HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 23:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1810 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 73  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 30 sij 2016, 18:29 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 15:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Forumašš je napisao/la:
Trebalo je jajačke Muslimane riješiti kao stolačke.



A kako ste to "rijesili" stolacke Bosnjake? Koliko znam, Bosnjaci su u Stocu i dan danas vecina i svoji na svome. A ko ce "rijesiti" Bosnjake Jajca, i na koji nacin? Da ih neces ti pobjegulja iz Knina? =)) Ili moji susjedi Hrvati Jajcani ovdje u Svedskoj. =))

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 30 sij 2016, 18:32 
Offline

Pridružen/a: 31 srp 2015, 21:39
Postovi: 1567
Amidza je napisao/la:
Forumašš je napisao/la:
Trebalo je jajačke Muslimane riješiti kao stolačke.



A kako ste to "rijesili" stolacke Bosnjake? Koliko znam, Bosnjaci su u Stocu i dan danas vecina i svoji na svome. A ko ce "rijesiti" Bosnjake Jajca, i na koji nacin? Da ih neces ti pobjegulja iz Knina? =)) Ili moji susjedi Hrvati Jajcani ovdje u Svedskoj. =))

Ne na ratni, već poslijeratno, doseljavanjem Hrvata iz Kaknja i čvrstom vlašću HDZ načelnika.
Gotovo je to, u Jajcu se više ništa ne može.
Pobjegulja si ti i tvoji bijeljinsko-podrinjski zelembaći.

_________________
Giggity giggity goo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 30 sij 2016, 18:36 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 15:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Forumašš je napisao/la:
Amidza je napisao/la:


A kako ste to "rijesili" stolacke Bosnjake? Koliko znam, Bosnjaci su u Stocu i dan danas vecina i svoji na svome. A ko ce "rijesiti" Bosnjake Jajca, i na koji nacin? Da ih neces ti pobjegulja iz Knina? =)) Ili moji susjedi Hrvati Jajcani ovdje u Svedskoj. =))

Ne na ratni, već poslijeratno, doseljavanjem Hrvata iz Kaknja i čvrstom vlašću HDZ načelnika.
Gotovo je to, u Jajcu se više ništa ne može.
Pobjegulja si ti i tvoji bijeljinsko-podrinjski zelembaći.



Iz Kaknja se vise nema ko naseliti. Sve je otislo ili u Hercegovinu, u Hrvatsku ili van. Pa ni u Mostar se nema vise ko iz srednje Bosne naseliti.


Pohvaljenisus i marijali su te sunarodnjaci Jajcani Hrvati kockoglavi iz sveCke.


SDA, SzBiH i bosnjacke stranke opcinskog vijeca Jajca, nacelnik gospodin Hozan i svi jajacki Bosnjaci: :nanana

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 30 sij 2016, 18:38 
Offline

Pridružen/a: 31 srp 2015, 21:39
Postovi: 1567
Amidza je napisao/la:
Forumašš je napisao/la:
Ne na ratni, već poslijeratno, doseljavanjem Hrvata iz Kaknja i čvrstom vlašću HDZ načelnika.
Gotovo je to, u Jajcu se više ništa ne može.
Pobjegulja si ti i tvoji bijeljinsko-podrinjski zelembaći.



Iz Kaknja se vise nema ko naseliti. Sve je otislo ili u Hercegovinu, u Hrvatsku ili van. Pa ni u Mostar se nema vise ko iz srednje Bosne naseliti.


Pohvaljenisus i marijali su te sunarodnjaci Jajcani Hrvati iz sveCke.


SDA, SzBiH i bosnjacke stranke opcinskog vijeca Jajca, nacelnik gospodin Hozan i svi jajacki Bosnjaci: :nanana

Na to sam i mislio, dio njih je naselio stolačku općinu.
Eh da, zato što nije iskorištena prilika, jbga.
Vidjet ćemo što će biti najesen.

_________________
Giggity giggity goo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 30 sij 2016, 22:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Forumašš je napisao/la:
Trebalo je jajačke Muslimane riješiti kao stolačke.

Jajce je još uvijek većinom hr. gradić.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 30 sij 2016, 23:07 
Offline

Pridružen/a: 31 srp 2015, 21:39
Postovi: 1567
To znam, ali općina je li-la.

_________________
Giggity giggity goo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 30 sij 2016, 23:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Forumašš je napisao/la:
To znam, ali općina je li-la.

Je, samo pitanje je koliko dugo.
Ukinuli su Njemci vize državljanima BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 20 ožu 2016, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2011, 16:50
Postovi: 508
Podgrijava se atmosfera pred ovogodisnje izbore

Citat:
KOME SMETA ZASTAVA HRVATSKOG NARODA!?

slika

Povodom svečanog obilježavanja jubilarne dvadesete obljetnice Dana oslobođenja grada Jajca, organizator proslave, udruga „13. Rujan“ Jajce, do tad mobilne jarbole sa zastavama pričvrstio je na podlogu platoa u središtu grada na spomen obilježju poginulim braniteljima Domovinskog rata, tri jarbola na kojima su istaknute tri zastave: zastava Bosne i Hercegovine, zemlje u kojoj živimo, zastava Europske Unije, zajednice kojoj stremimo, te zastava Hrvatskog naroda, kao simbol jednog od tri konstitutivna i ravnopravna naroda Bosne i Hercegovine, i ujedno naroda koji je dao najviše života za obranu i oslobađanje grada Jajca, smatrajući da je tim zastavama mjesto na spomen obilježju onih vitezova koji su svoj život dali za tu svetu zastavu.



Rješenjem komunalnog inspektora Općine Jajce naloženo je Udruzi „13. Rujan“ Jajce uklanjanje jarbola koji se nalaze na spomen obilježju poginulim braniteljima Domovniskog rata. Udruga je žalbom upućenom načelniku Općine tražila poništenje takvog akta, ali je žalba kao neosnovana odbijena navodeći da su jarboli sa zastavama bespravno podignuti i da isti moraju biti uklonjeni. Nakon što Udruga nije dobrovoljno uklonila jarbole, uslijedio je i Zaključak o dozvoli izvršenja, odnosno, zaključak o prisilnom uklanjanju jarbola o trošku Udruge, uz sudjelovanje organa unutarnjih poslova ukoliko bude potrebno!

slika

slika

Uklanjanje zastava očito je gorući problem načelnika Općine Jajce i s tim nema šale.


Ovo je jedinstven primjer zabrane isticanja zastave na spomen obilježju poginulim braniteljima u cijeloj Bosni i Hercegovini. Komu smetaju simboli Hrvatskog naroda i to postavljeni na spomen obilježju onih koji su svoj život dali za slobodu svih nas?

slika



Simboli Hrvata Bosne i Hercegovine oduvijek su bili grbovi i zastave koji su u vrlo sličnim verzijama korišteni od njihovog dolaska na ove prostore pa sve do dana današnjeg, a to su grb, koji se sastoji se od stiliziranog štita podijeljenog vodoravno i okomito u dvadeset pet crveno-bijelih kvadrata sa pleterom ili hrvatskim tropletom na vrhu, i zastava Hrvatskog naroda, trobojnica s grbom Hrvata u sredini.

Dakle, tu nije riječ o zastavi nekadašnje republike na što komunalni inspektor aludira, nego o zastavi i grbu Hrvatskog naroda, naroda koji živi na ovim prostorima, koji je konstitucionalan i ravnopravan ostalim narodima u Bosni i Hercegovini i koji ima pravo na svoj identitet koji se, između ostalih, sastoji i od vidljivih obilježja kao što su grb i zastava. A ova zastava nastala je i korištena puno prije nego li je nastala Hrvatska Republika Herceg Bosna i sama Republika Hrvatska, te predstavlja dio simboličkog i heraldičkog identiteta Bosne i Hercegovine. Oni koji to ne znaju, ne znaju ni koliko su neobrazovani.

Smatramo da su vremena kada je trobojnica bila zabranjena daleko iza nas.

Udruga “13.Rujan”, Jajce
(volimjajce.com)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 20 ožu 2016, 17:45 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
I šta ćete napravit da to promjenite ?

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 21 ožu 2016, 01:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja sam davno govorio da će pravi međunacionalni sukobi biti u sredinama kao Brčko, Jajce, Travnik i slično. Ne u Mostaru, Banjaluci, Trebinju i slično.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 22 tra 2016, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Stipan Jezercic kandidat za nacelnika Jajca

http://www.volimjajce.com/2016/04/22/dr ... ine-jajce/

Cuo sam jos prije ovu informaciju, ali nisam se tio zalicat

Stisnit dijasporu. Dopisnih napucat jedno 1500 i pobjedna neupitna :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 22 tra 2016, 15:14 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
cakara je napisao/la:
Stipan Jezercic kandidat za nacelnika Jajca

http://www.volimjajce.com/2016/04/22/dr ... ine-jajce/

Cuo sam jos prije ovu informaciju, ali nisam se tio zalicat

Stisnit dijasporu. Dopisnih napucat jedno 1500 i pobjedna neupitna :)


Ne znam baš koliko to dijasporu zanima. Ovdašnji Jajčani preferiraju pevaljke i pijanke. Bar oni koje sam upoznao.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 25 tra 2016, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Nek dalje i dalje pivaju i piju, ali nek izdvoje pola sata registraju se i kasnije jos pola dok glasaju i postu posalju.

Ja sam racunam barem 300 ljudi prijavim dopisnim putem :) da je taki 5-6 nadobudni kao ja, eto nacelnika :D

:herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 20 svi 2016, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kasno vam sad plakati Jajčani. Nastavite po rakiji, tamburice i samo veselo. I ne zaboravite na dan oslobađanja Jajca, kao i svih godina, pozvati muslimane kao ravnopravnog partnera u oslobađanju. Zahvalit će vam na tome ispravno.

Citat:
JAJCE: Načelnik Hozan diskriminira Hrvate!
Objavljeno 19.05. - 13:50

Načelnik općine Jajce Edin Hozan
Pored čestitke maturantima za uspješno završenu jednu životnu etapu načelnik općine Jajce Edin Hozan istaknuo je i sljedeće:

“Iskreno se nadam da na diplomama i svjedodžbama koje će dobiti neće biti iritirajućih i diskriminirajućih obilježja zbog kojih možda neki neće željeti primiti svoju diplomu ili svjedodžbu, kao što je ranijih godina bio slučaj. Iz tog razloga apelujem na naše škole i pozivam direktore, a posebno Kantonalno Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta da vode računa o pravima svih koji žive i školuju se, kako u Jajcu, tako i cijelom Kantonu”, prenosi portal Volimjajce.com.

Postavio se tako naš načelnik, komentira portal, kao osoba koja se bori protiv nacionalne diskriminacije građana, u ovom slučaju učenika, kako u Jajcu, tako i u Kantonu/Županiji.

Da je to izjavio netko tko se uistinu zalaže za nacionalnu jednakopravnost građana, navedeno bi imalo i nekakvu težinu, ali obzirom da je ova izjava izašla iz usta čovjeka, koji cijeli svoj mandat diskriminira Hrvate u Jajcu na sve moguće načine, iskorištavajući pri tome poziciju na kojoj se nalazi, treba podsjetiti javnost na sljedeće :

Zaboravio je i prešutio ovaj borac za jednakopravnost građana, da je na štetu Hrvata diskriminirajući omjer uposlenih državnih službenika u općini, kojoj je na čelu, kao i u javnim poduzećima i ustanovama kojima je općina Jajce osnivač.

Zaboravio je ovaj borac za jednakopravnost građana da on, kao i njegov prethodnik, već dvanaest godina financijski diskriminiraju Hrvate i naselja u kojima žive Hrvati u Jajcu, na način da ih namjerno izostavljaju i zaboravljaju pri donošenju općinskog proračuna, kad su u pitanju infrastrukturni projekti i kapitalne investicije.

Zaboravio je ovaj borac za jednakopravnost građana da je iritirajuće i diskriminirajuće to što je dozvolio bespravnu gradnju islamskog vjerskog objekta na Vrbici, gdje žive isključivo Hrvati.

Zaboravio je ovaj borac za jednakopravnost građana, da hrvatski privrednici iz Jajca ne mogu dobiti posao od općine Jajce, nego su proračunski milijuni rezervirani samo za poduzeća u kojima ne radi niti jedan Hrvat.

Mnogo toga je još zaboravio Edin Hozan, inače naš istaknuti borac za nacionalnu diskriminaciju, pa je samim tim posljednja osoba, koja bi se trebala javljati i reagirati u općini Jajce kao i ispred institucije koju vodi, kad je u pitanju nacionalna diskriminacija ili (ne)jednakopravnost građana općine Jajce, sve do trenutka, kad će sam biti primjer poštivanja nacionalne jednakopravnost, komentira Volimjajce.com.

“Sve ono što je on kao načelnik radio i radi Hrvatima Jajca, daleko je više iritirajuće i diskriminirajuće od obilježja jednog konstitutivnog naroda na diplomi, jer isti je dokazao da jedino što od Hrvata voli, jeste NOVAC hrvatskih poreznih obveznika, kojim se uvelike puni proračun općine Jajce, a sve ostalo hrvatsko mu je iritirajuće i diskriminirajuće. Isto tako nismo još vidjeli da se Edin Hozan oglasio ili uputio dopis Elektroprivredi HZ HB te izrazio protest zbog oznake HZ HB u imenu ovog poduzeća, što dovoljno govori da, kad su u pitanju milijuni, koje od ovog poduzeća dobija i troši, a koji na žiro račun općine Jajce liježu s oznakom HZ HB, tad je HZ HB za Edina Hozana – OK”, zaključuje se u tekstu portala Volimjajce.com, kojeg prenosi Dnevnik.ba./HMS/

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 20 svi 2016, 14:35 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
jajčani su sjebali i popis sve mi se čini, moglo bi bit muslimana par glava više


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 20 svi 2016, 15:07 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Pantagana je napisao/la:
jajčani su sjebali i popis sve mi se čini, moglo bi bit muslimana par glava više

Ne bi bilo dobro da popušimo kraljevski grad.
Koliko znam, Dudu je rekao da smo tu malo bolji od zelenih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 20 svi 2016, 15:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Ne, bilo je Bošnjaka popisanih više za 100. Sad je samo pitanje kog su više brisali, ali jasno je da će teško netko imati apsolutnu većinu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 20 svi 2016, 15:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Dobro, tu se nekaj trebalo napravit...
Nije baš da je nebitna općina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 20 svi 2016, 15:23 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Dudu slabo si lobirao za popis. Zaboravio si domoljubnu zadaću iz dalekog i udobnog Zg.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 20 svi 2016, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Na prvim poslijeratnim izborima u Jajcu je glasao i moj stric. HV napunio 3 busa njegove postrojbe i direkt iz Zagreba za Jajce na izbore. Ah divna vremena. :D

Prije rata je Jajce imalo više Bošnjaka od Hrvata i dobro je da smo uopće prišli tako blizu jer je i jednih i drugih popisano nešto iznad 15 tisuća, a toliko nas je popisano i na vrhuncu 1991. Dakle, Jajčani su popis sjajno odradili, nema se što reći.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 20 svi 2016, 18:19 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Slabo je to.Slave kod konkurencije. Kažu ni procelnika nećete imati na mnogim mestima.
Trebao si bar i iz inozemstva bar 2 busa dabldekera poslati. Vidiš BBC kak je to organiziral. Uči.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 20 svi 2016, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2011, 16:50
Postovi: 508
dudu je napisao/la:
Prije rata je Jajce imalo više Bošnjaka od Hrvata i dobro je da smo uopće prišli tako blizu jer je i jednih i drugih popisano nešto iznad 15 tisuća, a toliko nas je popisano i na vrhuncu 1991. Dakle, Jajčani su popis sjajno odradili, nema se što reći.

Upravo tako. Pitanje je ima li nas u Jajcu realno i 10 tisuca, tako da je ovaj broj popisanih i vise nego uspjesno odraden posao. Ono sto ce meni biti zanimljivo vidjeti je broj opcina koje, kao ni Jajce, nemaju apsolutnu vecinu jednog naroda, mislim da se mogu izbrojati prstima jedne ruke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 21 svi 2016, 09:27 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Jajce10 je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Prije rata je Jajce imalo više Bošnjaka od Hrvata i dobro je da smo uopće prišli tako blizu jer je i jednih i drugih popisano nešto iznad 15 tisuća, a toliko nas je popisano i na vrhuncu 1991. Dakle, Jajčani su popis sjajno odradili, nema se što reći.

Upravo tako. Pitanje je ima li nas u Jajcu realno i 10 tisuca, tako da je ovaj broj popisanih i vise nego uspjesno odraden posao. Ono sto ce meni biti zanimljivo vidjeti je broj opcina koje, kao ni Jajce, nemaju apsolutnu vecinu jednog naroda, mislim da se mogu izbrojati prstima jedne ruke.


Ajd da cujemo prognoze koji su to gradovi...
Jajce, Brcko, Vares, Glamoc....Jos neki ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 21 svi 2016, 09:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Prije Brčko, Busovača, Novi Travnik, Mostar, Srebrenica itd.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 21 svi 2016, 09:57 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Koliko god da je tijesno u Srebrenici, tamo nema ni Hrvata a ni Cigica bas nesto pa da budu neki Faktor. U Jajcu ima neki borj Srba tako isto i u Varesu a zar za Glamoc nisi i sam navodio da nema absulutne vecine ?

Edit: Sta je tebi absulutna vecina... preko 66% ili preko 50%


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1810 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 73  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO