HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 05:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
pozitiva je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Hrvati vole BiH (odnosno njeno uređenje) koliko i prosječan Bošnjak voli RS, odnosnio sastavni dio te BiH. Pošteno?


Samo lud covjek moze volit uredenje BiH, ja bih prvo ukinuo svih 10 kantona i sve te pare koje idu parazitima, ulozio bih u razvoj privrede da se zaposle svi nezaposleni.

Sta ce nam 100 ministarstava na kantonalnim nivoima.


Ja bih ukinuo najskuplju razinu, a to je Federacija BiH, a 10 kantona pretvorio u 2 (jedan B, drugi H). Što veliš na to? Sve uštede bi plasirali u gospodarstvo.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 16:53 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2015, 10:29
Postovi: 48
Centar za Srce BH Tuzla

O Centru:

Cilj osnivanja “Centar za srce BH“ je izgradnja moderne, funkcionalne bolnice koja će zadovoljiti sve propisane normative i standarde i otkloniti sve limitirajuće faktore u razvoju kardiohirurgije, interventne kardiološke dijagnostike i vaskularne hirurgije u Bosni i Hercegovini.

Na čelu Klinike je od njenog osnivanja Prof. dr. med. sci. Emir Kabil, prof, a dr Jacob Bergsland koji na Klinici radi od 2001.godine zadužen je za međunarodni program Klinike (direktor međunarodnog sektora).

Završetkom i puštanjem u rad novoizgrađenog objekta u augustu 2008 godine velika većina uposlenika je sa Dr. Kabilom i Dr. Terzićem na čelu prešla u novoizgrađeni Centar za srce BH, gdje nastavljaju rad u jednoj od najsavremenijih bolnica u ovom dijelu Evrope.

Centar za srce BH organizaciono je podijeljen na sljedeće cjeline:

1. Osoblje centra
2. Kardiovaskularni odjel
3. Interventni kardiološki odjel
4. Odjel anestezije, reanimacije i intenzivnog liječenja
5. Nemedicinske službe

Kapacitet centra:

1. Intenzivna njega : 12 kreveta
2. Kardiovaskularni odjel: 37 krevet
3. Kardiološki odjel: 15 kreveta
4. Poluintenzivna njega (Holding zona): 4 kreveta
5. Odjel interventne kardiologije: 20 kreveta
6. Dnevna bolnica: 3 kreveta

Ukupno: 91 krevet

Hotel:

1. Hotel sobe: 34 kreveta (17 soba)
2. Apartmani : 2

Sadržaj Centra:

1. Tri operacione sale
2. Tri angio sale
3. Devet ambulanti
4. Intenzivna njega
5. Dnevna bolnica
6. Intervencija
7. Centralna apoteka s pratećim prostorima
8. Laboratorij
9. Transfuzija
10.Sterilizacija
11.Rendgen kabinet
12.Prezentacijska dvorana
13.Kancelarije administracije
14.Kantina za uposlenike
15.Kuhinja
16.Vešeraj
17.Arhiva
18.Druge prateće prostorije

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 16:56 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2015, 10:29
Postovi: 48
Ministry of Sound je napisao/la:
pozitiva je napisao/la:

Samo lud covjek moze volit uredenje BiH, ja bih prvo ukinuo svih 10 kantona i sve te pare koje idu parazitima, ulozio bih u razvoj privrede da se zaposle svi nezaposleni.

Sta ce nam 100 ministarstava na kantonalnim nivoima.


Ja bih ukinuo najskuplju razinu, a to je Federacija BiH, a 10 kantona pretvorio u 2 (jedan B, drugi H). Što veliš na to? Sve uštede bi plasirali u gospodarstvo.



Ja bih ukinuo oba entiteta i 10 kantona, sve novce u privredu, strane investicije, i radna mjesta, da prosjecna plata bude 1500 EUR mjesecno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
pozitiva je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:

Iskreno, samo ako ti je rođak i politički mentor Mijo Krešić :zubati Da je tako druškane moj, ne bi hrvatska sela ostala prazna, iz njih su put bijela svijeta otišli profesori, doktori i ekonomisti zato što nisu mogli dobiti 'garantirani' posao!

U svakom slučaju sretno sa stanom.

Dodatna pitanja, znaš li tko je investitor u tu zgradu i od kuda njemu 100 milijuna KM ? :zubati

gdje su ti kvačice na čćšđž????


Evo kvačica :-)

Čovjek koji je uložio novac, otišao je 1970tih godina u Rusiju, tamo se oženio sa nekom Ruskinjom, a nakon privatizacije u Rusiji otac od te njegove žene je zaradio miliijarde, tako da je on postao zajedno sa svojom ženom nasljednik  A nije uložio 100 miliona KM, nego 120 miliona EUR-a.

Pogledaj na netu stranicu UNI BRISTOL imas vise informacija o luksuznom hotelu, ljecilistu, banji, itd....


NARAVNO :zubati to je za javnost. Istina je mnogo brutalnija, zgrada je izgrađena novcem koji su maknuli vrli SDA političari od onih silnih ratnih i poratnih milijardi pomoći. Kupci stanova, samo pomažu u pranju tog novca, kao što su oprali i u Avazovim investicijama itd.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
pozitiva je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Ja bih ukinuo najskuplju razinu, a to je Federacija BiH, a 10 kantona pretvorio u 2 (jedan B, drugi H). Što veliš na to? Sve uštede bi plasirali u gospodarstvo.



Ja bih ukinuo oba entiteta i 10 kantona, sve novce u privredu, strane investicije, i radna mjesta, da prosjecna plata bude 1500 EUR mjesecno.


Ja bih ukinuo i samu državu BiH (cijeli državni aparat), kako bi oslobodili još više sredstava za "plasman u privredu".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
pozitiva je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Ja bih ukinuo najskuplju razinu, a to je Federacija BiH, a 10 kantona pretvorio u 2 (jedan B, drugi H). Što veliš na to? Sve uštede bi plasirali u gospodarstvo.



Ja bih ukinuo oba entiteta i 10 kantona, sve novce u privredu, strane investicije, i radna mjesta, da prosjecna plata bude 1500 EUR mjesecno.


Pa to je bošnjačka unitarna Omere ? Ne ide to tako.
Jesi roknuo kojeg muslimana u Afghanistanu ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
pozitiva je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Ja bih ukinuo najskuplju razinu, a to je Federacija BiH, a 10 kantona pretvorio u 2 (jedan B, drugi H). Što veliš na to? Sve uštede bi plasirali u gospodarstvo.



Ja bih ukinuo oba entiteta i 10 kantona, sve novce u privredu, strane investicije, i radna mjesta, da prosjecna plata bude 1500 EUR mjesecno.


Treba ukinuti i općine, koji će nam :D :smijeh , a i BiH, pa je pripojiti Austriji :zivili

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
ManInBlack je napisao/la:
pozitiva je napisao/la:

Evo kvačica :-)

Čovjek koji je uložio novac, otišao je 1970tih godina u Rusiju, tamo se oženio sa nekom Ruskinjom, a nakon privatizacije u Rusiji otac od te njegove žene je zaradio miliijarde, tako da je on postao zajedno sa svojom ženom nasljednik  A nije uložio 100 miliona KM, nego 120 miliona EUR-a.

Pogledaj na netu stranicu UNI BRISTOL imas vise informacija o luksuznom hotelu, ljecilistu, banji, itd....


NARAVNO :zubati to je za javnost. Istina je mnogo brutalnija, zgrada je izgrađena novcem koji su maknuli vrli SDA političari od onih silnih ratnih i poratnih milijardi pomoći. Kupci stanova, samo pomažu u pranju tog novca, kao što su oprali i u Avazovim investicijama itd.


Imamo i mi u našem kraju neke "bogate ujake" iz SAD i drugdje koji su se iznenada pojavili kao veliki investitori. U 99% slučajeva fiktivni vlasnici i paravan za pranje novca.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Ministry of Sound je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:

NARAVNO :zubati to je za javnost. Istina je mnogo brutalnija, zgrada je izgrađena novcem koji su maknuli vrli SDA političari od onih silnih ratnih i poratnih milijardi pomoći. Kupci stanova, samo pomažu u pranju tog novca, kao što su oprali i u Avazovim investicijama itd.


Imamo i mi u našem kraju neke "bogate ujake" iz SAD i drugdje koji su se iznenada pojavili kao veliki investitori. U 99% slučajeva fiktivni vlasnici i paravan za pranje novca.


To je jasno svakome tko ima par kilkera u glavi :D, prije par dana bila je vijest o velikoj njemačkoj investiciji u Duvno. No jednostavnom online provjerom dođeš do podatka da je uspješna njemačka firma osnovana nedavno i da je ustvari opet riječ o pranju novca velikog patrijote iz Goražda (Prevent), koji na taj način izbjegava plaćanje PDV-a državi, jer strane investicije su oslobođenje tog luksuza.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 17:10 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2015, 10:29
Postovi: 48
BBC je napisao/la:
pozitiva je napisao/la:


Ja bih ukinuo oba entiteta i 10 kantona, sve novce u privredu, strane investicije, i radna mjesta, da prosjecna plata bude 1500 EUR mjesecno.


Pa to je bošnjačka unitarna Omere ? Ne ide to tako.
Jesi roknuo kojeg muslimana u Afghanistanu ?


Civili iz Tuzlanskog Kantona su u 99.9% slucajeva u Afganistanu radili obicne poslove, od vatrogasca do mehanicara, nosaca, hamala razne vrste i sl..., ali nas oko 10.000 smo godisnje unosili u Tuzlanski Kanton u prosjeku oko 1 milijardu KM i tako cca 10-14 godina.

Da je situacija bila idealna, ja ne bih isao u Afganistan nego bi radio u svojoj drzavi.

Ljudi u Afganistan idu samo iz razloga sto je plata veca za 5-10x od prosjecne u drzavi, bez obzira sto je ratno stanje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 17:12 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2015, 10:29
Postovi: 48
pozitiva je napisao/la:
Katolički kulturni centar
Nakon nekog vremena izgleda da ipak zapocinje gradnja ovog centra. Danas prolazim i vidim par desetina radnika kako sortiraju dovezenu oplatu i priupitam jednog od njih da li to pocinju graditi i odgovori mi potvrdno posto su mjerenja slijeganja okoncana.

U okviru Trobegovog parka predviđena je izgradnja katoličkog kulturnog centra "Sveti Franjo". On će biti smješten na prostoru starog crkvišta. Planirana je izgradnja dvorane koja će imati multifunkcionalnu ulogu (koncerti, predavanja, susreti). Biblioteka, kafe bar, kancelarije, neki su od sadržaja na preostala dva sprata.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika


Glavna Katolicka Crkve u Tuzli:

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
pozitiva je napisao/la:
BBC je napisao/la:

Pa to je bošnjačka unitarna Omere ? Ne ide to tako.
Jesi roknuo kojeg muslimana u Afghanistanu ?


Civili iz Tuzlanskog Kantona su u 99.9% slucajeva u Afganistanu radili obicne poslove, od vatrogasca do mehanicara, nosaca, hamala razne vrste i sl..., ali nas oko 10.000 smo godisnje unosili u Tuzlanski Kanton u prosjeku oko 1 milijardu KM i tako cca 10-14 godina.

Da je situacija bila idealna, ja ne bih isao u Afganistan nego bi radio u svojoj drzavi.

Ljudi u Afganistan idu samo iz razloga sto je plata veca za 5-10x od prosjecne u drzavi, bez obzira sto je ratno stanje...


Eto da ste bili pametni, pa umjesto skupih auta, ulaganja u beton, provoda po Dubaiju, Floridi, ispijanja hektolitara pića, šmrkanja bijeloga itd, uložili te silne milijarde u proizvodnju, gdje bi vam bio kraj ???

Poznajem dosta tih Afganistanaca, koji se sada hvataju za glavu.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 17:18 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2015, 10:29
Postovi: 48
ManInBlack je napisao/la:
pozitiva je napisao/la:

Civili iz Tuzlanskog Kantona su u 99.9% slucajeva u Afganistanu radili obicne poslove, od vatrogasca do mehanicara, nosaca, hamala razne vrste i sl..., ali nas oko 10.000 smo godisnje unosili u Tuzlanski Kanton u prosjeku oko 1 milijardu KM i tako cca 10-14 godina.

Da je situacija bila idealna, ja ne bih isao u Afganistan nego bi radio u Bosni

Ljudi u Afganistan idu samo iz razloga sto je plata veca za 5-10x od prosjecne u drzavi, bez obzira sto je ratno stanje...


Eto da ste bili pametni, pa umjesto skupih auta, ulaganja u beton, provoda po Dubaiju, Floridi, ispijanja hektolitara pića, šmrkanja bijeloga itd, uložili te silne milijarde u proizvodnju, gdje bi vam bio kraj ???

Poznajem dosta tih Afganistanaca, koji se sada hvataju za glavu.


Na zalost, dosta ih je svoj novac ulozilo pogresno potpuno, slazem se sa tobom.

Na svu srecu, ja sam novac iskoristio kvalitetno, kupio poslovni prostor koji izdajem, i stan, orocio nesto malo na banku, tek na kraju solidno auto, nista posebno napucano.

Mnogo su novac totalno pogresno rastrosili...

Ti koji su novac bacili, sada na zalost odlaze u AFRIKU (misija EBOLA) tu je plata oko $ 40.000 - 70.000 godisnje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 17:43 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2015, 10:29
Postovi: 48
Panonska jezera:

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2015, 10:29
Postovi: 48
slika

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2015, 10:29
Postovi: 48
slika

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 17:45 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2015, 10:29
Postovi: 48
slika

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 17:46 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2015, 10:29
Postovi: 48
slika

slika

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 17:47 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2015, 10:29
Postovi: 48
slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 17:48 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2015, 10:29
Postovi: 48
slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Može neka fotka o izgradnji infrastrukture u gradskim naseljima: Husino, Ljubače, Obodnica, Breške, Dokanj, Tetima, Par Selo, Kolovrat, Bukinje, Rapače,... ?

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 18:21 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2015, 10:29
Postovi: 48
ManInBlack je napisao/la:
Može neka fotka o izgradnji infrastrukture u gradskim naseljima: Husino, Ljubače, Obodnica, Breške, Dokanj, Tetima, Par Selo, Kolovrat, Bukinje, Rapače,... ?


Moze narravno, to su mala sela oko Tuzle, moj djed je iz Husina:

Dokanj dobio Rekreativni kompleks za djecu i starije

U MZ Dokanj danas je otvoren Rekreativni kompleks sa sadržajima za djecu ali i starije mještane.

Mamutski šah, fudbalsko i košarkaško igralište, ljulje, tobogan i klackalice, okupili su danas i mlade i stare koji su ovo, prema riječima povjerenika MZ Dokanj Lea Milošića, dugo čekali.

Kao i prilikom svakog otvaranja sportskih terena i ovaj put je načelnik Općine Tuzla Jasmin Imamović naglasio važnost igrališta u svim dijelovima grada. Prisjetio se igrališta na Slatini koje je dalo Damira Mršića, Damira Mulaomerovića, Jasmina Hukića i druge košarkaše. Blizina igrališta, terena i stadiona neminovno stvara nove poklonike sporta, smatra Imamović te dodaje da je ovo direktno ulaganje u ljude, odnosno mlade.

Planirano je da sve tuzlanske mjesne zajednice dobiju igrališta i mjesta za okupljanje. Danas otvoreno igralište zauzima površinu od 3.000 kvadrata, a njegovo uređenje je koštalo oko 120.000 KM.

Uz načelnika Imamovića okupljene mještane pozdravio je i Ilija Jurišić koji je nakon tri i po godine, koliko je proveo u zatvoru, danas prvi put posjetio rodni Dokanj.

Imamović i Jurišić odigrali su i prve poteze na terenu čime je zvanično igralište i proglašeno otvorenim.

Za oko 1.500 žitelja ove mjesne zajednice, igralište puno znači, posebno za djecu koja su danas bila najveselija.

S.M.


slika

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 18:22 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2015, 10:29
Postovi: 48
Izgradnja ceste u HUSINU

slika

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 18:24 
Offline

Pridružen/a: 23 sij 2015, 10:29
Postovi: 48
slika

slika

slika

HUSINO

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Tuzli
PostPostano: 24 sij 2015, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Osim rekonstrukcije magistralnoga puta između Husina i Šićkog Broda, sve ostalo je izgrađeno sredstvima mještana. Mene i sve nas ovdje zanimaju projekti u koje je investirao isključivo grad / općina, a koji podižu kvalitetu života u naseljima okolo 'čaršije'.

Rasvjeta, kanalizacija, vodovod, nogostupi, igrališta, kvalitetniji javni prijevoz, telekomunikacije, razvoj lokalne zajednice,... ????

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO