HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 03:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 892 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 30 lis 2017, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Robbie MO je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Neki.oblik pakla mozes i.ovde doziviti..
Nemir duse kao.posljedicu i upozorenje, onda karmicki ciklusi, pa onda fenomen bumeranga.kako sijes tako.zanjes.


Karmički ciklusi? Ja sam mislio da si ti musliman!


Pa karma ti je samo naziv za Boziju kaznu ili Bozije određenje, koristim se skraćenicama, to je u Islamu dobro poznato.
"Tog Dana ljudi će se odvojeno pojaviti da im se pokažu djela njihova: onaj ko bude uradio koliko trun dobra, vidjet će ga, a onaj ko bude uradio koliko trun zla, vidjet će ga” (ez-Zilzāl, 6 – 8).

"U hadisu koji je zabilježio imam Taberani, Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže: “Za dva grijeha Uzvišeni Allah daje kaznu još na ovom svijetu. Prvi grijeh jest nasilje, a drugi grijeh jest neposlušnost roditeljima.” Onaj koji čini ova dva grijeha, neka očekuje kaznu još na ovom svijetu, a kako će mu biti na ahiretu, to samo Allah zna.



I ne hvataj se tih jeftinih trikova.
Karma je samo ono kako posiješ tako požanješ.
“ČINJENJE NEREDA NA ZEMLJI I KIDANJE RODBINSKIH VEZA:

‘’Zar i vi ne biste, kada bi se vlasti dočepali, nered na Zemlji činili i rodbinske veze kidali! To su oni koje je Allah prokleo i gluhim i slijepim ih učinio.’’ (Muhammed, 23.)

" "I tako ćemo Mi kazniti sve one koji se pohotama previše odaju i u dokaze Gospodara svoga ne vjeruju. A patnja na onome svijetu biće, uistinu, bolnija i vječna" (Ta ha, 127).

Kazna ima i na ovom svijetu.

"Ne budi objestan jer Allah ne voli one koji su objesni!’, govorili su mu ljudi iz naroda njegova, ’i nastoj da time što ti je Allah dao stekneš onaj svijet, a ne zaboravi ni svoj udio na ovom svijetu i čini drugima dobro, kao što je Allah tebi dobro učinio, i nastoj da ne činiš nered po Zemlji, jer Allah ne voli one koji nered čine.’” (Kur'an, El-Kasas; 76-77.)

" suri Er-Rum, 41.ajet:

„Zbog onoga što ljudi rade pojavio se nered na kopnu i moru, da im On da da iskuse nešto od kazne zbog djela njihovih, ne bi li se povratili“.

Kazna na ovom svijetu ima a sta je to drugo nego pakao, pa sjetimo se faraona kako je potpoljen u moru. Pa onda Semmud i Add (Sodomu i Gomoru).

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 31 lis 2017, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Nemoj sad da se vadiš.Citiraš tu.Levo,desno.Ovo za karmu ako Alah pročita.Gotov si.Ode u dzehenem.Bolje moderaciju moli da pobrišu i nadaj se da nije pročitao.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 31 lis 2017, 22:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21528
Mar-kan je napisao/la:
To nije moj stav, samo sam pokušao objasniti odakle su potekle te ideje i kako su se primile u kršćanstvo...U ovoj verziji koncept čistilišta egzistira sa paklom. Ne isključuje ga. S tim da sam pojednostavio priču oko toga, jer ima tu par tumačenja crkvenih otaca oko spasenja, pakla, raja.. ali sva se priča svodi na to da li je duša besmrtna ili nije, kao i sam pojam duše, što ovisi o teologu - vjeri koju je verziju prihvatio.

Izraelci su vjerovali u dušu, tjelo, ali i dah/život :D
Neke stvari su se s vremenom mijenjale, Božja objava je ipak postepena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 31 lis 2017, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Dah je Duh tj Ruh od Boga.
Zbog tog Duha su ljudi i zivi.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 01 stu 2017, 00:25 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2017, 00:18
Postovi: 1
Da, i raj i pakao su nažalost izmišljotine nastale kao način da se ljudi tješe. Jer jebiga, iskreno, život nije pravedan.Neki ljudi imaju sve na svijetu (novac,sreću itd.) dok drugi toliko pate i to sve radi neke čiste sreće i nesreće. Ljudsom umu to teško pada i stoga je izmislio religiju kao dobar način tješenja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 01 stu 2017, 04:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ne notes dokazati da je izmisljotina, jesi li bio tamo, niti ja mogu da nije.
Ali kako poslije jeseni i zime dodje proljece.
Objasnite naivno te procese zastoja jesen slijedi zima, zasto nema drugačiji raspored.
Pa onda svaki dan đozessvjedociti novom zivotu.

Sto poslije mrkle noci zora sviće, i novi dan se budi, pa opet umre pa opet ozivi, znam da se radi o kretanju zemlje tu.
Ali zasto se to tako desava?

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 01 stu 2017, 04:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Zasto biljci opada lisice i kasnije svake godine Nice Novo u proljece, javlja se behar, pa opet umre i tako sve.
Nisu li to neki znakovi???

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 04 stu 2017, 13:45 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
https://www.youtube.com/watch?v=23dW3H9yFSU


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 04 stu 2017, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
korrisnik je napisao/la:
Ne notes dokazati da je izmisljotina, jesi li bio tamo, niti ja mogu da nije.
Ali kako poslije jeseni i zime dodje proljece.
Objasnite naivno te procese zastoja jesen slijedi zima, zasto nema drugačiji raspored.
Pa onda svaki dan đozessvjedociti novom zivotu.

Sto poslije mrkle noci zora sviće, i novi dan se budi, pa opet umre pa opet ozivi, znam da se radi o kretanju zemlje tu.
Ali zasto se to tako desava?

Jel si ti završio barem osnovnu školu? Odgovori na sva ta pitanja su objašnjeni u udžbenicima za decu do 14 godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 05 stu 2017, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Nisi me shvatio nikako....
Govorim o prolaznosti..

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 06 stu 2017, 10:37 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
i_jopet je napisao/la:
To bi prema Otkrivenju trebala biti druga smrt,
svi će doći na sud pred Boga jedni će vječno živjeti
a za druge nema ništa (druga smrt).

Točno.
No prije te smrti bi trebala doći dugovječna patnja ili vječna!Pakao nije spomenut samo jednom,
https://www.gotquestions.org/Hrvatski/I ... pakao.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 08 stu 2017, 00:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32122
korrisnik je napisao/la:
Zasto biljci opada lisice i kasnije svake godine Nice Novo u proljece, javlja se behar, pa opet umre i tako sve.
Nisu li to neki znakovi???

Naravno da su znakovi. Koji pokazuju da žive sisteme netko održava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 08 stu 2017, 10:04 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Citat:
Robbie MO


Mozes li precizirati sto je debilno u mom komentaru?

Ja sam postavio u komentaru dva pitanja, koja su u biti jedno pitanje:
Ako ti budeš u raju a tvoja majka u paklu, hoćeš li držati blaženi osmijeh i hoće li tvoja beskonačna rajska radost biti pokvarena?

Debilno je ovo,hoćeš li biti nesretan i jadan jer nisi sa njima?"Bože,ja želim odavde otići u pakao,tamo su moji,ubijaj i mene onda na duge staze!"Pa budi radostan!
Za one tvoje koji su završili u paklu,nemožeš više ništa učiniti,dok su tamo!Možeš sada,danas!Pronađi Boga Spasitelja dok si živ,govori o Bogu svojima dok su živi,moli za njih pa ćeš ih samo tako spasiti od vječne muke!Ja sam nakon duhovnog traženja spoznao Boga iako nisam u ranoj mladosti vjerovao u Njega.Danas su moja djeca vjernici jer sam im o Bogu govorio i za njih molio!
Tu je tvoja odgovornost i mogućnost!Spasenje je osobna stvar,nemožeš rodbinu prošvercati u raj.U raj idu oni koji Boga zamole oproštenje.


Citat:
Sama Biblija kaže da je predvidjeno da ide jako malo ljudi u raj. To znaci da vjerojatno većina tvoje obitelji "ide u pakao". Samopouzdanih vjernika koji su "sigurni" da "idu u raj" čiji se daleko veci broj od stvarnih slobodnih mjesta u raju.

Nečija većina rodbine ide u raj,nečija u pakao!Mjesta ima u raju koliko hoćeš,i svatko tko spozna da Bog postoji i traži oproštenje grijeha bit će spašen!Na to nemožeš nikoga natjerati.Bio ti rod ili ne!Znam čovjeka koji je bio Musliman,spoznao da je Krist Bog i Spasitelj,tj. Božji sin!U to muslimani ne vjeruju!Kad je postao Kristov sljedbenik,njegovi su ga htjeli ubiti.Pobjegao je u Evropu
i bit će spašen od pakla!Što je on mogao?Vratiti se Islamu i skupa sa njima završiti u paklu jer ih jako voli pa bi rado bio s njima?On ih voli i dalje i za njih moli!Hoće li netko od njih ipak spoznati Krista,moguće je!I to baš zato jer on za njih moli!Da je ubijen,nebi nitko!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 12 stu 2017, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 tra 2015, 10:24
Postovi: 189
Lokacija: Dalmatia, Pennsylvania
Pakao postoji.

_________________
V E R I T A S


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 14 stu 2017, 03:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Mar-kan je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Zasto biljci opada lisice i kasnije svake godine Nice Novo u proljece, javlja se behar, pa opet umre i tako sve.
Nisu li to neki znakovi???

Naravno da su znakovi. Koji pokazuju da žive sisteme netko održava.



"Pa zašto blagodati od Gospodara svoga poricete"

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 23 stu 2017, 11:13 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Naravno da su znakovi. Koji pokazuju da žive sisteme netko održava.



"Pa zašto blagodati od Gospodara svoga poricete"

https://www.gotquestions.org/Hrvatski/Isus-Bog.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 06 sij 2018, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Mar-kan je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Zasto biljci opada lisice i kasnije svake godine Nice Novo u proljece, javlja se behar, pa opet umre i tako sve.
Nisu li to neki znakovi???

Naravno da su znakovi. Koji pokazuju da žive sisteme netko održava.


Godišnja doba-stoga bog!

:sega :sega :sega

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 06 sij 2018, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
slika

Ova božja životinja je axlotl!
Osim što joj sve može narast ponovno i sve može regenerirat,ima 1000 puta manju šansu za rak ima i cool osobinu da je cijeli život licinka :)
Zamislite da ste embrio cijeli život i tako živite i dođete do prirodno okoncate a još ste embrio.Zar nije to čudno od prirode da neki stvorovi uopce neprođu razvojnu fazu do kraja a postoje kao takvi?

Znaci ovo nisu pojedine jedinke neke vrste nego vrsta kao takva nikad neodraste :ucelo
I tako tom stvor ubrizgate injekciju iodina!!! Jednu jedinu :zubati

slika

Koji uzrokuje rast :scared gle čuda axlotl odrastao u tigrastog salamandera što je zapravo druga vrsta!Inace dok su licinke Axlotli se razmnozavaju samo sa svojima a nikad sa tigrastim salamanderom dok je još ličinka :w00t a tigrasti se tada niti nemože razmnožit.Axlotlu nekakva mutacija uzrokuje preuranjenu spolnu zrelost za obicnog tigrastog salamandera.

slika

Ovo je uobicajeni ciklus salamandera i kod nekakve vrste salamandera u prošlosti je došlo do mutacije koja je eto jednog mutavog salamandera zakocila u razvoju a on je iz inata poce folirat da je zasebna vrsta(evolucija) a kad mu ubrizgaš hormon on odraste :clap u nešta što nije njegova vrsta.

EVOLUCIJA!!! ILITIGA ZAŠTO BOG STVORI STVORA BESMISLENOG KAO AXLOTL?
ZAŠTO MU JE DA OSOBINU DA SE PRETVORI U NEŠTA DRUGO AKO BI MU COVEK UBRIZGAO HORMON?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 06 sij 2018, 14:04 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Pakao je izmisljotina, tkoje crkve proturaju tisucu i kusur godina, da bi plasile i drzale u pokornosti nepocudnu raju.
Oni lepo zive uz gospodare i usuckuju moguce pobune, drustvene promene i progres.

Popovi su obicni krpelji, paraziti, koji su na nivou stranackih uhljuba i ovisni od proracuna i vlastodrzaca.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 06 sij 2018, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6112
Citat:
Koji uzrokuje rast :scared gle čuda axlotl odrastao u tigrastog salamandera što je zapravo druga vrsta!Inace dok su licinke Axlotli se razmnozavaju samo sa svojima a nikad sa tigrastim salamanderom dok je još ličinka :w00t a tigrasti se tada niti nemože razmnožit.Axlotlu nekakva mutacija uzrokuje preuranjenu spolnu zrelost za obicnog tigrastog salamandera.


Znaci jednog dana je jedan tigrasti salamander mutirao , zakocio se u razvoju i tako postao nova vrsta axlotl, ali je mutageni faktor bio toliko jak tih vremena da je on ne samo mutirao po pitanju kocenja razvoja nego je istodobno mutirao i po pitanju ubrzanja razvoja reproduktivnih organa, koji se u njegovog oca i svih ostalih predaka razvijao tek u sljedecem stadiju potpunog razvoja gustera i ne samo to nego je sasvim slucajno pored jednog muskog mutiranog salamandera , tih dana, mocnom igrom prirodnih slucajnosti nastao i zenski , na potpuno isti nacin, mutirani axlotl.

Zamislite koliko je evolucija jaka i neupitna da npr mi cijeli zivot ostanemo embrij zbog neke mutacije sasvim je izvjesno da bi nam izrasli spolni organi i da bi vjerovatno nasli i trebu da ju oplodimo i tako i bi nastala nova vrsta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 06 sij 2018, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Ovo je sažetak za intelektualno ljene.

Dakle prvo se desilo to da su neki primjerci poceli ranije spolno sazrijevati i kako je to bilo korisno po populaciju ta se osobina proširila i onda u toj skupini je bilo opet svakakvih nekakvih mutacija a najkorisnija je bila ova neotenija koja je eliminirala zadnju fazu razvoja jer te jedinke koje ostaju u vodi su prakticno besmrtne :) mogu regenerirat i leđnu moždinu a cak i djelove mozga a da negovorim o udovima i tako tome.Salamander u zadnjoj fazi poživi godinu dana a axlotl množe živit bogapitaj kolko.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 06 sij 2018, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Neotenija je superbitna za evoluciju.
To je kada trajno zadržiš mladenacka obilježja.Recimo vuk beba ima uvucenu njušku a neke neotenicne varijante vuka su psi sa uvucenom njuškom.Svi smo mi neotenicne verzije neotenicnih verzija milion puta.

One morske sjedilacke životinje rane koje su se sastojela prakticno samo od probavnog trakta i reprodugžkcijskih organa su jedan dan izbacile svoju larfu koja je neotenična te je zadržala rep i nije nikad postala sjedilac cec je bila pokretna životinja.Prirodna selekcija je nastaila djelovat i taj želudac sa repom je postajao aerodinamican :)

I tako je nastalo nešta kao crv iako nije crv ali je osvova za vevinu ostalih oblika.
Izuzetak možda meduze ili tako nešta prastaro morsko.


U hrvatskoj i bih axlotli neodrastaju niti sa hormonom :zubati

slika

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 06 sij 2018, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6112
A to sve znamo, sav taj redosljed, kao npr da je axltol nastao od salamndera nizom mutacija, zato jer se tako najbolje uklapa u evolucionisticku dogmu.
Onda je razumno predpostaviti da postoje i vrste salamndera koje npr ranije spolno sazrijevaju, a jos uvijek se razviju u normalnog salamandera ... Ili ipak ne?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 06 sij 2018, 16:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Može bit pa prouci ako te zanima.
Inace nerazumijem na sta mislis po salamander? Jedinke ili vrsta slamandera?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li je pakao izmišljotina?
PostPostano: 06 sij 2018, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
https://en.wikipedia.org/wiki/Tiger_salamander

These are known as small morph adults. Other larvae, especially in ancestral pools and warmer climates, may not metamorphose until fully adult size. These large larvae are usually known as waterdogs, and are used extensively in the fishing bait and pet trade. Some populations may not metamorphose at all, and become sexually mature while in their larval form. These are the neotenes, and are particularly common where terrestrial conditions are bad. They are also very hardy.

Izgleda da mogu u lošim uvjetima i ovi imaju populaciju neotenih.Znaci ovisi o uvjetima.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 892 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO