HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 821 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 30 srp 2016, 22:24 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Čuj niški padeži. :laugh E, svašta od vas. Pročitajte vi pažljivo i ne budite sujetni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 20 kol 2016, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mislim da ovo mogu potvrditi na sebi. Otkad koristim e-cigarette nisam imao gripu. Prije toga svake godine jednom, redovna pojava. Supruga ima svake godine dosta gadnu gripu i uvijek mislim da ću i ja dobiti od nje ali nekako izostane.

Neke bolnice, bar one u bogatijim državama, ovaj propylene glycol ubacuju kroz ventilaciju, zajedno sa vlagom zraka. Bez dima naravno, da ne prave paniku ljudima.

Citat:
Smokers who turn to vaping 'have fewer lung infections': 66% of people report health spike after switching to e-cigarettes
Previous research has warned e-cigs get more toxic with every puff
But a new study has found it dramatically drives down lung infections
Tobacco-related lung infections are widely understood to be a starting point for more serious cigarette-related diseases, like lung cancer
By MIA DE GRAAF FOR DAILYMAIL.COM
PUBLISHED: 15:33 GMT, 19 August 2016 | UPDATED: 15:35 GMT, 19 August 2016

Two thirds of smokers who successfully switch to vaping say they have fewer respiratory infections, according to a new study.
The research conflicts with another recent paper which found e-cigarettes get more toxic with every puff.
But the authors claim there is unequivocal evidence that vapor does not have the capacity to clog up the lungs as tobacco does.
Tobacco-related lung infections are widely understood to be a starting point for more serious cigarette-related diseases, like lung cancer.
The findings come as research into the field becomes increasingly political, with millions of teens turning to vaping as scientists scramble to fully understand the devices.
Tobacco-related lung infections are widely understood to be a starting point for serious cigarette-related diseases, like lung cancer. A new study says e-cigarettes could be a lifeline

The on-line survey of 941 respondents by Queen Mary University of London (QMUL) assessed subjective changes in respiratory symptoms in smokers who switched to vaping for at least two months.
The results, published in the Journal of Addiction Research & Therapy, show that 66 per cent of respondents reported an improvement in respiratory symptoms.
Twenty-nine per cent reported no change and five per cent reported worsening.

Senior author Professor Peter Hajek from QMUL said: 'There is no doubt that e-cigarettes are much safer than conventional cigarettes, but smokers are still led to believe that they're dangerous.
'This misinformation includes a misreported study on rats that claimed that vaping may increase vulnerability to infections.
'These new findings from human vapers show that this is not the case.

'The study needs to be interpreted with caution because it is based on self-reported data, and further studies using objective measures are needed.
'However, the present results provide sufficient information to suggest that vaping does not increase infection rates and may in fact lead to a decrease in infections.'
Some previous cell and animal studies have been interpreted as suggesting that vaping may increase vulnerability to infection, but these studies did not use realistic exposure levels.

Human trials have reported no significant adverse respiratory effects associated with e-cigarette use for up to 1.5 years and a follow-up study of smokers with asthma who switched to vaping found significant improvements.

The researchers say that it is not surprising that the survey respondents noticed improvements in their respiratory health.

This is because smoking increases susceptibility to respiratory infections and stopping smoking can be expected to have a positive effect.

In addition to this, vaping may also provide some antimicrobial protection through the e-liquid ingredient propylene glycol, though further evidence is needed to confirm this.
The main limitation of the study is that the reports are subjective.

Future studies should assess respiratory symptoms objectively and on unselected samples of vapers.
Despite the limitations, the researchers say that the study provides a reasonable reassurance that vaping does not promote respiratory infections and may in fact reduce them.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 24 kol 2016, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
8 godina i 200 dana ne pušim, odnosno otkad sam prestao pušiti.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 25 kol 2016, 20:14 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Mar-kan je napisao/la:
:smajl034

Citat:
Priča o bezazlenosti je mit: Elektronske cigarete emituju toksična i kancerogena isparenja

Elektronske cigarete emituju toksična isparenja, a na količinu i štetnost tih isparenja utječu faktori kao što su temperatura, tip i starost uređaja.

slika

Rezultati su ovo najnovije studije provedene u Lawrence Berkeley laboratoriji u Kaliforniji koja pruža važne podatke za sve one koji smatraju kako su elektronske cigarete bezbjedne za upotrebu.

Studija je objavljena 27. jula u žurnalu Environmental Science & Technology.

"Zagovarači elektronskih cigareta kažu kako je emisija ovih toksičnih isparenja mnogo manja nego kod običnih cigareta, pa se zalažu za tezu da je mnogo bolje koristiti upravo elektronske cigarete,", kaže učesnik studije, Hugo Destaillats i pojašnjava:

"Rekao bih kako je to istina za određene korisnike, primjerice, dugogodišnje pušače koji ne mogu prestati da puše, pa je stvar u tome da izaberu manje zlo. Obične cigarete su užasno nezdrave, dok su elektronske cigarete jednostavno nezdrave, a ni u kom slučaju sigurne i bezbjedne".

U laboratorijskih testovima se pokazalo kako propilen glikol i glicerin, dva sastojka koja se nalaze u većini tečnosti za elektonske cigarete, u kombinaciji sa toplinom uzrokuju emisiju toksičnih hemikalija kao što su akrolein, acetaldehid, te formaldehid. Sve tri ili iritiraju respiratorni sistem ili su kancerogene.

Istraživači su došli do saznanja i da se količina štetnih hemikalija u elektronskim cigaretama povećava nakon prvog povučenog "dima", kako uređaj postaje zagrijaniji, te se povećava i sa svakim novim korištenjem elektronske cigarete.

Od 8. augusta američka administracija za hranu i lijekove će regulirati nove propise u vezi elektronskih cigareta, ali i običnih cigareta, vodenih lula, nikotin gelova i sličnih proizvoda.


Hrpa gluposti. Acetaldehid je kancerogen, ali konzumiras ga u icu i picu u vecim kolicinama nego sto ces u ne znam kakvoje el. cigareti da ima ne znam kakav grijac. Akrolein takodjer i formadehid takodjer. Usput, sva tri sastojka se stvarju i unutar samog organizma. E cigareta je zakon stvar.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 25 kol 2016, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Aztec je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
:smajl034



Hrpa gluposti. Acetaldehid je kancerogen, ali konzumiras ga u icu i picu u vecim kolicinama nego sto ces u ne znam kakvoje el. cigareti da ima ne znam kakav grijac. Akrolein takodjer i formadehid takodjer. Usput, sva tri sastojka se stvarju i unutar samog organizma. E cigareta je zakon stvar.


Evo drug adresa,sve ti to njima prenesi pa nek oni razbijaju pametne glavice... :smajl034 :zubati

Lawrence Berkeley National Lab
1 Cyclotron Road Mail Stop
Berkeley, CA 94720


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 25 kol 2016, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Poceo Markan vjerovati znanstvenicima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 25 kol 2016, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
BBC je napisao/la:
Poceo Markan vjerovati znanstvenicima.

Ovi se ne bave evolucijom :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 25 kol 2016, 23:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mozda nisu. Ali rastezanjem granica sigurno jesu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 25 kol 2016, 23:47 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
BBC je napisao/la:
Poceo Markan vjerovati znanstvenicima.


da

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 25 kol 2016, 23:57 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Mar-kan je napisao/la:
Aztec je napisao/la:

Hrpa gluposti. Acetaldehid je kancerogen, ali konzumiras ga u icu i picu u vecim kolicinama nego sto ces u ne znam kakvoje el. cigareti da ima ne znam kakav grijac. Akrolein takodjer i formadehid takodjer. Usput, sva tri sastojka se stvarju i unutar samog organizma. E cigareta je zakon stvar.


Evo drug adresa,sve ti to njima prenesi pa nek oni razbijaju pametne glavice... :smajl034 :zubati

Lawrence Berkeley National Lab
1 Cyclotron Road Mail Stop
Berkeley, CA 94720


danas svako radi ta istrazivanja i pitanje je ko ih placa i sta uopce znaju. Cinjenica je da se acetaldehid nalazi u svakom fermentiranom proizvodu, od kruha, pive, vina, jogurta, kefira, ocata pa nadalje... do voca. Recimo banana sa svakim danom stajanja kolicne acetaldehida podize za skoro 50% itd...

Acrolein se nalazi u svakoj przenoj hrani... kruhu, kavi, ulju...

Formaldehid se nalazi u novim stanovima, kuca, stolariji, vani kao posljedica zagadjenja... I svi se ovi spojevi stvaraju i endogeno u malim kolicinama, kao posljedica metabolizma...

I jos svakakvih otrova i otrova se nalazi u hrani koju svakodnevno jedemo prema koji e cigareta izgleda kao oaza zdravlja. Pojedes meso dobro peceno i unijeti ces u sebe gore kancerogene nego sto sadrzi klasicna cigareta, a kamo li e cigareta.

Poenta je da je ovo navlacenje maka na konac... U odnosu na cigaretu, klasicnu, koja ima preko 170 dokazano kancerogenih tvari u prilicnim kolicinama ovo je stvarno sitnicarenje, a i ovo je samo u odredjenim slucajevima, najcesce se tu nalazi samo vodena para i nikotin, i svako ko ne moze prestati sigurno i bez razmisljanja bi trebao preci na e cigarete.

Ja sad ugl. pusim upravo to i osjecam ogromnu razliku u odnosu dok sam pusio ove klasicne. Tu i tamo znam zapaliti i ovu klasicnu, ali to je vise izuzetak. Samo zbunjuju ljude s tim glupostima kako je sve to isto i zadrzavaju ih na otrovu zvanom cigareta, a nije isto, nikako.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 04 pro 2016, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Philip Morris prestaje sa proizvodnjom cigareta i prelazi na e-cigarete.
Na što su potrošili 3 milijarde $ pitam se. Kinezi to razviju sa 50.000 najviše.

Muljaju sa objašnjenjem, izgleda patentirali ili još nisu. Ali u biti elektronska cigareta.

http://www.businessinsider.de/philip-mo ... ?r=UK&IR=T

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 29 tra 2017, 23:26 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Ostavio nakon 34 godine.Inače bio strastveni pušač,oko 50 cigareta dnevno poslednjih 20 godina.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 01 svi 2017, 13:40 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Ko želi neka pažljivo posluša:

Otac Tadej - kako ostaviti cigarete



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 01 svi 2017, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
Ksenija je napisao/la:
Čuj niški padeži. :laugh E, svašta od vas. Pročitajte vi pažljivo i ne budite sujetni.


zapadnobugarski :zubati

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 01 svi 2017, 14:15 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
@pagan, ne lupetajte!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 01 svi 2017, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
draga ne lupetam, to bi valjd trebala znat

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 01 svi 2017, 21:08 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Dijalekt nije standardni jezik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 01 svi 2017, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
ko prica o standardu,rijec je o ljudima...nije tema

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 04 svi 2017, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Prođe preko 5 godina odkako sam bacio duvan... Sada mi prilično rijetko cigarete padaju na pamet... Kao recimo večeras... :D

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 05 svi 2017, 17:40 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
pagan je napisao/la:
ko prica o standardu,rijec je o ljudima...nije tema

Šta ja imam s tim? Obrati se BBC, on je prvi počeo sa niškim padežima i verujem da se šali ali ti nisi, rekla bih.

Pusti dijalekte ovakve, onakve, torlačke, banaćanske i ine i pričajmo o cigaretama.

Upravo odoh zapaliti jednu tanušnu, elegantnu. Radujem se užitku koji pruža prvi miris dima zapaljene cigarete, sve posle nije važno. :smajl034

Prestaću pušiti kada mi se ćefne, za sada sam u điru. slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 06 svi 2017, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
ma sta ces prestat, jos da ti damo nas duvan....nebi ti bilo kraja :zubati

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 06 svi 2017, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Pušim odavno i nikad nisam prekidao osim po jedan dan kad se prepušim predhodnu noć i još plus mamurluk.

Duvan mi smeta , ali ne mogu beu njega i jbg.
Ne posećujem ljude koji ne puše u svojoj kući , tj.kad su mi se neki prijatelji oženili uz pomoć supruga su bacili duvan ali i takođe su zabranili pušenje u kući jer to loše utiče na njihovu decu ali više u smislu vaspitanja nego samog otrova više nisam posećivao osim leti kad se sedi u dvorištu ili u letnjim kuhinjama gde uveče mi stari kenjci ločemo daleko od očiju žena i dece.
I tako mi je drugar počeo ponovo pušiti pa sad sa gotovo 40 godina se krije po dvorištu i baca cigarete kad mu naiđe sin i ćerka. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 07 svi 2017, 12:39 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
pagan je napisao/la:
ma sta ces prestat, jos da ti damo nas duvan....nebi ti bilo kraja :zubati


Naravno, čuven je hercegovački duvan ali je uvek rizično da ti podvale neki drugi i zato odustajem, a i ne da mi se motati. Kao što ne volim piti kafu iz keramičke šolje već isključivo iz porcelanske, tako ne volim ni cigarete koje nisu elegantne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 07 svi 2017, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
Ksenija je napisao/la:
pagan je napisao/la:
ma sta ces prestat, jos da ti damo nas duvan....nebi ti bilo kraja :zubati


Naravno, čuven je hercegovački duvan ali je uvek rizično da ti podvale neki drugi i zato odustajem, a i ne da mi se motati. Kao što ne volim piti kafu iz keramičke šolje već isključivo iz porcelanske, tako ne volim ni cigarete koje nisu elegantne.


u principu da, ako ne znas dobavljaca

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prestanak pusenja...
PostPostano: 09 svi 2017, 20:15 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
@pagan
Poganštino jedna( :zubati ), imaš li koga da mi šilje hercegovčki? Kilo dosta, za početak.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 821 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO