tuta je napisao/la:
Inkognito je napisao/la:


Da li si ti svestan da imigranti najmanje prolaze po granicnim prelazima.Jel si cuo za zelene zone,polja kukuruza?Svasta.I da probamo nesto,ti ljudi opet negde moraju da odu.3 dana im zaustavi protok,skupice se 20k ljudi,pa ce opet grunuti,ko pre neki dan kod vas,a onda je to mnogo tesko kontrolisati.Stvarno neznam koji moj nas okrivljujete


Svjestan sam ja. Ali blokada puteva je jedini način da se primora Srbiju na strožu kontrolu i kukuružnjaka i svega živog.



Strozu kontrolu gde?Jedino dole ka Makedoniji i da im napravimo mnogo veci cep,cep koji ne bi mogli da izdrze 5 dana i nastao bi im haos.Jel imas predstavu kolicka je Makedonija,koliko je blizu albansko Kumanovo od te granice?

A ako mislis da dozvolimo da se 50k skupi kod nas dok EU ceska muda...samo mi reci dal bi to i jedna tranzitna zemlja uradila...bilo koja.I koju bi cenu platila za to.Trenutno Srbiju svaki izbeglica kosta izmedju 7 i 12 e dnevno.Izracunaj cifru pa se zapitaj odakle nam lova i za ovo sto radimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 23:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Joj ovih Srba. A u Jugoslaviji su mogli onoliku granicu armijom čuvati. Okanite se foliranja da ne možete. Ne želite i gotovo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 23:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Inkognito je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Svjestan sam ja. Ali blokada puteva je jedini način da se primora Srbiju na strožu kontrolu i kukuružnjaka i svega živog.



Strozu kontrolu gde?Jedino dole ka Makedoniji i da im napravimo mnogo veci cep,cep koji ne bi mogli da izdrze 5 dana i nastao bi im haos.Jel imas predstavu kolicka je Makedonija,koliko je blizu albansko Kumanovo od te granice?

A ako mislis da dozvolimo da se 50k skupi kod nas dok EU ceska muda...samo mi reci dal bi to i jedna tranzitna zemlja uradila...bilo koja.I koju bi cenu platila za to.Trenutno Srbiju svaki izbeglica kosta izmedju 7 i 12 e dnevno.Izracunaj cifru pa se zapitaj odakle nam lova i za ovo sto radimo


Situacija je jebena. Ali realno - šanse za dogovor u ovo vrijeme su ti 0. Kod nas su sad izbori, i nema boga da će Vlada popustit ili se prikazat da je napravila grešku. Nažalost je tako.

A cijela je situacija takva da se Europa ponaša kako se i uvijek ponašala - strogo nacionalistički i sebično. To je realnost. I šta bi Hrvatska i Srbija dogovorile i kad bi se dogovarale? Da dijelimo izbjeglice preko zime? Mađari jedu *** - zatvorili su graicu, a kod njih izbjeglice uopće nemaju namjeru ostat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
A boga mi, koliko god seratorska pozicija bila, najpoštenije rješenje od Srbije bi bilo da blokira granicu s Makedonijom. Uzmi u obzir i da će Cipras sad sastavit vladu, dakle - nema stajanja u nadiranju izbjeglica. Uzdat se jedino da će njemačka odriješit kesu turcima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 23:10 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Sation je napisao/la:
Da krenemo Mujaga
granica je napisao/la:
Covjece, pogledaj video koji sam ti postavio. Tu imas objasnjenje koliko Sirijaca ima u BRD, zasto, otkad, itd..

Ta veza je dobro objasnjena.

Kako da ti dajem odgovore kad se ne obazires na ono sta ti postavim?


Mene ne zanimaju Youtube klipovi, zanima me službeni podatak službene agencije za statistiku.Taj podatak govori da je od 5 ljudi tek jedna izbjeglica. Na tvoj komentar se još čeka.

granica je napisao/la:
I listu neonacistickog terorizma u BRD nakon 2. SR. si dobio. Zasto ne konmentarises?


Krivo, nisi i nije fino lagati. Ja sam te tražio da mi nabrojiš 5 najvećih terorističkih napada počinjenih u EU od strane domaćih i na taj podatak još čekam. Do sada si ih mogao 100 puta napisati, no znam kako ti je, njihova djela se ne mogu ni najmanje porediti sa zločinima tvoje braće pa ćeš radije izbjegavati odgovor.

granica je napisao/la:
De ba, kakva al-Nusra. Sigurno ce medju izbjeglicama biti svega i svasta, dobro se sjecam kako su se cetnici krili medju izbjeglicama u Austriji, pa ih ljudi prijavljivali, a murija hapsila. Ali to ne znaci da je sve te izbjeglice trebalo izbaciti vani zbog tih par cetnika..tako naime funkcionise tvoja logika.


Ponovo, krivo i ti to dobro znaš. Radi se o prvoj random osobi od ovih “izbjeglica” koja je došla u žižu javnosti i ispostavi se da ta osoba ima sumnjivu prošlost.No, da ti “nacist” malo pobliže nacrta.
Zamisli da je u Austriju u jednoj koloni došlo 20.000 Srba nakon rata. I, dođe čika policajac, prošeta kolonom i zatvorenih očiju uhvati jednog muškarca za vrat, i pufff, ispostavi se da je ta osoba ratni zločinac.Stoga, ili se radi o nekoj jebenoj slučajnosti za što su šanse minimalne ili bi uistinu većini njih mogao iskopati neku tamnu prošlost.



Antoooo bolan, poceo si mjesati babe i zabe. Taj yutubeklip nije trebao da ti daje statisticke podatke jer takvih NEMA (kako ce postojati statisticki podatak o tome koliko teroristickih napada su pocinile muslimanske izbjeglice iz Sirije kad one jos nisu akibedi ni dosle?), vec ti dati odgovor na pitanje ZBOG CEGA BRD i kakve veze ima BRD sa Sirijom.


Citat:
Krivo, nisi i nije fino lagati. Ja sam te tražio da mi nabrojiš 5 najvećih terorističkih napada počinjenih u EU od strane domaćih i na taj podatak još čekam. Do sada si ih mogao 100 puta napisati, no znam kako ti je, njihova djela se ne mogu ni najmanje porediti sa zločinima tvoje braće pa ćeš radije izbjegavati odgovor.


Ha coeka! =))

S jedne strane imas masu teroristickih napada nacionalistickih organizacija tipa "Zwickauer Zelle", ja ti postavim opsiran opis svega toga, s njemacke Wikipedie, a s druge strane proizvoljnu, na predrasudama baziranu propagandu o potencijalnoj opasnosti koju bi mogle ciniti izbjeglice iz Sirije. I sta je tu sad opipljivije, realnije?


Citat:
Zamisli da je u Austriju u jednoj koloni došlo 20.000 Srba nakon rata. I, dođe čika policajac, prošeta kolonom i zatvorenih očiju uhvati jednog muškarca za vrat, i pufff, ispostavi se da je ta osoba ratni zločinac.Stoga, ili se radi o nekoj jebenoj slučajnosti za što su šanse minimalne ili bi uistinu većini njih mogao iskopati neku tamnu prošlost.


Halo ba, ja apsolutno nemam problem sa Srbima kao narodom, a ni pojedincima. Dobra prijateljica ima slicnu sudbinu kao i ja, samo sto je ona, slucajno srpske nacionalnosti, a isto izbjegla iz Bosne. I sta sad, samo sto je dosao Dusko Tadic, pa uhapsen u Austriji, ja bi trebo njoj zabranjivati da dolazi i srati o potencijalnoj "cetnickoj opasnosti"? Shvati da ne razmisljam na taj nacin.

I cija se to djela ne mogu porediti sa zlocinima "moje brace"? S Majkama Terezama sa Ovcare, ili dobrociniteljima iz visegradske Pionirske ulice,..iz Srebrenice, itd.? :smijeh

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 11:48
Postovi: 618
Tuta je napisao/la:
A boga mi, koliko god seratorska pozicija bila, najpoštenije rješenje od Srbije bi bilo da blokira granicu s Makedonijom. Uzmi u obzir i da će Cipras sad sastavit vladu, dakle - nema stajanja u nadiranju izbjeglica. Uzdat se jedino da će njemačka odriješit kesu turcima.



Tuto,uci ce onda preko Kosova.Nema neke velike planine,prirodne prepreke.Kao sto su skrenuli kad su Ugri zatvorili tako ce i sad naci nacin.

Sta ih moze zaustaviti?Jedino da EU na sva usta krene da objavljuje da je socijala za njih 0 evra,da ce odmah biti deportovani,ne kod nas nego u kamp u Turskoj,da ce biti represije itd itd
Dok ih mama Angela zove i moli druge zemlje Eu da pomognu ova prica oko granica je *** posao


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vama Srbima je u interesu pratiti najave i sljedeće poteze iz Brisela. Iako niste članica ovaj problem vam je zajednički sa EU, pa da ne izvisite misleći da je problemu nebitno jeste članica ili ne.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 23:16 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Inkognito je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Svjestan sam ja. Ali blokada puteva je jedini način da se primora Srbiju na strožu kontrolu i kukuružnjaka i svega živog.



Strozu kontrolu gde?Jedino dole ka Makedoniji i da im napravimo mnogo veci cep,cep koji ne bi mogli da izdrze 5 dana i nastao bi im haos.Jel imas predstavu kolicka je Makedonija,koliko je blizu albansko Kumanovo od te granice?

A ako mislis da dozvolimo da se 50k skupi kod nas dok EU ceska muda...samo mi reci dal bi to i jedna tranzitna zemlja uradila...bilo koja.I koju bi cenu platila za to.Trenutno Srbiju svaki izbeglica kosta izmedju 7 i 12 e dnevno.Izracunaj cifru pa se zapitaj odakle nam lova i za ovo sto radimo


Danas je bila neka vijest da je njemacka vlada prebacila Srbiji par miliona eura, ne znam sad koliko tacno, za zbrinjavanje izbjeglica.

Sta su se svi digli ko cetnici a u biti BRD i Austrija snose 99% tereta do sad...

Jos sta bi bilo da neko od tih ljudi hoce da ostane u Srbiji, Hrvatskoj, itd...Kod vas niko nece, ko ni u Bosnu.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 23:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Inkognito je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
A boga mi, koliko god seratorska pozicija bila, najpoštenije rješenje od Srbije bi bilo da blokira granicu s Makedonijom. Uzmi u obzir i da će Cipras sad sastavit vladu, dakle - nema stajanja u nadiranju izbjeglica. Uzdat se jedino da će njemačka odriješit kesu turcima.



Tuto,uci ce onda preko Kosova.Nema neke velike planine,prirodne prepreke.Kao sto su skrenuli kad su Ugri zatvorili tako ce i sad naci nacin.

Sta ih moze zaustaviti?Jedino da EU na sva usta krene da objavljuje da je socijala za njih 0 evra,da ce odmah biti deportovani,ne kod nas nego u kamp u Turskoj,da ce biti represije itd itd
Dok ih mama Angela zove i moli druge zemlje Eu da pomognu ova prica oko granica je *** posao


Jasno je da ključ rješenja nije u dogovoru Hrvatske i Srbije ili regije. Ključ rješenja je stav Njemačke prema ovom pitanju. A šta Hrvatska, dok se to ne riješi, može radit? Ovo je pokušaj da barem nekako uspori priljev izbjeglica. A šta će iz tog ispast, hoće li Srbija na kraju popustit ili ne, vidjet ćemo.

Njemačka mora platit Turskoj smještaj imigranata, jer zbog nje je sva ova kriza i nastala. Kad Grci već neće da surađuju, šta se drugo more napravit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 23:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Tuta je napisao/la:
A boga mi, koliko god seratorska pozicija bila, najpoštenije rješenje od Srbije bi bilo da blokira granicu s Makedonijom. Uzmi u obzir i da će Cipras sad sastavit vladu, dakle - nema stajanja u nadiranju izbjeglica. Uzdat se jedino da će njemačka odriješit kesu turcima.


Jel su pokusali Makedonci 2 dana... stavili barikade, tukli se tamo sa njima...

Dosao im CNN i BBC, slikali decu, pendreke, i ocrnili ih... stigla je direktiva da sve propuste, i sklonili su se...

Jedino da pravis ogradu kao Madjari... ajde, ko ce posle njih... sto Hrvatska ne digne?!

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 23:24 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 20:02
Postovi: 8531
BBC je napisao/la:
Jasna poruka Njemcima.



Pa ovi Salafisti jednostavno traze da ih east german ekipa jednog dana ganja pa ulicama. Kaze lik selite se. U picku materinu. :smijeh

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 336  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: dunno, Groot, krstjanin i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO