HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 11:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 30 srp 2011, 11:01 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
naselje Ljubija 1991

Bosnjaci 2.123 (53,81%)
Hrvati 675 (17,11%)
Srbi 465 (11,78%)
Jugosloveni 595 (15,08%)
ostali i nepoznato 87 (2,20%)
ukupno 3.945

Zanimljivo da je ovo naselje 1981 godine imalo 4325 stanovnika,a 1971 godine 4674 stanovnika,znaci broj stanovnika se izmedju popisa smanjivao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 30 srp 2011, 11:06 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
zanimljiv sajt
http://www.ljubija.com/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 30 srp 2011, 11:11 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
Zanimljivo je da je FK Rudar Prijedor prije rata se zvao FK Rudar Ljubija pa su ga poslije rata Srbi preimenovali u FK Rudar Prijedor.
Danas u Ljubiji postoji jedino FK Ljubija za koji igraju uglavnom Srbi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 08 stu 2011, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Obilježena 19. obljetnica mučeničke smrti svećenika Ivana Grgića

slika

Ljubija - U nedjelju, 6. studenog u župi Ravska kod Ljubije obilježena je 19. obljetnica mučeničke smrti svećenika Banjolučke biskupije vlč. Ivana Grgića.

Komemoraciju je predvodio pomoćni biskup banjolučki mons. dr. Marko Semren, a i ove godine je za tu prigodu pristigla pokojnikova rodbina iz župe Duboševica u Baranji, među kojima su bili otac Marko, brat Anto i sestra Janja.

Na putu do Ravske biskup Semren se s rodbinom ponajprije zaustavio na iskopima rudnika Ljubija - na mjestu zločina gdje je 8. studenog 1992. ubijen vlč. Ivan Grgić - ispred podignutog križa na kojem stoji natpis: „Ljubav je jača od smrti.“ Tu su se biskup i rodbina nakratko pomolili za pokojnog vlč. Ivana, položili cvijeće i upalili svijeće.

Potom je u župnoj crkvi u Ravskoj slavljena sv. misa koju je predvodio biskup Semren u zajedništvu s domaćim župnikom vlč. Markom Vidovićem, župnikom iz Prijedora vlč. Marijanom Stojanovićem i vlč. Davorom Klečinom iz Banje Luke. Osvrćući se u propovijedi na mladomisničko geslo ubijenog župnika iz Ravske vlč. Ivana Grgića: „Dragocjen si u očima mojim, vrijedan si i ja te ljubim“ (Iz 43, 4), biskup Semren je pozvao vjernike da si posvijeste vrijednost svakog ljudskog života u Božjim očima. Zato su „žrtve zla kao mučenici najveća osuda zla, a jedno su poziv i zahtjev za nadvladavanje toga zla i stvaranje dobra u čovjeku, u društvu, u svijetu“, naglasio je Biskup.

Tumačeći nedjeljno evanđelje o mudrim i ludim djevicama biskup Semren je pozvao na traganje za Božjom mudrošću i na budnost u svakodnevnom životu, a kao primjer istaknuo lik pokojnoga župnika Ivana Grgića koji je slijedio Isusa Krista kao njegov vjerni učenik.

„Njegovo ulje za svjetiljku bila je ljubav prema Kristu i prema povjerenim mu župljanima“, naglasio je Biskup i naveo župnikove riječi u trenucima kada je bio upozoren da mu prijeti opasnost i da se skloni na sigurno: „Oni osim Boga i mene nemaju nikoga“, što je bio dokaz da je iz njega „ižaravala ljubav Kristova“ i potvrda Isusovih riječi da „nitko nema veće ljubavi nego da život svoj položi za povjereni mu puk“.

Biskup Semren je na kraju potaknuo vjernike da nikad ne zaborave djelo i žrtvu svoga ubijenog mladog župnika Ivana, te je s ostalim svećenicima pred pokojnikovom slikom u crkvi izmolio molitvu za njega.

Iduće godine obilježit će se 20. obljetnica mučeničke smrti svećenika Ivana Grgića, pa se već razmišlja o tome na koji bi se način dao pravi značaj toj važnoj obljetnici za Banjolučku biskupiju.

RPŽ/TABB


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 16 stu 2011, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
maćeha mi je iz šurkovca, lijep kraj, ali sada pust....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 19 stu 2011, 20:58 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2011, 00:14
Postovi: 11
zapovjednik je napisao/la:
naselje Ljubija 1991

Bosnjaci 2.123 (53,81%)
Hrvati 675 (17,11%)
Srbi 465 (11,78%)
Jugosloveni 595 (15,08%)
ostali i nepoznato 87 (2,20%)
ukupno 3.945

Zanimljivo da je ovo naselje 1981 godine imalo 4325 stanovnika,a 1971 godine 4674 stanovnika,znaci broj stanovnika se izmedju popisa smanjivao.


Sigurno je razlog tome da su svi htjeli u Prijedor

Mvh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 19 stu 2011, 21:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24480
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ljubijanac je napisao/la:
zapovjednik je napisao/la:
naselje Ljubija 1991

Bosnjaci 2.123 (53,81%)
Hrvati 675 (17,11%)
Srbi 465 (11,78%)
Jugosloveni 595 (15,08%)
ostali i nepoznato 87 (2,20%)
ukupno 3.945

Zanimljivo da je ovo naselje 1981 godine imalo 4325 stanovnika,a 1971 godine 4674 stanovnika,znaci broj stanovnika se izmedju popisa smanjivao.


Sigurno je razlog tome da su svi htjeli u Prijedor

Mvh


Uvijek sam se čudio zašto Ljubija koja je 1960-ih godina imala oko 5000 stanovnika nije bilo općinsko sjedište. To je prije pola stoljeća bio pravi mali gradić sa brojem stanovnika većim tada nego velika većina općinskih sjedišta u BiH.
A što se tiče broja stanovnika, možda se on i nije toliko smanjivao. Mnoga mjesta su gubila stanovnike tako da su dijelovi tog naselja postupno postajali nova, odvojena naselja. Dakle cijepanjem naselja stvarana su nova a staro naselje je time prividno gubilo na brojnosti.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 19 stu 2011, 21:14 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2011, 00:14
Postovi: 11
Bobovac je napisao/la:
Uvijek sam se čudio zašto Ljubija koja je 1960-ih godina imala oko 5000 stanovnika nije bilo općinsko sjedište. To je prije pola stoljeća bio pravi mali gradić sa brojem stanovnika većim tada nego velika većina općinskih sjedišta u BiH.


Slazem se i to su se mnogi pitaju .

Tako bogata bila prije, napredna itd a sada siromastvo veliko :(


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 19 stu 2011, 21:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ajd nam malo o početku rata u tom kraju...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 19 stu 2011, 21:55 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2011, 00:14
Postovi: 11
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ajd nam malo o početku rata u tom kraju...


Ima puno da se pise od pocetka 1992 do 1995 04 kad sam izasao.

Ipak sve u svemu D Ljubija je ipak prosla najbolje od svi sela okolo.
Predali smo oruzje bilo je to nekoliko puskica i neke zastave bijele stavljali po kucama da se predamo.
Krenulo je nekoliko brigada ka Ljubiji da inace sravne i Ljubiju kao i druga okolna mjesta ali su bili zaustavljeni od tako receno Rade Bilbije nekog komadanta iz Ljeskara, kako sam cuo izjavio da preko njega mrtvog mogu na Ljubiju ici,sad koliko je od toga istina haj znaj.


Bilo je inace ciscenja,maltretiranja,pucanja po kucama,odvodzenja muski osoba na radnu obavezu itd kroz to vrijeme kad sam ja bio tamo.
Otac mi je proveo 40 dana na radnoj obazevi na Gradacu.

Jednom su pokupili sve muske osobe od 18-60 godina i odveli na stadion u Gornju Ljubiju na streljanje.Ali i tu ih je neko uspio spasiti tako da su svi bili vraceni kuci.


Znao sam sjediti u dvoristu i slusati granate kako fijucu mi iznad kuce upucenu ka selu Brisevu,slusao sam naravno i napad na Biscane,Hambarine itd.Mnogi iz tih sela su dosli i bili smjesteni u Skoli Hasan Kikic u D ljubiji.
Posmatrao sam avione kad su odlazili na Bihac da tuku Bihac ,detonacije su se cak cule i u Ljubiji.

Pravog rata nije bilo bogu hvala,ali kroz sve sta je narod prolazio djelovalo je psihicki na njega.

I sto su vise Armija BIH i HVO napredovali i priblizavali se narod je vise ispastao jer bili su ljuci i odvratni..

Nikad necu zaboravit kad sam slomio ruku i morao biti upucen u Prijedoru u Bolnicu,u tom trenutku doslo je oko 5-6 autobusa ranjeni Srba sa Buzimskog ratista.
Svi se deru od bola a mnogi govore izmedzu se kako Buzimljani pobise sve.

Toliko u kratko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 21 stu 2011, 17:18 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Ljubijanac je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ajd nam malo o početku rata u tom kraju...


Ima puno da se pise od pocetka 1992 do 1995 04 kad sam izasao.

Ipak sve u svemu D Ljubija je ipak prosla najbolje od svi sela okolo.
Predali smo oruzje bilo je to nekoliko puskica i neke zastave bijele stavljali po kucama da se predamo.
Krenulo je nekoliko brigada ka Ljubiji da inace sravne i Ljubiju kao i druga okolna mjesta ali su bili zaustavljeni od tako receno Rade Bilbije nekog komadanta iz Ljeskara, kako sam cuo izjavio da preko njega mrtvog mogu na Ljubiju ici,sad koliko je od toga istina haj znaj.


Bilo je inace ciscenja,maltretiranja,pucanja po kucama,odvodzenja muski osoba na radnu obavezu itd kroz to vrijeme kad sam ja bio tamo.
Otac mi je proveo 40 dana na radnoj obazevi na Gradacu.

Jednom su pokupili sve muske osobe od 18-60 godina i odveli na stadion u Gornju Ljubiju na streljanje.Ali i tu ih je neko uspio spasiti tako da su svi bili vraceni kuci.


Znao sam sjediti u dvoristu i slusati granate kako fijucu mi iznad kuce upucenu ka selu Brisevu,slusao sam naravno i napad na Biscane,Hambarine itd.Mnogi iz tih sela su dosli i bili smjesteni u Skoli Hasan Kikic u D ljubiji.
Posmatrao sam avione kad su odlazili na Bihac da tuku Bihac ,detonacije su se cak cule i u Ljubiji.

Pravog rata nije bilo bogu hvala,ali kroz sve sta je narod prolazio djelovalo je psihicki na njega.

I sto su vise Armija BIH i HVO napredovali i priblizavali se narod je vise ispastao jer bili su ljuci i odvratni..

Nikad necu zaboravit kad sam slomio ruku i morao biti upucen u Prijedoru u Bolnicu,u tom trenutku doslo je oko 5-6 autobusa ranjeni Srba sa Buzimskog ratista.
Svi se deru od bola a mnogi govore izmedzu se kako Buzimljani pobise sve.

Toliko u kratko.


505-a buzimska inace poznatija kao penicilin za VRS,najjaca brigada Armije BIH definitivno u zadnjem ratu,kakvi Labudovi,Vikicevi,Muderizovi to su male mace za buzimske vitezove,ljudi sebi sami klanjaju dzenazu prije akcije,to sve govori o njima...

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 21 stu 2011, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2010, 08:39
Postovi: 361
MRSHO je napisao/la:
Herc_ je napisao/la:


slika
Jel si možda ovu video ? :whistling


Evo Herc_ karta o kojoj sam ja pričao... malo mi je smiješna al ajde :D

Privitak:
sds-prijedlog.jpg

zasto se ovo nije prihvatilo barem s nase strane!!! :scared


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 21 stu 2011, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58216
Lokacija: DAZP HQ
bez obzira na sve hvalospjeve, to može biti najbolja domobranska brigada, ali ne vjerujem da se u vojničkim sposobnostima može mjeriti sa specijalnim postrojbama, nije realno.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 21 stu 2011, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58216
Lokacija: DAZP HQ
TGrad je napisao/la:
zasto se ovo nije prihvatilo barem s nase strane!!! :scared



kako nije? Hrvati su prihvatili sve i jedan plan.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 21 stu 2011, 17:41 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
dudu je napisao/la:
bez obzira na sve hvalospjeve, to može biti najbolja domobranska brigada, ali ne vjerujem da se u vojničkim sposobnostima može mjeriti sa specijalnim postrojbama, nije realno.


Potrazi malo po internetu rezultate ove brigade sve ce ti biti jasno,oni su imali jurisni bataljon "Hamza" sto su hajmo reci elitnija jedinica,ja sam imao priliku s tim ljudima prichati,pa covjece njima je bio ponos biti ranjen biti u brigadi,pa hodati s onim fiksaterima onako sjeban ,opet ici tako sjeban cim moze na liniju i akcije...pa komadant brigade nije stedio svog brata ,familiju,sve mobilisao.a da ne pricham da su to mahom ljudi koji su dosli iz vana preko cetnichkih linija pjeshke,onda ti je jasno koja je motivacija u pitanju,*** bi ja ostavio zivot u Bechu i dos‘o se jebavati po nekim chukama i zemunicama,ali eto bilo je i takvih

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 21 stu 2011, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58216
Lokacija: DAZP HQ
znam da se 505. bužimska uzdiže u nebesa među Bošnjacima. jesu li bili udarna snaga 95.-e kad je V. korpus išao prema Prijedoru?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 21 stu 2011, 18:11 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
dudu je napisao/la:
znam da se 505. bužimska uzdiže u nebesa među Bošnjacima. jesu li bili udarna snaga 95.-e kad je V. korpus išao prema Prijedoru?


Mislim da nisu! Mislim da je na tom pravcu djelovala 502-a ,djelovi 503-e,501-e,ali njihova snaga je neupitna,evo upravo gledan na youtube film "Istina o buzimskim vitezovima"

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 21 stu 2011, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24480
Lokacija: Heartbreak Hotel
zlatni_ljiljan je napisao/la:
505-a buzimska inace poznatija kao penicilin za VRS,najjaca brigada Armije BIH definitivno u zadnjem ratu,kakvi Labudovi,Vikicevi,Muderizovi to su male mace za buzimske vitezove,ljudi sebi sami klanjaju dzenazu prije akcije,to sve govori o njima...



A što su sve od neprijatelja zauzeli ti Bužimljani? Koje općine i gradove? Ako su tako zahebani onda su bar 3 grada osvojili.


Pitam jednom jednog tipa u Ljubljani (vidim Bosanac): - Odakle si ti?
A on: -Iz Bužima.
Kažem ja: - Pa da, 505-a Bužimska :).
On:- Oooooo! Častim pićem!
Njemu eto čudno bilo kako neki Hrvat koji u Hercegovini živi zna za Bužim, a pogotovu za tu postrojbu. Kasnije ga ja pitam zna li koji je Hrvatski ban nosio titulu - Bužimski (misleći na Bana Jelačića Plemenitog Bužimskog), a on ni da trepne: - Znam, Petar Berislavić, on je imao sjedište u Bužimu. Kasnije sam na netu vidio da je u pravu.
Ali koji klinac ja ovo pričam...??

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 21 stu 2011, 20:50 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Bobovac je napisao/la:
zlatni_ljiljan je napisao/la:
505-a buzimska inace poznatija kao penicilin za VRS,najjaca brigada Armije BIH definitivno u zadnjem ratu,kakvi Labudovi,Vikicevi,Muderizovi to su male mace za buzimske vitezove,ljudi sebi sami klanjaju dzenazu prije akcije,to sve govori o njima...



A što su sve od neprijatelja zauzeli ti Bužimljani? Koje općine i gradove? Ako su tako zahebani onda su bar 3 grada osvojili.


Pitam jednom jednog tipa u Ljubljani (vidim Bosanac): - Odakle si ti?
A on: -Iz Bužima.
Kažem ja: - Pa da, 505-a Bužimska :).
On:- Oooooo! Častim pićem!
Njemu eto čudno bilo kako neki Hrvat koji u Hercegovini živi zna za Bužim, a pogotovu za tu postrojbu. Kasnije ga ja pitam zna li koji je Hrvatski ban nosio titulu - Bužimski (misleći na Bana Jelačića Plemenitog Bužimskog), a on ni da trepne: - Znam, Petar Berislavić, on je imao sjedište u Bužimu. Kasnije sam na netu vidio da je u pravu.
Ali koji klinac ja ovo pričam...??


Dobri su Bobara majke mi,to su ti oni sto su oko Dvora na Uni harali zajedno sa Crnim Mambama iz HV-a,oni su zavili dosta srpskih majki u crno

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 21 stu 2011, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58216
Lokacija: DAZP HQ
poznate su mi te Hamze, sad kad si spomenuo Mambe, sjećam se da su se Srbi 95.-e žalili na njih.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 23 stu 2011, 19:23 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2011, 00:14
Postovi: 11
zlatni_ljiljan je napisao/la:
505-a buzimska inace poznatija kao penicilin za VRS,najjaca brigada Armije BIH definitivno u zadnjem ratu,kakvi Labudovi,Vikicevi,Muderizovi to su male mace za buzimske vitezove,ljudi sebi sami klanjaju dzenazu prije akcije,to sve govori o njima...


Mnogi su pricali i bas tamo sto ti sada pises,svaka im cast.
Samo kako bi njima i zapodnoj Bosni izgledalo da nije Hrvatska granicila sanama ?
Kamo srece da su oni mogli to sve po kratkom postupku kao Hrvatska svojom olujom rastjerati za 2-3 dana..


Dudu prijatelju odakle si ti ako se smije znati ?

Pozdrav


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 23 stu 2011, 19:24 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2011, 00:14
Postovi: 11
Ljubijanac je napisao/la:
zlatni_ljiljan je napisao/la:
505-a buzimska inace poznatija kao penicilin za VRS,najjaca brigada Armije BIH definitivno u zadnjem ratu,kakvi Labudovi,Vikicevi,Muderizovi to su male mace za buzimske vitezove,ljudi sebi sami klanjaju dzenazu prije akcije,to sve govori o njima...


Mnogi su pricali o bas tame sto ti sada pises,svaka im cast.
Samo kako bi njima i zapodnoj Bosni izgledalo da nije Hrvatska granicila sanama ?
Kamo srece da su oni mogli to sve po kratkom postupku kao Hrvatska svojom olujom rastjerati za 2-3 dana..


Dudu prijatelju odakle si ti ako se smije znati ?

Pozdrav


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 25 stu 2011, 21:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
zlatni_ljiljan je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:


A što su sve od neprijatelja zauzeli ti Bužimljani? Koje općine i gradove? Ako su tako zahebani onda su bar 3 grada osvojili.


Pitam jednom jednog tipa u Ljubljani (vidim Bosanac): - Odakle si ti?
A on: -Iz Bužima.
Kažem ja: - Pa da, 505-a Bužimska :).
On:- Oooooo! Častim pićem!
Njemu eto čudno bilo kako neki Hrvat koji u Hercegovini živi zna za Bužim, a pogotovu za tu postrojbu. Kasnije ga ja pitam zna li koji je Hrvatski ban nosio titulu - Bužimski (misleći na Bana Jelačića Plemenitog Bužimskog), a on ni da trepne: - Znam, Petar Berislavić, on je imao sjedište u Bužimu. Kasnije sam na netu vidio da je u pravu.
Ali koji klinac ja ovo pričam...??


Dobri su Bobara majke mi,to su ti oni sto su oko Dvora na Uni harali zajedno sa Crnim Mambama iz HV-a,oni su zavili dosta srpskih majki u crno


ne spominji to, bolje, za takve stvari se vojnik ne hvali, nego strelja, s dužnim poštovanje...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 25 ožu 2012, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 16:38
Postovi: 1512
Donja Ravska blog: http://donjaravska.blog.hr


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljubija
PostPostano: 09 tra 2012, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ljudi ništa ne traže, ali stvarno zaslužuju pomoć za djecu.

http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/blagdan-s-cetvero-jaja-5469.html

Citat:
Tužna priča iz Kalajeva kod Prijedora

Blagdan s četvero jaja

slika

Uskrs se jučer slavio i u Kalajevu, selu kod Prijedora, doduše ne uz bogatu trpezu, s pečenjem i punom korpom šarenih jaja, već skromno i tiho, kao u obitelji Zvonka Pavića (48). Na njihovom stolu u jednoj od dvije prostorije omanje obiteljske kuće bila je samo zdjelica s četvero jaja.

Koliko jaja toliko i djece, po jedno za Anitu, Dražena, Mariju i Viktora, koji ima 2,5 godina. Zvonko je za najveći kršćanski blagdan imao samo jednu želju. Da mu obitelj bude zdrava. Ostale želje, za nekim boljim i sigurnijim životom, s godinama povratka su se jednostavno ugasile.

Danas živi od poljoprivrede, dječjeg doplatka „teškog" tek 140 KM za četvero djece. Ima nekoliko koza, kravu i konja. Kuću je prije 12 godina izgradio uz pomoć „Caritasa".

U Kalajevu je prije rata živjelo oko 300 hrvatskih obitelji Danas ih ima samo 30-tak. Svi oni u ovom selu, koje posljednjih godina obilazi i pomaže samo svećenik, žive poput obitelji Zvonka Pavića.

| DA | HB.org |

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO