HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 09:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 135 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 06 lip 2010, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
Veoma zanimljiva pojava sa kojom donedavna nisam bio upoznat je albansko negiranje postojanja bošnjačkog naroda, sudeći prema informacijama na internetu ta pojava ima svoju tradiciju i dosta je raširena. Bošnjaci u Crnoj Gori, na Kosovu i Sandžaku se žale kako je u porastu albansko negiranje postojanja bošnjačkog naroda. Posebno je zanimljivo što mnogi albanski nacionalisti BH muslimane smatraju islamiziranim Hrvatima i Srbima, dok ove na Sandžaku nazivaju asimiliranim Albancima. Smiješno je što mnogi bošnjački patrioti ne žele prihvatiti da se tako nešto dešava, pa unatoč svemu nastoje pozitivno govoriti o Albancima, neki čak nastoje promicati bratstvo sa njima, dok albanski nacionalisti bez imalo obzira negiraju Bošnjake i uopće ih ne zanima što će netko od Bošnjaka misliti o njima.

Citat:
Naime,u posljednje vrijeme,na internetu se sve vise i jace cuju albanski glasovi negiranja bosnjacke drzavnosti,nacije,kulture,historije,jezika,knjizevnosti,obicaja i svega ostalog sto sacinjava bosnjacki nacionalni identitet.Ova razmisljanja,koja su na pocetku bila sasvim diskretna,sada su se izrodila u orkestriranu kampanju bosnjacke negacije,i "ulaganja truda" da se,sve sto je bosnjacko,na podrucju Sandzaka,potre,negira,i sto je najvaznije,POSTAVI POD ALBANSKU KAPU-drugim rijecima,albanski nacionalni ekspanzionizam dozivljava novi zalet,te se prema njemu,historijske granice Albanije pruzaju cak do Priboja na zapadu,ukljucujuci i taj grad.

Temu otvaram sa prvenstvenim ciljem naseg odredjenja u Sandzaku po nacionalnom pitanju,te navodjenjem relevantnih historijskih i svih drugih cinjenica,koje ce dovesti do toga da realno sagledamo "dokle smo",a "odakle nismo",odnosno,koji je nas autohtoni nacionalni prostor na ovom podrucju.

Albanska politika,i pro-albanski elementi postaju sve glasniji i jaci,tako da mozda ovo predstavlja i jedan vid nacionalnog probudjenja u tom smjeru.Naime,nacionalno smo se spram Srba i Hrvata sasvim odredili (ne mislim ovdje na negativnosti,vec pozitivnu promociju bosnjastva i Bosnjaka),ali izgleda da postoji jedan neodredjen stupanj odnosa sa Albancima.

Da li je to korisno,ili stetno po Bosnjake,sto se jasno nacionalno ne distanciramo od Albanaca?Opet,napominjem da ovo nacionalno distanciranje neko ne protumaci u smislu medjunacionalnog udaljavanja i nepovjerenja,vec ciste historijske distinkcije dva naroda.

Modela ima puno,ali prosjecno albansko shvatanje Bosnjaka je,ukratko receno,sljedece:

-Bosnjaci Sandzaka su Albanci,te zato i oni trebaju biti ukljuceni u velikoalbanske nacionalisticke teritorijalne aspiracije,(obicnom provjerom na Google-u,vidjet cete i konkretne karte tog nazovi prostora),

-Bosnjaci danasnje BiH su porijeklom Hrvati,kao sto su to bili i nasi kraljevi i banovi,te stoga,oni trebaju da se prikljuce Hrvatskoj,

-Bosnjaci su historijski "manje vrijedan narod",jer kroz historiju,do danasnjega dana,nisu uspjeli oformiti svoju nacionalnu drzavu.

Ove tri teze su osnova iz koje se od strane nasih nacionalistickih i velikodrzavnih susjeda Albanaca,izvode sve daljnje teze i zakljucci.

Ono sto ja u ovim tezama vidim jeste pokusaj razdvajanja Bosnjaka na dva dijela,sada od jos jednog susjeda.

http://sjenica-info.com/forum/viewthrea ... ad_id=1032






Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 06 lip 2010, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
Muslimani - svjetski prvaci u multietniĆnosti, žale se na lažnu multietničnost Albanaca :zubati

Citat:
- U tzv.sjevernom dijelu Kosova koji kontorlišu Srbi, napadaju se bošnjački politički prvaci, napadi na život i imovinu su svakodnevni. Politički život Bošnjaka u potpunosti zamro, sve se svelo na puko vegetiranje,

- U Bošnjačkoj mahali-Kosovska Mitrovica, svakodnevni teroristički napadi na Bošnjake, što od Srba, što od Albanaca. U njihovom medjusobnom razračunavanju uglavnom račun plaćaju Bošnjaci, gdje su Bošnjaci kolatelarna šteta bez učešća u tom sukobu,

- Skraćuju se granice bošnjačkih sela, oduzimaju im se nasilno mjesne zajednice, prodaju se domovi kulture jedina mjesta gdje su se Bošnjaci okupljali radi održavanja kulturnog života i njegovanja tradicije i identiteta. O gradnji drugih, nema ni pomena,

- Nasilno se mijenjaju toponimi mjesta gdje žive Bošnjaci i postavljaju nazivi sa albanskim imenima,

- Štite se ratni zločinci, počinitelji zločina nad Bošnjacima, ne izvode se pred lice pravde ni poslije 9 godina, što je svojevrstan pritisak i poruka da zločin nad Bošnjacima može ostati bez kazne. Drugim riječima poruka:"Selite se poklaćemo vas, za nas nema kazne"!

- Fizički se Bošnjaci napadaju na svojim imanjima sa zahtjevom da napuste Kosovo, pri čemu kriminalci nabrajaju cijele porodice. Napadaju se čak i u svojim radnjama i avlijama uz nanošenje teških fizičkih povreda,

- Naplaćivanje el.struje se koristi za treniranje strogoće nad Bošnjacima gdje se od strane albanske policije primjenjuje gola sila prema mirnim i bezopasnim Bošnjacima. U isto vrijeme Albancima se ne smije ni do kuće prić po tom osnovu,

- Prefrigan, ali i nasilan, atak na cijela sela bošnjačka sa ciljem promjene nacionalne strukture u korist Albanaca i raseljavanje Bošnjaka sa svojih hiljadugodišnjih ognjišta, što se radi preko albanskih tajkuna i njihovim krvavim novcem stečenim ratnim profiterstvom, a sve pod firmom "demonkratije" i slobodne trgovine. Poznata činjenica u regionu Prizrena,

...

- Uskraćivanje Bošnjacima samouprave u vidu opština, čak i onih multietničkih, svojevrstan je vid ugrožavanja o čemu nije potrebno posebno pisati. Posljedice takvog djelovanja su naveliko poznate i sasvim konkretne,

Sve nabrojano, samo je mali djelić onoga čime se služe i šta koriste oni što trube o multietičnosti na svoje kreštave fanfare, a sve čine da do toga ne dodje. Ugroženost Bošnjaka Kosova je očigledna - Koalicija Vakat suti.

http://sjenica-info.com/forum/viewthrea ... rowstart=0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 06 lip 2010, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 20:12
Postovi: 590
živio jedno vrijeme u večinski albanskom gradu. đaba one džamije,đaba sve, taj grad i taj narod mi se toliko ogadio da bi danas radije otišao živit među onim zmijama u čajdrašu :D il nekom ozrenskom selu.

držim da bi večina bošnjaka danas podržala nezavisnost kosova ili što više mrze srbe ili zato što misle da je red držat stranu muslimanima ,al to je slaba informisanost. treba malo spominjat one bošnjake koji su ubijani po kosovu zajedno sa srbima ,da se našim prezimenima pritiscima i ucjenjivanjima dodaje nastavak "i" , da se fasiva ako se ne priča na albanskom itd..

mislim da se u bih bar po pitanju priznanja kosova mogao postići dogovor a on bi glasio "nikad košpicari" :D .jer ,sigurno im nismo ništa dužni a ovdje gdje moramo živit zajedno sa srbima bi se donekle smirile napetosti.eh,kome sada treba da prkosi milionima srba u, i tik do BiH zarad onih bjelkapica,tu nisam pametan. :neznam

_________________
R.I.P. Sic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 07 lip 2010, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Vidite, da me se ne shvati pogresno, u ovome ima nesto istine, ne sve. U crnogorskom sandzaku ima dosta muslimana koji su porijeklom siptari. Ili tzv. arbanasi.To su familije kao na primjer: Skrijelj, Hot, Krasnic, Kuc i t.d. Cak stovise, vecina tih muslimana u crnoj gori su siptarskog porijekla. To i sama nosnja tih ljudi pokazuje.Bili su siptari katolici, a kasnije islamizirani, i prihvatili slavenski jezik za vrijeme Kraljevine SHS. Ali neka ih, neka vide i braca B :palacgore2 osnjaci kako je siptar dobar jaran.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 07 lip 2010, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
atan je napisao/la:
živio jedno vrijeme u večinski albanskom gradu. đaba one džamije,đaba sve, taj grad i taj narod mi se toliko ogadio da bi danas radije otišao živit među onim zmijama u čajdrašu :D il nekom ozrenskom selu.

držim da bi večina bošnjaka danas podržala nezavisnost kosova ili što više mrze srbe ili zato što misle da je red držat stranu muslimanima ,al to je slaba informisanost. treba malo spominjat one bošnjake koji su ubijani po kosovu zajedno sa srbima ,da se našim prezimenima pritiscima i ucjenjivanjima dodaje nastavak "i" , da se fasiva ako se ne priča na albanskom itd..

mislim da se u bih bar po pitanju priznanja kosova mogao postići dogovor a on bi glasio "nikad košpicari" :D .jer ,sigurno im nismo ništa dužni a ovdje gdje moramo živit zajedno sa srbima bi se donekle smirile napetosti.eh,kome sada treba da prkosi milionima srba u, i tik do BiH zarad onih bjelkapica,tu nisam pametan. :neznam

To sto ti se bolan ogadilo nisi jedini, samo ovi koji zive u mjestima di nema siptara ne mogu skontati. Kada su u manjini oni su med i mlijeko, za razliku kada su coporativni, u stilu 10-1. Nakotili su se kod vas, a idu i prema hrvatsku. Nece to na dobro izac. :hajduk1 Dobro si to rekao, slaba informisanost. Hrvati, Srbi, I Bosnjaci, koliko god se to negiralo, iste su matrice, plus, minus, vamo, tamo. Isti mentalitet. :hajduk1

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 07 lip 2010, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2009, 22:01
Postovi: 354
atan je napisao/la:
živio jedno vrijeme u večinski albanskom gradu. đaba one džamije,đaba sve, taj grad i taj narod mi se toliko ogadio da bi danas radije otišao živit među onim zmijama u čajdrašu :D il nekom ozrenskom selu.

držim da bi večina bošnjaka danas podržala nezavisnost kosova ili što više mrze srbe ili zato što misle da je red držat stranu muslimanima ,al to je slaba informisanost. treba malo spominjat one bošnjake koji su ubijani po kosovu zajedno sa srbima ,da se našim prezimenima pritiscima i ucjenjivanjima dodaje nastavak "i" , da se fasiva ako se ne priča na albanskom itd..

mislim da se u bih bar po pitanju priznanja kosova mogao postići dogovor a on bi glasio "nikad košpicari" :D .jer ,sigurno im nismo ništa dužni a ovdje gdje moramo živit zajedno sa srbima bi se donekle smirile napetosti.eh,kome sada treba da prkosi milionima srba u, i tik do BiH zarad onih bjelkapica,tu nisam pametan. :neznam


Atane imaš piće od mene. Ozbiljno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 07 lip 2010, 18:27 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
totem je napisao/la:
Vidite, da me se ne shvati pogresno, u ovome ima nesto istine, ne sve. U crnogorskom sandzaku ima dosta muslimana koji su porijeklom siptari. Ili tzv. arbanasi.To su familije kao na primjer: Skrijelj, Hot, Krasnic, Kuc i t.d. Cak stovise, vecina tih muslimana u crnoj gori su siptarskog porijekla. To i sama nosnja tih ljudi pokazuje.Bili su siptari katolici, a kasnije islamizirani, i prihvatili slavenski jezik za vrijeme Kraljevine SHS. Ali neka ih, neka vide i braca B :palacgore2 osnjaci kako je siptar dobar jaran.


Imaš takvih i među Hrvatima. U okolici Zadra, zatim u istočnom Srijemu, ali oni potječu od Albanaca katolika. Vjerojatno postoje i Srbi albanskog porijekla, navodno je Karađorđe bio jedan od njih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 07 lip 2010, 18:28 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
atan je napisao/la:
živio jedno vrijeme u večinski albanskom gradu. đaba one džamije,đaba sve, taj grad i taj narod mi se toliko ogadio da bi danas radije otišao živit među onim zmijama u čajdrašu :D il nekom ozrenskom selu.


A da objasniš zašto?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 08 lip 2010, 07:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
divlja svinja je napisao/la:
atan je napisao/la:
živio jedno vrijeme u večinski albanskom gradu. đaba one džamije,đaba sve, taj grad i taj narod mi se toliko ogadio da bi danas radije otišao živit među onim zmijama u čajdrašu :D il nekom ozrenskom selu.


A da objasniš zašto?


moj muž je s njima bio u vojsci i isto govori. poznanik mi je ranjen u paraćinu i isto misli.
valjda ni ti ni ja nećemo znati zašto dok ne odemo k njima bar na mjesec dana.
možda su ljudi prekrasni. ja ne znam. samo, daleko im kuća od moje bila. i ne samo njima.

glede teme, ne mogu se naslađivati činjenicom da bošnjaci doživljavaju diskriminaciju i teror kao što bi oni zasigurno radili nama, i nekoliko puta gore, samo da im orah nije malo pretvrd, jer, jadan ti je onaj tko u svojoj kući i svojoj avliji ne može živit normalno sa svojom obitelji, a da nikakve alternative nema.

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 08 lip 2010, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 vel 2010, 02:15
Postovi: 780
Ja poznajem i prijatelj sam s puno Albanaca s Kosova, i to Katolika i Muslimana i nemogu se nikako složiti s vašim komentarima, ljudi su pošteni i otvoreno ti kažu šta misle, za razliku od nekih drugih "naroda" na Balkanu koji če ti biti susjed pola života i onda ti zabit nož u leđa.
Problem na relaciji Albanci-Bošnjaci je zato što su Albanci iskreni i nevole Otomane i Arape kao multietniĆari, Albancima se gadi pomisao da jedan narod kao naši multietniĆari mogu veličati svog osvajača, to je trn u oku multietniĆarima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 08 lip 2010, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 sij 2010, 15:05
Postovi: 631
Lokacija: Beograd, Srbija
divlja svinja je napisao/la:
atan je napisao/la:
živio jedno vrijeme u večinski albanskom gradu. đaba one džamije,đaba sve, taj grad i taj narod mi se toliko ogadio da bi danas radije otišao živit među onim zmijama u čajdrašu :D il nekom ozrenskom selu.


A da objasniš zašto?

Ja cu da ti odgovorim na to pitanje. Na Kosovu se igras sa glavom ,ako na ulici u albanskoj sredini, koristiš neki od južnoslovenskih jezika. Niko ti ne garantuje vlastitu bezbednost. Albanci ne razlikuju slovenske dijalekte i jezike. Verovatno su mu psovali mater srpsku (misleći da je Srbin) ili upoćivali mu pretnje i teleće poglede ka njemu. Zato je on svoj "bošnjački jezik" koristio isključivo u svojoj dnevnoj sobi, a na ulici se pravio Englez ili je pričao Albanski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 08 lip 2010, 12:58 
Offline

Pridružen/a: 20 tra 2010, 14:17
Postovi: 136
Kad su u vecini su nepodnosljivi.Zivio sam i ja u mjestu gdje su vecina,kako se oni naseljavaju svi drugi odlaze.Nije bitno koje je covijek nacionalne pripadnosti ak nije albanac on odlazi.Turci,Bosnjaci(mada tu u Makedoniji mjesaju se pa i zive zajedno Cair,Batinci...),Makedonci,Hrvati,Srbi.......svi odlaze.Ja sam hrvat,a sam 2 puta pretucen jer nisam siptar.Ne pricas albanski nije bitno sto si......


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 08 lip 2010, 14:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Stjepan je napisao/la:
Kad su u vecini su nepodnosljivi.Zivio sam i ja u mjestu gdje su vecina,kako se oni naseljavaju svi drugi odlaze.Nije bitno koje je covijek nacionalne pripadnosti ak nije albanac on odlazi.Turci,Bosnjaci(mada tu u Makedoniji mjesaju se pa i zive zajedno Cair,Batinci...),Makedonci,Hrvati,Srbi.......svi odlaze.Ja sam hrvat,a sam 2 puta pretucen jer nisam siptar.Ne pricas albanski nije bitno sto si......

Djaba im pricas, nece shvatiti koje su to zivotinje, sve dok ne zive skupa sa njim, ali tamo di su oni vecina. Tipicna kukavicka politika. Kada su u manjini onda su na kruh da ih mazes, ali kada su u dubokoj vecini pokazu pravo lice. I nemojte ih porediti sa bosnjacima, nema tu nikakve uporedbe. Imaju :hajduk1 oni dusu, za razliku od siptara, koji kako rekoh, ponasaju se kao zivotinje. Hijene, to je prava rijec za njih. Kada se pojavi lav, nema njih onda...

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 08 lip 2010, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Sta ti je bolan Atane Cajdras kriv??

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 08 lip 2010, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
Burruchaga je napisao/la:
Ja poznajem i prijatelj sam s puno Albanaca s Kosova, i to Katolika i Muslimana i nemogu se nikako složiti s vašim komentarima, ljudi su pošteni i otvoreno ti kažu šta misle, za razliku od nekih drugih "naroda" na Balkanu koji če ti biti susjed pola života i onda ti zabit nož u leđa.
Problem na relaciji Albanci-Bošnjaci je zato što su Albanci iskreni i nevole Otomane i Arape kao multietniĆari, Albancima se gadi pomisao da jedan narod kao naši multietniĆari mogu veličati svog osvajača, to je trn u oku multietniĆarima.

Slažem se.

Albanci pošteno i otvoreno kažu što im je cilj: etnička Albanija (Albanija + Kosovo + zapadna Makedonija + Sandžak).

Albanci ne muljaju i ne multietničare kao neki drugi...

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 08 lip 2010, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Tako su i Srbi bili iskreni u svojim zeljama..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 08 lip 2010, 20:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
Ma sve ti je to isto...

slika

:zubati

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 08 lip 2010, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2009, 22:01
Postovi: 354
Hrvat je napisao/la:
Ma sve ti je to isto...

slika

:zubati


Dva oka u glavi.

:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 09 lip 2010, 01:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 sij 2010, 15:05
Postovi: 631
Lokacija: Beograd, Srbija
Hrvat je napisao/la:
Ma sve ti je to isto...

slika

:zubati

Nisi pogrešio. Oba orla su srpska, i beli i crni. Beli je simbol Nemanjića, a crni vojvode Pavla Orlovića, ali su ga Albanci falsifikovali.
slikaslika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 09 lip 2010, 06:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 lip 2009, 05:17
Postovi: 330
Burruchaga je napisao/la:
Ja poznajem i prijatelj sam s puno Albanaca s Kosova, i to Katolika i Muslimana i nemogu se nikako složiti s vašim komentarima, ljudi su pošteni i otvoreno ti kažu šta misle, za razliku od nekih drugih "naroda" na Balkanu koji če ti biti susjed pola života i onda ti zabit nož u leđa.
Problem na relaciji Albanci-Bošnjaci je zato što su Albanci iskreni i nevole Otomane i Arape kao multietniĆari, Albancima se gadi pomisao da jedan narod kao naši multietniĆari mogu veličati svog osvajača, to je trn u oku multietniĆarima.


Burruchaga prvi dio, potvrđujem 100%. Ja ih poznajem mahom Katolike i kapu skidam. Sa drugim dijelom se slažem. Da se zna: na prvim listama dragovoljaca za obranu HR ih je bilo koliko i nas. Dodat ću, ljudi imaju obraz i Riječ.


A dragi Alex možda ostane razočaran, Kobilić je bio Albanac :001_huh . Kako stari Albanski mit ide (ovo sam čuo već 4-5 puta): kopile mladić bijaše (Kopilić, točnije Kopiljići :zubati ), noža se lati i dohaka turčinu u njegovom šatoru. Kako Srbi nisu ništa uspjeli na bitki svih bitki (čak je i Markan docnio), morali su naći moralnu pobjedu, pa tako prekrstiše kopile u čistokrvnog heroja. :smajl007

_________________
Right


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 09 lip 2010, 07:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
ja sam isto imala susjede albance, muslimane, bili su mi kućni prijatelji. nikad ih neću zaboravit. odselili su još prije rata u makedoniju, zbog obiteljskog posla.
u mom gradu ima par obitelji albanaca, sasvim normalno, zatvoreni u svoj svijet, žive i rade i nemaju nikakvih problema niti ih sami stvaraju. mirni i dragi ljudi. da ih je bar još više takvih.

međutim, govoriti o albancima u hrvatskoj i govoriti o albancima u albaniji i kosovu ili tamo gdje su domicilni, nije niti može biti isto. očito su iskustva dijametralno suprotna, o tome svjedoči i ova priča o bošnjacima, pa bi bilo dobro uvažavati te zbilja ogromne razlike.

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 09 lip 2010, 08:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 vel 2010, 02:15
Postovi: 780
Najsmješnije je kad Srbi i Bošnjaci optužuju Albance za neljudsko ponašanje :smajl015 perverzija... :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 09 lip 2010, 08:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 vel 2010, 02:15
Postovi: 780
Franz Ferdinand je napisao/la:
Burruchaga prvi dio, potvrđujem 100%. Ja ih poznajem mahom Katolike i kapu skidam. Sa drugim dijelom se slažem. Da se zna: na prvim listama dragovoljaca za obranu HR ih je bilo koliko i nas. Dodat ću, ljudi imaju obraz i Riječ.



Albanci su za Srbe i Bošnjake "karakter" izmislili, sad se žaliti što još ima radikalnih Albanaca poslje pokolja koji su im Srbi priredili je u najmanju ruku licemjerno, ali od Srba i multietnĆara nemožeš ništa drugo ni očekivat, oni su usavršili ulogu "žrtve" :smajl052


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 09 lip 2010, 08:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Franz Ferdinand je napisao/la:
Burruchaga je napisao/la:
Ja poznajem i prijatelj sam s puno Albanaca s Kosova, i to Katolika i Muslimana i nemogu se nikako složiti s vašim komentarima, ljudi su pošteni i otvoreno ti kažu šta misle, za razliku od nekih drugih "naroda" na Balkanu koji če ti biti susjed pola života i onda ti zabit nož u leđa.
Problem na relaciji Albanci-Bošnjaci je zato što su Albanci iskreni i nevole Otomane i Arape kao multietniĆari, Albancima se gadi pomisao da jedan narod kao naši multietniĆari mogu veličati svog osvajača, to je trn u oku multietniĆarima.


Burruchaga prvi dio, potvrđujem 100%. Ja ih poznajem mahom Katolike i kapu skidam. Sa drugim dijelom se slažem. Da se zna: na prvim listama dragovoljaca za obranu HR ih je bilo koliko i nas. Dodat ću, ljudi imaju obraz i Riječ.


A dragi Alex možda ostane razočaran, Kobilić je bio Albanac :001_huh . Kako stari Albanski mit ide (ovo sam čuo već 4-5 puta): kopile mladić bijaše (Kopilić, točnije Kopiljići :zubati ), noža se lati i dohaka turčinu u njegovom šatoru. Kako Srbi nisu ništa uspjeli na bitki svih bitki (čak je i Markan docnio), morali su naći moralnu pobjedu, pa tako prekrstiše kopile u čistokrvnog heroja. :smajl007

A tko je pricao uopce o albancima katolicima? Oni i Albanci muslimani su dva svijeta. U skoplju(jes da ih nema vise od tisucu), i ne komuniciraju uopce medjusobno. Pricam o tome da su u situaciji kada su vecina uzasni. Ako ne vjerujete, pitajte janjevce, i tko im je palio kuce, i zasto. Napisao sam vec gore, kada su manjina su kao male bebe, krajnje usluzni. Nemojte praviti paralelu za situaciju di su vecina, i na primjer u hrvatskoj. Sto se tice koalicije sa hrvatskom, sam Mesic je rekao kako su izigrali tudjmana, i cijelo hrvatsko rukovodstvo, kada su obecavali da ce dici drugi front na kosovu, i u zadnji tren odustali. A dali besu, termin na koji su oni ponosni. I pogazili. Ko sto kaze gospodja ili gospodjica maloprije, za vas iz hrvatske vazi daleko im kuca od vase. Bili oni i sa bosnjacima braca, pa sada na kosovu ih maltretiraju, i ko sto kaze jedan Bosnjak sa kosova na TV, da su bili glupi sto su se radovali da Milosevic odlazi sa kosova. Mozda glupo zvuci ta njegova recenica, ali odslikava njegovo osjecanje, i ogorcenost na njegove brace po vjeri, albance. Ali, poslije svadbe, ako ti se ne dopada brak ostaje ti kao solucija razvod. Ako ti ga sudac da. Bosnjacima na kosovu ocito da im to nece dozvoliti. Za manje od 20 godina nece postojati ni jedan sto ce se iskazivati bosnjakom. Vecina ce da promjene prezime i od Halilovic ce postati Haliu, a dio ce se preseliti u bosni. To je njihova sudbina, a oni su ogorceni jer je vec dogledavaju. :hajduk1

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanci negiraju postojanje Bošnjaka
PostPostano: 09 lip 2010, 08:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Burruchaga je napisao/la:
Franz Ferdinand je napisao/la:
Burruchaga prvi dio, potvrđujem 100%. Ja ih poznajem mahom Katolike i kapu skidam. Sa drugim dijelom se slažem. Da se zna: na prvim listama dragovoljaca za obranu HR ih je bilo koliko i nas. Dodat ću, ljudi imaju obraz i Riječ.



Albanci su za Srbe i Bošnjake "karakter" izmislili, sad se žaliti što još ima radikalnih Albanaca poslje pokolja koji su im Srbi priredili je u najmanju ruku licemjerno, ali od Srba i multietnĆara nemožeš ništa drugo ni očekivat, oni su usavršili ulogu "žrtve" :smajl052

Argentince, zar ti opravdavas pokolje u vidu osvete? I dokle to? I sto su to Bosnjaci siptarima priredili? A opet ih maltretiraju? To govori bas o njihovom karakteru. :hajduk1

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 135 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 121 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO