HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 20:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1029 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 42  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 08:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
@pdv dušo dobro došla prvo :* šaljem puno, punoooo!


A ne bi citirala cijeli zabin post ni tvoj odgovar... kako god bilo ja u vezi vas stojim iza svog mišljenja. To već znaš.

@žaba, ti bi se kao relativno obrazovan čovjek trebao zapitati zašto se ne uklapa tvoja superiorna ličnost ni na jedan forum. Ti možda nisi loša osoba ali definitivno imaš problema u komunikaciji.

Što se tiče tog izazova koji sam bacila Ministru, kako je pdv bolja od njega, ja njega dovoljno poznajem i znam da voli takve žene. Obrazovane, pametne i atraktivne.

Nije uopće bilo do usporedbe njihove stručnosti. Ne budi bukvalac.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 08:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
stručnjakinja pdv je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:

Dobro, onda je moguce i protein strucnjak u jednom manjem djelu tog sirokog pojma.

Inace ima angdota sa doticnom, kako je ono navijacki forum, a navijaci manje vise sve debil do debila, mislim ovi ultrasi koji se ustvari otvoreno srame navijaca, pa je cesta tema nogomet, tako su oni mene uvjeravali u one bedastoce kakve se znaju pojaviti i ovdje, kontra svih argumenta i tako kao takvi konstantno ostajali posrani( kad smo vec kod toga izraza) i doveli oni tu kao strucnjaka pdv da mene razmontira, i zaista iskopala zena sve podatke, ajde reko tu smo da naucimo, kad imam sto vidjeti, podatci potvrdiili sve sto sam ja onako otprilike govorio neznajuci za prave podatke... zena utekla na pp s teme pod izgovorom kako se meni ne moze obajsniti, a inkvisa se izlano da mu se pravdala na pp , a ja bijah optuzen da sam pobjegao i vratio se tek sutra :) kad je zena vec otisla s teme na pp... i uglavnom otada, odkad dobih sve podatke o poslovanju, donacijama grada Dinamu... ja postadoh cak i poznati branitelj hr nogometa. :dinamo :hajduk


Gospon Zaba, dobra večer!

Inače nemam običaj dolaziti na druge forume i pisati litanije što je valjda jasno iz svih ovih godina kada se nisam dala uvući u svađe i razne izljeve žuči. No, ne mogu odoljeti kada me proziva jedan frajer :tt1 Ispod svake razine mog dostojanstva je ''klanje'' sa dokonim ljuštiteljicama krumpira željnih novih nastavka ''Kako sam te milovao u zaleđu'', ali vi gospon Zaba...uh, krv odmah uzavrije :wub

Voljela bih odmah razjasniti nekoliko pomalo glupastih pretpostavkih koje su izišle iz vašeg virtualnog pera, a glase ovako: ''... i doveli oni tu kao strucnjaka pdv da mene razmontira...'' Naime, ja nisam krava da me netko voda. Nisam ni pseto da me netko na uzici vuče. Kako imate priliku vidjeti i u ovoj dinamičnoj raspravici, mene nitko ne zove...ja sama dođem. Nadalje, ne znam otkud ova konstrukcija da sam stručnjakinja, ali mi je drago što me tako oslovljavate i moram priznati da ste čovjek s ukusom. Npr. neki čoban bez ikakvih estetskih mjerila za izvrsnost bi se pretvorio u, štono mi u najlipšen gradu na svitu volimo reći peškarušu, i pričao o jednoj ljupkoj dami iza leđa, ali ne i vi. Odabrali ste biti baba s mjerom :thumbup1 i očešati svoj jezik o ni manje ni više nego stručnjakinju. Fino i što bi omladina rekla - lajkam.

Što se tiče rasprave za koju navodite da smo vodili na forumu ne znam što bih komentirala. Nažalost, moram vas razočarati jer se te rasprave ne sjećam. Da ste bili uvjerljivi i razmontirali me vjerojatno bih je zapamtila. Naime, čovjek svaki pad ili udarac pamti kao što ste vi tu našu razmjenu mišljenja. Kontradiktoran vam je ovaj dio u kojem navodite kako sam vam navela podatke koji su potvrdili vaše mišljenje. Osoba mora biti retardirana kada u raspravi ne bi shvatila da se slaže s nekim, a ja to ne volim mislit za sebe. Pretpostavljam da sam vam podatke vadila jer ste govorili suprotno od mene. Zaista mi je žao što vas je pogodilo jer mi nije bila namjera uvrijediti vas i zaista svaki razgovor na forumu shvaćam kao razmjenu mišljenja i nema potreba izljevati žuč niti naricati po drugim forumima. To priliči ženama, ali velikim dečkima baš i ne. :tank

Dio u kojem pišete kako sam pobjegla i slično ne mogu uzeti kao nešto ozbiljno. Nikad s rasprave nisam pobjegla osim kada, nakon previše puta objašnjenje i ponovljene priče, ne nalazim više smisla u istoj. Ja nisam pička da bježim, jasno misli se u karakternom smislu. Recimo da jesam onda bih otišla na neki forum i pričala drugim ljudima koji ne poznaju tu virtualnu osobu kako sam je pobijedila u nekoj raspravi. :hajduk1

Nemam vam više što reći, ali sam se zaista trudila pisati polako kako bi mogli shvatiti moju poantu. U željnom iščekivanju vašeg gospodskog odgovora srdačno vas pozdravljam sa željom da ugodno forumašite na mjestima gdje nema proteina.


Vaša milostiva stručnjakinja pdv :smartass



P.S. Sarice, koristim ovo pisamce da te pozdravim. Nadam se da si mi i dalje lijepa, pametna i dobra. :wub


Let's talk dirty - transfer pricing, amortisation, capitalised R&D, BDD provision, ESOP fair value, VAT accruals :drool

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 08:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ko je sad ta "pdv" ? Čisto da znam ko će mi "nedostajati".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 08:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
dudu je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:

To nije istina. Stilijana je vanredno lijepa djevojka. Pametna i uspješna. Pdv bi te izula iz cipela u tvojoj struci. O izgledu da ne govorim.
Kruleta i Ribi poznaješ .. tako da nemam ja što kome ovdje prodavati. Mislim da sam u nekom prošlom životu bila muškog roda, volim lijepe žene :D

A možda još i eksperimentiram sa seksualnosti :P

Uglavnom, hoću demantirati Celjin odnos prema ženskom puku. Da navodno misli okoristiti se išao bi na mladju forumsku populaciju a ne stariju.

Upotrijebi logiku :) primijeni svoj slučaj.


Daj me podsjeti, je li Stiliana iz Posušja ili je bila Red Sonja, znam da sam jednom solo sjeo na kavu u Posušje i javio se nekom da navrati na kavu. Ispostavilo se da je bila u tom bircu pola sata ranije.

Eh moje sudbine, niti sam u Posušju dogovorio date, niti sa zlatnom ribicom svojevremeno, sve me odbile, a nemaju pojma šta su propustile. :D

Stilijana je dubrovkinja. Plava, pametna i prelijepa.

Poslovno uspješna...i ovo sve ti mogu potvrditi ostale nabrojane cure.

Mislim da je Sonja iz Posušja da si je nagovarao na dejt par puta, jer bi kažeš oborila tvoju baku s nogu iz istog su kraja :D

Sjećaš se sada?

Uglavnom, fakat sam rekla istinu u vezi njih 4. Bilo to nekom po gustu ili ne.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 09:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58741
Lokacija: DAZP HQ
Znam ja tri plavuše iz Dubrovnika, jedna je Nea, druga je Knegina kćer, a treću znam još iz srednjoškolskih dana, ima u njoj 185 cm. Koja je stiliana, sve tri su plave i uspješne? :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 09:09 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
dudu je napisao/la:
Znam ja tri plavuše iz Dubrovnika, jedna je Nea, druga je Knegina kćer, a treću znam još iz srednjoškolskih dana, ima u njoj 185 cm. Koja je stiliana, sve tri su plave i uspješne? :D


Ona koja je uz sve to i preljepa.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 09:15 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Leeroy Jenkins je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Znam ja tri plavuše iz Dubrovnika, jedna je Nea, druga je Knegina kćer, a treću znam još iz srednjoškolskih dana, ima u njoj 185 cm. Koja je stiliana, sve tri su plave i uspješne? :D


Ona koja je uz sve to i preljepa.

Moze mi se javiti na PP. Volim lepe, atraktivne cure,zene i jos sa mora, jug Dalmacije ili Hercegovina. To je vatrena i temperamentna zdrebica. Trebam i strucnjaka za izbjegavanje pdva te podizanje gotovine bez placanja drzavi obavjeza.

Javite se hitno, da se dogovorimo oko poslovnog angazmana, mogu doci i na letovanje, da mi iznajmite apartman.
Svaka opcija pase i odgovoara. Navijam za CZ, sakupljam slicice raznih valuta, volim sve sto vole mladi.
Sifra : plavooki lav 43.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 09:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58741
Lokacija: DAZP HQ
Leeroy Jenkins je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Znam ja tri plavuše iz Dubrovnika, jedna je Nea, druga je Knegina kćer, a treću znam još iz srednjoškolskih dana, ima u njoj 185 cm. Koja je stiliana, sve tri su plave i uspješne? :D


Ona koja je uz sve to i preljepa.

Sve tri su lijepe.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 10:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
dudu je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:

Ona koja je uz sve to i preljepa.

Sve tri su lijepe.


Moje se informacije plaćaju. No ne novcima. Informacije samo za AID :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 10:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6115
SarajkaDjevojka je napisao/la:
@pdv dušo dobro došla prvo :* šaljem puno, punoooo!


A ne bi citirala cijeli zabin post ni tvoj odgovar... kako god bilo ja u vezi vas stojim iza svog mišljenja. To već znaš.

@žaba, ti bi se kao relativno obrazovan čovjek trebao zapitati zašto se ne uklapa tvoja superiorna ličnost ni na jedan forum. Ti možda nisi loša osoba ali definitivno imaš problema u komunikaciji.

Što se tiče tog izazova koji sam bacila Ministru, kako je pdv bolja od njega, ja njega dovoljno poznajem i znam da voli takve žene. Obrazovane, pametne i atraktivne.

Nije uopće bilo do usporedbe njihove stručnosti. Ne budi bukvalac.


Nemam se ja što zapitavati kad je stvar jasna, ja se nemam namjeru uklapati niti družiti po forumima niti pratim većinu tema, nekoliko puta sam pisao kako je moja namjera ukazati ljudima na zablude i raskrinkati mitove, najveća masovna zabluda ovog foruma je dugo godina bila kako je HR naš neprijatelj i to sam imao potrebu ljudima objasniti jer je to bilo ovdje previše masovno, čak postajalo i opasno jer je počelo uzimati maha... i logično da se prema ljudima koji se suprotstave masi stvara masovni optpor, na onom forumu sam uglavnom pisao o još većem mitu kojega je stvorila neprijateljska propaganda kako je vodstvo saveza uništilo hrvatski nogomet i kako radi toga treba podržati rušenje reprezntacije i dinama kao i njihovo izbacivanje iz natjecanja, a to je opet štetno i loše za narod i državu... i opet ista stvar indoktrirnirana masa , uvjerena u snagu zbog masovnosti, ne trpi one koje im ukazuju da su u zabludi.
A oštrija retorika se razvila kao odgovor na najnižu moguću razinu komunikacije koja je zbog navdenih razloga usmjerena prema meni.

Što se tiče pdv, nisam mislio pisati o njoj , ali kako je spomenuta sjetio sam se te angdote o podatcima kojima je razbila mitove o gradskim milionima od kojih živi dinamo, ovo što sam o njoj rekao rekao je više puta rečeno otvoreno i tamo tako da to nije nikakvo očešavanje i logičnije bi bilo da je na to odgovorila na mjestu događaja, a ne se ovdje registrirala da odgovori.
Što se tiče nje vs Minstra, koji također točno zna što ja o njemu mislim i čuo je sve što je imao za čuti, spomenuto je kako bi netko s njime obrisao pod , a u što je ne vjerujem,... a pdv je osoba , da ti pravo kažem s kojom sam ja tamo volio razgovarati i koja je bila kvalitetan sugovrnik, možda čak i najbolji, međutim komunikacija naprasno prestala nakon spomenutog događaja kada je sa teme otišla na pp pisati o meni, a kominikacija nije prestala s moje strane nego njene. Dakle kvalitetean sugovrnik koji je po meni zašao u ekstremnu ekonomsku doktrinu jednako kao i protein.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 10:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Ne znam što se dogodilo. Ja mislim da su pdv i Stilijana čak i na teškim temama poštene sugovornice. Dakle ja sam imala milion duela gdje kad su njih dvije imale ovlasti na inkvijevom forumu i ni u jednom trenutku se nikad nisam osjećala ugroženom jer su bile na svom teritoriju. Naprotiv. Ravnopravno smo replicirale jedne drugima bez ikakvih namjera o intrigama i lažima te ogovaranjima po pp da ne govorim.

Postovi to mogu dokazati. Godinama.


Krule i ribi slabo su se zanimale politikom i ostalim sličnim temama pa je naše druženje bilo na jedom drugom stepenu. No prisnost nije nedostajala.

Pdv i Stilijana su stvarno korektne i druzeljubive djevojke za koje ja mogu sve najbolje jedino reći tokom ovih godina poznanstva

Znači ući na hrhb bez da ikoga poznajem i da te četiri ženske osobe ostanu dosljedne svojim principima i ne ugrožavaju me ama baš nijednom kad je nacionalnost u pitanju za mene je odlika karaktera i normalnosti.

To ne bi mogla reći za pojedine druge koje su svoju žuč i bolest prenijele i ovdje pokušavajući utjecati neprekidnim boravkom na uređivačku politiku foruma.

Meni se pak živo jebe za njihov monoton i dosadan život i još jednom želim dobrodošlicu pdv... ne radi moralne potpore meni nego zato što je kvalitetan sugovornik.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 kol 2016, 23:40
Postovi: 8
Zabinjo, čemen laži i objede kano da smo vekovni neprijatelji?

Do današnjeg dana nisam ni znala da smo u sukobu ili da smo prestali komunicirati. Zapravo, ja sam mislila da smo prestali komunicirati jer si ti otišao s foruma. Pojma nisam imala da je komunikacija prestala s moje strane. Baš se ponašaš kao žena u pms. Bezveze.

Jel' to ova tema di smo se pokefali? http://www.hrhb.info/showthread.php?t=202&page=40

Ne vidim ništa strašno ni vrijedno takvog prezira spram moje malenkosti. I u toj temi sam objasnila sve što je trebalo tako da izmišljotine nije mi rekla na hrhb forumu nego tek tu kme..bluć...truć... su opet posljedica gore spomenutih laži.

No, završimo s pričom. Tema je tu, kome se čita neka čita...kome se ne čita opet dobro. Nema smisla prepucavanjima ljudima zagađivati virtualni prostor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 kol 2016, 23:40
Postovi: 8
Ministry of Sound je napisao/la:
stručnjakinja pdv je napisao/la:

Gospon Zaba, dobra večer!

Inače nemam običaj dolaziti na druge forume i pisati litanije što je valjda jasno iz svih ovih godina kada se nisam dala uvući u svađe i razne izljeve žuči. No, ne mogu odoljeti kada me proziva jedan frajer :tt1 Ispod svake razine mog dostojanstva je ''klanje'' sa dokonim ljuštiteljicama krumpira željnih novih nastavka ''Kako sam te milovao u zaleđu'', ali vi gospon Zaba...uh, krv odmah uzavrije :wub

Voljela bih odmah razjasniti nekoliko pomalo glupastih pretpostavkih koje su izišle iz vašeg virtualnog pera, a glase ovako: ''... i doveli oni tu kao strucnjaka pdv da mene razmontira...'' Naime, ja nisam krava da me netko voda. Nisam ni pseto da me netko na uzici vuče. Kako imate priliku vidjeti i u ovoj dinamičnoj raspravici, mene nitko ne zove...ja sama dođem. Nadalje, ne znam otkud ova konstrukcija da sam stručnjakinja, ali mi je drago što me tako oslovljavate i moram priznati da ste čovjek s ukusom. Npr. neki čoban bez ikakvih estetskih mjerila za izvrsnost bi se pretvorio u, štono mi u najlipšen gradu na svitu volimo reći peškarušu, i pričao o jednoj ljupkoj dami iza leđa, ali ne i vi. Odabrali ste biti baba s mjerom :thumbup1 i očešati svoj jezik o ni manje ni više nego stručnjakinju. Fino i što bi omladina rekla - lajkam.

Što se tiče rasprave za koju navodite da smo vodili na forumu ne znam što bih komentirala. Nažalost, moram vas razočarati jer se te rasprave ne sjećam. Da ste bili uvjerljivi i razmontirali me vjerojatno bih je zapamtila. Naime, čovjek svaki pad ili udarac pamti kao što ste vi tu našu razmjenu mišljenja. Kontradiktoran vam je ovaj dio u kojem navodite kako sam vam navela podatke koji su potvrdili vaše mišljenje. Osoba mora biti retardirana kada u raspravi ne bi shvatila da se slaže s nekim, a ja to ne volim mislit za sebe. Pretpostavljam da sam vam podatke vadila jer ste govorili suprotno od mene. Zaista mi je žao što vas je pogodilo jer mi nije bila namjera uvrijediti vas i zaista svaki razgovor na forumu shvaćam kao razmjenu mišljenja i nema potreba izljevati žuč niti naricati po drugim forumima. To priliči ženama, ali velikim dečkima baš i ne. :tank

Dio u kojem pišete kako sam pobjegla i slično ne mogu uzeti kao nešto ozbiljno. Nikad s rasprave nisam pobjegla osim kada, nakon previše puta objašnjenje i ponovljene priče, ne nalazim više smisla u istoj. Ja nisam pička da bježim, jasno misli se u karakternom smislu. Recimo da jesam onda bih otišla na neki forum i pričala drugim ljudima koji ne poznaju tu virtualnu osobu kako sam je pobijedila u nekoj raspravi. :hajduk1

Nemam vam više što reći, ali sam se zaista trudila pisati polako kako bi mogli shvatiti moju poantu. U željnom iščekivanju vašeg gospodskog odgovora srdačno vas pozdravljam sa željom da ugodno forumašite na mjestima gdje nema proteina.


Vaša milostiva stručnjakinja pdv :smartass



P.S. Sarice, koristim ovo pisamce da te pozdravim. Nadam se da si mi i dalje lijepa, pametna i dobra. :wub


Let's talk dirty - transfer pricing, amortisation, capitalised R&D, BDD provision, ESOP fair value, VAT accruals :drool


Volim dobre ekonomske rasprave. Ako je protivnik dostojan moje pažnje, tim je zadovoljstvo i veće. :clap

Samo mi to nije bila misao vodilja registriranja na ovaj forum, a kako nemam običaja pisati na nekoliko mjesta onda odabirem ono na kojem sam doma, a to su integralisti. Ali, hvala na pozivu :herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
stručnjakinja pdv je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Let's talk dirty - transfer pricing, amortisation, capitalised R&D, BDD provision, ESOP fair value, VAT accruals :drool


Volim dobre ekonomske rasprave. Ako je protivnik dostojan moje pažnje, tim je zadovoljstvo i veće. :clap

Samo mi to nije bila misao vodilja registriranja na ovaj forum, a kako nemam običaja pisati na nekoliko mjesta onda odabirem ono na kojem sam doma, a to su integralisti. Ali, hvala na pozivu :herceg_bosna


Radio bih ukrstio koplja, ali ne mogu raspravljati jer jednostavno nemam nekog stava niti nekakve ekonomske politike ili vizije koju želim braniti ili reklamirati.

Što se tiče računovodstva, nisam to po struci, ali sam završio na prvom mjestu u tom predmetu na jednom elitnom američkom sveučilištu (doduše to bijaše prije dvije godine pa znanje pomalo atrofira). Profesor toga predmeta je inače savjetnik Apple UO. A profesorica (za jedan drugi predmet) je bila članica IASB-a.

Sada (između ostalih 10-ak uloga u jednoj novoj kompaniji) moram biti i računovođa. No, postojanje Cloud accounting softvera čini moj posao lakim. E sad, kad te imam tu, da te iskoristim kao resurs - znaš li postoji li cloud accounting koji je prilagođen za BiH i HR? Koliko vidim, MYOB, XERO i INTUIT imaju samo neke globalne verzije koje možeš koristiti ali onda moraš sam unijeti sve lokalne specifičnosti.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 14:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6115
stručnjakinja pdv je napisao/la:
Zabinjo, čemen laži i objede kano da smo vekovni neprijatelji?

Do današnjeg dana nisam ni znala da smo u sukobu ili da smo prestali komunicirati. Zapravo, ja sam mislila da smo prestali komunicirati jer si ti otišao s foruma. Pojma nisam imala da je komunikacija prestala s moje strane. Baš se ponašaš kao žena u pms. Bezveze.

Jel' to ova tema di smo se pokefali? http://www.hrhb.info/showthread.php?t=202&page=40

Ne vidim ništa strašno ni vrijedno takvog prezira spram moje malenkosti. I u toj temi sam objasnila sve što je trebalo tako da izmišljotine nije mi rekla na hrhb forumu nego tek tu kme..bluć...truć... su opet posljedica gore spomenutih laži.

No, završimo s pričom. Tema je tu, kome se čita neka čita...kome se ne čita opet dobro. Nema smisla prepucavanjima ljudima zagađivati virtualni prostor.


Nisam ni rekao da smo u sukobu, pogotovo nisam nesto slagao, a tek nema" takvog prezira "prema tebi.
Buduci da si spomenuta kao netko tko bi s nekime pomeo pod, a sto meni nije pilo vodu jer taj ma koliko ja s njim bio u sukobu i ma koliko me banirao bez suvislog razloga, valja reci da nesto ipak zna, npr ja sam ga na pp pitao za privatne savjete.. ja sam reagirao, a usput se sjetio i angdote koju sam ispricao.
Nekad samo razgovarali ugodno i svrsishodno , ja sam te uvazavo i postivao kao sto sam vec rekao , a spomenuti razgovor , koji je meni dao vrijedne podatke , je bio i posljednji .
A to sto si s teme otisla na pp je sada ipak samo dio angdote i zajebancije s ministrom i aluzijom s moje strane kako bi doticni protein u tom slucaju s njim pomeo pod. Znaci nisam ocekivao da cec ekspresno biti obavjestana, nego sam mislio kako ovdje spomen nepoznata tri slova pdv nece nitko shvatiti osobno, kao sto je dio angdote i Inkvisina optuzba kako samo ja pobjegao i vratio se sutra :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Ako misliš da sam ja pdv obavijestila uvjeravam te da si paranoican.

Moze ti i potvrditi djevojka.

Dobila sam pp od nje pa udje da vidim i ujedno razuvjerim te u zabludama.

Mail mi povezan s forumom. I to važan koji pratim iz sata u sat. Tako da...

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 16:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6115
A ja uvjeravam tebe da si ti paranoicna, buduci da niti sam tebe spomenuo niti imam pojma tko je ekspresno obavijestio niti je bitno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 17:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Da pozdravim gospodu chat nicka i Leeroy Jenkinsa prije ponovnog polaska. Alal vam vera momci. Poyy.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 19:09 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Tuta je napisao/la:
Da pozdravim gospodu chat nicka i Leeroy Jenkinsa prije ponovnog polaska. Alal vam vera momci. Poyy.


Pozz Tutane, vrati nam se brzo.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 21:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 kol 2016, 23:40
Postovi: 8
Ministry of Sound je napisao/la:
stručnjakinja pdv je napisao/la:

Volim dobre ekonomske rasprave. Ako je protivnik dostojan moje pažnje, tim je zadovoljstvo i veće. :clap

Samo mi to nije bila misao vodilja registriranja na ovaj forum, a kako nemam običaja pisati na nekoliko mjesta onda odabirem ono na kojem sam doma, a to su integralisti. Ali, hvala na pozivu :herceg_bosna


Radio bih ukrstio koplja, ali ne mogu raspravljati jer jednostavno nemam nekog stava niti nekakve ekonomske politike ili vizije koju želim braniti ili reklamirati.

Što se tiče računovodstva, nisam to po struci, ali sam završio na prvom mjestu u tom predmetu na jednom elitnom američkom sveučilištu (doduše to bijaše prije dvije godine pa znanje pomalo atrofira). Profesor toga predmeta je inače savjetnik Apple UO. A profesorica (za jedan drugi predmet) je bila članica IASB-a.

Sada (između ostalih 10-ak uloga u jednoj novoj kompaniji) moram biti i računovođa. No, postojanje Cloud accounting softvera čini moj posao lakim. E sad, kad te imam tu, da te iskoristim kao resurs - znaš li postoji li cloud accounting koji je prilagođen za BiH i HR? Koliko vidim, MYOB, XERO i INTUIT imaju samo neke globalne verzije koje možeš koristiti ali onda moraš sam unijeti sve lokalne specifičnosti.


Nisam sigurna da razumijem pitanje jer ne znam da li te zanima nekakva cloud platforma gdje ćete vi sejvati svoju bazu ili te zanima konkretno softversko rješenje što se tiče isključivo računovodstva i financija. Što se tiče ovog prvog znam da je HT često reklamirao svoje cloud poslovne aplikacije. Sad koliko je to dobro i cjenovno pristupačno za tvoju firmu ne bi znala. Pretpostavljam da su oni među boljima jer imaju najjači sustav. Znam i da je Combis razvijao nešto slično, ali kako su oni sestinske firme onda na isto dođe.

Što se tiče računovodstvenih programa, najbolje je uzimati iz domicilne zemlje u kojoj ti je stvarno mjesto poslovanja. Razlog tome su razni zakoni i obrasci koji se na mjesečnoj bazi znaju mijenjati pa ti to informatičari stalno ažuriraju. Svaki strani program ćeš morati nadograđivati i usklađivati s našim zakonodavstvom. Inače, najbolji su programi koje u firmama razvijaju informatičari. Recimo, vlasnik nekog knjigovodstvenog servisa zaposli informatičara koji točno po njegovim uputama kreira programsku shemu.

Koji će program firma odabrati ovidi o nekoliko čimbenika. Prvo je li je riječ o malom biznisu ili velikom. Pa ako je o malom jel' neki obrt ili baš malo poduzeće jer se primjenjiju različiti knjigovodstveni sustavi i računovodstveni standardi. Pa jel' to neki veći sustav koji ima profitne centre pa ti trebaju različite i detaljnije vrste izvještaja koje ćeš na dnevnoj bazi morat prezentirati Upravi, pa o kojoj je djelatnosti riječ itd. Npr. privatne klinike imaju skroz drugačiji softver od većine trgovačkih društava jer moraju biti povezane sa zdravstvom u nekim dijelovima da sada ne idem u širinu. Ili od dva velika poduzeća jedno može bit HT i njemu će savršeno odgovarati SAP jer je dosta detaljan i ''usporen'' program, ali u takvoj jednoj firmi moraju postojati detaljno razrađeni sustavi kontrole i takva si firma može priuštiti počeke na tržištu koje neka druga firma koja živi od izrade informatičkih rješenja i uvoza te preprodaje informatičke opreme ne može jer ga kupac neće čekati.

Zajedničko svim pružateljima softverskih rješenja za knjigovodstvene probleme je da ih dosta treba određeni vid nadogradnje, a informatička podrška im obično nije dovoljno jaka da bi zadovoljila profil kupaca. No, nema ni dosta firmi koje su previše zahtjevne pa se nekako krpaju. Što se mene osobno tiče, najbolji program u kojem sam dosada radila je F4B ali je dosta skup i isključivo za veće sustave. Eto, nadam se da sam bar malo pomogla. Ako sam fulala temu, ti opet pitaj :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 kol 2016, 23:40
Postovi: 8
zaba1111 je napisao/la:
stručnjakinja pdv je napisao/la:
Zabinjo, čemen laži i objede kano da smo vekovni neprijatelji?

Do današnjeg dana nisam ni znala da smo u sukobu ili da smo prestali komunicirati. Zapravo, ja sam mislila da smo prestali komunicirati jer si ti otišao s foruma. Pojma nisam imala da je komunikacija prestala s moje strane. Baš se ponašaš kao žena u pms. Bezveze.

Jel' to ova tema di smo se pokefali? http://www.hrhb.info/showthread.php?t=202&page=40

Ne vidim ništa strašno ni vrijedno takvog prezira spram moje malenkosti. I u toj temi sam objasnila sve što je trebalo tako da izmišljotine nije mi rekla na hrhb forumu nego tek tu kme..bluć...truć... su opet posljedica gore spomenutih laži.

No, završimo s pričom. Tema je tu, kome se čita neka čita...kome se ne čita opet dobro. Nema smisla prepucavanjima ljudima zagađivati virtualni prostor.


Nisam ni rekao da smo u sukobu, pogotovo nisam nesto slagao, a tek nema" takvog prezira "prema tebi.
Buduci da si spomenuta kao netko tko bi s nekime pomeo pod, a sto meni nije pilo vodu jer taj ma koliko ja s njim bio u sukobu i ma koliko me banirao bez suvislog razloga, valja reci da nesto ipak zna, npr ja sam ga na pp pitao za privatne savjete.. ja sam reagirao, a usput se sjetio i angdote koju sam ispricao.
Nekad samo razgovarali ugodno i svrsishodno , ja sam te uvazavo i postivao kao sto sam vec rekao , a spomenuti razgovor , koji je meni dao vrijedne podatke , je bio i posljednji .
A to sto si s teme otisla na pp je sada ipak samo dio angdote i zajebancije s ministrom i aluzijom s moje strane kako bi doticni protein u tom slucaju s njim pomeo pod. Znaci nisam ocekivao da cec ekspresno biti obavjestana, nego sam mislio kako ovdje spomen nepoznata tri slova pdv nece nitko shvatiti osobno, kao sto je dio angdote i Inkvisina optuzba kako samo ja pobjegao i vratio se sutra :)


Tema je tu, tko će čitati nek čita, a tko neće ne mora. Nema potrebe za ponavljanjem tvoje istine kada se sve može provjeriti. Ali, ponavljam opet, za mene završena priča.

E, da došla sam se javit Sari na pp i tako vidjela tebe, starog drugara...pa rekoh, da se javim. Znam da ćeš ti iskonstruirati neku svoju istinu, ali svejedno. Mir s tobom :herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 26 kol 2016, 23:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6115
Da, da, konstrukcije, kako ne.
Da ne zamaramo ljude , a kako tamo ne pisem, a uostalom ni ti na spomenutoj temi, a buduci da si se priajavila ovdje, bilo bi mi drago da se pridruzis raspravi na za to predvidjenom mjestu.
Da te priupitam neke stvari, tipa je li skandal i najbolji pokazatelj da se peru pare to sto se osiguranje reklamira u nogometnom klubu....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 27 kol 2016, 01:18 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
BBC je napisao/la:
Kad vidim ovu temu skužim da mi nijedan forumaš ne nedostaje. Bezvezna virtuala i ljudi koje nikad u životu neću sresti.

Asocijalan si do jaja jbt.Pametan si ali imaš težak karakter.Stavi sebi neki izazov.Evo Napiši vic.Ovde.Ne moraš.Uradi nešto smešno.Ma nebitno zaboravi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 27 kol 2016, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
stručnjakinja pdv je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Radio bih ukrstio koplja, ali ne mogu raspravljati jer jednostavno nemam nekog stava niti nekakve ekonomske politike ili vizije koju želim braniti ili reklamirati.

Što se tiče računovodstva, nisam to po struci, ali sam završio na prvom mjestu u tom predmetu na jednom elitnom američkom sveučilištu (doduše to bijaše prije dvije godine pa znanje pomalo atrofira). Profesor toga predmeta je inače savjetnik Apple UO. A profesorica (za jedan drugi predmet) je bila članica IASB-a.

Sada (između ostalih 10-ak uloga u jednoj novoj kompaniji) moram biti i računovođa. No, postojanje Cloud accounting softvera čini moj posao lakim. E sad, kad te imam tu, da te iskoristim kao resurs - znaš li postoji li cloud accounting koji je prilagođen za BiH i HR? Koliko vidim, MYOB, XERO i INTUIT imaju samo neke globalne verzije koje možeš koristiti ali onda moraš sam unijeti sve lokalne specifičnosti.


Nisam sigurna da razumijem pitanje jer ne znam da li te zanima nekakva cloud platforma gdje ćete vi sejvati svoju bazu ili te zanima konkretno softversko rješenje što se tiče isključivo računovodstva i financija. Što se tiče ovog prvog znam da je HT često reklamirao svoje cloud poslovne aplikacije. Sad koliko je to dobro i cjenovno pristupačno za tvoju firmu ne bi znala. Pretpostavljam da su oni među boljima jer imaju najjači sustav. Znam i da je Combis razvijao nešto slično, ali kako su oni sestinske firme onda na isto dođe.

Što se tiče računovodstvenih programa, najbolje je uzimati iz domicilne zemlje u kojoj ti je stvarno mjesto poslovanja. Razlog tome su razni zakoni i obrasci koji se na mjesečnoj bazi znaju mijenjati pa ti to informatičari stalno ažuriraju. Svaki strani program ćeš morati nadograđivati i usklađivati s našim zakonodavstvom. Inače, najbolji su programi koje u firmama razvijaju informatičari. Recimo, vlasnik nekog knjigovodstvenog servisa zaposli informatičara koji točno po njegovim uputama kreira programsku shemu.

Koji će program firma odabrati ovidi o nekoliko čimbenika. Prvo je li je riječ o malom biznisu ili velikom. Pa ako je o malom jel' neki obrt ili baš malo poduzeće jer se primjenjiju različiti knjigovodstveni sustavi i računovodstveni standardi. Pa jel' to neki veći sustav koji ima profitne centre pa ti trebaju različite i detaljnije vrste izvještaja koje ćeš na dnevnoj bazi morat prezentirati Upravi, pa o kojoj je djelatnosti riječ itd. Npr. privatne klinike imaju skroz drugačiji softver od većine trgovačkih društava jer moraju biti povezane sa zdravstvom u nekim dijelovima da sada ne idem u širinu. Ili od dva velika poduzeća jedno može bit HT i njemu će savršeno odgovarati SAP jer je dosta detaljan i ''usporen'' program, ali u takvoj jednoj firmi moraju postojati detaljno razrađeni sustavi kontrole i takva si firma može priuštiti počeke na tržištu koje neka druga firma koja živi od izrade informatičkih rješenja i uvoza te preprodaje informatičke opreme ne može jer ga kupac neće čekati.

Zajedničko svim pružateljima softverskih rješenja za knjigovodstvene probleme je da ih dosta treba određeni vid nadogradnje, a informatička podrška im obično nije dovoljno jaka da bi zadovoljila profil kupaca. No, nema ni dosta firmi koje su previše zahtjevne pa se nekako krpaju. Što se mene osobno tiče, najbolji program u kojem sam dosada radila je F4B ali je dosta skup i isključivo za veće sustave. Eto, nadam se da sam bar malo pomogla. Ako sam fulala temu, ti opet pitaj :D


Pa mislim da sam dobio odgovor iako možda nisam najjasnije objasnio ove programe.

Riječ je o Cloud Accountingu.

Najveća 3 igrača su:

Intuit: http://www.intuit.com/

MYOB: https://www.myob.com/

Xero: https://www.xero.com/

Ja sam kao laik (izuzev tog predmeta u računvodstvu u SAD koji je bio dio diplome) podigao Xero sustav za našu malu kompaniju i sada nam ne treba računovođa osim na kraju porezne i financijske godine (i kvartalno za PDV), da praktički samo izvuče informaciju iz Xero i pošalje poreznoj upravi i stavi svoj potpis na financijsko izvješće.

Xero ima apsolutno sve što ti treba, izradu faktura za plaćanje i fakturu za klijente. Platnu listu za uposlenike. Obračun PDV-a.

Najbolji dio je što je povezan na bankovni račun firme (kao i sve kreditne kartice) i ako banka podržava direktan feed u Xero (ako ne podržava onda uneseš sam kroz csv file), imaš 100% točnu financijsku bilancu firme zaključno sa krajem radnog dana. Npr. ako smo klijentu isporučili fakturu za 1.000 kuna, ta faktura direktno ide u liniju za prihode. Kada klijent isplati fakturu na bankovni račun, Xero prepozna po iznosu i poruci uz uplatu da je ta faktura isplaćena. Tako da su bankovni računi i stanje koje pokazuje Xero uvijek sinkronizirani (ergo, brzo se može detektirati neka malverzacija ili minus na računu). S obzirom da svaka faktura sadrži i liniju za PDV, uvijek znaš koliko ćeš na kraju kvartala dugovati poreznoj upravi.

Elem, htio bih koristiti Xero u HR/BiH. Nemaju verziju koja je unaprijed prilagođena, ali je dovoljno fleksibilna da svaki znalac lokalnog sustava može unijeti sve lokalne specifičnosti.

Samo sam pitao je li postoji program koji je funkcionalnošću sličan ovome što sam opisao, a već je prilagođen za HR/BiH tržište.

PS: Nabaci avatar ako nije teško.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forumaši koji vam nedostaju
PostPostano: 27 kol 2016, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
Ministry of Sound je napisao/la:
Samo sam pitao je li postoji program koji je funkcionalnošću sličan ovome što sam opisao, a već je prilagođen za HR/BiH tržište.


Mi koristimo ovaj:
http://www.komping.com/download/komping ... atalog.pdf

Kompletan FIS npr. također je na njemu..


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1029 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 42  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO