HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:31 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2010, 08:06
Postovi: 17
Isuse boze pa dajte smajlice i sa nasim bh motivima.... a evo nasao sam :)

:bihzastava :bihzastava :bihzastava :bihzastava :bihzastava :bihzastava

Da se osvrnem na blatnjenje mog grada, poserem se u usta i u svaku supljinu svakome tko blati moj grad, Tuzla je i bude ispred Hrvatskog Mostara, Bosanskog Sarajeva i Srpske Banja Luke, Tuzla je bila i ostat ce grad za svoje gradjane, ne bosnjake, ne hrvate i ne srbe vec za TUZLANKE I ZA TUZLAKE! Svako tko razmislja drugacije ne pripada ovdje i moze da ide, ja nisam imao nikad nikakve poglede preko ociju ili sam ikada dozivio iste, razlicitosti su dobrodosle kao i ljudi dobre volje, nema ovdje mjesta za seljake, papke i nacionaliste. Tuzla se ne dijeli i nikada ni nece!

TUZLA ISPRED SVIH!

Kako ime teme nalaze, evo malo pregleda izgradnje u Tuzli sa skyscrapercity foruma o Tuzli, u gradu se gradi naveliko!

Jezero i nadvoznjak

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

izgradnja...
slika

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Nitko ne sere po tvom gradu nego po građanima koji gaze i seru po svemu što miriše na hrvatsko u toj Tuzli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:35 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2010, 08:06
Postovi: 17
Mellain, treca najveca gradjevina u BH i jedna od najvecih investicija u istoj

MELLAIN centar

Investitor: "Uni Bristol" d.o.o. Tuzla

Lokacija: Aleja Alije Izetbegovica (kod Opcine) Tuzla

Pocetak radova: Septembar 2010.

Zavrsetak radova: 2014. (3,5 god.)

Spratnost objekta: 22 - 23 sprata (110 m)

Sadrzaj:

- Hotel sa 5* 18.500 m2 (bazen za goste na 21. spratu; restoran na 22. spratu)
- Olimpijski bazen (50 x 25)
- Poliklinika sa termalnom banjom (ukljucujuci i bazen sa termalnom vodom) i wellness centrom 4.500 m2
- Stambeni prostori (300 stanova) 28.000 m2
- Trzni centar sa poslovnim prostorima 8.200 m2
- Nocni klub 1000 m2
- Garazni prostor sa 3 podzemne etaze 23.100 m2

Ukupna povrsina: Cca 100 000 m2

Cijena: Cca 150 miliona KM.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

sve slike preuzete sa skyscrapercity foruma Tuzla


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:37 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2010, 08:06
Postovi: 17
MRSHO je napisao/la:
Nitko ne sere po tvom gradu nego po građanima koji gaze i seru po svemu što miriše na hrvatsko u toj Tuzli.


ja pozivam sve i jednog tko je imao takvo iskustvo neka mi se javi preko poruka da sjedem s njim i da mi kaze tko, gdje i kada, pa da odemo do te/tih osoba pa da sve rijesimo ukljucivanjem medija i opcinskih odbornika, takvo ponasanje je nedopustivo i treba se odmah pristupiti rjesavanju istog


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Neki novi šovinizam, Tuzlo-šovinizam. "Tko se ne osjeća kao Tuzlak, neka seli".
Ovi Bošnjaci ne prestaju iznenađivati sa inovacijama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:39 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2010, 08:06
Postovi: 17
SPO Tuzlanka

slika

slika

slika

slika

i konacni izgled zavrsene zgrade, doduse ostala fasada na jednom djelu

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:43 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2010, 08:06
Postovi: 17
BBC je napisao/la:
Neki novi šovinizam, Tuzlo-šovinizam. "Tko se ne osjeća kao Tuzlak, neka seli".
Ovi Bošnjaci ne prestaju iznenađivati sa inovacijama.


A pa onaj tko hoce vecinu jednih, drugih ili trecih, neka se seli, ovdje mu nije mjesto. Nije to sovinizam bbciju, to je moj stav, i dijele ga mnogi, na srecu... Kakve su tvoje inovacije, imas osobnu na kojoj pise BH, uzijas ime Hrvatska Hrvatska kilometrima od granice sa istom, malo komicno, ne?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:44 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2010, 08:06
Postovi: 17
SPO C Stupine, dakako vrijedna investicija, nalazi se na stupinama odmah do hotela Tuzla

slika

slika

slika

slika

"TEHNOGRAD" TUZLA KAO DIO KONZORCIJA RESPEKTABILNIH GRAĐEVINSKIH FIRMI POČINJE SA PREDPRODAJOM STANOVA, POSLOVNIH PROSTORA, OSTAVA, GARAŽA I PARKING MJESTA U STAMBENO-POSLOVNOM KOMPLEKSU "C" KOD HOTELA "TUZLA".

OBJEKAT "C" SE SASTOJI IZ TRI LAMELE: "C1", "C2", "C3" i "C4" KOJE ĆE GRADITI "TEHNOGRAD" TUZLA, "LUCIANA" LUKAVAC I "DŽENEX" LUKAVAC.


Stambeno-poslovni objekat "C" (C1, C2, C3, C4) u spomenutom naselju, okvirnog gabarita 74m x 76m, a koji će se prostirati na 25.000 m2.

Objekat će biti sačinjen od četiri lamele. Tri će sadržavati dvije podzemne etaže, od kojih će jedna biti višenamjensko sklonište. Prizemlje i 1. sprat će biti namjenjeni za poslovne prostore, a ostale etaže za stanovanje. Dvije stambene lamele će imati po sedam spratova i potkrovlje (C1 i C3), jedna 12 spratova i potkrovlje (C2), dok je je četvrta lamela namjenjena samo za poslovne prostore i imat će jedan sprat.

Investitor će morati izgraditi i novu servisnu saobraćajnicu sa zapadne i istočne strane objekta koji će se nalaziti iza sadašnjih objektata "B1" i "B2" na Stupinama.


Pocetak radova: Jesen 2012
Kraj radova: Dec. 2014


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:46 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2010, 08:06
Postovi: 17
Avaz Centar

AVAZ - Robot Centar

Investitor: Avaz d.o.o. Sarajevo

Lokacija: Stara zeljeznicka stanica Tuzla

Pocetak radova: April 2010.

Zavrsetak radova: 2012. (24 mjeseca)

Spratnost objekta:

- Lamela A: 9 spratova
- Lamela B: 6 spratova
- Lamela C: 2 sprata
(svi sa podzemnom etazom)

Sadrzaj:

- Trzni centar sa poslovnim prostorima
- Stambeni prostori
- Garazni prostor sa 1 podzemnom etazom

Ukupna povrsina: Cca 32 000 m2

Cijena: Cca 50 miliona KM.

slika

slika

slika

slika

i izgled ( otvaranje je 01.09 )

slika

slika

slika

slika

ujedno ce tu biti i prvi tuzlanski McDonalds


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To je klasični šovinizam. Jedan Sarajlija može živjeti u Tuzli i da se čitav život osjeća Sarajlijom, ne Tuzlakom. Nije tvoj problem, i ima da šutiš.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:49 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2010, 08:06
Postovi: 17
Aktivno se obnavlja i stadion Tusanj

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
A da se netko izjašnava Slovencem u Tuzli, da li bi te i to smetalo, šovinjaro?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:50 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2010, 08:06
Postovi: 17
BBC je napisao/la:
To je klasični šovinizam. Jedan Sarajlija može živjeti u Tuzli i da se čitav život osjeća Sarajlijom, ne Tuzlakom. Nije tvoj problem, i ima da šutiš.


i ima da cutim? tko si ti junace pa me sutkas a ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja sam Hogar strašni.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:51 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2010, 08:06
Postovi: 17
MRSHO je napisao/la:
A da se netko izjašnava Slovencem u Tuzli, da li bi te i to smetalo, šovinjaro?


Citaj gore, tko ne trazi vecinu ti mi ne smetaju, tko god trazi da bude vecina, ti mi smetaju, vi needukovani mali ljudi, procitaj prije nego sto se izblamiras


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:52 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2010, 08:06
Postovi: 17
BBC je napisao/la:
Ja sam Hogar strašni.


a gle za 8 minutas ti je vrijeme za kreveta ionako, ode ti ionako s diskusije, prepusti je nama velikim :palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
cranberries je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:
A da se netko izjašnava Slovencem u Tuzli, da li bi te i to smetalo, šovinjaro?


Citaj gore, tko ne trazi vecinu ti mi ne smetaju, tko god trazi da bude vecina, ti mi smetaju, vi needukovani mali ljudi, procitaj prije nego sto se izblamiras


Ma nek si ti "edukovan" šovinisto. Znači tko pokušava uzeti Muslimanima većinu u Tuzli taj neka seli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 18:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
cranberri, samo mi ovo jezero upada u oči, koji će Jasminu tri jezera pored postojeća dva? Bespotrebna investicija koja se bolje mogla iskoristiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
cranberries je napisao/la:
Da se osvrnem na blatnjenje mog grada, poserem se u usta i u svaku supljinu svakome tko blati moj grad, Tuzla je i bude ispred Hrvatskog Mostara, Bosanskog Sarajeva i Srpske Banja Luke, Tuzla je bila i ostat ce grad za svoje gradjane, ne bosnjake, ne hrvate i ne srbe vec za TUZLANKE I ZA TUZLAKE! Svako tko razmislja drugacije ne pripada ovdje i moze da ide, ja nisam imao nikad nikakve poglede preko ociju ili sam ikada dozivio iste, razlicitosti su dobrodosle kao i ljudi dobre volje, nema ovdje mjesta za seljake, papke i nacionaliste. Tuzla se ne dijeli i nikada ni nece!

Dzaba ti care sve kule i gradovi, kada ti tvoja ekcesivna arogancija i primitivizam koji posjedujes "ubise" tvoju antifasisticku stranu (ako je uopste i imas). Dzaba tebi i gradjanski osjecaj, kada selo iz tebe naprosto izvire kao vodopad. Pobjeze ti iz sela, a selo nikako da izadje iz tebe. Sa jedne strane prosipas nekakve vec odavno izvakane multi-kulti price, a sa druge strane prosipas pricu o odlasku, sto je nista drugo nego latentni fasizam. P.S. Pitaj mnoge bivse prijeratne stanovnike sta misle o danasnjem stanju u Tuzli i vidjeces da sve bajke koje su ti roditelji prodavali o multietnickoj Tuzli vise ne postoje i da su one paravan za prikrivanje mnogih zlocina koje su se desili u Tuzli u periodu 1992-1995 godine.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 19:33 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2010, 08:06
Postovi: 17
Lebowski je napisao/la:
cranberri, samo mi ovo jezero upada u oči, koji će Jasminu tri jezera pored postojeća dva? Bespotrebna investicija koja se bolje mogla iskoristiti.


kapacitet dva postojuca je nadmasen te se nametnula potreba za novim, a i dodani su sadrzaji koji bi trebali da prvenstveno privuku "mlade", ali glavni razlog pravljenja treceg je to sto ce ono biti pokriveno staklenom kupolom tokom zimskog perioda, da se mogu koristiti sadrzaji jezera tokom svih sezona

pozz :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 19:35 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2010, 08:06
Postovi: 17
i gore fino pise, onima koji citaju ono sto zele preporucujem da mi ne pisu jer ne budem odgovarao, imam premalo vremena za budale


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
cranberries je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
cranberri, samo mi ovo jezero upada u oči, koji će Jasminu tri jezera pored postojeća dva? Bespotrebna investicija koja se bolje mogla iskoristiti.


kapacitet dva postojuca je nadmasen te se nametnula potreba za novim, a i dodani su sadrzaji koji bi trebali da prvenstveno privuku "mlade", ali glavni razlog pravljenja treceg je to sto ce ono biti pokriveno staklenom kupolom tokom zimskog perioda, da se mogu koristiti sadrzaji jezera tokom svih sezona

pozz :palacgore1


Hvala, nisam znao to za kupolu, previše futuristički mi djeluje al daj Bože da bude. Bez toga ne vidim neku isplativost.

Tuzli bi dobro došao i jedan malo veći park na koji se može izmjestiti ono što se dešava na Jali, znam da ima već dosta parkova i prostor na kome se održava festival Kaleidoskop, ali nedostaj baš prostor gdje će mladi nesmetano raditi ono što rade na Jali i gdje se može spriječiti dolazak dzibera sa BMW-ovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 20:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
cranberries je napisao/la:
i gore fino pise, onima koji citaju ono sto zele preporucujem da mi ne pisu jer ne budem odgovarao, imam premalo vremena za budale
Gdje si Bosnjo Postaru. Pozdravi mi multi-kulti Tuzlu i u moje ime. :evotigana

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
cranberries je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:
Nitko ne sere po tvom gradu nego po građanima koji gaze i seru po svemu što miriše na hrvatsko u toj Tuzli.


ja pozivam sve i jednog tko je imao takvo iskustvo neka mi se javi preko poruka da sjedem s njim i da mi kaze tko, gdje i kada, pa da odemo do te/tih osoba pa da sve rijesimo ukljucivanjem medija i opcinskih odbornika, takvo ponasanje je nedopustivo i treba se odmah pristupiti rjesavanju istog


Pod broj jedan otvaranje teme prostačkim riječima neće ići.

reci nam školu gdje su te tako naučili.

Idemo redom, ulica i spomenik 115 brigadi Zrinski, negodovanje građana i šutnja vlasti.
Plaketu grada Tuzle jedino nije dobio gospodin Zvonko Jurić zapovjednik 115 brigade, kao jedne od brigada koja je branila Tuzlu, svi ostali su dobili priznanje.
Na nedavnom obilježavanju 20 godišnjice osnutka 115 brigade nije bilo predstavnika općine Tuzla, 49 poginulih nizašto.

Slučaj Ivica Petrović i Selim Bešlagić u sporu oko izgradnje vodovoda za Tuzlu kroz imanje gospodina Petrović, gdje je vlast izvela policiju da uzurpiraju privatno imanje, odbivši da adekvatno plate trajno načinjenu štetu. U ovom slučaju je također prevareno tridesetak naivnih obitelji kroz čija imanja su položene cijevi.

Ne izgradnja komunalne infrastrukture rasvjeta, kanalizacija, vodovod, putna mreža u hrvatskim naseljima. Jedan banalan primjer, 90% ulične rasvjete po hrvatskim naseljima je izgrađeno donacijama USAID, onih 10% zajedničkim ulaganjima mještana i općine. U hrvatskim naseljima rasvjetom je pokriveno ispod 10% glavnih putova, iako su neka naselja / ulice samo 5 minuta vožnje udaljena od grada.

Javni prijevoz prema hrvatskim naseljima staje u većini slučajeva oko 20 sati.

Da ne govorimo o pojedinačnim slučajevima, npr gdje mi se jedan poznanik žalio kako mu je Aid Berbić rekao što hoćete sad će vam zemlja biti na cijeni, jasno aludirajući na prodaju zemlje, itd itd.


Što se tiče ovih građevina, mogu samo reći ne dao bog umjereno jakog potresa, sve će to leći kao kula od karata.

Lijep Pozdrav

PS Tuzla nije grad

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
cranberries je napisao/la:
Isuse boze pa dajte smajlice i sa nasim bh motivima.... a evo nasao sam :)

:bihzastava :bihzastava :bihzastava :bihzastava :bihzastava :bihzastava

Da se osvrnem na blatnjenje mog grada, poserem se u usta i u svaku supljinu svakome tko blati moj grad, Tuzla je i bude ispred Hrvatskog Mostara, Bosanskog Sarajeva i Srpske Banja Luke, Tuzla je bila i ostat ce grad za svoje gradjane, ne bosnjake, ne hrvate i ne srbe vec za TUZLANKE I ZA TUZLAKE! Svako tko razmislja drugacije ne pripada ovdje i moze da ide, ja nisam imao nikad nikakve poglede preko ociju ili sam ikada dozivio iste, razlicitosti su dobrodosle kao i ljudi dobre volje, nema ovdje mjesta za seljake, papke i nacionaliste. Tuzla se ne dijeli i nikada ni nece!


Čemu netrpeljivost? Nitko ne treba da ide nigdje. Dosta tjeranja, koji drukčije razmišljaju. Nadam se da ćeš prestati sa tim netolerantnim ispadima.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO