HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 lip 2026, 11:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 138 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 16 svi 2012, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 108291
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kupi koji ti ljepše izgleda. Svaki dan ćeš u njega gledati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 16 svi 2012, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12337
Isti su. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 16 svi 2012, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19712
Onda kupi oba, nece da se bace. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 16 svi 2012, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 108291
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ako je pravljen u Koreji moraš paziti da nije primjerak od ponedjeljka, kad su radnici ulijenjeni od vikenda.
Ako je pravljen u Kini onda ti svejedno, oni rade svih 7 dana u tjednu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 18 svi 2012, 19:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 25347
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Lebowski je napisao/la:
Planiram u Zagrebu uzeti a bitno je samo da ne pravi probleme-da normalno pokreće igre bez trzanja, gledanje filmova spajanjem na plazmu i standardno. Pretpostavljam da dođe sva oprema uz njega jer je to u HP prodavnici. Vidim da ima sistem FreeDos a valjda se da snimiti i Windows pored.

Cijena za svaki je 3600 kn. Možda neočekivano obzirom da prvi djeluje bolji.

U biti su isti ali razlika je u procesoru i grafičkoj a nemam pojma šta je bolje.

Zašto su ovako jeftini? ŠTa im fali?

http://hpstore.hr/index.php/prijenosna- ... ion-g6--g7


Imaš li povrat PDV-a?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 18 svi 2012, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12337
Ne razumijem se baš u to, tamo na stranici piše cijena a i mailom su javili da je PDV uračunat u nju.

Može li se šta dobiti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 18 svi 2012, 22:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2012, 16:58
Postovi: 91
Lebowski je napisao/la:
Ne razumijem se baš u to, tamo na stranici piše cijena a i mailom su javili da je PDV uračunat u nju.

Može li se šta dobiti?


Može, cijeli iznos PDVa (u Hrvatskoj 22%?) možeš dobiti nazad, no na ulazu u BiH ćeš morati platiti Federaciji porez (17%?)...
Jedino ako znaš nekoga na granici da te provuče bez carinjenja...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 18 svi 2012, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5112
Lokacija: Mali noćni razgovori
Lebovski ja ti imam HP Pavilion g7
Intel Pentium Dual Core 2.10GHz 4 Gige memorija, 17 inča.
To je sve što znam o njemu :D

A kompjuter :smajl052

Katastrofa.... samo 512 RAM.
Usput da pitam ako bih proširila memoriju bi li mi bio brži komp s obzirom da je 32-bitni, ne 64. Ima li to veze?

Uglavnom, kad ga upalim treba mu 5 minuta da nadođe, a u međuvremenu zujiiiiiiii...
Pogasila sam sve programe koji su prije automatski startali sa windowsom, rasteretila malo pretrpane diskove i uradila defragmentaciju, al džaba.

Kad otvorim više tabova sve zakoči i dole mi iskoči ono nešto virtual memory low.

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 18 svi 2012, 23:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2012, 16:58
Postovi: 91
Sayuri je napisao/la:
Usput da pitam ako bih proširila memoriju bi li mi bio brži komp s obzirom da je 32-bitni, ne 64. Ima li to veze?

Uglavnom, kad ga upalim treba mu 5 minuta da nadođe, a u međuvremenu zujiiiiiiii...
Pogasila sam sve programe koji su prije automatski startali sa windowsom, rasteretila malo pretrpane diskove i uradila defragmentaciju, al džaba.

Kad otvorim više tabova sve zakoči i dole mi iskoči ono nešto virtual memory low.


Naravno da bi bio brži, pretpostavljam da je to prilično star komp čim ima samo 512MB memorije.
Meni nekada Firefox na dosta jačem računalu zaledi na par sekundi ako imam dosta otvorenih tabova koji troše resurse, mogu misliti kako je tebi na 512MB...
Kupi barem jednu pločicu od 1GB, sve preskeniraj za viruse, očisti registry (http://www.piriform.com/ccleaner), defragmentiraj i ako se i dalje bude tako sporo palio, uradi backup i kompleteno reinstaliraj windowse (jako je lako to uraditi) i onda si 100% mirna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 00:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5112
Lokacija: Mali noćni razgovori
Ccleaner imam od prvog dana. Ma star je komp...nekih 6 godina i na njemu mi je apsolutno sve.
Eto, imam laptop milion puta brži, al ja opet na kompu kad trebam na internet, dok laptop koristim za druge stvari.

Hvala ti.

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 00:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2012, 16:58
Postovi: 91
Ništa :)
Btw, nemoj se smijati :zubati , jesi li ikada usisala komp? :sega
Ozbiljno, ako nisi, digni poklopac sa strane kompa i usiši prašinu sa svih komponenti do kojih možeš lako doći :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 00:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5112
Lokacija: Mali noćni razgovori
Jesam :D
Radim to svako 3 mjeseca otprilike. Najprije mi brat skine poklopac, pa ja usisam, a ova osjetljivija područja očistim četkicom za puder. Znaš one velike četkice za puder u kamenu... Dobila jednom, a puder inače ne koristim, tako da mi je četkica poslužila za to.
Ma bude na cooleru bruka prašine.

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 00:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 108291
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sad znam zašto ti je crkao.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 00:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64238
Lokacija: DAZP HQ
Sayuri je napisao/la:
Jesam :D
Radim to svako 3 mjeseca otprilike. Najprije mi brat skine poklopac, pa ja usisam, a ova osjetljivija područja očistim četkicom za puder. Znaš one velike četkice za puder u kamenu... Dobila jednom, a puder inače ne koristim, tako da mi je četkica poslužila za to.
Ma bude na cooleru bruka prašine.


zanimljivo, dakle čist ten.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 00:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2012, 16:58
Postovi: 91
Ma štapići za uši su zakon :zubati
Mene je živciralo to drndanje na starom kompu dok bih gledao filmove pa sam jednom sve skinuo, počistio i vratio, i sada minimalno drnda :zubati
Ništa, kupi pločicu od 1GB (max 15ak KM) malo očisti i vidi kako će onda raditi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 00:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2012, 16:58
Postovi: 91
dudu je napisao/la:
zanimljivo, dakle čist ten.

Ili zakleta feministkinja koja ne koristi te moderne stvarčice i ima dlakave pazuhe :nanana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 00:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64238
Lokacija: DAZP HQ
nije taj slučaj, pratim već dugo i slažem puzzle.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 00:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5112
Lokacija: Mali noćni razgovori
Chorus je napisao/la:
Ma štapići za uši su zakon :zubati
Mene je živciralo to drndanje na starom kompu dok bih gledao filmove pa sam jednom sve skinuo, počistio i vratio, i sada minimalno drnda :zubati
Ništa, kupi pločicu od 1GB (max 15ak KM) malo očisti i vidi kako će onda raditi.


A to meni zuji kad ga palim i kad mi se apdejtuje antivirus npr. Vikendom ujutro uvijek ista procedura. Iskočim iz kreveta i upalim komp....dok se on pali ja ovamo obavim jutarnju higijenu i napravim kafu. Tek onda mogu koristiti net :zubati

Kupiću :palacgore2

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 00:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64238
Lokacija: DAZP HQ
Sayuri je napisao/la:
Chorus je napisao/la:
Ma štapići za uši su zakon :zubati
Mene je živciralo to drndanje na starom kompu dok bih gledao filmove pa sam jednom sve skinuo, počistio i vratio, i sada minimalno drnda :zubati
Ništa, kupi pločicu od 1GB (max 15ak KM) malo očisti i vidi kako će onda raditi.


A to meni zuji kad ga palim i kad mi se apdejtuje antivirus npr. Vikendom ujutro uvijek ista procedura. Iskočim iz kreveta i upalim komp....dok se on pali ja ovamo obavim jutarnju higijenu i napravim kafu. Tek onda mogu koristiti net :zubati

Kupiću :palacgore2


hm, fit i šlank.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 00:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2012, 16:58
Postovi: 91
Dudu, to sve evidentiraš? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 00:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64238
Lokacija: DAZP HQ
crtam. sad zasad izgleda ko frankenstein zbog par kontradiktornih napisa, ali bože moj, ispast će na kraju na nešto.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 00:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2012, 16:58
Postovi: 91
Navođenje na krivi put maybe?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 00:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5112
Lokacija: Mali noćni razgovori
Ne offirajte više :kava

Bila kao Claudia Cardinale iz mladih dana ili kao Isidora Bjelica kakve vam koristi od toga :nanana

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 00:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2012, 16:58
Postovi: 91
Meni (neznam za Dudu-a) ne baš velike, no možda bi BBCa zanimalo :zubati

Ontopic, pokriješ ga jastukom i mirna Bosna i Hercegovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 19 svi 2012, 07:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12337
Sayuri je napisao/la:
Lebovski ja ti imam HP Pavilion g7
Intel Pentium Dual Core 2.10GHz 4 Gige memorija, 17 inča.
To je sve što znam o njemu :D

A kompjuter :smajl052

Katastrofa.... samo 512 RAM.
Usput da pitam ako bih proširila memoriju bi li mi bio brži komp s obzirom da je 32-bitni, ne 64. Ima li to veze?

Uglavnom, kad ga upalim treba mu 5 minuta da nadođe, a u međuvremenu zujiiiiiiii...
Pogasila sam sve programe koji su prije automatski startali sa windowsom, rasteretila malo pretrpane diskove i uradila defragmentaciju, al džaba.

Kad otvorim više tabova sve zakoči i dole mi iskoči ono nešto virtual memory low.


I kakav je ovaj g7, jesi li kad primjetila da šta koči, ima li kakvu manu, je li lijep? :zubati

Što se tiče starog računara najbolji način da ti dugo radi kako treba je da reinstaliraš windows, snimiš brz antivirus tipa eset internet security ili avast, da ne instaliraš nikakve programe za čišćenje i ubrzavanje računara, nikakve teme, da koristiš portabilne programe, surfaš u google chromeu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 138 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO