HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 00:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 176 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 03 sij 2010, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Vi svi to stvarno banalizirate do dna.. Nije to tako jednostavno.. Ljudi su se prikljucivali gdje su u datom trenutku, i naravno u zavisnosti od razvoja dogadjaja na terenu, mogli prici ne bi li se borili za svoja prava.. Tako su npr. u Gorskom kotaru Hrvati isli u partizane jer su morali kontrirati Talijanima koji su ih tlacili. Jel tako, tako je. Kome su mogli prici, kome. Ili pustiti da ih s gazi, a to niko ovdje sa foruma ne bi dozvolio ili?? Mnoge ustase, dakle pripadnici vojnih formacija, nisu ni znali za postojanje Jasenovca.. Oni su se jednostavno borili kao vojska i to je to. A sve vojske cine i pizdarije pa su i ustase. Svima se cini da su vise no drugi samo zato jer se o njima (negativno) najvise i pricalo.. A isto su cinili i cede i partizani i handzaristi..

ustase u svakom slucaju domoljubi, ali politika koja ih je vodila napravila mnoge pogreske
pozitivna licnost svakako francetic i, negativne one koje su vise provodile u logorima "boreci se" protiv zatvorenika no na fronti

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 03 sij 2010, 10:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4442
Lokacija: Grobnik
Sultan je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Vrlo rado diskutiramo sa Srbima o ovim temama, a kad nam Muslimani (sa najmanjim postotkom učešća u partizanskim jedinicama) krenu lafo očitavat lekcije o ovoj tematici, preko toga se ne prelazi. S toga, drži se tih Arapa, Ahmeda i Nedžada i ostalih tema na kojim si kompetentniji.


Ovaj dedo sa očeve strane mi je bio pravo zajeban partizan, dok je drugi bio maloljetan tako da je silom prilika bio "neutralan", stoga smatram da sam kompetentan da se javljam na temu.


Onda mi nije jasno zašto se smatraš Bošnjakom, ako su ti draži partizani od Ustaša???
Kad sam bio zadnji put u Tuzli, jedan rođeni Bošnjak Tuzlak mi je pokazao najmanje dva mjesta gdje su partizani srušili džamije.
Glupo je da samo iz prkosa na pojedine Hrvate koji vrieđaju Bošnjake ideš mrziti Ustaše koji su jedini u to vrieme branili muslimane. To je isto kano da voliš Miloševića i njegovu JNA, jerbo to su nasljednici partizana.
Inače i moji djedovi su bili partizani, ali tamo gdje su moja dva djeda bili (Kvarner), nije bilo na žalost Ustaša, tako da nisu imali izbora, jerbo Talijani su mrzili Hrvate isto kano i Srbi.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 03 sij 2010, 15:04 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
dane-croatia je napisao/la:
Sultan je napisao/la:

Ovaj dedo sa očeve strane mi je bio pravo zajeban partizan, dok je drugi bio maloljetan tako da je silom prilika bio "neutralan", stoga smatram da sam kompetentan da se javljam na temu.


Onda mi nije jasno zašto se smatraš Bošnjakom, ako su ti draži partizani od Ustaša???
Kad sam bio zadnji put u Tuzli, jedan rođeni Bošnjak Tuzlak mi je pokazao najmanje dva mjesta gdje su partizani srušili džamije.
Glupo je da samo iz prkosa na pojedine Hrvate koji vrieđaju Bošnjake ideš mrziti Ustaše koji su jedini u to vrieme branili muslimane. To je isto kano da voliš Miloševića i njegovu JNA, jerbo to su nasljednici partizana.
Inače i moji djedovi su bili partizani, ali tamo gdje su moja dva djeda bili (Kvarner), nije bilo na žalost Ustaša, tako da nisu imali izbora, jerbo Talijani su mrzili Hrvate isto kano i Srbi.





Dane, hajde odmori malo sa cvječarenjem matere ti. Dodijao si i Bogu i ljudima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 03 sij 2010, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
Ringo59 je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Onda mi nije jasno zašto se smatraš Bošnjakom, ako su ti draži partizani od Ustaša???
Kad sam bio zadnji put u Tuzli, jedan rođeni Bošnjak Tuzlak mi je pokazao najmanje dva mjesta gdje su partizani srušili džamije.
Glupo je da samo iz prkosa na pojedine Hrvate koji vrieđaju Bošnjake ideš mrziti Ustaše koji su jedini u to vrieme branili muslimane. To je isto kano da voliš Miloševića i njegovu JNA, jerbo to su nasljednici partizana.
Inače i moji djedovi su bili partizani, ali tamo gdje su moja dva djeda bili (Kvarner), nije bilo na žalost Ustaša, tako da nisu imali izbora, jerbo Talijani su mrzili Hrvate isto kano i Srbi.


Dane, hajde odmori malo sa cvječarenjem matere ti. Dodijao si i Bogu i ljudima.


A šta ti hoćeš; Dane je u pravu. Glupo je kad Bošnjak veliča partizane a ti isti partizani su punih godinu dana skupa sa četnicima klali muslimane u Podrinju.

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 03 sij 2010, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Samo jako! je napisao/la:
Sultan je napisao/la:
Ajme meni što se neko našao prozvan :smajl034


Meni vi niste jasni majke mi,dođu partizani i pokolju vam narod u travniku,a 50 godina kasnije na tom mjestu slavite "oslobođenje"

Šta si bola, Islamist,BiH patriota ili komunist ???? Ne znaš ni sam,nego eto pročito si da mi ne volimo partizane,pa ćeš eto ti glumit partizančića da nas malo zajebavaš.

Banujte ga.

Ma vi ste stvarno *** od naroda,i kad bolje razmislim bolje nam je neovisna HercegBosna nego da djelimo državu sa takvim bolesnicima.


Ne glumim partizančića već 20 godina ( zadnji put sam ga glumio u 2. osnovne :neznam ) nego samo iznosim svoje mišljenje o ustašama. I ne mora značiti ako mi je dedo bio u partizanima da i ja te iste partizane simpatišem. Međutim, kada bih morao birati između jednih i drugih naravno da bih izabrao partizane. A ti treba da se pomiriš sa tim da postoje ljudi koji imaju drugačije mišljenje od tebe :evotigana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 03 sij 2010, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
A koga bi izabro Bali izmedju Handzar SS i partizana???

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 03 sij 2010, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Tulkas je napisao/la:
A koga bi izabro Bali izmedju Handzar SS i partizana???


Partizane


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 03 sij 2010, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ok, posteno.. Onda si vise Jugosloven no Bosnjak.. Tebi i tvojim sunarodnjacima i braci po vjeri ti su partizani sjebali sve od 1945. pa na dalje.. Prouci malo,a ako ti je to svejedno onda malo preispitaj svoju pripadnost svom narodu i svojoj vjeri.. I tvoj prvi predsjednik je najebo od istih.. Ono, meni je svejedno, ali ne kontam kako mozes biti sve od jednom

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 03 sij 2010, 17:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4442
Lokacija: Grobnik
Tulkas je napisao/la:
Ok, posteno.. Onda si vise Jugosloven no Bosnjak.. Tebi i tvojim sunarodnjacima i braci po vjeri ti su partizani sjebali sve od 1945. pa na dalje.. Prouci malo,a ako ti je to svejedno onda malo preispitaj svoju pripadnost svom narodu i svojoj vjeri.. I tvoj prvi predsjednik je najebo od istih.. Ono, meni je svejedno, ali ne kontam kako mozes biti sve od jednom


Najbolje je to što su čak Ustaše u Kanadi 1980-ih prosvjedovale da se Alija Izetbegović oslobodi iz komunističkog zatvora.
To je kad učiš poviest od Stjepana Mesića i Željka Komšića, jerbo još ćemo i antifašistu Dražu Mihajlovića nazivati velikanom naših naroda i narodnosti.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 03 sij 2010, 18:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Dane,ovaj tvoj potpis-neka koalicija protiv aliena i sl. vanzemaljaca??


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 03 sij 2010, 18:50 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
Max95 je napisao/la:
i naravno da su ustashe bili domoljubi.nego tko drugi.da nisu mozda onaj smrad od partizana.yebo im ja meter i svim njihovim unucima i potomcima...

jel ovaj majmun baniran samo da pitam ? šta je netko kriv za ono sto su mu pretci radili pa ti da psuješ potomcima ,nadam se da ti je ovo 95 godiste , pa da si balo balavi pa nisi svjestan svoje nesvjesti .
ps da nebune zabune pita unuk domobranskog satnika iz Sarajeva :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 03 sij 2010, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
Sultan je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
A koga bi izabro Bali izmedju Handzar SS i partizana???


Partizane


E "druže", to ti je vrsta u izumiranju! :hrvatinic

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 03 sij 2010, 21:54 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Betandwin je napisao/la:
Max95 je napisao/la:
i naravno da su ustashe bili domoljubi.nego tko drugi.da nisu mozda onaj smrad od partizana.yebo im ja meter i svim njihovim unucima i potomcima...

jel ovaj majmun baniran samo da pitam ? šta je netko kriv za ono sto su mu pretci radili pa ti da psuješ potomcima ,nadam se da ti je ovo 95 godiste , pa da si balo balavi pa nisi svjestan svoje nesvjesti .
ps da nebune zabune pita unuk domobranskog satnika iz Sarajeva :zubati


ustaše su itekako bili domoljubi a to što su tebe u tvojih 6 razreda škole uspjeli naučiti kako su kuhali djecu i skupljati oči još je vidljivo.
tko li tebe štedi da mi je znati, kad se ja koristim takvim rječnikom i odnosom prema ostalim forumašima mene baniraju.
da ne bude zabune govoriu unuk hercegovačkog pomagača partizanskog pokreta koji je malo nakon rata postao veliki kritičar iste države i sistema čiju je borbu potpomagao, srećom nije zbog svog doprinosa htio pa time ni morao postati ono što se jako često novačilo iz skupine bezbojnih domobranskih časnika i njihovih potomaka-druker, cinker , potkazivač i udbaš.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 04 sij 2010, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
caporegime je napisao/la:
Betandwin je napisao/la:
jel ovaj majmun baniran samo da pitam ? šta je netko kriv za ono sto su mu pretci radili pa ti da psuješ potomcima ,nadam se da ti je ovo 95 godiste , pa da si balo balavi pa nisi svjestan svoje nesvjesti .
ps da nebune zabune pita unuk domobranskog satnika iz Sarajeva :zubati


ustaše su itekako bili domoljubi a to što su tebe u tvojih 6 razreda škole uspjeli naučiti kako su kuhali djecu i skupljati oči još je vidljivo.
tko li tebe štedi da mi je znati, kad se ja koristim takvim rječnikom i odnosom prema ostalim forumašima mene baniraju.
da ne bude zabune govoriu unuk hercegovačkog pomagača partizanskog pokreta koji je malo nakon rata postao veliki kritičar iste države i sistema čiju je borbu potpomagao, srećom nije zbog svog doprinosa htio pa time ni morao postati ono što se jako često novačilo iz skupine bezbojnih domobranskih časnika i njihovih potomaka-druker, cinker , potkazivač i udbaš.


Znači pravi hrvatski patrioti u Hercegovini su bili u partizanima, jer poslije rata nisu mogli biti ucijenjeni kao ustaše i domobrani. Vidim da te opasno nešto žulja :ujko

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 04 sij 2010, 09:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
caporegime je napisao/la:
Betandwin je napisao/la:
jel ovaj majmun baniran samo da pitam ? šta je netko kriv za ono sto su mu pretci radili pa ti da psuješ potomcima ,nadam se da ti je ovo 95 godiste , pa da si balo balavi pa nisi svjestan svoje nesvjesti .
ps da nebune zabune pita unuk domobranskog satnika iz Sarajeva :zubati



tko li tebe štedi da mi je znati, kad se ja koristim takvim rječnikom i odnosom prema ostalim forumašima mene baniraju.


Malo popizdi jer napade na Sarajevo vidi kao napade na sebe, što je malo čudno, a ovdje želi od sebe napraviti "ugroženog", što uopće nije. A naš je čovjek, banirali ga multietniĆari sa SA-X. Ma čuvamo mi ovdje Hrvate Sarajeva i Tuzle ko zjenicu oka svog.

A ti nisi baniran nego si sakupio 3 upozorenja koja skripta automatski preinači u sedmodnevni ban. A i bet je bio baniran na određeno vrijeme, samo on i ja znamo zašto, i siguran sam da se one poruke stidi :biceovodobro

Sorry za :offtopic nastavite o :ujko

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 04 sij 2010, 14:42 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
TomislavM je napisao/la:
Ringo59 je napisao/la:

Dane, hajde odmori malo sa cvječarenjem matere ti. Dodijao si i Bogu i ljudima.


A šta ti hoćeš; Dane je u pravu. Glupo je kad Bošnjak veliča partizane a ti isti partizani su punih godinu dana skupa sa četnicima klali muslimane u Podrinju.






Ma zaboli me i za Podrinje i za njihova stradanja i 41 i 91, i dokle će neki Hrvati glumatati dežurne odvjetnike i Majke Tereze tim Muslimanima. Nabili ih Srbende u Podrinju a oni došli otimati Hrvatima po Hercegovini i Srednjoj Bosni.
Njih je Francetić 41 i 42 spasio od bukvalnog istrebljenja u tom istom Podrinju prije bilo kakvih partizana tamo, pa pitaj ih šta misle o tome a i o samom Francetiću. A u partizanima ih skoro nije ni bilo a sad se kurče i izmišljaju priče o dedama partizanima. I kako su Hrvati stavljali fesove dok su klali Srbe i dozivali se Suljo i Mujo.
Fuj, s njima ne trebamo nikakvog posla imati, to je podmuklo i povareno, ali mi nisu jasni porivi kod nekih hrvata da im uvijek drže stranu i da ih sažaljevaju.
A pledirati za logiku kod muslimana je Sizifov posao. Goni ih ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 04 sij 2010, 14:45 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Ministry of Sound je napisao/la:
caporegime je napisao/la:

ustaše su itekako bili domoljubi a to što su tebe u tvojih 6 razreda škole uspjeli naučiti kako su kuhali djecu i skupljati oči još je vidljivo.
tko li tebe štedi da mi je znati, kad se ja koristim takvim rječnikom i odnosom prema ostalim forumašima mene baniraju.
da ne bude zabune govoriu unuk hercegovačkog pomagača partizanskog pokreta koji je malo nakon rata postao veliki kritičar iste države i sistema čiju je borbu potpomagao, srećom nije zbog svog doprinosa htio pa time ni morao postati ono što se jako često novačilo iz skupine bezbojnih domobranskih časnika i njihovih potomaka-druker, cinker , potkazivač i udbaš.


Znači pravi hrvatski patrioti u Hercegovini su bili u partizanima, jer poslije rata nisu mogli biti ucijenjeni kao ustaše i domobrani. Vidim da te opasno nešto žulja :ujko


ne, pravi patrioti su bili u ustašama ali moj dida je bio pomalo jazavac, pa je poput ovih u današnja vremena zanovijetao i uvijek tražio greške režima i nepravilnosti, a istodobno je misli da su englezi najsila i da ko ide protiv engleza ne može pobijediti i da će oni (englezi) pa tako s njima i partizani dovesti demokraciju i normalnu hrvatsku državu.
jebiga, susjedna sela ljubuške općine su bila partizanska, naslonjena na vrgorački kraj, s kojega je dolazila partizanska propaganda ali propaganda dalmatinskih partizana što ima razlike u odnosu na krajiško-srpske partizane.
uglavnom kad je dida vidio na šta je došlo, vrlo brzo ih je odjebao.
bakini su s druge strane bili svi u ustašama.

a sad na konkrtetan tvoj komentar.
obrnuo si teze. ustaše su bili domoljubi ali i ono malo partuzana što ih je dao ljubuški kraj nije išlo u partizane iz razloga istih kao naprimjer srbi iz korduna ili bosanske krajine.
nakon rata udbaše su novačili iz ustaških obitelji prvenstveno jer su samo ljudi iz takvih obitelji imali prolaz kod naših ljudi, osobito emigracije a djeca iz ustaških obitelji, ionako stigmatizirana, noseći svoj teret kolektivne krivnje i nisu imali nekog izbora, pogotovo nisu baš mogli kurčevito pljunuti im u faci i reći ne.
nije li tako?

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 04 sij 2010, 15:07 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
caporegime je napisao/la:
ne, pravi patrioti su bili u ustašama ali moj dida je bio pomalo jazavac, pa je poput ovih u današnja vremena zanovijetao i uvijek tražio greške režima i nepravilnosti, a istodobno je misli da su englezi najsila i da ko ide protiv engleza ne može pobijediti




Što se tiče Engleza nije ti dida nimalo pogriješio, Englezi pobjeđuju u ratovima a pogotovo jer imaju na svojoj strani uvijek i svoje bivše kolonije, poput USA.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 04 sij 2010, 21:51 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
Ministry of Sound je napisao/la:
caporegime je napisao/la:


tko li tebe štedi da mi je znati, kad se ja koristim takvim rječnikom i odnosom prema ostalim forumašima mene baniraju.


Malo popizdi jer napade na Sarajevo vidi kao napade na sebe, što je malo čudno, a ovdje želi od sebe napraviti "ugroženog", što uopće nije. A naš je čovjek, banirali ga multietniĆari sa SA-X. Ma čuvamo mi ovdje Hrvate Sarajeva i Tuzle ko zjenicu oka svog.

A ti nisi baniran nego si sakupio 3 upozorenja koja skripta automatski preinači u sedmodnevni ban. A i bet je bio baniran na određeno vrijeme, samo on i ja znamo zašto, i siguran sam da se one poruke stidi :biceovodobro

Sorry za :offtopic nastavite o :ujko

osječam da je ovo početak jednog divnog prijateljstva izmedju gosn Ministra i mene .... :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 05 sij 2010, 16:24 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2009, 14:55
Postovi: 15
cini se da je muslimana pre malo izginulo u podrinju da bi shvatili za koga se trebaju opredjeliti i da se ne zaboravi sve te izbleglice iz podrinja su upadali u kucu Hrvata u srednjoj bosni


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 08 sij 2010, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
ova tema ima pre jasan odgovor...

svaki covjek koji se bori za HRVATSKU DRZAVU je domoljub, znaci odgovor na pitanje je DA! ustase su domoljubi...

ne samo to za vrijeme NDH u povijesti hravtske nakon posljednjeg trpimirovica pa sve do danas nije uljudbeni, umjetnicki i jezicno hrvatska toliko napredovala kao u te 4 godine...a da negovorim o tome da smo u zadnjih 900 godina jedino tada mi hrvati herceg bosne bili u HRVATSKOJ a ne nekim jugoslavijama ili federacijama...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 12 sij 2010, 00:41 
Offline

Pridružen/a: 10 sij 2010, 23:04
Postovi: 14
Oprostite, samo mi odgovorite :
Zar se ljudi koji pripišu rasne zakone, ostale ljude koji nisu te vjeroispovijesti, druge rase,
druge boje kože i nacionalnosti strpaju i ubijaju u logorima, smatrani domoljubima?
Domoljubi na način da tu svoju voljenu zemlju očiste od "nepoželjnih" , na taj način?
Domoljubima da s fašistima i nacistima stvore čiste zemlje?
I na kraju obalu predaju Talijanima?

Hvala na odgovoru unaprijed! :biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 12 sij 2010, 01:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
luka32 je napisao/la:
Oprostite, samo mi odgovorite :
Zar se ljudi koji pripišu rasne zakone, ostale ljude koji nisu te vjeroispovijesti, druge rase,
druge boje kože i nacionalnosti strpaju i ubijaju u logorima, smatrani domoljubima?
Domoljubi na način da tu svoju voljenu zemlju očiste od "nepoželjnih" , na taj način?
Domoljubima da s fašistima i nacistima stvore čiste zemlje?
I na kraju obalu predaju Talijanima?

Hvala na odgovoru unaprijed! :biceovodobro




vjerujem da sa nekim cinjenicama niste upoznati:


NDH:
-stvara hrvatsku pravoslavnu crkvu
-8% generala pravoslavci
-24 generala imaju zhidovske krvi(halla, e. kvaternik...)
-izbornik i glavni trener shakachke reprezentacije, te vlasnik nekoliko restorana i obrta u zagrebu pod nazivom bednjanec je AMERICKI CRNAC Jimmy Lyggett


da dalje neulazim u rasprave, proucite ovo

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 12 sij 2010, 16:56 
Offline

Pridružen/a: 10 sij 2010, 23:04
Postovi: 14
Želiš reći da nije bilo rasnih zakona, kocentracijskih logora smrti itd..

To želiš reć?

Ili da oni koji su im pasali da jednosatavno su mogli doć u društvo?

Ili da si i ti jedan od mnogih kojima jedan emigrant, bivši nazi pripovijeda svoju povijest!?

Ili sve zajedno da zaukružimo!?

NEMA OPRAVDANJA!!! i da je bilo 100 crnca s restoranima u zg-u nema!!!

probaj odg na sve zasebno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 12 sij 2010, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel
luka32 je napisao/la:
Oprostite, samo mi odgovorite :
Zar se ljudi koji pripišu rasne zakone, ostale ljude koji nisu te vjeroispovijesti, druge rase,
druge boje kože i nacionalnosti strpaju i ubijaju u logorima, smatrani domoljubima?
Domoljubi na način da tu svoju voljenu zemlju očiste od "nepoželjnih" , na taj način?
Domoljubima da s fašistima i nacistima stvore čiste zemlje?
I na kraju obalu predaju Talijanima?

Hvala na odgovoru unaprijed! :biceovodobro


Rasni zakoni dakako da nisu demokratski, tko to osporava? Oni su doneseni pod Njemačkim pritiskom a ne kao rezultat neke žestoke mržnje Pavelića & Co prema drugim rasama. Ustaški pokret nikada nije bio rasni već prvenstveno nacionalni i stoga je rasno pitanje sasvim sekundarno.
Tako su isto postupali komunisti - stavljali izvan zakona cijele narode, Nijemce, Talijane, Mađare, Albance..., samo zato jer su bili te nacije te ih kao takve masovno ubijali i držali u logorima smrti, te ih u velikoj mjeri etnički očistili - Nijemce skoro 100%, Talijane 90%.. A sve sa ciljem da stvore etnički čista područja koja su kasnije kolonizirali, uglavnom Srbima iz BiH.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 176 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 59 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO