HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 09:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2400 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 96  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 18 kol 2019, 16:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10740
Ministry of Sound je napisao/la:
Jedna zanimljiva razlika u hrvatskim prezimenima u BiH i RH je što je sufiks "šić" puno manje zastupljen u BiH. Iako je bazirano samo na letimičnom pregledu, čini mi se da Tolušići, Kulušići i ostali "šići" itd iskaču iz paštete u RH.


Definitvno si letimično imao uvid u ovo što pominješ tj.samo ti se čini da je to tako.
Inače ne postoji sufiks "šić" već samo "ić" u ovom slučaju , jer to su prezimena nastala od muških ili ženskih imena kojima je završetak "ša" , tipa ženska Maruša(Marušić),Anđuša(Anđušić),... ili muška Periša(Perišić),Miliša(Milišić),....

Ali moguće je da je sticajem okolnosti u BiH bilo nešto manje rodonačelnika pod ovim imenima sa "ša" , pa samim time možda si i u pravu.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 29 kol 2019, 21:40 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Primjetim da kod Hrvat ima prezime Elez. Odakle je postojbina hrvatskih Eleza. Ja sam sa majčine strane Elez porijeklom Kalinovik,a daljne porijeklo doseljeni između Bileće i Nikšića. Odakle su vaši Elezi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 11 ruj 2019, 08:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5088
korrisnik je napisao/la:
Imate turbe Katarine u Makedoniji

slika



Ne postoji ni jedan dokaz da je tu pokopana princeza Katarina. Ne postoji ni dokaz da je turbe iz toga vremena. Jedina stvar na kojoj su Bosnjaci ispleli mit o turbetu princeze je da ga narod naziva Princezinim turbetom. Ni imena ni godine niti ista za sto se normalan povjesnicar moze uhvatiti pa reci da, tu je pokopana princeza Katarina.

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 22 ruj 2019, 17:55 
Offline

Pridružen/a: 21 ruj 2019, 16:32
Postovi: 20
Jer netko zna definitvno podrijetlo prezime Car ?

Koliko sam ja čuo dolazi iz okolice Karlovca (Carevo selo) i onda se porodica Care iselila na more (Krk, Crikvenica, Rijeka, Novi Vinodolski...itd.). No postoji puno Srba sa tim prezimenom, pa čije je ?

Ja sam Hrvat, prezivam se Car i toga se ne stidim, uvijek sam mislio da je prezime Car hrvatsko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 22 ruj 2019, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
kristijanEX je napisao/la:
Jer netko zna definitvno podrijetlo prezime Car ?

Koliko sam ja čuo dolazi iz okolice Karlovca (Carevo selo) i onda se porodica Care iselila na more (Krk, Crikvenica, Rijeka, Novi Vinodolski...itd.). No postoji puno Srba sa tim prezimenom, pa čije je ?

Ja sam Hrvat, prezivam se Car i toga se ne stidim, uvijek sam mislio da je prezime Car hrvatsko.


Pogledaj na stranici od pave b., može tamo ima nešto.
Link je bio tu objavljen na temi,prije paf stranica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 22 ruj 2019, 21:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
horus je napisao/la:
kristijanEX je napisao/la:
Jer netko zna definitvno podrijetlo prezime Car ?

Koliko sam ja čuo dolazi iz okolice Karlovca (Carevo selo) i onda se porodica Care iselila na more (Krk, Crikvenica, Rijeka, Novi Vinodolski...itd.). No postoji puno Srba sa tim prezimenom, pa čije je ?

Ja sam Hrvat, prezivam se Car i toga se ne stidim, uvijek sam mislio da je prezime Car hrvatsko.


Pogledaj na stranici od pave b., može tamo ima nešto.
Link je bio tu objavljen na temi,prije paf stranica.


Nisam znao da ima stranicu?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 22 ruj 2019, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Robbie MO je napisao/la:
horus je napisao/la:

Pogledaj na stranici od pave b., može tamo ima nešto.
Link je bio tu objavljen na temi,prije paf stranica.


Nisam znao da ima stranicu?


Ima ima, bio je link tu objavljen.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 23 ruj 2019, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5088
horus je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Nisam znao da ima stranicu?


Ima ima, bio je link tu objavljen.



Ne radi mu stranica

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 24 ruj 2019, 18:15 
Offline

Pridružen/a: 24 ruj 2019, 17:39
Postovi: 4
Pozdrav,zanima me prezime Galić
Odselili nekad 1870 i neke u Bosnu iz Hercegovine


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 26 ruj 2019, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Zepce U Srcu je napisao/la:
Pozdrav,zanima me prezime Galić
Odselili nekad 1870 i neke u Bosnu iz Hercegovine


Pavo B. je napisao/la:
Don Kalu je napisao/la:
Ima li neko informacije o prezimenima Miloš iz Tepčića i Galić iz Kručevića?


Miloši su među starijim broćanskim rodovima. U Tepčićima ih kao Miloševiće bilježi popis katolika iz 1741. godine, pa su u tom selu najmanje 270 godina u kontinuitetu. Raniji spomeni ovoga roda nisu pouzdano u vezi s broćanskim Milošima. Još u XVII stoljeću se u dubrovačkim izvorima spominju razni katolici Miloši i Miloševići iz Popova, ali nije jasno jesu li oni jedan rod s tepčićkim Milošima. Još zanimljiviji je rod Miloševića iz sela Lič u Gorskom Kotaru. Oni su Bunjevci, a pošto je teza da su Bunjevci došli iz istočne Hercegovine odavno odbačena u korist mnogo čvršće teze da su iz zapadne Hercegovine i Livna/Duvna, postoji mogućnost da su oni potomci broćanskih Miloša koji su pobjegli pred Turcima.

Još ću spomenuti da puno više Miloša ima iseljenih izvan čitlučke općine nego u njoj. Tako ih je 1991. bio velik broj u Grudama, na Duvanjskom polju, nešto manje u okolici Posušja i Ljubuškog. Svi oni su iseljenici iz Brotnja.

Galići su isto tako star rod, i isto se pojavljuju na popisu katolika 1741. godine. Galići su jedan rod sa Zupcima iz Gradnića, što potvrđuju matice župe Brotnjo. Po tradiciji, koja se ne može provjeriti u izvorima, porijeklom su od drevnog broćanskog roda Radmana. Radmani se prvi put javljaju 1456. pa onda i u XVI i XVII stoljeću. U XVII stoljeću brojni Radmani se bilježe u Cetinskoj krajini kao prebjezi iz Hercegovine. Nije jasno kad i kako je prezime Radman nestalo i zamijenjeno prvo prezimenom Galić, a kasnije i Zubac.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 01 lis 2019, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
S obzirom da je mnoge osobe koje su se javljaje na ovoj temi zanimala genealogija, a ne etimologija, mogu ih preusmjeriti na:

http://croatianroots.com/

https://www.facebook.com/groups/croatianheritageandgenealogy/

https://www.croatiaweek.com/tracing-croatian-family-roots-back-in-the-old-land/

Više je usmjereno na dijasporu, no ko zna, možda vam pođe od ruke.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 27 lis 2019, 09:36 
Offline

Pridružen/a: 01 svi 2016, 13:07
Postovi: 2
Hvala vam za odgovore. Bili su od velike pomoći.
A, ovom što je umijesto porijekla prezimena napisao moje porodično stablo bih da napomenem da je pogriješio temu, a pošto je rekao da je moja baka bila napušena kada mi je to rekla još bih da dodam i da je nekulturan.

Pokrštavanje u Zapadnoj hercegovini se dešavalo u vrijeme Vasilija Ostroškog, i sam taj nadgrobni spomenik ispisan ćirilicom govori o tome, o tome mi je pričao i moj deda, a postoje i mnoge druge istorijske činjenice kao i običaji koji su i do danas zadržani.

http://kovceg.tripod.com/pokatolicena_z ... govina.htm

Cilj je saznati istinu, a ne pokretati neka nacionalna pitanja zbog kojih mladi i napuštaju ovu zemlju.

Hvala vama koji ste odgovorili normalno i sa istorijskog stanovišta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 05 stu 2019, 12:31 
Offline

Pridružen/a: 05 stu 2019, 11:56
Postovi: 2
Znaš li išta o prezimenu Nožić. Porijeklom su iz Mostara, međutim imaju ih u Podveležju, Konjicu, Cazinu, Sarajevu, Beogradu I u Hrvatskoj. Hvala unaprijed!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 15 stu 2019, 11:43 
Online

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6270
MirjanaD je napisao/la:
Hvala vam za odgovore. Bili su od velike pomoći.
A, ovom što je umijesto porijekla prezimena napisao moje porodično stablo bih da napomenem da je pogriješio temu, a pošto je rekao da je moja baka bila napušena kada mi je to rekla još bih da dodam i da je nekulturan.

Pokrštavanje u Zapadnoj hercegovini se dešavalo u vrijeme Vasilija Ostroškog, i sam taj nadgrobni spomenik ispisan ćirilicom govori o tome, o tome mi je pričao i moj deda, a postoje i mnoge druge istorijske činjenice kao i običaji koji su i do danas zadržani.

http://kovceg.tripod.com/pokatolicena_z ... govina.htm

Cilj je saznati istinu, a ne pokretati neka nacionalna pitanja zbog kojih mladi i napuštaju ovu zemlju.

Hvala vama koji ste odgovorili normalno i sa istorijskog stanovišta.

Prozivas ostale da su promasili temu a ona stavlja nekakve linkove bez nekog povijesnog utemeljenja te bez ikakve povezanosti s temom . Ako mislis drugacije javi se na ostalim temama iz povijesti kojima ovaj link odgovara pa iznesi sta imas a ne ovako podlo... :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 06 pro 2019, 09:26 
Offline

Pridružen/a: 06 pro 2019, 08:04
Postovi: 3
Veliki pozdrav svim lovcima istine i njenih blagodati...:)

Kako već duže vrijeme kopkam oko svog prezimena "Horžić", a i ostalih obiteljskih podprezimena, naišao sam i na vas.
Uglavnom sam sve svoje informacije pronašao na internetu, od sanskirt poredbi glasova, slova, egipatskih poredbi u riječima, čak sam i stari zavjet otvarao u tom periodu najviše....
Ima li poznati Horus ikakove veze samnom, Harwatia u Sjevernoj Africi, Sarmati, Serbi, Srbi, Hozići u BiH, gotski/češki Gor/Hor gora, vrh gore, breg, ili pak misle na položaj napram drugih kao iznad, Hor-žit/žitelj na povišenom, ni sam neznam sa sigurnošću, no zagrebao sam nekako bez ikakvih muka i tegoba na sve strane, i polagano pratim ako što novo izađe na vidjelo, tražim poveznice...Petar Aškraba Zagorski mi je poslao neke informacije pošto sam zapeo sa dokazima u 16. stoljeću mislim... napomenuo bi ovdje ipak, da nebi kasnije izostavio, za sve koji budu imali bolji pregled, temeljnije istraiživanje, da su moji preci u 19. i 20. stoljeću usko bili vezani uz Gotiće...tu su te dvije familije i susjedovale u predjelu Kalnik planine u Hrvatskom Zagorju...no mislim da bi radi snalaženja za sve zainteresirane bilo najbolje da kronološki posložim znanje o Horžićima do sada, pa ako kasnije bude još materije lako se nadoda. Trenutno živim pod Bilogorom, na vratima Slavonije, u blizini antičkog Ružica Grada.

Kako prvi materijalni dokaz o Horžićima u mom slučaju započinje kod Aškrabe Zagorskog, najbolje da ga citiram što mi je napisao:
"Po mojim istraživanjima Tvoji bi bili iz skupa porodica odseljenih oko 1396 e godine sa visoke Hercegovine (upravo iz moga kraja) kada su odselili Jelačići i Zrinski.
Ima raznih oblika ovoga Tvoga prezimena kao: Hrga, Hrgić, Hrgović, pa onda Hržić, Aržić, Argić itd.
Sada sam prezauzet da bi dalje išao, a nadam se zimus da imadnem kada"
I sam sam negdje pročitao da sva ova prezimena imaju isti izvor, no nisam to uzeo kao ozbiljno dok nisam poslušao predavanja Zagorskog te ga kontaktirao. Također se poklapa nekoliko stvari iz njegovih tvrdnji sa mojim promišljanjima iako ih nisam podjelio s njim.
Kao moja porodica, koji su sada živi, Horžići su jako tvrdoglavi, nenormalno čak.
Osobno znam iz obiteljskih razgovora, škole, povijesti, tko su bili Zrinski i Jelačić, no do Zagorskog Aškrabe nisam znao da potjećemo iz iste jaruge ili klisure...kako navodi Zagorski da su odselili u isto vrijeme, ja smatram da su odselili i iz istog razloga, ako već tada nisu odselili skupa, zajedno...Također se njegove tvrdnje poklapaju s nekim mojim sjećanjima od moga dede Josipa Mihaelovog.
Josip mi je ostavio kao radnik dosta jak naglasak na Zagorstvo, Hrvatsko Zagorje a potom i na Hrtvatsku, knjiga o urotama Zrinskih, Frankopana, zagorske knjižice neke i sl.
Knjige koje mi je ostavio se uglavnom vežu na hrvatsku kulturnu baštinu, povijest hrvata, zagorja.
Link koji ću zaljepiti dolje ukazuje na meni nevjerovatnu podudaranost, od selidbe pa nadalje, jer info. od Akrabe sam tek nedavno dobio.

http://hbl.lzmk.hr/clanak.aspx?id=8103& ... msquyyM_sc

kako smatram da se neko polje nemože bezveze zvati "hržić polje", evo i tu nekih zanimljivosti:
http://www.cro-eu.com/forum/index.php?t ... F4CMRP5oEw

Poz svim Hrgama, Hržama, ako netko ima nešto zanimljivo vrlo rado bih primio na znanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 15 pro 2019, 01:57 
Offline

Pridružen/a: 05 stu 2019, 11:56
Postovi: 2
Znal iko o prezimenu Nožić iz Mostaru, ili ako znate odakle se najbolje nađu ovakvi podaci.pozz


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 06 sij 2020, 22:31 
Online

Pridružen/a: 22 vel 2013, 10:02
Postovi: 706
Lutorčina je napisao/la:
Primjetim da kod Hrvat ima prezime Elez. Odakle je postojbina hrvatskih Eleza. Ja sam sa majčine strane Elez porijeklom Kalinovik,a daljne porijeklo doseljeni između Bileće i Nikšića. Odakle su vaši Elezi ?


Donje Ogorje kod Muća (Splitsko-dalmatinska županija, Hrvatska). Samo, sad ih je tu malo, najviše ih je u Splitu. To prezime mi nekako zvuči turski.

_________________
lifetime ignore: 3 members (reason: personal insults). Since 24.11.2021. one less


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 08 sij 2020, 21:41 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
pomocnik kuhara je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
Primjetim da kod Hrvat ima prezime Elez. Odakle je postojbina hrvatskih Eleza. Ja sam sa majčine strane Elez porijeklom Kalinovik,a daljne porijeklo doseljeni između Bileće i Nikšića. Odakle su vaši Elezi ?


Donje Ogorje kod Muća (Splitsko-dalmatinska županija, Hrvatska). Samo, sad ih je tu malo, najviše ih je u Splitu. To prezime mi nekako zvuči turski.



Pa i jeste tursko. Ili ti mozda znas za hrvatske vlasteline Eleze?

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 14 sij 2020, 20:02 
Offline

Pridružen/a: 12 sij 2020, 21:07
Postovi: 1
Pozdrav,

Možete li molim vas pronaći podatke o podrijetlu.

Djed Šimun Gagro rođen u Gornjem Velikom Ograđeniku 1900 g., žena Iva rođena Zelenika

Par dodatnih informacija:
- Šimunov otac je Grgo
- Šimun je imao brata Stanka rođen 22.8.1888.g.
- Šimunov datum rođena je 26.1. ili 26.2.
Hvala


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 20 sij 2020, 01:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
imali di tema o repopuliranju BIH u AU?
zanima me koji gradvi u bih su naseljeni kojom populacijom iz dalmacije?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 26 sij 2020, 09:01 
Offline

Pridružen/a: 06 pro 2019, 08:04
Postovi: 3
ola ljudi, ljepo da se interesirate svi, nema odustajanja, ovo je zanimljivije od filmova....

ja sam udario skoro glavom o sikiru, fali mi samo pra-dedin datum rođenja i smrti i ime oca njegovog, mog "pra pra dede".
juče sam bio u zagorju, Kalnik, u pradedinoj kući, posliko sve....
jedan link mi nedostaje da spojim horžića, sebe, sa tompa de horsow....
Kaptol zagreb nema nista od gradje, moram u drzavni arhiv u zg, u rodnom selu u zupnom uredu na telefon mi kaze zupnik nakon nekog vremena sutnje:

"i......., kaj bi ti sad, kaj bi ti sad Mihaelov, kaj!?, nemrem ja to sat odma, to se mora videti, vamte tante"

tako da mislim da sam naisao na otpor mali di cu nesto iskopati, juće sam upregnio rodbinu oko tog župnika, da se uđe u knjige pod svaku cijenu, rakija, med, orasi, žene...lol
na kaptolu mi je preko tel svečenik rekao da je malo zatečen, da poznaje Tompa de Horzow građu, i da tražim dalje, nije rekao da lupam bezveze...u samom mjestu odkuda je pradjed, seljani nisu baš naklonjeni njemu, nama, no ima smisla, sada kad sam malo posložio sve skoro...
uglavnom, ova banda danas što nas pljačka u kravatama, e baš ti su se potrudili uz pomoć pokvarenog većinskog dijela crkve, da se to sve zaboravi doslovno...:)
e pa neće moći, svuda će ovaj Horžić proći i doći, pa taman i pod okriljem noći.
pentram se po kojekakvim vrhovima, skroz bi kontroliro neke zemlje, fino mi uvjek gore, koda gledam na svoje, sad vidim i zasto, pa kad su mi pokrali to sve ne tako davno....moram se dobro pripremit prije nego krenem po "svoje" ponovno, jer koliko sam pročito do sada, uzimali su im i prije... :)...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 03 vel 2020, 14:10 
Offline

Pridružen/a: 02 vel 2020, 23:04
Postovi: 1
Pozdrav,

Da li netko ima više informacija o prezimenu LJUŠANIN?
Imam info da prezime potječe iz okolice Jajca, valjda postoji planina Ljuša po kojoj je nastalo prezime, to je sve što znam, ako netko ima više informacija, molim ga da podijeli. Hvala


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 16 vel 2020, 16:51 
Offline

Pridružen/a: 13 vel 2020, 22:12
Postovi: 164
Šteta što gospodin Pavo nije više ovdje pa da možda napiše koju o prezimenu Baraban koje obitava na području dalmacije i Prozora-Rame. Jer ovo što ceha piše o genetici možda je najbolji dokaz ovo prezime kojeg danas ima i u Ukrajini. Postojala je navodno i predaja starijih ljudi kako su došli s područja Ukrajine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 03 ožu 2020, 19:45 
Offline

Pridružen/a: 03 ožu 2020, 19:34
Postovi: 1
Pozdrav, eto mene zanima odakle potiče prezime Paurević, otac, djed i pradjed su mi svi rodjeni u Slatini odnosno Komušini, opština Teslić. Ako netko zna, je li prezime avtohtono na tom kraju ili su ipak od negdje doselili...kako znam u glavnom su svi hrvati sa tim prezimenom, je li prezime oduvijek bilo hrvatsko ili nije...ako netko nešto znao vrlo rado bih pročitao jer su od djeda naprijed svi več pokojni pa nema nikoga za pitat u detajle a zanima me puno toga...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 04 tra 2020, 06:41 
Offline

Pridružen/a: 04 tra 2020, 05:59
Postovi: 1
Tija bi se samo nadovezat na prezime Vasilj sa 62.stranice!
Osim u Međugorju ,Ljutom Docu kod Širokog Brijega i Mostarskom Blatu ( BiH) , zabilježeni su i u Muću ( Splitsko-dalmatinska županija Hrvatska) !
Vasilji su na mućkom podrucju zabilježeni u venecijanskom zemljišniku iz 1711.god.
u kojem je u Zminovu ( sada dio Muća Gornjeg ) zabilježena je obitelj Mate Vasilja
pok.Mije
U austrijskom zemljišniku iz1835.god.u Muću Donjem upisane su tri Vasiljeve obitelji:
Antina,Mijina i Ivanova
Popis stanovništva 1948.god.zatekao je u Muću Donjem 9 obitelji s prezimenom Vasilj

Vasilji su Hrvati katolici koji su najvjerojatnije došli na mućko podrucje kao izbjeglice iz Hercegovine tocnije iz Međugorja!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2400 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 96  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO