HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 12 kol 2016, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
master_mind_ je napisao/la:
pagan je napisao/la:
kako se niko nije sjetio hrvatskog izroda vlasnika red bulla matešića

naturalizirani austrijanac, mogo je koju lipu sirotinji u domovini udjelit

Matešić je gradišćanski Hrvat. Osim porijekla obitelj mu već barem 400 godina živi u Austriji.

Ministry of Sound je napisao/la:
Tužna i potresna vijest - spoznaja da je osoba koju nevjerojatno prezireš zapravo Hrvat.

Ovaj psihopat, sociopat, prevarant, manipulator, hoštapler, glomazna Ken lutka, reinkarnacija Rasputina i Hitlera, te možda i sam Antikrist - "motivacijski trener" - Tony Robbins je zapravo Antonio Mohorović.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tony_Robbins

Nikada čuo za njega. Po čemu je on psihopat i ostalo?


pa sta

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 12 kol 2016, 20:14 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Pavle Lupis

http://nakovana.com/2015/07/maori-odali ... -nakovani/

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 16 kol 2016, 20:47 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Slavni plagijator Red Bull Matešić koji je na Tajlandu u lokalnom dućanu našao energetski piće lokalnog imena Crveni bik, onda je napravio recept u Europi, a čak se nije potrudio ni da promijeni ime.

Stvarni izumitelj crvenog bika je vjerojatno živio u siromaštvu ili nekakvoj tajlandskoj srednjoj klasi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 14 lis 2016, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Kaftanzoglio je napisao/la:
Slavni plagijator Red Bull Matešić koji je na Tajlandu u lokalnom dućanu našao energetski piće lokalnog imena Crveni bik, onda je napravio recept u Europi, a čak se nije potrudio ni da promijeni ime.

Stvarni izumitelj crvenog bika je vjerojatno živio u siromaštvu ili nekakvoj tajlandskoj srednjoj klasi.

Jesi li ti pio ta dva pica, tako da ih mozes uporediti?

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 19 lis 2016, 18:56 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Ma kakvi, ja od alkohola pijem samo vino i rakiju, ne ta moderna smeća.

Ali krivo sam naveo tu tezu jer tajlandski izumitelj je također uspješan poslovni čovjek. Oni su u dogovoru pa čak i nekom suvlasničkom odnosu Red bulla. Ostaje činjenica da Matešić nije ništa izumio, ali je bio poslovno korektan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 19 lis 2019, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Kapetan Walesa (top 5 ekipa) u ragbiju je po djedu porijeklom Hrvat, Justin Tipurić. Dida bio Hercegovac iz Konjica, završio u Walesu kao ratni zarobljenik.

https://www.dnevnik.ba/dogadaji/hrvat-vodi-wales-do-medalje-na-sp-za-sve-je-kriv-djed-ludi-mike

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 19 lis 2019, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
https://en.wikipedia.org/wiki/George_Joseph_Cvek

Hrvatski lobi je veoma jak kad je su u pitanju informacije o Hrvatima , jer kad su neki značajni Hrvati onda im se ističe hrvatsko poreklo , a kad je u pitanju ološ tipa Ivan Milat ili ovaj Cvek onda su jugoslovenskog porekla. :smijeh



Ivan Milat ne samo da ima više dokumentaraca o njemu nego nedavno je snimljena i igrana serija , a ovom Cveku Jugoslovenu sam nedavno gledao emisiju na kablu ID kanal.
Ima još jedan serijski ubica koji je naše gore list , ali ne mogu da mu se setim prezimena , i ne mogu da sesetim upravo zato što se sećam da mu je prezime bilo tzv.zajedničko srpskohrvatsko.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 19 lis 2019, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Bio je Ivan Milat na ovoj temi. Tu su Australci bili korektni, nikad nisu demonizirali cijelu zajednicu. Ipak, mora se napomenuti da je Milatu majka bila prava Australka, a da dotični nije bio aktivan u hrvatskoj zajednici. Sva braća su oženili prave Australke.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 19 lis 2019, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Šta ti je naše gore list i jačina krvi.



Netjak i Strikan

:smijeh

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 19 lis 2019, 17:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Malo (u stvari relativno dosta) sam čitao i istraživao o Milatu. Postoje jake indicije da su mu stvarno podmetnuli tu sprdačinu jer nisu htjeli izgubiti zaradu od OI. Ako neki manijak hara okolo i ubija random ljude neće turisti doći i gubi se velik novac.

Mediji su konstantno vrtili njegovu sliku sa puškom, kao da to nešto samo po sebi znači. I njegova pisma i divljanja iz zatvora. Malo koji mass medij se stvarno interesirao što se događa na suđenju. Bilo ko od nas sa foruma da završi toliko godina u samici, u 4 zida, možda sat šetnje na zraku i to sam, ja vam garantiram životom da bi bili i luđi od njega. Nekih 100% foumaša bi poludilo isto kao on ili i gore. 24 godine, većina vremena izolacija i samica. I to ludilo je to uglavnom što su mediji dilali kao argument da je manijak i psihopat.

Pa recite da su Australci kao narod humana nacija. Hej, 24 godine držati ljude u takvim uvjetima. Kao da doživotni gubitak slobode sam po sebi nije dovoljna kazna.

Ako vam nije jasno, to je to na videu odprilike, preko 20 godina. (16-23 sati dnevno, ovisno kako se ponašaš. Ili ovisno koliko si poludio od samice.)
Koliko bi vi izdržali u tim uvjetima dok ne poludite ? Hajde, budite iskreni.



Da ne bi pomislili da Australci dijele Play Station, TV (iako su Milatu znali povremeno dati), sport i slično.

slika

Samo jedan primjer koliko je taj "zapadni", u stvari anglo-saksonski, svijet "civiliziran" i "human". Pazi naslova.

Strands of hair found in Brit backpacker’s hand uncovers truth on serial killer Ivan Milat

Prva DNA analiza pokazala da nisu Milatove.
Čekali puno godina da se DNA tehnika usavrši.
Nedavno se pokazalo da stvarno nisu Milatove već od ubijene djevojke. Ali eto, dokazali su da kao Milat nije imao pomoćnika. Vlasti su se izvukle jeftino sa inkvizicijskim suđenjem (nevezano za ludilo mass medija) i poslije sve prepustili stihiji medija i naslova.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 29 lis 2019, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Prestala tortura, preminuo od posljedica tumora. Probali su zadnje dane da od njega izvuku priznanje ali nisu uspjeli.
Sad su svi kao sigurni da je on skrivio i jedno ubojstvo (nije bilo na njegovom suđenju) za koje je nevin čovjek bio osuđen i odležao zatvor. Koju godinu prije Milatovog suđenja mislim.

Taj tip je imao veliku sreću da njegov slučaj nije bio interesantan medijima kao Milat. Pa se neko usudio potpisati poništavanje (ili ponavljanje, ne znam) suđenja i presude.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 22 stu 2021, 00:27 
Offline

Pridružen/a: 28 srp 2020, 18:32
Postovi: 890
Jedan od dvoje glavnih kandidata na čileanskim izborima jer Hrvat Gabriel Borić, kandidat ljevice čija obitelj potječe sa Ugljana. Navodno ima hrvatsko državljanstvo i ako bi pobijedio bio bi to slučaj gdje jedan Hrvat vlada drugom stranom zemljom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 22 stu 2021, 00:51 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10366
Nadam se da će izgubit.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 24 stu 2021, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2021, 10:21
Postovi: 2157
Mislim da su većina Hrvata tamo protivničke političke opcije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 01 pro 2021, 09:44 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Uvijek treba navijati za naše. Je li bi navijali da izgubi neki hrvatski skijaš ili tenisač ako je suprotne političke opcije?

Inače mjesto Ugljan ima veliki broj poginulih u NOB-u i veliki spomenik. A ima i samostan Sv. Jeronima, koji je odmah do seoske plaže. Baš sam ovo ljeto bio na kavi u kafiću preko puta pa mi je bilo smiješno gledati kako časne sestre prolaze pokraj polugolih turista.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 02 pro 2021, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
https://en.wikipedia.org/wiki/Aleks_Paunovic

Glumac.
Otac Srbin , majka Hrvatica, rođeni Kanađanin.
Krkan od 196cm i bivši bokser i muzičar , koliko vidim glumi manje više sporedne uloge , ali nije da ga nema u visokoj produkciji , uglavnom glumi neke likove u skladu sa svojom pojavom.


_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 05 vel 2022, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Baš juče pogledah na ID kanalu o ovom Franku Vitkoviću.

https://en.wikipedia.org/wiki/Queen_Street_massacre

Bogami australijski Hrvati se imaju čime pohvaliti , imaju i serijskog(Ivan Milat) i masovnog ubicu(Frank Vitković) u svojim redovima. :zubati

I da ne zaboravim , zamalo je netjak Ivan Milata krenuo njegovim stopama , ma dlaka je falila da postane k'o strikan. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 10 vel 2022, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2021, 20:01
Postovi: 975
joe enter je napisao/la:
dudu je napisao/la:
ime joj je naše, vidi se da je mater glava u kući, a i prezime zvuči kao čisto naše.


Ime Stana i prezime Katić vaše?! , pa jeste ali je daleko više naše , tj.baš,baš daleko više naše! :zubati



Je stari post ali, ime i prezime više vaše? To u svakoj mogućoj prilici svaki Srbin tvrdi, i kad ga se ne pita, ni kad se ne tvrdi suprotno ali uglavnom nije točno.
Inače mami mi je ime Stana, a ženi mi je djevojačko prezime Katić.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 10 vel 2022, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2021, 20:01
Postovi: 975
joe enter je napisao/la:
Bakula je takvo prezime da se prosto oseća "vlaški kamenjarski " momenat u njoj , ali da se ne greši dušamože biti i češko jer i tamo ima latniština tj.venecijaksog uticaja mada vrlo malo.

Hrvatski jezički portal veli:


bȁkul

bȁkul m (bȁkula ž)


reg. žohar


⃟ imati bakule u glavi podr. imati čudne ideje, zanositi se glupostima


♦ pr. (nadimačka): Bȁkula (340, Šibenik, Vukovar, Dalmacija), Bàkulić (Brač, Dalmacija), Bàkulin (Dugo Selo, Zagreb)


✧ mlet. bàcolo, tal. baculo


Bakula je prezime iz Posušja i zagrebački Bakule su iz Posušja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 01 lip 2022, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
U dalekoj Australiji.

Ed Husic is sworn in as Australia's new Minister for Industry and Science

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naše gore list
PostPostano: 05 lip 2022, 19:22 
Online

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9073
Nisam znao da je Buble nas, onaj pjkevac, kaze te Buble su ribari iz Trgoira.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO