HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Sada je: ned stu 17, 2019 8:12 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00

Započni novu temu Odgovori  [ 503 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: sri srp 10, 2019 1:16 pm 

Robbie MO je napisao/la:
Tu se slazem i po ovom pitanju sam mozda tradicionalan. Meni seoski nacin zivota takodjer izgleda idilicno, iako nemam nekog iskustva po tom pitanju, penziju nekako vidim u malom i sto izoliranijem mjestu. Vjerojatno bi dosadilo, ali danas mnogi ljudi žive na 2 mjesta, na preskok.

Meni bi fora bilo imati neku potpuno autonomnu kucu, vlastiti izvor svega, od struje do hrane. :zubati I oruzje za obranu od medjeda. :zubati

što se tiče el. energije, solarne ploče, možda neka mala vjetrenjača, i neki agregat za struju za rezerve,
što se tiče vode u slučaju da nema izvora na imanju onda par dobrih čatrnja i bunara, mi smo i dalje jako kišovito područje bez obzira na trend suhog ljeta (a ako si u planini imaš pljuskove i većinu ljeta)

što se tiče tvog kraja, vama je blizu prenj koji je praktički hercegovačka himalaja, za čas se spustiš do mostara...
kako brutalnu kućicu i imanje sam vidio pod prenjom, ko pod alpama ali bolje, ne mogu sad nać... sa fejzbuka lik, hrvat iz konjica mislim, mada mi se činilo da je sa nevesinjske strane (ima i tamo nešto hrvata)...

ZGabriel je napisao/la:
u principu se slažem s tobom, ali da svi samo uzgajaju hranu, sad ne bismo raspravljali ovdje, jer ne bi bilo ni interneta, ni računala, ni mobitela. :D

kamo sreće da ih i nema, veća šteta nego korist od te tehnologije...
ali dobro, ne razmišljamo svi isto i ne kažem da trebaju svi otić na selo kopat njive,
ali je činjenica da je selo praktički izumrlo... da imamo neki zdravi balans, da je selo živo, da opstaje, da se održava, da puni gradove ali ne da komplet iseljava u njih... na stranu kvaliteta života, jednostavno bez toga nas nema, grad kao grad nije mjesto za podizat obitelj...

Vrh

PostPostano: sri srp 10, 2019 1:48 pm 

ZGabriel je napisao/la:
mda, sigurno bi se družio s kvačicom i sa mnom. :kava

Ja ne znam kako bi bez interneta mogao. :zubati

Vrh

PostPostano: sri srp 10, 2019 1:54 pm 

Naša Kvačica je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
mda, sigurno bi se družio s kvačicom i sa mnom. :kava

Ja ne znam kako bi bez interneta mogao. :zubati

Lako, pravio bi više rakije :smajl010

s one strane dinare je napisao/la:
kamo sreće da ih i nema, veća šteta nego korist od te tehnologije...
ali dobro, ne razmišljamo svi isto i ne kažem da trebaju svi otić na selo kopat njive,
ali je činjenica da je selo praktički izumrlo... da imamo neki zdravi balans, da je selo živo, da opstaje, da se održava, da puni gradove ali ne da komplet iseljava u njih... na stranu kvaliteta života, jednostavno bez toga nas nema, grad kao grad nije mjesto za podizat obitelj...

Tehnologija je neutralna, problem je zlouporaba svega što se izmisli i otkrije.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 503 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: