HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 13:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 558 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Skeletor je napisao/la:
storarare je napisao/la:
Ti ne spadaš u ovu grupu ?


U koju grupu? SNS botova? Srećom ne spadam.

Za sadaku 16-29

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Skeletor je napisao/la:
Grobar je napisao/la:
Inflacija je u celom svetu.
Amerika trenutno ima najveću inflaciju u svojoj istoriji.
Inflacija je zbig Korone, a ne zbog Vučića.

Inače inflacija na godipnjem nivou je 4%
Moraš malo bolje da se spremiš.


Inflacija je posledica štampanja para. I u Americi i ovde. To šta oni rade sa dolarom nema nikakvog efekta na inflaciju u Srbiji, koja je samo posledica povećanja novčane mase u samoj Srbiji, za šta su odgovorni Vučić i Jorgovanka.

A te SNS takije prodaj nekom drugom, inflacija je 4% možda na mesečnom nivou. Svaki dan idem po prodavnicama i vidim cene, evo pre sat vremena sam bio u Maxiju i vidim poskupljenja u odnosu na prošlu nedelju a kamo li u odnosu na cene od pre godinu dana.


HAHAHAHAHAHAHA, pa ti ne znas bukvalnu definiciju pojma inflacije, a pravis se pametan. :ucelo

Inflacija nije nikakvo stampanje para, nego povecanje cena u ekonomiji koje se izracuna putem formule CPI.

A povecanje cena u ekonomiji (inflacija) u ekonomiji mogu biti izrazeni kroz povecanje novcane mase, povecanje troskova proizvodnje (problemi oko transporta npr.), povecanje traznje u ekonomiji, da ti objasnim kada sto vise ljudi/drzava nesto trazi, to se cena toga povecava, osnovno znanje ekonomije, druga strana.

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 00:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
storarare je napisao/la:
Skeletor je napisao/la:

U koju grupu? SNS botova? Srećom ne spadam.

Za sadaku 16-29


Kamo sreće. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 20:54 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2021, 22:58
Postovi: 7447
Lokacija: Nizza, Naissus...
Grobar je napisao/la:
Skeletor je napisao/la:

Jel imaš neki SNS fakultet da mi preporučiš da kupim diplomu?

Uživaj u sendviču sad jer će početi umesto pečenice da vam stavljaju parizer zbog inflacije.



Kakvi sendviči.. ?
To je tako 2014-ta.. :)

Danas nas hrane jastozima i kavijarima.

Ako daju skampe, zubatce, Don Perinjon, Moet i Kras Bajadere, UPISI i MENE u ELITNU BOT udrugu.

AV ovako pateticno glibav, smrcav, pickast, lazljiv, ruzan, sa tonama i vagonima krimosa, je bolji od sve oporbe.

_________________
Propast najdugovecnije imperije (1123 god), Istocno Rimskog carstva
https://www.youtube.com/watch?v=yVa6GQVSaj0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Yun Che je napisao/la:
Skeletor je napisao/la:

Inflacija je posledica štampanja para. I u Americi i ovde. To šta oni rade sa dolarom nema nikakvog efekta na inflaciju u Srbiji, koja je samo posledica povećanja novčane mase u samoj Srbiji, za šta su odgovorni Vučić i Jorgovanka.

A te SNS takije prodaj nekom drugom, inflacija je 4% možda na mesečnom nivou. Svaki dan idem po prodavnicama i vidim cene, evo pre sat vremena sam bio u Maxiju i vidim poskupljenja u odnosu na prošlu nedelju a kamo li u odnosu na cene od pre godinu dana.


HAHAHAHAHAHAHA, pa ti ne znas bukvalnu definiciju pojma inflacije, a pravis se pametan. :ucelo

Inflacija nije nikakvo stampanje para, nego povecanje cena u ekonomiji koje se izracuna putem formule CPI.

A povecanje cena u ekonomiji (inflacija) u ekonomiji mogu biti izrazeni kroz povecanje novcane mase, povecanje troskova proizvodnje (problemi oko transporta npr.), povecanje traznje u ekonomiji, da ti objasnim kada sto vise ljudi/drzava nesto trazi, to se cena toga povecava, osnovno znanje ekonomije, druga strana.



Da pojasnim i ovo povecanje troskova proizvodnje, sto sam spomenuo, i zasto to utice na inflaciju.

Naprimer neka firma sada na transport, usled kovid haosa, ne placa 20e po kg prevezenog materijala, kao pre (lupam), nego 50e.

To se automatski odrazi i na cene finalnih proizvoda, odnosno poveca ih, to je inflacija.

Zemlje usled kovid krize masovno kupuju sve sirovine za svoje robne rezerve, stvarajuci masovnu traznju, i povecavajuci cene, i to se isto odrazi na cene finalnih proizvoda, inflacija.

MMF je za sve razvijene zemlje sveta predvideo inflaciju oko 2.8%, a razvijajucim zemljama (Srbija) 5.5% na kraju 2021. Znaci mi smo jos i dobri sa svojih 4%.

A zasto smi mi usvrstani u razvijajuce zemlje? Pa zato sto imamo duplo vece GDP rastove od vec razvijenih, pa i to stvara odredjenu prirodnu inflaciju samo po sebi.

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
K..M je napisao/la:
Ako daju skampe, zubatce, Don Perinjon, Moet i Kras Bajadere, UPISI i MENE u ELITNU BOT udrugu.

AV ovako pateticno glibav, smrcav, pickast, lazljiv, ruzan, sa tonama i vagonima krimosa, je bolji od sve oporbe.


Bože K:M-e..
Pa na tebe računamo, ima već par meseci.. :)

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 21:17 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Inace malina od 800 do 1000 din ove 2022.

Srpski seljak sa porodicom (bez radnika) moze da nabere od 3 do 5 tona maline x 1000 rsd = 30,000 do 50,000 dolara. Medjutim, glavna fora ove godine ce biti kupina. Prosle, 2021. Cena joj je bila 300 rsd, ove godine se ocekuje od 500 do 600.

Isti taj seljak moze ubrati sa porodicom bez problema vagon. Dakle, 10,000x 600 rsd je negde oko 60,000 dolara... naravno, ovo nije zbog Vucica, vec zbog svetske potraznje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 21:21 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Zapadna Srbija ce procvetati u 2022. A izvoz maline i kupine nam mozda dosegne do cele 2 milijarde.
OB (RS,AL,SMKD) nam stedi 1,5 milijardi. Pa vi sad racunajte rast od 4%, kao sto kaze svetska banka. A to su samo 2 stavke. Psenici se ocekuje rekordan prinos (zima joj odgovarala)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 21:24 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Jos ako uvalimo amerima haubicu za pola milijarde. Mi ove godine kidamo. Ne znam je l se jos nesto veliko ocekuje? Mozemo se isprsiti za neku eskadrilu i braci preko Drine jedno milijarda da sire Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Yun Che je napisao/la:
Yun Che je napisao/la:

HAHAHAHAHAHAHA, pa ti ne znas bukvalnu definiciju pojma inflacije, a pravis se pametan. :ucelo

Inflacija nije nikakvo stampanje para, nego povecanje cena u ekonomiji koje se izracuna putem formule CPI.

A povecanje cena u ekonomiji (inflacija) u ekonomiji mogu biti izrazeni kroz povecanje novcane mase, povecanje troskova proizvodnje (problemi oko transporta npr.), povecanje traznje u ekonomiji, da ti objasnim kada sto vise ljudi/drzava nesto trazi, to se cena toga povecava, osnovno znanje ekonomije, druga strana.



Da pojasnim i ovo povecanje troskova proizvodnje, sto sam spomenuo, i zasto to utice na inflaciju.

Naprimer neka firma sada na transport, usled kovid haosa, ne placa 20e po kg prevezenog materijala, kao pre (lupam), nego 50e.

To se automatski odrazi i na cene finalnih proizvoda, odnosno poveca ih, to je inflacija.

Zemlje usled kovid krize masovno kupuju sve sirovine za svoje robne rezerve, stvarajuci masovnu traznju, i povecavajuci cene, i to se isto odrazi na cene finalnih proizvoda, inflacija.

MMF je za sve razvijene zemlje sveta predvideo inflaciju oko 2.8%, a razvijajucim zemljama (Srbija) 5.5% na kraju 2021. Znaci mi smo jos i dobri sa svojih 4%.

A zasto smi mi usvrstani u razvijajuce zemlje? Pa zato sto imamo duplo vece GDP rastove od vec razvijenih, pa i to stvara odredjenu prirodnu inflaciju samo po sebi.


Da dodam jos i da rekordno niske referentne kamatne stope i nastampane pare u nekim od najrazvijenih ekonomija sveta (EU, SAD, Japan) proizvode te povecane troskove proizvodnje svojom trenutnom ogromnom potraznjom. Nema vise dovoljno morskih kontejnera, mesta u lukama, radnika, brodova, i td, ili ih ima, ali su daleko skuplji nego pre, pa se to odrazi na finalne cene. Ovi ekonomski gigantski sve sto urade, odrazi se i na ostatak sveta, a svi se mi takmicamo sa njima za iste proizvode ili sirovine. Niske referentne kamatne stope = vise pozajmiljavanja = vise trosenja/traznje, zato ti veliki ekonomski giganti to i rade. Isti slucaj i sa nastampanim parama koje centralna banka indirektno ubrizga u njihovu drzavnu kasu da bi ovi delili svojim ljudima, sto povecava traznju i uvoz, specijalno za Ameriku. Dakle ovo sve nema apsolutno nikakve veze sa Vucicem u prevodu, nego sa globalnom povecanom traznjom i povecanim troskovima transporta.

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
ShahidMaker je napisao/la:
Inace malina od 800 do 1000 din ove 2022.

Srpski seljak sa porodicom (bez radnika) moze da nabere od 3 do 5 tona maline x 1000 rsd = 30,000 do 50,000 dolara. Medjutim, glavna fora ove godine ce biti kupina. Prosle, 2021. Cena joj je bila 300 rsd, ove godine se ocekuje od 500 do 600.

Isti taj seljak moze ubrati sa porodicom bez problema vagon. Dakle, 10,000x 600 rsd je negde oko 60,000 dolara... naravno, ovo nije zbog Vucica, vec zbog svetske potraznje.



E zbog te iste svetske potražnje je i inflacija, a ne zbog Vučića.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
ShahidMaker je napisao/la:
Jos ako uvalimo amerima haubicu za pola milijarde. Mi ove godine kidamo. Ne znam je l se jos nesto veliko ocekuje? Mozemo se isprsiti za neku eskadrilu i braci preko Drine jedno milijarda da sire Srpstvo!


Nemoj sad da se vadis, sve je to neka sica u odnosu na ono sta mozemo da dobijemo od litijuma. Srecom vodi nas pametan covek i nije sve izgubljeno.

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 21:39 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Pale akcije Rio Tinta danas... ne kazem ja nista za inflaciju, samo govorim o ovim stvarima koje su pred nama u ovoj godini..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Pred nama su izbori i očekujem da svi glasate za Vučića.
Iskreno se nadam da niko neće izneveriti moja očekivanja.. :)

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 21:43 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Ja cu za Stamatovica ako bude sa ok ekipom. Ako bude sa zutima, onda nista.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 21:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Ja bi od opozicije da mora isto jedino za Stamotovica.

Obradovic je previse ostrascen, mislim da nema taj kapacitet da vodi drzavu. Radulovic je lud, ostalo Antifa splacine.

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 21:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Evo sutra pistolj da mi stavis i kazes biraj, ne bih znao koga da izaberem.

Znam za koga necu sigurno, ali za koga cu glasati ne znam.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 21:58 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Vucica mogu da ubiju ili da bude neki rat i sankcije pa da ga smene. Ovako ce vladati jos 20 godina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 22:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Glasajte za Vučića, biće vam lakše.
Osetićete neko olakšanje, kad ga zaokružite na listiću..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Njega i Cobanovu izbegavam u startu.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Vucic je jedino logicno i sigurno resenje.

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 22:14 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Opet Seselj ispod 3%?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
E ko od anti-vuciceva prati opoziciju i to malo intezivnije, moze da mi nabroji koji su tacno Vucicevi, da znam koga da predlozim ovima sto nece SNS. Mada vecina ljudi koje poznajem jesu za SNS. :zubati

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 22:20 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Zavetnica


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Je li istina da Vučić dogodine odlazi
PostPostano: 21 sij 2022, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Za nju znam, ali mi se ne svidja nesto, nije neka riba. :D

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 558 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO