HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 07:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 856 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 35  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 04:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4364
Lokacija: Grobnik
aleksije radicevic je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Dane, to je bilo brutalno. :zubati :palacgore1


Jedino što je brutalno je tvoj odnos prema "brutalnom Danetu", jer ga ohrabruješ da veruje da je nešto naročito postigao ovim smešnim spinovima.
Izložim mu kako je Maks Luburić sramotno kontradiktoran u svom travanjskom govoru, a tvoj Dane umesto da se izjasni je li Maks dosledan ili ne, postavlja besmisleno pitanje "A je li to znači da Maks nije mrzeo sve Srbe?"... I onda nastavlja dalje da diskutuje u tom stilu.
Pa valjda smo prerasli te dečije igre.


Ja sam ti liepo odmah odgovorio na to tvoje bezsmisleno pitanje. Zašto bi Maksu smetao Srbin koji se ponosi svojom hrvatskom domovinom? I danas imaš primjer branitelja Vukovara Peđe Mišića, koji za sebe kaže da je Srbin, ali da je Hrvatska njegova domovina, ter je član Konzervativne stranke od Ruže Tomašić. Jednako tako Maks je u vojsci NDH ,,trpio'' srbske generale. Čak je bilo pokušaja od strane NDH da se pridobiju lokalni četnici u pojedinim mjestima da prihvate NDH kano svoju državu, a danas se zbog tih pokušaja obtužuje NDH da je surađivala s četnicima.

Iskreno, meni se dok sam prvi put čitao tu tvoju primjetbu o Maksu, učinilo kano da se diviš Maksu jerbo je bio tolerantan spram Srba... :zubati

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 06:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Naša Kvačica je napisao/la:
Instruktor je napisao/la:

Znaci da je Ante Starcevic bio u suvremenom shvacanju biologije gdje se ljude svrstava u jednu od zivotinja. A rijec pasmina mi je hrvatskija od rijeci rasa. Ah to bogatstvo hrvatskog jezika. Ae, onda je razumljivo kad @Aleksije odmah posegne za metodom 'opstih mesta'.

"Pasmina je grupa uzgojenih, uglavnom domaćih životinja jedne vrste, koje dijele neka zajednička morfološka svojstva. Nastaje pod vanjskim utjecajima te kontroliranim uzgojem koji uključuje pažljiv odabir roditeljskih jedinki, ali i križanja. Brojne su pasmine pasa, golubova, kokoši, goveda, konja, ovaca i dr.", https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Pasmina


Ranije sam se pitao je li Srbi stvarno tako pogrešno razumiju Hrvate ili je ipak u pitanju namjerna propaganda. Danas sam sklon misliti da je ovo drugo.

Ipak ih treba razumjeti, prelijepa Hrvatska je tako blizu, a ne mogu je imati. Onda počnu pričati kako ne valja, to je kao basna o lisici i grožđu. :zubati
Prija ti da se poneki put malo valjaš po blatu? :kava

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 08:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58216
Lokacija: DAZP HQ
aleksije radicevic je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Nije to militanto hrvatstvo nego dominantno, koje uzima pod svoje što hoće i ne osvrće se na laprdanje nerelevantnih strana. Kolinda neki dan reče na obljetnici početka WWII u Poljskoj da su Hrvati dali najviše antifašista u Europi i da su Hrvati izvojevali ključne bitke protiv fašista. Hrvati su dio dva najmoćnija saveza na svijetu, pripadamo krugu najciviliziranijeg i najnaprednijeg dijela svijeta i sukladno tome se trebamo ponašati. To ujedno znači raskidanje svih veza s ustaškim simbolima i parolama jer ustaše nisu nikakva identitetska jezgra Hrvata nego samo jedan kratki bljesak u tisućljetnoj hrvatskoj povijesti i prema tome nebitni ako mi tako odlučimo. Naravno da hrvatskim neprijateljima odgovaraju krkani koji će vikati ZDS i crtati ustaške simbole, ali protiv dominantnog hrvatstva nema lijeka, ono melje sve pred sobom i ne obazire se za sobom. Hrvati ulaze u svoje zlatno doba, svakodnevno lobiraju za svoje interese u 2 najjača saveza na svijetu, dionici su svih najbitnijih političkih procesa u svijetu (hint: gdje ti je Srbija u Varšavi na obljetnici početka WWII?), dogodine i predsjedatelj EU. Dakle na dnevnoj bazi u Briselu naši kao mravi lobiraju za Hrvate i naravno protiv svih neprijatelja hrvatskog naroda. Doslovno je uživanje biti Hrvat ovih godina, ne može nam nitko ništa, a ovoj komšijskoj boraniji lijepimo šljage na dnevnoj bazi i to će potrajati sigurno još 15tak godina. Kako ide s otvaranjem EU poglavlja, jel zapelo?

Dominantno hrvatstvo kako ga zovem je prihvatljivo za 90% Hrvata jer je inkluzivno, ne iritira ljevičare s ustaškim elementima, s desničarima je ionako bitno samo da je hrvatsko. Ostalih 10% su za asimilaciju. Na taj način radi i hrvatska politika, ti odmak od ustaštva vidiš kao slabost, a zapravo se radi o jačanju i još tim slađe što vi želite samo četništvo za sebe. Pozdravljam takvu odluku.

Što se tiče ove besmislene rasprave o RKC predmnijevam da je više ozbiljnih vjernika samo u Hrvatskoj nego u cijelom pravoslavnom svijetu, mislim na ove koji idu redovno na misu. Ovdje čak ni forumaši ne kriju da im je pravoslavna vjera i crkva samo tradicija i dio identiteta, nikako živi organizam. Daj neku sliku okupljanja pravoslavnih u Srbiji, gdje su te mase? Hrvati imaju okupljanja po milijun i više ljudi na različitim lokacijama u vrijeme Velike Gospe, možda sam malo i rekao jer teško ćeš naći puno ljudi koje znaš, a da tad ne idu u neko svetište. Jel postoji nešto kao pravoslavni odgoj? Ako i postoji siguran sam da za to nikad nisam čuo. Uostalom i vaš pedigre te odgoj sve govori o RKCu, jedno od tri najveća zla za Srbe je RKC, ostala 2 su SAD (CIA) i Njemačka, totalno ste istraumatizirani snagom RKC i to s pravom i to ne jenjava, niti će ikad jeknuti.


Ja ohrabrujem vaš obračun sa ustaštvom, no ustštvo nije samo onos prema ikonografiji, nego i odnos prema Srbima npr.
Lepo je što ste u tim savezima, možda je to dobro za vas, mada vi tu ličite na nebitan element, a ne neki faktor iji se interesi uvažavaju. Ali, ne branim, neka bude kako ti kažeš...
Vaš admiral Lošo, koga se smatra neakavim geopolitičkim genijalcem, nije baš oduševljen tendencijama u tim vašim savezima. Smatra da vas to uništava. I on bi da vaše društvo malo pogledava prema Rusiji.

U Poljskoj se menja odnos prema istoriji, a sama istorija ne može da se promeni. Ma šta Poljaci i Kolinda govorili. To što tamo nije bilo Rusa, ali su bili Nemci, dovoljno govori o kakvoj se lakrdiji radi.

Pa recimo predavanja oca Arsenija Jovanovića su posećena od trane omaldine širom srpskih zemalja. Možeš naći na youtube niz njih. U svakom gradu za vreme gradskih slava crkvene litije prolaze centralnim ulicama sa masom sveta iza njih. Na velike praznike su velika okupljanja na Bogosluženje. Crkve su pune svake nedelje. Nisam doduše video masovno okupljane od milion i po, ali i ne mora to da bude referenca.

Ali statistika pokazuje da jedna Rumunija, koja je u istim uslovima kao i katoličke zemlje unutar EU, doživljava skok broja vernika, Grčka je oduvek bila religiozna, dok pod sistemom vrednosti koje ta EU nameće, katoličanstvo opada. Kažem ti, Francuska se više ne može smatrati katoličkom zemljom, tako da u katoličkom svetu više nema zemlje koja je nuklearna sila. Čak i islamski svet ima Pakistan.


Srpski identitet nema budućnost u Hrvatskoj, apsolutno nikakvu i neću više objašnjavati zašto s obzirom da sam već naveo sve razloge.

Kako odmiče rasprava argumenti su ti sve slabiji. Jesmo li bitan ili nebitan element u EU i NATO je stvar percepcije, u odnosu na dio svijeta koji nas zanima smo gigant, a to što u europskim stvarima Njemačka i Francuska imaju glavnu ulogu nama ništa ne znači s obzirom da ne postoji razdoblje u povijesti kad su Hrvati bili u njihovoj poziciji pa da preispitujemo svoju poziciju u Europi.

Lošo je redikul, čovjek uživa u svojim umotvorinama, kad priča kao da slušam srpske istoričare ili neke druge mitomane, otprilike ta priča.

Zašto Francuska nije katolička zemlja? Koja je argumentacija za to? Ako nije, onda nije 200+ godina, a ne od jučer jer su tamo katolici još uvijek uvjerljiva većina, a praktičnih katolika u postotku imaju više nego neke zemlje koje se percipiraju kao izrazito katoličke. Uostalom što znači katolička zemlja u političkom smislu? Možemo samo zaključiti da su se svi europski katolici i protestantni odnosno svi zapadni kršćani ujedinili u vojni i politički savez, nitko nije ostao izvan, Hrvati su zadnji postali dio toga, ali nisu ostali izvan za razliku od nekih.

Rusiju se u Europi odavno ništa ne pita, a pozicija Poljske je takva da može bez problema nametati dio svoje istine cijeloj Europi, boli njih kifla za Ruse, dapače mislim da je baš njihov rad da nema Rusije i ostale boranije na obljetnici. Shvaćam da tebi Rusija izgleda kao nešto veliko i sjajno, ali ta percepcija prestaje na Horgošu i Batrovcima.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 11:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1676
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
aleksije radicevic je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Smrad se nije suprotstavio razmišljanjima duvanjskog ustaše, nego se kao krpelj uvek zakači za moje postove.
Naravno da će hrvatska manjina u Srbiji morati da proguta i plati za sve što se događa Srbima u Hrvatskoj. Slagao se ti s tim ili ne.


Ma, bata Vujo, znaš i sam da mi nismo takvi. A ruku na srce, Hrvati u Srbiji su lojalni, barem mi se čini.


Većina vas nije takva, ali on je i ne možeš ti govoriti u njegovo ime da ne misli tako kad to eksplicitno godinama govori. To je ko ono kad roditelji kažu za sina "ma dobar je on, nije on takav" a sinu dokazano da pljačkao kioske :D

Iako ekstremistički debil naravno laže o tome da nisam par puta podbo i ustaše na temi (što može svatko provjeriti u mojim postovima) u dvije stvari koje kaže, jednu eksplicitno, a drugu implicitno, je u pravu. Da, češće se obraćam njemu no drugima, jednostavno jer su mu postovi toliko ekstremni, i, da, ne bih to više trebao činiti. Ako netko misli da Hrvati u Srbijii koji nikome nisu ništa zlo napravili zaslužuju biti objektom osvete zbog grijeha svojih sunarodnjaka u RH/NDH od prije što će uskoro biti najmanje 25 godina što se može s takvom osobom pričati? To je za neku medicinsku ustanovu, najbolje zatvorenog tipa.

Jbt dobro vas bruka ovaj degenerik po forumu... Na ovom forumu pišu i Srbi koji su se borili u ratu 90tih, neki i u RH, i normalno pišu, a on domilio u Srbiju na traktoru kao mali popišanko od 4 godine i sada je ekstremniji od svih njih i zeli se osvecivati ni manje ni vise no gradjanima vlastite drzave. :sega To su žešći kompleksi i mentalna bolest vezani uz sramotu koju osjeća =)) =)) =))

Rekao sam ti već prije, Vujadine, ne znam što se ti toliko glođeš s ustašama kao Dane ili Instruktor, pristajete si kao ruka i rukavica. Imate iste karakteristike i status u društvu, ponajviše po tome što ostrašćeno pogrešno vjerujete da svi misle kao vi i što vas normalni ljudi preziru mnogo više no što prezirete jedni druge.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 12:11 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
NiceBoyZg je napisao/la:
Rekao sam ti već prije, Vujadine, ne znam što se ti toliko glođeš s ustašama kao Dane ili Instruktor, pristajete si kao ruka i rukavica.


Bas cudno da se u temama na herceg forumu koje obuhvacaju ustasko pitanje prica o ustasama. Bas cudno da se na herceg forumu pise o ustasama dok politicka elita o njima ne prestaje govorit.

Vukadin neka lijepo napise svoja misljenja. Dobije po tamburi i to mu je ujedno i lijecenje. Bolje nego da suti i trpi.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58216
Lokacija: DAZP HQ
Vujadin mi je puno draži nego ovi salonski četnici teoretičari. Vujadin poznaje Hrvate i ne želi ništa s njima, a aleksije sanja o masovnom prelasku Hrvata u Srbe i pravoslavlje, on doslovno vidi tu scenu kako narod ide u koloni, a patrijarh ih škropi. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
aleksije radicevic je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Imaš pogrešne polazne pretpostave o tome što je to hrvatstvo pa onda ne čude ni pogrešni zaključci.

Hrvatima samima, prvom meni a pretpostavljam i Duduu, Ministru, Robiju, Markanu evo svi mogu potvrditi, a i ogromnoj većini ostalih koje poznajem i u stvarnom životu, jako smeta pjesma "Jasenovac i Gradiška Stara".

To je smiješno prikazivati neizvođenje te pjesme kao hrvatski poraz, kad sam žestoko protiv toga. Svojim porazom bih naprotiv smatrao da se ta pjesma slobodno izvodi i da je ljudi podržavaju.

To što ti smatraš ustašku ikonografiju nekakvim hrvatstvom, to je tvoj osobni problem a ne hrvatski problem. Tvoj problem je vjerojatno nastao prekomjernim gledanjem srpskih medija, tako da nije ni zamjeriti. Možda bih i ja mrzio Hrvate da gledam dnevnik TV Beograd 30 godina. Ipak, mi nemamo ništa s tim. Mi sklanjamo ustašku ikonografiju jedino iz razloga jer nama smeta. Ostalo je vaš problem. Liječite se ako ste u mogućnosti, a i ne morate, nama svejedno.

Glede etabilirane snage SDSS-a i konsolidacije srpstva, toplo preporučujem da se lijepo gledaju sa Hrvatima i cijene svoju domovinu, inače će se sa 4% konsolidirati na 0.4%.


Uopšte mi nije RTS i srpski mediji neki faktor u mom suduo hrvatstvu.
Dovoljno je da pročitam tog tvog dudua koji kaže da želi da Srbi potpuno nestanu u Hrvatskoj, pa da formiram neki odnos prema tome. A Dudu nije jedini...
A da tvrdim da znam šta je hrvatsvo - ne trdim. To verujem da ne znaš ni ti. Tebi je hrvatstvo to što ti smeta ustaška ikonografija, a tamo na bratskom vam forumu Inkvi i Grunf lamentiraju zbog suzbijanja te ikonografije. A i oni su hrvatsvo, kao i ti. Predstavnik nekakvog hrvatstva je i Igor Mandić, ali i Andrija Hebrang, i spomenuti Marko Skejo.
A teško je naći ikakvu vezu među njihovim svetonazorima. Kod vas se čak i u jednom čoveku mogu sukobljavati svetonazori. Tako da se tu božje zore ne zna.

Zato i nisam govorio o hrvatstvu nego o militantnom hrvatstvu, spremnom da uništava bilo kakvo sprsko prisutvo na području današnje RH. To su manje više proustaški elementi, i koliko god se vi ograđivali od njih, oni su ti koji te vaše planove o eliminaciji Srba bili voljni konkretno sprovoditi u delo.
Zato i jeste poraz tog militantnog hrvatstva suzbijanje svake manifestacije ustaštva. I nemoj da govoriš da je to ne bitno. Pa o tome se kod vas godinama prave specijalne emisije na TV i pišu se knjige.



Prvo nisu Hrvati nekakva kolektivna Borg svijest i ne mislimo svi isto. Inkvizitor i Grunf imaju drugačije stavove, ali ne toliko drugčije koliko ti misliš.

To su drugačiji stavovi samo na prvi pogled, ali u svojoj suštini su identični stavovi, iako se vjerojatno ni Ministar ni Invki ne bi složili s tim. :zubati

Stvar je motivacije. Razlog zašto su jedni protiv ikonografije a drugi nisu je zbog toga što ta ikonografija predstavlja. Konkretno, Ministar i ja osobno, smo protiv ustaške ikonografije jer ona podsjeća na ustaške zločine. Ali to NE znači da Inkvizitor podržava ustaške zločine, i ne znači da Inkvizitor ili Grunf danas pozivaju na zločine. To je pogrešan zaključak. To samo znači da eventualno oni smatraju da je ta ikonografija nepravedno optužena i da nije povezana sa zločinima.

Dakle, ono što bi Srbima trebalo biti bitno, kad bi bili dobronamjerni, je da Hrvati (evo neću reć svi ali bar 99.9%) osuđuju zločine.

Simboli su sasvim druga priča. Značenje simbola može biti različito za različite ljude. Npr. nekima je smetao ustaški novac kuna. Ali, Hrvatska je kunu ipak uvela i što s tim? Pa ništa, danas je normalno jer je Hrvatska pokazala da ne stoji iza ustaških zločina. Tako je kuna kao simbol otrgnuta od ustaša i postala simbol moderne Republike Hrvatske.

Slično se sutra može dogoditi i sa npr. šahovnicom sa prvim bijelim poljem. Neki su protiv, neki su za, ali to ovisi o perspektivi. Ni jedna ni druga strana ne podržavaju zločine, nego je razlika povezuju li ga sa tim zločinima ili možda sa ranijom povijesti Hrvata.

To je ta bitna razlika, koja bi barem trebala biti bitna onome tko je dobronamjeran. Sad, ako je tebi bitnije dokazati da Hrvati ne valjaju to je isto OK. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
aleksije radicevic je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Dane, to je bilo brutalno. :zubati :palacgore1


Jedino što je brutalno je tvoj odnos prema "brutalnom Danetu", jer ga ohrabruješ da veruje da je nešto naročito postigao ovim smešnim spinovima.
Izložim mu kako je Maks Luburić sramotno kontradiktoran u svom travanjskom govoru, a tvoj Dane umesto da se izjasni je li Maks dosledan ili ne, postavlja besmisleno pitanje "A je li to znači da Maks nije mrzeo sve Srbe?"... I onda nastavlja dalje da diskutuje u tom stilu.
Pa valjda smo prerasli te dečije igre.


Ma ja, nije država nego društvo. Pa tko je izabrao Kolindu, Plenkovića i Sabor nego Hrvati? Nisu pali s Marsa.

Ti pokušavaš predstaviti nekakvu pravašku politiku kao hrvatsko društvo. A ta politika praktično nije dobila zastupnika u saboru.

I sad ti svaku budalu predstaviš kao "hrvatsko društvo". Pa mogu i ja nać kod vas budala. Je li to hoćeš reć da Srbiji fali budala? :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18442
dane-croatia je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Jedino što je brutalno je tvoj odnos prema "brutalnom Danetu", jer ga ohrabruješ da veruje da je nešto naročito postigao ovim smešnim spinovima.
Izložim mu kako je Maks Luburić sramotno kontradiktoran u svom travanjskom govoru, a tvoj Dane umesto da se izjasni je li Maks dosledan ili ne, postavlja besmisleno pitanje "A je li to znači da Maks nije mrzeo sve Srbe?"... I onda nastavlja dalje da diskutuje u tom stilu.
Pa valjda smo prerasli te dečije igre.


Ja sam ti liepo odmah odgovorio na to tvoje bezsmisleno pitanje. Zašto bi Maksu smetao Srbin koji se ponosi svojom hrvatskom domovinom? I danas imaš primjer branitelja Vukovara Peđe Mišića, koji za sebe kaže da je Srbin, ali da je Hrvatska njegova domovina, ter je član Konzervativne stranke od Ruže Tomašić. Jednako tako Maks je u vojsci NDH ,,trpio'' srbske generale. Čak je bilo pokušaja od strane NDH da se pridobiju lokalni četnici u pojedinim mjestima da prihvate NDH kano svoju državu, a danas se zbog tih pokušaja obtužuje NDH da je surađivala s četnicima.

Iskreno, meni se dok sam prvi put čitao tu tvoju primjetbu o Maksu, učinilo kano da se diviš Maksu jerbo je bio tolerantan spram Srba... :zubati


Aman, čoveče, pa nalepio sam slike i napisao poveći tekst: zato što se taj Srbin sastaje sa kraljem Petrom, glavnokomandujućim vojvodi Đujiću s kojim je Maks u ratu!!!

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18442
dudu je napisao/la:
Srpski identitet nema budućnost u Hrvatskoj, apsolutno nikakvu i neću više objašnjavati zašto s obzirom da sam već naveo sve razloge.

Kako odmiče rasprava argumenti su ti sve slabiji. Jesmo li bitan ili nebitan element u EU i NATO je stvar percepcije, u odnosu na dio svijeta koji nas zanima smo gigant, a to što u europskim stvarima Njemačka i Francuska imaju glavnu ulogu nama ništa ne znači s obzirom da ne postoji razdoblje u povijesti kad su Hrvati bili u njihovoj poziciji pa da preispitujemo svoju poziciju u Europi.

Lošo je redikul, čovjek uživa u svojim umotvorinama, kad priča kao da slušam srpske istoričare ili neke druge mitomane, otprilike ta priča.

Zašto Francuska nije katolička zemlja? Koja je argumentacija za to? Ako nije, onda nije 200+ godina, a ne od jučer jer su tamo katolici još uvijek uvjerljiva većina, a praktičnih katolika u postotku imaju više nego neke zemlje koje se percipiraju kao izrazito katoličke. Uostalom što znači katolička zemlja u političkom smislu? Možemo samo zaključiti da su se svi europski katolici i protestantni odnosno svi zapadni kršćani ujedinili u vojni i politički savez, nitko nije ostao izvan, Hrvati su zadnji postali dio toga, ali nisu ostali izvan za razliku od nekih.

Rusiju se u Europi odavno ništa ne pita, a pozicija Poljske je takva da može bez problema nametati dio svoje istine cijeloj Europi, boli njih kifla za Ruse, dapače mislim da je baš njihov rad da nema Rusije i ostale boranije na obljetnici. Shvaćam da tebi Rusija izgleda kao nešto veliko i sjajno, ali ta percepcija prestaje na Horgošu i Batrovcima.


Srbi nemaju budućnost zato što će Hrvati nastojati da ih "pohrvate"?! Paaaa, će da vidimo...

To da li ste bitan ili nebitan element u EU ili NATO-u, uopšte nije moj glavni argument. Spomenuo sam to uzgred, jer si ti izuzetno oduševljen tim članstvom, a s druge strane, po nekima stvari tu i nisu baš idealne.

Pre 200 godina je došlo do raskida crkve i države, ali Francuska je dugo vremena posle toga imala katoličku većinu. Danas deklarisani katolici nisu većina u Francuskoj, i to možeš videti na onim dijagramima za koje sa posatvio link.
To što su se ujedinili zapadni hrišćani u saveze, koštalo ih je gubitka hrišćanskog identiteta. Pa nisam ja izmislio tvrdnju da evropski sistem rastaka religijske vrednosti.

Po tebi je istina ono što se nametne? Pa valjda postoji istina koja je objektivna, naročito ona o 2.s.r. Poljska može da menja svoj odnos prema istoriji, ali šta time postiže osim činjenice da Rusa i Srba nema na nekim lakrdijaškim predstavama, na kojima Kolinda može da lupeta ono zbog čeka joj pola Hrvata psuje majku antifašističku.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18442
dudu je napisao/la:
Vujadin mi je puno draži nego ovi salonski četnici teoretičari. Vujadin poznaje Hrvate i ne želi ništa s njima, a aleksije sanja o masovnom prelasku Hrvata u Srbe i pravoslavlje, on doslovno vidi tu scenu kako narod ide u koloni, a patrijarh ih škropi. :zubati


Kako da ne "sanjam prelazak Hrvata na pravoslavlje..."
Ako me je neko pažljivije čitao u poslednje vreme može da zaključi da delim taj stav koji pripisuješ Vujadinu.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18442
Naša Kvačica je napisao/la:
Ma ja, nije država nego društvo. Pa tko je izabrao Kolindu, Plenkovića i Sabor nego Hrvati? Nisu pali s Marsa.

Ti pokušavaš predstaviti nekakvu pravašku politiku kao hrvatsko društvo. A ta politika praktično nije dobila zastupnika u saboru.

I sad ti svaku budalu predstaviš kao "hrvatsko društvo". Pa mogu i ja nać kod vas budala. Je li to hoćeš reć da Srbiji fali budala? :zubati


Nije to baš tako jednostavno.
Današnje ponašanje Kolinde i Plenkovića, ne znači da hvatsko društvo koje ih je izabralo nije krcato proustaškim elementima.
Jer njih dvoje su u izbornoj kampanji bili desno nastraojeni, pa je društvo naselo na to.

A karakter društva možeš videti između ostalog i po činjenici da u jednoj Rijeci rulja se okupi da brani nasilnika koji je na ulici fizički napao starijeg čoveka.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5727
dudu je napisao/la:

Lošo je redikul, čovjek uživa u svojim umotvorinama, kad priča kao da slušam srpske istoričare ili neke druge mitomane, otprilike ta priča.


S ovim se samo djelomično slažem. Točno je da je zahirio s masonima, crkvom, urotama, anđelima,...

No, dio njegova spisateljstva je odličan, napose oni rani radovi, pa i kasniji kad se drži razuma i ne ode u apokaliptične tlapnje. Recimo, ovo su sjajne knjiga:

slika

slika

slika

https://www.hkv.hr/hrvatski-tjednik/321 ... rance.html

Najprodavanija knjiga Davora Domazeta Loše „Hrvatski Domovinski rat 1991.-1995., strateški pogled“ izlazi ovih dana na engleskom jeziku


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
aleksije radicevic je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ma ja, nije država nego društvo. Pa tko je izabrao Kolindu, Plenkovića i Sabor nego Hrvati? Nisu pali s Marsa.

Ti pokušavaš predstaviti nekakvu pravašku politiku kao hrvatsko društvo. A ta politika praktično nije dobila zastupnika u saboru.

I sad ti svaku budalu predstaviš kao "hrvatsko društvo". Pa mogu i ja nać kod vas budala. Je li to hoćeš reć da Srbiji fali budala? :zubati


Nije to baš tako jednostavno.
Današnje ponašanje Kolinde i Plenkovića, ne znači da hvatsko društvo koje ih je izabralo nije krcato proustaškim elementima.
Jer njih dvoje su u izbornoj kampanji bili desno nastraojeni, pa je društvo naselo na to.


Prevarili nas znači. Ok, što ćeš reći kad Kolinda opet pobijedi?

Je li nas dvaput prevarila, ili nismo ustaše? :zubati

aleksije radicevic je napisao/la:
A karakter društva možeš videti između ostalog i po činjenici da u jednoj Rijeci rulja se okupi da brani nasilnika koji je na ulici fizički napao starijeg čoveka.


Većina tih incidenata je preuveličana u medijima. Kad god se stvari počnu istraživati u detalje, vidi se da nije bilo baš tako jednostavno kako se činilo u početku.

Pa u Rijeci je gradonačelnik SDP-ovac. Sastav gradskog vijeća Rijeke je gomila stranaka svakakvih pravaca. Čak je HDZ u manjini. Optuživati to šareno društvo za nekakav ekstremizam stvarno, ali stvarno nema smisla.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4364
Lokacija: Grobnik
aleksije radicevic je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Ja sam ti liepo odmah odgovorio na to tvoje bezsmisleno pitanje. Zašto bi Maksu smetao Srbin koji se ponosi svojom hrvatskom domovinom? I danas imaš primjer branitelja Vukovara Peđe Mišića, koji za sebe kaže da je Srbin, ali da je Hrvatska njegova domovina, ter je član Konzervativne stranke od Ruže Tomašić. Jednako tako Maks je u vojsci NDH ,,trpio'' srbske generale. Čak je bilo pokušaja od strane NDH da se pridobiju lokalni četnici u pojedinim mjestima da prihvate NDH kano svoju državu, a danas se zbog tih pokušaja obtužuje NDH da je surađivala s četnicima.

Iskreno, meni se dok sam prvi put čitao tu tvoju primjetbu o Maksu, učinilo kano da se diviš Maksu jerbo je bio tolerantan spram Srba... :zubati


Aman, čoveče, pa nalepio sam slike i napisao poveći tekst: zato što se taj Srbin sastaje sa kraljem Petrom, glavnokomandujućim vojvodi Đujiću s kojim je Maks u ratu!!!


Pa i Pavelić je bio zastupnik u srbskoj skupštini u Beogradu. Također, i mnogi Ustaše su se po službenoj dužnosti sastajali s predstavnicima lokalnih četnika kako bi dogovorili primirja i da ti četnici prihvate NDH kano svoju državu.
Uglavnom, bit je u tome da je Tesla smatrao kako je Krajina dio njegove hrvatske domovine, ter nema govora da bi postojali neki argumenti koji bi Teslu mogli suprotstaviti Hrvatima.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32012
Naša Kvačica je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Nije to baš tako jednostavno.
Današnje ponašanje Kolinde i Plenkovića, ne znači da hvatsko društvo koje ih je izabralo nije krcato proustaškim elementima.
Jer njih dvoje su u izbornoj kampanji bili desno nastraojeni, pa je društvo naselo na to.


Prevarili nas znači. Ok, što ćeš reći kad Kolinda opet pobijedi?

Je li nas dvaput prevarila, ili nismo ustaše? :zubati

aleksije radicevic je napisao/la:
A karakter društva možeš videti između ostalog i po činjenici da u jednoj Rijeci rulja se okupi da brani nasilnika koji je na ulici fizički napao starijeg čoveka.


Većina tih incidenata je preuveličana u medijima. Kad god se stvari počnu istraživati u detalje, vidi se da nije bilo baš tako jednostavno kako se činilo u početku.

Pa u Rijeci je gradonačelnik SDP-ovac. Sastav gradskog vijeća Rijeke je gomila stranaka svakakvih pravaca. Čak je HDZ u manjini. Optuživati to šareno društvo za nekakav ekstremizam stvarno, ali stvarno nema smisla.

A kome se to treba pravdati? Rehabili čedama? :gunsmilie


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 15:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1676
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
aleksije radicevic je napisao/la:
A karakter društva možeš videti između ostalog i po činjenici da u jednoj Rijeci rulja se okupi da brani nasilnika koji je na ulici fizički napao starijeg čoveka.


Ti očito slabo poznaješ taj slučaj. Ne ulazeći u to što je istina nikad se nigdje ne određuje jednomjesečni pritvor za nekakvu svađu oko parkinga i bez ikakve ozbiljnije ozljede. Već je po tome Škalamera žrtva klime koja je tog časa postojala. Da se nisu digli ljudi tužilaštvo bi puno sporije ispitalo svjedoke, a ne već za 4 dana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 15:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4364
Lokacija: Grobnik
aleksije radicevic je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ma ja, nije država nego društvo. Pa tko je izabrao Kolindu, Plenkovića i Sabor nego Hrvati? Nisu pali s Marsa.

Ti pokušavaš predstaviti nekakvu pravašku politiku kao hrvatsko društvo. A ta politika praktično nije dobila zastupnika u saboru.

I sad ti svaku budalu predstaviš kao "hrvatsko društvo". Pa mogu i ja nać kod vas budala. Je li to hoćeš reć da Srbiji fali budala? :zubati


Nije to baš tako jednostavno.
Današnje ponašanje Kolinde i Plenkovića, ne znači da hvatsko društvo koje ih je izabralo nije krcato proustaškim elementima.
Jer njih dvoje su u izbornoj kampanji bili desno nastraojeni, pa je društvo naselo na to.

A karakter društva možeš videti između ostalog i po činjenici da u jednoj Rijeci rulja se okupi da brani nasilnika koji je na ulici fizički napao starijeg čoveka.


Pupovčev SNV je za svoje manipulacije odabrao skroz krivoga čovjeka. Domaći čovik Škalamera (prezime iz Mošćeničke Drage) je u družtvu poznat kano čovjek bez mrlje. Svi ljudi znaju da nikog ne mrzi i da se bavi spašavanjem ljudskih života. ,,Rulja'' se dignula jerbo su znali da se radi o nedužnom čovjeku. I na kraju se pokazao da su bili u pravu, ter da nije Škalamera nasilnik već taj stari Srbin koji ne skriva svoje četničtvo, uzurpira JAVNO DOBRO i još k tome ima prijavu za prietnju ubojstva nožem. A što je najvažnije, snimka je dokazala kako Škalamera uobće nije bio nasilan, ter se čak supruga od tog Srbina izpričavala Škalameri zbog neugodnosti od strane njezinog supruga.

Alekse, ovaj slučaj samo dokazuje tvoju predhodnu tvrdnju da su Srbi u HR glavne face. Sudstvo i policija su bez ikakve provjere činjenica pritvorili skroz nedužnog Hrvata, da bi udovoljili radikalnom i nasilnom Srbinu.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
dane-croatia je napisao/la:
A što je najvažnije, snimka je dokazala kako Škalamera uobće nije bio nasilan, ter se čak supruga od tog Srbina izpričavala Škalameri zbog neugodnosti od strane njezinog supruga.


Strašno.

@Aleksije, budi čovjek i ispričaj se za ovu pogrešku. :kava

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1676
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Ako je tako kao što kažeš, dane, zašto nije potpuno odbačena prijava protiv njega?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Naša Kvačica je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:
A što je najvažnije, snimka je dokazala kako Škalamera uobće nije bio nasilan, ter se čak supruga od tog Srbina izpričavala Škalameri zbog neugodnosti od strane njezinog supruga.


Strašno.

@Aleksije, budi čovjek i ispričaj se za ovu pogrešku. :kava


Nikad čovjeka od četnika... :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4364
Lokacija: Grobnik
NiceBoyZg je napisao/la:
Ako je tako kao što kažeš, dane, zašto nije potpuno odbačena prijava protiv njega?


Na snimci je, kako mediji doznaju, vidljivo da se Škalamera posvađao s Arsićem koji je svojim kombijem blokirao njegov automobil.

Međutim, na snimci se ne čuju psovke.

Video su snimili susjedi kojima je pažnju privukla galama s parkinga. Istovremeno, na snimci se navodno može čuti Arsićevu suprugu kako viče na njega i moli ga da ukloni kombi kako bi Škalamera, kojem su u automobilu bili supruga i dijete, mogao izaći s parkinga.

Jedan dio snimke je u mraku pa se na njoj ne vide navodni udarci koje je Škalamera zadao Arsiću.

No, u nastavku videa vidljivo je kako Arsić nakon navodnih udaraca sjeda u kombi u kojem zatim provodi najmanje dvije minute, dok Škalamera mirno stoji sa strane. Pred kraj snimke vidljivo je i da Arsićeva supruga prilazi Škalameri, daje mu ruku i ispričava mu se što zbog vozila njezina supruga nije mogao izaći s parkinga.

Pravorijek će donijeti sud, a dotad je Matko Škalamera na slobodi i na svom radnom mjestu.

https://kamenjar.com/matko-skalamera-vracen-na-posao/

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1676
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Pa dobro, čovjek nije u pritovoru al kaznena još ide tako da moguće da ima tu nešto.

Aleksije, koliko god da jesi fin i pristojan čovjek, ignoriraš teška pitanja poput ovog o denegeričnom mladom primjerku tvog naroda koji ima ideje i načela kojih bi se grozili i u srednjem vijeku. On kažnjavao Hrvate u Srbiji tamo rade i plaćaju porez te nikakvo zlo ne rade Srbima ni bilo kome, jel ti to prihvatljivo, normalno? Ti Vujadine smatraj da tebi nije uopće upućeno jer i nije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 18:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4364
Lokacija: Grobnik
NiceBoyZg je napisao/la:
Pa dobro, čovjek nije u pritovoru al kaznena još ide tako da moguće da ima tu nešto.

Aleksije, koliko god da jesi fin i pristojan čovjek, ignoriraš teška pitanja poput ovog o denegeričnom mladom primjerku tvog naroda koji ima ideje i načela kojih bi se grozili i u srednjem vijeku. On kažnjavao Hrvate u Srbiji tamo rade i plaćaju porez te nikakvo zlo ne rade Srbima ni bilo kome, jel ti to prihvatljivo, normalno? Ti Vujadine smatraj da tebi nije uopće upućeno jer i nije.


Čudno da žena od Arsića nije vikala: ,,Ajoj ubija mi muža, pomagajte...''. Već se išla izpričavati ,,nasilniku'' Škalameri zbog ponašanja svog ,,pretučenog'' muža???

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska metodologija
PostPostano: 11 ruj 2019, 19:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58216
Lokacija: DAZP HQ
aleksije radicevic je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Srpski identitet nema budućnost u Hrvatskoj, apsolutno nikakvu i neću više objašnjavati zašto s obzirom da sam već naveo sve razloge.

Srbi nemaju budućnost zato što će Hrvati nastojati da ih "pohrvate"?! Paaaa, će da vidimo...


To je činjenica, na zadnjem popisu je bilo preko 16 tisuća pravoslavnih koji su se izjasnili kao Hrvati, a ima ih još više koji su se kroz žendibe i udaje pokatoličili ili u svakom slučaju upisali u Hrvate. Srpska populacija je mala izvan istočne Slavonije i to je u max dvije generacije sve uklopljeno među Hrvate. Ovi u istočnoj Slavoniji opstaju zbog blizine Srbije, ali Novi Sad i Beograd odvlače mlade, ako ne oni onda EU.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 856 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 35  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO