HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 10:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7091 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 284  Sljedeća

Koga podržavate u sirijskom konfliktu?
Assada i vladine snage 66%  66%  [ 118 ]
Pobunjenike 2%  2%  [ 4 ]
Nikoga, nijedni mi nisu simpatični i ne pratim 13%  13%  [ 24 ]
Samo gledam, da se Kurdi odvoje od Sirije 9%  9%  [ 16 ]
Sirija se treba raspasti na više država 9%  9%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 178
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 08 vel 2012, 09:23 
Offline

Pridružen/a: 05 vel 2012, 12:18
Postovi: 79
dudu je napisao/la:
slobodno pozovi Allahu_Akbar, jedan je od boljih forumaša.


Pardon što sam se nisam fino izrazio na kraju ovoga zadnjega posta u vezi poziva Allahu_akbara. Nije mi bila namjera da ovaj forum pretvorim u svoju prćiju, da se razumijemo :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 02 ožu 2012, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12341
Upozorenja: 1
Kakvo sranje su napravili u Siriji za tako kratko vrijeme. Mater im imperijalističku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 03 ožu 2012, 23:12 
Offline

Pridružen/a: 03 ožu 2012, 21:03
Postovi: 18
Lebowski je napisao/la:
Kakvo sranje su napravili u Siriji za tako kratko vrijeme. Mater im imperijalističku.


Nažalost postat će nova Libija samo ovdje se režim duže drži.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 03 ožu 2012, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne razumijem zašto te hard core islamiste dovode na vlast. USA i EU.

Što rade Židovi ? Zašto šute ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 03 ožu 2012, 23:36 
Offline

Pridružen/a: 03 ožu 2012, 21:03
Postovi: 18
BBC je napisao/la:
Ne razumijem zašto te hard core islamiste dovode na vlast. USA i EU.

Što rade Židovi ? Zašto šute ?


Pa dovode ih da bi poslije mogli intervenirati kao što je bilo u Iraku ili je neki drugi razlog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 03 ožu 2012, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nema logike. Nema Izrael nikakvog interesa zajebavati se u Siriji i Egiptu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 03 ožu 2012, 23:41 
Offline

Pridružen/a: 03 ožu 2012, 21:03
Postovi: 18
E ne znam. Znam da sam čuo da su islamisti i SAD zapravo povezani. Tako da je na proljeće 2001. došao predstavnik talibanskog Afganistana u SAD u Bijelu kuću. Samo nekoliko mjeseci prije napada na blizance.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 04 ožu 2012, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
http://www.haaretz.com/news/diplomacy-d ... d-1.416411

Lieberman: Israel would offer aid to Syrians if asked

FM says that even without diplomatic ties, Israel cannot sit idly by while a massacre is taking place in a neighboring country.

Israel's Foreign Minister Avigdor Lieberman has directed Eviatar Manor, head of the ministry's international organizations branch, to offer the International Red Cross humanitarian aid to Syria, his spokesman said on Sunday. The organization replied it is still evaluating the humanitarian situation in Syria and what supplies are needed, and will respond in detail.

Lieberman said that "the Jewish state cannot sit idly by while horrific acts are taking place in a neighboring country and people are losing all that is dear to them." He added that even if Israel cannot intervene in the internal affairs of a country with which it has no diplomatic ties, it is its "moral duty to at least offer humanitarian aid and call on the world to put a stop to the massacre."

On Saturday, Lieberman told Bulgarian President Rosen Plevneliev that Israel would extend humanitarian aid to Syrians during the conflict there as soon as it is asked to do so. Lieberman, who was in Bulgaria on an official visit, also told the Bulgarian president: “We must not abide the bloodshed that is going on there and the daily killing of innocent people.”

Last month, Lieberman proposed in various government forums that Israel condemn Syrian President Bashar Assad’s killing of civilians and call on Assad to resign. Prime Minister Benjamin Netanyahu and Defense Minister Ehud Barak rejected Lieberman’s proposal.

Netanyahu reportedly believes that a public statement by Israel on the issue could play into Assad’s hands, allowing the Syrian president to say that Israel was behind the insurrection against him.

On a tour last month of the north, Lieberman said: “The fact that Arab MKs have not condemned what is happening in Syria is real treason, both against the Arab nation and Syria’s citizens, as well as against the State of Israel. These are the same MKs that go wild over the destruction of every illegal structure, but are silent when thousands of innocent civilians are killed.”

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 16 ožu 2012, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zanimljivo, sad se u medijima pojavljuje isti obrazac kao sa Saddamom, Mubarakom i Gaddafijem. Masa "vijesti" kako predsjednička obitelj Sirije bogato i luskuzno živi i troši previše.

Kao da se to nije znalo već desetljećima. Dok Ameri ne daju da se slična stvar piše za kraljevsku obitelj i šeike u S. Arabiji.

Koja *** su ti Ameri. Sve češće mi padne na pamet da bi svijet bio pravedniji i pošteniji da Rusi i Kinezi dominiraju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 17 ožu 2012, 07:29 
Offline

Pridružen/a: 22 sij 2012, 05:14
Postovi: 372
Reality je napisao/la:
Iz prespektive HB Hrvata, a donekle i Hrvatske, bilo kakav utjecaj Irana na Balkanu je štetan. Nijedni ne žele utjecaj islamističke državu pored sebe, pogotvo HB Hrvati. I sami su vidjeli u ratu što taj utjecaj donosi.


Na Balkanu su loši utjecaji Saudijske Arabije i Turske, jer prva vodi radikalnu politiku prema vjerskim manjinama dok druga još pati od kolonijalnog kompleksa i vremenima kada su vladali ovim prostorima. Zbilja je jadno i glupo što ekstremizam u BiH pokušavaš pripisati Irancima dok svi dobro znamo tko stoji iza tog vehabijskog smeća - američki saveznici Saudijci. Iran je za vrijeme rata pomagao Hrvatsku i to mu istinski Hrvati nikada neće zaboraviti. Također, dovoljno je vidjeti i njegov odnos prema kršćanima na vlastitom tlu koji je nebo u odnosu na druge.

Reality je napisao/la:
Evo ti članka iz Slobodne Bosne (objavljen na portalu HB-a):
http://www.hercegbosna.org/kolumne/poli ... -5011.html .
Dakle:
NAJZNAČAJNIJA IRANSKA INVESTICIJA U BiH JE INSTITUT IBN SINA
Iranska opozicija u egzilu tvrdi da je Naučnoistraživački institut Ibn Sina najvažniji punkt Islamske revolucionarne garde za cijeli region Balkana
BALKANSKI ŠPIJUNI
Suradnja Muslimovića, Mujezinovića i Najetovića s Irancima nastavljena je i nakon rata
Bliska suradnja visokih oficira Armije BiH, Fikreta Muslimovića, Envera Mujezinovića i Džemala Najetovića, s pripadnicima Iranske revolucionarne garde, koja je uspostavljena u ratnim godinama, u mirnodopskim je uvjetima nastavljena kroz Društvo iransko-bosanskog prijateljstva, u kojem su nekoć najutjecajniji vojni obavještajci iznimno aktivni.[color=#BF0000] Pretpostavlja se kako je, pored Naučnoistraživačkog instituta Ibn Sina, najvažniji punkt Iranske revolucionarne garde u BiH Perzijsko-bosanski koledž koji je otvoren 1999. u llijašu kod Sarajeva. Navodno je iranski koledž osnovan sa ciljem i prikrivanja identiteta pripadnika Revolucionarne garde, koji u BiH dolaze s diplomama nastavnika, a zapravo se bave obavještajnim poslovima.


Iranska "opozicija u egzilu"?
Znaš li ti budalo o kome se zapravo radi?
MEK, marksistička organizacija koja djeluje iz Iraka, odgovorna za tisuće terorističkih napada, ubojstvo iranskog predsjednika, pokolje iračkih Kurda, itd. Čak je i SAD smatraju terorističkom grupom.

