HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 srp 2024, 12:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 225 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 08:28 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
aleksije radicevic je napisao/la:

Je li Drazina vojska surovala bilo s kim protiv Kraljevine Jugoslavije, njenog kralja i vlade, i protiv njenih saveznika?
Jedino to bi bilo izdaja i jedino to bi moglo da bude neka krivica.
Ovako, ici protiv okupatora i izdajnika (komunista, ustasa, ljoticevaca) kalkulisuci ovako ili onako, nesto je najnormalnije.


a nije najnormalnije kad Hrvati šuruju s bilo kime protiv okupatora i izdajnika?

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 08:33 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
aleksije radicevic je napisao/la:

Je l moguce da te toliko obuzeo bes da si poceo da vredjas? E moj divizijo...
Izrael je pozdravio ukidanje ulica nacistima iz 2.s.r. u Mostaru, pa shodno tome moze da dozvoli sebi ucesce na Sajmu. Mostar je prvi ucinio gest dobre volje, Izrael je uzvratio..


ono što ti ja trubim je da si opterećen formom. Ti si valjda popušio muslimansku spiku o građanskoj BIH nekada? Prefarbaš malo paket i sve isto. Jučer ti je u Zagrebu bila komemoracija za Gojka Šuška, uz državni vrh i 2000. uzvanika.

ti ne vidiš što se dešava u isotčnoj Europi? ne vidiš da su nekadašnji savzenici nacista danas u savezu s protivnicima nacista protiv drugih protivnika nacista? ti zbilja misliš da je tu forma bitna?

aleksije radicevic je napisao/la:
Kad te neko okupira i nametne ti rezim i drzi ti cev uperenu u grudi, ne racuna se da si ti koristio priliku da radis zlo koje nije tvoja vec okupatorova ideja i plan.


je, samo si ti i s tim okupatorom rado sudjelovao u klanju, takvi ste što ćeš, kad s epruži prilika za pobit nesrbe i okupator je dobar.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 08:38 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
aleksije radicevic je napisao/la:
Stoji u meri u kojoj moze. Rusi kazu da imaju razumevanje zbog pritisaka kojima je izlozena Srbija.
Mozda su neke kontraverzne odluke stvar tajnog dogovora sa Rusima. Da trolaju Zapadnjake. :D


tako ti i mi trolamo da nismo ustaše. promjenimo par ulica i znakova, ali zato od Drniša do Lipika nema više šizmatika, od Iloka do Pakraca nema više pravoslavca. malo malo uhapsimo nekog vašeg kad pređe granicu, ako je stariji zbog rantih zločina, ako je mlađi jer je vrijeđao Hrvate na fejsu.

znamo i mi trolati i takijati, ipak smo sotljećima na grancii s bizantom i osmalijama

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 09:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59472
Lokacija: DAZP HQ
divizija je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Stoji u meri u kojoj moze. Rusi kazu da imaju razumevanje zbog pritisaka kojima je izlozena Srbija.
Mozda su neke kontraverzne odluke stvar tajnog dogovora sa Rusima. Da trolaju Zapadnjake. :D


tako ti i mi trolamo da nismo ustaše. promjenimo par ulica i znakova, ali zato od Drniša do Lipika nema više šizmatika, od Iloka do Pakraca nema više pravoslavca. malo malo uhapsimo nekog vašeg kad pređe granicu, ako je stariji zbog rantih zločina, ako je mlađi jer je vrijeđao Hrvate na fejsu.

znamo i mi trolati i takijati, ipak smo sotljećima na grancii s bizantom i osmalijama


Nisam čuo dosad za ove rime, di ja živim. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 09:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 4761
saskia je napisao/la:
Jašta smo već dobro prošli, da je Hrvatima netko 1925. rekao da će imati Hrvatsku u ovim granicama krstili bi se i lijevom i desnom, naravno sa obzirom na okolnosti.
Možemo biti i sretni pa je opstala Dubrovačka republika i mletačka vlast jer danas ne bi mogao ostati od Turčina po moru, tko bi to poslje mogao vratiti Hrvatskoj? Pa čitavo naseljavanje pravoslavaca u središte teritorije naseljene Hrvatima, to smo uspjeli tek rješiti u Oluji. Stotinama godina se Hrvate tlačilo u osmanskom carstvu i na kraju smo uspjeli napraviti ozbiljnu državu koja dirigira u svom dvorištu. Na kraju je čak i dobro ispalo što smo imali snažan partizanski pokret i dalmatinske partizane radi otoka i Istre, koliko god su hrvatskom narodu pa i mojoj obitelji ti isti partizani zla nanjeli. Koje god zlo nas je snašlo ispalo je manje zlo od onoga kako je moglo biti.



Baš to, kakve su bile povijesne okolnosti vrhunski smo prošli. Nema potribe za patničkom pricom.

Kako kaže Sean Connery u onom filmu Hrid:

" Losers always whine about their best
winners go home and fuck prom queen"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 10:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
divizija je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Je li Drazina vojska surovala bilo s kim protiv Kraljevine Jugoslavije, njenog kralja i vlade, i protiv njenih saveznika?
Jedino to bi bilo izdaja i jedino to bi moglo da bude neka krivica.
Ovako, ici protiv okupatora i izdajnika (komunista, ustasa, ljoticevaca) kalkulisuci ovako ili onako, nesto je najnormalnije.


a nije najnormalnije kad Hrvati šuruju s bilo kime protiv okupatora i izdajnika?


Jeste. S tim da, ako govorimo o 2.s.r, jedino Hrvati koji su bili u cetnicima JVO su bili protiv okupatora i izdajnika. Oni koji su okrenuli puske protiv Kraljevine Jugoslavije, kao i svako ko okrene pusku na svoju zemlju, su bili izdajnici.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
aleksije radicevic je napisao/la:
divizija je napisao/la:

a nije najnormalnije kad Hrvati šuruju s bilo kime protiv okupatora i izdajnika?


Jeste. S tim da, ako govorimo o 2.s.r, jedino Hrvati koji su bili u cetnicima JVO su bili protiv okupatora i izdajnika. Oni koji su okrenuli puske protiv Kraljevine Jugoslavije, kao i svako ko okrene pusku na svoju zemlju, su bili izdajnici.


Nebeske bajke, treći sprat.
Četnici su bili jednako kolaboracionisti kao i ustaše, domobrani, s razlikom da su oni mijenjali stranu kako im je odgovaralo.
A sarađivali su bogme i sa Švabama, ustašama, partizanima, sve kako je zgodno bili.
Najgori mogući suncokreti.
Dražina vojska koju vi volite zvati kraljevom vojskom je bila ništa drugo do paravojska kriminalaca, koljača i silovatelja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
divizija je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Je l moguce da te toliko obuzeo bes da si poceo da vredjas? E moj divizijo...
Izrael je pozdravio ukidanje ulica nacistima iz 2.s.r. u Mostaru, pa shodno tome moze da dozvoli sebi ucesce na Sajmu. Mostar je prvi ucinio gest dobre volje, Izrael je uzvratio..


ono što ti ja trubim je da si opterećen formom. Ti si valjda popušio muslimansku spiku o građanskoj BIH nekada? Prefarbaš malo paket i sve isto. Jučer ti je u Zagrebu bila komemoracija za Gojka Šuška, uz državni vrh i 2000. uzvanika.

ti ne vidiš što se dešava u isotčnoj Europi? ne vidiš da su nekadašnji savzenici nacista danas u savezu s protivnicima nacista protiv drugih protivnika nacista? ti zbilja misliš da je tu forma bitna?

aleksije radicevic je napisao/la:
Kad te neko okupira i nametne ti rezim i drzi ti cev uperenu u grudi, ne racuna se da si ti koristio priliku da radis zlo koje nije tvoja vec okupatorova ideja i plan.


je, samo si ti i s tim okupatorom rado sudjelovao u klanju, takvi ste što ćeš, kad s epruži prilika za pobit nesrbe i okupator je dobar.


I sam valjda osecas da lupetas, pa se tenzija moze nozem seci u tvom upisu.
Srbi nisu zeleli okupaciju ni ono sto je okupator nametnuo. A ti ces sada naci dvojicu koja su rado izvrsavali naloge okupatora, pa ces na tom tragu izmisliti neku "srpsku ndh"!
Srecno ti bilo s tim, ali to se jednostavno tako ne radi.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59472
Lokacija: DAZP HQ
Aleksije, izađi iz bunkera, čisto je vani.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
Rutinerr je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Jeste. S tim da, ako govorimo o 2.s.r, jedino Hrvati koji su bili u cetnicima JVO su bili protiv okupatora i izdajnika. Oni koji su okrenuli puske protiv Kraljevine Jugoslavije, kao i svako ko okrene pusku na svoju zemlju, su bili izdajnici.


Nebeske bajke, treći sprat.
Četnici su bili jednako kolaboracionisti kao i ustaše, domobrani, s razlikom da su oni mijenjali stranu kako im je odgovaralo.
A sarađivali su bogme i sa Švabama, ustašama, partizanima, sve kako je zgodno bili.
Najgori mogući suncokreti.
Dražina vojska koju vi volite zvati kraljevom vojskom je bila ništa drugo do paravojska kriminalaca, koljača i silovatelja.


Jedino oni koji su se okrenuli protiv svoje priznate vlade i drzave, i njenih saveznika, su izdajnici i kolabracionisti. Tako je svuda u svetu, bilo i bice.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 10:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
dudu je napisao/la:
Aleksije, izađi iz bunkera, čisto je vani.

Dobro, cemu ovaj ad hominem?
Ne zelite da diskutujete?
Zasto? Sve sto napisem je u dobroj volji i mislim da doprinosi diskusiji. Ako vam to smeta, nije problem, batalicu. :kava

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59472
Lokacija: DAZP HQ
aleksije radicevic je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Aleksije, izađi iz bunkera, čisto je vani.

Dobro, cemu ovaj ad hominem?
Ne zelite da diskutujete?
Zasto? Sve sto napisem je u dobroj volji i mislim da doprinosi diskusiji. Ako vam to smeta, nije problem, batalicu. :kava


O čemu imam diskutirati s deklariranim četnikom? Pogotovo na ove teme gdje iz nekog razloga i provlačiš te svoje četnike.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 11:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
aleksije radicevic je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:

Nebeske bajke, treći sprat.
Četnici su bili jednako kolaboracionisti kao i ustaše, domobrani, s razlikom da su oni mijenjali stranu kako im je odgovaralo.
A sarađivali su bogme i sa Švabama, ustašama, partizanima, sve kako je zgodno bili.
Najgori mogući suncokreti.
Dražina vojska koju vi volite zvati kraljevom vojskom je bila ništa drugo do paravojska kriminalaca, koljača i silovatelja.


Jedino oni koji su se okrenuli protiv svoje priznate vlade i drzave, i njenih saveznika, su izdajnici i kolabracionisti. Tako je svuda u svetu, bilo i bice.


Kralj je razgulio 7. maja 1945. godine. Koja vlada, koja država?
Nazovi kraljeva vojska je zapravo naknadno formirana paravojska koljača, pljačkaša, nesorte.
Po okončanju rata, presuđeno im je kao zločincima, a kralju pobjegulji zabranjen povratak u Jugoslaviju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
dudu je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Dobro, cemu ovaj ad hominem?
Ne zelite da diskutujete?
Zasto? Sve sto napisem je u dobroj volji i mislim da doprinosi diskusiji. Ako vam to smeta, nije problem, batalicu. :kava


O čemu imam diskutirati s deklariranim četnikom? Pogotovo na ove teme gdje iz nekog razloga i provlačiš te svoje četnike.


Poceo je crni_bombarder svojim misljenjem o Nedicevoj Srbiji. Korektan diskutant bi se obradovao mojoj intervenciji koja je dodatno osvetlila stvar, bez obzira sto se ne slaze sa onim sto sam napisao.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
Rutinerr je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Jedino oni koji su se okrenuli protiv svoje priznate vlade i drzave, i njenih saveznika, su izdajnici i kolabracionisti. Tako je svuda u svetu, bilo i bice.


Kralj je razgulio 7. maja 1945. godine. Koja vlada, koja država?
Nazovi kraljeva vojska je zapravo naknadno formirana paravojska koljača, pljačkaša, nesorte.
Po okončanju rata, presuđeno im je kao zločincima, a kralju pobjegulji zabranjen povratak u Jugoslaviju.


Kraljevina Jugoslavija je bila drzava saveznica zapadnim saveznicima. Tito se borio protiv drzave saveznice i tako radio za Hitlerovu stvar. To sto je neke uspeo da ubedi da je biti protiv svoje drzave patriotizam, a biti za svoju drzavu izdaja, to je vec stvar za ozbiljniju analizu. Moglo mu se dok je vladao, medjutim sad istina isplivava.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
aleksije radicevic je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:

Kralj je razgulio 7. maja 1945. godine. Koja vlada, koja država?
Nazovi kraljeva vojska je zapravo naknadno formirana paravojska koljača, pljačkaša, nesorte.
Po okončanju rata, presuđeno im je kao zločincima, a kralju pobjegulji zabranjen povratak u Jugoslaviju.


Kraljevina Jugoslavija je bila drzava saveznica zapadnim saveznicima. Tito se borio protiv drzave saveznice i tako radio za Hitlerovu stvar. To sto je neke uspeo da ubedi da je biti protiv svoje drzave patriotizam, a biti za svoju drzavu izdaja, to je vec stvar za ozbiljniju analizu. Moglo mu se dok je vladao, medjutim sad istina isplivava.


Eno sad :zubati
Protiv koje saveznice se Tito borio?
Protiv koga/za koga se kralj borio:
a) da sačuva zlato koje je ukrao i ponio sa sobom
b) za hrabri srpski narod

Pa jel ti Tito okupirao Beograd ili 5-6 Švaba?
I da, pogubio nedužnog Dražu. Kakve vi mitove pripovjedate, onaj o minotauru je ništa spram vaših :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 15:26 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
aleksije radicevic je napisao/la:
I sam valjda osecas da lupetas, pa se tenzija moze nozem seci u tvom upisu.
Srbi nisu zeleli okupaciju ni ono sto je okupator nametnuo. A ti ces sada naci dvojicu koja su rado izvrsavali naloge okupatora, pa ces na tom tragu izmisliti neku "srpsku ndh"!
Srecno ti bilo s tim, ali to se jednostavno tako ne radi.


ti uopće ne kužiš o čemu ti ja pričam, jer si mentalno u nekom drugom vremenu.

ne tražim ja nikakvu srpsku NDH, to su tvoje mantre, gdje ti vodiš neki kvazimoralno boj oko pretprošlog rata, misliš da si nešto uzvišen ako je niste imali. To je tvoj mentalni svijet, ne moj. Ja sam ti već sto puta rekao da bi me bila veća sramota da smo ratovali za anglomasone i komuniste, nego za NDH.

ali ti ti nikako da shvatiš, misliš da uzimaš neki morlani high ground spominjanjem NDH. Točno se vidi koliko su ti tamo preko bare leftardsim narativom kondicionirali ponašanje.

ja ti samo kažem da vama nije problem i s vlastitim okupatorom ić u klanje. ni onda ni prije toga. Jednako ste se tako uz Turke vukli kao martolozi na sve strane pljačkali i palili i ubijali, tako ste i uz Švabu zajedno s njim pobili sve Židove u Srbiji. V iste tolik odno da vam nije problem pridružit se VLASTITOM okupatoru u klanju. To je vaš level, netko te okupira, a onda s njim ideš u klanje.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 15:35 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
aleksije radicevic je napisao/la:
Jeste. S tim da, ako govorimo o 2.s.r, jedino Hrvati koji su bili u cetnicima JVO su bili protiv okupatora i izdajnika. Oni koji su okrenuli puske protiv Kraljevine Jugoslavije, kao i svako ko okrene pusku na svoju zemlju, su bili izdajnici.


kraljevina jugoslavija, tj. njezina vojna komanda, je potpisala bezuvjetnu kapitulaciju.

četnici, komunisti i svi koji su nakon toga nastavili borbu su lege artis TERORISTI po svim međunarodnim pravilima. Ne postoji nikakav legalitet Kraljevine Jugoslavje na ovim prostorima nakon kapitulacije. Po sivm međunarodnim praivlima on je prestao postojati činom kapitulacije.

to što su se zemlje tzv. antifašizma koristile i terorizom i kršenjem svih normi ratovanja za ostvarivanje svojih ciljeva samo govori o njima, Naravn, ti koji živiš u "povijesti pobjednika" nisi u stanju realno sagledati stvari, al ito je tvoj problem. Zato i živiš u filmu da su nek ibrdski bradati banditi vojska neke države.

doduše, što se tiče same NDH, ovdje su četnici uglavnom postupno odustali od terorističke borbe i s vremenom priznali njen suverenitet i zajedno s Hrvatskim oružaim snagama ganjali komunističke teroriste. Koliko su isti bili na veži s Dražom je drugo pitanje, ali to ionako nije naš problem što se u Srbiji dešavalo, yebe nam se kao i inače za Srbiju. Naši četnici su bili pacifizirani i poslušni

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
divizija je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
I sam valjda osecas da lupetas, pa se tenzija moze nozem seci u tvom upisu.
Srbi nisu zeleli okupaciju ni ono sto je okupator nametnuo. A ti ces sada naci dvojicu koja su rado izvrsavali naloge okupatora, pa ces na tom tragu izmisliti neku "srpsku ndh"!
Srecno ti bilo s tim, ali to se jednostavno tako ne radi.


ti uopće ne kužiš o čemu ti ja pričam, jer si mentalno u nekom drugom vremenu.

ne tražim ja nikakvu srpsku NDH, to su tvoje mantre, gdje ti vodiš neki kvazimoralno boj oko pretprošlog rata, misliš da si nešto uzvišen ako je niste imali. To je tvoj mentalni svijet, ne moj. Ja sam ti već sto puta rekao da bi me bila veća sramota da smo ratovali za anglomasone i komuniste, nego za NDH.

ali ti ti nikako da shvatiš, misliš da uzimaš neki morlani high ground spominjanjem NDH. Točno se vidi koliko su ti tamo preko bare leftardsim narativom kondicionirali ponašanje.

ja ti samo kažem da vama nije problem i s vlastitim okupatorom ić u klanje. ni onda ni prije toga. Jednako ste se tako uz Turke vukli kao martolozi na sve strane pljačkali i palili i ubijali, tako ste i uz Švabu zajedno s njim pobili sve Židove u Srbiji. V iste tolik odno da vam nije problem pridružit se VLASTITOM okupatoru u klanju. To je vaš level, netko te okupira, a onda s njim ideš u klanje.


Mi smo se okuatoru suprotstavljali za razliku od vas. Svet nas je takve primetio i zapamtio.
To gradi i nasu moralnu superiornost zbog koje se vi osecate inferiorno i istoriju pokusavate proucavati na alternativni nacin: "pridruzili se okupatoru u klanju".
Ja se mentalno drzim onog sto je tema. Tema jeste u nekom drugom vremenu, a ne u danasnjem.
Pazi kakva konstrukcija: prihvatio si da ti naci okupator napravi NDH, prihvatis da toj tvorevini ne da neke teritorije koje smatrate vasim, prihvatis da je podele u dve okupacione zone - sve bez otpora sto je kukavicki, usput radis ono sto pripisujes Srbima (klanje u drustvu s okupatorom) i onda smislis nacin da budes uzvisen kometarom da nisi bio uz anglomasone. =))

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 15:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
divizija je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Jeste. S tim da, ako govorimo o 2.s.r, jedino Hrvati koji su bili u cetnicima JVO su bili protiv okupatora i izdajnika. Oni koji su okrenuli puske protiv Kraljevine Jugoslavije, kao i svako ko okrene pusku na svoju zemlju, su bili izdajnici.


kraljevina jugoslavija, tj. njezina vojna komanda, je potpisala bezuvjetnu kapitulaciju.

četnici, komunisti i svi koji su nakon toga nastavili borbu su lege artis TERORISTI po svim međunarodnim pravilima. Ne postoji nikakav legalitet Kraljevine Jugoslavje na ovim prostorima nakon kapitulacije. Po sivm međunarodnim praivlima on je prestao postojati činom kapitulacije.

to što su se zemlje tzv. antifašizma koristile i terorizom i kršenjem svih normi ratovanja za ostvarivanje svojih ciljeva samo govori o njima, Naravn, ti koji živiš u "povijesti pobjednika" nisi u stanju realno sagledati stvari, al ito je tvoj problem. Zato i živiš u filmu da su nek ibrdski bradati banditi vojska neke države.

doduše, što se tiče same NDH, ovdje su četnici uglavnom postupno odustali od terorističke borbe i s vremenom priznali njen suverenitet i zajedno s Hrvatskim oružaim snagama ganjali komunističke teroriste. Koliko su isti bili na veži s Dražom je drugo pitanje, ali to ionako nije naš problem što se u Srbiji dešavalo, yebe nam se kao i inače za Srbiju. Naši četnici su bili pacifizirani i poslušni


Kapitulacija nije prihvacena od kralja i vlade.
Cetnici su pokret otpora okupaciji i kvislinskim tvorevinama poput NDH.
Da su bili u drustvu sa ustasama, valjda bi danasnjim nasledinicima ustasa ostali u boljem secanju. Je li danasnje ustase vole "pacifikovanog Djujica"?

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 4761
Sta ovaj četnik lupeta, to nije bila naša država i dapace dužnost je ustat se protiv takve zločinacke monstruozne tvorevine. Ta država je bila tako kvalitetna da se raspala u desetak dana, jad i bijeda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 16:23 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
aleksije radicevic je napisao/la:

Mi smo se okuatoru suprotstavljali za razliku od vas. Svet nas je takve primetio i zapamtio.
To gradi i nasu moralnu superiornost zbog koje se vi osecate inferiorno i istoriju pokusavate proucavati na alternativni nacin: "pridruzili se okupatoru u klanju".
Ja se mentalno drzim onog sto je tema. Tema jeste u nekom drugom vremenu, a ne u danasnjem.
Pazi kakva konstrukcija: prihvatio si da ti naci okupator napravi NDH, prihvatis da toj tvorevini ne da neke teritorije koje smatrate vasim, prihvatis da je podele u dve okupacione zone - sve bez otpora sto je kukavicki, usput radis ono sto pripisujes Srbima (klanje u drustvu s okupatorom) i onda smislis nacin da budes uzvisen kometarom da nisi bio uz anglomasone. =))


opet ti o "svetu". daj shvati da tvoj mentalni okvir nije "svet". 95% svijeta boli uvo za to što smo mi i vi u pretprošlom ratu bili, Kinezi ga zovu drugi europski građanski rat, ostalma je važno ko nama klanje u Sudanu, Amerikanci i Englezi su bombardirali vas i vama uveli sankcije, a Litva i Slovačka su im saveznice.

ti si ko oni koji spominju snakcije "međunarodne zajednice" Rusiji. tvoj kružok nije svet.

drugo, puno bih radije da mi naci okupator pravi NDH nego da služim anglomasonima i komunistima. To što ti misliš da si na nekim moralnim high groundima zbog toga je opet samo tvoj problem. Ti živiš u filmu "povijesti pobjednika" i zbog toga si lišen svake objektivnosti i realnosti. Zapravo, poviejsti wanabe pobjednika, jer tvoje su komunisti natamburali jednako kao i moje.

Da, vi se jeste vlastitim okupatorima pridružili u klanju i da, vi ste bili na strani anglomasona i komunista i vi NE MOŽETE imati moralni high ground, usprkso tvojoj potpunoj neobjektivnosti i umišljaju da "svet" tebe tako doživljava.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 16:42 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
aleksije radicevic je napisao/la:
Kapitulacija nije prihvacena od kralja i vlade.
Cetnici su pokret otpora okupaciji i kvislinskim tvorevinama poput NDH.
Da su bili u drustvu sa ustasama, valjda bi danasnjim nasledinicima ustasa ostali u boljem secanju. Je li danasnje ustase vole "pacifikovanog Djujica"?


sad ću ti nacrtati detaljno zašto ti nisi u stanju išta realno sagledati i zašto si mentalni zarobljenik propagande.

reci ti meni, da je Hitelr s grupom nacista pobjegao 1945. u Argentinu ili negdje, bili kapitulacija Njemačke bila validna ili bi nacisti u Argentini bili legalna njemačka vlada, a nekakav nacistički pokret otpora legalna vojska?

Ili još bolje, jel Sadam hussein u bunkeru bio legalna vlada Iraka nakon što su ga Amerikanci okupirali, a pobunjenici legalna vojska?

vidiš aleksije, nije bitno što je tvoj pobjegulja od kralja priznao, nego što je važeće prema međunarodnom pravu koje je tada bilo na snazi. Ne prema propagandi koju si si pobjendici poslije rata pisali, i u kojoj ti živiš misleć ida je to "svet", a zapraov si ti zaglavio u prošlosti i ratnoj propagandi.
A prema tom, tada važećem pravu, je kapitulacija Jugoslavije bila važeća i bezuvjetna. Oružane snage KJ su se predale i na osnovu toga je preko 300 000 zarobljenika steklo staus zaštićenih osoba prema haškoj konvenciji. Koncept "vlade u egzilu" tadašnje međunarodno pravo ne priznaje, vlada koja ne kontrolira teritorij ne može predstavljati neku zemlju. Biejgom u London, tvoj kral jje implicitno kapitulirao.

Tako da ti je koncept vlade u Londonu potpuno bespravan, kao što su i svi "pokreti otpora" diljem Europe međunarodno pravno bili teroristi, koje su pobjednici za svoje potrebe proglasili junacima poslije rata, jednako kao što su i Osamu bin Ladena i mudžahedine Afrganistana zvali junacima kad im je trebalo. Zapravo je tvoj Čića Draža preteča Bin Ladena, još jedan bradati terorist u službi anglomasona, kojeg su proglasili svojim saveznikom i borcem za slobodu. Jedina je razlika što su Dražu anglomasoni izdali, a Bin Laden je sam izdao njih.

Ono što ti ne možeš shvatit da je ista lažljiva propaganda djelovala i tada, kao i tijekom hadnog rata, kao i danas.

Što se tiče NDH, ona je uspostavljena kao legalni organ vlasti odlukom okupacijskin snaga, jednako kao što su BRD I DDR uspostavljeni kao legalni organi vlasti na prostoru okupirane Njemačke, isto uspostavljeni od okupacijskih vlasti. Četnici komunisti itd.. koji su digli ustanak su pravno gledano TEORORISTI, ali tebi za utjehu, do jeseni 1942. četnici na prostoru NDH su prihvatili mirnu reintegraicju u njen ustavno-pravni poredak i PRIZNALI NJEN SUVRENITET i obustavili borbu protiv njenih oružanih snaga, te se zajedno s njima borili protiv komunističkih terorista. Ako ti je žao što je tomu tako, što ti ja mogu, ubij se.

još jednom aleksije, ono što ti ne možeš shvatit da je ista lažljiva propaganda djelovala i tada, kao i tijekom hadnog rata, kao i danas. Samo što tebi njihovo laganje o drugom svjetskom ratu odgovara, jer se u njega možeš uklopiti. Kad lažu o Rusiji, UKrajini, Kosovu, Srbiji onda ti to smeta, ali kad se ti u njihov lažljivi narativ možeš uklopiti, onda ga rado nama ponavljaš.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
divizija je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Mi smo se okuatoru suprotstavljali za razliku od vas. Svet nas je takve primetio i zapamtio.
To gradi i nasu moralnu superiornost zbog koje se vi osecate inferiorno i istoriju pokusavate proucavati na alternativni nacin: "pridruzili se okupatoru u klanju".
Ja se mentalno drzim onog sto je tema. Tema jeste u nekom drugom vremenu, a ne u danasnjem.
Pazi kakva konstrukcija: prihvatio si da ti naci okupator napravi NDH, prihvatis da toj tvorevini ne da neke teritorije koje smatrate vasim, prihvatis da je podele u dve okupacione zone - sve bez otpora sto je kukavicki, usput radis ono sto pripisujes Srbima (klanje u drustvu s okupatorom) i onda smislis nacin da budes uzvisen kometarom da nisi bio uz anglomasone. =))


opet ti o "svetu". daj shvati da tvoj mentalni okvir nije "svet". 95% svijeta boli uvo za to što smo mi i vi u pretprošlom ratu bili, Kinezi ga zovu drugi europski građanski rat, ostalma je važno ko nama klanje u Sudanu, Amerikanci i Englezi su bombardirali vas i vama uveli sankcije, a Litva i Slovačka su im saveznice.

ti si ko oni koji spominju snakcije "međunarodne zajednice" Rusiji. tvoj kružok nije svet.

drugo, puno bih radije da mi naci okupator pravi NDH nego da služim anglomasonima i komunistima. To što ti misliš da si na nekim moralnim high groundima zbog toga je opet samo tvoj problem. Ti živiš u filmu "povijesti pobjednika" i zbog toga si lišen svake objektivnosti i realnosti. Zapravo, poviejsti wanabe pobjednika, jer tvoje su komunisti natamburali jednako kao i moje.

Da, vi se jeste vlastitim okupatorima pridružili u klanju i da, vi ste bili na strani anglomasona i komunista i vi NE MOŽETE imati moralni high ground, usprkso tvojoj potpunoj neobjektivnosti i umišljaju da "svet" tebe tako doživljava.


Ako iskljucis svet, onda se sve svede na nadlajavanje s vama, a to bas i ne sluzi na cast.
Nije slucajno da vi ne izlazite u svet sa svojom filozofijom, nego sramotu uglavnom pokazujete pred nama. Ocemo li da iskljucimo svet kad diksutujemo koje je nacionalnosti bio Tesla?
Uostalom, zasto je Tudjman govorio "ne isticite ustasluk, necemo tako dobiti priznanje od sveta"?

Sto se tice bombardovanja nas, ti tu odustajes od svoje koncepcije zvane "anglomasoni"? Pa gde je priznanje s tvoje strane zbog suprotstavljanja anglomasonima? Gde je kritika Hrvatske zbog priklanjanja anglomasonima?
Nego ti masoni smetaju 1941. kada su i imali neki moralni kredibilitet.... :kava

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9583
Mi smo pobijedili, vi ste popusili, odjebali na trakttorima, pati, ovo nije forum za tebe.

Imas neki cetnicki forum valjda, idi tamo drkaj na zadrigle masne i pijane cetnike, jako imas fetis na zarakijane usljive bradonje.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 225 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO