HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 23:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 343 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 11 ožu 2014, 10:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Dodaš još jedan par kvote 1,20 i nadoknadio si taj "gubitak" od 20% :)

Ja se kladim povremeno i ne pristupam tome previše ozbiljno, tako da mi je drago da i jadne kladionice nešto zarade, ovo što si opisao je win win situacija :D

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 11 ožu 2014, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
slika

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 11 ožu 2014, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Ministry of Sound je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Pa otkad je cilj klađenja da kladionica bude na gubitku?


Nije cilj, niti je to očekivano ako se gleda poslovanje unutar mjeseca ili cijele godine. No uvijek je postojala mogućnost da kladionica izgubi na određenom paru.

No, sa pojavom Betfair, kladionice više ne mogu izgubiti ni na bilo kojem paru (osim ako nije u ponudi na Betfairu). Za svakih 100 maraka što ih neko uplati na Bayern na 1.30, kladionica će uplatiti 100 maraka na 1.33 na Betfairu, i više ne mogu izgubiti.

Sa obzirom da svako može otvoriti račun na Betfairu (možda griješim ako ne dau vama u BiH), postavlja se pitanje - ako ti se kladi, zašto nekome osiguravaš sigurnu dobit, a samog sebe hendikepiraš jer stalno uzimaš koeficijente koji su od 3% do 20% gori u ponudi domaćih kladionica.

Nije da promoviram klađenje, ali ne kontam koliko kod vas ima pametnjakovića koji navodno imaju statistike, sisteme, i što li sve ne, a ne znaju osnovnu stvar, naći pravi koeficijent.

Ne računam ljude kojima je ćeif s vremena na vrijeme otići do kladionice, uplatiti tiket jer im se sviđa cura iza šaltera, i sjednu i u kladionici odgledaju tekmu, nego na one koji sve to shvataju malo ozbiljnije.

Ovo (nešto slično) sam i ja radio kada sam bio aktivan kladioničar. Naime, uzeo sam dva biltena od dve različite kladionice i primjetio da je u jednoj kladionici kvota za jedan par nešto veća nego kvota na taj isti par u drugoj kladionici i tako gledam neki drugi par kad ono kvota kod one kladionice kod koje je bila veća kvota na prvi par, kod drugog para je situacija obrnuta tako da na isto sve dođe ukoliko više parova imaš odigranih na tiketu stoga ne isplati se zbog veće kvote ići tražiti odgovarajuću kladionicu, a isplati se samo u slučaju igranja singl meča.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 11 ožu 2014, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Ministry of Sound je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Pa otkad je cilj klađenja da kladionica bude na gubitku?


Nije cilj, niti je to očekivano ako se gleda poslovanje unutar mjeseca ili cijele godine. No uvijek je postojala mogućnost da kladionica izgubi na određenom paru.

No, sa pojavom Betfair, kladionice više ne mogu izgubiti ni na bilo kojem paru (osim ako nije u ponudi na Betfairu). Za svakih 100 maraka što ih neko uplati na Bayern na 1.30, kladionica će uplatiti 100 maraka na 1.33 na Betfairu, i više ne mogu izgubiti.


Čekaj, razmišljam nešto, pa onda domaće kladionice ispadaju samo transfer račun do Betfaira, ti im uplatiš sto, oni ih uplate dalje?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 12 ožu 2014, 07:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Metemma je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Nije cilj, niti je to očekivano ako se gleda poslovanje unutar mjeseca ili cijele godine. No uvijek je postojala mogućnost da kladionica izgubi na određenom paru.

No, sa pojavom Betfair, kladionice više ne mogu izgubiti ni na bilo kojem paru (osim ako nije u ponudi na Betfairu). Za svakih 100 maraka što ih neko uplati na Bayern na 1.30, kladionica će uplatiti 100 maraka na 1.33 na Betfairu, i više ne mogu izgubiti.


Čekaj, razmišljam nešto, pa onda domaće kladionice ispadaju samo transfer račun do Betfaira, ti im uplatiš sto, oni ih uplate dalje?


Da, no oni bi na to rekli da je u pitanju "sofisticirano" smanjivanje riyika. Ne mislim da nužno odmah pokriju nečijih 10km, ali vjerojatno povežu svoje kompjutere i koeficijente na Betfair u realnom vremenu, tako da uvijek imaju tu maržu od 3% do 20%. Rizik (uplaćena sredstva) onda mogu pokriti na Betfairu par puta dnevno, ili čak svakog sata, kako budu dolazile uplate.

Jedini rizik kladionice su tekme domaće lige, kojih nema na Betfairu, sve ostalo (Lige Petice i europska takmičenja), čista zarada bez ikakvog rizika. Sve dok su na Balkanu ovčice, ima uvijek neko ko će ih dobro ošišat.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 12 ožu 2014, 08:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Ovaj Ministar mora narodu svaki ćejf pokvariti.
Zanemarite VI njegove upise i ignorirajte.

I prilikom sexa takodje ima " popratnih nezgodnih pojava" no ljudi ga i dalje prakticiraju.
Tako isto prezderavanje šteti organizmu pa ljudi sebi ne uskraćuju uzivanje u hrani..

I sl...

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 12 ožu 2014, 09:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Ne vjerujem da to rade, možda ako taj dan bude neuobičajeno puno listića uplaćenih na "zicere". Oni zapravo preživljavaju od ljudske pohlepe, malo tko će uplatiti marku da dobije tri marke, obično idu na 50 ili sto, a na takve koeficijente uglavnom barem jedan par zezne.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 12 ožu 2014, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Kao što rekoh, to što oni sebe pokriju ili što su im kvote 5% manje mi uopšte ne kvari merak niti me čini ovcom :)

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 13 tra 2014, 10:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Procjene su, da BiH građani uplate godišnje cca. milijardu maraka u kladionice, a građani Hrvatske 1,5 milijardi KM. :wacko

Citat:
Bh. vlasti ne raspolažu točnim podacima o ukupnom prihodu kladionica u BiH koji, primjerice, u Hrvatskoj za 2012. iznosi oko 1,5 milijardi KM (5,45 mlrd. kuna). Prema uplaćenom porezu pretpostavlja se da ukupni iznos koji su građani uplatili za klađenje prelazi milijardu maraka. Zanimljivo je da je većina poreza plaćena u FBiH, a samo 329.920 KM u RS.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 13 tra 2014, 10:55 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
ja kolko sam čuo svi su u plusu na toj kladionici :laugh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 13 tra 2014, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Osim onih koji nisu, a koji su većina i koji su čak naprotiv suprotno od dobitka. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 13 tra 2014, 13:32 
Offline

Pridružen/a: 15 sij 2014, 23:38
Postovi: 1165
Pantagana je napisao/la:
ja kolko sam čuo svi su u plusu na toj kladionici :laugh

:zubati :zubati :zubati :palacgore2 :palacgore2
Zar neko u to sumnja.

_________________
Pozovi i pomozi,budi covjek,ne mlati praznu slamu,djeluj.
BH Telekom 090-231-032
Mtel 1458
HT Eronet 092-890-830
Za pomoc RS iz Srbije 2161
Srbija 1003
Hrvatska 060-90-11


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 11 stu 2014, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Kvota sutra na Argentinu 1.28, na prvi pogled cak nelose s obzirom na hrvatski sastav, ali nikad ne znas u prijateljskim hoce li cak i Argentina u punom sastavu odigrati preko one stvari. Kontam da je mozda opcija preko 1.5 gola na utakmici za isti koeficijent mozda sigurnija, jer ne vidim kako ce nasa neuigrana i mlada obrana primiti manje od 2 gola, neovisno o krajnjem ishodu. Doduse, na SP se Argentina i nije bas proslavila s efikasnoscu pa sam u nedoumici.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 11 stu 2014, 21:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Uzeo si mi misao sa tipkovnice,taman sam tražio temu o hrvatskoj repki.
I u našim kladionicama je koeficijent na pobjedu Hrvatske narastao na čak 10,50 ,dok je na Argentini samo 1,20.Ne pamtim da je ikad na Vatrenima bio takav poklon.
S obzirom da je prijateljska utakmica i da se igra na neutralnom terenu i više se nego isplati nešto uplatiti na Hrvatsku,ako ništa drugo onda hendikep 0:1,5, tip x2,tj. da Hrvatska neće izgubiti sa više od jednog gola razlike.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 11 stu 2014, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Na Betfairu je koeficijent na Hrvatsku 16. Cini mi se da nisi upratio cijelu pricu, Hrvatska izlazi s "B" selekcijom nekih anonimusa za koje mnogi nisu ni culi. Mislim da je koef iznad 10 i vise nego opravdan.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 11 stu 2014, 21:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Ma upratio sam nešto,a još ću vidjeti i sutra.Bumo videli.

Ne mogu odoljeti kad vidim dvocifren koeficijent na HR. :drool

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 12 stu 2014, 05:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
kiler je napisao/la:
Ma upratio sam nešto,a još ću vidjeti i sutra.Bumo videli.

Ne mogu odoljeti kad vidim dvocifren koeficijent na HR. :drool


Citat:
Evo kako bi to trebalo izgledati: L. Kalinić - Vrsaljko, Jedvaj, Lešković, Leovac - Badelj, Antolić - Milić, Kovačić, Sharbini - Čop.


Laganini 2:0 ili 3:0 za Argentinu...po meni je sve iznad koef. 1.15 na Argentinu praktički poklon.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 13 stu 2014, 13:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pitanje za sve (koje sigurno nema točan odgovor).

Vjerujete li da je lakše pogoditi ishod utakmice (1 X 2) ili stil utakmice (odnosno broj golova sa dozvoljenom greškom od 1-2 gola)?

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 13 stu 2014, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Ministry of Sound je napisao/la:
Pitanje za sve (koje sigurno nema točan odgovor).

Vjerujete li da je lakše pogoditi ishod utakmice (1 X 2) ili stil utakmice (odnosno broj golova sa dozvoljenom greškom od 1-2 gola)?



Prema kladioničarima je lakše pogoditi zbroj golova ,tj. manji su koeficijenti obično, nego na krajnji ishod utakmice (1 x 2).
Eh,kako se nije nitko sjetio da bi mogao biti prijelaz ARG-HRV ,pol./kraj ,iz 2 u 1.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 13 stu 2014, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Da, ali mislim specifično na opcije

Iznad/ispod 0.5 golova
Iznad/ispod 1.5
Iznad/ispod 2.5
Iznad/ispod 3.5
Iznad/ispod 4.5

itd.

Naravski da je ove ekstremne opcije (0.5 ili 4.5) puno lakše pogoditi od krajnjeg ishoda, nego mislim na 1.5, 2.5 i 3.5.

Definitivno mislim da ima nešto u podrobnijoj analizi ekipa i njihovoh (recentnih) rezultata i igranja na broj golova. Ovisno od opcija, raspon koef. ide od 1.10 (npr 2 napadačke ekipa i 2.5 gola) sve do 10 (iznad 4.5 za dvije defanzivne ekipe).

Do sada ide prilično dobro, ako se nastavi tako još 3-4 tjedna, podijelit ću rezultate i strategiju s vama.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 13 stu 2014, 15:01 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2014, 16:55
Postovi: 1053
Jeste li probali igrat onaj poljski multiloto,osobno sam imao nekih dobitaka i cini mi se najlaksim za pogodit,izvlacenje dva puta dnevno,malo bolje pratit i moze se nesto dobit,bolje nego ova klasicna kladjenja na utakmice


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 13 stu 2014, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nemojte igrati bilo kakve lutrije ili igre na sreću (van kasina). Držimo se onih sportova i vrsti klađenja gdje barem imamo neko (lažno?!) vjerovanje da analizom ili poznavanjem sporta možemo nešto ušićariti.

Ako poslušate mene, možda se nešto i ušićari, jer imam posla s fondom koji se specijalizira u sportskom klađenju, i od 2010. je svake godine imao prinos između 15 i 40% uz prilično male mjesečne devijacije. Dosta principa iz financija (čak i iz udžbenika) su primjenjivi i u klađenju.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 13 stu 2014, 15:13 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2014, 16:55
Postovi: 1053
Taj multiloto je u sklopu kladionice a kazem samo da nije tezak za pogadjanja samo me zanimalo imal jos netko da je igrao ili da je probao,ja odavno ne pratim nogomet jer cesto fulam,zaista je tesko pogodit pa sam se bazirao na multilotto,odsad bas pratim vasa predvidjana za utakmice pa cemo vidjet...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 13 stu 2014, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Kladionica je zakon biznis, minimalni troškovi ulaganja (pult u okviru nekog prometnog kafića koji je već tu tako da ulaže se samo u kompjuter, štampač i mjesečni zakup) i veliki novci (recimo 3-4 hiljade KM mjesečno minus isplata fonda dobitaka, a koja obično ne prelazi 10 posto od zarade, recimo minus 300-400 KM za poslovni prostor mjesečno, minus sitni troškovi za boju za štampač i struja mjesečno). Znači 20-25 odsto rashodi, 75 odsto čista zarada, a najbolji dio je ulaganje koje je minimalno i iznosi svega nekoliko hiljada KM. Lova do krova brale.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klađenje
PostPostano: 13 stu 2014, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Njemačka-Gibraltar zaslužuje povijesni screenshot, jer mislim da ćemo se još dugo načekati službene utakmice u Europi gdje ne možeš dobiti ni koef 1.01:

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 343 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO