HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 13:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 304 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 06:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Ibar je napisao/la:

koji s ti lik :) znaci ako se erdogan obama sarkozy il .. kako kazes izvinu za zlocine proslosti genocide.. onda odma treba ukinut doticne drzave jer su oni sljednici genocida.. a jesi lik XD


Ne,ne , već sam ti objasnio poentu , države su sasvim nešto drugo one dolaze i prolaze , a društvena uređenja su sklona promenama iz čistog razloga što nema dogmatike.

Religije su od boga dane kako nas uče pravoslavna i katolička crkva , i ako se u ime religije nešto loše napravi tu nema izvinjenja tj.ima ali tako što je to izvinjenje u vidu samoukidanja , ostalo je smešno i licemerno sa još pokvarenijim planom kako da opstane klika koja laže i vara ljude vekovima.

Ideologija iliti u ovom slučaju religija je kriva za takvo šta , i one se ne mogu izvinjavati niti bilo šta slično , jer kad bi se fašisti izvinili onda više ne bi bili fašisti.

Kako da ti plastično objasnim bolje?! , pa zamisli sad da postoji još uvek nacional-fašstička partija iliti nacistička partija u Nemačkoj koja i dalje voli Hitlera i nosi kukače kao simbole ali više ne mrze proklete Jevreje i izvinuli su im se , i ne smatraju Slovene više ropskom rasom već ih poštuju.
E pa to je isti slučaj sa crkvom kad se okolo izvinjava.
Ili primer , zamisli sad tajkun ode da zajedno protestuje sa radnicima za njihova prava , i čim se skup završi on ode kući i nastavi da vodi svoju firmu i uživa u ogromnom bogatstvu koje je stekao krađom i otimačinom svojih predaka.
I posle počne da priča priče o pravima i slobodi maloga čoveka i kako mu treba pružiti ljubav i dostojanstvo.
E papa ti je taj tajkun , mislim najveći na svetu mada ima malih jako puno po svim konfesijama , ali papa je globalno čudo bio i ostao. :zubati

Znači kad iskopaju iz kripti one sve zle pape i javno ih spale kao što su spaljivali vekovima jadne ljude zbog glupih razloga, i kad se odreknu svog bogastva koje je vekovima stečeno pljačkom,genocidima,osvajanjima,.. , i onda se lepo za kraj samoukinu ja ću im oprostiti i prihvatiti izivinjenje.
Mislim da je to pošteno.

Ti slobodno žali te hrišćane po muslićkim zemljama i na određeni način se bori za njih , ali ako pristupaš kao deo katoličke institucije onda ti svaki musliman ima štošta prigovoriti(kao i pravoslavni takođe) i svo tvoje žaljenje pada u vodu jer tvoji su isto to radili čak i gore , ali eto ti ćeš reći da je to samo loša prošlost , međutim kad je vera u pitanju kako sam ti već rekao prošlost ne postoji i ona nikad nije iza nas već je živa kao što je i sama religija živa.
Zlo opstaje sve dok je njih , i nema zaborava niti ga može biti sve dok jedna istina ne pobedi.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 10:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
ti si duboko iskompleksiran i isfrustriran tip, a ovo sigurno nije tema za religiju, nego za svjetsku politiku.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 10:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
dudu je napisao/la:
ti si duboko iskompleksiran i isfrustriran tip, a ovo sigurno nije tema za religiju, nego za svjetsku politiku.


Reko sam mu jedanput da otvori temu ateizma i tamo razglaba svoje teorije od početka do kraja, ovdje samo zagađuje temu.

Inače da se vratim na temu.

Sudanski krščani imaju puno svjetliju budućnost od svih gore navedenih jer se formirala većinski krščanska država Južni Sudan. Egipat je druga priča tamo im je svakim danom sve gore, a s obzirom da islamisti dolaze na vlast moglo bi biti i građanskog rata. Sirija je treća priča koja se tek treba otvoriti .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 11:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2010, 08:39
Postovi: 361
joe razumim sta oces rec... ali onda bi se sve religije morale same ukinut jer su nekome nanili stetu zar ne? svi ljudi bi se morali samoubit onda po nekoj tvojoj logici (barem vecina jer je svak nekom ucinio neko zlo)... i sta onda? i zivotinje bi morale. seres covjece. pozivas se na ljudstvo neko. pa zar nije isto ljudski izvinit se za nesto jer ti je postalo jasno da je bilo zlo a isto tako oprostit?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 11:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
dudu je napisao/la:
ti si duboko iskompleksiran i isfrustriran tip, a ovo sigurno nije tema za religiju, nego za svjetsku politiku.


Ja iskompleksiran?! , i to samo zato što vas hvatam lažne hrišćane na svakoj vašoj prđevini što puštate iz svojih nabeđenih hrišćanskih usta?!

Zašto sam iskompleksiran i frustriran?! , ja nisam kao ti npr.hrišćanin koji bi se trebao tako i vladati i ponašati u skladu sa onim kako se deklariše , a ne pičiš po crkvama i šatro kontepliraš da te vidi narod kako si verni lik , a vamo greh do greha i mržnja do mržnje , i kad mu se kaže istina onda jedino što ima reći je etikata koju upravo sam najviše zaslužuje.

A sad možeš da mi odgovoriš kratko,jasno i tupavo kako samo ti i mnogi ovde znaju , a to je kao ovo malopre.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
iskompleksirani liku, progon kršćana je politička kategorija, nema nikakve veze s kršćanskim osjećajima ili ne osjećajima onoga tko komentira. kao što se može pisati i o progonu crvenih kmera, tutsija i sličnih. koji si ti medijator, pa da meni određuješ jesam li kršćanin ili ne? i kako se ako jesam ili nisam trebam ponašat. izgubi se, najbolje ti je.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Zadar1993 je napisao/la:
dudu je napisao/la:
ti si duboko iskompleksiran i isfrustriran tip, a ovo sigurno nije tema za religiju, nego za svjetsku politiku.


Reko sam mu jedanput da otvori temu ateizma i tamo razglaba svoje teorije od početka do kraja, ovdje samo zagađuje temu.

Inače da se vratim na temu.

Sudanski krščani imaju puno svjetliju budućnost od svih gore navedenih jer se formirala većinski krščanska država Južni Sudan. Egipat je druga priča tamo im je svakim danom sve gore, a s obzirom da islamisti dolaze na vlast moglo bi biti i građanskog rata. Sirija je treća priča koja se tek treba otvoriti .


Ko je govorio o ateizmu?! , ja ga nisam pominjao.

Ja se samo referišem na temu u vidu ispravnosti kritike koja se ovde proteže , tj.šatro hrišćanska solidarnost od koje mi se poprilično sere.

Ja ne zagađujem temu već ti zatro što ti se ne sviđa ono što pišem pa me prozivaš za ateizma koji nisam ni pomenuo u bilo kojem smislu .

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 11:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
dudu je napisao/la:
iskompleksirani liku, progon kršćana je politička kategorija, nema nikakve veze s kršćanskim osjećajima ili ne osjećajima onoga tko komentira. kao što se može pisati i o progonu crvenih kmera, tutsija i sličnih. koji si ti medijator, pa da meni određuješ jesam li kršćanin ili ne? i kako se ako jesam ili nisam trebam ponašat. izgubi se, najbolje ti je.


Slušaj Dudane nemoj da kenjaš i da se praviš blesav , jer bi trebao da pročitaš moje psotve pa onda da mi govoriš da sam iskomplesiran i da tema nema veze sa hrišćanskim osećajima.

Lepo sam začetniku teme napisao da ako polazi iz pozicije kao uvereni papski katolik koji žali hrišćane po svetu onda mora očekivati da mu neko progovori jer mu sama pozicija nije reprezantativna da nekome soli pamet o proganjanju ljudi radi njihove vere , jer će svaki Musliman reći "Šta ti imaš da kome kažeš križarčino jedna vražja"

Koliko znam ti jesi hrišćanin jer se tako predstavljaš , a ako nisi onda nemoj da lažeš ljude okolo.
Pa ako jesi hrišćanin onda imaš i hrišćanske obaveze i način ponašanja kako to vera propisuje i nalaže , nadam se da znaš toliko.

A ako nisi hrišćanin a predtavljaš se tako , onda kompleksi su samo tvoji i ničiji više junače moj.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 11:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
joe enter je napisao/la:
dudu je napisao/la:
iskompleksirani liku, progon kršćana je politička kategorija, nema nikakve veze s kršćanskim osjećajima ili ne osjećajima onoga tko komentira. kao što se može pisati i o progonu crvenih kmera, tutsija i sličnih. koji si ti medijator, pa da meni određuješ jesam li kršćanin ili ne? i kako se ako jesam ili nisam trebam ponašat. izgubi se, najbolje ti je.

Slušaj Dudane nemoj da kenjaš i da se praviš blesav , jer bi trebao da pročitaš moje psotve pa onda da mi govoriš da sam iskomplesiran i da tema nema veze sa hrišćanskim osećajima.
Lepo sam začetniku teme napisao da ako polazi iz pozicije kao uvereni papski katolik koji žali hrišćane po svetu onda mora očekivati da mu neko progovori jer mu sama pozicija nije reprezantativna da nekome soli pamet o proganjanju ljudi radi njihove vere , jer će svaki Musliman reći "Šta ti imaš da kome kažeš križarčino jedna vražja"
Koliko znam ti jesi hrišćanin jer se tako predstavljaš , a ako nisi onda nemoj da lažeš ljude okolo.
Pa ako jesi hrišćanin onda imaš i hrišćanske obaveze i način ponašanja kako to vera propisuje i nalaže , nadam se da znaš toliko.
A ako nisi hrišćanin a predtavljaš se tako , onda kompleksi su samo tvoji i ničiji više junače moj.

A križarski ratovi su baš danas real time game?
Po tome bi vas Muslimani mogli klat sve do Vranja, jer Srebrenica je bila nedavno (a križarski ratovi su bili prije 1000 gudina). Vendetta ? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 11:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
koje to obveze ima kršćanin? nema ga na zemlji koji može ispuniti sve kršćanske obveze i nalaganja jer to definitivno nije izvedivo na ovoj zemlji. kršćanstvo i katoličku crkvu poštujem kao nešto čemu su moji preci bili odani i što ih je održalo kroz stoljeća, ali mi nikako nije glavna preokupacija u životu, bar u ovoj fazi života. kršćanski svijet, ovaj tradicionalni, a to je Europa s Amerikama, Australijom i još ponekom zemljom u svijetu dijeli određeni sustav življenja, vrijednosti, morala neovisno o tome radi li se o ateistu ili praktičnom vjerniku. između njih je razlika daleko manja nego što se njima čini, posebice promatraju li se iz očiju nekog pripadnika druge civilizacije. stoga, ne vidim ništa neprirodno i čudno ako me zanima stanje kršćana na Bliskom Istoku, tim više što je taj dio svijetu u velikom dijelu i ishodište naše kulture i civilizacije, barem ovog judeo-kršćanskog dijela kojeg baštinimo još od vremena Rimskog carstva. tebi je u prirodi valjda da samo žugaš, pravi si namćor.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2010, 08:39
Postovi: 361
joe zasto meni ne odgovoris?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
TGrad je napisao/la:
joe razumim sta oces rec... ali onda bi se sve religije morale same ukinut jer su nekome nanili stetu zar ne? svi ljudi bi se morali samoubit onda po nekoj tvojoj logici (barem vecina jer je svak nekom ucinio neko zlo)... i sta onda? i zivotinje bi morale. seres covjece. pozivas se na ljudstvo neko. pa zar nije isto ljudski izvinit se za nesto jer ti je postalo jasno da je bilo zlo a isto tako oprostit?


Izvini nisam video post , zaslepljen sam bio ovim drugim veleumovima na momente! :zubati

Čovek kao pojedinac i društvo se menja i on je u stanju lagati,ubijati,oprostiti,davati,voleti,kenjati,govoriti,.... , dok religija kao jedan društveni fenomen koji je zasnovan na imaginarnom ima svoje ČVRSTE ISTINE tj.dogme i ako ih izneveri on prestaje postojati sam od sebe tj.obezmišljava se.
Međutim pošto je crkva jedna opaka ljudska rabota ona je u stanju tako lagati da je u stanju sve napraviti samo da bi se održala klika.

Zamisli sad da nacista koji voli Hitlera i nosi kukaču na ramenu veli da ne mrzi Jevreje,Rome i Slovene i da treba ozakoniti gej-brakove?!
Pa jel on dalje nacista ili nije?! , naravno da nije već samo budala na maskenbalu.
Sva sreća pa takvo šta ne postoji , dok je crkva u modernom vremenu uredila da takav apsurd nastane iz čistog održanja klike.

I crkva se izvinila ali to kurca ne vredi jer se nije odrekla nasleđa i cele zaostavštine koja je počivala upravo na onom zbog čega se izvinjava.
Pa koje tu lud jbt?!

Sad kad pitaš jednog običnog svećenika jel idu nekrštena deca u pakao , i dal uopšte svi ljudi zbog grehova sitnih ili krupnih idu u pakao?!
Većina njih će ti reći , pa neće ići u pakao to nije kao nekada u prošlosti. =))

I sad mi ne znamo jesu li svi ti tadašnji "jeretici" u paklu ili ne , i ne znamo jesu li nekršteni ljudi u paklu ili ne , na taj odgovor jbg na jedino mogu odgovoriti naravno svećenici. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Ceha je napisao/la:
A križarski ratovi su baš danas real time game?
Po tome bi vas Muslimani mogli klat sve do Vranja, jer Srebrenica je bila nedavno (a križarski ratovi su bili prije 1000 gudina). Vendetta ? :zubati


Upravo tako , real time !!!!!!

Pitaj muslimane jel njima real time ili ne?! , pa oni po bliskom istoku se tako lože kao da je neki Godfrid sa temparima neki dan projahao kroz ulice Jerusalima, i to kapiranje nije samo zbog ovoga što se dešava u zadnjih 100 godina zbog nafte , već to je konstanta.

Kad je u pitanju monoteizam boga je juče,danas i sutra , i nema odvajanje sve jedno jer je bog preveliki.

Kad je i pitanju real time i prošlost , ti ćeš reći pa jbt krstaši su bili pre gotovo 1000 godina , da ali i Hrist je bio pre 2000 godina pa ga svi živo osećaju kao da je juče bilo , i Franjo Asiški je bio pre 800 godina koji je bio sa križarima i pokušavao sultana u Maroku prevesti na hrišćanstvo , i niko ne kaže to je bilo davno i koga zabole za njega , već ga poštujete kao da je svoja dela malopre uradio , tj.ona su postala bezvremena.
Međutim njegovi pokušaji da obrati muslimana na hrišćanstvo više niko ne pominje kao neko sastavno delo njega i smatra se delom "prošlosti" i crkva danas nikad ne bi uradila to što je Franjo pokušao sa muslimanskim sultanom u Maroku.

Isti je slušaj sa SPC , danas se slave sveti kraljevi Nemanjići , a niko ne pominje da su to bile ubice,pedofili,pljačkaši i osvajači , već to smatraju "delom prošlosti" i deliktom srednjeg veka.

Znači poenta je kad kreneš i svog religijskog ubeđenja kritikovati druge vere , i žaliti ljude koji su iste vere kao i ti jer ih inoverci napadaju , vreme postaje irelevatno i svaki detalj postaje živ jednako kao pre 1000 godina i ko zna kad.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2010, 08:39
Postovi: 361
joe za razliku od drugih ovde na forumu ne zelim te vridjat ili govorit da si iskompleksiran. za nas vjernike su teske tvoje rijeci pogotovo jer se vecinom obracas KC.

no meni je tvoj nacin razmisljanja ipak interesantan. odakle ti to? jesi li to sto pises negdi cito ili si doso sam na to? imas ti doneklen neke logike i razumim sta oces rec... ali pravis jednu kapitalnu gresku. shvacanje jedne istine (religije kako god oces to da nazoves), koja je kao sto ti kazes bezvremena sto je i tocno, zavisi uvik isto od ljudi u kojem vremenu zive. istina je jedna ali ljudi to uvik drugacije intepretiraju zavisi u kojoj dobi zive? razumis me sta ocu rec?

i danas bi se zidove proganjalo i smatralo manje vridnom rasom da nije bilo holokausta... i razne zemaljske stvari kojih je se krivo intepretiralo u ono doba nemora znacit da se danas kad se bolje zna nemere rec: stanite nije tako ustvari on to nije mislio tako nego vako jer im je jednostavno tada falilo i znanja i ne znam ni ja cega..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
TGrad je napisao/la:
joe za razliku od drugih ovde na forumu ne zelim te vridjat ili govorit da si iskompleksiran. za nas vjernike su teske tvoje rijeci pogotovo jer se vecinom obracas KC.

no meni je tvoj nacin razmisljanja ipak interesantan. odakle ti to? jesi li to sto pises negdi cito ili si doso sam na to? imas ti doneklen neke logike i razumim sta oces rec... ali pravis jednu kapitalnu gresku. shvacanje jedne istine (religije kako god oces to da nazoves), koja je kao sto ti kazes bezvremena sto je i tocno, zavisi uvik isto od ljudi u kojem vremenu zive. istina je jedna ali ljudi to uvik drugacije intepretiraju zavisi u kojoj dobi zive? razumis me sta ocu rec?

i danas bi se zidove proganjalo i smatralo manje vridnom rasom da nije bilo holokausta... i razne zemaljske stvari kojih je se krivo intepretiralo u ono doba nemora znacit da se danas kad se bolje zna nemere rec: stanite nije tako ustvari on to nije mislio tako nego vako jer im je jednostavno tada falilo i znanja i ne znam ni ja cega..


Protiv običnih katolika nemam ništa protiv kao i protiv drugih vernika raznih konfesija sve dok se ne mešaju u politiku i ne ubijaju decu u pojam , a ja problem imam sa papom i tim papskim sistemom jer mu sam čin pretenduje na ceo dunjaluk i on je čisto politički , a ne sa običnim katolicima koji se rađaju,žive,umiru,krste decu i venčavaju se...kao i svi ostali ljudi.

Odakle mi to?! , pa ja sam ranije bio tzv.deklarativac vernik najviše zbog tradicije moga naroda , ali kad sam mućno glavom i video da ja tu kurca nikad neću poverovati jednostavno sam prestao lagati sebe i ostale , i uvideo zapravo da je vera jedno veliko zlo protiv koje se mora boriti , makar protiv ove institucionalizovane.
Jedan pametan čoek reče "Dobri ljudi čine dobra dela , a loši ljudi loša dela , a samo religija može dobrog čoveka naterati da radi loše"!!


Da čitao sam dosta toga , ali za početak sam pročešljao hrišćanstvo i da to nisam uradio ne bih ovako razmišljao , jer ja sam deklarativac bio dok se nisam podrobnije uhvatio biblije i hrišćanske teologije.
A filozofija ti je uvek tu , tako da možeš se uhvatiti mnogo toga i svojom glavom misliti , samo treba čitati i razgovarati o tome.

Kad je religija u pitanju i to ova monoteistička tu nema interpetacije istine zavisnosti o dobu , jer ako interpetiraš istine proizašle od boga sad ovako pa ona kasnije onako?! , odmah automatski se vidi da je to obična laž i manipulacija običnih ljudi i da tzv.božja istina ne postoji i obesmišljava se.

Svako odstupanje ljudi i pojedinaca od religije i striktne ideologije kroz vekove je korak ka znanju i toleranciji među ljudima.
Međutim crkva je jako lukava i pokvarena do srži , pa danas osim što su postali nazovi dobri i toleratni ne odričući se love koje su vekovima napljačkali i neodričući se svih onih krvoloka koji im leže kao sveci po crkvama , oni 'ladno danas sebi prepisiju da nije bilo crkve ne bilo ni nauke , da nije bilo crkve ne bilo ni ljubavi i morala , da nije bilo crkve ne bilo ni slobode govora ni tolerancije među ljudima ,......itd.

Probaj čitati i saznati nešto drugo što objašnjava pojavu života i moral ljudi a da nije religija?
Možeš doći do prosvetljenja kao i ja možda?! :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 16:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Imas probleme sa Papom, nemas sa patrijarsima iako su u politici do guse. Prvenstveno taj vas srpski popaluk koji je to dokazao prosli rat posvecujuci puske i tenkove koji su rusili sve nesrpsko pred sobom. Cisti prvo pred svojim svetosavskim pragom, ima vala sta da se pocisti, a onda laprdaj o drugima.. Na kraju krajeva, mimo ovih religijskih tema, pokazao si da se ni malo ne razlikujes od mnogih srpskih mitomana kojima je sve srpsko sto je na podrucju ex YU.. Opet izigravas nekog klauna, lazes ljudima ovuda.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2010, 08:39
Postovi: 361
joe enter je napisao/la:
TGrad je napisao/la:
joe za razliku od drugih ovde na forumu ne zelim te vridjat ili govorit da si iskompleksiran. za nas vjernike su teske tvoje rijeci pogotovo jer se vecinom obracas KC.

no meni je tvoj nacin razmisljanja ipak interesantan. odakle ti to? jesi li to sto pises negdi cito ili si doso sam na to? imas ti doneklen neke logike i razumim sta oces rec... ali pravis jednu kapitalnu gresku. shvacanje jedne istine (religije kako god oces to da nazoves), koja je kao sto ti kazes bezvremena sto je i tocno, zavisi uvik isto od ljudi u kojem vremenu zive. istina je jedna ali ljudi to uvik drugacije intepretiraju zavisi u kojoj dobi zive? razumis me sta ocu rec?

i danas bi se zidove proganjalo i smatralo manje vridnom rasom da nije bilo holokausta... i razne zemaljske stvari kojih je se krivo intepretiralo u ono doba nemora znacit da se danas kad se bolje zna nemere rec: stanite nije tako ustvari on to nije mislio tako nego vako jer im je jednostavno tada falilo i znanja i ne znam ni ja cega..


Protiv običnih katolika nemam ništa protiv kao i protiv drugih vernika raznih konfesija sve dok se ne mešaju u politiku i ne ubijaju decu u pojam , a ja problem imam sa papom i tim papskim sistemom jer mu sam čin pretenduje na ceo dunjaluk i on je čisto politički , a ne sa običnim katolicima koji se rađaju,žive,umiru,krste decu i venčavaju se...kao i svi ostali ljudi.

Odakle mi to?! , pa ja sam ranije bio tzv.deklarativac vernik najviše zbog tradicije moga naroda , ali kad sam mućno glavom i video da ja tu kurca nikad neću poverovati jednostavno sam prestao lagati sebe i ostale , i uvideo zapravo da je vera jedno veliko zlo protiv koje se mora boriti , makar protiv ove institucionalizovane.
Jedan pametan čoek reče "Dobri ljudi čine dobra dela , a loši ljudi loša dela , a samo religija može dobrog čoveka naterati da radi loše"!!


Da čitao sam dosta toga , ali za početak sam pročešljao hrišćanstvo i da to nisam uradio ne bih ovako razmišljao , jer ja sam deklarativac bio dok se nisam podrobnije uhvatio biblije i hrišćanske teologije.
A filozofija ti je uvek tu , tako da možeš se uhvatiti mnogo toga i svojom glavom misliti , samo treba čitati i razgovarati o tome.

Kad je religija u pitanju i to ova monoteistička tu nema interpetacije istine zavisnosti o dobu , jer ako interpetiraš istine proizašle od boga sad ovako pa ona kasnije onako?! , odmah automatski se vidi da je to obična laž i manipulacija običnih ljudi i da tzv.božja istina ne postoji i obesmišljava se.

Svako odstupanje ljudi i pojedinaca od religije i striktne ideologije kroz vekove je korak ka znanju i toleranciji među ljudima.
Međutim crkva je jako lukava i pokvarena do srži , pa danas osim što su postali nazovi dobri i toleratni ne odričući se love koje su vekovima napljačkali i neodričući se svih onih krvoloka koji im leže kao sveci po crkvama , oni 'ladno danas sebi prepisiju da nije bilo crkve ne bilo ni nauke , da nije bilo crkve ne bilo ni ljubavi i morala , da nije bilo crkve ne bilo ni slobode govora ni tolerancije među ljudima ,......itd.

Probaj čitati i saznati nešto drugo što objašnjava pojavu života i moral ljudi a da nije religija?
Možeš doći do prosvetljenja kao i ja možda?! :zubati

nece do toga doci jer viruje u Isusa Krista i njegova dijela i rijeci. i ako si kako sam kazes cito bibliju a s tim i novi zavjet mores li mi onda rec sta tu loseg pise?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
TGrad je napisao/la:
nece do toga doci jer viruje u Isusa Krista i njegova dijela i rijeci. i ako si kako sam kazes cito bibliju a s tim i novi zavjet mores li mi onda rec sta tu loseg pise?


E sad si se ti uhvatio da ti preko postova objašnjavam šta je loše?!
Ali ajd'!!

Ti ne veruješ u hristove reči i dela već u priči o Hristovim rečima i delima od strane apostola , što velika razlika.

Pa prvo sve je laž i izmišljotina , kako stari tako i novi zavet , pri tom da u starom(od kojeg neodvojiv novi zavet) jedan od ključnih momentata su propaganda genocida,robovlasništva,netolerancije,.... , a da ne govorim o "istočnom grehu" iliti kako ga još pravoslavni zovu "prvorodni greh" koji je omča oko vrata svakoj ljudskoj slobodi.

10 božjih zapovesti su sramota za ljudski rod osim dve(ne kradi i ne ubij) , i još tri koje su delimično OK.
Tamo gde postoji ljubomorni bog to je opšti znak da je u pitanju ljudska rabota zarad vladanja nad ljudima tj.njegoovg porobljavanja u svakom smislu.

Ima u novom zavetu dosta dobrih moralnih poduka koje čovek može upiti u sebe , kao npr.voli neprijatelja ,praštanje,... , ali kao što znamo toga se niko nije pridržavao a naročoto ne u ckrvi.

U novom zavetu kao i u mnogim starim knjigama antičkog sveta se mogu naći dobre moralne priče , i šteta je što su te priče uprljane tom bolesnom bajkom i izmišjltinom koja je još dogmatska.

Nego da ja tebe pitam nešto manje uopšteno nego što si ti mene.

Jel ti zaista veruješ da je Hrist vaskrsao i da je Marija bezgrešno začela?!

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
joe enter je napisao/la:

Pa ti kao ti(osoba) imaš pravo naravno , kao i svaki čovek što ga ima , ali ako je polazište katoličko za tu brigu onda barem uvek postoje sumnje , a sad ću ti reći i zbog čega.

Papa Poljak se izvinjavao okolo-naokolo dok je bio živ , te Jevrejima za vekovna proganjanja i genocide , te carigradskom patrijarhu za osvajanje,ubijanje i pljačku Carigrada.
Iz papskih usta je takvo šta licemerno totoalno jer je slednik istih onoh koji su to radili , tj.slednik je tog istog papskog sistema koji je doveo do svega toga.
A vi jbg poštujete i obožavate svetog oca iz Rima do iznemoglosti , a papama je barem uvek svašta podalo napamet da urade i učine zarad samobivstvovanja sistema , tako postoji uvek sumnja u iskrenost u slučaju da si iskreni papist,papak i papac. :zubati

Ja verujem u tvoje iskrene namere kao čoveka pa i hrišćanina , ali samo te podsećam da postoji i ta druga strana priče koja je jako važna za hrišćane uopšte.

Jer kako hrišćani/kršćani veruju da Hristos je za juče,danas i sutra i da je on uvek tu , tako da gresi iz prošlosti samo zato što su iz prošlosti i zaostalosti ne znači u hrišćanstvu ama baš ništa , već samo ljubav i pokajanje gde je vreme kao prolaznost irelevatno zajedno sa ljudskim napredkom.

I meni je žao tih ljudi tamo što ih ona priprosta muslimanska gomila teroriše i suzbija već odavno , ali neću gledati kroz prizmu pravoslavnih već isključivo kroz ljudsku prizmu da sloboda nema alteranitivu pa makar bila i religiozna bez obzira što sama sebi kontrira.


Dios mio. Pa ti nisi ni svjestan šta pričaš... :001_huh

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
ljudi slazem se s duduom (Švicarcom)

mozda bi trebali ovo u politicku mapu

il u svijet stavit


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 17:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Druže Jelene uz velikomuslimane kršćanima su najveci protivnici ateisti i masoni zapadnog svijeta koji neumorno rade da zatru sve sto je krscansko jer ce tako unistiti zadnju povezanost covjeka sa obitelji, Bogom i moralom..

a kasnije stizu muslimanska braca i sve nas tamane
jer su jacala

dok se mi nismo mogli ni obranit od ovih nasih hoštoplera

al znas sta to nece proci..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 17:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
:hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 18:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Antemurale Christianitatis

In TE Domine Speravi :)



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
:sega

Teci teci Ibaar vodo...

Trenutno ja na delu Ibrovo prožimanje svetim duhom iliti duhom svetim po katolički , totalno je inspirisan. =))

Pessimus dux , gledaj i divi se , ti nisi ni blizu intezitetu prožimanja du'a svetoga kao što ga ima Ibar. :smajl007

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svijet- PROGON KRŠĆANA
PostPostano: 28 pro 2011, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Daj polako sa tom muzikom sa jeretičkog zapada , valjda trebaš da štitiš kršćane istočnog obreda , o tome je tema. :zubati

Zato evo najstariji pravoslavni napev , tj.najstariji kršćanski kad se tiče uglazbljivanja po kanonima.

Naravno , Divna Ljubojević!


_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 304 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 55 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO