HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 21:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 613 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 01 vel 2014, 01:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
iscupali jednog da se operu i to muslimana.ostale cemo alalit

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 04 vel 2014, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
BBC je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Koji gadovi. Šta oni pokušavaju sakriti ?



Koji odvratni lažovi, sad i ovo pokušavaju sakriti.

Citat:
Utvrđen identitet posmrtnih ostataka pronađenih u Zenici

Glasnogovornica Instituta za nestale osobe BiH Lejla Čengić kazala je danas da je preliminarno utvrđen identitet posmrtnih ostataka koji su pronađeni početkom decembra prošle godine u Kantonalnoj bolnici Zenica.

Po njenim riječima, na temelju DNK analize utvrđeno je da je riječ o civilu bošnjačke nacionalnosti koji je nestao 1993. godine na području Kiseljaka.

- Riječ je o Rapa Seferu - kazala je Čengić, te dodala da će se DNK nalaz proslijediti nadležnom tužiocu i vještaku sudske medicine da bi se zakazala konačna identifikacija.

Početkom decembra prošle godine u Kantonalnoj bolnici Zenica pronađeni su posmrtni ostaci koji su tada prevezeni u prosekturu Gradskog groblja Visoko, gdje su uzeti koštani uzorci za DNK analizu.



Kako zgodno, neki muslimanski tužitelj se sjetio zaigrati kad se spoinju stotine skeleta u Zenici. Opasno su se zaigrali.

http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/ ... 12740.html

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 15 vel 2014, 09:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
http://www.saff.ba/bih/1053-silovatelj- ... lho-walter

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 svi 2014, 05:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
http://lion-zone.net/zlocin-koji-se-ne- ... uno-calic/

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 svi 2014, 10:02 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Tulkas je napisao/la:
http://lion-zone.net/zlocin-koji-se-ne-zaboravlja-bruno-calic/


Za vake stvari i vakim ljudima ne zalim smrtne kazne !
Ako su se htjeli osvetit trebali su ubit oca a ne sina koji je bio nevin ali nisu se uopste imali zasto osvecivat ipak je to bila prometna nesreca.
Ali Bog sve vidi vidis zato im je kasnije i drugi sin pogino.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 svi 2014, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Pricao sam prije godina I godina sa jednim prijateljem iz ZE o ovom slucaju.
strasno je to bilo. Ove su morali cuvati 24/7 I u pritvoru I zatvoru da ih ne ubiju
drugi zatvorenici a sudjenje je bilo javno gdje ih je masa milicije bukvalno
spasavala od linca.. I slazem se. Ovakvima je I smrt strijeljanjem prelagana
Kazna

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 svi 2014, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Mogao si staviti link sa naše stranice, sa obzirom da su od nas skinuli skenirane slike, objavljeno je prije 2 i po godine:

http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/zlocin-koji-se-ne-zaboravlja-bruno-calic-4676.html

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 svi 2014, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Rodbina. Inače, mi smo svi odrastali sa tom pričom. Kad ti neko ponudi bombone ili prijevoz, bježiš glavom bez obzira. Na groblju je lako prepoznat grob jer je nadgrobni u obliku velikog B.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 svi 2014, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ministry of Sound je napisao/la:
Mogao si staviti link sa naše stranice, sa obzirom da su od nas skinuli skenirane slike, objavljeno je prije 2 i po godine:

http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/zlocin-koji-se-ne-zaboravlja-bruno-calic-4676.html


Jebiga. Jucer naisao na ovo slucajno...

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 svi 2014, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Junuz Djipalo je napisao/la:
Na groblju je lako prepoznat grob jer je nadgrobni u obliku velikog B.


Što to znači ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 svi 2014, 14:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
B kao Bruno.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 svi 2014, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Za neke ljude tek kad umru otkrijem odakle su. Znao sam da je naše prezime, ali nisam znao baš da je on iz Ze.

Mišo Relota: Pamtit ćemo ga po dobrim tekstovima, susretljivosti i vedrini

http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/ ... 13781.html

Baš mlad. Zapustio se. Ne smije se naglo kretat u fizičke aktivnosti nakon duge neaktivnosti.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 21 svi 2014, 15:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Odličan web, zenički a naš:

http://www.kockice.ba/

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 30 svi 2014, 22:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Citat:
Krajem 18. stoljeća počelo je uslijed epidemije kuge i neimaštine veliko doseljavanje katolika iz Dalmacije u plodnu Središnju Bosnu. Ti doseljenici, koji su naseljavali područje oko Travnika i Zenice su zapravo potomci onih iseljenika koji su prethodno zbog političke situacije i progona bili odselili u Dalmaciju. U Zenicu je tada doselilo stotinjak obitelji iz Dalmacije, koji su kupovali plodnu zemlju od osiromašenog turskog stanovništva. Ovi su doseljenici bili umješniji od domicilnog stanovništva, pa je kasnije zbog njihova ekonomskog stanja i naglog brojčanog porasta Zenica nazivana i Malom Dalmacijom.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 ruj 2014, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19057
Lokacija: među zvijezdama
Citat:

Vučićev vapaj upomoć potvrdio ispravnost poteza Harisa Silajdžića

Premijer Srbije Aleksandar Vučić juče je ponovo rekao da će Vlada Srbije platiti svakome ko preuzme željezaru u Smederevu. On je rekao I da Vlada pokušava naći partnera, ali da to nije lako.

Te da Vlada vodi razgovore sa više kompanija. Istražili smo koje od željezara koje su egzistirale u bivšoj Jugoslaviji danas uopće posluju. Jedina željezara je ona u Zenici.

Vlada Srbije je u poslednjih nekoliko godina objavila poteze za izbor novog strateškog partnera. Nakon što je prethodni većinski vlasnik američki US Steel zbog ogromnih gubitaka odlučio izaći iz biznisa u Srbiji. Prodavši željezaru Smederevo Vladi Srbije za jedan dolar. Nakon povlačenja amerikanaca novih kupaca nije bilo, pa se ova tvornica nalazi pred likvidacijom.

U ništa boljoj situaciji nije ni sisačka željezara u HR. Željezara u Sisku je u poslednjih deset godina tri puta počinjala sa radom. Prvo su je kupili Rusi, firma Mečelj, da bi je nakon neuspjeha 4 godine poslije prodali američkom CMC-u koji u nju ulaže 65 miliona dolara, ali ne uspijeva održati proizvodnju a 916 radnika ostaje bez posla. Amerikanci na kraju željezaru prodaju italijanskojr grupi Danijeli za 30,4 miliona evra nakon čega je obnovljena proizvodnja, ali u malom dijelu postrojenja, sa samo 140 radnika. Nekada je tu radilo 15 hiljada radnika.

I u crnogorskom Nikšiću, gradu čelika nema više nijedne odlike industrijskog centra kakav je bio do prije dvije decenije. Konačan udar privredi nikšića zadat je 2011. godine kada je u industrijskom gigantu, željzari, I njenim pogodina uveden stečaj. A izgubljeno 3000 radnih mjesta. Prošle godine je turski Toš Čelik kupio Nikšićku željezaru za 15.1 milion evra I najavio da će za tri godine investirati 35 miliona evra. Povećati proizvodnju sa 120 na 400 hiljada tona I zaposliti 150 radnika. Međutim, u fabrici radi tek 212 zaposlenih.

Ove lako provjerljive činjenice mediji u BiH godinama su zanemarivali. A kao sinonim za privatizacijski neuspjeh koristili su zeničku Željezaru. No istina je posve drugačija. Najznačajnije privredne investicije nakon rata u BiH stigle su iz Kuvajta. Tako je zahvaljujući izuzetnim vezama i poštovanju koje uživa u ovoj zemlji Haris Silajdžić isposlovao da Kuvajtski fond investira 65 miliona dolara u poslijeratno pokretanje proizvodnje u željezari Zenica koje je bilo u potpunosti zamrlo.

Zahvaljući ulaganju Kuvajta željezara Zenica je kupila modernu elektrolučnu peć I počela ponovnu proizvodnju čelika nakon rata. To je bilo osnova da se u Zenici kasnije ponovo pokrene integralna proizvodnja čelika, a danas ova kompanija zapošljava preko 2500 hiljade ljudi. Što je 10 puta više od one u Nikšiću I 20 puta više od one Sisku. Na prostoru bivđe Jugoslavije nekada je radilo 6 čeličana. No osim zeničke, sve su nakon rata redukovale proizvodnju. Željezara je I dalje jedan o najvećih poslodavaca u BiH. I jedan od najvećih izvoznika u državi.


_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 26 ruj 2014, 12:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 ruj 2014, 11:58
Postovi: 2
Betandwin je napisao/la:
bas dobro da je neko otvorio temu o Zenici ....Hrvati opet stoje bolje nego u Sarajevu , ako nista jer slobodno mogu zastave kroz grad pronosati


Kako misliš, bolje stoje.
Pa nemamo niti jednog direktora u nekom javnom preduzeću, imali smo jednog nekada davno ( direktora groblja ), ali su i njega skinuli.
A zastava :HercegBosanac
Pošto stanujem na glavnoj ulici, tek prije mjesec dana sam vidio neku malu svadbu, gdje su stidljivo iz auta proturili Hrvatsku zastavu, ali se nije trubilo, da nekom ne padne u oči.
Sve u svemu, nije lako biti Hrvat u Zenici, za omladinu nema posla,moj potomak je završila biološki fakultet, i nikada nije dobila posao u školstvu ovdje, radila je par godina u Šerićima i Vitezu ( Hrvatski plan i program ), ovdje samo odbijenice. Sad je iselila u Njemačku i tamo je niko ništa ne pita, živi ko bubreg u loju :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 18 ožu 2015, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
U Zenici eksplodirao bojler i uništio stranu kuće i krov. Nisam znao da je toliko moćan kad dođe do eksplozije. "Majstor" zaobišao termostat i uklonio ispušni ventil. Sad je malo jasnije zašto je Junuz onakav sa svojim junuzarijama.

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 svi 2015, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ti se Junuze spasio odlaskom u Hrvatsku.
Ovo je jedinstven i rijedak slučaj da jedan narod u ratu zadrži jedan grad pa sam od njega napravi ludaru i koncentracioni logor.

Citat:
ArcelorMittal ponovo truje Zeničane: Iz pogona ispuštene veće količine gustog dima
Piše: E. M.
Dugogodišnji problem Zeničana, a posebno mještana naselja Tetovo, kompanija "ArcelorMittal" danas je ponovo svjesnim otpuštanjem emisija, ovaj put vidljivih, izazvala burne reakcije kod građana Zenice.
ArcelorMittal ponovo truje Zeničane: Iz pogona ispuštene veće količine gustog dima

Mještani Tetova danas su oko 14 sati bili izloženi visokom stepenu zagađenosti nakon što je iz jednog od dimnjaka pogona kompanije ArcelorMittal Zenica izlazio gusti dim smeđe boje. Prema podacima sa mjerne stanice "Tetovo" vrijednost sumpordioksida jučer je u 10 sati iznosila 282, a dva sata poslije 733 mikrograma po kubnom metru. U vrijeme današnjeg ispuštanja gustog dima vrijednost SO2 je iznosila 400 mikrograma po kubnom metru.

Po svemu sudeći, ne naziru se rješenja problema kvaliteta zraka građana Zenice, iako generalni direktor "ArcelorMittal" Zenica Biju Nair svake godine potpiše po bar jedan ugovor o instaliranju najmodernijih filtera. Jedan od takvih ugovora je potpisan i krajem 2014. godine, a završetak radova je planiran za 15 mjeseci od dana potpisivanja.

Iako su neki projekti već realizirani, situacija sa kvalitetom zraka još uvijek nije zadovoljavajuća.

Povom današnjeg ispuštanja veće količine gustog dima još uvijek se niko iz kompanije "ArcelorMittal" nije obratio javnosti sa saopćenjem o uzroku ove pojave.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 svi 2015, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Meni baka i djed imali doslovno nos i pluća nad željezarom, kao i moja mater prvih 20 godina života. Nikad ni najmanjih problema s dišnim putevima nisu imali. Baka bila dok nije umrla najstarija žena u Zenici.

Znam, ni meni nije jasno. :neznam

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 svi 2015, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jebeno, vrlo jebeno.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 svi 2015, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Junuz Djipalo je napisao/la:
Meni baka i djed imali doslovno nos i pluća nad željezarom, kao i moja mater prvih 20 godina života. Nikad ni najmanjih problema s dišnim putevima nisu imali. Baka bila dok nije umrla najstarija žena u Zenici.

Znam, ni meni nije jasno. :neznam


Pa je, i jedan pušač je živio 99 godina. Ako ne držiš do znanosti nimalo bar ne seri vjernicima nešto na drugim temema.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 svi 2015, 13:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
BBC je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Meni baka i djed imali doslovno nos i pluća nad željezarom, kao i moja mater prvih 20 godina života. Nikad ni najmanjih problema s dišnim putevima nisu imali. Baka bila dok nije umrla najstarija žena u Zenici.

Znam, ni meni nije jasno. :neznam


Pa je, i jedan pušač je živio 99 godina. Ako ne držiš do znanosti nimalo bar ne seri vjernicima nešto na drugim temema.


Ma cijelo naselje takvo sa vrlo kasno umrlim ljudima. Upiši Podbrežje, Zmajevac...

Umirali su oni koji su radili u rudnicima i sl.

Pa i nema nekih znanstvenih studija koje povezuju povećan broj oboljelih sa zagađenjem. Sve se svodi na velike koncentracije sumpora u zraku ali izgleda da kad živiš u tome se navikneš. :neznam

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 07 svi 2015, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Svejedno ja to kukanje zbog zagađenja ne razumijem. Mislim da je to reket opet. Prije AU Zenica kao grad prakticki nije postojala a gradnjom industrije i povecanim rudarstvom naseljavaju se ljudi. Svi smo znali zasto i gdje smo doselili. Zenica bez rudnika i željezare ne bi ni postojala.

Kome ne pase tu je na samo 20 km Busovaca bez mrve zagađenja.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 02 svi 2016, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Citat:
Supruga pretučenog zatvorenika za "Nezavisne": Polomili su im rebra i izbili zube

slika

ZENICA, BANJALUKA - Snežana Bajić, supruga Predraga Bajića, a koji je sa bratom Nenadom, te zetom Sinišom Babićem, brutalno pretučen u zeničkom Kazneno-popravnom zavodu, ističe da su oni zadobili višestruke, teške povrede.

"Siniši su polomljena rebra, a kaže da mu je i oko u pitanju. On me je prvi zvao, pošto je, izgleda, bio najsposobniji da priča. Mom mužu polomili su nos, izbili su mu zube, ima frakturu lobanje. Ma, on jedva priča, a kaže da je napadača bilo 'pitaj boga koliko'", kaže Bajićeva za "Nezavisne".

Iza napada, po nezvaničnim informacijama, stoji grupa Bošnjaka, uključujući i pripadnike selefijskog pokreta, a koji su trojici napadnutih Srba, prije svirepog mlaćenja, kazali: "Dođite da vam čestitamo Vaskrs".

"Nezavisne" su komentar pokušale da dobiju i od Uprave zeničkog KPZ-a, ali nam je rečeno da niko ne može da nam da izjavu do srijede.

Izvor: http://www.nezavisne.com/novosti/hronika/Supruga-pretucenog-zatvorenika-za-Nezavisne-Polomili-su-im-rebra-i-izbili-zube/367756

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 02 svi 2016, 16:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kaže Klislam 2 Bošnjaka (onako neodređeno) napali 3 Srbina i to im uradili. Vlasnike tog portala treba poslati na sud pa u zatvor.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 613 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO