HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 srp 2024, 08:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 336  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 01:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tuta je napisao/la:
BBC je napisao/la:

Eh. Jako depresivno i beznadežno zvuči. Ali politika je to, ne kažu uvijek sve.


Meni se čini da polako prihvaća ideju da će morat financirat Tursku da prihvaća izbjeglice, sad traži samo rasterećenje kod SAD-a. Drugog izlaza od ovog realno i nema.


Turska ima ludog Saddam Erdogana ali baš toliko glupi nisu. Uostalom 4 od 5 njih i nisu iz Turske. Neće ih Turska primati u kampove bezveze.
Njemci će prvo morati članicama objasniti tko je iz Sirije a tko ne. Bet tog nema dogovora između njih.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 01:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15562
21/09/2015 | 22:05 | Izvor: RTS | Komentara: 0
Vučić zaprijetio Hrvatskoj: Otvarajte granicu ili uvodimo kontramjere
Premijer Srbije Aleksandar Vučić traži da hrvatske vlasti povuku, kako kaže, neodgovornu odluku o zaustavljanju teretnog saobraćaja. Poručuje da će Srbija u suprotnom tražiti pravnu zaštitu ili će preduzeti kontramjere. Sutra u 14.30 hitna sjednica Vlade Srbije.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić je na vanrednoj konferenciji za novinare zatražio od Hrvatske da otvori granični prelaz Batrovci, prenosi Tanjug.
Povodom jednostranih sankcija koje je Vlada Republike Hrvatske uvela protiv Republike Srbije, Vučić je za sutra u 14.30 zakazao hitnu sednicu Vlade.
"Molimo vas kao boga da odustanete od takve neodgovorne politike, a ako ne odustanete, mi ćemo preduzeti kontramjere, jer moramo da štitimo svoju zemlju", poručuje premijer.
Dodaje da će kontramjere daleko više pogoditi Hrvatsku nego što njihove mjere pogađaju Srbiju.
Kaže da je zaustavljanje teretnog saobraćaja od strane Hrvatske veoma ozbiljno pitanje i da se Hrvatska ponaša, najblaže rečeno, neodgovorno.
Vučić kritikuje hrvatske vlasti zato što se tek četiri-pet dana suočavaju sa talasom migranata, a već svakodnevno iz te zemlje dolaze neodgovorne odluke i izjave.
Podsjeća da je Srbija više mjeseci suočena sa talasom izbjeglica, a pritom nisu davane neodgovorne izjave, niti je ikada zaustavljan saobraćaj.
"Mi puštamo sve kamione koji dolaze iz Hrvatske, a oni ne puštaju nijedan iz Srbije u Hrvatsku. Naše strpljenje neće trajati dovijeka", poručuje Vučić.
Premijer je zamolio EU da uozbilji i upozori svoju članicu da se ne ponaša tako, jer to nije samo antievropsko ponašanje, već je protiv svih civilizacijskih normi.
Prema njegovim riječima, Mađari su bili pošteni i zatvorili su obje strane, tako da su i oni trpjeli štetu.
"Šta misle, da mi puštamo sve, a oni se ne javljaju čak ni na telefon i ne objašnjavaju o čemu je riječ", ističe Vučić.
Hrvatska je od ponoći za teretni saobraćaj zatvorila jedini otvoreni granični prelaz sa Srbijom, Batrovci–Bajakovo, dok putnički saobraćaj i dalje funkcioniše.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 01:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Metemma je napisao/la:
21/09/2015 | 22:05 | Izvor: RTS | Komentara: 0
Vučić zaprijetio Hrvatskoj: Otvarajte granicu ili uvodimo kontramjere
Premijer Srbije Aleksandar Vučić traži da hrvatske vlasti povuku, kako kaže, neodgovornu odluku o zaustavljanju teretnog saobraćaja. Poručuje da će Srbija u suprotnom tražiti pravnu zaštitu ili će preduzeti kontramjere. Sutra u 14.30 hitna sjednica Vlade Srbije.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić je na vanrednoj konferenciji za novinare zatražio od Hrvatske da otvori granični prelaz Batrovci, prenosi Tanjug.
Povodom jednostranih sankcija koje je Vlada Republike Hrvatske uvela protiv Republike Srbije, Vučić je za sutra u 14.30 zakazao hitnu sednicu Vlade.
"Molimo vas kao boga da odustanete od takve neodgovorne politike, a ako ne odustanete, mi ćemo preduzeti kontramjere, jer moramo da štitimo svoju zemlju", poručuje premijer.
Dodaje da će kontramjere daleko više pogoditi Hrvatsku nego što njihove mjere pogađaju Srbiju.
Kaže da je zaustavljanje teretnog saobraćaja od strane Hrvatske veoma ozbiljno pitanje i da se Hrvatska ponaša, najblaže rečeno, neodgovorno.
Vučić kritikuje hrvatske vlasti zato što se tek četiri-pet dana suočavaju sa talasom migranata, a već svakodnevno iz te zemlje dolaze neodgovorne odluke i izjave.
Podsjeća da je Srbija više mjeseci suočena sa talasom izbjeglica, a pritom nisu davane neodgovorne izjave, niti je ikada zaustavljan saobraćaj.
"Mi puštamo sve kamione koji dolaze iz Hrvatske, a oni ne puštaju nijedan iz Srbije u Hrvatsku. Naše strpljenje neće trajati dovijeka", poručuje Vučić.
Premijer je zamolio EU da uozbilji i upozori svoju članicu da se ne ponaša tako, jer to nije samo antievropsko ponašanje, već je protiv svih civilizacijskih normi.
Prema njegovim riječima, Mađari su bili pošteni i zatvorili su obje strane, tako da su i oni trpjeli štetu.
"Šta misle, da mi puštamo sve, a oni se ne javljaju čak ni na telefon i ne objašnjavaju o čemu je riječ", ističe Vučić.
Hrvatska je od ponoći za teretni saobraćaj zatvorila jedini otvoreni granični prelaz sa Srbijom, Batrovci–Bajakovo, dok putnički saobraćaj i dalje funkcioniše.


Jao ta pickica...

Sta moli... kao najveci pacenik... koga moli, Ranka Ostojica i Zokija Milanovica... kako ga nije blam...

Otvoricu dedinu rakiju onog dana kad odstupi vise... toliko patetike i lose glume... nismo zasluzili, hebo ga onaj ko ga napravi i dovede na vlast ona pucina priprosta...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 01:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15562
Ova vaša predsjednica zvuči pametno?

Kitarović: Naša vlada narušila odnose sa susjedima
21.09.2015 22:55 | Tanjug
Hrvatska predsjednica Kolinda Grabar Kitarović rekla je da je reakcija hrvatske vlade na izbjegličku krizu narušila diplomatske odnose Hrvatske sa susjedima.

"Naravno da su odnosi narušeni, o tome piše cijeli svijet, umjesto da smo iskazali solidarnost. Možemo se mi slagati ili ne slagati s politikom susjednih država, ipak način na koji se to riješavalo nije bio u redu. Mislim da treba razgovarati, trebalo se dogovarati na koji način će ići taj izbjeglički talas", rekla je Grabar Kitarović prenijela HINA.

Ona je u razgovoru za Dnevnik Nove TV istakla da je njemačka premijerka Angela Merkel nedavno pozivala izbjeglice da dođu u Njemačku.

"Ovih dana je povukla ručnu kočnicu i rekla da Njemačka ne može primiti sve te ekonomske migrante. To je učinila, a da zapravo nije svijesna da je, u gužvi u kojoj je bilo toliko automobila, povukavši ručnu kočnicu, napravila haos na putu i taj haos sada treba riješiti", poručila je predsednica.

Ona je "plan B" hrvatske vlade za izbjeglice nazvala "reakcijom na plan A koji nije postojao".

"Cijelo ljeto insistirala sam da se razgovara, sasvim je bilo jasno da će migranti prije ili kasnije početi ulaziti u Hrvatsku. Trebalo je napraviti odgovarajuće procjene i simulacije, moralo se razgovarati sa susjedima i EU o tome koliko je spremna prihvatiti izbjeglica, odnosno migranata i kako će Hrvatska reagovati na to. Plan B je zapravo stihija prebacivanja izbjeglica u susjedne zemlje", uvjerena je Grabar Kitarović.

Ona je upozorila i da je nejasno šta će se dogoditi narednih dana ako susjedne zemlje zatvore granice.

"Na nama je da se organizujemo i da konačno napravimo čvrste planove, da krenemo u zaštitu svojih nacionalnih interesa i sigurnosti građana", poručila je ona.

"Čvrsto insistiram da na sjednici Evropskog saveta koja će se održati u srijedu u Briselu, premijer Milanović, odnosno hrvatska vlada, čvrsto istupi s nekim zahtjevima", istakla je Grabar Kitarović.

Prema njeim riječima, prije svega treba definisati koliko Evropa može primiti migranata, zatim solidarnost, ko će sve to zajedno platiti, kako će se pomoći Hrvatskoj, kako ulagati u zemlje koje su prve zemlje prihvata, kao što su Turska, Liban i Jordan, kako osigurati granicu između Turske i Grčke, koja je zapravo prva granica prihvata i na kraju kako osigurati hrvatsku granicu, tražiti pomoć od EU da se osigura da se preko hrvatske granice ne prelazi ilegalno.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 01:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
BBC je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Meni se čini da polako prihvaća ideju da će morat financirat Tursku da prihvaća izbjeglice, sad traži samo rasterećenje kod SAD-a. Drugog izlaza od ovog realno i nema.


Turska ima ludog Saddam Erdogana ali baš toliko glupi nisu. Uostalom 4 od 5 njih i nisu iz Turske. Neće ih Turska primati u kampove bezveze.
Njemci će prvo morati članicama objasniti tko je iz Sirije a tko ne. Bet tog nema dogovora između njih.


Bit će para kod Merkelice i za Libanon... malo se preračunala s onim pozivima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 01:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 20:35
Postovi: 309
granica je napisao/la:
I sta sad? Vamo tristotinjak, tamo dvjestotinjak, i sad nacisti ko pa bolji ljudi od islamista? :smajl007


A jbg, brojčano sigurno ispadaju bolji jer manje ubijaju nego ti braća :wink
Također, kako si došao do brojke od 200? Koliko sam ja vidio, radi se o nekih 90ak ljudi (što je, ponovo, za svaku osudu) za razliku od ovih 340 (čiji će se broj sutra povećati kada malo bolje bacim oko na Google).
Kao što rekoh, ovdje nisam računao one muslimane goste koji malo nalete pa dignu nešto u zrak i pobiju par stotina ljudi (kao npr. ovo https://en.wikipedia.org/wiki/Pan_Am_Flight_103) ili one koji se zapute na islamska ratišta pa ubijaju tamo. Čak sam, jer sam jako dobar, izbacio i one stotine koji su Švedsku doveli do titule "Rape capital of the west". Ti, na tvoju sreću, nisu upali u ovu tablicu.

Pitaš i što sad? Hm, ništa, osim činjenice da sam pobio tvoju bljuvotinu o tome da je najviše terorističkih napada počinjeno od strane nacionalističkih organizacija.Prema trenutnim brojkama ispada da su ti braća 4 puta gora od domaćih.Ponavljam, prema trenutnim brojkama.

granica je napisao/la:
Sto ne kazes fino da muslimane mrzis a da ti nacisti - ako vec neces priznati da su ti dragi, barem nisu toliko mrski jer i oni kao ti mrze muslimane, i taman. Ko BBC, ha ja. Zato ja njemu kitu ljubim prvom prilikom kad se sretnemo. Covjek mrzi iz dna duse i stoji iza toga. Naso sebi platformu na kojoj moze ispaljivati svoje drkotine, psovati mrske muslice, uvoditi u saf ove sto iskacu iz redova, i njemu ravno sve do Citluka. Veleposlanik.


Pa zato što ih ne mrzim, prosto jednostavno. Naravno, ogromnu većinu (pa, recimo, gotovo sve) muslimana iz Azije i Afrike smatram primitivnim i zadrtim kozojebima odgojenim da mrze sve drugo i drugačije, no jbg, nisu oni krivi što su odgojeni u islamu i što su prihvatili sve ljepote koje ta religija pruža :001_smile

I da, naravno da bi u ovom trenutku uvijek odabrao naciste pored ovakvih muslimana jer se jednostavno od dva zla mora izabrati manje.

Samo ti pjeni na BBCa, lik je prvi skužio tko si, što si i zašto si ovdje.


P.S I evo, već skoro 4 stranice ne odgovaraš na komentar Eurostata :sad Što je, ne možeš optužiti fašiste i naciste za malverzacije pa nemaš komentara? :crying

_________________
I don't hate you, I'm just not necessarily excited about your existence


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 01:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13038
Lokacija: Zagreb
Najviše smrti su uzrokovali ljevičari čini mi se, IRA, Eta, brigade rosse i RAF.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 02:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovaj Granicar već pisao na ovoj temi sa nick-om fata_morgana. Pronašao nekoliko "nacista", "fašista", "islamofoba" i pobjegao.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 02:35 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 22:05
Postovi: 2993
granica je napisao/la:


Majku im muslimansku zloćinaćku!

To nisu bili Egipćani, već Britanci. Ako Britanci budu bježali odužiti ćemo se.

Trebali bi se Bošnjaci zahvaliti RH što ih je primila kao izbjeglice a ne seruckati o izmišljenoj agresiji.

granica je napisao/la:
HAJMO NAGRADNO PITANJE: RAT U HRVATSKOJ

ZASTO STE TAD BJEZALI U NJEMACKU A NE - NA PRIMJER - U MADJARSKU ILI ALBANIJU? Blize su vam bile te zemlje, jebiga, a rata nije bilo. A mogli ste vala i u Sloveniji ostati..komotno.

Iz Hrvatske bilo je samo 15,000 izbjeglica tijekom cijelog rata. Većina od tog broja su bili pripadnici tzv. Minhen bojne, ljudi koji su bili dezerteri pa bi ojalavali "Tuđmanov režim" da dobiju azil. Inače, same izbjeglice iz Vukovara ili IStočne Slovanije bi otišle u zapadne krajeve ili Zagreb. Gotovo da nitko od njh nije pobijegao u inozemstvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 03:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 05:49
Postovi: 521
Citat:
Prvi izbeglica koji je kupio stan u Hrvatskoj

Avganistanac Najibulla Habibulla pre osam godina napustio je svoje rodno mesto bežeći od rata. Danas je u Hrvatskoj postao vlasnik stana i šef na radnom mestu.

Bio je ovaj petak za Avganistanca Najibulla Habibulla svakako krajnje neobičan dan. Celu noć i jutro pomagao je reci izbeglica koji su dolazili u Ježevo, prevodio nesrećnim ljudima da se nekako sporazumeju s hrvatskim policajcima.

Nakon toga dobio je obaveštenje da je napokon, nakon dugog niza godina, upisan kao vlasnik stana u Zagrebu, piše zabranjeni list.

Bio je to neobičn i srećan dan jedne izbeglčke priče koja je za Najibulla počela kada je u Avganistanu ubijen njegov otac, general, a ratni haos raspršio porodicu na sve strane.

“Prošao sam Tadžikistan, Uzbekistan, Rusiju i svugde je bilo problema s mafijom. Uzeli bi nam sve što smo zaradili. Pre osam godina došao sam u Hrvatsku i tu sam našao svoj mir. Dobio sam i kredit i kupio stan”, priča mi Najibulla, dok se u pozadini na televiziji vrte strašne vesti o izbegličkom haosu širom Europe. U stanu na šestom spratu, sve je ukazivalo na pravu porodičnu idilu ovog Avganistanca, njegove žene Ruskinje i njihovo troje dece.

“Da samo znate kako sam srećan zbog toga što sam napokon dobio rešenje da mogu da se upišem kao vlasnik. Dugo je trajala agonija, odbijali su me s obrazloženjem da kao izbeglica nemam na to pravo, ali sada je i to gotovo”, kaže on. Zatražio je u Hrvatskoj prvo azil i dobio ga, nakon pet godina tražio je i državljanstvo, ali se zakon u međuvremenu promenio.

Za koji mesec, do kraja ove godine, Najibulla Habibula će postati hrvatski državljanin. U međuvremenu je napredovao na poslu, u autoperionici gde je prvo radio kao običan radnik, a onda postao šef smene, pa i cele autoperionice.

“Kada je šef odredio da ja postanem šef malo su me kolege čudno gledale, ali problema nije bilo. Moj šef je rekao da dobro radim i tako je ostalo”, kaže on.

Na pitanje kako je uopšte došao u Hrvatsku, za koju i nije znao kada je morao da napusti Avganistan, on kaže da je njegova sestra takođe otišla i upoznala jednog Nemca, pa su se doselili u Splitu.

“Dok sam bio u Rusiji bilo mi je jako teško, jer bi nam loši ljudi uzimali sve što sam zaradio, a bojao sam se i za svoj život. Otišao sam jednog dana u posetu sestri, oduševio me Split, gde je sve bilo mirno. Odlučio sam da započnem novi život u Zagrebu, i to je bila najbolja odluka u mom životu”.

On dodaje kako se odmah nakon dolaska zaposlio u autoperionici i tu je ostao svih ovih osam godina.

Deca, sinovi Artjum, Nažmudin, Nuridin i kći Nigina, pravi su Zagrepčani, tu se školuju, druže sa svojim sugrađanima, a kada mogućnosti dopuste, odu i na more.

Iz Avganistana je Najibulla otišao s osamnaest godina i seća se samo rata i pucnjave. Njegova izbeglička sudbina nije bila nimalo laka, imao je na tom begu prema slobodi teške susrete s ruskom policijom koja je tražila novac da ga ostavi na miru. Prošao je i dane zatvora, iako nikada nije učinio ništa protiv zakona. Jedini mu je bio cilj da prehrani svoju porodicu, a o povrataku u Avganistan nikada nije razmišljao.

“Tamo je stalno rat, sad ovaj, sad onaj. Više, nažalost, nemam nikakvih veza sa svojom domovinom, jer ionako nikog iz moje porodice tamo više i nema. Oca su mi ubili, a drugi su se razbežali, najviše njih u Ameriku”.

Sa problemima u Hrvatskoj susreo se samo sa birokratijom. Kada je Najibulla došao da upiše vlasništvo rekli su mu da ne može.

“Ti nemaš pravo, ti si iz Avganistana”, glasio je odgovor u katastru. Poslao je sve moguće prigovore, čak i UNHCR-u u Njujorku i odgovor je glasio da azilanti mogu da kupe stan ako dobiju sve potrebne papire nakon odobravanja azila. Ja sam to imao i sada je i to napokon rešeno”, priča on.

Njegovi sunarodnici govore mu ovih dana da ipak ne žele da ostanu u Hrvatskoj. "Svima je cilj da odu do Nemačke", dodaje on.


Čitam ovaj članak i mislim se nešto...Srbija i Hrvatska bi samo sebi naškodile i najmanjim pokušajem da zaustave ili iskontrolišu najezdu. Jedino što se može i mora uraditi je, za ne daj bože, spremiti odgovarajuće zakone o azilu, sticanju državljanstva, urediti oblast koja se tiče prodaje zemlje/nekretnina stranim državljanima... Nikad se ne zna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 03:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 05:49
Postovi: 521
Takođe iz današnje štampe... Britanci ladno imaju zakon koji štiti žene u slučaju prisilne udaje. Deo standardnog porodičnog prava ili neki specijal za musliće?

Citat:
TRAGIČNA MANEKENKA Roditelji su hteli da joj nametnu muža, pa je izvršila samoubistvo

Manekenka iz tradicionalne muslimanske porodice iz Velike Britanije, Nađa Menaz (24), u maju ove godine je pronađena mrtva u svom stanu u Mančesteru. Smatra se da je izvršila samoubistvo, i to samo pet meseci nakon što je dobila sudsku presudu prema kojoj se njenoj porodici zabranjuje da je primora na unapred dogovoren brak.

Kao devojčica Nađa je sanjala o tome da završi policijsku akademiju, ali sve se promenilo kada je u poznala Umara Rasula, svog budućeg muža, koji ju je uveo u svet manekenstva. Tada je imala samo 16 godina.

Zbog svoje odluke Nađa je imala "nategnut" odnos sa roditeljima zbog koga je patila od depresije i bila sklona samopovređivanju.

Uskoro je počela da se zabavlja sa Rasulom, ali su tu vezu držali u tajnosti.

Njeni roditelji su za Rasula saznali tek kada su rešili da se venčaju. Uprkos njihovom protivljenju Nađa i Umar su se venčali u aprilu 2011. godine, poštujući tom prilikom sve muslimanske običaje.

Nepunih godinu dana kasnije, u martu 2012. godine, dobili su ćerku.

To nije bilo dovoljno njenoj konzervativnoj porodici koja je nastavila da pritiska Nađu, zahtevajući od nje da se uda za čoveka kome je davno obećana.

U decembru prošle godine, Nađa je bila primorana da se pozove na britanski zakon, koji štiti žene u slučaju prisilne udaje, i pomoć potraži na sudu. U slučaju protiv oca Sabira Huseina (60), majke Ruksane Kosuar (55) i još troje od njenih osam braće i sestara, Nađa je dobila presudu.


Na ono gore dodajem i sankcionisanje gluposti iz običajnog prava, odsecanje klitorisa, poligamiju, šerijat i slično po uzoru na Engleze... čisto preventive radi.

Preko 6 MILIONA obrezanih žena/devojčica u Evropi? Odakle toliko, majku mu? U VB po konzervativnim procenama 65 000 -70 000 prisilno obrezanih devojčuraka... I to je luda cifra, a kakvi tek 6 miliona. Da ne poveruje čovek kakvih sve pojava ima među tim svetom u jednoj Evropi 21. veka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 08:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 11:48
Postovi: 618
DzoniBG je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
21/09/2015 | 22:05 | Izvor: RTS | Komentara: 0
Vučić zaprijetio Hrvatskoj: Otvarajte granicu ili uvodimo kontramjere
Premijer Srbije Aleksandar Vučić traži da hrvatske vlasti povuku, kako kaže, neodgovornu odluku o zaustavljanju teretnog saobraćaja. Poručuje da će Srbija u suprotnom tražiti pravnu zaštitu ili će preduzeti kontramjere. Sutra u 14.30 hitna sjednica Vlade Srbije.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić je na vanrednoj konferenciji za novinare zatražio od Hrvatske da otvori granični prelaz Batrovci, prenosi Tanjug.
Povodom jednostranih sankcija koje je Vlada Republike Hrvatske uvela protiv Republike Srbije, Vučić je za sutra u 14.30 zakazao hitnu sednicu Vlade.
"Molimo vas kao boga da odustanete od takve neodgovorne politike, a ako ne odustanete, mi ćemo preduzeti kontramjere, jer moramo da štitimo svoju zemlju", poručuje premijer.
Dodaje da će kontramjere daleko više pogoditi Hrvatsku nego što njihove mjere pogađaju Srbiju.
Kaže da je zaustavljanje teretnog saobraćaja od strane Hrvatske veoma ozbiljno pitanje i da se Hrvatska ponaša, najblaže rečeno, neodgovorno.
Vučić kritikuje hrvatske vlasti zato što se tek četiri-pet dana suočavaju sa talasom migranata, a već svakodnevno iz te zemlje dolaze neodgovorne odluke i izjave.
Podsjeća da je Srbija više mjeseci suočena sa talasom izbjeglica, a pritom nisu davane neodgovorne izjave, niti je ikada zaustavljan saobraćaj.
"Mi puštamo sve kamione koji dolaze iz Hrvatske, a oni ne puštaju nijedan iz Srbije u Hrvatsku. Naše strpljenje neće trajati dovijeka", poručuje Vučić.
Premijer je zamolio EU da uozbilji i upozori svoju članicu da se ne ponaša tako, jer to nije samo antievropsko ponašanje, već je protiv svih civilizacijskih normi.
Prema njegovim riječima, Mađari su bili pošteni i zatvorili su obje strane, tako da su i oni trpjeli štetu.
"Šta misle, da mi puštamo sve, a oni se ne javljaju čak ni na telefon i ne objašnjavaju o čemu je riječ", ističe Vučić.
Hrvatska je od ponoći za teretni saobraćaj zatvorila jedini otvoreni granični prelaz sa Srbijom, Batrovci–Bajakovo, dok putnički saobraćaj i dalje funkcioniše.


Jao ta pickica...

Sta moli... kao najveci pacenik... koga moli, Ranka Ostojica i Zokija Milanovica... kako ga nije blam...

Otvoricu dedinu rakiju onog dana kad odstupi vise... toliko patetike i lose glume... nismo zasluzili, hebo ga onaj ko ga napravi i dovede na vlast ona pucina priprosta...



Daj Dzoni,sta se lozis.Uopste nije preneseno kako valja i ocigledno je pisan tekst za njihovu javnost.Bila je konferencija za stampu uzivo,gledao sam.Pola sto je ovde napisano je sranje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 08:29 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2015, 00:16
Postovi: 6025
Molio je maltene se zaplakao, rekao molim vas bar 5 puta, samo sto nije kleko i Ranku i Zokiju pred kamerama popusio.

On je veliki pusac, i to voli trandze...http://www.magazin-tabloid.com/casopis/ ... =334&cl=09

(P)likovi

Nepoznato o Vođinom intimnom životu: bludničenje sa transvestitom za 150 evra

Likana mu srce rani

Nedavno se pojavila skoro deceniju i po strogo skrivana policijska dokumentacija, koja sadašnjeg predsednika Vlade Aleksandra Vučića tereti da je na javnom mestu imao seksualni odnos sa drugim muškarcem, pri čemu ga je policijska patrola zatekla sa muškim polnim organom u ustima. Uz sve to, taj drugi muškarac je nadaleko poznata muška prostitutka koja svoje usluge naplaćuje i kod koje je nađeno 150 evra naplaćenih te večeri od Vučića.

Igor Milanović

Nikola Brujić iz Zemun Polja kod Beograda, malo je poznat javnosti pod ovim imenom. Neki ga znaju po njegovim umetničkim imenom Lidija, ali je javnosti najviše poznat kao Likana, jedan od najpoznatijih transvestita Srbije. Na javnu scenu je stupio (stupila) devedesetih godina prošlog veka, zajedno sa daleko poznatijom Merlinkom (rođena kao Vjeran Miladinović, ubijena 22. marta 2003.) i manje poznatima Sanelom, Gretom i Šeherezadom.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 08:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 11:48
Postovi: 618
Dal tako mrzis i samog sebe...otvori topic zona sumraka pa tu pisi te gluposti.Jbt,pa nece ti ovi hercegbosanci glasati na nasim izborima.Koga pokusavas da uveris?Nas 5,6 Srba ovde na forumu?

Nit je kukao,nit je plakao,nit meni mnogo puca da tebi ista objasnjavam,osim nade da taj tvoj psihicki problem moze da se resi lekovima i pregledom u odredjenoj ustanovi.Nije ni cudo sto te ovde mrze.Sad sam skontao i zasto.Lupas brate,bas lupas


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 08:37 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2015, 00:16
Postovi: 6025
http://www.kurir.rs/region/hrvatska/hrv ... ak-1942767

Ovo je zena, koja nesto zna i znaci. Sramim se nasih posranaca....

Predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović izjavila je da je nemačka kancelarka Angela Merkel napravila problem sa migrantima tako što ih je prethodno zvala u Nemačku, a onda "povukla ručnu", zbog čega bi ona trebalo i da reši situaciju sa izbegličkom krizom.

- Ovih dana vidite upravo da se i u samoj EU postavlja pitanje jesu li ti migranti samo izbeglice ili ima ekonomskih migranata. Gospođa Merkel koja ih je zvala, sad je povukla ručnu kočnicu i rekla da Nemačka ne može primiti sve te ekonomske migrante koji dolaze. Gospođa Merkel je to učinila da nije svesna da je u vožnji, gde se skupilo toliko automobila, a da je povlačenjem ručne kočnice napravila jaos na cesti i treba ga sada rešiti - izjavila je hrvatska predsednica u dnevniku hrvatske Nove TV.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 08:46 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2015, 00:16
Postovi: 6025
Dali su ti bajat sendvic i sok na rastvaranje za toliko BOTovanje. Lik je smrad, gad, olos i izdajnik. Tebi dobar i super. Ok.

http://www.vaseljenska.com/vesti-dana/g ... u-u-bosnu/


Бијељина – Након што су Мађари затворили границу, избеглице из Сирије кренуле су из Србије према Хрватској, а у наредних неколико дана очекују их и у Босни. Тачније, у Семберији, а први на удару наћи ће се Зворник и Бијељина. Незваничне процене кажу да ће у првом таласу преко Дрине, буквално газећи реку, покушати да пређе неколико стотина људи.
„Будући да је водостај Дрине јако низак, река се на више места између Србије и Српске може прегазити и за очекивати је да мигранти то ураде“, каже саговорник „Вести“ из безбедносних структура.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 09:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23513
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Nisam siguran, da su Mađari u potpunosti riješili problem. Dohakali su imigranti i
žici.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 09:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Da Thomas, i migranti i EU članice su glupani, samo vi Njemci imate uvijek briljantne planove.

Citat:
Njemački ministar predložio da EU ide po izbjeglice u krizna područja
TRANSPORT
OBJAVA: Ponedjeljak, 21. rujna 2015. 13:08
IZVOR: Fena

''Mi bismo išli po njih u krizna područja, da krijumčari ne bi na izbjeglicama zarađivali novac'', kaže ministar unutarnjih poslova.

Njemački ministar unutarnjih poslova Thomas de Maiziere je predložio u ponedjeljak da Europska unija ide direktno u krizna područja po izbjeglice da bi se izbjegao trenutni priliv izbjeglica i mreža krijumčara.

''Predlažem da se složimo u Europi o generalnom kontingentu. Mi bismo išli po njih u krizna područja, da krijumčari ne bi na izbjeglicama zarađivali novac, i da bismo ih zatim podijelili u Europi'' rekao je on.

Maiziere nije dao pojedinosti o načinu kako bi izbor izbjeglica trebao funkcionirati i u kojim uvjetima, ali ideja je slična onoj britanskog premijera Davida Camerona koji je polovicom rujna rekao da će njegova zemlja primiti 20.000 Sirijaca koji dolaze direktno iz izbjegličkih kampova postavljenih u susjedstvu sa Sirijom.

Njemačka očekuje da primi između 800.000 i milijun podnositelja zahtjeva za azil ove godine, što je rekord u Europi.

Već tjednima glavni europski gradovi ne pronalaze zajednički stav koji bi odgovorio na priliv izbjeglica. U srijedu je predviđen samit da bi se pokušao pronaći kompromis.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 10:05 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2015, 00:16
Postovi: 6025
http://www.nspm.rs/hronika/hiljade-migr ... tskom.html

У привремени избеглички центар Опатовац код Вуковара ноћас је дошло до неконтролисаног доласка избеглица из Србије, након што су око 22 сата навечер "пробили" гранични прелаз Бапска, јавио је ХРТ.

Око 3 сата после поноћи око 1000 до 2000 миграната стигло је у камп Опатовац код Вуковара, након што су прешли границу са Србијом без пратње.

Како наводи ХРТ, они су ходали су неосвијетљеним путем из смера Бапске и Шаренграда. Након доласка, чекају улаз у камп и регистрацију, а полиција је почела да уводи ред - одвајају се избеглице из Сирије и оне из других земаља.

У групи која је ноћас стигла до Опатовца већином су мушкарци.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Iduću godinu Njemačka mora odvojiti od 6 do 9 milijardi € za troškove na nove migrante u Njemačkoj. Basnoslovne cifre.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Treba Njemcima poslati oštru kritiku da se ne mogu ovako nehumano odnositi prema svojim migrantima.

slika

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 11:44 
Offline

Pridružen/a: 22 ožu 2011, 01:44
Postovi: 1618
Lokacija: big shit
Evo ispostavilo se da je onaj sirijski trener sto ga je ona madjarska novinarka saplela dok je trcao sa dijetetom ustvari pripadnik dzabhat al nusre fronta.


https://www.rt.com/news/316124-refugee- ... -militant/

dzabahat al nusra je pored islamske drzave jedna od islamistickih grupacija koje se bore u siriji protiv snaga basara al asada i protiv prozapadnih snaga

_________________
Potpisi Alija neka je ko avlija!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 11:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Morat će progutati ponos i udaljiti ga na manje bučan način. Ili će to morati raditi španjolska tajna služba. Taj tip će biti u poziciji da teroristu uvede na stadion pun publike bez pregleda.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32471
BBC je napisao/la:
Morat će progutati ponos i udaljiti ga na manje bučan način.


Dronom? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15562
DzoniBG je napisao/la:
Otvoricu dedinu rakiju onog dana kad odstupi vise... toliko patetike i lose glume... nismo zasluzili, hebo ga onaj ko ga napravi i dovede na vlast ona pucina priprosta...


Misliš Boris Tadić, Dragan Đilas, Krstić i Šaper, strane ambasade, Demokratska stranka... ?

http://www.politika.rs/rubrike/dogadjaj ... re.sr.html

http://www.politika.rs/rubrike/dogadjaj ... zu.sr.html

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 336  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica, Navodni Poslanik i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO