HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 111 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 31 sij 2016, 11:36 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
@Dr Who

Vrlo korisno štivo koje treba uramiti i staviti na zid kao podsetnik. Pre svega, navela bih mentalnu higijenu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 01 vel 2016, 09:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
Gospođo Ksenija, pomoglo bi da kažete na šta tačno mislite.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 01 vel 2016, 11:22 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
@Dr Who

Latinsku poslovicu "U zdravom telu - zdrav duh" modifikovala sam tako da glasi: "U zdravom duhu - zdravo telo."

Prenosim članak sadržan na sajtu čiji link ostavljam http://savetovaliste.nshc.org.rs/mentalno_zdravlje.htm

"MENTALNO ZDRAVLJE

Psihološka subdisciplina mentalno zdravlje, ili kako je još često zovu mentalna higijena bavi se, pre svega, prevencijom i promocijom psihičkog zdravlja. Na veliku žalost stručnjaka iz tzv. pomagačkih zanimanja (psihologa, psihoterapeuta, psihijatara, socijalnih radnika itd.) jedna od karakteristika prosečne osobe savremenog doba je nedovoljna briga o mentalnom zdravlju – čini se da većina ljudi uzima zdravo za gotovo svoje psihološko blagostanje. Održavanje redovne dentalne higijene ili barem povremene posete lekaru postali su sasvim prihvaćeni oblici prevencije raznih fizičkih oboljenja, međutim, mentalna higijena i traženje pomoći od stručnjaka iz oblasti mentalnog zdravlja još uvek se smatraju tabuima u našoj sredini. Ovakva vrsta nemara, pa čak i neodgovornosti prema sopstvenom psihičkom zdravlju neretko doprinosi razvoju vrlo neprijatnih posledica, poput različitih oblika psiholoških poremećaja, intenzivne patnje, distresa, psihosomatskih oboljenja, kao što su kardiovaskularne tegobe, čir na želucu, alergije, pa čak i kancer. Nabrojani su samo neki od razloga zbog kojih je od izuzetne važnosti da se na nivou celokupne društvene zajednice posveti veća pažnja prevenciji i promociji mentalnog zdravlja.

Broj faktora koji direktno ili posredno doprinose pojavi raznih psihičkih (i fizičkih) simptoma izuzetno je velik. Razlikujemo spoljašnje ugrožavajuće faktore, poput nekih stresnih i traumatskih događaja ili neadekvatnih, nezdravih uslova za život, i unutrašnje činioce, kao što su neke genetske predispozicije ili – uslovno rečeno – negativne osobine ličnosti (npr. agresivnost, pasivnost i sl.). Potpuno sveobuhvatnu listu svih onih činioca koji potencijalno ugrožavaju i narušavaju mentalno zdravlje nije moguće sastaviti. Jedan od razloga za to je činjenica da smo svi mi različiti i da je svaki pojedinac osetljiv na različite i za njegovu konstituciju i životno iskustvo specifične faktore koji su opasni po psihičko zdravlje. U oblasti mentalne higijene najviše pažnje posvećeno je stresu i psihološkoj traumi.

Izjava: „Naše vreme je vreme stresa“ postala je gotovo slogan sa kojim se susrećemo skoro na svakom koraku. Ova i druge slične rečenice koje naglašavaju štetnost stresa sadrže veliku količinu istine, međutim, često predstavljaju i izvore pogrešnih znanja i zabluda. Reč „stres“ se u toj meri odomaćio u svakodnevnom govornom i pisanom jeziku, da je ponekad nemoguće zaključiti na šta tačno misli osoba koja upotrebljava taj termin. Neki smatraju da stres opisuje spoljašnje neprijatne događaje, poput konfliktnih situacija, gužve u saobraćaju, razvoda i sl. Drugi pod istim tim terminom podrazumevaju naše reakcije na spomenuta dešavanja, kao što su nervoza, strah, panika, tuga, ljutnja i druge neprijatne emocije ili fiziološke promene poput znojenja, mučnine, glavobolje i sl. Oni koji o stresu govore kao o spoljašnjim događajima, ustvari misle na tzv. stresore, dok unutrašnje reakcije na teškoće nazivamo distresom. Razlikujemo nekoliko različitih grupa stresora:

Veliki životni događaji – Naučnici su primetili da u životu većine ljudi postoji nekoliko velikih događaja koji služe kao markeri prekretnice, odnosno promene iz jednog u drugo stanje ili životnu fazu. Oni stvaraju neku vrstu neravnoteže zbog veće količine novih zahteva za prilagođavanjem. Upravo ta potreba za adaptacijom na potpuno nove i nepoznate životne okolnosti predstavlja nabijeni stresogeni potencijal tih tranzitornih dešavanja. Stresnost različitih situacija moguće je definisati količinom promene koju te situacije zahtevaju od osobe, bez obzira na njihov smer. Ustanovljeno je da čak i promene koje doživljavamo kao vrlo pozitivne mogu izazvati distres. Mnogobrojna istraživanja su dokazala da postoji značajna povezanost između količine proživljenih izuzetno stresnih velikih životnih događaja i raznih, kako psihičkih, tako i fizičkih zdravstvenih tegoba. Primeri velikih životnih događaja su razne ozbiljnije bolesti, odlazak u penziju, rođenje deteta, venčanje, otkaz na poslu, selidba itd.

Pod hroničnim stresnim događajima podrazumevaju se teškoće koje su relativno dugotrajne i/ili koje se učestalo ponavljaju tokom dužeg razdoblja. Ovde se ne misli na jedan konkretan događaj, nego na niz dešavanja koji vremenom poprimaju oblik nelagodnih opterećenja. Žena, meta višegodišnjeg mobinga (psihološkog zlostavljanja) na radnom mestu, dečak čiji je otac često u bolnici zbog depresije, devojka koja je podstanar u vrlo bučnoj i vlažnoj garsonjeri i nema izgleda da se odseli – svi oni predstavljaju samo neke od mogućih primera. Život u hronično stresnim okolnostima neretko izaziva vrlo neprijatne posledice po mentalno zdravlje

Dnevni mikro-stresori – Svima su nam dobro poznati oni dani kada nam ništa ne polazi za rukom: zakasnimo na posao jer smo se uspavali, isprljamo omiljenu majicu, sve nam ispada iz ruke, izgubimo kišobran i pokisnemo do gole kože, saznamo da nas najbolja prijateljica ogovara iza leđa, pokvari nam se auto ... Naš svakodnevni život ispunjen je mnogim, na prvi pogled manje dramatičnim stresnim doživljajima. Međutim, te sitnica poseduju nezgodnu tendenciju nagomilavanja i time se njihova snaga značajno povećava. Svakodnevne neprilike igraju značajnu ulogu u slabljenju fizičkog (a i psihološkog) imunog sistema, iscrpljuju organizam i neretko rezultiraju u zdravstvenim tegobama.

Traumatski stresori predstavljaju vrlo snažne, često ekstremno neprijatne događaje koji su izvan uobičajenog ljudskog iskustva i koji izazivaju intenzivnu patnju kod velike većine ljudi – tzv. psihološku traumu. Najčešće razlikujemo 3 tipa traumatskih događaja:

· prirodne i tehnološke katastrofe, kao što su poplave, zemljotresi, eksplodiranje nuklearne elektrane itd.;
· ratne traumatske stresore i
· traumatske događaje sa isključivo ličnim implikacijama, poput silovanja, fizičkog zlostavljanja, učestvovanja u po život opasnoj saobraćajnoj nesreći itd.

Psihološka trauma predstavlja vrlo složen sklop intenzivnih reakcija na traumatske događaje, koje mogu da se razviju čak do nivoa tzv. post-traumatskog stresnog poremećaja. Neki od simptoma traumatizovanosti su: snažni neprijatni afekti koji otežavaju svakodnevno funkcionisanje, razne fizičke tegobe, uznemirujuće misli, ponovno proživljavanje traumatskog događaja u mašti, izbegavajuća ponašanja, agresivnost, želja za samoubistvom, košmarni snovi itd.

U ovom tekstu pomenuti su samo neki od mnogobrojnih faktora koji mogu da naruše mentalno zdravlje i samo neke od reakcija koje ukazuju na to da je nečije psihološko funkcionisanje ugroženo. S obzirom na činjenicu da smo svi mi učestalo izloženi barem nekim od opisanih neprijatnih iskustava i imajući u vidu da posledice ponekad mogu da budu čak i tragične, postaje vrlo jasno koliko je prevencija mentalnog zdravlja važna.

Prevencija, odnosno zaštita mentalnog zdravlja, najčešće se određuje kao zajednička primena psiholoških, medicinskih i socijalnih mera sa ciljem odstranjivanja po zdravlje štetnih činioca iz čovekovog života. Takođe, od posebnog je značaja da se članovima zajednice omogući što potpuniji razvoj psihičkih potencijala, sposobnosti i veština, kao i da se obezbedi pravovremena i adekvatna pomoć onim članovima zajednice kojima je ona potrebna. Mogu da se navedu brojni saveti o tome kako da aktivno učestvujemo u zaštiti svog psihičkog zdravlja, a ovde su nabrojani samo neki od njih:

· prikupljanje informacija o temama koje se tiču mentalnog zdravlja i kvalitetnog psihološkog funkcionisanja uopšte, odlaskom na razne tribine sa psihološkom temom, čitanjem odgovarajuće literature i sl.
· posećivanje raznih radionica koje imaju za cilj da ojačaju naše pozitivne kapacitete i snage;
· pravovremeno traženje stručne pomoći kada se nalazimo u situacijama koje sami ne možemo da savladamo;
· odlazak na psihoterapiju čak i kada nemamo ozbiljnih psiholoških problema, samo da bismo bolje upoznali sebe, razvili svoje pozitivne osobine i promenili one aspekte naše ličnosti kojima nismo zadovoljni.

Nije sramota ponekad biti slab i tražiti oslonac. Nije sramota tražiti psihološku pomoć. Nije sramota obratiti se psihologu, psihoterapeutu i drugim stručnjacima za mentalno zdravlje. Vrlo je važno da se razume i prihvati da ljudi nisu pasivne igračke u rukama surove sudbine i da mogu da postanu aktivni kreatori sopstvenog kvalitetnog života."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 02 vel 2016, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
Draga Ksenija, ako se sećate našeg razgovora od pre dva-tri meseca, onda znate odakle mi ideja za lečenje stresa. Ništa ne može da se uporedi sa ovim, samo što treba naučiti. Meni bolje ide sa profesionalcem nego samoj, ali svejedno opušta. Bila sam samo dva puta na seansi, ali planiram da se udubim u stvar.

Našla sam za Vas uputstvo koje mi je poslala žena kod koje sam išla, pa pokušajte ako Vam zvuči zanimljivo.

Citat:
Šaljem vam kratak opis za proces 'axis mundi' o kojem smo razgovarali.

„Svjesno usmjerite svoju pažnju u noge, u stopala koja se dotiču tla (najbolje da stojimo). Pri tome pokušajmo osjetiti protok energije koji dolazi iz središta Zemlje. Zatim svoju pažnju usmjerite u nebo- pokušajte prepoznati kozmičku energiju. Doticaj tih dviju energija u Vašem tijelu izaziva osjećaj 'usredotočenosti', uske povezanosti sa Zemljom i otvorenosti prema nebu. Osjećaj te Božanske energije (tako se često osjećaju vjernici prilikom molitve na svetim mjestima) pomaže nam da se lakše nosimo sa svakodnevnim problemima, da proizlazimo iz sebe i na taj način drugi ne mogu apsolutno uvjetovati naše zadovoljstvo i razvoj sposobnosti koje kao dar nosimo u sebi.“

P.S. Korisno je ovaj proces napraviti svjesno, stvarno mu se predati, potpuno se aktivirati.. ako to samo izvedemo mentalno, efekt će biti znatno manji...


Ja ne stojim, lepše mi je kada sednem i opustim se.

A kako se Vi borite protiv stresa?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 07 vel 2016, 04:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Dr Who je napisao/la:
poslala žena kod koje sam išla

proces 'axis mundi'

osjetiti protok energije koji dolazi iz središta Zemlje.

pokušajte prepoznati kozmičku energiju.

Doticaj tih dviju energija u Vašem tijelu izaziva osjećaj 'usredotočenosti', uske povezanosti sa Zemljom i otvorenosti prema nebu.

Osjećaj te Božanske energije

P.S. stvarno mu se predati, potpuno se aktivirati..



LMAO! Je li ta žena još gratis ubaci i gatanje, skidanje uroka ili komunikaciju sa preminulim?

Nadam se da je ovo samo vrhunsko trolanje, jer ako nije, mogu samo reći da sam nevjetojatno razočaran...

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 07 vel 2016, 05:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
On topic, ova vrsta karmina (ili ako je lip balm) izgleda hebeno dobro. Kod nas se mislim zove (moram sam pitati eksperticu, nisam znao) "nude coloured lipstick with a matte finish".

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 07 vel 2016, 05:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
Ministry of Sound je napisao/la:
Dr Who je napisao/la:
poslala žena kod koje sam išla

proces 'axis mundi'

osjetiti protok energije koji dolazi iz središta Zemlje.

pokušajte prepoznati kozmičku energiju.

Doticaj tih dviju energija u Vašem tijelu izaziva osjećaj 'usredotočenosti', uske povezanosti sa Zemljom i otvorenosti prema nebu.

Osjećaj te Božanske energije

P.S. stvarno mu se predati, potpuno se aktivirati..



LMAO! Je li ta žena još gratis ubaci i gatanje, skidanje uroka ili komunikaciju sa preminulim?

Nadam se da je ovo samo vrhunsko trolanje, jer ako nije, mogu samo reći da sam nevjetojatno razočaran...


Ja ličim na nekoga koga to zanima?

Ne, ništa od toga. Pošto sam se dovoljno obrukala na ovoj temi, napisala sam žena umesto terapeut.

To je obična meditacija. Uživo nije pominjala božansku i kosmičku energiju, središte Zemlje, molitveni trans i ostalo što zvuči smešno. Mnogo običnije nego što izgleda u tom uputstvu. I baš opušta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 07 vel 2016, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Dr Who je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

LMAO! Je li ta žena još gratis ubaci i gatanje, skidanje uroka ili komunikaciju sa preminulim?

Nadam se da je ovo samo vrhunsko trolanje, jer ako nije, mogu samo reći da sam nevjetojatno razočaran...


Ja ličim na nekoga koga to zanima?

Ne, ništa od toga. Pošto sam se dovoljno obrukala na ovoj temi, napisala sam žena umesto terapeut.

To je obična meditacija. Uživo nije pominjala božansku i kosmičku energiju, središte Zemlje, molitveni trans i ostalo što zvuči smešno. Mnogo običnije nego što izgleda u tom uputstvu. I baš opušta.


Štovana doktorice, stvarno nisam mislio ništa loše, nego sam bio uzrujan mogućnošću da vam neki ženski sociopat (to je na nekom višem i malignijem nivou razvoja od kokošara) izbija teško zarađene dinare iz džepa. Drago mi je da nije tako.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 08 vel 2016, 02:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
Ministry of Sound je napisao/la:
Štovana doktorice, stvarno nisam mislio ništa loše, nego sam bio uzrujan mogućnošću da vam neki ženski sociopat (to je na nekom višem i malignijem nivou razvoja od kokošara) izbija teško zarađene dinare iz džepa. Drago mi je da nije tako.


Aha, vađenje.

E, pa, samo razgovor i meditacija. Nikakav hokus-pokus.

:offtopic Zapamtiću ovo. Nalupetam se svačega posle izlaska, ostanem ispaljena na temi i, osim Ksenije, samo M. se pojavi. Dušice jedna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 08 vel 2016, 02:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
Citat:
THINGS WE LOVE

I'll Never Be a Morning Person

Forever sleepless: real life struggles of being a chronic night owl.

There’s just something about the night. There’s a magic to it, a magnetic allure – this lunar pull that my restless soul can never get enough of. That luminous magic is one of the only things that can soothe an anxious mind. It wanders, loses itself easily beneath the shimmering night sky.

There’s just something about the glamour you can wear about yourself in the midst of the night; something about the nocturnal mindset that dovetails a creative soul and restless mind. You can pull it over your daytime self, a glittering alter-ego; it settles over you then, like some kind of disguise.

The sun dips past the horizon, the waxing moon rises, and it’s as if your sleeping soul is now slowly, finally, awakening and coming back to life. You are once again a creature of the night.

But it comes as no surprise that living for the magic of the night has a price. And the forever sleepless, strange and mysterious souls, the chronically wide-awake, the creative minds that yawn and rub their eyes and awaken in the middle of the night, know these inescapable struggles better than anyone.

We all agree: Coffee is not just a beverage, it’s a lifeline.

And it tethers us to the cold, hard, cruel world that exists before 11am.

Sometimes I even think it actually tastes better in the shower. (There have to be other people in this world who drink coffee in the shower. There just have to.)

We are chronic toss-and-turners.

Good night’s rest? Ha. I laugh in the face of 8 hours.

...Then again, I never actually feel like a person until at least noon.

We fell in love with the moon long ago.

Unlike most banal human relationships, you and that mystical lunar pull? That’s something special, something you know you can never replicate with anyone or anything else. It’s got its own kind of magnetism, like Sylvia Plath and her mad girl’s love song.

We can stay up all night without even trying.

Just like we can stay out all night dancing, without ever wanting to go home.

What do you mean, the night’s over? we often find ourselves asking. Already? It can’t be! But it’s less about the party and more about the potential of the night: What could happen next? Far be it for us to want to cut that short.

We eventually had to learn how to function on little to no sleep.

The sunrise and I, we’re old friends. Yet we still have to be productive members of society (right...?)

Chances are, this means you’ve learned how to coexist with your nocturnal lifestyle and insomniac mindset. Sometimes that means your eyes are a little wild and your hair is a fierce bedhead mess. But you make sure to always get your sh*t done and no one can ever say otherwise.

I swear I even function better on less sleep now… But maybe that’s just me.

And yes, we live for the moments of midnight inspiration that make it all worth it.

You know that moment just before a storm, when it feels as if the very air itself is crackling as if with electricity? That’s the feeling a writer gets just before inspiration hits. And it’s enough to keep us up all night sometimes.

Because yes, I come to life at night. And because no matter what I do, I’ll never feel as alive, awake, aware, or inspired during daytime hours.

We’ve never really fit in.

Chances are, if you’re a true night owl, you’re also an enigma.

You don’t entirely fit in; in fact you don’t really at all.

But that’s okay, because we are all reborn again each night, making it our chance to forget all that doesn’t ultimately matter. This is the time to let go of all the banalities, to lose that daytime armor, to forget the overt normalcy of productive society and your 9-to-5 and the pressing needs of everyday life.

This is your time, now; you’ve always been a child of the moon, a lover of the night, your true identity revealed beneath the sparkling magic of the night sky. And trust me, it’s a love affair that’s not going anywhere.

Christopher Poindexter: I will never be a morning person, for the moon and I, are much too in love.



http://www.livingly.com/Things+We+Love/articles/xmQ6l6Bkl0Z/I+ll+Never+Be+a+Morning+Person


Privitak/ci:
a626a74e5b939b8a970366b738ba5986.jpg
a626a74e5b939b8a970366b738ba5986.jpg [ 46.69 KiB | Pogledano 1979 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 08 vel 2016, 02:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
Citat:
Insomnija je razlog za p*, to ne može biti razlog za nas careve koji tek oko ponoći kuvamo jaču grču i krećemo da živimo jer, realno, sve do ponoći je vreme koje deliš sa plebsom i to nije to. Četri ujutru je doba samo za ludake, što bi Hese rekao. Uđimo u četiri sata i saznajmo zašto smo budni.

- Gledam ami g show na youtube, evo nataša bekvalac stavila slušalice na uši i onda joj ovaj ognjen kaže reč naglas a ona treba da ponovi a ne može pa bog, ne razumije ogija našeg on kaže UŽASNUĆE a ona pita GDE Q UĐE?!

- Livestream parova braćalajno, sad je najluđe, evo Vesna Rivas svira “razgranala grana jorgovana” tako što * u tegle različitih veličina.

- Volim da gledam kamion čudne šasije i još čudnijeg zvuka pod nazivom DULEVO koji čisti ulice.

- Ćale u sobi pored mu dao hrkanje na maximum.

- Rifrešujem po četresosmi put pejdž na vest IZBACILI AUTISTIČNOG DEČAKA S PREDSTAVE SVETA PETKO SLEPA VIDIŠ LI OVO BRE?!? da vidim da li je neko odgovorio na moj furiozni komentar.

- Gledam koncert povodom 100 godina Zorice Brunclik. Kida bre žena nema, a i voli onog Kemiša, TAČNO VIDIŠ ČOVEKU U OČIMA KAD JE DOBAR.

- Doplatio sam SBB-u 1500 din da imam novih 79 pinkovih kanala. Sad gledam kanal PINK ĐECA. 24h idu reportaže o bosanskoj deci. Pičvajz!

- Čekam da završi mašina da izvadim APOLON bokserice. Jeftina struja macko, nisam ja ćerka Vesne Zmijanac.

- Stojim po kujni pred kesom oraha, pola kiselog mleka i tubom vitaminka jagoda topinga i jebiga mozak je već doneo odluku sad nema nazad

- Radim kao noćni čuvar u salonu nameštaja “DRVENGRAD” iz Čantavira. Sa svih strana kreveti i ugaone garniture a ja ne smem oka sklopiti, satnica 70 dinara, živim ko programer.

- Gledam obuke ruskih SPECNAZA i pokušavam da uradim kolut unazad, evo pomerio sam i stočić ovaj da imam više mesta u sobi.

- Gledam po osmi put onaj dokumentarac gde Kjubrik priznaje da je lažirao snimanje na mesec po nalogu Ričarda Niksona, pa onda gledam dokumentarac sa snimanja tog dokumentarca gde priznaju da je lažiran a onda gledam klipove reakcije na dokumentarac sa snimanja gde tvrde da je sve to zavera i da nas oni gledaju čoveče tu su svuda i gledaju nas evo i Rade Jorović me gleda sad s tevea i zna jebote vidi mu se u očima da ZNA

- *** sam studentsko.

- Gledam na yt ispratnicu ubosni odamdezdevete, eeee, celo selo ispratilo mladog Šerifa, tri dana trajalo, a samo dve godine kasnije je verovatno sigurno poginuo, dokument istorijski, nema.

- Crtam auto. Dobro, to je dinosaurus na točkovima. Dobro, to su sise. Isekli mi internet j* im mater.

- Tumačim rezoluciju 1244, KOŠTUNICE NE BRINI NIŠTA MEĐUNARODNO PRAVO JE U SIGURNIM RUKAMA

- Listam onlajn cenovnike da vidim ima li negde da se kupi MORAL I LEPO VASPITANJE ali nema, gospodo, nema, jer su to stvari koje nikakav novac ne može kupiti.

- DA LI JE TO LJUBAV ILI PIVO HAHAH A LEGENDE U PIVO SE ZALJUBILI. Da, dugo nisam imao dragu.

- Gustirao sam 7 različitih vrsta droge noćas i sad razmišljam može li život biti mrmot… koji je pritom i džedaj.

Privitak:
mrmot.jpg
mrmot.jpg [ 111.33 KiB | Pogledano 1978 put/a. ]


- Već 3 nedelje noću snimam dokumentarce o duhovima u Donjem Vranju pod nazivom GHOSTS FROM THA SOUTH! Kad dignem kanal na jutubu, Mašan Lekić ima da mi duva q.

- Spremam kolokvijum mada sam shvatio da neću izaći na njega negde na polovini videa sa kovačem iz Svetlića.

- Pokazujem zadnjicu rendom ljudima na čet ruletu. Znaš kako se holanđani smeju heuhekekek UMIRU OD SMIJA a meni nikad lepše, 3 dana sam fazon bez lekova.

- Ne mogu da spavam jer sanjam kako mi Andrija Milošević priča viceve rodbini na krsnoj slavi. Imam nervni slom

- Istražujem koliko spida čovek može da zadrži u organizmu, za sad sam stigao do levela kamiondžija na Aljasci a jurim rekord što je postavio neki Japanac šeset druge.

- Ostajem budan celu noć da stignem prvi na pijacu da zauzmem najbolju tezgu u odnosu na ostale prodavce sunđera.

- Dogovaram se s ribom koji manastir da istetoviram, ja oću Đurđeve Stupove a njoj je Gračanica baš swatka, ne znam kako ćemo ovo rešiti.

- Spremam ručak još uvek, slaba bre struja ne mož ulje da se zagreje evo bleji ovaj šaran 14 sati na tiganju ni crko još nije brčka se na prijatnoj temperaturi, nelagodno i meni i njemu al šta ćemo, družimo se.

- Pokušavam da ubedim Ilona Maska da uloži pare u Kosmodisk.


http://www.tarzanija.com/40-razloga-zasto-smo-budni-u-4-ujutru/

:laugh


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 111 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 40 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO