HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 lip 2026, 06:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8487 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326 ... 340  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 21 tra 2026, 17:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8793
Ako se promatra nekih recimo zadnjih 60 godina ili možda više (moderno doba),
vidimo da Kina nije ekspanzionistička sila jer to vjerojatno ne želi biti i zato ne radi
egzibicije po svijetu.
Dok nasuprot tome je spremna snažno reagirati kod pokušaja promjene
režima u zemlji (Tiananmen).

Kod USA imamo obrnutu tendenciju, oni su spremni snažno se uplitati u
režime drugih država i vršiti čak i samoinicijativne vojne akcije bez odobrenja (a i koga bi pitali odobrenje).
Nepoznanica je unutarnje uređenje i sigurnost sad već narušenog etničkog sastava
SAD-a, ustvari carstva se u pravilu i urušavaju iznutra.

Rimsko carstvo je možda i najsličnije ovom današnjem SAD naravno ne tehnološki već po strukturi moći i vojnom moći.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 21 tra 2026, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 13220
Lokacija: 🇮🇷
Kakvo pišanje po Amerima =))
Iranci otkazali pregovore, JD se vec bio spakovao


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 21 tra 2026, 21:24 
Offline

Pridružen/a: 04 sij 2022, 09:07
Postovi: 3393
Karabaja je napisao/la:
Kakvo pišanje po Amerima =))
Iranci otkazali pregovore, JD se vec bio spakovao

Nemoj samo postavljat slike jadne djece kad ih Ameri sastave.

_________________
Idi kući maži supe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 21 tra 2026, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 11:39
Postovi: 9709
Lokacija: Herceg-Bosna
Karabaja je napisao/la:
Kakvo pišanje po Amerima =))
Iranci otkazali pregovore, JD se vec bio spakovao


Ako slaviš danas nemoj kmečati sutra.

A kmečati ćeš.

_________________
"OHR STAY, SCHMIDT GO AWAY"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 21 tra 2026, 21:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 13220
Lokacija: 🇮🇷
Nakon sto Iranci nisu uopste htjeli doci na pregovore, Trump unilateralno produžio primirje =))
Kakav cirkusant, djeca vam se smiju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 21 tra 2026, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 13220
Lokacija: 🇮🇷
tetejac je napisao/la:
Karabaja je napisao/la:
Kakvo pišanje po Amerima =))
Iranci otkazali pregovore, JD se vec bio spakovao

Nemoj samo postavljat slike jadne djece kad ih Ameri sastave.

A jesi ispo glup


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 21 tra 2026, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 47195
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Sutra će biti kme ginu muslimanska djeca.
Inače vjerojatno ne zna da je ajatolah u iransko-iračkom ratu djecu slao preko minskih polja s ključićem za raj.
I sad je Basidž regrutirao djecu od 12 godina pa ginuli po onim checkpointima po Teheranu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 21 tra 2026, 21:42 
Offline

Pridružen/a: 04 sij 2022, 09:07
Postovi: 3393
Karabaja je napisao/la:
Nakon sto Iranci nisu uopste htjeli doci na pregovore, Trump unilateralno produžio primirje =))
Kakav cirkusant, djeca vam se smiju

Pa jel bolje da je produžio nego da je digao avione? :neznam

_________________
Idi kući maži supe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 21 tra 2026, 21:44 
Offline

Pridružen/a: 04 sij 2022, 09:07
Postovi: 3393
Karabaja je napisao/la:
tetejac je napisao/la:
Nemoj samo postavljat slike jadne djece kad ih Ameri sastave.

A jesi ispo glup

Ovakav si bio i sa braćom u Gazi. Dok ih nisu poravnali.

_________________
Idi kući maži supe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 21 tra 2026, 21:57 
Offline

Pridružen/a: 04 sij 2022, 09:07
Postovi: 3393
Ima smisla ovo što Trump radi. Pustio Irance da se krčkaju. Mogla bi se braća za vratove pohvatat ako se ovo nastavi u nedogled.

_________________
Idi kući maži supe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 21 tra 2026, 22:24 
Offline

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 10655
daramo je napisao/la:
Sutra će biti kme ginu muslimanska djeca.
Inače vjerojatno ne zna da je ajatolah u iransko-iračkom ratu djecu slao preko minskih polja s ključićem za raj.
I sad je Basidž regrutirao djecu od 12 godina pa ginuli po onim checkpointima po Teheranu.


Gledao sam sjajan dokumentarac o toj djeci, danas odrasli ljudi. Unisteni ljudi, oni su isli uz propagandu kojom su bombardirani, "jihad protiv sejtana", nisu smjeli ali mule su tolerirali djecu u ratu jer ih je Sadam mljeo na terenu odnosno vojsku im je gazio.

I ta djeca su ginula u ogromnom postotku, ovi sto su prezivjeli nisu vise dobri. Mentalno, PTSP i sve ostalo, par ih place cijelo vrijeme intervjua. Unisteni zivoti.

Nista drugo od rigidne diktature ne mozes ni ocekivati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 21 tra 2026, 22:28 
Offline

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 10655
Inace svaka rasprava sa islamistima je takvo gubljenje vremena, da je to neopisivo.

Oni gutaju islamsku propagandu, klikslam uglavnom, Tel Aviv je razoren USA je unistena a Iran osvaja planetu. Oni su bolesni sa propagandom, a pitanje je koliko zaista vjeruju u takijanje. Kad je proglaseno primirje, salve odusevljenja prezivjece islam, dan prije toga "Iran pobjedjuje suvereno".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 22 tra 2026, 06:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 13220
Lokacija: 🇮🇷
crni_bombarder je napisao/la:
Oni gutaju islamsku propagandu, klikslam uglavnom, Tel Aviv je razoren USA je unistena a Iran osvaja planetu.

Uh druze, svi mi ponkad napravimo slamnatog, al ti si napravio cijelo selo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 22 tra 2026, 07:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 11:39
Postovi: 9709
Lokacija: Herceg-Bosna
Jeli islamisti zbilja vjeruju u ovakve gluposti?

Najveća i najmilitantnija sila svijeta "potrošila" raketni arsenal u mjesec dana rata protiv Irana. Da ne spominjem da Izrael, mnogo manji i sigurno manje naoružan, navija da se rat što prije nastavi.

Ako primirje SAD-u koristi zbog ičega, to je da se posade odmore, i da zalihe stignu do mjesta događaja, i izvrši pretovar na nosače i u baze iz kojih su napadali.

Iran za ta dva ili tri tjedana neće obnoviti ništa.

Od nekog jedinstvenog odgovora Irana neće biti ništa, treba ponoviti ravnanje još dva tjedna, a onda opet ponuditi Iranu uvjetnu predaju. Jer nema tu mjesta za pregovore, jedino za što se Iran može boriti je uvjetna predaja. Odustanak od svih svojih međunarodnih prijetnji i podrške proxijima uz uvjet da im ostane ovaj režim bez uplitanja SAD-a i Izraela direktno u Iran, to bi značilo bez invazije i bez oružane podrške raznim frakcijama na terenu.

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/alar ... /260422002

_________________
"OHR STAY, SCHMIDT GO AWAY"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 22 tra 2026, 07:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 tra 2023, 23:54
Postovi: 5713
Perzijska civilizacija je potpuna propaganda. U svojoj su povijesti već osam puta bili pregaženi, što je dovoljno da se smatra kako više nemaju nikakve veze s izvornom perzijskom civilizacijom. To je danas samo neki zabiba-folk.

Ako se dogodi ono nema neke štete.

_________________
Baznia, Fugazi. It's a wazy. It's a woozie. It's fairy dust. It doesn't exist. It's never landed. It is no-matter. It's not on elemental chart. It's not fucking real.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 22 tra 2026, 07:43 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2026, 14:42
Postovi: 504
Ludilo, ako je istina. Evo sad znam da ni US presidenti nemaju nuklearne kodove.

https://net.hr/danas/svijet/bivsi-anali ... 00040c8f8e


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 22 tra 2026, 07:48 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2026, 14:42
Postovi: 504
potocnj je napisao/la:
Jeli islamisti zbilja vjeruju u ovakve gluposti?

Najveća i najmilitantnija sila svijeta "potrošila" raketni arsenal u mjesec dana rata protiv Irana. Da ne spominjem da Izrael, mnogo manji i sigurno manje naoružan, navija da se rat što prije nastavi.

Ako primirje SAD-u koristi zbog ičega, to je da se posade odmore, i da zalihe stignu do mjesta događaja, i izvrši pretovar na nosače i u baze iz kojih su napadali.

Iran za ta dva ili tri tjedana neće obnoviti ništa.

Od nekog jedinstvenog odgovora Irana neće biti ništa, treba ponoviti ravnanje još dva tjedna, a onda opet ponuditi Iranu uvjetnu predaju. Jer nema tu mjesta za pregovore, jedino za što se Iran može boriti je uvjetna predaja. Odustanak od svih svojih međunarodnih prijetnji i podrške proxijima uz uvjet da im ostane ovaj režim bez uplitanja SAD-a i Izraela direktno u Iran, to bi značilo bez invazije i bez oružane podrške raznim frakcijama na terenu.

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/alar ... /260422002


Pa to ti i nije nevjerojatno.

Amerikanci su sami rekli da su pogodili više od 11 tisuća meta, a to su uglavnom gađali dalekometnim projektilima, a nije baš da toga imaju na bacanje.

Drugo su kratkometni projektili ili "glupe" bombe.

Vjeruj mi Iran u 2-3 tjedna nije sjedio prekriženih ruku.

Prioritet su im PZO sustavi, tu su sigurno nešto nabavili, pa onda balistički projektili, dronovi, dok im ostala oružja barem zasad ni nisu potrebna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 22 tra 2026, 07:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 11:39
Postovi: 9709
Lokacija: Herceg-Bosna
levat je napisao/la:
Pa to ti i nije nevjerojatno.

Amerikanci su sami rekli da su pogodili više od 11 tisuća meta, a to su uglavnom gađali dalekometnim projektilima, a nije baš da toga imaju na bacanje.

Drugo su kratkometni projektili ili "glupe" bombe.

Vjeruj mi Iran u 2-3 tjedna nije sjedio prekriženih ruku.

Prioritet su im PZO sustavi, tu su sigurno nešto nabavili, pa onda balistički projektili, dronovi, dok im ostala oružja barem zasad ni nisu potrebna.


Ako je to stvarno tako onda SAD više ni ne treba koristiti te pametne bombe.

Zašto da se troši kada Iran bira sukob?

Bolje da čuva pametne bombe.

_________________
"OHR STAY, SCHMIDT GO AWAY"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 22 tra 2026, 08:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 25345
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ocekivano. Civilna vlast u Iranu je meksa i vjerojatno bi s njima doslo do dogovora, Revolucionarna garda ne pristaje na nista.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 22 tra 2026, 09:20 
Offline

Pridružen/a: 04 sij 2022, 09:07
Postovi: 3393
levat je napisao/la:
potocnj je napisao/la:
Jeli islamisti zbilja vjeruju u ovakve gluposti?

Najveća i najmilitantnija sila svijeta "potrošila" raketni arsenal u mjesec dana rata protiv Irana. Da ne spominjem da Izrael, mnogo manji i sigurno manje naoružan, navija da se rat što prije nastavi.

Ako primirje SAD-u koristi zbog ičega, to je da se posade odmore, i da zalihe stignu do mjesta događaja, i izvrši pretovar na nosače i u baze iz kojih su napadali.

Iran za ta dva ili tri tjedana neće obnoviti ništa.

Od nekog jedinstvenog odgovora Irana neće biti ništa, treba ponoviti ravnanje još dva tjedna, a onda opet ponuditi Iranu uvjetnu predaju. Jer nema tu mjesta za pregovore, jedino za što se Iran može boriti je uvjetna predaja. Odustanak od svih svojih međunarodnih prijetnji i podrške proxijima uz uvjet da im ostane ovaj režim bez uplitanja SAD-a i Izraela direktno u Iran, to bi značilo bez invazije i bez oružane podrške raznim frakcijama na terenu.

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/alar ... /260422002


Vjeruj mi Iran u 2-3 tjedna nije sjedio prekriženih ruku.

:klanjam

_________________
Idi kući maži supe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 22 tra 2026, 09:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 41078
tetejac je napisao/la:
levat je napisao/la:

Vjeruj mi Iran u 2-3 tjedna nije sjedio prekriženih ruku.

:klanjam


Dok su SAD sjedile skrštenih ruku, bespomoćno gledajući u ispražnjena skladišta raketa. Inšalah. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

1601 of 2558 - 62.59%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 22 tra 2026, 10:08 
Offline

Pridružen/a: 04 sij 2022, 09:07
Postovi: 3393
Naša Kvačica je napisao/la:
tetejac je napisao/la:
:klanjam


Dok su SAD sjedile skrštenih ruku, bespomoćno gledajući u ispražnjena skladišta raketa. Inšalah. :zubati

Luda kuća :zubati

_________________
Idi kući maži supe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 22 tra 2026, 15:21 
Offline

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 10655
Kako rekoh, klisklam ludilo.

Amerika potrosila rakete, ali Iran uduplao, sad jos jaci. Amerika trosila rakete na sta? a da, kartonske kutije.

Kakvi retardi islamski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 23 tra 2026, 08:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 11:39
Postovi: 9709
Lokacija: Herceg-Bosna
Iranska teroristička organizacija se hvali otimanjem i piratstvom nad dva broda, jedan pripada firmi sa sjedištem u Švicarskoj, drugi firmi sa sjedištem u Grčkoj (zastave pod kojim plove su najmanje bitne).

Znači oteti su brodovi firme iz EU i još jedne iz europskog ekonomskog područja, te neutralne Švicarske.

Gledajući ovaj snimak iranski teroristi nisu ništa bolje opremljeni nego somalijski pirati, mislim da bi pravo osiguranje na brodovima lako riješilo teroriste.

Što se tiče njihovih mogućnosti da gađaju brodove, to ne znam, ali do sada nisu potopili niti jedan brod, tako da se njihovi napadi uglavnom svedu na nanošenje štete.

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/iran ... /260423004

_________________
"OHR STAY, SCHMIDT GO AWAY"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad na Iran
PostPostano: 23 tra 2026, 08:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 23412
potocnj je napisao/la:
Jeli islamisti zbilja vjeruju u ovakve gluposti?

Najveća i najmilitantnija sila svijeta "potrošila" raketni arsenal u mjesec dana rata protiv Irana. Da ne spominjem da Izrael, mnogo manji i sigurno manje naoružan, navija da se rat što prije nastavi.

Ako primirje SAD-u koristi zbog ičega, to je da se posade odmore, i da zalihe stignu do mjesta događaja, i izvrši pretovar na nosače i u baze iz kojih su napadali.

Iran za ta dva ili tri tjedana neće obnoviti ništa.

Od nekog jedinstvenog odgovora Irana neće biti ništa, treba ponoviti ravnanje još dva tjedna, a onda opet ponuditi Iranu uvjetnu predaju. Jer nema tu mjesta za pregovore, jedino za što se Iran može boriti je uvjetna predaja. Odustanak od svih svojih međunarodnih prijetnji i podrške proxijima uz uvjet da im ostane ovaj režim bez uplitanja SAD-a i Izraela direktno u Iran, to bi značilo bez invazije i bez oružane podrške raznim frakcijama na terenu.

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/alar ... /260422002

Opet ti ko maksim po diviziji.

Samo po Trumpovoj retorici se vidi očaj i značajno reduciranje ciljeva.

Po početku napada govorilo se o narodnom ustanku, zbrisanju režima i uspostavljanja demokrracije.

Sad nema više ni govora o tim temama i spominju se pregovori, novi ugovor o ograničenju naoružanja poput Obaminog koji je trump potrgao.

Za 6 tjedana su odbacili 90% ciljeva i sad bi se zadovoljili s makar kakvim ugovorom da se zadovolji javnost.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8487 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326 ... 340  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 39 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO