HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 17:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2404 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 97  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 svi 2012, 18:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Jok povjetarko! As always.

Slažem se da je tuga. Samo, nije toliki problem ako je u ŠB od 30 k ljudi, koliko ako je u 400 k Sarajlija.

P.S. Sandže su najgore.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 svi 2012, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Samo mi nije jasno kako branite nekom da bude Bošnjak katolik. To nema nikakve logike. Zašto ne bi moglo? To je diskriminacija, kao i pravo da se bude ateista, Hrvat musliman, Srbin musliman itd, itd. Samo jedan životni izbor na koji valjda svako ima pravo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 svi 2012, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Lebowski je napisao/la:
Samo mi nije jasno kako branite nekom da bude Bošnjak katolik. To nema nikakve logike. Zašto ne bi moglo? To je diskriminacija, kao i pravo da se bude ateista, Hrvat musliman, Srbin musliman itd, itd. Samo jedan životni izbor na koji valjda svako ima pravo.


Ko brani?

Problem je što bi ti i takvi poput tebe odlučivali ko je što. Što veći debili to više misle da to imaju pravo...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 svi 2012, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Junuz Djipalo je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Samo mi nije jasno kako branite nekom da bude Bošnjak katolik. To nema nikakve logike. Zašto ne bi moglo? To je diskriminacija, kao i pravo da se bude ateista, Hrvat musliman, Srbin musliman itd, itd. Samo jedan životni izbor na koji valjda svako ima pravo.


Ko brani?

Problem je što bi ti i takvi poput tebe odlučivali ko je što. Što veći debili to više misle da to imaju pravo...


Što me indirektno nazivaš debilom, ne budi pizda. :neznam

Neko je na prošloj stranici napisao da Bošnjak ne može biti katolik što je glupost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 svi 2012, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Lebowski je napisao/la:
Samo mi nije jasno kako branite nekom da bude Bošnjak katolik. To nema nikakve logike. Zašto ne bi moglo? To je diskriminacija, kao i pravo da se bude ateista, Hrvat musliman, Srbin musliman itd, itd. Samo jedan životni izbor na koji valjda svako ima pravo.


Može biti Bošnjak katolik ali ako neko nekoga ne naziva tako a da ne zna kako se sam taj izjašnjava , ali ako se neko sam izjasni onda je OK.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 svi 2012, 20:21 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Lebowski je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Ko brani?

Problem je što bi ti i takvi poput tebe odlučivali ko je što. Što veći debili to više misle da to imaju pravo...


Što me indirektno nazivaš debilom, ne budi pizda. :neznam

Neko je na prošloj stranici napisao da Bošnjak ne može biti katolik što je glupost.


Mislim da je bio direktan.

To sto ti pises nema veze s ovom temom...

Ono o cemu je bit da su curice iz Sirokog dosle u Sarajevo da bi im neki moron odredjivao sta su one, tj. da su one Bosnjakinje katolkinje. Mogu samo zamisliti bijes njihovoh roditelja. Al svako dobro djelo se naplati...

Ne znam kako bi da tvoje dijete ode negdje, i da mu tamo govore da je on zapravo Srbin islamske vjere koji se Muslimani, a da je samo umislio da je nesto drugo. U jednom javnom TV nastupu. Aloooo...

Mene cak vise ljuti sto su ove cure ocito pristojne, i malo se bojale pa nisu znale ni odgovoriti. Ja bih znao, samo mislim da ne bih uspio a da ga prvo ne iscipelarim tamo u sred studija... Meni je ovo gore nago da mi kaze da mi je majka kurva... koji debilizam da ti nekome kazes sta je on...

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 svi 2012, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Baš tako, to pravljenje blesavim je debilno, nekad malo a kod nekog malo više. Eto Leb, ako te tješi, kod tebe je bilo malo.

Neka Komšić bude Bošnjak katolik, nama drago, neka zauzme bošnjačko mjesto u predsjedništvu, neka Jeleč govori uime Bošnjaka, nama drago.

Nama je drago da postoje Bošnjaci katolici, neka budu ako to žele.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 svi 2012, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Aztec, koji *** ja imam sa tim likom, ja sam prvi to i napisao ovdje na ovoj temi. Ili bilo ko to nije rekao.

A što se tiče toga kako bi meni bilo-pa evo na forum vidim kakvo je razmišljanje, skoro svaki dan se spomene bar jednom to o Bošnjacima i njihovom porijeklu, negiraju se u svakom pogledu, omaložava i pljuje po njima. Koji ***. Prije je bilo i gore ali valjda ljudi postanu vremenom malo tolerantniji. Tako ti je na svakom portalu, forumu, čitavom internetu kad se priča o Bošnjacima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 svi 2012, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Lebowski je napisao/la:
Samo mi nije jasno kako branite nekom da bude Bošnjak katolik.


Ne branimo nikome. Samo ih okolo lovimo, kažu tumore liječe. Toliko su rijetki. Ima onih Hrvata sa prezimenom Bošnjak.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 svi 2012, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Junuz Djipalo je napisao/la:
Baš tako, to pravljenje blesavim je debilno, nekad malo a kod nekog malo više. Eto Leb, akto te tješi, kod tebe je bilo malo.

Neka Komšić bude Bošnjak katolik, nama drago, neka zauzme bošnjačko mjesto u predsjedništvu, neka Jeleč govori uime Bošnjaka, nama drago.

Nama je drago da postoje Bošnjaci katolici, neka budu ako to žele.


Ti Junuze ne kontaš, ja govorim čisto o religiji, pravu na izbor religije. Nema se šta ograničavati kome u koju će bajku vjerovati ili ne ako to želi.

Problem sa Komšićem nije u tome kako se ko izražava već što je zakon takav da omogućava takav izbor. Smeta ti Komšić-promijeni zakon i način izbora člana predsjedništva.

Da se pita mene riješio bih to odmah i gotovo, pun *** mi je plačipičkanja zbog Komšića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 svi 2012, 20:45 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Lebowski je napisao/la:
Aztec, koji *** ja imam sa tim likom, ja sam prvi to i napisao ovdje na ovoj temi. Ili bilo ko to nije rekao.

A što se tiče toga kako bi meni bilo-pa evo na forum vidim kakvo je razmišljanje, skoro svaki dan se spomene bar jednom to o Bošnjacima i njihovom porijeklu, negiraju se u svakom pogledu, omaložava i pljuje po njima. Koji ***. Prije je bilo i gore ali valjda ljudi postanu vremenom malo tolerantniji. Tako ti je na svakom portalu, forumu, čitavom internetu kad se priča o Bošnjacima.


Nemas ti nista s tim likom, al okreces temu kao da neko brani ovdje nekom da se izjansni Bosnjakom katolikom. Ja sigurno ne branim.

Po forumima se svasta pise, nasim, vasim... al dopustiti onakvu jednu elemantarnu nekulturu na TV-u prema nekim curicama koje su dosle u sasvim novu sredinu je nesto posve drugo...

Ja osobno tebe nikad ne bih nazvao bilo Hrvatom, bilo Srbinom... Mene osobno smeta naziv Bosnjaci upravo zbog ovakvih stvari. Mislim da neko ko se na popisu pored naziva Bosnjak izjasni Muslimanom, i jos obraz nekome drugome govoriti sta je taj i baca fore tipa ovo je Bosna, ona ide Bosnjacima, ili ste Bosnjaci, ili selite... I to je opet u raspravi... Al meni ne bi palo na pamet tebe svojatati i ovdje ti govoriti da si ti "Muslimani Hrvat", a ovo sto je receno tim curicama je bilo u biti to, i jos je dozivjelo aplauz... pa daj...

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 svi 2012, 20:55 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ja ne znam nikog da se smatra "bosnjakom katolikom", vec se u pravilo zovu "bosancima", i meni ne bi palo na pamet tom govoriti da je on bilo sta drugo... tako da to ovdje nema veze...

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 svi 2012, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Napisao sam ovo odmah posle odgledane emisije:

Citat:
Ne mogu da se otmem utisku nakon odgledane emisije koliko je ta sarajevska skola misljenja perfidna i pokvarena, kako pakuju sve u format koji im odgovara, kako i nesto sto je zamisljeno kao dijalog gledaju da maksimalno iskoriste za svoje svrhe...

Doveli su uigranu postavu, svako je dobio svoj zadatak, i nigde ni najmanje kolizije u misljenju nema, kao skolski tim za kviz takmicenja, jedan drugog dopunjuju i daju slagvort...

Ona uvodnica im je mentor, mala je inteligentna i dobar govornik, prezrela za svoje godine...i ona im je bila prvi adut... a ni ostali nisu zaostajali.

Sirokobrijezanke kao da su doputovale sa Honolulua, pa se probudile u lokalnoj mahali...vidi im se strah i neverica u ocima gde su ustvari upale... zelene su bile da pariraju ovoj uhodanoj shemi, iskreno govorile razlicito o razlicitim stvarima, kiksirale sa Hrvatskom...i onda su ih svi dohvatili u makaze...

Kako se nisu setile da postave razgovor na drugu osnovu - kako uopste moze da se poredi Sarajevo sa skoro pola miliona ljudi, grad u koji se slivaju sve pare i donacije...sa jednim malim Sirokim... ovi seru o projektima, komunikaciji, saradnji... a sto se neko nije pojavio iz Maglaja sa istim iskustvima?! Oni se pajtaju izmedju sebe, a kad vide hercegovacke Hrvate, vidi im se psovka na usnama... e to je ta ruzna istina koju nikakva spika uvijena u oblande multietnicnosti ne moze razvejati...

Ako je to otvoreni dijalog...neka to i bude... ako je kao sto je bilo veceras - uigrana igranka da se oni pokazu bolji, sirih shvatanja... onda nek se i drugi uigraju, pa nek se to svede na politicku debatu, a ne upoznavanje mladih ljudi...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 svi 2012, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58267
Lokacija: DAZP HQ
Robbie MO je napisao/la:
Pogledao emisiju. Čovjek može bit samo tužan kad vidi ovu djecu iz Sarajeva, i teško da može povjerovat da ikakva zajednička država može uspjeti.

S jedne strane djeca iz Sarajeva u ratnoj spremi i retorikom preuzetom od starijih koja podsjeća na Njemačku 1933., i s druge strane čista iskrenost te neiskvarenost ovih cura iz širokobriješke gimnazije (koje su došle nepripremljene-zaostalost našeg naroda- ali opet ispale simpatične i prirodne, suprotnost borgovima s druge strane).

Iako je ovo prvi put da se na javnoj televiziji Hrvatima u njihovoj državi jebe ustaška mater, dobro je da su djeca iz Sarajeva pokazala na TV što i mladi i odrasli u Sarajevu misle, a posebno onaj dečko koji je rekao curama da one nisu nikakve Hrvatice nego Bošnjakinje. (?!)

Nadam se ipak da u publici ima sarajevske djece koja je mnogo tolerantnija ali šuti, ali ovo je fakat strašno i žalosno, šok.


a u k, dosad nisam ovo ni primjetio. koja gamad maloljetna!

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 31 svi 2012, 11:39 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
Bošnjaci katolici, ustaše...graditi zajedno našu Bosnu i Hercegovinu :smijeh

nisu djeca kriva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 31 svi 2012, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2010, 10:05
Postovi: 1660
Lokacija: Herceg-Bosna
ovi fašisti iz Tamnog vilajeta očito ne kontaju.
Širokobrižani su prvo Hrvati/ce, nakon toga Hercegovci/ce a BiH im znači koliko i Balkan ili jugozapadna Evropa.
Znači nikako ne mogu biti Bošnjaci.
To što se djeca u Hercegovini odgajaju po tradicionalnim vrijednostima i kulturi, pa su pristojna ne znači da ne znaju tko su.
Jasno, fašisti i debili će to pokušati gebelsovski iskoristiti kao što pokušavaju ( Lebowski, čisto da nije indirektno :nanana )

_________________
Sveti Ante platit ću ti misu, samo reci koji naši nisu !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 31 svi 2012, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Babo nedavno u "Dobrovoljačkoj" Srbima psovao "mrtvo četničko dijete". Djeca u ovoj emisiji u studiju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 31 svi 2012, 12:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ko brani?

Problem je što bi ti i takvi poput tebe odlučivali ko je što.

E, upravo to!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 31 svi 2012, 12:21 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Đipalo Junuz je napisao/la:
ovi fašisti iz Tamnog vilajeta očito ne kontaju.
Širokobrižani su prvo Hrvati/ce, nakon toga Hercegovci/ce a BiH im znači koliko i Balkan ili jugozapadna Evropa.
Znači nikako ne mogu biti Bošnjaci.
To što se djeca u Hercegovini odgajaju po tradicionalnim vrijednostima i kulturi, pa su pristojna ne znači da ne znaju tko su.
Jasno, fašisti i debili će to pokušati gebelsovski iskoristiti kao što pokušavaju ( Lebowski, čisto da nije indirektno :nanana )


Ne treba tako gledati stvari... Hrvati zive i u Bosni, stovise, tu su gradovi kao Hrvojevo Jajce ( :D ), K. Sutjeska itd...

Hrvati vole, i trebaju voliti Bosnu. Bosna Hrvata je bitno drugacija od Bosne kako ju vide Muslimani - Bosnu baklava, bradonja, ilahija & kasida... Bosnu begova i aga, te malih bosanskih katolika... Dakle, mi ne volimo i ne zelimo takvu BiH. To i nije Bosna, na kraju krajeva...

Ono sto ne volimo, niti trebamo voliti su Muslimani. :D Niko ne treba voliti neki narod i njegov sovinizam, fasizam itd... A Muslimani nisu Bosna.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 31 svi 2012, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bošnjaci imaju problem kakav ni Norveška i Švicarska udružene ne bi riješile.

Bit će zanimljive godine pred nama. Što kažu kladionice ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 31 svi 2012, 12:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Junuz Djipalo je napisao/la:
Baš tako, to pravljenje blesavim je debilno, nekad malo a kod nekog malo više. Eto Leb, ako te tješi, kod tebe je bilo malo.

Neka Komšić bude Bošnjak katolik, nama drago, neka zauzme bošnjačko mjesto u predsjedništvu, neka Jeleč govori uime Bošnjaka, nama drago.

Nama je drago da postoje Bošnjaci katolici, neka budu ako to žele.


De Junuze skontaj više šta hoćeš i ko si. Furaš nekakvu "junuzologiju" dva dana, pa te BBC malo pritisne i postaneš radikal, jedan dan si kulturni Zagrepčaninm, drugi dan kao da sa Vlašića pišeš. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 31 svi 2012, 12:25 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
normala, svatko voli svoj zavičaj. ono što ne volimo je Bosnu kakvu vide Muslimani, a u njoj nema mjesta za Hrvate, nego samo za podguze, Bosance katolike...

kako ti meni po imenu znaš koje sam nacije :D ? vidim ti po njuški :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 31 svi 2012, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Đipalo Junuz je napisao/la:
ovi fašisti iz Tamnog vilajeta očito ne kontaju.
Širokobrižani su prvo Hrvati/ce, nakon toga Hercegovci/ce a BiH im znači koliko i Balkan ili jugozapadna Evropa.
Znači nikako ne mogu biti Bošnjaci.
To što se djeca u Hercegovini odgajaju po tradicionalnim vrijednostima i kulturi, pa su pristojna ne znači da ne znaju tko su.
Jasno, fašisti i debili će to pokušati gebelsovski iskoristiti kao što pokušavaju ( Lebowski, čisto da nije indirektno :nanana )


Jedi ***. :neznam

Ja nisam govorio da katolici(koji su uglavnom Hrvati) trebaju nalaziti identitet u Bošnjacima katolicima, već da Bošnjak ima pravo da bude katolik a pritom će, normalno, ostati Bošnjak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 31 svi 2012, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Croat je napisao/la:

kako ti meni po imenu znaš koje sam nacije :D ? vidim ti po njuški :zubati


Da. Ali ne znam jeste primjetili, ta ženska u istoj replici odmah fura neku BIH nacionalnost. Koji će mi *** da budem neki "bosanac i hercegovac", ili "bošnjak" ako sam već rođen kao Hrvat.

Uostalom i to bošnjaštvo je nacionalizam.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 31 svi 2012, 12:30 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
da, nacionalnost nije važna, to je nacionalizam, fašizam, fuj-fuj. ali ti si Bošnjak katolik, mi smo Bosanci i Hercegovci.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2404 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 97  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO