HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 23:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7091 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 284  Sljedeća

Koga podržavate u sirijskom konfliktu?
Assada i vladine snage 66%  66%  [ 118 ]
Pobunjenike 2%  2%  [ 4 ]
Nikoga, nijedni mi nisu simpatični i ne pratim 13%  13%  [ 24 ]
Samo gledam, da se Kurdi odvoje od Sirije 9%  9%  [ 16 ]
Sirija se treba raspasti na više država 9%  9%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 178
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 12 kol 2012, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Mar-kan je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Ali mediji su sprdnja, danas u eri interneta vlada totalni medijski mrak... gledam nekidan Al Džaziru Balkans, kaže, "Asad u napadima na Alep koristio ruske tenkove"...


Zar im Rusi ne dovlače redovno mts?


Da i to je između ostalog točna informacija Al-Jazeere . Assad je i prije građanskog rata imao dosta dobre tenkovske divizije, pa zašto ih ne upotrijebiti sada?

Ono što je netočno jest da ubijaju civile i potpuno uništavaju grad. To je čista propaganda.

Inače Assada podupirem jedino iz razloga što pod njim kršćani imaju sigurnost. Čim on ode dolaze kao u Egiptu islamisiti sa idejama da se sravne piramide, o crkvama da ne govorim.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 12 kol 2012, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
Zadar1993 je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Zar im Rusi ne dovlače redovno mts?


Da i to je između ostalog točna informacija Al-Jazeere . Assad je i prije građanskog rata imao dosta dobre tenkovske divizije, pa zašto ih ne upotrijebiti sada?

Ono što je netočno jest da ubijaju civile i potpuno uništavaju grad. To je čista propaganda.

Inače Assada podupirem jedino iz razloga što pod njim kršćani imaju sigurnost. Čim on ode dolaze kao u Egiptu islamisiti sa idejama da se sravne piramide, o crkvama da ne govorim.


Velike se tu igre igraju,sukob religija je samo paravan...

Btw...

Damask – Predstavnik terorističke Slobodne vojske Sirije Ebu Ubeyde izjavio da je ruska mornarica u ranim jutarnjim satima sirijskoj vojsci dopremila tri tenka i ogromne količine municije, javljaju izveštači agencije Anadolija.

Ebu Ubeyde tvrdi da je ruska mornarica oružje dopremila sa tri broda u rusku luku u sirijskom Tartusu, te da postoje očevici istovara oružja.

Ruski izvori potvrdili su ova saznanja. Naime, ruska novinska agencija Itar-tass objavila je vest u kojoj se navodi da se na brodovima ruske mornarice „Aleksandar Otrakovski“, „Georgij Pobedonosets“ i „Kondopoga“, koji su jutros uplovili u luku Tartus u Siriji, nalazi nekoliko transportera i BTR vozila.

Agencija Itar-tass dalje navodi da će brodovi ruske mornarice večeras preko Bosfora da se vrate u luku Novorosisk u Crnom moru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 12 kol 2012, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ma znam da je religija samo paravan, ali činjenica stoji da su kršćani bili ravnopravni svim ostalim građanima pod Assadom. Isto se ne može reči za Egipat i Libiju.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 12 kol 2012, 20:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Mar-kan je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Ali mediji su sprdnja, danas u eri interneta vlada totalni medijski mrak... gledam nekidan Al Džaziru Balkans, kaže, "Asad u napadima na Alep koristio ruske tenkove"...


Zar im Rusi ne dovlače redovno mts?


Pazi, pričamo o sirijskoj vojsci, onoj koja se tukla s Izraelom, onoj koja po vikipediji ima:
10,885 Armoured Fighting Vehicles:
4,950 Main battle tanks (including 1,150 in storage)
1,125 Amphibious Armoured Scout Cars
2,950 Infantry fighting vehicles
1,860 Armoured personnel carriers

, onoj koja svake godine kupi ruskog oružja za nekoliko milijardi $. Reći da Asadova armija koristi ruske tenkove je kao reći da Srbi pričaju srpski jezik ili da Bugari drže Sofiju.

Inače, pogledajmo iračke statistike, i vidjećemo zašto je za narod Sirije puno bolje da ih Ameri ne oslobode...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 13 kol 2012, 10:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
"Osloboditelji Sirije" bili dovoljno glupi i ovo snimili :
http://www.vecernji.hr/vijesti/horor-siriji-sa-zgrade-poste-bacaju-tijela-ubijenih-clanak-441443

Citat:
Horor u Siriji: Sa zgrade pošte bacaju tijela ubijenih


Citat:
Oko milijun i pol civila, odnosno državnih službenika među kojima su liječnici, učitelji i radnici u sirijskoj državnoj upravi, postalo je metom napada samo zbog toga što rade svoj posao
Zgrada pošte u Aleppu je zauzeta, tijela mrtvih poštanskih djelatnika leže na stepenicama na ulazu u zgradu, a masa okupljena oko zgrade nešto iščekuje. I da, njihovom iščekivanju ubrzo dolazi kraj jer je s krova zgrade bačeno još jedno tijelo ubijenog zaposlenika pošte, i onda još jedno, i još jedno... a okupljena svjetina skandira: "Allahu Akbar!" (Alah je najveći!).

Stravična je to snimka zvjerstava koja se provode nad ubijenim zaposlenicima pošte u Aleppu. Ono što je još grozomornije jest činjenica da su svi okupljeni željeli zabilježiti taj trenutak snimajući i fotografirajući osakaćena tijela svojim mobilnim telefonima.

Iako snimku koja je izazvala zgražanje svih koji su je vidjeli nije moguće nezavisno potvrditi, na raznim forumima, javlja RT, pojavili su se komentari kako su na snimci simpatizeri Slobodne sirijske vojske koji su se obrušili na civile koji podupiru vladajući režim. Prema neslužbenim informacijama oko milijun i pol civila, odnosno državnih službenika među kojima su liječnici, učitelji i radnici u sirijskoj državnoj upravi, postalo je metom napada samo zbog toga što rade svoj posao.


Čini se da još ima tih smrdljivaca u Aleppu, ako je bilo sumnje sada nema. Osloboditelji su obični smrdljivi džihadisti povezani sa Al-Quaidom i ostalim teroristima. Vidjet ćemo kako će Ameri pripremiti "kontrapropagandu" na ovo, ali sami Sirijci su im zasrali sve njihove dosadašnje napore da prikažu ove pobunjenike kao osloboditelje, Assada kao krvoločnu zvijer.

Assadu puna podrška za eradikaciju ovih pobunjenika i terorista sa svom potrebnom silom.

EDIT : Imate na linku snimku, samo da upozorim da je malo šokantno gledati ovo sranje što su radili.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 13 kol 2012, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Njegov pokojni babo, Hafez, ima jedini uspješni primjer counterinsurgency borbe u zadnjih 50-ak godina (prije toka Englezi u Malayi):

http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_uprising_in_Syria

http://en.wikipedia.org/wiki/Hama_massacre

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 13 kol 2012, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58874
Lokacija: DAZP HQ
ne znam zašto bi to bio šokantan snimak. možda da je sniman u Oslu, Helsinkiju, ali u sred muslimanskog svijeta ovi dođu kao umjerena struja.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 13 kol 2012, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ministry of Sound je napisao/la:
Njegov pokojni babo, Hafez, ima jedini uspješni primjer counterinsurgency borbe u zadnjih 50-ak godina (prije toka Englezi u Malayi):

http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_uprising_in_Syria

http://en.wikipedia.org/wiki/Hama_massacre


Da i unatoč tome, Sirija je jedina većinski muslimanska država na Bliskom Istoku gdje su kršćani mogli normalno živjeti. Štoviše ovaj general što je poginuo u eksploziji bombe koji su ovi teroristi postavili u zgradi vlade (skupa sa ministrom obrane) je bio kršćanin.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 13 kol 2012, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58874
Lokacija: DAZP HQ
kršćani će ili napravit jednu svoju državu, militarističku kao i Izrael ili ih više neće biti u Siriji, Jordanu, Iraku, Egiptu, dugoročno ni u Libanonu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 13 kol 2012, 10:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
dudu je napisao/la:
ne znam zašto bi to bio šokantan snimak. možda da je sniman u Oslu, Helsinkiju, ali u sred muslimanskog svijeta ovi dođu kao umjerena struja.


slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 15 kol 2012, 04:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Tak je. Tisuće ovakvih u muslimanskom svijetu, jedan takav u Norveškoj (koji nije htio te tisuće u svojoj zemlji). Nema šta jesi nas poklopio. :D

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 15 kol 2012, 08:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
doc je napisao/la:
Tak je. Tisuće ovakvih u muslimanskom svijetu, jedan takav u Norveškoj (koji nije htio te tisuće u svojoj zemlji). Nema šta jesi nas poklopio. :D


Ej, pogledao asm onaj filmić, nije loše, sve je objašnjeno ali opet mislim da ta inteligencija nije presudna za uspjeh/ neuspjeh bijelaca/crnaca. Mada treba to još testirati, za 10, 20 , 50 godina.

Nijedan musliman u BiH nije uradio ovo što je Breivik. Mevlid jeste malo pucao ali nikog nije ubio, niti je budala znao šta radi, nejasan mi lik totoalno. Bio je i onaj što je postavio bombu, negdje u SB, ni tu niko nije stradao čini mi se.

Ne znam za Norvešku i ima li sličnih primjera, ali u drugim državama Zapada ima milion primjera sličnih, od serijskih ubica, do fanatika koji ulijeću u škole, terorišu ljude snajperom, bombe su sasvim normalna stvar.

A vidim braniš Breivika. Zašto? Meni je to, u najmanju ruku, čudno. Ne, neću reći da je blesavo. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 15 kol 2012, 13:33 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Koliko mi je poznato Breivik nije ubija niti jednog muslimana, vec mlade pripadnike socijaldemokrata Norveske, koji nisu kurca krivi, osin da su cudnog politickog uvjerenja, da je ovaj Breivik pokosija zgadiju u nekoj radikalnoj dzamiji, kojih po zapadnoj Europi ima na tisuce, onda bi mogli pricati o opravdanju, iliti razlozima dila Breivika, ovako izpada luda budala.
A usporedjivanje Zapada i muslimanskog svita je cista ludarija, sto se tice tolerancije, demokracije i slobode pojedinca, bas i za Muslimane, koji gradu nesmetano dzamije. Hajde budi krscanin kod Egipcana, jos mozda novo doseljeni, a budi musliman u Stockholmu. Sto mislis sto je lipse? Dosta su muslimani po Europi digli rep, jos da jaukaju....

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 15 kol 2012, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Prati malo diskusiju, doc je rekao da takvih kao Breivik u islamskom svijetu ima hiljade, ja kažem da takvih ima i na zapadu, nije Breivik usamljen.

Samo se pravi razlika između luđaka muslimana i luđaka kršćanina. Prvi je terorist, drugi neuračunljivi luđak, u 90% slučajeva.

slika

Što se tiče Zapada, nisam ga upoređivao sa islamskim svijetom nigdje, i meni se više sviđa, to je valjda normalno, uostalom i sam sam produkt tog Zapada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 15 kol 2012, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Lebowski je napisao/la:
doc je napisao/la:
Tak je. Tisuće ovakvih u muslimanskom svijetu, jedan takav u Norveškoj (koji nije htio te tisuće u svojoj zemlji). Nema šta jesi nas poklopio. :D


Ej, pogledao asm onaj filmić, nije loše, sve je objašnjeno ali opet mislim da ta inteligencija nije presudna za uspjeh/ neuspjeh bijelaca/crnaca. Mada treba to još testirati, za 10, 20 , 50 godina.

Nijedan musliman u BiH nije uradio ovo što je Breivik. Mevlid jeste malo pucao ali nikog nije ubio, niti je budala znao šta radi, nejasan mi lik totoalno. Bio je i onaj što je postavio bombu, negdje u SB, ni tu niko nije stradao čini mi se.

Ne znam za Norvešku i ima li sličnih primjera, ali u drugim državama Zapada ima milion primjera sličnih, od serijskih ubica, do fanatika koji ulijeću u škole, terorišu ljude snajperom, bombe su sasvim normalna stvar.

A vidim braniš Breivika. Zašto? Meni je to, u najmanju ruku, čudno. Ne, neću reći da je blesavo. :zubati


Htio sam reći da argumentacija toga ima i na Zapadu nije uvjerljiva. Svugdje ima svega. Ubojica ima svugdje. Ono što čini neko društvo uspješnijim i poželjnijim je ako toga ima manje. Ako u nekom društvu imaš 5% kriminalaca, a u drugom 30% očito je koje je bolje. Iako možeš reći pa evo ima kriminalaca i u prvom. Ima ali brojevi su bitni.

Druga stvar je ako se s islamom nastavi kako su se neke stvari odvijale lako moguće da će Breivik jednog dana biti shvaćem poput heroja. Sada je luđak. Kolo je okreće. Recimo kad je uhićem Mladić po nekoliko stranih stranica engleskih, izraelskih je bilo gotovo polovica komentara koji su ga opisivali kao kršćanskog generala koji je spasio taj dio Europe od muslimana. Prije 10 godina to bi bilo nezamislivo. Ali popeli im se muslimani preko glave pa se počinju drugačije stvari gledati.

I uz svu dekadenciju i moralnu propast Zapada gdje bi radije volio živjeti? Bilo koja Zapadna zemlja vs bilo koja muslimanska zemlja.

E što se tiče testiranja kroz 50 godina. Ameri već 50 godina pumpaju programe kako bi crnce izjednačili s bijelcima po rezultatima. Do sada su preko 2000 milijardi dolara potrošili na takve stvari. U New Yorku jednoj od najliberalnijih i najdemokratskijih saveznih država "While 51 percent of white freshman in 2006 and 56 percent of Asian students were ready for college in June 2010, only 13 percent of New York state’s black students and 15 percent of Hispanics were deemed ready."

Kako Azijci mogu?

Drago mi je da si pogledao film. Smatram da su te stvari jednostavno takve, činjenice i da se oko toga ne treba uzrujavati. Otvoren sam da mi netko prezentira drugu stranu budući sam usvojio današnja uvjerenja jer me snaga dokaza uvjerila. Treba otvoreno raspravljati, prezentirati stvari koje znamo i ne odbijati dokaze.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 15 kol 2012, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
doc je napisao/la:
Htio sam reći da argumentacija toga ima i na Zapadu nije uvjerljiva. Svugdje ima svega. Ubojica ima svugdje. Ono što čini neko društvo uspješnijim i poželjnijim je ako toga ima manje. Ako u nekom društvu imaš 5% kriminalaca, a u drugom 30% očito je koje je bolje. Iako možeš reći pa evo ima kriminalaca i u prvom. Ima ali brojevi su bitni.

Druga stvar je ako se s islamom nastavi kako su se neke stvari odvijale lako moguće da će Breivik jednog dana biti shvaćem poput heroja. Sada je luđak. Kolo je okreće. Recimo kad je uhićem Mladić po nekoliko stranih stranica engleskih, izraelskih je bilo gotovo polovica komentara koji su ga opisivali kao kršćanskog generala koji je spasio taj dio Europe od muslimana. Prije 10 godina to bi bilo nezamislivo. Ali popeli im se muslimani preko glave pa se počinju drugačije stvari gledati.

I uz svu dekadenciju i moralnu propast Zapada gdje bi radije volio živjeti? Bilo koja Zapadna zemlja vs bilo koja muslimanska zemlja.

E što se tiče testiranja kroz 50 godina. Ameri već 50 godina pumpaju programe kako bi crnce izjednačili s bijelcima po rezultatima. Do sada su preko 2000 milijardi dolara potrošili na takve stvari. U New Yorku jednoj od najliberalnijih i najdemokratskijih saveznih država "While 51 percent of white freshman in 2006 and 56 percent of Asian students were ready for college in June 2010, only 13 percent of New York state’s black students and 15 percent of Hispanics were deemed ready."

Kako Azijci mogu?

Drago mi je da si pogledao film. Smatram da su te stvari jednostavno takve, činjenice i da se oko toga ne treba uzrujavati. Otvoren sam da mi netko prezentira drugu stranu budući sam usvojio današnja uvjerenja jer me snaga dokaza uvjerila. Treba otvoreno raspravljati, prezentirati stvari koje znamo i ne odbijati dokaze.


Najdemokratskija zemlja od svih(tako kažu), SAD, ima najveći broj zatvorenika i kriminalaca, najveći broj istih po glavi stanovnika.

Uvijek bih birao Zapad, mada život za muškarca nije loš u nekim zemljama gdje vlada islam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 16 kol 2012, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Lebowski je napisao/la:

Najdemokratskija zemlja od svih(tako kažu), SAD, ima najveći broj zatvorenika i kriminalaca, najveći broj istih po glavi stanovnika.

Uvijek bih birao Zapad, mada život za muškarca nije loš u nekim zemljama gdje vlada islam.


As Heather Mac Donald of the Manhattan Institute has written, from January to June 2008 in New York City, 83 percent of all identified gun assailants were black and 15 percent were Hispanics.

Together, blacks and Hispanics accounted for 98 percent of gun assaults.

Translated: If a cabdriver is going to be mugged or murdered in New York City by a fare, 49 times out of 50 his assailant or killer will be black or Hispanic.

Fernando Mateo of the New York State Federation of Taxi Drivers has told his drivers, “Profile your passengers” for your own protection. “The God’s honest truth is that 99 percent of the people that are robbing, stealing, killing these guys are blacks and Hispanics.”

Fernando Mateo is himself black and Hispanic.


Pa ne znam. Ne sviđa mi se ta civilizacija. I da imam love. Baš gledam vijest.


Sum of all fears: Arabs read an average of 6 minutes a year, study reveals

It also reported that an Arab individual on average reads a quarter of a page a year compared to the 11 books read by an American and seven books by a British person.

http://english.alarabiya.net/articles/2 ... 26290.html


Nije ni čudo da ih Židovi prcaju 50 godina. :D

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 16 kol 2012, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Citat:
Sum of all fears: Arabs read an average of 6 minutes a year, study reveals

It also reported that an Arab individual on average reads a quarter of a page a year compared to the 11 books read by an American and seven books by a British person.

http://english.alarabiya.net/articles/2 ... 26290.html


Nije ni čudo da ih Židovi prcaju 50 godina. :D


Židovi ne diraju te Arape, ovo su stanovnici S. Arabije.

Što se tiče Palestinaca imaju sasvim solidne statistike, i sređen obrazovni sistem, uz veliku podršku države i dijaspore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 05 ruj 2012, 00:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Devet milijardi dolara štete u sirijskom gradu Homsu

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/devet ... /120904173

Citat:
U sukobima u zemlji od prije gotovo godinu i pol poginulo je više od 26.000 osoba, a uzrokovane su velike štete, prema podacima Sirijskog opservatorija za ljudska prava.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 05 ruj 2012, 00:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Više od 100.000 Sirijaca napustilo zemlju u kolovozu

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/vise- ... /120904064

Citat:
"Ove osobe su zatražile azil u susjednim zemljama. Radi se o najvećem broju izbjeglica u jednom mjesecu otkako je počeo sukob", saopćio je UNHCR.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 05 ruj 2012, 00:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Popriličnih razmjera je ovaj rat.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 05 ruj 2012, 00:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Kako najbolje srušiti zemlju nego joj nametnuti građanski rat...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 05 ruj 2012, 05:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Robbie MO je napisao/la:
Više od 100.000 Sirijaca napustilo zemlju u kolovozu

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/vise- ... /120904064

Citat:
"Ove osobe su zatražile azil u susjednim zemljama. Radi se o najvećem broju izbjeglica u jednom mjesecu otkako je počeo sukob", saopćio je UNHCR.


Bastards would rather be alive then be free...

Još treba vremena da dostignu Iračane, i koliko, 2 miliona? Heben posao uvođenje slobode... koliko zlo nanose ovi američki zlikovci to je strašno.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 05 ruj 2012, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Americki zlikovci u kombinaciji sa fanaticima iz S.Arabije koji zele u jednu modernu Siriju uvesti radikalni islam preko vehabija te protjerat i pobit sve krscane i sijite.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sirija: Politička kriza u Zemlji
PostPostano: 14 ruj 2012, 10:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58874
Lokacija: DAZP HQ
pomalo kršćani u Siriji nadolaze pameti.

Syria: Christians take up arms for first time
Christian communities in Aleppo have taken up arms and formed their own militias for the first time, the Daily Telegraph can disclose.

The Christian community has tried to avoid taking sides in the civil war. In Aleppo, it recruited vigilantes from the Boy Scout movement to protect churches, but as the war moved into the city and spread across its suburbs they have begun to accept weapons from the Syrian army and joined forces with Armenian groups to repel opposition guerrillas.

"Everybody is fighting everybody," said George, an Armenian Christian from the city. "The Armenians are fighting because they believe the FSA are sent by their Turkish oppressors to attack them, the Christians want to defend their neighbourhoods, Shabiha regime militia are there to kill and rape, the army is fighting the FSA, and the [Kurdish militant group] PKK have their own militia too."

For the past six weeks up to 150 Christian and Armenian fighters have been fighting to prevent Free Syrian Army rebels from entering Christian heartland areas of Aleppo.

Last month the Syrian army claimed a 'victory' in removing FSA fighters from the historic Christian quarter of Jdeidah. But Christian

militia fighters told the Daily Telegraph it was they who had first attacked the FSA there.



"The FSA were hiding in Farhat Square in Jdeideh. The Church committees stormed in and cleansed the area. Then the Syrian army

joined us. They claimed the victory on State television," said George, who like many Christian refugees is too scared to give his full name. "The rebels were threatening the churches."

The area, defined by its boutique shops, narrow cobbled streets and the spires and cupolas of the Maronite, Orthodox and Armenian churches, had over the weeks become infiltrated with sniper positions and checkpoints, residents said.

"FSA snipers were on the rooftops and they were attacking the Maronite church and Armenian residents there," said a former clergyman calling himself John, now in Beirut, who said he had witnessed the battle.

The battle for Aleppo has become bitter, with militant jihadist groups playing a more prominent role than in any other city.

It has become increasingly scarred by accusations of atrocities on both sides, most recently the mass killing of 20 regime troops, whose bodies were displayed on a video apparently uploaded to the internet by a rebel militia.

Residents of the city told The Telegraph that the city's minorities feared that they would suffer the same fate as Christians in Iraq, who

were heavily targeted by the sectarian violence that erupted after the 2003 war.

"They are shouting 'the Alawites to the graves and the Christians to Beirut," said an Armenian mother of four who recently fled the city – a claim also made by several other Christian refugees.

John said that contrary to reports Aleppo's minority groups and wealthy residents were not all regime supporters. But he said they felt they had to protect themselves from 'peasant immigrants' who were using the war to destroy the city's sophisticated

heart.

"I am not in support of the government, but the FSA are all a bunch of thugs and thieves. I watched them steal from a textile

factory – they took everything; gas, materials, even the beading machines!"

Increasingly on the offensive, Syrian rebels killed at least 18 soldiers in a car bomb and ground attack on a military position in neighbouring Idlib province, the Syrian Observatory for Human Rights said.

In Aleppo on Wednesday four Syrian Armenians were reported killed and 13 wounded in an ambush near the airport.

The new UN envoy Lakhdar Brahimi is to meet Syrian President Bashar al-Assad in Damascus on Thursday, in a last-ditch effort to rescue the country from civil war.

Any military intervention looked to be firmly off limits on Wednesday. Philip Hammond, the defence secretary, made clear that Western countries would not consider such action whilst Russia and China continued to oppose it.

Seeing little hope of change many Christians have already joined the hundreds of thousands who have fled the country. The UN High

Commission for Refugees said 253,000 Syrians were now registered with them.

Many Christians say they hold little hope of returning.


http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... -time.html

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7091 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 284  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: goran2hr i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO