HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 23:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 188 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 07 vel 2011, 22:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
pjosip je napisao/la:
Svarog je napisao/la:

Pa ..?
Sve i da je tako bilo prije cca 200 godina...nesto malo poslije Francuske revolucije ili americke Deklaracije o nezavisnosti..Ovdje se prica o nestajanju ti sela brutalno ubijajuci njihovo stanovnistva...Od djeteta u kolijevci do starih..

I jos se cudis sto Srbi to ne zaboravljaju...Pa jesi ti normalan..i jos na kraju Hrvati tuze Srbe za genocid...Sacuvaj Boze...koliko covjek mora biti poremecen da ne vidi apsurd te tuzbe..?
Nevjerovatno.


Ne budali.

Drakulići, danas ne broje 100-njak kuća a nabrojana sela još i manje. U ono doba to je doslovce bio jedan - "sokak".

http://tinyurl.com/drakulic


Što se tiče zaboravljanja - lijepo sam napisao da to nije problem i da to treba, međutim spominjanje ovih brojki pobuđuje nešto drugo.

Ništa vas ne košta spomenuti zločin onakav kakav se i desio.



Evo ti ga 'tvoj 'je (ko sto rekoh gore , lakirao je koliko je mogao)..pa citaj..

fra-velimir.blogspot.com/2010/07/ustaski-zlocin-nad-srbima-u-okolici.html

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 07 vel 2011, 22:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Svarog je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Svarog ne kenjaj. Rs je cisca od ndh

Svako poredjenje NDH i RS je besmisleno.


NDH je neuspješni pokušaj genocida a RS jedan uspješan genocid. Stoga si u pravu.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 07 vel 2011, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
Bobovac je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Svako poredjenje NDH i RS je besmisleno.


NDH je neuspješni pokušaj genocida a RS jedan uspješan genocid. Stoga si u pravu.


Bem ti... :eek ,,odavno ne procitah, nesto skaradnije..
Bobovac, jesi ti svjestan sta pises..?
Ljudi moji, moram priznati da je stvarno korisno zaviriti na ovaj portal...Da mi je neko pricao , ne bih mu vjerovao...
Ne mogu da vjerujem, da vi (jbga generalizujem)...bolje receno , da toliko vas ''slucajnih uzoraka'', ima tako izvitoperena i naopaka razmisljanja..
Jbte, a ja svu tu ustasku ikonografiju i sve te nacisticke simbole po mnogim avatarima u svom glupilu, tumacio sam ko zajebanciju...
A nije.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 07 vel 2011, 22:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Svarog je napisao/la:

Evo ti ga 'tvoj 'je (ko sto rekoh gore , lakirao je koliko je mogao)..pa citaj..

fra-velimir.blogspot.com/2010/07/ustaski-zlocin-nad-srbima-u-okolici.html



Izvještaji "zemaljske komisije" i "višestruki izvori" sigurno nisu pouzdani izvori informacija.

Ja se uvijek pouzdavam u jednostavne i dokazive metode poput veličone samih naselja i popisa stanovništva. Za Drakuliće čak i ne postoji prijeratni popis stanovništva. Sve se vodilo pod Motike a koji sam nije imao ni 2000 ljudi a bilo je većinsko hrvatsko mjesto. Petrićevac od 1961 a Drakulići od 1991.

Isti tip "izvještaja" je prisutan i za "glinsku crkvu". Na kraju su "zaokružili" na 1800 pobijenih...

Imam svjedočenje partizana kojeg je sram otvoreno reći da je to laž a čovjek je cijelo vrijeme promatrao šta se dešavalo oko crkve.

Uostalom i ti znaš kakva je ta vaša "izvještajna mašinerija":

http://www.youtube.com/watch?v=SfQV0q0rivk

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 07 vel 2011, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
pjosip je napisao/la:
Ti očito "lično poznaš Boga"? Nemam pojma, navodno On ne odlučuje prema rezonu profesionalnih genocidlija kojima i samima nije strano prerezat pokoji grkljan. Ne bih se hvalio da znam Njegovu volju. Bojim se da će ih tamo biti malo više.

A šta vi znate o Njegovoj volji da bi meni to isto spočitavali?

U tom pokolju je ubijeno i 551 dijete, za jedan dan i noć. Uzalud i Biblija i 2000 godina ispovijedanja vjere u I. Hrista, ako se bagra ne zavrti na vatri, po zasluzi. A ta "vatra" su vječne muke koje su oni zaslužili i na kojoj se "peku". Bilo kako bilo, nije im lako, to je sigurno :rolleyes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 07 vel 2011, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Agathonikos je napisao/la:
U tom pokolju je ubijeno i 551 dijete



Jednostavno, ne vjerujem vašim izvorima:

http://www.youtube.com/watch?v=SfQV0q0rivk


Jebiga, to ti je kao sa onom pričom o tipu koji je lažno davao uzbunu pa kad mu je jednom stvarno i bila potreba - niko mu nije vjerovao.

Nije se za zajebavati sa mrtvima a vi ste činili baš to. Tezgarili i lagali.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 07 vel 2011, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
pjosip je napisao/la:


Jednostavno, ne vjerujem vašim izvorima:


Vaša stvar, imate pravo na to, gospodine Josipe.
I ja mnogo čemu ne vjerujem.
Vi čuvajte uspomene na zločine nad vama, mi ćemo čuvati uspomene na zločine nad nama. Vi ih ne zaboravljajte, ni mi ih nećemo zaboraviti. Čist račun - duga "ljubav".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 07 vel 2011, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
pjosip je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
U tom pokolju je ubijeno i 551 dijete



Jednostavno, ne vjerujem vašim izvorima:

http://www.youtube.com/watch?v=SfQV0q0rivk


Jebiga, to ti je kao sa onom pričom o tipu koji je lažno davao uzbunu pa kad mu je jednom stvarno i bila potreba - niko mu nije vjerovao.

Nije se za zajebavati sa mrtvima a vi ste činili baš to. Tezgarili i lagali.

Sigurno da je bilo i neistina..ali nazvati to tezgarenje je morbidno.., i to na svim stranama...Mislis da su ''tvoji''uzor postenja ? Ako nisu gori, bolji nisu sigurno...Zvuci otrcano ali je tacno u svakom ratu prvo strada istina..
Ali sve to na stranu, zlocina je na ovim prostorima bilo ko malo gdje...I bili su i Jasenovac i Jadovno i Stara Gradiska kao i logori za djecu..
Procitaj, nemoj da ti bude neugodno...cak i da ''odvadis''pola, a nije tako.....malo li je?
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A5%D1 ... 1%82%D1%83

..Ali treba biti korektan pa reci, niko od nas nije kriv za ta zla..kao ni za srpske zlocine i nad Hrvatima i Muslimanima kojih je svakako bilo u WW2 .

Ali pamtiti svako trebamo ,i to ne da bi se svetili ,ili optuzivali jedni druge.. nego da izbjegnemo da se ponove .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 07 vel 2011, 23:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Ovakve teme su visokozapaljive u samom startu, bilo kakva normalna rasprava je skoro pa nemoguca.

Veliko stradanje bilo kog naroda je uvek predmet kontraverzi, preuvelicavanja, minimiziranja, mitologije... veoma mali broj ljudi je stvarno zainteresovan da nadje pravu meru. Zrtva ce svoje stradanje uzdizati, zlocinac minimizirati, i u tom natezanju konopca istina ce uvek ostati negde po strani.

Ucestvovao sam nekoliko puta u raspravama o velicini zlocina, i broju zrtava iz ww2, i na ovom forumu, i na drugom... grozan je to posao, ulazeci u same brojke lako se izgubi iz vida sudbina pojedinacnih ljudi, karakter zlocina, umisljaj zbog koga je on radjen, i razgovor se svede na prostu statistiku, a to je najnizi nivo razumnog dijaloga, najlakse se sa time manipulise.

Moja saznanja govore da brojke sa kojima barata zvanicna srpska istoriografija i faktografija, to nije tacno, cifre stradalih Srba u ww2 su uvecane, i to ne zbog nenamernih gresaka i manjka dokumentacije, vec zbog smisljenog cilja da se ogromnim brojkama stvori takav oziljak, da se to nikad ne zaboravi, i da iz toga potekne osveta...

I kad sklonimo u stranu svo to napumpavanje brojeva, zrtva srpskog naroda u NDH je bila ogromna, u prvi plan bi stavio razloge zbog kojih je toliko civila mucki ubijano, zbog kojih ciljeva, u ime koje ideologije... ne moze se od strane Hrvata ici logikom - ako vec Srbi lazu brojke, onda ajmo da u prvi plan izbacimo tu laz, i da predstavimo taj zlocin minimalnim, prakticno nepostojecim, u rangu sa normalnim zrtvama svakoga rata.

U tom cilju se koriste ove price sa lavovima, zaklanom decom u Vukovaru... ruzno je to, ratna propaganda radi odvratne stvari, al nemoj to da se povezuje sa kasapnicom Srba u NDH, nije uporedivo. Ogroman broj ljudi iz Posavine, Krajine, Like, Banije, Slavonije... je ubijen na najgori nacin samo zato sto su Srbi, i ta cinjenica ostaje, ma kako se to sve premazivalo laznom statistikom.

Zloupotreba od strane srpske vlasti tog stradanja je isto velika, nije se smelo u ime toga ici u osvetu, tad si samu tu svoju zrtvu bacio u blato, nisi pobedio svoje niske porive...

U tom smislu mogu reci da nije tacno ni da je u Srebrenici ubijeno 8000 Bosnjaka, ubijeno ih je 4-5 000, i tu se namerno preuvelicava, ali ja nikad necu reci da je ta stvarna brojka nesto sto ce me zamisliti nad magnitudom zlocina, i njegovim razlozima.

Igranje sa brojkama ce biti krvavi hobi na ovim prostorima jos dugo vremena, al iznad toga uvek ostaju krucijalna pitanja - u ime cega, zasto i kako...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 01:08 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2010, 23:07
Postovi: 444
a što reći?
neki misle da su pakao i raj negdje drugdje....a nisu, nego su ovdje, na zemlji.
bilo i ne ponovilo se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 01:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Svarog je napisao/la:

Cinizmu nema mjesta i neumjestan je..a taj tvoj post je jako pogano napisan.. tukne na fasizam
Pazi, ja zivim u Banjaluci i poznajem dosta ljudi koji su iz Drakulica, (koji je nedaleko od BL )i vecina su porjeklom sa Manjace koja je raseljena odlukom komunisickih vlasti da se na njoj sagradi vojni poligon , jedan od vecih u bivsoj YU.
Ta ustaska formacija , krenula je i dalje prema Saracici ,takodje selu u blizini grada..Ali bili su zaustavljeni od cetnika (u kojima je izmedju ostalih bio i moj djed koji je iz tog sela)... da nije bilo njih,ni ja danas ne bi postojao.
Hocu reci...Gdje su god bili partizani ...npr Kozara...tu je bila srpska izgibija..Bas kao da su bili 'ustasko lijevo krilo'..Ubiju par domobrana ,i time nabace ustasama 'loptu na volej' koji uz obilatu pomoc Njemaca naprave pustos po srpskim krajevima i selima...

Kako god, jednom prilikom sam ovdje rekao...Srbi su u zadnjem vjeku nemjerljivo vise zala iskusili od Hrvata , nego od Muslimana..Mozete vi umanjivati cifre koliko hocete , pricati ovo ono, bas kao i ovom pricom o zlocinu u Drakulicu,a ni ne znas gdje je....ali nacisto smo mi sa tim .
Kao sto sam i ulicom hrvata Marka Lipovaca,koji je spasio od sigurne smrti veliki broj Srba i koga spominje taj gore fratar ...mnogo puta prosao..


Nikad u povijesti Hrvati nisu bili na rubu da kompletno nestanu kao narod kao što je to bilo 1991.
U 16 stoljeću kad je Hrvatska spala na ostatke ostataka imala je iza sebe kršćanske sile u borbi protiv turske najezde.
Ali 1991 nije imala nikoga.
A Srbi sudeći po Vukovaru bili krenuli cijeli narod da istrijebe a državu unište.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 02:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
vipera ammodytes je napisao/la:
Nikad u povijesti Hrvati nisu bili na rubu da kompletno nestanu kao narod kao što je to bilo 1991.
U 16 stoljeću kad je Hrvatska spala na ostatke ostataka imala je iza sebe kršćanske sile u borbi protiv turske najezde.



E jebiga, sad...
Ja sam mislio da je bilo obrnuto.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 03:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Mislim da i većina ljudi koja šuti na ovoj temi, a posebno oni koji nisu opterećeni obiteljskim razlozima ili su malo više čitali, dobro zna koje bi trebale biti približne ocjene i Jasenovca, i NHD, i Blajburga, pogotovo ako to gledaju kao na povijest.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 03:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
DzoniBG je napisao/la:
Ovakve teme su visokozapaljive u samom startu, bilo kakva normalna rasprava je skoro pa nemoguca.

Veliko stradanje bilo kog naroda je uvek predmet kontraverzi, preuvelicavanja, minimiziranja, mitologije... veoma mali broj ljudi je stvarno zainteresovan da nadje pravu meru. Zrtva ce svoje stradanje uzdizati, zlocinac minimizirati, i u tom natezanju konopca istina ce uvek ostati negde po strani.

Ucestvovao sam nekoliko puta u raspravama o velicini zlocina, i broju zrtava iz ww2, i na ovom forumu, i na drugom... grozan je to posao, ulazeci u same brojke lako se izgubi iz vida sudbina pojedinacnih ljudi, karakter zlocina, umisljaj zbog koga je on radjen, i razgovor se svede na prostu statistiku, a to je najnizi nivo razumnog dijaloga, najlakse se sa time manipulise.

Moja saznanja govore da brojke sa kojima barata zvanicna srpska istoriografija i faktografija, to nije tacno, cifre stradalih Srba u ww2 su uvecane, i to ne zbog nenamernih gresaka i manjka dokumentacije, vec zbog smisljenog cilja da se ogromnim brojkama stvori takav oziljak, da se to nikad ne zaboravi, i da iz toga potekne osveta...

I kad sklonimo u stranu svo to napumpavanje brojeva, zrtva srpskog naroda u NDH je bila ogromna, u prvi plan bi stavio razloge zbog kojih je toliko civila mucki ubijano, zbog kojih ciljeva, u ime koje ideologije... ne moze se od strane Hrvata ici logikom - ako vec Srbi lazu brojke, onda ajmo da u prvi plan izbacimo tu laz, i da predstavimo taj zlocin minimalnim, prakticno nepostojecim, u rangu sa normalnim zrtvama svakoga rata.

U tom cilju se koriste ove price sa lavovima, zaklanom decom u Vukovaru... ruzno je to, ratna propaganda radi odvratne stvari, al nemoj to da se povezuje sa kasapnicom Srba u NDH, nije uporedivo. Ogroman broj ljudi iz Posavine, Krajine, Like, Banije, Slavonije... je ubijen na najgori nacin samo zato sto su Srbi, i ta cinjenica ostaje, ma kako se to sve premazivalo laznom statistikom.

Zloupotreba od strane srpske vlasti tog stradanja je isto velika, nije se smelo u ime toga ici u osvetu, tad si samu tu svoju zrtvu bacio u blato, nisi pobedio svoje niske porive...

U tom smislu mogu reci da nije tacno ni da je u Srebrenici ubijeno 8000 Bosnjaka, ubijeno ih je 4-5 000, i tu se namerno preuvelicava, ali ja nikad necu reci da je ta stvarna brojka nesto sto ce me zamisliti nad magnitudom zlocina, i njegovim razlozima.

Igranje sa brojkama ce biti krvavi hobi na ovim prostorima jos dugo vremena, al iznad toga uvek ostaju krucijalna pitanja - u ime cega, zasto i kako...


Manipulacije brojkama su manje-više očekivane, jedni umanjuju drugi uvećavaju, pa u vezi s tim nema se šta dodati. Međutim, ne verujem da je baš onako kako Tulkas reče, da je tema ustaških zločina aktuelna duže od dana kada je godinšnjica. Pa ne budimo se i ne ležemo sa mišlju o tom zločinima, niti se u medijima tako nešto emituje svaki dan.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 07:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
aleksije radicevic je napisao/la:
Manipulacije brojkama su manje-više očekivane, jedni umanjuju drugi uvećavaju, pa u vezi s tim nema se šta dodati. Međutim, ne verujem da je baš onako kako Tulkas reče, da je tema ustaških zločina aktuelna duže od dana kada je godinšnjica. Pa ne budimo se i ne ležemo sa mišlju o tom zločinima, niti se u medijima tako nešto emituje svaki dan.



Znaš kako kažu - nije zabranjeno lagati ali je pitanje koliko ti to koristi. Jedno kad se zločin opiše onako kakav se desio a drugo je kad raznorazne genocidlije dočekaju svojih 5 minuta pa krenu jedan objektivno tužan događaj dovoditi do razine do koje postaje predmet poruge.

Zamisli da nije bilo tih manipulacija? Da li bi Srbi možda dobili neku odštetu i da li bi se općenito prema tim događajima i žrtvama odnosilo ipak sa više poštovanja.

Do čeg je dovela to laprdanje? Do toga da svak odmahuje rukom na srpske priče o "meleonima" pobijenih, rade se zajebancije na račun "korpa očiju srpske nejači na stolu Ante Pavelića", o "Ustašama koji zubima kolju", itd...

Niti jedno srpsko selo nije nestalo kao posljedica "genocida" što je nemoguće s obzirom na brojke koje se spominju. NEMOGUĆE!

Nikad nisu pronađene kosti tolikih žrtava. Jedno vrijeme Goldstein je spominjao ciglanu kao mjesto na kojem su uništeni tragovi, no kasnije je zašutio jer je ciglana radila do veljače 1942 a i ljudske kosti se uništavaju na 1500 stupnjeva a ciglana jedva da radi na 900.


Inače, prema svjedočanstvima koje očito niko neželi saslušati jer su oni svoju "istinu" već sebi prema potrebi stvorili, puno gori logor je bio Stara Gradiška,no iz nekog nepoznatog razloga tom Jasenovcu pridan mitski značaj. Prema istim tim svjedočanstvima u njemu uopće nije bilo egzekucija sa iznimkom streljanja kod pokušaja proboja. Sad kad sam spomenuo te "proboje" - nek se neko i zapita i kako to da ih nije bilo u njemačkim logorima.


Te žrtve pa zatim te "žrtve" i ta borba umjesto da je postala predmetom odavanja počasti i spomena onog "NIKAD VIŠE" su postale klica daleko gorih (više njih) osveta koje su to jedno zlo multiplicirale i očito na duži rok posijale zlu krv.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 09:06 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Svarog je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Svarog ne kenjaj. Rs je cisca od ndh

Svako poredjenje NDH i RS je besmisleno.


točno. ndh je činila zločina isključivo prema onima koje su mogli povezati kao s partizanskim simpatizerima.
preživjelo je ohoho srba i srpskih naselja u kojima nije bilo traga povezanosti s partizanima.
tehnički i po slovu zakona, to nije genocid.
rs s druge strane je istrijebila svaki trag nesrpskog stanovništva, bez obzira na njihove želje, stavove i ponašanje.
tehnički i po slovu zakona-genocid, samo što je međunarodna politika glavi faktor prema kojemu međunarodno pravo usmjerava svoije oštrice.
sveobuhvatnost i potpunost u zločinu vidimo samo kod srba i to je savršeno pokazano u ovom ratu.
u hrvatskoj je postojalo sela i sela u kojima su srbi i dalje ostali živjeti, pa čak je bilo srspkih sela na samoj crti u kojima su srbi stanovnici normalno živjeli jer se nisu bunili i jer bi čak predali od jna dobiveno oružje.
u rs s druge strane ni kučeta nije ostalo a ljudi su što ubijani, što šutirani van iz svojih kuća.
ali nema veze, glsavno da imamo forumsku srpčad da se muslimani na sa-x forumu jedu od muke.
a to što gamad i prema nama i osjeća a i prikriveno ovdje izražava isto ono što prema muslimanima izražavaju glasnije.
kako pjosip kaže, od sela sa par stotina stanovnika naprave par tisuća žrtava.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 10:39 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Što jest ,jest!!
"Srbokomunistička promidžba puna četiri i pol desetljeća probijala je neprestance i napadno uši Hrvatima, tiradama o ustaškim zločinima, koji su najmanje dvadesetorostruko uvećavani, sa smišljenim ciljem da se hrvatskomu narodu nametne kompleks manje vrijednosti, navodne genocidnosti i krivnje. A o brojnim zločinima nad Hrvatima, počinjenima s četničko-komunističke strane tijekom 1941. godine, nije se mogla s jugokomunističke strane čuti ni jedna riječ, kao ni o uzrocima ustaških odmazdi, što su bile plod neprekidnih srpskih zločina nad Hrvatima: od zločina u Odesi u ljeto 1917., pa do srpskih zločina u travanjskome ratu 1941."


i još samo ovo!

Hoćete prestat više !!!!
Sjećanje na žrtve DA,umnožavanje broja NE!
Osobno bih željela da se više raščisti ta povijest sa svih strana ,dosta više !!!!! :angry


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Iskreno, ja sam osobno lišen svakog osjećaja prema Jasenovcu. Jednostavno, s obzirom da sam se nasluša srpskih mitova, legendi i preuveličavanja što se tiče Jasenovca jednostavno prema njemu ne mogu imati nikakav sentiment. Em kad uzmem u obzir da masa seljačina u svom osmom i devetom desetljeću (koji se od šuma i gora do danas nisu uspili uljuditi) svake godine tamo pravi politički dernek što je svakako neprikladno jer se na takva mista dolazi pokloniti i pomoliti, a ne pljeskati Meskeu i Joskeu, a zviždati Jaci i kleru. Bolesno.

Jasenovac je toliko isprostituiran u dnevnopolitičke svrhe da je meni osobno posta predmet sprdnje. Ili se sprdam sa srpskim mitovima ili s drugovima partizanima koji su najvitalniji 90-ogodišnjaci na ovoj planeti i svake godine tamo imaju Love Parade. Naravno, kad se samo ime "Jasenovac" koje kod mene teži kao "Mujo iz Doboja" makne u stranu, kad se prikažu neke slike, ispričaju istinite teške sudbine, e onda nikom normalnom ne more biti svejedno, a nastojim vjerovati kako sam još normalan...

A Jasenovac ka ime, ka pojam, mi je u rangu sa legendarnim mitovima iz '91. - "bacaju srpsku nejač lavovima", "ustaše poklale četrdesetoro srpske nejači u Vukovaru i naslagali ih u crne kese", "ustaše prave ogrlice od dečjih prstića", "Dubrovnik i Cavtat brane ustaški plaćenici iz Singapura i Indonezije, Kurda bre", "na gađamo mi Dubrovnik nego to ustaše gume pale", "ma ako su ono iz '41. ustaše, onda su ovo... ovo... ma TURBOUSTAŠE" (moj najdraži citat =)) ).

Prema svakom zločinu imam sentiment, ali moran priznati da se puno češće sprdam na sam Jasenovac nego što ga promatram s posebnim žaljenjem. Toliko su iskarikirali taj Jasenovac da se ja moram potruditi da ga realno sagledam. A kad ga čovik sagleda realno (dakle ne sa 700 000 pobijenih Srba) isto mu je je li stradalo 10 000 ili 70-80 000 ljudi. Jednostavno moraš biti životinja da ubijaš nenaoružane ljude kao da si ugazija na mrave... Nije mi jasno da to ljudi mogu raditi niti mi je jasno da nakon toga mogu živiti. Ono, ujutro prid ručak si pobija 100 ljudi i sad si gladan pa ćeš se naisti i usput malo nazdraviti. Bolesno na n-tu potenciju.

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 11:05 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Svarog je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Vjeruj da ima i nas koji necemo zaboravit ni sta su cetnici radili u drugom Niti u icon zadnjem. Ti aga zivis kao i svarog u gradu koji je ociscen od nesrba samo se pravite budale

Ne ne pravim..Jeste..iz Banjaluke su protjerani Hrvati..I iZ RS-a su...bas kao sto su i Srbi protjerani iz Zagreba (preko 70 000) i iz Hrvatske i iz Mostara (West) i iz Livna i td..i iz SA ,Zenice ,Tuzle itd..Sta je trebalo...Da budemo i iz Banjaluke ,Trebinja,Bjeljine i uopste RS-a..protjerani..
Pa ima li ista nase..?
Znas , ponekad pomislim da ste se previse ufurali...nemojte, imajte mjere..pogrjesit cete..


lažeš, ni jeda nsrbin nije protjeran iz neokupiranog dijela hrvatske za vrijeme rata.
ni jednom jedinom nitko nije došao u kuću s puškom pa ga istjerao.
to su bila srpska posla. srpski način. srpska tradicija.
otišlo ih jest dosta, ponajviše vojnih lica kao i onih koji nisu željeli živjeti pod šahovnicom.
ostalo ih je još više, previše i cijelo vrijeme rata sam znao srba i srba i sa funkcijama i koji su jako dobro živjeli.

inače tipičan srpski spin. odsvakud ih protjerali pa se morali zaštititi.
tipično srpski, skoreno *** umjesto obraza.
nije nitko tjerao srbe (one koji nisu po komandi napustili mjesto u kojem će uskoro postati vruće)iz mostara, sarajeva ili tuzle dok nije počelo padati po tom gradovima.

uostalom, nije li sam seky govorio da je zlonamjerno falsificiranje povijesti na forumu i iznošenje fraza kažnjivo?
prema postu ovog srpčeta, izgleda d asu se svi zlikovci ovoga svijeta urotili protiv njih, napaćene i nedužne koji su iz krajnje nužde moralo klati i paliti i silovati.

uvije se sjetim kako je bagera tramo negdje 91,92, naoružana, bradata i usmrđena pokazivala svoja prorijeđena zubala likujući i iživljavajući se, paleći ku
e i rušeći crkve.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Ovo tek sad vidin... 70 000 Srba protjerano iz Zagreba =)) Pa koliko je vas bili u RH prije rata, milijun i po? =))
A prije genocidisanja baren 25 milijuna. A prije nego je Vatikan, vekovni srpski neprijatelj, pokatoličio par milijuna Srba i pretvorija ih u Hrvate, bilo vas je 30 milijuna minimalno :D

Vi Srbi ste jedini narod koji popuši da su "pokatoličeni" u NDH postali Hrvati i otrgnuti su od vere pradedovske. S obzirom da je NDH trajala 4 godine vjerojatno su se u tom dugom periodu dotični stvarno prestali osjećati Srbima i pravoslavcima, duga su to stoljeća i promijenjena je kolektivna svijest u te 4 godine =))

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
Svarog je napisao/la:
Ta ustaska formacija , krenula je i dalje prema Saracici ,takodje selu u blizini grada..Ali bili su zaustavljeni od cetnika (u kojima je izmedju ostalih bio i moj djed koji je iz tog sela)... da nije bilo njih,ni ja danas ne bi postojao.
Hocu reci...Gdje su god bili partizani ...npr Kozara...tu je bila srpska izgibija..Bas kao da su bili 'ustasko lijevo krilo'..Ubiju par domobrana ,i time nabace ustasama 'loptu na volej' koji uz obilatu pomoc Njemaca naprave pustos po srpskim krajevima i selima...


Tako napiši,da znamo sa kojih pozicija nastupaš :zubati

Ova pomoć,dokumentovana u partizanskim filmovima? :ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
caporegime je napisao/la:
točno. ndh je činila zločina isključivo prema onima koje su mogli povezati kao s partizanskim simpatizerima.


Isključivo? Bilo bi dobro da je doista tako, no jebe te Ustaška nadzorna služba...između ostaloga zadužena za "locirati, uhititi, transferirati, i (naravno) likvidirati". UNS je nadzirala čitav sistem logora: Jasenovac, Stara Gradiška, Jadovno, Pag, itd. Zbir žrtava u tim logorima se kreće između 130.000 i 225.000 po hrvatskim izvorima, što je višestruko veći broj od poginulih na svim stranama (vojne i civilne žrtve) u ratovima 90ih.

Čak mislim da su nam Srbi nehotično učinili uslugu jer su se fokusirali isključivo na Jasenovac a ne na cijelu mrežu logora. Ja recimo nisam ni čuo za Jadovno, gdje je u 3-4 mjeseca 1941 pogubljeno i do 40.000 ljudi.

caporegime je napisao/la:
preživjelo je ohoho srba i srpskih naselja u kojima nije bilo traga povezanosti s partizanima.
tehnički i po slovu zakona, to nije genocid.


NDH je klasični genocidni režim (namjerno koristim riječ režim), sa dobro organiziranim, uvezanim, sistemom uništenja nepodobnih naroda i političkih protivnika. Da nije bilo ove mreže logora, i 90%-uništenja židovske zajednice u RH, mogli bi i govoriti o sporadičnim pokoljima, raznoraznim "divljim ustašama", bezvlašću i sl.

Sigurno je bilo srpskih naselja koja su opstala, pogotovo ako su uspjeli izdržati kroz 1941, jer već 1942 poglavnik uviđa nemogućnost uništenja Srba, utišavanja pobune, i okreće ploču (potpomognut njemačkim ucjenama), odnosno ideja Hrvata pravoslavaca postaje prihvatljiva, a sve jači partizanski pokret ga tjera u savez sa četnicima.

caporegime je napisao/la:
rs s druge strane je istrijebila svaki trag nesrpskog stanovništva, bez obzira na njihove želje, stavove i ponašanje.
tehnički i po slovu zakona-genocid, samo što je međunarodna politika glavi faktor prema kojemu međunarodno pravo usmjerava svoije oštrice.
sveobuhvatnost i potpunost u zločinu vidimo samo kod srba i to je savršeno pokazano u ovom ratu.


Ako nađeš pismene naredbe za pokolje u ovom ratu, to bi se moglo staviti u istu ravan sa NDH. Mišljenja sam da događaji u Srebrenici 1995, Foči i Prijedoru 1992 pomalo sliče NDH obrascu. Da su od Omarske, Manjače i Keraterma napravili tvornice za eksterminaciju, onda bi se moglo govoriti o NDH.

Čišćenje je bilo učinkovitije od NDH jer su za razliku od NDH uspjeli uspostaviti vojnu kontrolu, dakle NDH je bila nesposobna, a ne benevolentna. A u ovom ratu se narod uglavnom povlačio sa svojom vojskom.


caporegime je napisao/la:
u hrvatskoj je postojalo sela i sela u kojima su srbi i dalje ostali živjeti, pa čak je bilo srspkih sela na samoj crti u kojima su srbi stanovnici normalno živjeli jer se nisu bunili i jer bi čak predali od jna dobiveno oružje.


Zašto uvlačiti RH u diskusiji o NDH i RS?

caporegime je napisao/la:
u rs s druge strane ni kučeta nije ostalo a ljudi su što ubijani, što šutirani van iz svojih kuća.
ali nema veze, glsavno da imamo forumsku srpčad da se muslimani na sa-x forumu jedu od muke.
a to što gamad i prema nama i osjeća a i prikriveno ovdje izražava isto ono što prema muslimanima izražavaju glasnije.
kako pjosip kaže, od sela sa par stotina stanovnika naprave par tisuća žrtava.


Nemam potrebu braniti ustaški režim, pogotovo sada kad hrvatska državnost ne ovisi o uspjehu srpske propagande na zapadu. Mislim da je dobro prizemljiti Srbe kada preuveičavaju broj žrtava ili kada kake o etničkom čišćenju u Republici Hrvatskoj (glupost i providna laž), no ne vidim zašto NDH zaslužuje tvoje odvjetničke usluge. Niti se za nju borimo, niti je RH nasljednica Antišine države. Najbolji način da se rasčisti sa NDH je kroz transparentnost i kroz činjenicu da se radilo o režimu kojeg su svrgnuli Hrvati. Sve ostalo je propaganda i revizionizam (u najgorem smislu te riječi).

Jedina dobra stvar u svemu tome je što su Srbi sa Srebrenicom posve zbrisali avetinje Jasenovca, i sljedećih 50-100 godina, kada se u kontekstu Balkana pomene termin "genocid", prva asocijacija će biti na Srebrenicu a ne na Jasenovac i NDH.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 13:28 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Ministry of Sound je napisao/la:
caporegime je napisao/la:
točno. ndh je činila zločina isključivo prema onima koje su mogli povezati kao s partizanskim simpatizerima.


Isključivo? Bilo bi dobro da je doista tako, no jebe te Ustaška nadzorna služba...između ostaloga zadužena za "locirati, uhititi, transferirati, i (naravno) likvidirati". UNS je nadzirala čitav sistem logora: Jasenovac, Stara Gradiška, Jadovno, Pag, itd. Zbir žrtava u tim logorima se kreće između 130.000 i 225.000 po hrvatskim izvorima, što je višestruko veći broj od poginulih na svim stranama (vojne i civilne žrtve) u ratovima 90ih.

Čak mislim da su nam Srbi nehotično učinili uslugu jer su se fokusirali isključivo na Jasenovac a ne na cijelu mrežu logora. Ja recimo nisam ni čuo za Jadovno, gdje je u 3-4 mjeseca 1941 pogubljeno i do 40.000 ljudi.

caporegime je napisao/la:
preživjelo je ohoho srba i srpskih naselja u kojima nije bilo traga povezanosti s partizanima.
tehnički i po slovu zakona, to nije genocid.


NDH je klasični genocidni režim (namjerno koristim riječ režim), sa dobro organiziranim, uvezanim, sistemom uništenja nepodobnih naroda i političkih protivnika. Da nije bilo ove mreže logora, i 90%-uništenja židovske zajednice u RH, mogli bi i govoriti o sporadičnim pokoljima, raznoraznim "divljim ustašama", bezvlašću i sl.

Sigurno je bilo srpskih naselja koja su opstala, pogotovo ako su uspjeli izdržati kroz 1941, jer već 1942 poglavnik uviđa nemogućnost uništenja Srba, utišavanja pobune, i okreće ploču (potpomognut njemačkim ucjenama), odnosno ideja Hrvata pravoslavaca postaje prihvatljiva, a sve jači partizanski pokret ga tjera u savez sa četnicima.

caporegime je napisao/la:
rs s druge strane je istrijebila svaki trag nesrpskog stanovništva, bez obzira na njihove želje, stavove i ponašanje.
tehnički i po slovu zakona-genocid, samo što je međunarodna politika glavi faktor prema kojemu međunarodno pravo usmjerava svoije oštrice.
sveobuhvatnost i potpunost u zločinu vidimo samo kod srba i to je savršeno pokazano u ovom ratu.


Ako nađeš pismene naredbe za pokolje u ovom ratu, to bi se moglo staviti u istu ravan sa NDH. Mišljenja sam da događaji u Srebrenici 1995, Foči i Prijedoru 1992 pomalo sliče NDH obrascu. Da su od Omarske, Manjače i Keraterma napravili tvornice za eksterminaciju, onda bi se moglo govoriti o NDH.

Čišćenje je bilo učinkovitije od NDH jer su za razliku od NDH uspjeli uspostaviti vojnu kontrolu, dakle NDH je bila nesposobna, a ne benevolentna. A u ovom ratu se narod uglavnom povlačio sa svojom vojskom.


caporegime je napisao/la:
u hrvatskoj je postojalo sela i sela u kojima su srbi i dalje ostali živjeti, pa čak je bilo srspkih sela na samoj crti u kojima su srbi stanovnici normalno živjeli jer se nisu bunili i jer bi čak predali od jna dobiveno oružje.


Zašto uvlačiti RH u diskusiji o NDH i RS?

caporegime je napisao/la:
u rs s druge strane ni kučeta nije ostalo a ljudi su što ubijani, što šutirani van iz svojih kuća.
ali nema veze, glsavno da imamo forumsku srpčad da se muslimani na sa-x forumu jedu od muke.
a to što gamad i prema nama i osjeća a i prikriveno ovdje izražava isto ono što prema muslimanima izražavaju glasnije.
kako pjosip kaže, od sela sa par stotina stanovnika naprave par tisuća žrtava.


Nemam potrebu braniti ustaški režim, pogotovo sada kad hrvatska državnost ne ovisi o uspjehu srpske propagande na zapadu. Mislim da je dobro prizemljiti Srbe kada preuveičavaju broj žrtava ili kada kake o etničkom čišćenju u Republici Hrvatskoj (glupost i providna laž), no ne vidim zašto NDH zaslužuje tvoje odvjetničke usluge. Niti se za nju borimo, niti je RH nasljednica Antišine države. Najbolji način da se rasčisti sa NDH je kroz transparentnost i kroz činjenicu da se radilo o režimu kojeg su svrgnuli Hrvati. Sve ostalo je propaganda i revizionizam (u najgorem smislu te riječi).

Jedina dobra stvar u svemu tome je što su Srbi sa Srebrenicom posve zbrisali avetinje Jasenovca, i sljedećih 50-100 godina, kada se u kontekstu Balkana pomene termin "genocid", prva asocijacija će biti na Srebrenicu a ne na Jasenovac i NDH.


Sve je točno što si napisao osim Jadovnog, a i ove druge brojke su dvojbene. Goldstein, Jakovina i slični nisu pouzdani izvori, ni blizu.

Za ukupnu ocjenu ratnih žrtava, Žerjavić i Kočović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 13:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
"Najbolji način da se rasčisti sa NDH je kroz transparentnost i kroz činjenicu da se radilo o režimu kojeg su svrgnuli Hrvati."


Onda se trebaju velicati Tito(Hrvat) i hrvatski partizani. Sto ne bi bilo po volji mnogima. A nesto se mora glorificirati, jer zemlja bez potenciranih svijetlih momenata povijesti nema se cemu ponositi.(sem Slovenije :zubati , ali su oni druga prica)

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
mateb je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Isključivo? Bilo bi dobro da je doista tako, no jebe te Ustaška nadzorna služba...između ostaloga zadužena za "locirati, uhititi, transferirati, i (naravno) likvidirati". UNS je nadzirala čitav sistem logora: Jasenovac, Stara Gradiška, Jadovno, Pag, itd. Zbir žrtava u tim logorima se kreće između 130.000 i 225.000 po hrvatskim izvorima, što je višestruko veći broj od poginulih na svim stranama (vojne i civilne žrtve) u ratovima 90ih.

Čak mislim da su nam Srbi nehotično učinili uslugu jer su se fokusirali isključivo na Jasenovac a ne na cijelu mrežu logora. Ja recimo nisam ni čuo za Jadovno, gdje je u 3-4 mjeseca 1941 pogubljeno i do 40.000 ljudi.



NDH je klasični genocidni režim (namjerno koristim riječ režim), sa dobro organiziranim, uvezanim, sistemom uništenja nepodobnih naroda i političkih protivnika. Da nije bilo ove mreže logora, i 90%-uništenja židovske zajednice u RH, mogli bi i govoriti o sporadičnim pokoljima, raznoraznim "divljim ustašama", bezvlašću i sl.

Sigurno je bilo srpskih naselja koja su opstala, pogotovo ako su uspjeli izdržati kroz 1941, jer već 1942 poglavnik uviđa nemogućnost uništenja Srba, utišavanja pobune, i okreće ploču (potpomognut njemačkim ucjenama), odnosno ideja Hrvata pravoslavaca postaje prihvatljiva, a sve jači partizanski pokret ga tjera u savez sa četnicima.



Ako nađeš pismene naredbe za pokolje u ovom ratu, to bi se moglo staviti u istu ravan sa NDH. Mišljenja sam da događaji u Srebrenici 1995, Foči i Prijedoru 1992 pomalo sliče NDH obrascu. Da su od Omarske, Manjače i Keraterma napravili tvornice za eksterminaciju, onda bi se moglo govoriti o NDH.

Čišćenje je bilo učinkovitije od NDH jer su za razliku od NDH uspjeli uspostaviti vojnu kontrolu, dakle NDH je bila nesposobna, a ne benevolentna. A u ovom ratu se narod uglavnom povlačio sa svojom vojskom.




Zašto uvlačiti RH u diskusiji o NDH i RS?



Nemam potrebu braniti ustaški režim, pogotovo sada kad hrvatska državnost ne ovisi o uspjehu srpske propagande na zapadu. Mislim da je dobro prizemljiti Srbe kada preuveičavaju broj žrtava ili kada kake o etničkom čišćenju u Republici Hrvatskoj (glupost i providna laž), no ne vidim zašto NDH zaslužuje tvoje odvjetničke usluge. Niti se za nju borimo, niti je RH nasljednica Antišine države. Najbolji način da se rasčisti sa NDH je kroz transparentnost i kroz činjenicu da se radilo o režimu kojeg su svrgnuli Hrvati. Sve ostalo je propaganda i revizionizam (u najgorem smislu te riječi).

Jedina dobra stvar u svemu tome je što su Srbi sa Srebrenicom posve zbrisali avetinje Jasenovca, i sljedećih 50-100 godina, kada se u kontekstu Balkana pomene termin "genocid", prva asocijacija će biti na Srebrenicu a ne na Jasenovac i NDH.


Sve je točno što si napisao osim Jadovnog, a i ove druge brojke su dvojbene. Goldstein, Jakovina i slični nisu pouzdani izvori, ni blizu.

Za ukupnu ocjenu ratnih žrtava, Žerjavić i Kočović.




Sve su cifre sporne. Od jasenovca do srebrenice. Nisu napravljene neovisne expertize, nego ih je svatko pravio za svoju krcmu. Ali zlocina je bilo, nema dvojbe.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 188 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 39 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO