HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 lip 2026, 16:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Planinarenje i alpinizam
PostPostano: 28 svi 2026, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 34210
Junuz Djipalo je napisao/la:
Možda kod ovog mladog Stočanina da je išao na sistematski...

Ili da se nije pelcovao... :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Planinarenje i alpinizam
PostPostano: 28 svi 2026, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 39461
Lokacija: Gl. grad regije
Mar-kan je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Možda kod ovog mladog Stočanina da je išao na sistematski...

Ili da se nije pelcovao... :kava


A i ja sam, nekoliko puta...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Planinarenje i alpinizam
PostPostano: 28 svi 2026, 10:40 
Offline

Pridružen/a: 26 vel 2025, 11:43
Postovi: 5130
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja već dugo mjerkam Visočicu. Ne čini se opasna ali vidi ti vraga:

Citat:
Okolnosti stradavanja: Prema prvim neslužbenim informacijama s terena, došlo je do odlamanja stijene uslijed čega se poskliznuo i pao s visine od oko dva metra, pri čemu ga je jedan kamen udario u glavu.

Vito je sasvim ok. Ideš od doma, to je kraća, ali strmija ruta. Ne pretjerano opasna. Dođeš u Amfiteatar i penješ se na vrh.
S Vite se možeš bez pomagala popeti na prvi susjedni vrh.
Dalje ne bih preporučivao, potrebna je prava planinarska oprema i da imaš iskustvo penjanja po stijenama.
Može se doći i sa druge strane.
Kad nema snijega, može se daleko dobaciti autom, pa od stećaka ideš desno, ali je duža ruta.
Kad ima snijega, onda praktično moraš kod doma ostaviti auto i imaš dosta praznog hoda.
Jedino što je zanimljivo na tom putu je Crveni kuk koji dođe sa lijeve strane sa puta.
Ne pretjerano zahtjevan vrh.
I da, kad je snijeg, tu je orjentacija baš nikakva, znači samo nepregledna bjelina.

Još nešto za prvu, predloženu rutu: u samom amfiteatru i gore na vrhu razlika u mikroklimi je enormna.
Ja sam u kratkom rukavu sjedio dole, a na vrhu me probijalo i kroz zimski šuškavac, kapu, rukavice.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO