HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 15 kol 2024, 02:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Topništvo HVO-a
PostPostano: 09 svi 2009, 10:43 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:27
Postovi: 104
Ovdje cemo pisati o artiljeriji odnosno pretezito teskom naoruzanju HVO..

topovi,tenkovi, ...ajde moze i Pam-ovi i Pat-ovi da obojimo temu.

P.S naravno i modificirane vrste oruzija "bebe" itd...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 09 svi 2009, 14:05 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 23:42
Postovi: 16
Čuj artiljerija HVO-a :)

A hocemo li ovdje pisati tko je pucao i po kojim ciljevima :lol:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 09 svi 2009, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32598
Dok nisu prešli u topništvo!

NORA , VBR , BABY :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 09 svi 2009, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Kad ste već kod NORE, ovo je jedan prastari post (na starom forumu) koji je neki dečko koji je zamislio da je neki HVO Rambo napisao. Čuj 10 tenkova :lol:

Obrisat ću ovo kasnije kada se nasmijete ovoj mašti :mrgreen:

Citat:
1993-ca godina. Mi, tj. srednje-bosanski HVO, u okruzenju na pojasu od Busovace do Novog Travnika. Zestoke borbe se odvijaju na tom podrucju, a vrijeme najzescih ofanziva bilo je krajem iste godine. Turci napadaju sa svih strana. Tu su napadi iz pravca Zenice, Travnika, ma sa svih strana navalili Turci. Krenuse s tenkovima na selo Krcevine. Prati ih jedno 500 turskih vojnika na potezu od 200 metara. Deset tenkova ide prema nama, krv se ledi, ali....tu su RB-ovi.
Buuuum! Ode jedan tenk, drugi, treci, cetvrti, peti, sesti, sedmi, a ona tri utekla. Paaa momcine krenuse u kontra-ofanzivu. Uuuuuuuuuuuubij Turcinaaa! Padaju Turci ko zrele sljive.

Ulazimo u selo, napusteno, nema civila, samo mi i Turci, ganjamo se oko kuca. Prilazim cosku kuce, provirujem, kaaad tri Turcina, cujem ih....Hamdo ti idi ovom stranom, Muha ti drugom, a ja cu ovuda.....izlazim iza coska kuce, viknem:"Idete vi u picku materinu", stresem 30 komada, popadase Turci ko letve, idem dalje....cuju se Turci, misle krenut u kontra-napad....zovemo podrsku artiljerije, roka NORA, rokaju minobacaci, vicu Turci:Tegbiiiir! Alahuegber! Vikali jedno 15 minuta,a onda mir i tisina......kako je lijepo ubijat Turke.....milina....

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 09 svi 2009, 14:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
e jebiga... :mrgreen:

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 09 svi 2009, 14:29 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 23:42
Postovi: 16
Mar-kan je napisao/la:
Dok nisu prešli u topništvo!

NORA , VBR , BABY :D


Koliko je meni poznato u HVO-u nije bilo artiljerijskih postrojbi. Bile su topničko-raketne. Ista je stvar i s oruđima za potporu !
Ipak bi radije da "Orkan" i "Oganj" pređu u topništvo nego u artiljeriju :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 09 svi 2009, 14:30 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:19
Postovi: 596
@RajvoSa
Ovaj je dobar :D :D :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 09 svi 2009, 14:41 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 23:42
Postovi: 16
Zepce Jugend je napisao/la:
@RajvoSa
Ovaj je dobar :D :D :D


:D :D

Ovo me podsjetilo na priču kad je Vidan svojoj Marici, po dolasku s bojišnice, pojašnjavao kako srpsko topništvo na Kupresu cilja u svaku bukvu. A sve s ciljem kako bi neprijatelja istjeralo iz zaklona. Na to će Marica njemu : -Moj Vidane, di si ti bija tada ?
Za trećom bukvom u prvom redu, znaš da smo mi glavni uvik naprid, odvažno će Vidan ženi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 09 svi 2009, 15:06 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:27
Postovi: 104
ivek je napisao/la:
Čuj artiljerija HVO-a :)

A hocemo li ovdje pisati tko je pucao i po kojim ciljevima :lol:


Dijete drago ovako cemo: Moj post je postavljen u cilju da se utvrdi koje tesko naoruzanje je Hvo posjedovao.

Ja i Markan dobro znamo sta je znacila artiljerija a mi je u Lasvanskoj dolini nismo bas imali u izobilju.

Cilj teme jeste da se utvrdi stvarna moc Hvo artiljerije i kao sto je netko naveo ocito nisu postojale topnicke jedinice.

npr. mi smo rastavili Vbr i napravili vise lansera od njega tako da bi mogli pokrivati sve nama tada vaznije kote.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 09 svi 2009, 15:48 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:27
Postovi: 104
Imali smo i bofors zakacen za žutu Rabu :D stalno je bio u pokretu sa jedne linije na drugu navucali ga se pravo :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 09 svi 2009, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32598
Citat:
1993-ca godina. Mi, tj. srednje-bosanski HVO, u okruzenju na pojasu od Busovace do Novog Travnika. Zestoke borbe se odvijaju na tom podrucju, a vrijeme najzescih ofanziva bilo je krajem iste godine. Turci napadaju sa svih strana. Tu su napadi iz pravca Zenice, Travnika, ma sa svih strana navalili Turci. Krenuse s tenkovima na selo Krcevine. Prati ih jedno 500 turskih vojnika na potezu od 200 metara. Deset tenkova ide prema nama, krv se ledi, ali....tu su RB-ovi.
Buuuum! Ode jedan tenk, drugi, treci, cetvrti, peti, sesti, sedmi, a ona tri utekla. Paaa momcine krenuse u kontra-ofanzivu. Uuuuuuuuuuuubij Turcinaaa! Padaju Turci ko zrele sljive.

Ulazimo u selo, napusteno, nema civila, samo mi i Turci, ganjamo se oko kuca. Prilazim cosku kuce, provirujem, kaaad tri Turcina, cujem ih....Hamdo ti idi ovom stranom, Muha ti drugom, a ja cu ovuda.....izlazim iza coska kuce, viknem:"Idete vi u picku materinu", stresem 30 komada, popadase Turci ko letve, idem dalje....cuju se Turci, misle krenut u kontra-napad....zovemo podrsku artiljerije, roka NORA, rokaju minobacaci, vicu Turci:Tegbiiiir! Alahuegber! Vikali jedno 15 minuta,a onda mir i tisina......kako je lijepo ubijat Turke.....milina....


Nije bilo 10 kom , samo 2 , ne znam točno za treći , da li je bio oštećen. To je bilo mislim 18.09.1993. , ja sam nahebo sutra , čekali smo tenkove na pravcu Tolovići-Dubravica i Počulica-Vitez .To je odmah susjedno selo , cca.400 m od mjesta gdje su krenuli na K.
Od pješadije je bila 7. muslimanska , sad koliko ih je krenulo na Krčevine , ne znam točno , ali solidan broj.Selo koje momak spominje je srpsko , napušteno prije sukoba i popaljeno , imam slike na kompu , koga zanima , na pp.
Moj veliki frend i njegov kolega su znali iz zajebancije da udju u to selo IZA linija , prođu im iza leđa i skinu zastavu 8-)
Sljedeći dan su nama upali u tranše neki "specijalci" , bilo je krvi do koljena...Ručne bombe su radile samo tako.Čitav dan su pokušavali da probiju crtu , i dan prije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 09 svi 2009, 16:27 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:27
Postovi: 104
Mar-kan je napisao/la:
Citat:
1993-ca godina. Mi, tj. srednje-bosanski HVO, u okruzenju na pojasu od Busovace do Novog Travnika. Zestoke borbe se odvijaju na tom podrucju, a vrijeme najzescih ofanziva bilo je krajem iste godine. Turci napadaju sa svih strana. Tu su napadi iz pravca Zenice, Travnika, ma sa svih strana navalili Turci. Krenuse s tenkovima na selo Krcevine. Prati ih jedno 500 turskih vojnika na potezu od 200 metara. Deset tenkova ide prema nama, krv se ledi, ali....tu su RB-ovi.
Buuuum! Ode jedan tenk, drugi, treci, cetvrti, peti, sesti, sedmi, a ona tri utekla. Paaa momcine krenuse u kontra-ofanzivu. Uuuuuuuuuuuubij Turcinaaa! Padaju Turci ko zrele sljive.

Ulazimo u selo, napusteno, nema civila, samo mi i Turci, ganjamo se oko kuca. Prilazim cosku kuce, provirujem, kaaad tri Turcina, cujem ih....Hamdo ti idi ovom stranom, Muha ti drugom, a ja cu ovuda.....izlazim iza coska kuce, viknem:"Idete vi u picku materinu", stresem 30 komada, popadase Turci ko letve, idem dalje....cuju se Turci, misle krenut u kontra-napad....zovemo podrsku artiljerije, roka NORA, rokaju minobacaci, vicu Turci:Tegbiiiir! Alahuegber! Vikali jedno 15 minuta,a onda mir i tisina......kako je lijepo ubijat Turke.....milina....


Nije bilo 10 kom , samo 2 , ne znam točno za treći , da li je bio oštećen. To je bilo mislim 18.09.1993. , ja sam nahebo sutra , čekali smo tenkove na pravcu Tolovići-Dubravica i Počulica-Vitez .
Od pješadije je bila 7. muslimanska , sad koliko ih je krenulo na Krčevine , ne znam točno , ali solidan broj.Selo koje momak spominje je srpsko , napušteno prije sukoba i popaljeno , imam slike na kompu , koga zanima , na pp.
Moj veliki frend i njegov kolega su znali iz zajebancije da udju u to selo IZA linija , prođu im iza leđa i skinu zastavu 8-)


Markane pricaj malo o tome cekanju tenkova ... rijec je bilo o 34 ili 55-icama?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 09 svi 2009, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32598
Kod nas je bio TRD i LARD tj. LTRD. Teško topništvo je bilo u TRD-u.

Jedan tenk je poderan FAGOT-om , mislim da je T-55 , drugi je bio 34 , to sad nisam 100% siguran , nama je bilo bitno da nije 84-ka , he he...
Taj koji je upao u selo je gadjan par puta zoljom i RPG-om , netko ga je spucao i oštetio , tada je i nastupilo povlačenje muslimana koje spominje onaj Rambo.

Sistem je bio jednostavan , FAGOT ga čeka na dalje , mi ostali sa OSA-om na bliže ako ga ovaj fuli.
Tih dana se lomila obrana Viteza i Lašvanske doline , poslije nikad više nisu imali snage za takvu silinu napada.
Brate mili Quick , dođeš na kavu ovdje (Busovača?) i odemo on the face of the place . što kaže Đuro :D pa ti sve pokažem iz prve ruke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 10:02 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:27
Postovi: 104
Mar-kan je napisao/la:
Kod nas je bio TRD i LARD tj. LTRD. Teško topništvo je bilo u TRD-u.

Jedan tenk je poderan FAGOT-om , mislim da je T-55 , drugi je bio 34 , to sad nisam 100% siguran , nama je bilo bitno da nije 84-ka , he he...
Taj koji je upao u selo je gadjan par puta zoljom i RPG-om , netko ga je spucao i oštetio , tada je i nastupilo povlačenje muslimana koje spominje onaj Rambo.

Sistem je bio jednostavan , FAGOT ga čeka na dalje , mi ostali sa OSA-om na bliže ako ga ovaj fuli.
Tih dana se lomila obrana Viteza i Lašvanske doline , poslije nikad više nisu imali snage za takvu silinu napada.
Brate mili Quick , dođeš na kavu ovdje (Busovača?) i odemo on the face of the place . što kaže Đuro :D pa ti sve pokažem iz prve ruke.



moze Markane kad i ja sad na Ljeto dodjem u Bus onda cemo razbacit koju.

Sto se tice m-84 armija je samo 2 imala i to na teslickom ratistu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 11:21 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 15:26
Postovi: 449
quick_nick je napisao/la:


moze Markane kad i ja sad na Ljeto dodjem u Bus onda cemo razbacit koju.

Sto se tice m-84 armija je samo 2 imala i to na teslickom ratistu.


Garavi zeko :mrgreen:

To su zarobili na Uscu kod Doboja, od Lisice. Znao sam momka, muslimana iz Teslica, koji je bio mobiliziran i stavljen u tenkovsku posadu kod Slavka Lisice, i Lisica je sa tenkovskom kolonom popunjenom muslimanima u dobroj mjeri, prisilno mobiliziranim, pokusao probiti put od Doboja kroz Usoru prema Teslicu.
Naravno, kako su posade bile pune mobiliziranih muslimana, nastala je bjezanija i napustanje tenkova. Tako su se ovi iz Tesnja i docepali M-84-ki.

Nije mi jasno kako je jedan Lisica ispao tako naivan, ako je vec bio poznat kao sposoban zapovjednik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Sjećate li se onog famoznog TV priloga kada Ivica Rajić prijeti granatiranjem Sarajeva? Je li stajao pored 203ce?

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 11:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
RajvoSa je napisao/la:
Sjećate li se onog famoznog TV priloga kada Ivica Rajić prijeti granatiranjem Sarajeva? Je li stajao pored 203ce?


Mislim da je to bil 130-ica.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 11:41 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 15:26
Postovi: 449
RajvoSa je napisao/la:
Sjećate li se onog famoznog TV priloga kada Ivica Rajić prijeti granatiranjem Sarajeva? Je li stajao pored 203ce?


Ivica Rajic je budala.

A pored cega je stajao, ne znam :mrgreen:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 11:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
vanjushka je napisao/la:

Ivica Rajic je budala.

A pored cega je stajao, ne znam :mrgreen:


Svakako, Hrvatima je stvorio neprocjenjivu štetu, pogotovo Hrvatima Vareša. Bilo bi dobro kada bi se ovdje javio neko iz Kiseljaka da vidimo kako ga oni doživljavaju.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 11:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
RajvoSa je napisao/la:

Svakako, Hrvatima je stvorio neprocjenjivu štetu, pogotovo Hrvatima Vareša. Bilo bi dobro kada bi se ovdje javio neko iz Kiseljaka da vidimo kako ga oni doživljavaju.


Vjerovatno ga doživljavaju kao pozitivnog. A Varešanima bi bilo isto sa Rajićem ili bez njega.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Inkvizitor je napisao/la:

Vjerovatno ga doživljavaju kao pozitivnog. A Varešanima bi bilo isto sa Rajićem ili bez njega.


Nije im trebao Stupni Do pa onda kolektivno iseljavanje, trebala im je pomoć u obrani.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 12:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32598
Mi ovdje zaboravljamo jednu stvar - bio je rat.Hebena vremena traže i hebene ljude.I kod nas stalno "stigmatiziraju" i ocrnjuju ljude koji su tada odigrali veliku ulogu u obrani.
Kao i svi , tako su i oni griješili.Tko će to lijepim riječima i kulturom ustrojiti budale , kriminalce , psihopate , osvetnike i sl. nema čega nije bilo ?

Kao što reče Ink. , oni su se namečili da nas zbrišu , šta god mi napravili.Ni slučajno ne opravdavam nikakav zločin! Ali odošmo u off , tema je topništvo !!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 12:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
RajvoSa je napisao/la:

Nije im trebao Stupni Do pa onda kolektivno iseljavanje, trebala im je pomoć u obrani.


Obranit Vareš. Teško, nameračili su se na njega. Prije Stupnog Dola, sve je bilo spremno. To što oni navode da je napad na Vareš osveta za Stupni Do, to je laž. Napali bi i bez toga. Ustvari napali su prije Stupnog Dola.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 12:11 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 15:26
Postovi: 449
Inkvizitor je napisao/la:

Vjerovatno ga doživljavaju kao pozitivnog. A Varešanima bi bilo isto sa Rajićem ili bez njega.
[/quote]

Mozda i nebi, vareski HVO je shvatio u kakvoj je poziciji, opkoljeni sa svih strana, na udaru tri korpusa Armije BiH, razvili su odlicnu suradnju sa Drugim korpusom iz Tuzle i oni su cak inzistirali da se vares ne dira jer oni sa varesanima odlicno suradjuju i kao "oni ce to rijesiti, sa prolaskom konvoja kroz Vares". Rajic je poslao Maturice, koji upadaju u Stupni do, i kao da daju Aliji razlog da pregazi Vares. Tako izgleda, ne tvrdim da je tako bilo, ali kao da je sve dogovoreno.
Stupni do jeste bio pun muslimanske vojske, oni su sa tog sela trebali sici u Vares, i napad na selo je bio opravdan. Ali pobiti one civile, nepotrebno. Bez ikakve potrebe, to je Varesu tada bila medvjedja usluga.

A opet, mozda si u pravu, Alija nije zelio nikakav dogovor, a to ovi iz Tuzle mozda nisu ni shvatali ili znali. Dok Zenicki 3. korpus to jeste znao, oni su bili na istom valu kao i Alija, mladomuslimanski val islamske Bosne. Tuzlaci su uvijek bili umjereniji u tom ispoljavanju islamskog karaktera. Pa oni su spasavali srpske vojnike iz Vozuce kasnije, da ne padnu u ruke mudjahedinima iz 3. korpusa.
Sjecam se svjedocenja nekog muslimanskog zapovjednika iz Banovica koji je svjedocio da je doslo i do verbalnog sukoba izmedju njega i njegovih vojnika sa mudjahedinima i ostalim pripadnicima 3. korpusa, Njemu se predali srpski vojnici, a ovi dosli da ih vode i kolju negdje. I on nije dao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Inkvizitor je napisao/la:

Obranit Vareš. Teško, nameračili su se na njega. Prije Stupnog Dola, sve je bilo spremno. To što oni navode da je napad na Vareš osveta za Stupni Do, to je laž. Napali bi i bez toga. Ustvari napali su prije Stupnog Dola.


To se zna...ABiH je napala prva, Kopijari. Ako Rajić nije imao namjeru braniti Vareš zašto onda izvlačiti 200 vojnika iz Kiseljaka....da se osigura povlačenje? Pa brigada "Bobovac" je to sama mogla izvesti.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO