Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja već dugo mjerkam Visočicu. Ne čini se opasna ali vidi ti vraga:
Citat:
Okolnosti stradavanja: Prema prvim neslužbenim informacijama s terena, došlo je do odlamanja stijene uslijed čega se poskliznuo i pao s visine od oko dva metra, pri čemu ga je jedan kamen udario u glavu.
Vito je sasvim ok. Ideš od doma, to je kraća, ali strmija ruta. Ne pretjerano opasna. Dođeš u Amfiteatar i penješ se na vrh.
S Vite se možeš bez pomagala popeti na prvi susjedni vrh.
Dalje ne bih preporučivao, potrebna je prava planinarska oprema i da imaš iskustvo penjanja po stijenama.
Može se doći i sa druge strane.
Kad nema snijega, može se daleko dobaciti autom, pa od stećaka ideš desno, ali je duža ruta.
Kad ima snijega, onda praktično moraš kod doma ostaviti auto i imaš dosta praznog hoda.
Jedino što je zanimljivo na tom putu je Crveni kuk koji dođe sa lijeve strane sa puta.
Ne pretjerano zahtjevan vrh.
I da, kad je snijeg, tu je orjentacija baš nikakva, znači samo nepregledna bjelina.
Još nešto za prvu, predloženu rutu: u samom amfiteatru i gore na vrhu razlika u mikroklimi je enormna.
Ja sam u kratkom rukavu sjedio dole, a na vrhu me probijalo i kroz zimski šuškavac, kapu, rukavice.