Institut Ibn Sina je apolitička znanstvena i kulturološka ustanova koju samo teški debil može poistovjećivati s nekakvim "vojnim zavjerama". Slično je i o Iranskom kulturnom centru u Zagrebu pričao i onaj izraelski plaćenik Domagoj Margetić, ali iz prve ruke sam se uvjerio da je riječ o priglupim lažima jer nabavku literature i svoje putovanje u Iran zbog istraživanja predislamske povijesti (uključujući iransku teoriju o podrijetlu Hrvata) organizirao sam upravo preko njih. Stoga, meni za razliku od tebe ne treba trećerazredni žuti tisak nekakve Suzane Mijatović i naklapanja o "institutima za indoktriniranje" jer mogu osobno potvrditi da je riječ o čistom sranju.

Reality je napisao/la:
A dobro je poznato koja je svrha Islamske revolucionarne garde ( Sepah ). Da širi ideju iranske Islamske revolucije diljem svijeta, pa i u Trokutistanu. Ovi naši muslimani su sasvim dovoljno nadrkani na nas, a oni će ih sigurno učiniti još i više.


Iranska revolucionarna garda je Pasdaran, a ne Sepah (regularne oružane snage). Pasdaran je elitna vojska zadružena za obranu prvih linija državne granice i kontrolu Perzijskog zaljeva, a propagandističke pizdarije o "izvozu revolucije" ne puši apsolutno nitko jer nisu utemeljene ni stanjem u praksi pa čak ni u teoriji s obzirom da je Iran šijitska država, a BiH i 90% muslimanskih zemalja su sunitske. Teorija o širenju iranske revolucije i šijitskih političkih svjetonazora na sunitske zemlje je istovjetna srpskim mitomanijama o "vatikanskom rovarenju pravoslavlja".

Reality je napisao/la:
Također, Sepah je imao i kampove u Bosni za vrijeme rata.


Iran je poslao vojne instruktore na zahtjev vlade u Sarajevu, znači radilo se o legalnoj obuci.
Druga stvar su izolirani kampovi arapskih mudžahedina nad kojim vlast nije imala praktički nikakvu kontrolu.
To smo već odavno apsolvirali na drugim temama.

Reality je napisao/la:
A je li HB-i u interesu da se u Trokutistanu muvaju iranski agenti, a? Ako mogu tu, mogu sigurno i u Trećem.


Svačiji agenti će se muvati po ovim krajevima, to je sigurno. Sa zapadne strane američki, britanski, francuski i njemački, s istočne ruski i kineski, s muslimanske iranski, saudijski i turski. Iranski utjecaj u BiH nemjerljivo je bolji od saudijskog i turskog, kao što sam već na desetke puta objašnjavao.

Reality je napisao/la:
Dalje:
2.)
Iran ne vodi neprijateljsku politiku prema NATO- u kažeš? Šta je onda ovo, a ?!
Iran prijeti da će udariti po [color=#BF0040]TURSKOJ ( baš me zanima što će Cerić reći na to :zubati ) ako Izrael i Amerika napadnu Iran. A Turska je članica ( od 1952 ) kojeg onog saveza?
http://www.globalpost.com/dispatch/news ... ael-attack
Evo i ruski izvor, da ne budu samo zapadnjački:
http://en.rian.ru/world/20111127/169065083.html
Iran će udariti raketni štit Nato- a u Turskoj
Evo i Čečenski:
http://www.kavkazcenter.info/eng/conten ... 5433.shtml
Dalje
Izrael nije članica NATO - a, to si pogodio bravo. ALI taj isti Izrael je vrlo blizak istom, posebno nakon pada komunizma. Pročitaj i sam zaključi.
http://www.nato.int/docu/review/2005/is ... /art4.html


“The West's missile shield which is being deployed in Turkey by NATO (North Atlantic Treaty Organization), is managed by America and the Zionists, but to deceive Turkish people, they call it NATO defense shield,” Brigadier General Amir-Ali Hajizadeh said.
http://www.presstv.ir/detail/212321.html

Znači jasno je na koga se misli - Ameriku i Izrael.

Svi turski političari jasno su dali do znanja da nema teoretske šanse da će Turska na ikakav način sudjelovati u eventualnom napadu na Iran, a sam Rasmussen također je izjavio da NATO ne planira napad.

Reality je napisao/la:
I zar ti nije dosta blamaže što si pretrpio od Allahu_Akbar-a na Forumu hr, gdje si postao link, koji si kasnije sam demantirao? Tko zna, možda ga i zovnem da svrati. Desničar je, poput večine na ovom forumu. Pogledati malo thread Intervencija Na Iran na forumu hr. :zubati
[/quote]

Očito da si me s nekim zamijenio, vjerojatno Antonom ili Mateom s tog foruma jer pregledao sam upise. Tamo se svi slažu da je taj Allahu_Akbar pretrpio blamažu, ali čini se da je samo tebe oduševio judeofašističkim ispadima, lažima i podvalama. Nije od nikakav desničar niti Hrvat, a nisi ni ti.
Moj ti je savjet - uči sinko, uči. Kad vidim kakav se sve šljam predstavlja "Hrvatima" uhvati me sramota.

Za početak nauči otkud naziv Iran jer sjećam se da niti to nisi svladao, a pokušavaš s nekakvim ozbiljnim geopolitičkim analizama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 17 ožu 2012, 07:48 
Offline

Pridružen/a: 22 sij 2012, 05:14
Postovi: 372
Reality je napisao/la:
Iz prespektive HB Hrvata, a donekle i Hrvatske, bilo kakav utjecaj Irana na planeti, bilo u Siriji, ili kod nas na Balkanu je štetan. U Trokutistanu su i prisutni njihovi agenti, koji šire svoj utjecaj mic po mic. Ako Iran izgubi utjecaj u Siriji (a kao posljedica toga moguće kasnije u Libanonu), vjerojatno će ove ih naše age iz Sarajeva njih fino otpiliti. I time spriječiti da ******** postane njihov satelit. Ako to ne daj Bože postane, za HB nije nimalo dobro.


Ako se već misliš predstavljati "Hrvatom", onda barem pokušaj argumentirati nekim relevantnim dokazima i činjeničnim stanjem a ne judofašističkim floskulama tipa "to ne valja". Proziran si.

Evo što sam ja ranije napisao:

***
Ako stvari sagledam iz strogo hrvatske perspektive, ovaj napad na hrvatske radnike i dobri poslovni odnosi sa Sirijom sasvim su mi dovoljan razlog da shvatim tko igra negativnu ulogu - pobunjenici, a ne vlast.
Iz kršćanske perspektive opet dajem podršku Asadu jer tamo postoje miran suživot i tolerancija koji bi itekako bio narušen dolaskom sunitskih ekstremista na vlast. Može se reći da su kršćani na Bliskom istoku pod patronatom Rusije i Irana bez obzira što se Amerikanci pozivaju na "demokratske vrijednosti" i "vjerske slobode" (kojih u državama njihovih saveznika - nema). Primjeri su Armenija, dobro stanje kršćana u Iranu i Siriji (svi irački kršćani bježe upravo u te dvije zemlje, a ne u proameričku Tursku ili Saudijsku Arabiju), a čak i proiranski Hezbolah politički je saveznik libanonskih kršćana, maronita.
Iz globalne perspektive također ostajem pri istom jer zalažem se za multipolaran svijet naspram hegemoniji Amerike u toj regiji koja se po apsolutno ničemu nije pokazala pozitivnom. Svi njeni sateliti - Izrael, Turska i Saudijska Arabija, iako međusobno suprostavljeni u užem smislu, žele odlazak Asada s vlasti. Izrael vidi Siriju kao najvećeg graničnog neprijatelja odnosno saveznika najvećeg regionalnog neprijatelja Irana, Saudijska Arabija vidi priliku za projiciranje svojih ekstremističkih ideologija salafizma, a Turskoj odgovara slabljenje Sirije jer se radi o državi s kojom imaju nerješena granična pitanja i tradicionalnom ruskom savezniku.
***

Izvoli dati protuargumente ako se već predstavljaš Hrvatom i kršćaninom, u što izričito sumnjam.

Zatim nam objasni na koji je to moguće način da BiH postane "iranski satelit" s obzirom da je njeno islamsko stanovništvo sunitsko, da se nalazi u Europi, da je okružena američkim vojnim bazama i da joj se o politici u potpunosti odlučuje u Washingtonu i Briselu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 17 ožu 2012, 08:04 
Offline

Pridružen/a: 22 sij 2012, 05:14
Postovi: 372
BBC je napisao/la:
Zanimljivo, sad se u medijima pojavljuje isti obrazac kao sa Saddamom, Mubarakom i Gaddafijem. Masa "vijesti" kako predsjednička obitelj Sirije bogato i luskuzno živi i troši previše.

Kao da se to nije znalo već desetljećima. Dok Ameri ne daju da se slična stvar piše za kraljevsku obitelj i šeike u S. Arabiji.

Koja *** su ti Ameri. Sve češće mi padne na pamet da bi svijet bio pravedniji i pošteniji da Rusi i Kinezi dominiraju.


Moj kandidat za Europu je jasan:
http://www.youtube.com/watch?v=_BmneE3AcFM

:thumbup1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 25 srp 2012, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2011, 00:49
Postovi: 808
Dnevno hr...Situacija u Siriji očima RT...

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/mis ... 72419.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 25 srp 2012, 18:42 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
caruga je napisao/la:
Dnevno hr...Situacija u Siriji očima RT...

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/mis ... 72419.html


Odličan tekst za zaglupljenu masu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 25 srp 2012, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Treba biti oprezan sa tim. Rusija ima sve predispozicije da ne bude objektivna u tom sukobu.
Mada znam da se zapadni mediji bave običnom propagandom, kao i u slučaju Libije i Egipta.

NATO je čak izletio i priznao da ima odjeljenje za propagandu, koje fila svoje novinare glupostima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 25 srp 2012, 20:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23301
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Raspast će se Sirija kao država - definitovno.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 25 srp 2012, 22:52 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
BBC je napisao/la:
Nema logike. Nema Izrael nikakvog interesa zajebavati se u Siriji i Egiptu.

Asad je jedan od najvecih protivnika Izraela trenutno u Svijetu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 25 srp 2012, 22:53 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
lider30 je napisao/la:
Raspast će se Sirija kao država - definitovno.

Ima podrsku Rusije i Kine zasad mada ga i to tesko moze spasiti jer ima narod protiv sebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 26 srp 2012, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
BBC je napisao/la:

Koja *** su ti Ameri. Sve češće mi padne na pamet da bi svijet bio pravedniji i pošteniji da Rusi i Kinezi dominiraju.


Moć kvari. Apsolutna moć kvari apsolutno. Nemoj se zavaravati. I oni bi bili ista ***.

zapovjednik je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Nema logike. Nema Izrael nikakvog interesa zajebavati se u Siriji i Egiptu.

Asad je jedan od najvecih protivnika Izraela trenutno u Svijetu.


Oni koji dođu će biti još veći. Izrael je u neprijateljskom moru. Svi mirovni ugovori su potpisani sa diktatorima, dok ih narod prezire. Jordan im je "saveznik" a 80% Jordanaca smatra Izrael neprijateljem. Past će i kralj.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 26 srp 2012, 09:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
prijatelji – Vođa Hezbollaha nazvao Damask
Assad još ne treba pomoć Hezbollaha, koji nudi specijalce

Hvala ti, zasad ne trebam pomoć, sve držim pod kontrolom! Ruski vojni stručnjaci, koji su iskustvo stekli u gerilskim ratovima protiv mudžahedina u Afganistanu i koji su savjetima pomogli Srbima u ratu na prostorima bivše Jugoslavije, zasad dosta učinkovito pomažu mojoj vojsci u borbi protiv pobunjenika, rekao je Bashar al-Assad u telefonskom razgovoru glavnom tajniku Hezbollaha Hassanu Nasralahu

http://www.vecernji.hr/vijesti/assad-jo ... nak-435063

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 28 srp 2012, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
caruga je napisao/la:
Dnevno hr...Situacija u Siriji očima RT...

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/mis ... 72419.html


Način izvještavanja o Siriji samo nam govori da živimo u eri najstrašnije kontrolisanih medija, pored svih tehničkih i demokratskih dostignuća, te koliko su domaći mediji, hrvatski, srpski i slični, pod kontrolom SAD.

Odjednom se pojavi nekakva vojska pobunjenička, i nosi se ravnopravno sa sirijskom, koja nije mačiji kašalj ako se dobro sjećam, a ovaj Asad ubija li civile ubija, pobunjenici nose patike, sviraju gitare, još im samo fale majice sa onim Rolling Stones usnama, sirijska vojska u SMB uniformama sa uprtačima... nigdje čestite analize otkud ta vojska, ko je čini, ko je naoružava, otkud joj tolika sila i snaga... eto, ustao narod željan slobode...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 01 kol 2012, 13:00 
Offline

Pridružen/a: 10 svi 2009, 16:05
Postovi: 298
Press TV video reportaža iz Aleppa: "situacija u gradu znatno drugačija od prikaza propagandnih medija"

Gledajući reportaže koje su u Aleppu napravile novinske agencije BBC i druge, stiče se dojam kao da se radi o nekoj modernoj verziji Staljingrada. No, aktualna reportaža iz grada Aleppo iranske postaje Press TV, snimljena jučer, prikazuje jednu sasvim drugačiju sliku.

slika

http://www.advance.hr/vijesti/press-tv-video-reportaza-iz-aleppa-situacija-u-gradu-znatno-drugacija-od-prikaza-propagandnih-medija/

_________________
BOSNIAK PAROLE:
„To što je vaše, to je i naše, a što je naše, to ne može biti i vaše“


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 01 kol 2012, 15:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Pobunjenici su inače pobili pred očima iračke granične policije 22 civila koja su bila za Assada, odnosno tako orijentirana, obična skupina islamista i razbojnika. Dogodit će im se isto kao u Egiptu ukoliko ovi pobjede gdje je onaj ludi Mursi na vlasti, a u parlamentu ima ljudi koji traže uništenje piramida jer ih smatraju poganskom uvredom Allahu .

Assad kakav god da je, ipak je jamčio i kršćanima sigurnost i ravnopravnost, kako god bilo mislim da bi puno bolje bilo da on ostane tamo na vlasti, pa da mirnom tranzicijom kroz par godina dođe do demokratizacije društva u kojem bi predvladale normalne snage a ne prdunci kojima pada na pamet rušiti piramide.

Doduše tko ih je*e , ako ovi pobunjenici i pobjede (što se ne će vjerojatno dogoditi bez izravne intervencije do koje zbog Kine i Rusije ne će doći), Izrael će ih sravniti sa zemljom ako se i usude zašuškati oružjem (što bi ovi bezglavi džihadisti i napravili vrlo brzo zbog Golanske Visoravni).

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 01 kol 2012, 18:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2011, 00:49
Postovi: 808
Metemma je napisao/la:
caruga je napisao/la:
Dnevno hr...Situacija u Siriji očima RT...

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/mis ... 72419.html


Način izvještavanja o Siriji samo nam govori da živimo u eri najstrašnije kontrolisanih medija, pored svih tehničkih i demokratskih dostignuća, te koliko su domaći mediji, hrvatski, srpski i slični, pod kontrolom SAD.

Odjednom se pojavi nekakva vojska pobunjenička, i nosi se ravnopravno sa sirijskom, koja nije mačiji kašalj ako se dobro sjećam, a ovaj Asad ubija li civile ubija, pobunjenici nose patike, sviraju gitare, još im samo fale majice sa onim Rolling Stones usnama, sirijska vojska u SMB uniformama sa uprtačima... nigdje čestite analize otkud ta vojska, ko je čini, ko je naoružava, otkud joj tolika sila i snaga... eto, ustao narod željan slobode...



Možda nešto ovakvo.... :smajl054

http://grdani-citluk.bloger.hr/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 01 kol 2012, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čini mi se da zapad priprema taj bliskoistočni teren da se nikad ne izdignu iz problema.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7091 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 284  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: dane-croatia i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO