HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 ruj 2024, 16:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 08 sij 2013, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 08:39
Postovi: 1695
Dakle otvaram novu temu o broju protjeranih Hrvata od ABiH, ako se o toj temi već raspravljalo na nekoj postojećoj temi molio bih moderatora da me na nju uputi, a ovu temu zatvori.

Dakle pitanje koje postavljam jest koliko je Hrvata protjerano od strane ABiH i od kuda te brojke? Stalno se spominje 170 000, ali od kuda ta brojka, kako se došlo do nje?

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 08 sij 2013, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44024
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ivica Mlivončić - Zločin s pečatom.

http://www.hic.hr/ratni-zlocini/b-h/zlocin/index.htm

Citat:
U sukobu između Armije BiH i HVO-a dominantna muslimansko-bošnjačka politika bila je osvajanje hrvatskih prostora na području Federacije Bosne i Hercegovine. Zato su etnički “očišćena” hrvatska sela i dijelovi gradova nastanjeni Hrvatima, koji su potpali pod nadzor Armije BiH. Tu činjenicu potkrepljuju globalni podaci o broju izbjeglih i prognanih Hrvata i Muslimana-Bošnjaka iz Federacije Bosne i Hercegovine za sukoba između Armije BiH i HVO-a. U tom periodu iz Bosne i Hercegovine je prognano ili izbjeglo oko 150.000 Hrvata i oko 50.000 Muslimana-Bošnjaka. Ako se taj podatak izrazi u postocima prema ukupnom broju Hrvata i ukupnom broju Muslimana-Bošnjaka u Bosni i Hercegovini, prema popisu stanovništva 1991. godine, onda je u tom sukobu izbjeglo i prognano 19,85 posto Hrvata i tek 2,6 posto Muslimana-Bošnjaka. Ako su uzmu u obzir ti podaci onda je očito da us Hrvati više stradali u tome sukobu.114

Te podatke potvrđuje i moje istraživanje prema kojemu je za sukoba Armije BiH i HVO-a s područja Federacije, a iz općina u kojima se ratovalo, izbjeglo ili prognano 144.000 Hrvata. U tom broju nisu obuhvaćeni Hrvati izbjegli iz Sarajeva i nekih drugih mjesta, u kojima nije bilo izravnog ratnog sukoba. Opće je prihvaćeno da je iz Lašvanske doline izbjeglo ili prognano preko 66.000 Hrvata.


http://www.hic.hr/ratni-zlocini/b-h/zlocin/tabele.htm

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 09 sij 2013, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja, ja. Matematika je neumoljiva.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 11 sij 2013, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 08:39
Postovi: 1695
Jebatepas BBC pa ti si više tema otvorio nego što ja imam postova. :klanjam

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 11 sij 2013, 13:22 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 16:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
Pa evo dovoljno da se pogleda samo one općine koje su komplet potpale pod muslimansku kontrolu i u kojima je danas broj Hrvata malte ne ništavan.

Konjic - 11500 Hrvata
Bugojno - 16000 Hrvata
Kakanj - 16500 Hrvata
Vareš - 9000 Hrvata
Travnik - 26000 Hrvata od toga ih je možda eto 13000 ostalo (ovo iz glave pišem)

Dakle to je već 66000 Hrvata a od tih 66000 ako ih se 10000 vratilo danas dobro je. A gdje su još oni iz ostalih sela iz drugih općina koji su morali napustit ognjišta zbog agresije. Zatim tu je još 22500 Hrvata u Zenici koji se također nisu dobro proveli. Ne vjerujem da je brojka baš 170000 jer po tome bi nas bilo danas skoro manje od 400 000 ali da je brojka premašila 100 000, ne sumnjam da je.

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 11 sij 2013, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 08:39
Postovi: 1695
NoviSeer je napisao/la:
Pa evo dovoljno da se pogleda samo one općine koje su komplet potpale pod muslimansku kontrolu i u kojima je danas broj Hrvata malte ne ništavan.

Konjic - 11500 Hrvata
Bugojno - 16000 Hrvata
Kakanj - 16500 Hrvata
Vareš - 9000 Hrvata
Travnik - 26000 Hrvata od toga ih je možda eto 13000 ostalo (ovo iz glave pišem)

Dakle to je već 66000 Hrvata a od tih 66000 ako ih se 10000 vratilo danas dobro je. A gdje su još oni iz ostalih sela iz drugih općina koji su morali napustit ognjišta zbog agresije. Zatim tu je još 22500 Hrvata u Zenici koji se također nisu dobro proveli. Ne vjerujem da je brojka baš 170000 jer po tome bi nas bilo danas skoro manje od 400 000 ali da je brojka premašila 100 000, ne sumnjam da je.


Kada, po popisu '91, zbrojiš sve Hrvate u općinama Travnik, Bugojno, Fojnica, Konjic, Kakanj, Vareš, Visoko, Zenica, Zavidović, Maglaj dobiješ brojku nešto veću od 120 000, tak' da je 100 000 sigurno premašeno.

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 11 sij 2013, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44024
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Kao prvo, ja do sada nigdje nisam vidio brojku od 170.000, tako da ti je pogrešna ulazna predpostavka.

Tim općinama koje si nabrojao dodaj i dijelove općina Novi Travnik, Busovača, Vitez, Kiseljak i Kreševo koje nisu bile pod kontrolom HVO-a, Kad njima još dodaš Konjic, Jablanicu i Mostar, dogura se do 150-ak tisuća.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 11 sij 2013, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12356
Više puta je spominjano na forumu da je ABiH protjerala i ubila više Hrvata nego VRS. Je li to tačno?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 11 sij 2013, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44024
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
To je 100% točno što se tiče broja ubijenih i stratišta, a broj protjeranih je otprilike podjednak.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 11 sij 2013, 14:35 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 16:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
limpus je napisao/la:
NoviSeer je napisao/la:
Pa evo dovoljno da se pogleda samo one općine koje su komplet potpale pod muslimansku kontrolu i u kojima je danas broj Hrvata malte ne ništavan.

Konjic - 11500 Hrvata
Bugojno - 16000 Hrvata
Kakanj - 16500 Hrvata
Vareš - 9000 Hrvata
Travnik - 26000 Hrvata od toga ih je možda eto 13000 ostalo (ovo iz glave pišem)

Dakle to je već 66000 Hrvata a od tih 66000 ako ih se 10000 vratilo danas dobro je. A gdje su još oni iz ostalih sela iz drugih općina koji su morali napustit ognjišta zbog agresije. Zatim tu je još 22500 Hrvata u Zenici koji se također nisu dobro proveli. Ne vjerujem da je brojka baš 170000 jer po tome bi nas bilo danas skoro manje od 400 000 ali da je brojka premašila 100 000, ne sumnjam da je.


Kada, po popisu '91, zbrojiš sve Hrvate u općinama Travnik, Bugojno, Fojnica, Konjic, Kakanj, Vareš, Visoko, Zenica, Zavidović, Maglaj dobiješ brojku nešto veću od 120 000, tak' da je 100 000 sigurno premašeno.


Pa to sam i ubrojio. Fojnicu nisam jer je trećina općine ostala pod kontrolom HVO i tu su se Hrvati dobrim dijelom i uspjeli očuvat. Maglaj i Zavidovići i njihovi Hrvati su ti velikom većinom Hrvati Žepča. Ostatak Hrvata u tim općinama je minoran. Isto vrijedi i za općinu Visoko gdje također nije bio Bog zna kakav broj Hrvata, nit sam čuo da su za vrijeme rata imali nekih problema. Možda se jednostavno ne spominju.

Ali to da je brojka od 100 000 premašena, to stoji. Također i ovo što Ministar kaže, više smo zločina doživjeli od Armije BiH nego od VRS.

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 11 sij 2013, 17:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 08:39
Postovi: 1695
Ministry of Sound je napisao/la:
Kao prvo, ja do sada nigdje nisam vidio brojku od 170.000, tako da ti je pogrešna ulazna predpostavka.


Ja sam negdje čuo za tu brojku i prihvatio je ne provjerivši ju, zato sam i pokrenuo ovaj topic.

Ministry of Sound je napisao/la:

Tim općinama koje si nabrojao dodaj i dijelove općina Novi Travnik, Busovača, Vitez, Kiseljak i Kreševo koje nisu bile pod kontrolom HVO-a, Kad njima još dodaš Konjic, Jablanicu i Mostar, dogura se do 150-ak tisuća.


To sam znao, ali nigdje ne mogu naći neki popis. Doduše nisam detaljno proučio onaj link koji si mi dao, budem preko vikenda.

NoviSeer je napisao/la:
Ali to da je brojka od 100 000 premašena, to stoji. Također i ovo što Ministar kaže, više smo zločina doživjeli od Armije BiH nego od VRS.


Ovo za VRS i ABiH je poznato. Što se broja protjeranih tiče Helsinki watch npr. barata s brojkom od 120 000 protjeranih (s tim da je taj podatak objavljen u rujnu '93 i obuhvaća protjerane Hrvate od lipnja '93)

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 11 sij 2013, 19:20 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 17:44
Postovi: 211
Nabijem ja sve odreda u Zagrebu na Hu..c kad im je trebalo zvali su nas
sad kad ih trebamo samo da dignu glas nema ih...tipicna purgerija isto kao i 41
ginuli za Pavelica i dobili smo k... samo viceve o nma i asocijaciju na baustele
no dolaskom DR malo se ustrtarili pa dosla dijaspora donila para onda oper dobri
sve se zavrsilo sad bi nas u jame...dragi forumasi od Splita do Ploca pa naovamo
jedino smo tu svoji ovo gori nista..u Slavoniji nas mrze vise od Srba...
kako okrenes ostalo nam da se borimo svojim snagama,nije Turcin uspio nece niti drugi...Mesic je zasluzio najgoru kaznu nesmi da pomoli nos u HB.A kad se ovi kite onim ovim ja kazem moji su Hercegovci moji su Posavci sve do Bihaca to je moj narod...hebe mi se za Medjimurje kad ja imam svoje Medjugorje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 11 sij 2013, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2012, 08:07
Postovi: 608
Zagreb do '45, kada su nakon pada NDH partizani tamo praktično proveli etničko čišćenje od domaćeg, purgerskog stanovništva, i Zagreb nakon su dva različita pojma, zato npr. tražiti čovjeka koji je Zagrepčanin dulje od 2-3 generacije je kao tražiti iglu u plastu sijena.
Zagreb se od '45-'90 većinom puni pro-jugoslavenskim dotepencima, i tek mu od '90 "krvnu sliku" popravljaju ovi naši domoljubni Hrvati došli tokom rata i nakon njega.

Što se broja protjeranih Hrvata tiče, ona brojka iz knjige Zločin sa pečatom se čini okvirno točnom, znači 140+ tisuća protjeranih Hrvata iz područja pod muslimanskom harmijom.

Al svejedno, nekako tužno dođe da smo toliko bitaka i toliko hrvatskog teritorija pogubili po BiH (enklave oko Prijedora, Banja Luke, Kotor Varoša i većinu Bosanske Posavine zajedno sa gradovima Šamcom, Brodom i Derventom od Srba, i enklave oko Vareša, Kaknja, Konjica, te veliki dio srednje Bosne zajedno sa gradovima Bugojnom i Travnikom od muslimana), a da nije bilo veće pomoći od RH do '95.

Sad, zašto nije bilo veće pomoću od RH u obrani Posavine od Srba, zašto je RH pomagala muslimane i vojno i humanitarno za vrijeme sukoba, iste one koji su pucali i ubijali naš narod u srednjoj Bosni i oko Neretve, jeli to bilo politički motivirano, da se stekne bolji dojam o RH u međunarodnoj zajednici i dobije nekakav status žrtve te dozvola za nekakve buduće akcije protiv agresora, ili je to ipak bila čista glupost Tuđmanove politike (odnosno onoga koji je Tuđmanu tako što savjetovao), o tome bi se dalo, i trebalo, i bilo bi zanimljivo raspravljati, ali istina je kao i uvijek, vjerojatno negdje na sredini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 12 sij 2013, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 16:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Čika Božo je napisao/la:
Zagreb do '45, kada su nakon pada NDH partizani tamo praktično proveli etničko čišćenje od domaćeg, purgerskog stanovništva, i Zagreb nakon su dva različita pojma, zato npr. tražiti čovjeka koji je Zagrepčanin dulje od 2-3 generacije je kao tražiti iglu u plastu sijena.
Zagreb se od '45-'90 većinom puni pro-jugoslavenskim dotepencima, i tek mu od '90 "krvnu sliku" popravljaju ovi naši domoljubni Hrvati došli tokom rata i nakon njega.



Nisu. Zagreb je uvijek bio antifašistički grad samo se stvorila možda slika ustaškog grada jer je bio prijestolnica NDH i sav ustaški aparat je bio ondje. Neki ustaški čelnici su ubijeni u Zagrebu usred bila dana, oko samog grada su se vodile borbe, stalno se pojavljivali partizanski letci i grafiti po gradu i diverzije. U Zagreb su došle izbjeglice bliske ustašama iz drugih poharanih krajeva ali većina njih nije krenula na povlačenje 1945. već je ostala u Zagrebu da bi se nakon oslobođenja veći dio vratio odakle je došao dok je manji ostao trajno u gradu. Trebalo je dobiti dozvolu.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 12 sij 2013, 18:14 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 16:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
pucanj u noci je napisao/la:
u Slavoniji nas mrze vise od Srba...


slika

Ultras Vinkovci, na dan utakmice BiH - Portugal

slika

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 12 sij 2013, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5856
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Teško je naći precizne podatke o broju ubijenih/nestalih Hrvata po vojsci (JNA, VRS, ABiH) odgovornoj za ubojstva, ali dostupni su podatci o ukupnom broju stradalih hrvatskih civila po općinama.

Hrvati civili, ubijeni/nestali po općinama - 1991.-1995. -> podatci IDC-a iz Sarajeva (poimenični popis dostupan preko poveznice)

Sarajevo* -> 436

Prijedor -> 166

Bugojno -> 95

Mostar -> 88
Vitez -> 83

Konjic -> 78

Brčko -> 69
Sanski Most -> 69
Travnik -> 66
Derventa -> 64

Odžak -> 59
Orašje -> 57
Zenica -> 53

Kotor Varoš -> 44
B. Brod -> 43
N. Travnik -> 43
Doboj -> 42
Jablanica -> 41

B. Šamac -> 39
Prozor -> 39
Trebinje -> 32
Busovača -> 30
Kakanj -> 30

Modriča -> 26
Kiseljak -> 24
Vareš -> 23
Banja Luka -> 21
Jajce -> 20
Stolac -> 20

Fojnica -> 19
Žepče -> 17
Tešanj -> 15
Zavidovići -> 14
Nevesinje -> 13
Maglaj -> 12
Bihać -> 10
Gradačac -> 10

Ostale općine s manje od 10 ubijenih/nestalih civila: http://www.svjetlorijeci.ba/pdf/posebnibrojevi/ubijeni_nestali_hrvati_BIH_082008.pdf => str. 11

Ukupno -> 2 152 Hrvata civila, ubijenih/nestalih

*sve općine zajedno

Trebalo bi izračunati broj ubijenih/nestalih civila na broj Hrvata u općini, kako bi se utvrdio relativan broj stradalih u odnosu na brojnost u općini.

***

Ukupni gubitci (ubijeni/nestali civili i vojnici) Hrvata 1991.-1995.
1991. -> 53
1992. -> 3 234
1993. -> 3 518
1994. -> 484
1995. -> 356
1996. -> 1
Ukupno = 7 762

***

Gubitci (civili:vojnici)
1991. 23:30
1992. 1 174:2 060
1993. 697:2 821
1994. 96:388
1995. 86:270
1996. 0:1
Nepoznata godina 76:40

Civili = 2 152

Vojnici = 5 610

Ukupno = 7 762


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 12 sij 2013, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5856
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
HSP je u svojevremeno izdao priopćenje u kojem spominje slijedeće brojke:

Citat:
"Presuda generalu Rasimu Deliću, ratnom komadantu general-štaba Armije R BiH na tri godine zatvora potvrđuje stav o političkom, a ne sudu pravde za zločine počinjene u ratu u Bosni i Hercegovini. Ovakvim presudama Haški tribunal potkrepljuje mit o Armiji R BiH kao jedinoj legalnoj postrojbi države BiH koja je branila i obranila BiH, te koja nije počinila zločine u ovom ratu", stoji u priopćenju.

Istina je nepobitna, poručuje HSP, Armija R BiH je bila oružana sila bošnjačkog naroda u BiH koja je počinile zločine u ovom ratu prema Hrvatima. Djelovanjem Armije R BiH protjerano je 152.950 Hrvata, ubijen je 1051 civil od toga 121 dijete. Armija R BiH ubila je 644 zarobljena pripadnika HVO-a.

''Pripadnici postrojbi Armije R BiH, od imenovanja generala Rasima Delića 8. lipnja 1993 godine, što znači pod zapovjedanjem komadanta generalštaba A R BiH, počinili su slijedeće masovne zločine nad Hrvatima:

* Travnik 8/9. lipnja 1993 g. sela Maljine, Čukle, Grahovčići, Brajkovići, Krpeljići i Han Bik - 80 žrtava
* Busovačke staje; 16. lipnja. 1993 g. – 22 žrtve
* Doljani ; 28. srpnja 1993 g. – 42 žrtve
* Gračanica i Bugojno; srpnja 1993 g. – 36 žrtava
* Kiseljak kod Žepča ; 16. kolovoza 1993 g. – 42 žrtve
* Orahovica kod Konjica 4. rujna 1993 g. – 22 žrtve
* Grabovica ; 9. rujna 1993 g. – 32 žrtve
* Uzdol ; 14. rujna 1993 g. – 41 žrtva
* Huducko – Prozor ; 16. rujna 1993 g. 22 žrtve
* Križančevo selo ; 22. prosinca 1993 g. – 74 žrtve
* Buhine kuće ; 9. siječnja 1994 g. – 26 žrtava


Kao komadant generalštaba A R BiH general Rasim Delić imao je nedvojbenu moć zapovjedanja nad svim postrojbama A R BiH uključujući i postrojbu El Mudžahid, te je sukladno tome odgovoran za sve zločine počinjene za vrijeme njegova zapovijedanja Armijom R BiH", pojašnjava HSP.


http://www.forum.hr/showpost.php?p=16069436&postcount=8


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 12 sij 2013, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 svi 2012, 18:44
Postovi: 336
Lokacija: Naša Draga Hrvatska
pucanj u noci je napisao/la:
Nabijem ja sve odreda u Zagrebu na Hu..c kad im je trebalo zvali su nas
sad kad ih trebamo samo da dignu glas nema ih...tipicna purgerija isto kao i 41
ginuli za Pavelica i dobili smo k... samo viceve o nma i asocijaciju na baustele
no dolaskom DR malo se ustrtarili pa dosla dijaspora donila para onda oper dobri
sve se zavrsilo sad bi nas u jame...dragi forumasi od Splita do Ploca pa naovamo
jedino smo tu svoji ovo gori nista..u Slavoniji nas mrze vise od Srba...
kako okrenes ostalo nam da se borimo svojim snagama,nije Turcin uspio nece niti drugi...Mesic je zasluzio najgoru kaznu nesmi da pomoli nos u HB.A kad se ovi kite onim ovim ja kazem moji su Hercegovci moji su Posavci sve do Bihaca to je moj narod...hebe mi se za Medjimurje kad ja imam svoje Medjugorje



Joj daj ne seri.
Samo mi reci jednu stvar, jesi li ikad otišao iz svoje vukojebine i bio među ljudima koje tako pljuješ. Odkud ti ovo za Slavoniju kad dobar dio stanovništva kod nas vuce porijeklo iz BiH?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 13 sij 2013, 02:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 04:56
Postovi: 687
Koliko smo mi pobili i protjerali preimenovanih Muslimana? Bilo bi lijepo da se stavi ovdje u jedan post za usporedbu (ko je koga više).

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 13 sij 2013, 03:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 svi 2012, 18:44
Postovi: 336
Lokacija: Naša Draga Hrvatska
Kompletna kronologija hrvatsko-muslimanskog sukoba

http://www.ramski-branitelji.com/index. ... &Itemid=66


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 13 sij 2013, 04:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 svi 2012, 18:44
Postovi: 336
Lokacija: Naša Draga Hrvatska
Tomislav Diablo je napisao/la:
Koliko smo mi pobili i protjerali preimenovanih Muslimana? Bilo bi lijepo da se stavi ovdje u jedan post za usporedbu (ko je koga više).


Evo možda ce ti ova tablica pomoci bar to se tice poginulih, a što se tice protjeranih mislim da su tu naši najgore prošli (bar kad se gleda u postotcima stanovništva koje je protjerano)

Dakle, Srbi su ubili oko 4 tisuće Hrvata i 54 tisuće Muslimana, Hrvati oko 8200 Srba i 9 tisuća Muslimana, a Muslimani oko 17 tisuća srba i 3700 Hrvata (izgleda da naši u BiH nisu nikome ostali dužni, za jednog našega otišla su 2 neprijateljska vojnika). Po ovoj tablici Srbi su se baš ostamotili jer više od pola (54.14%) njihovih žrtvi su civili...

http://imageshack.us/photo/my-images/4/ ... 2480b.jpg/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 13 sij 2013, 05:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
danijel 88 je napisao/la:
Tomislav Diablo je napisao/la:
Koliko smo mi pobili i protjerali preimenovanih Muslimana? Bilo bi lijepo da se stavi ovdje u jedan post za usporedbu (ko je koga više).


Evo možda ce ti ova tablica pomoci bar to se tice poginulih, a što se tice protjeranih mislim da su tu naši najgore prošli (bar kad se gleda u postotcima stanovništva koje je protjerano)

Dakle, Srbi su ubili oko 4 tisuće Hrvata i 54 tisuće Muslimana, Hrvati oko 8200 Srba i 9 tisuća Muslimana, a Muslimani oko 17 tisuća srba i 3700 Hrvata (izgleda da naši u BiH nisu nikome ostali dužni, za jednog našega otišla su 2 neprijateljska vojnika). Po ovoj tablici Srbi su se baš ostamotili jer više od pola (54.14%) njihovih žrtvi su civili...

http://imageshack.us/photo/my-images/4/ ... 2480b.jpg/

Netacni podaci. Vjerovatno IDC.Ovo je sto je ICTY prihvatio i na bazi cega sudi:
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 13 sij 2013, 05:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
Citat:
U tom istom razdoblju, muslimansko-bošnjačka vojska ili tzv. Armija BiH, izvršila je etničko čišćenje na prostoru kojeg su oni kontrolirali, protjeravši preko 170.000 Hrvata, dok je srpska vojska sa svojeg područja protjerala 142.000 Hrvata.

http://www.posavski-obzor.info/komentari/zlocin-bez-glave

Citat:
Dobar primjer usporedne analize ratnih zrtava na svim stranama (a to je najbolji odgovor na kojekakve manipulacije) iznio je nedavno Zeljko Raguz, ministar u Hercegovacko-neretvanskoj zupaniji: "Zanimljivo je istaknuti da je s podrucja pod nadzorom Muslimana protjerano 170.000 Hrvata, a iz Republike Srpske 142.000. Dakle, vise su Hrvata protjerali Muslimani negoli Srbi...

Izvor:Hrvatsko slovo

Citat:
U zadnjem bh ratu muslimanska vojska – tzv. Armija BiH kao pandan srpske JNA - u odnosu na srpsku vojsku ubila je preko 4000 dok je etničkim čišćenjem protjerala preko 170.000 bh Hrvata.


http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=33298:hrvatske-jude-za-saku-kalifatskih-mevlida&catid=97:novo&Itemid=221

Citat:
Zanimljivo je također zapaziti da je s područja koja su pod nadzorom Muslimana, protjerano 170.000 Hrvata, a iz Republike Srpske 142.000, tj. više su ih protjerali Muslimani nego Srbi.


http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20000329/podlistak.htm

Citat:
Prema istraživanjima Caritasa Biskupske konferencije BiH iz 1999. godine, a koji se
oslanjaju na tadašnje podatke Ministarstva socijalne politike, raseljenih osoba i izbjeglica
Federacije BiH, od ukupnoga broja Hrvata iz 1991. godine protjerano je oko 312.000 što
predstavlja ravnih 43,5%. S područja, koja su tijekom rata bila pod nadzorom Bošnjaka,
protjerano je 170.000 Hrvata a iz Republike Srpske 142.000.

http://blog.vecernji.hr/zvonimir-despot/files/2010/08/bih.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 13 sij 2013, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12356
danijel 88 je napisao/la:
Tomislav Diablo je napisao/la:
Koliko smo mi pobili i protjerali preimenovanih Muslimana? Bilo bi lijepo da se stavi ovdje u jedan post za usporedbu (ko je koga više).


Evo možda ce ti ova tablica pomoci bar to se tice poginulih, a što se tice protjeranih mislim da su tu naši najgore prošli (bar kad se gleda u postotcima stanovništva koje je protjerano)

Dakle, Srbi su ubili oko 4 tisuće Hrvata i 54 tisuće Muslimana, Hrvati oko 8200 Srba i 9 tisuća Muslimana, a Muslimani oko 17 tisuća srba i 3700 Hrvata (izgleda da naši u BiH nisu nikome ostali dužni, za jednog našega otišla su 2 neprijateljska vojnika). Po ovoj tablici Srbi su se baš ostamotili jer više od pola (54.14%) njihovih žrtvi su civili...

http://imageshack.us/photo/my-images/4/ ... 2480b.jpg/


Da li se zna odnos broja civila i vojnika. Nelogično mi da Hrvati ubiju 9000 Muslimana a Muslimani "samo" 3000 Hrvata uzevši u obzir da su Muslimani protjerivali, klali, palili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Broj protjeranih Hrvata od strane ABiH
PostPostano: 13 sij 2013, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
Normalna stvar ako su podaci tocni. Vise je hrvata protjerano otamo gdje ih je vise bilo. Na je na podrucju danasnje rs bilo 250.000 hrvata toliko bi ih bilo protjerano. Procentualno gledano iz rs ih je puno vise protjerano. Sigurno 90-95%.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO