HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 11:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 32  Sljedeća

Jesu li Crnogorci Srbi?
da 34%  34%  [ 50 ]
ne 66%  66%  [ 96 ]
Ukupno glasova : 146
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 01 stu 2018, 18:41 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Vujadin je napisao/la:
Istin je napisao/la:
Ovo je nemoguće je mi nemamo svoju crkvu, samo netko tko ima svoju posebnu nacionalnu crkvu može asimilirati druge pomoću crkve.
Vi niste narod nego vjerska organizacija, činjenica. Etnički ste miks Hrvata i Bugara koji se klanjaju SPC.


Imate Vatikansku mašineriju iza vas, al džaba sve. Dok se pokatoličavaju plemena po dalekim Filipnima i šumama Amazonije, Vatikan ne može dalje od Velike Kladuše. Jok. :D
Pop Štrosmajer je izmislio Jugoslaviju da bi pokatoličio Balkan, ali ste na kraju zažalili.
Misija propala.

Tvrd je orah voćka čudnovata,
ne slomi ga al zube polomi.

:smijeh
Kakvih se sve likova na internetu nađe, pitam se jesu li ovakve izjave rezultat obrazovnog sustava u zemlji trećeg svijeta ili osobni kompleksi nekog jadnika koje ispoljava na internetu je uživo ne može, najvjerojatnije da je i jedno i drugo.
Gledaj, Hrvati ne mogu biti vjerska skupina (kao što su to Srbi) jer nemaju svoje vlastite hrvatske crkve, nego pripadaju univerzalnoj crkvi, kužiš?
A ovo za orah sam se dobro nasmijao. Polomili smo mi tebe i tvoje, to jest tvoga ćaću i tvoje, polomili im zube tako da su sa tenkovima gazili vlastite civile bježeći pred pred hrvatskom vojskom, i uspostavili novu olimpijsku disciplinu, traktorijadu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 01 stu 2018, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ceha je napisao/la:
Istin je napisao/la:
Srbi su neki miks između Hrvata (dinarski prostori) i Bugara (linija Vardar Morava). Ovo se vidi ne samo u lingvistici nego i u genetici, Srbi u Srbiji su bliže Bugarima nego Hrvatima (a na pola puta između Rummunja i Hrvata) dok to za prekodrince nije slučaj.
Srbi su genetski heterogeniji u autosomalnoj dna od Hrvata.
slika
Pogledati ove kvadrate, Srbijanci se preklapaju sa Bugarima nekih pet puta više nego sa Hrvatskom.

Znam :D
Vujadin je napisao/la:
Nikad nikakva Hrvatska nije išla do Drača i Valone.
Bajke ostavi za nekog drugog.

Drač je Valona, alo...
Vujadin je napisao/la:
To su tri različita jezika međusobno slaborazumljiva.

Ma da, možeš skužit poljski i ruski, ali čakavske ili kajkavske govore nemreš skužit =))
Vujadin je napisao/la:
Zato je najbolje uzeti Vukov standard da se međusobno povežu. =)) A usput ako je moguće asimilirati njegove prave izvorne govornike Srbe.

Dubrovnik je u nekim segmentima imao čakavske/arhaične isoglose.
Jezik se temelji na dubrovačkom, ne na čobanskom iz okolnih brda.
I to je bio jezik kojega je vuk pokrao.
Vujadin je napisao/la:
Nemaš pojma o čemu govoriš. Akcenti su im isti stariji štokavski.
Za tebe su štokavski govori strani jezik. Nije tebi lako to da shvatiš.

=))
To što imaju 2 naglaska ne znači baš puno.
Englezi imaju dinamički naglasak, kao i Zagreb i Rijeka, pa to ne znači da se tamo govori primarno engleski.
Vujadin je napisao/la:
Fuck the EU. :neznam

She is fucking you
Vujadin je napisao/la:
Pola Grčke je bilo tek osvajanjem cara Dušana.
Današnja Crna Gora je uvijek i u potpunosti bila dio srpske srednjovjekovne države.

Nije.
Duklja nije Srbija, a nije ni kasnija Zeta.
Vujadin je napisao/la:
Kako nije vaš stil? Temeljem vjere tri naroda ujedinjena u jedan - Hrvati, Slovinci i Bunjevci.

Dobar komad kajkavskih govornika su kajkavizirani ili prijelazni čakavci (Donjosutlanski, Prigorski, Gorskokotarski), svi prijelazni dijalekti.
Drugi komad (2 od 3 glavna) su poluštokavci (križevačko-podravski i turopoljsko-posavski).
Od čakavaca su 3 sjeverna (od kojih je jedan prijelazni, a dva glavna) su "polukajkavska" (Gornjomiranski/Buzetski, Sjeverno i Srednjo čakavski), a ostali su poluštokavski (Lastovski-->koji je samo na jednom otoku, JZ Istarski-->koji je čakavizirana [polu]štokavica i južnočakavski)
Od 4 glavna štokavska, jedan je porijeklom (polu) kajkavski (slavonski), a ostali se u pravilu nastavljaju na čakavske...

Slovinci su bili nadimak za ljude oko Zagreba, a u toj kneževini je bilo i čakavaca i štokavaca.
Bunjevci su dio Humljana.
A i sama hr. jezgra je uvijek obuhvaćala dio štokavaca i kajkavaca...
Vujadin je napisao/la:
Rijetko ko je tako zaluđen i do srži se posvetio katoličkoj religiji kao Poljaci i vi.
I onda kažeš da niste vjerska tvorevina.

Kaže osoba čiju je naciju stvorila vjerska sekta.


:sega Drač nije Valona/Vlora. To su dva različita grada. Imao si keca iz geografije?

Ne "kuži" se nijedan od njih bez prevodioca, osim ako ga nisi učio.

Uzeli ste Vukov standard sa ciljem asimilacije Srba preko Drine. Kad se shvatilo da od toga nema ništa pokušalo se i sa masovnim pokoljima.
Srpska trobojka se vijori na obali Une 70 km od Zagreba. Neka pati kome smeta. :palacgore1

Ti upoređuješ engleski i zagrebački govor sa dva srodna dijalekta zetsko-raškog i kosovsko-resavskog?
Jeftin pokušaj relativizacije.

EU će razvaliti muhamedanci. Već je lagano razvaljuju :winkiss

Kao što rekoh, CG je u potpunosti bila u sastavu nemanjićke Srbije tokom vladavine svih njenih vladara - od Stefana Nemanje do Uroša nejakog, sina cara Dušana.

To su tri različita naroda i sticajem istorijskih okolnosti i djelatnošću Katoličke crkve postali su jedan narod.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 01 stu 2018, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Istin je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Imate Vatikansku mašineriju iza vas, al džaba sve. Dok se pokatoličavaju plemena po dalekim Filipnima i šumama Amazonije, Vatikan ne može dalje od Velike Kladuše. Jok. :D
Pop Štrosmajer je izmislio Jugoslaviju da bi pokatoličio Balkan, ali ste na kraju zažalili.
Misija propala.

Tvrd je orah voćka čudnovata,
ne slomi ga al zube polomi.

:smijeh
Kakvih se sve likova na internetu nađe, pitam se jesu li ovakve izjave rezultat obrazovnog sustava u zemlji trećeg svijeta ili osobni kompleksi nekog jadnika koje ispoljava na internetu je uživo ne može, najvjerojatnije da je i jedno i drugo.
Gledaj, Hrvati ne mogu biti vjerska skupina (kao što su to Srbi) jer nemaju svoje vlastite hrvatske crkve, nego pripadaju univerzalnoj crkvi, kužiš?
A ovo za orah sam se dobro nasmijao. Polomili smo mi tebe i tvoje, to jest tvoga ćaću i tvoje, polomili im zube tako da su sa tenkovima gazili vlastite civile bježeći pred pred hrvatskom vojskom, i uspostavili novu olimpijsku disciplinu, traktorijadu.


Uspostavili ste vi novu takmičarsku disciplinu ko će prije do Dablina/Minhena.

A u cijeloj BiH vas je ostalo još jedva 350.000. Muslimani vas gaze bez milosti. :kava

A što se tiče lomljenja.
Živim u gradu koji je prije 100 godina imao skoro 70% katolika, a sad ima 1%.
U gradu koji do 1918. godine nikad nije bio u sastavu Srbije, a sada je dio njenog glavnog grada. :001_smile
Ovde u Zemunu su neki drugi završili polomljeni. :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 01 stu 2018, 19:12 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Ali tih 70% ima potomke, gdje god bili. Njima ćete morati vratiti oteto ili ih obeštetiti. Vi koji uživate u njihovim dobrima ili država Srbija, svejedno.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 01 stu 2018, 19:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Vujadin je napisao/la:
:sega Drač nije Valona/Vlora. To su dva različita grada. Imao si keca iz geografije?

Ali je južna granica Dračkog Temata.
Vujadin je napisao/la:
Ne "kuži" se nijedan od njih bez prevodioca, osim ako ga nisi učio.

Ak si glupi Srbin, sigurno.
Zar vi ne tvrdite da je makedonski "srpski s govornom manom"?
Vujadin je napisao/la:
Uzeli ste Vukov standard sa ciljem asimilacije Srba preko Drine. Kad se shvatilo da od toga nema ništa pokušalo se i sa masovnim pokoljima.

Ovaj je preuzeo jezik i gramatiku Kašića.
Vujadin je napisao/la:
Srpska trobojka se vijori na obali Une 70 km od Zagreba. Neka pati kome smeta. :palacgore1

Koliko daleko je Ilok od Beograda?
Vujadin je napisao/la:
Ti upoređuješ engleski i zagrebački govor sa dva srodna dijalekta zetsko-raškog i kosovsko-resavskog?
Jeftin pokušaj relativizacije.

Pokušavam te podučiti.
Što te briga za te zapadnobugarske i istočno/južno hrvatske govore?
Vujadin je napisao/la:
EU će razvaliti muhamedanci. Već je lagano razvaljuju :wink iss

Bit će zanimljivo gledati Srbiju nakon toga :D
Vujadin je napisao/la:
Kao što rekoh, CG je u potpunosti bila u sastavu nemanjićke Srbije tokom vladavine svih njenih vladara - od Stefana Nemanje do Uroša nejakog, sina cara Dušana.

Kotor baš i ne.
Vujadin je napisao/la:
To su tri različita naroda i sticajem istorijskih okolnosti i djelatnošću Katoličke crkve postali su jedan narod.

Ljudi koji su došli skupa, bili u istoj državi od početka...
Sigurno su različiti narodi.
Vidi se baš po genetici.

Kao Bugari, Rumunji i Albanci u onoj državi koja se zove Srbija?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 01 stu 2018, 19:43 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Vujadin je napisao/la:
Istin je napisao/la:
:smijeh
Kakvih se sve likova na internetu nađe, pitam se jesu li ovakve izjave rezultat obrazovnog sustava u zemlji trećeg svijeta ili osobni kompleksi nekog jadnika koje ispoljava na internetu je uživo ne može, najvjerojatnije da je i jedno i drugo.
Gledaj, Hrvati ne mogu biti vjerska skupina (kao što su to Srbi) jer nemaju svoje vlastite hrvatske crkve, nego pripadaju univerzalnoj crkvi, kužiš?
A ovo za orah sam se dobro nasmijao. Polomili smo mi tebe i tvoje, to jest tvoga ćaću i tvoje, polomili im zube tako da su sa tenkovima gazili vlastite civile bježeći pred pred hrvatskom vojskom, i uspostavili novu olimpijsku disciplinu, traktorijadu.


Uspostavili ste vi novu takmičarsku disciplinu ko će prije do Dablina/Minhena.

A u cijeloj BiH vas je ostalo još jedva 350.000. Muslimani vas gaze bez milosti. :kava

A što se tiče lomljenja.
Živim u gradu koji je prije 100 godina imao skoro 70% katolika, a sad ima 1%.
U gradu koji do 1918. godine nikad nije bio u sastavu Srbije, a sada je dio njenog glavnog grada. :001_smile
Ovde u Zemunu su neki drugi završili polomljeni. :001_smile


Uspostavili novu olimpijsku disciplinu gazeći vlastite civile tarktorom :zubati
Čuo sam da je Mujadinov ćaća najbrži bio i da je prvi prešo srbijansku granicu i došao čak do Zemuna.
Mora da je dobro dobio po pički kad je tako daleko bježao.
A za vrijeme drndanja traktora malome Mujadinu se oštetile kognitivne sposobnosti zbog čega pati i dan danas :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 01 stu 2018, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
slika

slika

slika

1% :laugh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 06 stu 2018, 00:22 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Vujadin je napisao/la:
slika

slika

slika

1% :laugh


Mujadinov ćaća Šumaher



slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 06 stu 2018, 00:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Najčešće se bavimo crkvenim podacima iz BiH i bježanijom katolika iz BiH. Ko zna šta li kažu župni podaci za Subotičku biskupiju?
Kakva li je tek to bježanija malobrojne hrvatsko manjinske omladine iz četničke države od kad je Hrvatska ušla u EU?
Čekamo popis u Srbiji 2021.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 06 stu 2018, 09:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Kakva je to velika korist starosjediocima kad napredniji ljudi odu?!

Recimo Srbi na Kosovu, Nijemci u Slavoniji, Hrvati u Bosni, Mađari u Vojvodini, iako se kratkoročno pogoste povoljnim nekretninama (besplatnim) dugoročno svi gube. I oni koji odu ali i oni koji ostanu.

Fakat ne znam zašto te to veseli. Vjerojatno bi imao puno veću plaću, budućnost i smisao života da živiš u Zemunu ili Subotici koji imaju strukturu stanovništva otprije 100 g. Nama u Slavoniji sad dolazi na naplatu što smo Nijemce protjerali i asimilirali. Možda bi bolje bilo da su oni nas.

Lijepo mi je vidjeti da postoje optimisti u Srbiji ali ja ne znam što to veseli. Generalno ste narod u puno većem k. od nas. Samo to manje znate pa manje žulja.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 06 stu 2018, 10:09 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Robbie MO je napisao/la:
I to nije nikakav izuzetak nego dapace skoro pravilo u Europi, koja je buckuris kultura, i gdje jace kulture asimiliraju slabije, pa se ponovno dijele i rascjepljavaju itd. U takvoj Europi uopce nije neobicno da Irci danas pricaju engleski, a Englezi po vokabularu skoro francuski, te da se Istrani i Dalmatinci (s izuzetkom Dubrovnika) danas hvale arhitekturom i gradovima u koje su vecinom prvi put usli poslije Drugog svjetskog rada :zubati nakon sto su prognali domicilno romansko stanovnistvo obale, a koje je samo potalijančeno (da je Rumunjska bila bliže i moćnija, možda bi se smatrali Rumunjima a ne Talijanima).

Uglavnom, to sa svojatanjem rascjepkane europske povijesti je odvjetnicki posao, ali jedino sto se na kraju gleda je tko je bolje asimilirao te sitne lokalne i regionalne identitete. :zubati


Ima tu nešto. Nas u Dubrovniku uče u školi biti ponosni na arhitekturu, književnost, umjetnost i diplomatsko umijeće Dubrovačke Republike. No, što mi današnji Dubrovčani imamo sa starim Dubrovčanima? Skoro cjelokupna vlastela Dubrovačke Republike je izumrla, 21. stoljeće dočekala su tri roda. Znameniti pučani također uglavnom ne ostaviše potomstvo, nitko danas nije potomak Miha Pracata ili Ruđera Boškovića. Temeljem čega se ja mogu hvaliti Gundulićem ili Držićem? Moji preci u Republici nisu bili ni arhitekti ni književnici ni slikari ni kipari nego nepismeni pastiri i kmetovi na Pelješcu. Možda nikad nisu ni vidjeli grad Dubrovnik. Sve donedavno je bilo ljudi koji su cijeli život proveli u istome selu u Konavlima, u Primorju, na Mljetu, na Pelješcu, a nikad nisu bili u gradu Dubrovniku. Ili pošli samo onda kad je trebalo izvaditi osobnu iskaznicu. Velika većina stanovništva Republike bili su nepismeni kmetovi, Republika je bila aristokratskog uređenja i uopće nije bila dobra za uvjetno rečeno obične ljude. Nositelji slavne dubrovačke kulture bili su vlastelini i najbogatiji pučani, čijih potomaka danas gotovo da i nema. Moji su preci barem živjeli na ozemlju Republike, a mnogi Dubrovčani koji se danas hvale Republikom potomci su ljudi koji su prvi put došli na njeno bivše ozemlje puno nakon njenog pada. Doseljenici iz druge polovine 19. i iz 20. stoljeća, ponajviše iz Hercegovine, Dalmacije i Boke kotorske.

Još moj prađed je bio nepismen, ja sam tek treći pismeni naraštaj. Ceste nije bilo do 1960-ih, teško je bilo doći iz Konavala ili s Pelješca u grad Dubrovnik. Grad Dubrovnik je početkom 20. stoljeća bio praktično samo ono unutar zidina. Sva gradska naselja van zidina jako su mlada, broje tek par desetljeća. Koja pismenost, književnost, umjetnost? Praktično jučer smo skinuli opanke i obuli tene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 06 stu 2018, 11:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Junuz Djipalo je napisao/la:
Kakva je to velika korist starosjediocima kad napredniji ljudi odu?!

Recimo Srbi na Kosovu, Nijemci u Slavoniji, Hrvati u Bosni, Mađari u Vojvodini, iako se kratkoročno pogoste povoljnim nekretninama (besplatnim) dugoročno svi gube. I oni koji odu ali i oni koji ostanu.

Fakat ne znam zašto te to veseli. Vjerojatno bi imao puno veću plaću, budućnost i smisao života da živiš u Zemunu ili Subotici koji imaju strukturu stanovništva otprije 100 g. Nama u Slavoniji sad dolazi na naplatu što smo Nijemce protjerali i asimilirali. Možda bi bolje bilo da su oni nas.

Lijepo mi je vidjeti da postoje optimisti u Srbiji ali ja ne znam što to veseli. Generalno ste narod u puno većem k. od nas. Samo to manje znate pa manje žulja.


Veselim se iz čiste osvete. Vama je državni praznik progon Srba, tako da niste u poziciji da nam docirate kako ćemo se odnositi prema hrvatskoj manjini u Srbiji. A oni će zbog vas trpiti za sve što ste Srbima napravili i tako će im biti sve dok ne isele iz Srbije.

Ove priče o naprednijim i nenaprednijim ljudima su prikriveni fašizam. Ostaje da vidimo koliko će ta Njemačka biti napredna u narednim decenijama kada joj se namnože ovi imigranti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 06 stu 2018, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Crnogorska himna je najmoćnija od svih južnoslavenskih himni. Ima taj neki slobodarski naboj.


_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 07 stu 2018, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
U Budvi proslavljeno stotinu godina od oslobođenja Boke Kotorske od austrougarske okupacije. :palacgore1


slika

slika

slika



https://rs-lat.sputniknews.com/regioni/ ... proslava-/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 08 stu 2018, 12:51 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Vrije u Crnoj Gori, na ovu vijest preko 600 komentara na ne baš previše posjećenom portalu. Svetosavski popovi se slažu sa mnom da Bokelji donedavno nisu bili Crnogorci.

https://www.cdm.me/politika/skandalozne ... psko-more/

Skandalozne poruke iz Budve: Negiraju crnogorsku naciju, oslobodiće srpsko more

Uprkos protivljenu državne vlasti, i prvobitne najave da će skup biti zabranjen, ipak, je večeras, u Mediteranskom centru u Budvi, u organizaciji fantomske organizacije Srpski narod Boke obilježen vijek od Podgoričke skupštine. Kompletan Demokratski front prisustvovao je događaju. Na proslavi su bili predsjednik Opštine Budva iz redova Demokrata Dragan Krapović, predsjednik Skupštine opštine Budva iz DF-a Đorđije Vujović, kao i menadžer budvanske Opštine Milo Božović. Iako je bilo najavljeno, skupu nije prisustvovao mitropolit crnogorsko primorski Amfilohije.

Državni vrh crne Gore je u više navrata upozorio da je proslava Podgoričke skupštine provokacija i pokušaj stvaranja novih podjela. Kako su ponovili, proslave tog i sličnog tipa nijesu orijentacija zvanične Crne Gore i nastavak su aktivnosti usmjerenih u cilju obnavljanja podjela u našem društvu.

No, uprkos svim tim najavama, u Budvi je proslavljena Podgorička skupština, a dominirala je skandalozna poruka koja negira postojanje crnogorske nacije. Moglo se čuti da su “Crnogorsci Srbi, da je važno da se srpski narod ujedini, da će režim Mila Đukanovića biti poražen, te da će osloboditi srpsko more”.

Bivši predsjednik Crne Gore i savezni premijer Momir Bulatović istakao je da vijek državnog ujedinjenja Boke kotorske i Crne Gore sa Srbijom u Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca predstavlja veliki datum naše prošlosti.

Bulatović je osudio zabranu ulaska u Crnoj Gori istaknutim srpskim intelektualcima.

“To se ne može otćutati. To se ne smije prećutati. Protiv takve samovolje, čistog bezakonja i strašne neznavenosti svaki odgovoran čovjek mora da digne glas. Zato vas molim da ovu moju riječ shvatite kao krik protiv bezumlja koje je zaharalo u našem državnom vrhu”, naglasio je on.

Protojerej Srpske pravoslavne crkve, stavrofor Momčilo Krivokapić – arhijerejski namesnik bokokotorski.

“Prije 100 godina, svaki Bokelj od Debelog brijega do Spiča znao je da nije Crnogorac, a svaki je Crnogorac znao da je Srbin”, bila je njegova poruka.


Podsjetio je i da priznavanjem Kosova i ulaskom u NATO Crna Gora postaje Montenegro, i da time počinje vulgarna montenegrinizacija u svim sferama.

Istoričar kojem je zabranjen ulazak u Crnu Goru, Čedomir Antić, poručio je da je konačno došlo vrijeme da se srpski narod Crne Gore, srpski narod Boke Kotorske uputi ka slobodi i ka demokratiji. On je putem video linka poručio da je sila utočište slabog.

“Đukanović ne bi ovaj progon prema svima nama primenjivao da ne vidi da mu prijeti politički kraj. To što režim Đukanovića nastoji da promijeni istoriju, govori o tome na kojoj bi strani on i njegove pristalice bile 1914. i 1941. godine. On istorijski jeste poražen”, kazao je Antić.

Budući predsjednik Opštine Budva Marko Bato Carević uputio je poruku za sve goste: “Neka živi naša vjekovna zaštitnica Rusija i naši saveznici! Neka živi naša Boka Kotorska! Živjele naše Crna Gora i Srbija! Živjela sloboda. Neka je vječan srpski narod!”

Istoričar Aleksandar Raković, kojem je takođe zabranjeno da uđe u Crnu Goru optužio je Đukanovića i premijera Duška Markovića da su pokušali da im zabrane da se obratie na svečanostima povodom srpskog oslobođenja i ujedinjenja.

“U tome nijesu uspjeli. Budimo strpljivi. I ovaj pokušaj okupacije identiteta u Crnoj Gori i srpske Crne Gore neće biti vječan. Ujedinićemo srpske zemlje i oslobodićemo srpsko more”, istakao je on.

Pjesma “Onamo, ‘namo” se čula na otvaranju proslave, dok je za kraj skupa rezevrisana bila “Tamo daleko”.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 08 stu 2018, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Baš su glupe te Srbende. Što se ne dozovu pameti, bili Crnogorci Srbi ne bili svejedno je svima njima bolje da imaju vlastitu državu neovisnu o Srbiji. I režim bi prije pao da postoji neka zdrava pro-državna opozicija.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 08 stu 2018, 23:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425


slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 09 stu 2018, 08:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ako sam dobro shvatio, da nije bilo otimanja Boke od Hrvatske vjerojatno bi CG bila Srbija danas. :D Bože (ima) pravde.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 09 stu 2018, 09:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ako sam dobro shvatio, da nije bilo otimanja Boke od Hrvatske vjerojatno bi CG bila Srbija danas. :D Bože (ima) pravde.

Jesi.
To je mala kapljica koja preljeva čašu i koja miče CG od Srbije :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 09 stu 2018, 10:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ako sam dobro shvatio, da nije bilo otimanja Boke od Hrvatske vjerojatno bi CG bila Srbija danas. :D Bože (ima) pravde.


Nisi dobro shvatio.
Boka je prije 100 godina oslobođena od tuđinske vlasti i to je proslavljeno.

Vi ste stvarno ludi ako mislite da mi ne volimo Crnu Goru, pa makar nikad ne bila u zajednici sa Srbijom. Volimo Crnu Goru i njenu prije 100 godina oslobođenu Boku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 09 stu 2018, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Osim severa, najveća koncentracija Srba u Crnoj Gori je na obali, uključujući i Boku Kotorsku. Prevagu na referendumu su doneli Muslimani i Šiptari, a ne hiljadu i nešto Hrvata, koliko ih ima u Boki. Junuz i Ceha, Lolek i Bolek...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 09 stu 2018, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Vujadin je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ako sam dobro shvatio, da nije bilo otimanja Boke od Hrvatske vjerojatno bi CG bila Srbija danas. :D Bože (ima) pravde.


Nisi dobro shvatio.
Boka je prije 100 godina oslobođena od tuđinske vlasti i to je proslavljeno.

Vi ste stvarno ludi ako mislite da mi ne volimo Crnu Goru, pa makar nikad ne bila u zajednici sa Srbijom. Volimo Crnu Goru i njenu prije 100 godina oslobođenu Boku.


Volite vi i našu hrvatsku obalu, pa i Sarajevo volite. Nešto razmišljam, previše volite. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 09 stu 2018, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Junuz Djipalo je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Nisi dobro shvatio.
Boka je prije 100 godina oslobođena od tuđinske vlasti i to je proslavljeno.

Vi ste stvarno ludi ako mislite da mi ne volimo Crnu Goru, pa makar nikad ne bila u zajednici sa Srbijom. Volimo Crnu Goru i njenu prije 100 godina oslobođenu Boku.


Volite vi i našu hrvatsku obalu, pa i Sarajevo volite. Nešto razmišljam, previše volite. :D


Vas i Muslimane volimo na jedan način, a Crnogorce i Makedonce na drugi, suprotni. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 09 stu 2018, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Dakle, Crnu Goru ste izgubili jer vam je zinula guzica na Boku, BiH jer vam je zinula guza na Hrvatsku, Kosovo jer vam je zinula guzica na cijelo... Samo obuzdajte guzicu i bit će sve O.K. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 09 stu 2018, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Jel umeš ti da čitaš? Već sam ti napisao da su u Boki većina Srbi. Ovo plavo na karti.

slika

Referendum su odlučili Muslimani i Šiptari, kad već moram dva puta da ti govorim, jer si spor.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 32  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 55 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO